Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Maximum1 válasza Maximum1 (#1750) üzenetére


Maximum1
őstag

Még annyi hogy a garmin szoftverébe ezeket a térképeket tudod telepíteni:
Open maps
OMPHiking
TuHu

így fog kinézni ha telepíted őket, tetszőlegesen váltogathatod, sajna azt nem tudom hogy az órára hogyan tolod rá, de talán ha rádugod a gépre a szoftver majd segít.

[ Szerkesztve ]

(#1752) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A Garmin Fenix 3 szabványos óraszíjakat használ? Ezek otthoni körülmények között cserélhetők?

Mert a bőrszíjas nagyon tetszik, de vízbe nem biztos, hogy vinném.

(#1753) Alg válasza func93 (#1749) üzenetére


Alg
veterán

Röviden: nem, nem kell rátölteni semmit úgy is mutatni fogja otthon a garmin online profilodon a tracket. Ha mapsource/basecamp-ben szeretnéd látni a térképet akkor ahhoz a PC-re kell térképet töltened a lenti források valamelyikéből.

@lugosi: Én a Fenix2-höz kaptam a dobozában spéci csavarhúzókat amivel cserélhetem, meg egy ilyen műanyagszövet/heveder szerű szíjat, szerintem a 3-hoz is járnia kellett ilyeneknek.

szerk: úgy látom ez csak a sapphire-hoz van :S

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1754) zoo8800 válasza forceberg (#1743) üzenetére


zoo8800
veterán

Hoppá :DDD

rip and tear, until it is done

(#1755) func93


func93
senior tag

Na megvolt a hétvégén a Kőröl kőre a Bükkben 35km - Garmin fenix teszt: pipa, pontos és gyors.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1756) lugosi válasza Alg (#1753) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A sapphire-t néztem én is.
Közben látom hogy kijött a 3-ból a HR, de ebből a kombinációból (Fenix, 3, HR) még nincs sapphire úgyhogy még van idő erről olvasgatni.

(#1757) csaszi72 válasza lugosi (#1752) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Nem de olcsóé van hozzá.
Épp most szevedtem meg a Fenix 2-re a Cseh térképet és POIkat. Igazából a POIkat megkaptam, a térkép levadászás volt kissé időigényes.
Én Mapsource-t használtam.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1758) Alg válasza lugosi (#1756) üzenetére


Alg
veterán

Itten van

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1759) lugosi válasza Alg (#1758) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi de most kijött a "Hr" modell, ami a csuklón mér pulzust és abból még nincs sapphire (a gyártó weblapján nincs). Ez a régi, a mellkaspántos.

(#1760) Alg válasza lugosi (#1759) üzenetére


Alg
veterán

[link]?

Illetve Zerge szerint a HR változat alapból zafírüveg (azért ajánlatos megnézni a "hátrányok" részt is az optikai pulzusmérésről, főleg az üzemidőt)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1761) lugosi válasza Alg (#1760) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ezt nem tudtam! Köszi!

(#1762) func93 válasza Alg (#1760) üzenetére


func93
senior tag

Mindig meglepődök ezeken az árakon. :DD

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1763) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Columbia Conspiracy Razor Outdry túracipőt nem tud vki jó áron? Emagon találtam, csak épp a fekete-piros változat nincs, én meg azt keresem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1764) Alg


Alg
veterán

Alpannonia-n ment már végig valaki? Tapasztalatok?

Szeptemberben lehet hogy nekivágnánk

func93: Máris eladó a Fenix? Nem jött be?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1765) T. Almeida válasza Alg (#1720) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Jó kis sár és jó kis emelkedők/lejtők voltak, a kékesen majdnem feladtam, a muzslai emelkedőt végigsírtam kínomban, de 12:30-cal meglett.. :)

(#1766) Alg válasza T. Almeida (#1765) üzenetére


Alg
veterán

Na igen, a Múzsla... oda én csak a Nyikomról mentem fel, de lenézni is elég volt arra az útra :D

Gratula!

