Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Alg válasza Alg (#1049) üzenetére


Alg
veterán

[link]

Basszus, most látom a 20-asra sem írták rá a S letérést a hangár felé :W
A Határ-nyeregben rögtön el kellett volna menni a sárgára a reptér túloldalán végig és úgy a Virágos-nyeregbe.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1052) #72042496 válasza Alg (#1051) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt mondja, nincs hozzáférésem. :)

De inkább azt mondjátok, élőben szép-e, mert képen láttam már. Elküldték e-mailben, hogy szeretném-e picit elmosódott névvel, vagy újat akarok.

Korrekció: nem 7% volt hibás, hanem 7 emberé a 217-ből. (3%)

(#1051) Alg: Nem hát, végig a kéket írták, a 15-ösnek és a 20-asnak is... viszont én nem is emlékszem a sárgára, igaz, a kéket figyeltem. De mindegy már, legalább mozogtam egyet.

[ Szerkesztve ]

(#1053) Alg válasza #72042496 (#1052) üzenetére


Alg
veterán

Mióta G+ lett a picasaból mindig ezt csinálja, utálom :((( (most már jó lesz)

Erre kellett volna (ősszel ugyanezen az útvonalon jobb volt az itiner, vagy csak nekem volt érthetőbb, nem tudom):

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1054) #72042496 válasza Alg (#1053) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, hát, mi ezt alaposan elrontottuk - de mindig tanul valamit az ember.

Zsír az érem, gratulálok hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#1055) Nimrod válasza #72042496 (#1050) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem hiszem, mert kabát alatt volt. Viszont láttam mást, akinél szintén ott lógott, lazán kigombolt kabáttal sétált. Nekem tetszik egyébként. Ha belehúzok, akkor talán meglesz idén a PMTT bronz érem is. :B

(#1056) Alg


Alg
veterán

Budai piros?
Nem félek az időjárástól, menés lesz mert menni kell ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1057) #72042496 válasza Alg (#1056) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én lehet megyek rá, még nem tudom. De a hétvégi fő (túra)program a Dögölj meg Börzsöny lesz, remélem! :)

(#1055) Nimrod: Akkor ő másvalaki volt. Hajrá a bronzhoz!

[ Szerkesztve ]

(#1058) Alg válasza #72042496 (#1057) üzenetére


Alg
veterán

A Börzsöny nem viccel ;) Hajrá!

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1059) #72042496 válasza Alg (#1058) üzenetére


#72042496
törölt tag

Haha, nem szokása! :)
Köszi!

(#1060) Alg válasza Alg (#1056) üzenetére


Alg
veterán

Jó volt, végül nem kocogtam bele mint ahogy először terveztem, inkább tempósan végiggyalogoltam (Erzsébet-kilátótól Fekete-fejig pár ismerőssel beszélgettem, ott kicsit lazábbra vettem a tempót) - szép időnk volt, néha még a Nap is sütött, és nem csúszott nagyon sehol.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1061) #72042496 válasza Alg (#1060) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem is nagyon tetszett, barátságos túra volt.

A Börzsöny sem viccelt! Az idén mínuszok, szél és ónos eső volt a repertoár. Majd írok róla (előbb azért alszom :) ), addig is mindenkinek a fantáziájára bízom. Iszonyat volt.

[ Szerkesztve ]

(#1062) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Végre találtam egy ilyen topicot! :Y
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata!!??

Választ előre is köszönöm!

Börzsöny az nagyon jó!Főleg Kóspallag és környéke!Itt lakom,tudom! :DD Vannak nagyon csodálatos túra helyek!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1063) Alg válasza Ruszki (#1062) üzenetére


Alg
veterán

Majd nyáron tervezek ilyen 1 napos vezetett túrákra menni a közeli magashegyekbe, szóval jöhet beszámoló róluk :K

Hétvégi program: Margita sajnos kimarad (focikupán leszek), vasárnap a Börzsönybe esélyes, de az is csak holnap fog eldőlni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1064) #72042496 válasza Alg (#1063) üzenetére


#72042496
törölt tag

Majd megírom, milyen volt. :)
(Az előző kettőt is, csak mostanában nem volt kedvem a beszámolóhoz.)

