Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Nimrod


Nimrod
addikt

Letudva az Intersport túranap is, 29 km-es távon. Sikerült egy órát javítanom tavalyhoz képest, bár szerintem még így is sok 6 és fél óra 29 km-re. Ebből körülbelül fél óra lehetett a pihenés.
Jobb láb kétszer is elkezdett görcsölni, pedig magnéziumot is vettem most be, szóval ezt a részét nem annyira értem. Bár az is tény, hogy nem volt 100 százalékosan kipihenve, mert már reggel éreztem benne egy kis izomlázat.

Következő teljesítménytúra talán a Gercse, 35 km körül ha jól emlékszem november végén. Nem tudom milyen lehet ehhez képest, lehet még nem kéne azt bevállalnom. :F

(#352) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

A kerékpáros topikban feltettem egy kérdést, de ide is betenném: [link]

Ha, van valakinek tapasztalata, vagy akár más ajánlása, azt is szívesen hallgatom/olvasom.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#353) #72042496 válasza Nimrod (#350) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, sajnos tényleg drága és a kisebb változatát nagyon lehúzták, hogy nem is jó. Kimentem a Decathlonba, de végül nem vettem semmit. Legalább körbenéztem, voltak szuper cuccok, de most nem akartam ilyenre költeni.

Gratulálok az intersportos idődhöz!
A görcs szerintem el fog múlni, ahogy egyre inkább hozzászoksz a terheléshez. A következő túra 35 km körül pedig az Aba Sámuel 30. Holnap. Meg azután. :D

Most nézem, jó magas pulzussal mentél, fárasztó lehetett...

[ Szerkesztve ]

(#354) Nimrod válasza #72042496 (#353) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszi! :)
Igen, én is figyeltem menet közben a pulzust. Amikor láttam hegymenetben, hogy már eléri a 200-at akkor mindig kicsit pihentem.

(#355) Nimrod válasza SOAD19 (#352) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem sima hálós a kisebb hátizsákom, mindig csurom vizes is lesz a hátam utána.
A nagyobb kialakítása már jobb, mert a háló és a táska fala között van bőven hely (ránézésre kábé mint amiket linkeltél). Viszont kis túrákra az meg nagy. :(

(#356) SOAD19 válasza Nimrod (#355) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, akkor jók lehetnek. Nem túrázásra használnám ezeket a táskákat, hanem bicajozáshoz, városi közlekedésre. Nyáron, meg még most is állandóan, hót víz a hátam, és emiatt gondolkodtam el, ezeken a hálós rendszerű táskákon, csak jobban szellőzik az ember háta.

[ Szerkesztve ]

(#357) amargo válasza Nimrod (#351) üzenetére


amargo
addikt

Keresd meg dqdb-t valami hasonló táskája van, amit kerékpározásra is használ.

Nimrod: Mitől ilyen magas a pulzusod? Az is lehet, hogy az órával van valami probléma..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#358) Nimrod válasza amargo (#357) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem az óra nagyon is jól mér, meg most állítottam az övön szóval kellően szoros is.
Voltam még a télen kardiológián terhelésteszten, körülbelül 10-el magasabb pulzusszámmal kezdek, kvázi nekem nincs nyugalmi állapot, kivéve ha alszom. :DDD
Amennyire én tudom 220 - életkor kéne hogy legyen a max pulzusszám, szóval 190 körül próbálom visszafogni ha eléri, de így is sokszor 200 fölött vagyok.
Egyébként edzésben vagyok, boxolástól kezdve csinálok én mindent.

(#359) sanzi89


sanzi89
addikt

Használ valaki túrázás közben monopodot fényképezőgéphez? Ha igen, milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#360) #72042496


#72042496
törölt tag

Engedelmetekkel örömködöm egy sort. :)

A hétvégi Páternoszter Maraton (6:24) és a Via Dolorosa 2x56 (13:00 / 10:50) után végre elmondhatom, hogy a Mátra-kupa mindegyik túráján ott voltam, sikerült végigmenni a leghosszabb távokon, így 100%-os eredményt értem el a mozgalomban! :B

A számok:

18 túra, 933,71 km táv, 38502 méter szintemelkedés.
Menetidő: 7 nap, 23 óra, 56 perc
Átlagtempó: 4,86 km/h

Külön siker, hogy a mai bringázást is túléltem: felmentünk Dobogókőre, de bennem csak az induláskor tudatosult, hogy ez nem 30 km, hanem úgy 80 (94 lett a vége), és Pest határától nem átall alattomosan emelkedni. Gyalog azért relatíve jobb vagyok, de a gondviselésnek és az izotóniás italoknak hála ezt is sikerült abszolválni. Nagy élmény volt.