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1767) func93 válasza Alg (#1764) üzenetére


func93
senior tag

Kicsit leharcolt vót a fénix amit szereztem. A sors keze.. voltam egy TT-n és az egyik srác meglátta az órámat és kérdezte, hogy nem-e eladó.. elég "jó árat" mondott rá, igy igazából nem haboztam.. pont nálam volt mindene. Azóta egy majdnem fiókba tartott Fenix 2 van a kezemen :)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1768) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Hallottatok már a Lifestraw nevű víztisztítóról? Valaki vett/használ ilyet? Mik a tapasztalatok?

.

(#1769) func93


func93
senior tag

Valaki jön a vidroczky turára?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1770) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jó kis bicajos navi programot keresek. Megláttam ezt a Naviki-t. Tetszik is meg jópofa is, csak látom hogy mindenhez in-app purchase kell.
Használja valaki? Ahogy elnézem, a hangnavigációt (4 eur), és a pulzusmérőhöz való csatlakozást (2 eur) megvenném, ha azt mondanátok hogy jó, esetleg a leisure tervezést, de végső soron ez a kevésbé fontos.

Van jobb tippetek? Ki mit használ?

(#1771) lorcsi válasza lugosi (#1770) üzenetére


lorcsi
veterán

Endomondot, szeged körül bicajozok
6. Eve hasznalom..perfekt

(#1772) lugosi válasza lorcsi (#1771) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy félreérthető volt a kérdés, nem trackingelő progi kéne hanem biciklis navigáció. Tehát turn-by-turn navi, vagy csak kifejezetten bicajos útvonaltervező. Pl mint a naviki, pocket earth stb. Melyiket használjátok, melyik a legjobb?

(#1773) -Mike-


-Mike-
addikt

Sziasztok!
Szinte lehetetlen volt regisztrálni kinizsi100-ra, illetve az is volt mert nem sikerült nekem. Akárhányszor volt újra regisztráció egyből mindig betelt a jelentkezések helye.
Szóval fel van hívva a figyelmünk, hogy a feketén indulókat örökre eltiltják a kinizsi100-ról de én mindenképpen megpróbálnám nevezésen kívül.
Mire készüljek fel? Hogy vannak/lehetnek az ellenőrzések túra alatt?

(#1774) válasza -Mike- (#1773) üzenetére



addikt

Én 4 éve voltam, akkor nem volt semmiféle ellenőrzés. Ha te nem mentél oda pecsételni a pontra, kutya sem zargatott. Igaz, akkor talán nem volt ilyen túljenetkezés, szóval talán nem is volt rá szükség. Legalábbis mi simán tudtunk regisztrálni.

Én amúgy nem aggódnám túl. A látottak alapján a szervezők bőven le voltak terhelve az alap indulókkal. Kétlem, hogy lenne fölös kapacitásuk kommandókat vezetni. Meg ha el is kapnak, hogy bizonyítják, hogy te most feketén kinizsizel, vagy csak épp a környéken kirándulgatsz? De ha mindez mégis megtörténik, akkor sincs joguk elkérni az irataidat, szóval azonosítani még akkor sem fognak tudni.

szerk: ezzel amúgy nem bátorítani akarlak. Szerintem ha már úgysem kapsz oklevelet, meg egyebeket, akkor semmi értelme aznap indulni. Elképesztő tömeg volt már 4 éve is, főleg az elején, szó szerint dugó van. Annyira, hogy gyakran még előzni sem lehet. Kb mint reggel a 3-as metró mozgólépcső. Nincs abban semmi jó.
Ha hivatalosan nem lehet, én a helyedben megcsinálnám a következő hétvégén és kész.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1775) -Mike- válasza (#1774) üzenetére