[ Szerkesztve ]

(#1065) Alg válasza #72042496 (#1064) üzenetére


Alg
veterán

Én is el vagyok maradva egy párral, majd szerintem csokorba szedem a téli Budai-hg. túrákat ha nagyon ráérek...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1066) Ruszki válasza Alg (#1063) üzenetére


Ruszki
senior tag

Igazából én csak a Börzsönyt járom ha van időm.Magas Tax,Nagy Hideg-hegy,Csóványos,Kopasz-hegy,Hegyes tető(Julianus Kilátó ez nem rég lett felújítva eszméletlen a kilátás a Dunakanyarra),Foltán kereszt, és még sorolhatnám.
Ha esetleg érdekel egy két fotót tehetek fel igaz nem mintha nem lenne vele tele az internet na de akkor is!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1067) deicide


deicide
veterán

Iszkiri 100-at tervezi valaki 03.22-én? Jó idő esetén szerintem bepróbálom egy kényelmes 6.5km/h-val, kb 16 óra alatt.

Ruszki: A Hegyes-tető az egyik kedvencem az országban. :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1068) #72042496 válasza deicide (#1067) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én szeretnék menni rá, és kb. hasonló tempót is terveztem. Bár, sejtésem sincs, hogy hosszú távon de kevés szinttel mennyire lenne ez nekem kényelmes. Maximum majd a helyszínen kiderül, értekezzünk még róla! :)

szerk.: Legyen inkább 6.66-os átlag, na? :D

[ Szerkesztve ]

(#1069) Alg válasza deicide (#1067) üzenetére


Alg
veterán

Kényelmes 6,5-el :DD

100-ra biztos nem, meg mostanában minden túra-tervem füstbe ment... de szeretnék menni valamelyik résztávra. A 65-ös mondjuk szimpatikusnak tűnik...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1070) deicide válasza #72042496 (#1068) üzenetére


deicide
veterán

80-ig felül kell kicsit teljesíteni a 6,66-ot, mert a sötét biztos hátráltatni fog a végén, de legyen a sátán száma a végére. :)
75-nél többet én még nem mentem, Neked a Mátra 120 után már szerintem bármi jöhet. :DDD

Alg: Ok, legyünk minél többen. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1071) #72042496 válasza deicide (#1070) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bizony, nem kérdés, ehhez 7 körül kell menni amíg lehet/érdemes. A Mátra be is tette a kaput, nem szívesen gondolok vissza a tavalyira. Ez azért más jellegű, nekem szép kihívás, de jó lenne összehozni!

Elmaradt beszámolók:

2014-02-01 - Budai piros túra
2014-02-01 - Dögölj meg rajtjába
2014-02-01 - Dögölj meg

2014-02-08 - Téli Margita 40
2014-02-08 - Kitörés 60

[ Szerkesztve ]

(#1072) deicide válasza #72042496 (#1071) üzenetére


deicide
veterán

Én is kíváncsi vagyok, hogy mennyire vagyok kész erre. ;]
Bízom a jó időben és akkor kiderülhet. Akkor alkalomadtán cserélünk számot és egyeztetünk. Addig meg bringázok, mert idén pár időfutamversenyen is jó volna elindulni. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1073) #72042496 válasza deicide (#1072) üzenetére


#72042496
törölt tag

A bringa nagy királyság, tavasszal én is tervezem, hogy veszek egy országútit. Persze nem dísznek, használnám is. :) Addig még nyomom a túrákat, TT-ket és TT jellegű OKT szakaszokat egyaránt, egy hónap alatt azért elég sokat lehet ezektől combosodni.

(#1074) pigsty


pigsty
aktív tag

Üdvözlet!

Koca (~~ 1-5-10 km) természetjáróként felmerült, egy igazi, kemény, majdnem mindent kibíró és -álló bakancsot vennék, téli, nedves időszakra. A nyári, meleg idő külön kérdés, ha arra is van javaslat... vagy netes szakirodalom, írjátok meg!

A kérdést bővebben feltettem másik szaktopicban, nem másolnám be a hsz-t ide.