[ Szerkesztve ]

(#361) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A hétvégén sikerült végre beindítani az idei túraszezont :)
Igaz ez még nem volt igazán hosszú út, de kb 3 órát mentünk úgy 600m-es domb tetejére, majd le. [link]
De legalább a kilátás pazar volt, amint javul az idő jönnek a hosszabbak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#362) Nimrod válasza #72042496 (#360) üzenetére


Nimrod
addikt

Szép teljesítmény! :R

Erről jut eszembe, tud valaki túramozgalmat, aminek külön díjazása van?
Én eddig csak a Pest Megye Teljesítménytúrázója kiírást találtam. :F

(#363) #72042496 válasza Nimrod (#362) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi. :)

Több mozgalom is van, a TTT-n is találsz egy jó adagot, ill. én emellett még az utvonalkerülők honlapját ismerem. (Bal oldali menüben a túramozgalmak alatt, csak azt nem engedi linkelni.)

Annyira nem követem őket, de fejből a Pest Megye mellett a Mátra, a Bükk és a Cserhát kupát tudom, hogy külön díjazzák, ill. nyilván az OKT-t és társait, de az nem teljesítménytúra.
Az eddigi túrateljesítményért is lehet kapni ezt-azt, létezik MTSZ mozgalom, Csúcsok csúcsa pont, TTMR minősítés... rengeteg, csak győzze számon tartani az ember.

[ Szerkesztve ]

(#364) Nimrod válasza #72042496 (#363) üzenetére


Nimrod
addikt

Pontgyűjtő mozgalmat esetleg nem tudsz, ahol be is lehet váltani valamire a pontokat? Szigethalmi TE-nek van például ilyen, év végén lehet ott beváltani az addig túrákon gyűjtött pontokat pólóra, pulcsira, ilyesmikre. Sajnos csak erről az egy szervezetről tudok.

Egyébként nézegettem a listát, remélem hamarosan kikerül a Pesti 2013-as is, mert még csak 2012-es kiírás van. Talán azt megcsinálom, meg esetleg a Szigethalmi TE kupáját. Bár ők idén jubiláltak, szép lett volna de már év elején láttam, hogy több kiírt túra is esélytelen lett volna, ezért nem is foglalkoztam vele.
Illetve Szigethalmi TE esetén van egy olyan problémám, hogy szinte mindig baj van a szervezéssel illetve az útvonal leírással. :(((

(#365) #72042496 válasza Nimrod (#364) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amit a végén írtam, az pontgyűjtő: MTSZ, Csúcsok csúcsa és a TTMR.

(#366) Nimrod válasza #72042496 (#365) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkor csak egyszerűen belezavarodtam. Köszi! :R

(#367) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Bocs, hogy megint itt rontom a levegőt... :U Ma kipróbáltam a Kiptsa hosszú ujjú alá öltözékemet, és hát nem elegendő a hőtartása. Nem tudom miért voltam abban a tudatban, hogy hogy az aláöltözetek jó hőtartóak. :U Nekem meg elsősorban pont arra van szükségem, hogy védjen a hidegtől. Holnap visszaviszem, és kicseréltetem egy polár pulóverre, egy ilyenre: [link], vagy egy ilyenre: [link]

A 340 g/m2 sűrűsége milyennek tekinthető?! Mindkettő ilyen sűrűségű anyagból van, de a nyakvédelme miatt lehet a 2.-at veszem.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#368) sanzi89 válasza SOAD19 (#367) üzenetére