-Mike-
addikt

Voltam én is 3éve kb. Hivatalosan regisztrálva indultunk de akivel mentem csak Dorogig bírta, onnan visszabuszoztam vele. Engem nem érdekel sem az oklevél sem a kitűző, én csak teljesíteni akarom magam miatt. A tömeg speciel nem zavar, legalább visz magával és azért nem mellesleg ilyenkor pár "problémásabb" helyen ki van jelölve merre az arra.
Igen, akkor is úgy működött, hogy pecsét és viszlát de semmi ellenőrzés, orvosi igazolás ellenőrzés. Gondoltam megkérdezem hátha azóta valami szigorodott-e. Ha jó az idő megbújok a tömegben. 90km után ha ki is szúrnak csak nem küldenek vissza. :D

(#1776) Alg válasza -Mike- (#1775) üzenetére


Alg
veterán

Mi lenne ha megcsinálnád máskor? Miért fontos akkor amikor egyébként is szervezve van?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1777) Nimrod válasza Alg (#1776) üzenetére


Nimrod
addikt

Például másnap, ha biztos akarsz lenni a csapásvonalban (legalábbis az elején). Vagy ha pont ellenkezőleg és nem érdekel a csapás, akkor előtte való nap.

(#1778) zoo8800 válasza -Mike- (#1775) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem simán bevállalhatod reg nélkül is, a kutya sem fogja menet közben megkérdezni tőled, hogy hol is van a pecsétfüzeted.

rip and tear, until it is done

(#1779) Fred23 válasza Nimrod (#1777) üzenetére


Fred23
nagyúr

Másnap még talán jó, de egyes túrákon már akkor leszedik az extra jelzéseket, pl. fákra aggatott szalagokat. Mondjuk ez régi tapasztalat, már régen nem túráztam gyalog, bringával meg nem járok a régi gyalogos útvonalakon. A technika is sokat fejlődött azóta, hogy én a túrázós fénykoromat éltem; most már egy bármilyen okosmobil kisegíthet, ha eltévednél.

Mondjuk olyan is van, hogy az extra jelzés a fákon / bokrokon marad évek múlva is, nem szedi le őket senki.

(#1780) Nimrod válasza Fred23 (#1779) üzenetére


Nimrod
addikt

Regi jelzesek miatt tevedtem is mar el cimboraval ejszakai turan a Normafan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1781) T. Almeida válasza -Mike- (#1773) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Mégis ki ellenőrizne? Miért ne lehetne "csak úgy" sétálni, kirándulni az erdőben? hiszen nem tiltott helyeken mész.

(#1782) -Mike- válasza T. Almeida (#1781) üzenetére


-Mike-
addikt

Mert leírják minden évben, hogy a "verseny" ideje alatt nem lehet a kinizsi 100 nyomvonalán még kóricálni sem, nyilván ésszerű keretek között lehet de 20km-re a legközelebbi várostól már nem. Amúgy teljesen érthető.
De mindenki megnyugodhat, nem megyek, nem tudok menni egyéb elfoglaltság miatt, majd jövőre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1783) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

Milyen turacipot javasolnatok abszolut kezdonek? Evi par turazas, legkozelebb Zemplen kb. ket het mulva...
Semmi durvabb hegymaszas vagy ilyesmi.

A keret 20 korul, de jobb lenne ha olcsobb lenne. Merrell Cham Wrapet neztem, de meg nem vagyok meggyozve hogy kell nekem ilyen profi cipo. Karrimor Andes pl. milyen szerintetek?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1784) kerxy válasza adnoctum18 (#1783) üzenetére


kerxy
senior tag

Én Decathlonban körül néznék, elég jókat ki lehet fogni. Mindenképp mihamarabb vedd meg és menj benne minél többet túra előtt, különben szinte biztos, hogy fel fogja törni...

(#1785) Nimrod válasza kerxy (#1784) üzenetére


Nimrod
addikt

Én például városi terepen, egész nap betonon járva teszteltem egyik túracipőm. Tökéletesen be is vált, végig kényelmes volt.