Ideiglenesen nyáron egy lestrapált fehét futó- sport cipővel mászkálók, meglepően jó a talpa, jól lehet vele haladni, talán egy 5 éves Puma. Ősszel, télen meg, jajj. bőrcipővel megyek, ha nincs sár.

ON: Dél-budai térség like, viszonylag nem fedezték fel annyira sokan, még szellős, de tetszetős. Főleg, hogy van egy részéhez tájfutó térképem is, bár anélkül is jól tájékozódom ismerős terepen. :K (ha vkinek van főként bp-i, Pest-megyei tájfutó, egyéb részletes térképe, jó minőségben, scannelve, kérem PÜben írjon rám!) Szoktam legálisan, vásárolni is, de jelenleg a kereteim beszűkültek erre.)

Szerencsés túrázást!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1075) Alg válasza pigsty (#1074) üzenetére


Alg
veterán

Szia!

Katonai bakancsot, surranót inkább ne! Tavaly volt szerencsém látni a hatását, mikor az okt.23-i túrán már Lajos-forrásnál (10km...) erősen fájlalták a lábukat a kiskatonák... 40-es volt a túra.

Ha "Örök élet +1 nap" kell, akkor Meindl, HanWag bakancsok (ITT) akciózzák a Mendl-t.

Ezek nyilván viszonylag drágák (30k+, de inkább 50...), de megfelelő karbantartás mellett akár évtizedekig veled maradnak (talpaltatni is lehet ha elkopik, igaz az sem olcsó de kevesebb mint újat venni).

Vízállóság: a membrános (90%-ban Gore-Tex, GTX) vízálló-lélegző, de használattól függően 3-5 év alatt "elkopik" a membrán és hajlamos beázni. Ellenben a gyöngyvászon betétek miatt könnyebb, és talán kicsit szellősebb is a full bőr vízállóknál.

A full bőr bakancsok időtállóbbak, ha karban vannak tartva (wax) - ellenben kicsit talán melegebbek, és jóval nehezebbek-merevebbek mint a gyönygvászon-membrán kombó.

Egyébként meg szerintem legjobb bemenni egy nagyobb túraboltba (Mountex, Overland, Nomád, Multinav, Tengerszem, mi van még?) és próbálgatni. Általában hozzáértő eladók is vannak az említett helyeken, akik segítenek.

Ja igen, hó-sár ellen egy kamásli is sokat segít :K

térkép-ügyben: TuHu

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1076) pigsty válasza Alg (#1075) üzenetére


pigsty
aktív tag

Köszi!

Hát biz ám örülnék, katonainak, ha 10-15kilóért adnák, úgy vennék olyat is akár, egyébként amit lehet, ápolok, vigyázok rá, független a mostoha terepre, időre szánt használattól.

Nyilván ritkán mennék tisztán vízbe, esőben füves réten, stb, de ezek szerint, ha szinte nem éri víz, akkor is pár éven belül tönkremegy, csökken a membrán szűrő képessége?

Az gáz, ha 50ezer körül van minőségi, épp most veszek azonos árú monitort.
Ezt a kamáslit nem is tudtam, létezik ilyen, bár logikus. Megnézem!

Ismerem a turistaoldalt, országosra jó is, tippnek, egyébként totál analóg, papír alapúval tájékozódom. Persze online dolgokat is lehet nyomtatni.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1077) Ruszki válasza pigsty (#1076) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Én a Dechatlon Quechua túrabakancsait ajánlanám!Nem tudom,hogy most van e olyan típus de én tavaly vettem egy magas szárú bakancsot 14900 vagy 15900-ért.Ilyen csak fekete-szürke kombináció.Teljesen meg vagyok elégedve vele mindennapos használatban van munkába járás szabadidő és túrázni is járok benne nem komolyakra de többet megyek benne talán mint te!Rá fél évre sikerült spórolni pénzt és vettem egy Merrell-t kb 35000-ért mivel havernak is volt neki nagyon bírta de sajnos én nem tudom rossz szériát fogtam ki vagy mi de kétszer volt javítva és ugyanúgy rossz,enged el a ragasztás.Kényelmi szempontból nagyon ott van a szeren az biztos de ezen tapasztalatok után nem ajánlom,ez az én szubjektív véleményem!Hanwag-al én is szemeztem de sajnos az tényleg drága!
De lehet majd kipróbálom a Salomon-t arról csak jót halottam!

