Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Alg válasza Wyll (#1198) üzenetére


Alg
veterán

Teljesítménytúrára, nyáron nem megyünk bkancsban...

A bakancs vízbe, sárba, sziklás, kitett helyekre, magashegyekre való, ezekből a Kinizsin egyik sincs. Cserébe meleg és nehéz (1kg a lábon = 6kg a háton) - szerintem jobban jársz valami könnyű túra vagy terepfutó cipővel.

Ha nincs hozzászokva a lábad, úgyis fájni fog a végére, még ha Hokában mész akkor is ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1202) Ruszki válasza Alg (#1201) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv,Alg!

Erre mit mondasz!?
Ezen nagyon agyalok most! :D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1203) Alg válasza Ruszki (#1202) üzenetére


Alg
veterán

Figyi én úgy vagyok vele, el kell menni, felpróbálni és amelyik kényelmes azt venni, majdnem márkafüggetlen módon... mondjuk nekem a Merell-ek általában be szoktak jönni, mert kicsit mintha szélesebb kaptafákat használnának.

Salomonom nem volt még

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1204) Ruszki válasza Alg (#1203) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ez igaz!Csak gondoltam van valami tapasztalat!Merrell...
Hát én anno vettem ilyet mert ugye milyen jó márka,havernak is az van ő nála minden ok nálam meg nem nagyon vált be!Elvált a talp,gyenge a ragasztás szóval inkább nem vásárolnék még egyszer Merrellt!
Igazából nekem se volt Salomon de azt is dicsérik,kitudja lehet,hogy az előbbiből pont rosszat fogtam ki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1205) zoo8800 válasza Alg (#1201) üzenetére


zoo8800
veterán

Háát, a Kevélyről lefelé és a Pilis-nyereg után, a murvás szakaszon is jól jön a bakancs, én tuti nem sportcipőben megyek majd.

rip and tear, until it is done

(#1206) Ruszki válasza zoo8800 (#1205) üzenetére


Ruszki
senior tag

Na csak összejön a nép! :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1207) #72042496 válasza Ruszki (#1204) üzenetére


#72042496
törölt tag

A közelmúltban felpróbáltam az egyébként agyonsztárolt Speedcross 3-at, én nagyon nem az én lábamra gyártották. Egyébként éppen a Salomonról terjed (konkrétan a Speedcrossról), hogy hamar szétmegy.

(#1208) Wyll válasza Alg (#1201) üzenetére


Wyll
őstag

Én csak arra emlékszem, hogy tavaly a végén, ha egy mód volt rá, már füvön vagy földön mentem, mert minden egyes apró kavics fájt a talpamnak. Az uccsó 7km-en minden lépés külön szenvedés volt, baromira fájt. Járni nem nagyon tudtam utána + pár nap bicegés.

Szóval egy keménytalp idén befigyel, az már tuti; és ha már itt van egy Meindl, akkor...
Így is fájni fog persze, tudom, de azért biztos nem mindegy. Annyit próbálhatnék még meg, hogy ezt eladás vagy beszámíttatás útján felhasználni egy olyan cipőre, amit felpróbálok vásárláskor, és nekem a legkényelmesebb, ill. lehetőleg könnyű is. Ja, meg tavaly botom sem volt, azóta már az is van.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1209) Wyll


Wyll
őstag

Kövezzetek meg, de most nézem a Kinizsi honlapján, hogy nincs már regisztráció... Egyáltalán mi ez az előzetes regisztráció? (És miért nem hirdették nagybetűkkel?!) Tavaly is volt már ilyen? :F Én tavaly valami háromezer indulóról tudtam, most meg csak 1200? Idén nem is lesz helyszíni nevezés?
Most akkor így jártam? :Y Neb@sszatokfel..

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1210) Alg válasza Wyll (#1209) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem hirdették, legalábbis én tudtam róla, pedig nem is akarok menni.
Kb. 3 héttel ezelőtt telt be, elvileg ennyire kaptak "természetvédelmi engedélyt". Idén volt ilyen először.