(#1786) Astoria


Astoria
csendes tag

Sziasztok,
Ismeri valaki a Campus Canyon márkájú túra hátizsákot ?
Kb mennyibe kerülhet ebből a márkából egy 80 literes ? Túraboltban nem ismerték a márkát. :O

ASUS TUF F15

(#1787) Alg válasza Astoria (#1786) üzenetére


Alg
veterán

Mivel a Google sem igazán ismeri így valószínűleg ilyen nem létezik ;]

Az egyetlen találat nem tűnik túl túrazsák-szerűnek

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1788) Astoria válasza Alg (#1787) üzenetére


Astoria
csendes tag

Na igen az tényleg nem az :-)
Pedig itt van az ágyneműtartóban fekete kék, 80 literes tú razsák minden extrával

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF F15

(#1789) Novics válasza func93 (#1767) üzenetére


Novics
senior tag

Üdv Urak!

Itt is jól megkérdezem, hogy a Fenix 2 milyen a gyakorlatban? Véletlenül belefutottam a Polar egyik órájába, aztán nekiálltam nézelődni, és hát... Tudjátok hogy van ez. Tech fórum. A sok hülye kütyümániás. :DDD Eléggé bezsongtam, hogy kellene valami jó kis cucc, amivel a bringázást, futást - neki kéne állnom -, gyaloglást, túrázást lehet trackelni, mérni. Erre még a Polar is elég lenne, viszont ha már lehet vele navigálni, ha van rajta térkép, akkor az huhú lenne, meg baromi jól is néz ki, szóval Fenix. Mivel baromi drága a 3, ezért beérem egy kettessel is, bár tény, hogy egy optikai szenzoros 3-as lenne az igazi. :DD De a pulzusmérés annyira nem létszükséglet, nem vagyok olyan tudományos sportoló.

Szóval milyen a Fenix 2 a gyakorlatban? Teszteken, meg termékleírásban szupi-szuper, de irl is az? Mennyire bírja az aksija? Esetleg valami jó forrás, hogy honnét lehet olcsón - kevésbé drágán - megúszni. (Persze ha azt nézem, hogy kiváltja a km órát, meg egy túra gps-t, akkor talán nem is olyan sok, de a sima telefonos trackeléshez képest még így is egy vagyon.) Csak a Garmin HRM övét eszi meg, vagy igazából mindegy, csak menjen a BT köztük?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1790) func93 válasza Novics (#1789) üzenetére


func93
senior tag

Üdvözlet!

Szerény személyem ugyebár Fenix 2 tulajdonos.
Övet én még csak a Garminost próbáltam.
Szeretem az órát, akku ügybe okoskodni kell, mert ha az ember hosszútávra megy akkor én mondjuk a tracket leveszem, hogy ne 1másodpercenként, hanem mondjuk 5ms-ként trackeljen, igy múltkor 24órát is kihuzott.
Én mondjuk használtan vettem, elég jutányos áron.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1791) Alg válasza Novics (#1789) üzenetére


Alg
veterán

Szintén Fenix2 nálam.

A térképtől ne várj sokat, kb annyira elég hogy lásd ha az otthon előre megtrvezett útról letértél, vagy visszakövesd a korábbi utadat az indulási pontra.

Övet nem próbáltam mást, arra kell figyelni hogy BT és ANT+ nem tud menni rajta egyszerre (azaz pl. ANT+-os öv+telefon kapcsolat nem megy egyszerre).

Akksival nem volt gondom, de nem is vittem 4-5 óránál hosszabb túrára eddig.

Beszerzés: itthon nem túl gyakori használtan, ha van Angliában ismerős onnan a webuy.co.uk-ról lehet használtat szerezni elég jó áron fél év garival. Esetleg Zergének lehet írni hogy ha lenne egy bizományos náluk szóljon.