Üdv,Ruszki!

A Quechua és a Merrell bakancsot majd össze akarom hasonlítani itt a Logout-on ha kész a cikk majd elküldöm!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1078) forceberg válasza Ruszki (#1077) üzenetére


forceberg
veterán

Én is Quechuában utazom, vagyis túrázom. Meg vagyok velük elégedve.
Talán a talpak kopását szokták említeni gyenge pontként, de nekem ez eddig nem tűnt fel.
Tartós konstrukciók, 2év garanciával.
3db van, kb. 1db márkásabb árából.
- nem vízálló félcipő
- vízálló félcipő
- vízálló "hótaposó" magas szárú.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1079) Ruszki válasza forceberg (#1078) üzenetére


Ruszki
senior tag

Pontosan erről beszélek! :)
Merrellnek gyorsabban kopik a talpa és pedig az Vibram és negyed annyi kilométer van benne!De itt is vannak olcsóbb és gyengébb kategóriák ami olyan 5000 körül van az tényleg csak arra van,hogy az ember felvegye egyszer kétszer.Volt egy félcipőm is tőlük azt 10000-ért vettem télen nyáron abban és az is 2 évet bírt ki,de azt szinte aszfalton használtam mindig(munkába járás).Igaz ez nem a reklám helye de teljesen jók.Kamásli is onnan van elég sok ruha,táska,sátor öcsémnek és még sorolhatnám!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1080) forceberg válasza Ruszki (#1079) üzenetére


forceberg
veterán

Mintha a Quechuákról olvastam volna régebben, hogy a talpuk kicsit jobban kopik, de akkor Te nem ezt tapasztaltad.
Én nem a legolcsóbb verziókat vettem azért!
Arpenaz Flex ~13k
Arpenaz 500 Nowadry ~ 13k
Forclaz Snow 200 ~ 15k.
Az utóbbi kettő a vízálló.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1081) Ruszki válasza forceberg (#1080) üzenetére


Ruszki
senior tag

Itt is azt írja,hogy a talpa miatt nem ajánlja!
Quechua Arpenaz 100 Novadry nekem ez van/volt és ez kopott le az aszfalton 2 év alatt pedig nem is vagyok egy könnyű kb. 100kg. Szóval szerintem terepen nem kellene annyira kopnia!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1082) forceberg válasza Ruszki (#1081) üzenetére


forceberg
veterán

Én is 100 felett vagyok :))

Az Arpenaz 100-at túrázásra elvetettem a dekában, valahogy élőben nekem is rossznak tűnt a talpa.
De nem keménynek, hanem túl puhának, hogy minden átnyom rajta.

A többinek azért jóval strapább a kiképzése.

Arpenaz 500 Novadry: [link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1083) Ruszki válasza forceberg (#1082) üzenetére


Ruszki
senior tag

Férfi ember 100 alatt nem férfi! :D

Ha holnap minden jól alakul akkor nyomunk egy kis túrát a Börzsönyben. Indulás Kóspallagról, következő állomás Törökmezei turista ház ahol persze feltankolunk forrás vizzel a Fehér forrásoknal egy kis pihenés aztán tovább Köves mező onnan Hegyestető ami az olvasottak alapján sokak kedvence. Onnan tovább megyünk a Szent Mihály nyeregig aztán megnezzük Zebegényi remete barlangot. Aztán ha mindenki bemelegedett akkor Országzászló és hősi emlékműt is megnezzük. Aztán majd a hazutat kitalálom még vagy ugyan ez vagy Márianosztra kálváriája ill. fel Kopasz-hegy és úgy Kóspallag.
Képek és élménybeszámoló majd jön.
Reméljük összejön a dolog.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1084) deicide válasza Ruszki (#1083) üzenetére


deicide
veterán

Hajrá! Az idő jónak ígérkezik hozzá. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1085) forceberg válasza Ruszki (#1083) üzenetére


forceberg
veterán

Jó kis etapnak néz ki.
Várom majd a beszámolót, én is tervezem ezt a részét a Börzsönynek, de asszonyka miatt kevesebb km-rel. :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1086) Alg


Alg
veterán

Nekem holnap Pilis barlangjai 30 - 50 sajnos nem fér bele, estére vidékre kell mennem.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1087) Ruszki


Ruszki
senior tag

Lehet nyálat csorgatni!