sanzi89
addikt

Én már nem merek mondani semmit :DDD , csak annyit, hogy az említett aláöltözetben, egy 200 grammos polár pulóverben és egy ilyen kabátban bélés nélkül voltam kint egész délután, és nem fáztam. Egész nap szemerkélt az eső, a nadrágom jól el is ázott, de felül száraz voltam és nem fáztam. Sapka volt rajtam, és néha kesztyű igény is felmerült, de inkább csak a fényképezés miatt. Séta közben nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#369) SOAD19 válasza sanzi89 (#368) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem vagyok egyszerű eset, túl fázós lennék?! :DDD Tegnap a melóhelyen raktárban kb. 15 fokban kipróbáltam az aláöltözéket, hogy csak az volt rajtam, és fázott a felső testem. Meg kint a szabadban felhúztam a pulóvert, letesztelvén, hogy mennyire véd a hideg ellen, ez az aláöltözet, hát igencsak megütötte a felső testemet a hideg. De nem inkább melegebb időkre vannak tervezve, ezek az aláöltözékek, a Decathlon oldalán se írják, hogy hidegre ajánlják. :F Mondjuk nem öltöztem vastagon, aláöltözék+műszálas pulóver+ egy vékony melós kabát.
Télen a melóban a raktárban lecsökken a hőmérséklet akár 7-8 fokra, és sokszor kint is kell lenni targoncázni, és sokszor kevés volt a póló+két pulóver (az egyik 100% műszálas)+kabát.
Amúgy lehet, csak ott a bibi az egészben, hogy akkor fázok, mikor nem mozgok, mert volt, hogy elkezdtem dolgozgatni, bemelegedtem, akkor már nem fáztam. Úgyhogy lehet aktív mozgáshoz jók ezek, de nekem télire olyan kellene, ami akkor is melegen tart, mikor csak ülök a targoncán a mínusz fokokban is például. De, hátha sikerül keresni valami jobb melót, ha már szereztem egy diplomát. :U

(#370) amargo válasza SOAD19 (#369) üzenetére


amargo
addikt

"15 fokban kipróbáltam az aláöltözéket, hogy csak az volt rajtam, és fázott a felső testem. Meg kint a szabadban felhúztam a pulóvert, letesztelvén, hogy mennyire véd a hideg ellen, ez az aláöltözet, hát igencsak megütötte a felső testemet a hideg. De nem inkább melegebb időkre vannak tervezve, ezek az aláöltözékek, a Decathlon oldalán se írják, hogy hidegre ajánlják."

Számomra nem egyértelmű, hogy mit hívsz/hívtok aláöltözetnek. Van egy tippem, hogy kevered a jégeralsóval, ami melegít.

Egyszerűen csak nem arra használod, amire való:aláöltözet leírás. Itt is írják, hogy léteznek olyan aláöltözetek, amelyek akár melegítenek is, de nem ez a jellemző, nem is ez a feladata.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#371) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok!

BP környéki túrák kapcsán szeretnék tippeket kérni, illetve témába vágó oldalakra mutató linkek is jól jönnek. Tehát hova érdemes menni Bp környékén túrázni? Az ideális túra 20 max 30 km, a kezdő és végpontja lehetőleg BP közig. határa közelében legyen, hogy ne kelljen az utazásra a bérleten kívül mást felhasználni. Személyes tapasztalatok jönnének legjobban, de bármilyen útmutatásnak, tippnek örülök.
Legutóbb Fenyőgyöngyétől indultam, Hármashatárhegy, Virágos-nyereg, Óbudai Téglagyár, Üröm, Pilisborosjenő, onnan fel a Nagy-Kevélyre, majd a gerincen le Csillaghegyre, a Rókahegy irányába, majd HÉV-vel haza. 24 km volt a vége, valami hasonlókat szívesen mennék mostanában is.

Köszönöm előre is!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#372) SOAD19 válasza amargo (#370) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen, valóban, én is erre jöttem rá. :B Én az ilyen testre feszülő szintetikus darabokat nevezem aláöltözéknek, helytelenül. Valamiért, az a téves képzetem volt, hogy ezek jó hőtartóak. Úgy gondoltam, hogy pulóver alá jó lesz, hogy majd a hőt nem engedi ki, hőszigetelő rétegként.
Kösz a linket, akkor gyakorlatilag az aláöltöztek elsődleges feladata a nedvesség elvezetése. Lassan én is rá jöttem erre, hogy igazából, "csak" erre valóak, miután elkezdtem utánaolvasni.
Csak például a futónadrág is, amit vettem, az is ilyen vékony, testre feszülő anyag, és az egyik vásárlói írta, hogy télen abban futott, és nem fázott. :F
Azt hittem, hogy a jégeralsóktól talán jobbak lehetnek, ezek az aláöltözékek, de akkor az lesz, ami nekem kell.