Alternatíva lehet a Suunto Ambit2S ami kicsit gyakrabban előfordul újonnan akciósan, és használtan is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1792) Novics válasza Alg (#1791) üzenetére


Novics
senior tag

& func93 :R

Az asszony is az Ambitot találta, mint alternatíva, amikor este ráuszítottam a témára. Meglestem, ezek is elég jól is néznek ki, és amint látom, nem butább a Garminnál. A Garmin viszont egyértelműen szebb. :B

Ha jól értem, gondolom, akkor útvonalakat nem kezel. Mármint ha kint vagyok terepen, és aszondom, hogy el akarjuk felsőszuttyogói menedékházhoz, akkor csak azt mutatja, hogy torony iránt merre van, azt nem, hogy milyen úton jutok el oda. Magyarul nem tud útvonalat tervezni. Bár gondolom ez már túl nagy elvárás lenne. :) (Amúgy nem is tudom, hogy egy sima túra gps tud-e ilyet.)

Ez a webuy hogyan működik. Most van pl 2 db Fenix2, de nem tudom megnézni, hogy melyik milyen állapotban van. Próbáltad már?

A vége viszont valószínűleg az lesz, hogy maradok a seggemen, és majd a telefonnal trackelek. A gazdasági racionalitás ezt a megoldást súgja. :(((

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1793) func93 válasza Novics (#1792) üzenetére


func93
senior tag

Útvonalat tervezni nem tud, legalábbis én nem tudtam még vele.

Én általába letöltöm a versenyek track-jét, rátöltöm és akkor végig vezet rajta.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1794) Alg válasza Novics (#1792) üzenetére


Alg
veterán

Webuy: ez egy second-hand hálózat, muki beviszi, ezek bevizsgálják, ráírják hogy milyen állapotban van (ezt látod is mellette, A, B, C ha jól tudom) és eladják fél év garival. Mikor kint voltam Yorkban akkor vettem tőlük tabletet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1795) Novics


Novics
senior tag

Bahhh...
De itt van ez is. Ezen már komolyan elgondolkozok, még vámmal, áfával együtt is egészen jó áron lenne. Fájdalomküszöb határa.
Func, ha jól rémlik, akkor neked volt sima is. Az mennyivel butább?

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1796) func93 válasza Novics (#1795) üzenetére


func93
senior tag

Én nem sok különbséget vettem észre. Nekem max annyi hogy a fenix2 gyorsabban fogja a jelet. Ennyi. Se gyorsabb, se lassabb a két óra. Valamint nekem bejön az invert kijelző!!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1797) csaszi72 válasza func93 (#1793) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Én úgy csináltam legutóbb, hogy megvan a térkép, POI-kat létrehoztam és a POI-közül kiválasztottam hová akarok menni, továbbra sem tervez de útelágazásoknál szépen látom merre kell menni.
:K

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1798) Novics válasza func93 (#1796) üzenetére


Novics
senior tag

35 körül lehet Refurbished 1-est kapni, tokkal, vonóval. Lehet, hogy az lenne a racionális döntés, aztán ha meg bejön a dolog, és már kevésnek érzem, akkor lehet feljebb váltani. Ha átcsúszna a vámom, akkor az a kettes is nagyon jó áron lenne. (Ha nem, akkor már kicsit húzosabb.) Csak gyorsan kellene dönteni, mert júli elején megyek ki a Mehádiába, és oda már vinni kéne.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1799) Alg válasza Novics (#1798) üzenetére


Alg
veterán

Egyébként ha nem kell a pulzusmérés, túrázáshoz szerintem jobb egy túragps, mondjuk egy Dakota20, annak is hasonló ára van, de nincs akksi-gondja (ceruzaelemmel megy), elvileg tud útvonalat tervezni is és használható a térképe (persze keresni kell rá valamit mondjuk OSMről, de ez a Fenixre is igaz).

A Fenix inkább terepfutóknak hasznos, ahol nem nagyon kell útvonalat keresni "on the fly" (ideális esetben).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1800) func93 válasza Alg (#1799) üzenetére


func93
senior tag

+1, nagy részt én is terepfutáshoz használom :) túrákra egyébként nekem elég szokott lenni az itiner

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.