Kérdezz rá náluk, talán a helyszínen a megmaradt helyeket kiosztják.

Mondjuk mindenképpen fura a 7000-es G50 után az 1200-as limit :F

Menj helyette Mátra88-ra, ami 96 és állítólag sokkal-sokkal jobb :P (bár könnyen lehet már az is betelt)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1211) #72042496 válasza Alg (#1210) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 115-ön éppen ma tolták ki 300-ra a limitet, a 88-on is biztosan lesz hely. Szerintem is kategóriákkal jobb, de sokkal nehezebb is.

Ez az egész természetvédelmesdi amit a túrákkal csinálnak egy rossz vicc.

[ Szerkesztve ]

(#1212) Alg válasza #72042496 (#1211) üzenetére


Alg
veterán

Apropó természetvédelmesdi: Elsején voltunk baráti társasággal a Börzsönyben, egy NaHáT 20 útvonalat jártunk be (Nagymaros - Julianus - Zebegény - Törökmező - Nagymaros)

Zebegény utáni részen a zöldön kb. az első patakátkelésig oda-vissza baromkodott két off-roados redneck csapat, nagy batárokkal útról le, fiatalosban törve-zúzva, patakon keresztül, réten oda-vissza-körbe szántva mindent (azon a réten, ami ősszel gyönyörű lila kikerics-virágba borul). :((( :(((

Ja, a zöld ott is be lett festve a bozótosba, bár már kicsit ki van járva, mi azért az úton mentünk (volna, ha hagyják ezek az állatok)

Szerk: előtte Zebegényben a helyi kocsmában időztek kicsit persze

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1213) Ruszki válasza Alg (#1212) üzenetére


Ruszki
senior tag

Én is előzetesen regisztráltam szinte azonnal amikor lehetett. Olyat olvastam, hogy aki regisztrált és nem jön el annak a helyét kisorsoljak a helyszínen.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1214) Nimrod válasza Wyll (#1209) üzenetére


Nimrod
addikt

Facebookon túrázós csoportban volt aki nemrég dühöngött, mert állítólag tele van a net hirdetésekkel azoktól, akik előregisztráltak, de mégsem tudnak jönni és eladnák/átadnák a helyet.
Amúgy külföldi túrákon például a svéd Fjallraven Classic-on páran direkt erre utaznak... :W

(#1215) Wyll válasza Nimrod (#1214) üzenetére


Wyll
őstag

Hol van ez? Érdekelne egy hely, nagyon is.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1216) Nimrod válasza Wyll (#1215) üzenetére


Nimrod
addikt

Facebook-on a Teljesítménytúra csoportot keresd, de szerintem van külön Kinizsinek is.

(#1217) bb0t


bb0t
senior tag

Hálózsákot szeretnénk venni minden évben ausztriában kempingezünk és volt már hogy 0 fokra lement a hőméhőmérséklet és de alap esetben is nagyon fel kell öltözni a mostanihoz hogy ne fázzunk. Szóval a kérdés, hogy max. 10-ig melyiket érdemes. Derékaljban is gondolkodom, ha van aki el tudna látni pár tippel azt megköszönném. 🚢

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1218) Ruszki válasza bb0t (#1217) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

A max. 10-ig az árra gondoltál!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1219) bb0t válasza Ruszki (#1218) üzenetére


bb0t
senior tag

Ja igen bocsi felreertheto :DDD. Fokban nem kell hogy minuszos legyen de jo lenne 3 foktol legalabb. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1220) bb0t válasza bb0t (#1219) üzenetére


bb0t
senior tag

Nos, leírom hátha érdekel valakit. :D Yellowstone trial lite lett a szerencsés, a Tescoban 10990 helyett 7500 körül volt, -5 - +18°C-ig, három évszakos, kapucni 50g-os hőgallérral, zipzár védő, zipzár takaró és hőgallér, belső biztonsági zseb. Így első blikkre szerintem jó vételt sikerült. :))

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1221) Alg


Alg
veterán

Volt valaki mostanában valamerre?