Üdvözlet túratársak! :DD
Megvolt a megmérettetés!Sikerült!Sajnos csak egyedül voltam de így is jó volt!A rajt reggel napfelkelte volt szinte percre pontosan Kóspallagról ahogy írtam, a hazaérkezés 16:50-kor volt!Most csak egy két képet teszek fel és a hosszú írás is elnapolva mert honlap megint erdő de más céllal!

Julianus Kilátó!
JKulianus Kilátó

Keresd a hibát!
Keresd a Hibát!

Na azt ne kérdezzétek meg hogy került oda!XL-es méret volt és Made In Hungary ráadásul! :DD

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1088) Alg válasza Ruszki (#1087) üzenetére


Alg
veterán

Tavaly a NaHáT-on már volt alkalmam megcsodálni :K

A Pilis barlangjai nagyon jó volt, nálam eddig ott van a TOP3 túrában mindenképpen.
Csodálatos időben, két barlangba is bemehettünk, nagyon szép igényes itiner-füzet az érintett barlangok leírásával, hihetetlenül kedves pontőrök, jó útvonalvezetés. :R

Sajnos most fényképezni nem tudtam, így is éppenhogy elfértem a futózsákban a plusz pulcsi+nadrággal, fotóapparátnak nem volt már hely. De igazából végig lehetett volna kattintgatni az egész túrát, jövőre mindenképpen ott a helyem a hosszabb távon!

+ élmény, délután a vonatból valami egészen kivételesen szép naplementét csodálhattam. :C

U.I.: sár volt, de a jobbik fajtából, csak csúszós-folyós, és nem tapadós-ragadós (az csak a célbaérkezés után Csobánkára lefelé menet a K+-on volt...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1089) #72042496


#72042496
törölt tag

Mindenkinek gratulálok a hétvégéhez, egészségetekre!

A Börzsöny és a Pilis után legyen egy a Mátrából is. :)

(#1090) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Le a kalappal mindenki előtt!Azt hiszem össze kell szednem magam egy kicsit! :DDD
A Pilis engem is vonz de a Mátra se rossz!(Pilis közelebb van)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1091) forceberg válasza Ruszki (#1090) üzenetére


forceberg
veterán

Hány km és szint volt kb. a 7végi etapod?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1092) Ruszki válasza forceberg (#1091) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Ha jól számolom akkor kb. 30-35km volt a táv és ha a Hegyestetőt vesszük a legmagasabb pontnak a nap folyamán akkor kb. 260m szintkülönbség ha erre gondoltál!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1093) forceberg válasza Ruszki (#1092) üzenetére


forceberg
veterán

Úgy nagyjából én is 35-öt tippeltem volna átnézve az utat.
A szintemelkedésen a túra alatti összes emelkedést értik.
Azaz pl. 200m-ről felmész 300-ra, majd le 200 és ismét fel 300-ra, az 200m szintemelkedés. Amennyit összesen felfelé kell menni.
Nekem mondjuk a lejtmenet a rosszabb, a térdem miatt az jobban érzem.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1094) Ruszki válasza forceberg (#1093) üzenetére


Ruszki
senior tag

Értem!Hát akkor majd ezt átszámolom!A durva terep ill. a kemény lefele ment az a Szent Mihály Nyereg után volt amikor az út elágazott a Remete barlangoz és Zebegény felé!Na az ott durva volt lefelé,sár is volt de annyira nem volt dagonyás inkább csak lassan lehetett menni féloldalasan de néha jól jött egy fa amibe hirtelen bele tudtál kapaszkodni.Naiv fejjel úgy gondoltam majd a Remete barlangoktól irány Zebegény aztán inkább megnéztem a térképet(jó ha van) aztán szembesültem vele,hogy vissza kell menni az elágazáshoz ahonnan indultam.Na az jó móka volt felfelé kb. gyök kettővel sikerült felmenni.Hát kisgyerekes családoknak nem nagyon ajánlom azt a szakaszt az biztos!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1095) #72042496 válasza Ruszki (#1094) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én alig ismerem a Börzsönyt, de amikor ott voltam, az mindig kemény terepet jelentett. Szerintem simán 1500 méter körül/fölött mehettél azon a 35 kilométeren.