Egy szó, mint száz: [link] (jártam) :)

[ Szerkesztve ]

(#373) amargo válasza SOAD19 (#372) üzenetére


amargo
addikt

Hidd el nagyon jó dolog az aláöltözet, ami a nedvességet elvezeti, hiszen akár túrázáskor, futáskor, kerékpározáskor rengeteg hő termelődik, amit szépen elvezet a testfelületedről. Így komfortosabb is lesz - mert nem vízben vagy - továbbá melegebbnek is fogod érezni magad, hiszen a nedvesség hőt von el és a hidegben még egy lapáttal erre rárak.

Felfelé mész a bringával hegyre, kimelegedsz nem fázol, pedig hideg van kint. Lefelé mész egyből, akkor is még ki vagy meleged, akár technikás pályán is mehetsz, hogy meglegyen a folyamatos izzadás, de a menetszél ezt mind rádfagyasztja, amitől fázni fogsz. Ezek az aláöltözők pedig pont a bőrfelületeden lehelyezkedő nedvességet elvezetik. Ezért van, hogy kint a futók 1 száll futónadrágba meg egy viszonylag vékony felsőrétegben megmaradnak. Persze, ha megállnak a környezeti hőmérséklet miatt egyből fáznának.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#374) SOAD19 válasza amargo (#373) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen pont ezen gondolkoztam. Futóknál, addig rendben van, hogy míg fut hőt termel és addig nem is fázik, de mi van, ha megáll... Azaz igazából aktív mozgással járó tevékenységekhez valók nedvesség elvezetéshez, ezek a aláöltözetek, nem pedig, ahogy én hittem, hogy hőszigetelő rétegként funkcionálnak.

Mellesleg maradt az aláöltözet, a Decathlonban egy kis csajszi volt a pénztárban, és mondtam neki, hogy egyszer vettem fel, és szeretném kicserélni egy polár pulcsira inkább. Azt mondta, hogy nem lehetséges, mert ha már hordtam egyszer is, akkor már selejtnek minősülne, ha visszavenné. Viszont múltkor a srác nem problémázott, mikor az alsó aláöltözetet vittem vissza, azt mondta, hogy ha el tudják adni, azaz nincs semmi baja, akkor nem gond. Meg, ha minden igaz 30 napig kicserélik, de akkor nem értem, hogy van ez, hisz akkor csak hordta az ember, nem életszerű, hogy 30 napig a szekrényben áll, és viszi vissza az ember. :N
Na, mindegy nem álltam le akadékoskodni, múltkor úgyis kicserélték, ne legyek telhetetlen. Máskor jobban utána kell járni a dolgoknak, ennyi. :K

[ Szerkesztve ]

(#375) Nimrod válasza SOAD19 (#374) üzenetére


Nimrod
addikt

Adidas Techfit pólót használok mint aláöltözet szinte minden túrán és arra való, amire már írták is. Elvezeti a hátamról a nedvességet és így nem fázom, de most már egy ideje edzésekhez is használom. Szagprobléma sincs, pedig sokszor naponta használom.
Illetve ha Icebreaker van rajtam akkor nem használok még alápólót, mert tökéletesen ellátja azt a funkciót is.

(#376) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy 2012.11.06-án lejáró 1000Ft-os Decathlonos kuponom, akinek kell szóljon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#377) SebajTobias


SebajTobias
tag

Sziasztok. Van egy Sherpa Seven 2 in 1 kabátom. Most lép a 3. évébe. Mindig rendes impregnáló mosószerrel mostam kézzel (inkább áztattam). Gondoltam ideje kimosni az őszi túrák után. De a belső ezüstös rész (a külső héjon) elkezdett leválni a kapucninál és az ujjak végénél. Elég ronda. Gondolom már nem lehet megmenteni, de elég idegesítő. Tudja valaki miért van ez?

(#378) SOAD19 válasza SebajTobias (#377) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem is pont ez volt, a jó pár éves kabátomat kimosva a belső réteg, kis fehér szemcsékkel vált le egy-egy nagyobb foltban. Kár pedig nagyon szerettem, de ahogy majd olvashatod, ennyit bírnak, max 2-3 év.

Itt olvashatod egy hsz.-emet, ahol az itteni túraboltostól mesélt dolgokat írtam le.