Nekem sajna elég sűrű a májusi programom, pedig már nagyon viszket a tenyerem talpam valami jó kis ötvenesre, de ahogy nézem leghamarabb a 31-i hétvégén lesz rá lehetőségem.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1222) deicide válasza Alg (#1221) üzenetére


deicide
veterán

Mostanában semmi, múlt vasárnap mentem volna Tési Fennsík 50-re, de elmosta az eső, el sem indultam. Június közepéig nem is lesz túra, mert beindul a versenyszezon, futás és bringa is lesz, mellé nem nagyon fér még túra is... :N

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1223) Ruszki válasza deicide (#1222) üzenetére


Ruszki
senior tag

Most péntek este, ha össze jön akkor lesz egy éjszakai Kóspallag - Nagy Hideg-hegy esetleg Csóványos túra persze ha idő is engedi.
Ha lenne aki csatlakozna akkor szívesen várom.

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1224) Ruszki


Ruszki
senior tag

Elég szomorú, hogy ilyen az idő. Pedig jó lett volna egy kis éjszakai előkészítő így a K100-as előtt.
De még van remény hétvégén.

Gondolom a többség se mozdul ki túra jelleggel.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1225) deicide válasza Ruszki (#1224) üzenetére


deicide
veterán

Hát, nekem ha tetszik, ha nem, holnap 130km-es bringás mezőnyversenyem van, én kimozdulok. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1226) Ruszki válasza deicide (#1225) üzenetére


Ruszki
senior tag

+1

Akkor hajrá!
Amúgy én meg be vagyok zsongva,hogy menni kellene valahova! :DD

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1227) Alg válasza Ruszki (#1224) üzenetére


Alg
veterán

Nekem sajna ez a hétvége kiesik, örülök ha futni tudok menni
Jövő hétvége 3 napos szimpózium
Utána családi program

Utána talán tudok menni valahová...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1228) Ruszki


Ruszki
senior tag

Na csak sikerült kimenni. :D
Igazából nem egy enget rengető táv volt. Kóspallag - Kopasz hegy. Sár az van nem kevés, eső nem esett, vadat ha egyet sikerült észrevenni/látni.
Öcsémre való tekintettel volt ez a rövidebb táv.
Nálunk(Kóspallag) lent a völgyben füledt ködös idő, de fent a csúcson(508m) tiszta levegő és erős szél. A kiállítás pazar. Ködös, titokzatos minden. Csak a kivilágított városokat, falvakat lehetett látni.
Tetszett nagyon.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1229) Ruszki


Ruszki
senior tag

K100 -1nap :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1230) Ruszki


Ruszki
senior tag

K100 NAP! :D
Mindenkinek aki indul egy kalappal!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1231) #72042496 válasza Ruszki (#1230) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hajrá-hajrá! :)

(#1232) Ruszki válasza #72042496 (#1231) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszönöm!

Na sikerült ki pipálni a bakancslistáról ezt is!
Hát a délelőtti és kora délutáni órákban iszonyat meleg volt.
Vissza olvasva egyik kolléga említette is! :D
Gerecse 50 nem vette ki úgy a cukrot mint most ez.
Az ellátás elég fukar volt sőt...
Első vizvételi helyen "elfogyott a ásványvíz, csak cukros üdítő van" mondat kicsit kiverte a biztosítékot. De általában sikerült megoldani a folyadék pótlást.
Jó volt a hangulat, éjszakai etap nem volt vészes.
Hát elsőre csak ennyi.

Start: 07:10
Cél: 05:21

Próbáltam átlagban 5km/h-t menni, a többi időt meg pihenésre fordítani.

Aki teljesítette annak itt is szeretnék gratulálni.