(#1096) Nimrod válasza forceberg (#1093) üzenetére


Nimrod
addikt

Feleségem szintén sorstárs, lejtőn lefelé előbb-utóbb be szokott durranni a térde. Erősebb sportkrémmel szoktam kezelni neki, amikor szinte hetente csinálja akkor kevésbé jön elő ez a probléma.

Én közben kullancs elleni emlékeztető védőoltáshoz vadászok Encepur-t, de nem sok sikerrel. :(
Mindenhol azt mondják, hogy esetleg a jóval drágább FSME van, amivel nem az ár a bajom, hanem hogy egy teljesen más anyag, mint amiből eddig kaptam.

(#1097) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Témában úgy látom ez a legközelebb álló aktív topik, hátha van itt valaki, akinek van tippje..

Kirándulás, csak épp motorral szoktam az országot és környékét járni, néha sátrazva. Azért néha, mert elég macera este fáradtan sötétben sátorhelyet keresni, sátrat állítani, matracot felfújni, stb., majd másnap leereszteni, elrámolni, pár óra mindkét alkalommal elmegy. Ezen gondolkozok épp, hogy lehet-e valahogyan ezt a folyamatot egyszerűsíteni-gyorsítani.
Pár év használat után a sátram kezd tönkremenni. Tavaly Horvátországban elkaptam vele egy nagyon nagy vihart (még csak a Bora előszele volt, de ez sem volt piskóta), amit már nem bírt ki, enyhén beázott és varrásoknál kezdett szétjönni.
A sátorral macera helyett nemrég hallottam a bivouac-zsákokról, ami tulajdonképp egy hálózsákra húzható esőálló zsák, meg a bivouac-shelterről, nem tudom, hogy ezek mennyire ismertek itthon, itt van-e valakinek tapasztalata velük. Inkább utóbbiban gondolkozok, vagy legalábbis olyasmiben, amibe belefér egy kisebb felfújhatós matrac és hálózsák, és a fej felett is marad egy kis légtér, de mégis véd egy hirtelenjött vihar ellen (tartósan rossz időbe nem tervezek motorral menni).

A matrac is egyik első motoros-sátrazós kirándulás alkalmából lett, polifoamot vittem magammal, amire rá kellett, hogy jöjjek, hogy totál alkalmatlan: nagy helyet foglal és kényelmetlen, így másnap első utam egy Tesco/Auchanba vezetett, s megvettem az első normálisabbnak kinéző felfújható vízi gumimatracot :DDD Egy gondom van vele: kicsi a cucája, lassú felfújni és leereszteni. Tavaly láttam egy túraboltban önfelfújós matracot, ami elég jól hangzik, de sajnos az ára is elég borsos volt, és leeresztve-összecsukva is elég nagy volt. Létezik-e ezekből olyan, ami önfelfújós, de kisebbre összehajtogatható? Vagy ha nincs, akkor legalább könnyen felfújható...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1098) Nimrod


Nimrod
addikt

Sports Tracker mobilos alkalmazáshoz sikerült beszereznem a hozzá tartozó pulzusmérő egységet is. Bluetooth-on keresztül a mobil még látja is, az alkalmazás viszont már nem. Megnéztem, másnak is volt hasonló gondja, szintén Android, csak más telefon. Olcsó húsnak ennyire híg a leve? :(((
Marad a Suunto, az legalább bizonyított.

(#1099) amargo válasza Nimrod (#1098) üzenetére


amargo
addikt

Ezek szerint tamogatott, irj nekik mailt, de nem csak azt gondolod, hogy tamogatott?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1100) Alg


Alg
veterán

Vasárnap tervez valaki PVV-re menni?

Szombaton gyermekvasút?

A jövő hét meg megint nehéz választás, Iszkiri, Julianus vagy a "hazai" Damjanich...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.