(#379) Kazimír


Kazimír
őstag

Tervezi valaki a tanúhegyek nyomában túrán való részvételt?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#380) sanzi89 válasza sanzi89 (#294) üzenetére


sanzi89
addikt

Nos, a 3 hónapos, 2 hónapot használt - akkor is csak hétvégéken - Husky Sulphur 70-es hátizsákom megadta magát. Tényleg alig volt használva, igazán meg se volt pakolva sose, de a jobb oldali vállpántnál a varrás mentén szétfoszlott az anyag. Nagyon örülök, mondhatom. Egy elvileg 40k-s táskát - amit még ki se vittem a terepre, pedig nyárra ez lenne a cél -, mely egyébként a Husky csúcsterméke, szalonhasználat során meg lehet fektetni pár alkalommal. Írtam a Mallory Sport-nak, majd írok, hogy mit reagáltak. Pár kép a hibáról:

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#381) amargo válasza sanzi89 (#380) üzenetére


amargo
addikt

Azért ez durva.. tényleg fura. A varrás mentén ment szét, így jobb esetben csak fáradt volt a varrónő :)

Nekem egy softshell felsőmnél volt - sherpa -, hogy a zsbek zápzárját egy kézzel felhúzva mindig szét ment, a boltban elsőre azt mondták, hogy húzzam akkor kettővel - nyilván ez is lehet egy megoldás, de szerintem komolytalan. Szerencsére visszavették a terméket, de ott alapból konstrukciós hiba ez, mert túl kicsik a fogak, ezt persze nem akarták bele írni..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#382) sanzi89 válasza amargo (#381) üzenetére


sanzi89
addikt

A lélegző mesh anyag máshol is bolytosodik kicsit, igaz itt egyértelműen látszik, hogy a varrás ment szét. A forgalmazó vissza is írt már, hogy küldjem vissza és elvégzik a javítást. A szállítás pedig oda-vissza kb. 3e-be fog kerülni. :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#383) Nimrod


Nimrod
addikt

Mit érdemes csinálni a folyadékkal hűvösebb időszakban (ősszel, télen)? Legutóbb már kicsit hideg volt az izóm túra vége felé, pedig csak 5 óra volt a szabadban.

(#384) Nimrod válasza sanzi89 (#382) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha belegondolok hogy mennyire megkínoztam már mindkét Fjallraven hátizsákom (a kisebbiknél komolyan többször attól tartottam, hogy vagy simán elszakad a pánt valahol a súly miatt, vagy szétszakad felül mert úgy meg volt pakolva).
Egyébként mennyire terhelhető egy hátizsák? A 16 literesem eddig 20 kg környékén bírta, de már azt is félve teszteltem.

(#385) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Van olyan túrázós oldal, ahol lehet hirdetni (mint pl. a bicajosoknak a bikemag aprója)?! Lehet eladnám a Fjall nadrágomat, mert bicajozáshoz nem a legjobb, csak megfelelő hidegben tudom használni, ha enyhébb idő van, akkor leizzad benne a lábam az anyaga miatt, nem ilyen intenzív mozgáshoz való. vaterán hiába hirdetem meg szerintem, nem nagyon volt vevő a pólómra se, még érdeklődő sem, pedig az eredetileg 21k-s pólót, már 7k-ért hirdettem (igaz, én is akciósan vettem 13,5k-ért) Szóval, valami olyan oldalon kellene meghirdetnem, ahol esélyes, hogy el is tudom adni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#386) Nimrod válasza SOAD19 (#385) üzenetére


Nimrod
addikt

Milyen méret? Lehet érdekelne.

(#387) sanzi89


sanzi89
addikt

Tavasszal és nyáron tervezek többnapos hátizsákos és bringás túrákat. Egy gondom volna, hogy nem nagyon tudom az apróbb cuccaimat mibe tenni, eddig csak behánytam a táskába a ruhák közé, aztán ha kellett valami ment a legózás. Jó volna egy kis elsősegélyes táska, egy a kütyüknek (elemek, töltők, kábelek), egy a tisztálkodó cuccoknak. Valami olyan kellene, ami kicsit ellenállóbb, esetleg védi kicsit a tartalmát, méretben nem feleslegesen nagy, vannak kis bújtatók, rekeszek és nem egy vagyon. Valakinek van ilyesmije, vagy tud ajánlani valamit?