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1233) Dell XPS válasza Ruszki (#1232) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Nagy gratula! :)

Üdv, Dell XPS

(#1234) Ruszki válasza Dell XPS (#1233) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdvözlet uram!
Köszönöm szépen!
:R

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1235) Dell XPS válasza Ruszki (#1234) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy hegyi embernek nem okozhatott gondot a százas, főleg hogy állandó akklimatizációban van. :)

Szép volt! :R

Üdv, Dell XPS

(#1236) #72042496 válasza Ruszki (#1232) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gratulálok a magabiztos teljesítéshez! Így kell ezt. :)

(#1237) Ruszki válasza #72042496 (#1236) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszönöm!
:R

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1238) Ruszki


Ruszki
senior tag

Nincs valakinek kedve?

http://www.bthe.hu/

Börzsönyi Kék 65

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1239) Alg válasza Ruszki (#1238) üzenetére


Alg
veterán

Kedv lenne, az idő kérdéses - májusban pl. nem túráztam egy métert sem :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1240) Ruszki válasza Alg (#1239) üzenetére


Ruszki
senior tag

Akkor nem nagyon alakulhatott a májusi hónap.
Én szeretnék mindenféleképpen menni, talán az idő elhanyagolható, egyenlőre még az odajutást tervezem mert az egy kicsit bonyolult főleg hétvégén arra felé.
Elméletileg van Vácról busz ami 7:06-ra ér oda.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1241) -Mike- válasza Ruszki (#1240) üzenetére


-Mike-
addikt

Szép útvonalnak néz ki, csak igen, a kijutás, még kocsival csak csak, de akkor vissza is kell menni érte. :D

(#1242) Ruszki válasza -Mike- (#1241) üzenetére


Ruszki
senior tag

Kell egy sofőr ja és még egy kocsi is! :D
Hát igen jó lenne bejárni a Börzsöny azt a részét az úgy mondhatni "ismeretlen" de hozzáteszem még! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1243) Ruszki


Ruszki
senior tag

BKT 65 nap!
Hát akkor hajrá! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1244) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Szoktam futni a Pilisen, magán a hegyen, ma pedig egy emberek által a szokásosnál is kevésbé járt részen voltam. Találkozott már valaki hazánkban barnamedvével? Mert azt hiszem, sikerült látni egy olyan közepes példányt, és a hangja is elég medvés volt. – Szerencsére elszaladt.
Teendő, azon kívül, hogy ne mozduljak, míg szét nem kaszabol? :) (Vész esetére van nálam egy amolyan összecsukható lándzsa, mondjuk E-tervnek, de jó volna valami kipróbált A-B-C-D-terv is..)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1245) -Mike- válasza szaszlaci (#1244) üzenetére


-Mike-
addikt

Egy marék málnát el kell dobni és 3:30-as km-eket futni utána. :D

(#1246) szaszlaci válasza -Mike- (#1245) üzenetére


szaszlaci
addikt

Cukrozott vagy cukrozatlan legyen? Esetleg legyen nálam mindkettőből? :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1247) amargo válasza szaszlaci (#1244) üzenetére


amargo
addikt

Pilis melyik részén? Nem kizárt, hogy az volt, de 99% ban nem jut el ilyen messzire. Jelentetted erdésznek?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1248) szaszlaci válasza amargo (#1247) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nagyjából itt.
Írtam egy mailt a Pilisi Erdőgazdálkodási Zrt.-nek, tudtommal ők kapcsolatban állnak azokkal, akiknek tudni kell róla.
Aztán majd ha a retek klub is arról harsog, hogy egy maci ellopta a turista piknikes kosarát, akkor jól láttam :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1249) Dell XPS válasza szaszlaci (#1248) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem semmi... ilyen messzire nem nagyon jut el észrevétlenül.

Üdv, Dell XPS

(#1250) forceberg válasza szaszlaci (#1248) üzenetére


forceberg
veterán

Gmapson mióta vannak turista utak is?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.