u.i.: Valami ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#388) sanzi89 válasza sanzi89 (#387) üzenetére


sanzi89
addikt

Pár lehetséges találat (egyébként ismeri valaki ezt a Maxpedition márkát?):

Maxpedition Hook-&-Loop Organizer Pocket (Large)
Maxpedition Hook-&-Loop Modular Two Way Pocket (Large)
Maxpedition BEEFY™ Pocket Organizer

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#389) sanzi89 válasza sanzi89 (#388) üzenetére


sanzi89
addikt

Úgy néz ki, hogy a választottam a Maxpedition Fatty Pocket Organizer lesz. Ebbe szerintem bele fog férni az elsősegély cucc, illetve egy-két tisztálkodási eszköz. Infó a cuccról.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#390) Nimrod válasza sanzi89 (#387) üzenetére


Nimrod
addikt

Elsősegélyes táskám van, ezt-azt még beletettem pluszban, elektromos kütyüt meg nem viszek magammal túrára (kivéve telefon (alap) és néha fényképezőgép).

(#391) Nimrod


Nimrod
addikt

Várom már a Budapest Kupa 2013 kiírását. Valaki nem csinálná meg velem közösen? :U Ahogy nézem minden évben 25 teljesített túra kellett a kiemelt díjazáshoz. :)

(#392) sanzi89 válasza Nimrod (#391) üzenetére


sanzi89
addikt

Én szívesen mennék, nagyon a lábamban van már a bugi, csak a lakhelyem - Békéscsaba/Szeged - eléggé köt. :(

Végre januárba lenne két túra - hónapokon keresztül nincs semmi ebben a régióban - a Téli Körös és a Híd túl messze van, erre nem pont ugyanarra a napra teszik? :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#393) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Tudnátok ajánlani valami strapabíróbb GPS-t túrázáshoz, maximum 60k-ért?
Az sem hátrány, ha elérhető hozzá valamilyen, akár fizetős formában túratérkép. :D

Nimrod: Én legfeljebb 35 km-es túrákig benne lennék.
Hosszabb teljesítménytúrákat is szoktam tolni, de ahhoz több előretervezés szükséges. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#394) Drótszamár válasza FehérHolló (#393) üzenetére


Drótszamár
őstag

Garmin Dakota? [link]

Lehet rá tenni turistautak.hu térképet.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#395) FehérHolló válasza Drótszamár (#394) üzenetére


FehérHolló
veterán

Uh, ez egész jónak tűnik.

Esetleg van vele személyes tapasztalatod?
(Ha igen: Miben rendkívül jó, miben tér el a leírástól és mi a zavaró?)

Skynet is real. It's called Google.

(#396) Drótszamár válasza FehérHolló (#395) üzenetére


Drótszamár
őstag

Csak minimális tapasztalatom van.

Egy cimborám vett, és én tettem fel neki a térképet, illetve egy rövid túrára elvittem magammal.

A kijelző tényleg jó látható szabadtéren világítás nélkül. Viszonylag gyorsan indul szabad ég alatt.
A hideget, és a szelet bírta. (-3°C)

Nekem kicsit hiányzott a hangos navigáció. "A következő fánál fordulj jobbra" :)
Pl egy behavazott utat el is vétettünk, túlmentünk az ösvényen. A kütyü épp a zsebemben volt.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#397) sanzi89 válasza sanzi89 (#389) üzenetére


sanzi89
addikt

Akinek esetleg van építő jellegű javaslata, Túra elsősegélycucc.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#398) Nimrod válasza FehérHolló (#393) üzenetére


Nimrod
addikt

Nagyobb túrákban én sem lennék benne. Lábra nem szoktam bírni többet (hólyagosodás, illetve izomgörcs).

(#399) Nimrod válasza sanzi89 (#397) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem van benne kullancs csipesz is, szerencsére még nem kellett. Illetve ha olyan helyre mész lehet méregpumpa sem árt. Erre én sem gondoltam, amíg gyanútlanul Horvátországban túrázva arra lettem figyelmes, hogy a lábam mellett napozik egy kígyó. :U

(#400) sanzi89 válasza Nimrod (#399) üzenetére


sanzi89
addikt

Idáig csak egyszer hagytam el az országot túra miatt, szóval a méregpumpa szerintem nem kell. A kullancs csipesz szintén megfontolandó.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.