Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) lomposfarkas válasza Fred23 (#3950) üzenetére


lomposfarkas
tag

Kullancstémában az a jó, hogy nem kell azon kombinálni, hol vannak és hol nem. A kullancsokkal szembeni háborút elveszítettük, mindenhol és mindig ott vannak és olyan forróság űzi el őket, ami nekünk is kellemetlen.

(#4002) forceberg válasza (#3999) üzenetére


forceberg
veterán

A Prédikálószék azért nem egy könnyű útvolnal, a Vadálló-kövek előtt azért van sokaknak négnykézlábas terep is. + azon a 2,5km-en egy kis 450m szint. A túloldalról is csináltak utat, feleannyi szinttel, jóval könnyebb.
NHH-n meg a Cseresznyefa parkoló ~ felezi a távot.

A Rysynél meg nekem pont az valahogy akár még erőt is ad, hogy megy szépen a sor. + azért az nem a hajnalban a kocsmából kiesett embereknek való terep.
Tavaly Aug.-ban is elég korán mentünk, 6:35-kor már elindultunk a csorbatói parkolóból. A láncos résznél alig kellett várni, igaz hétfő volt. Hétvégén nem indulunk ilyen helyekre, max. a tartaléknap a szombat, vagy vasárnap, de akkor meg még korábban kezdenénk.

A Gąsienicowa-völgybe júliusban akarok menni, elvileg akkor van virágzás, na ott sem lesznek kevesen az biztos.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4003) t72killer válasza lomposfarkas (#4001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

inkább a fagy. A saját, zsepkendőnyi kertünkből ellenőrzéssel jövünk be és nem ritkán van fogás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4004) Mercutio_ válasza t72killer (#4003) üzenetére


Mercutio_
félisten

De azok jólnevelt angol kullancsok :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4005) t72killer válasza Mercutio_ (#4004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A skót szomszédság szerint mindenképpen :DDD :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4006) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van ajánlott közösségi vagy relatív frissen tartott túra térkép app? Én most a Outdooractive-t használtam, elég jól teljesített és medvehagymát is zsákoltunk rendesen :DDD

(#4007) Orgi válasza noorbertt (#4006) üzenetére


Orgi
őstag

Pl egy Locus Map alá berakott turistautak.hu térkép.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4008) forceberg


forceberg
veterán

Talpbetétet hol érdemes nézni?
Olyan kellene, ami kb. 3-3mm-es, a nedvességet átereszti, de nem is esik össze, mint pl. a Salomon cipőben lévő gyári Ortholite. Az kb. annyi, mint egy 3mm-es mosogatószivacs...
Temuról rendeltem, jó is lenne, de a 46-os kb. max. 43-as méret...

Régebben a dekás cipőkben pont jó volt...

(#4006) noorbertt:
Én is OA-val tervezek, de Locust használok, csak mert megszoktam már vagy 10 éve. :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4009) sopruk


sopruk
aktív tag

Akciós Osmand Pro link

(#4010) Tamás9x válasza forceberg (#4008) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem tudom emnnyíre izzad a talpad én ezt hazsnálom: [link]
Aikor bejött akkor még ilyen 2500ft volt, most 3* annyi, de mivel szeretem, és nem szeretek kisérletezgetni, megevszem.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4011) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok, honnan lehet (postaköltséggel együtt) olcsón beszerezni kamáslit és izolációs fóliát, valamint hálózsák alá szivacsszerű alátétet?:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4012) Plissken válasza Mercutio_ (#4011) üzenetére


Plissken
tag

Izofóliát és hővisszaverő polifoam-ot én a Légiós militaryban vettem a XVII. kerületben, a kettő együtt volt tavaly kb. 7-8000 ft.

(#4013) Lacerta válasza Mercutio_ (#4011) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Izofóliát ( a sárga/arany fajta ) Aliexpress-ről.
Polifoamot szigetelés boltból, ha nem zavar, hogy csak grafitszürke van. Viszont 1m széles tekercs, különféle vastagságokban, és akkorára vágod, amekkorára akarod.

(#4014) forceberg válasza Tamás9x (#4010) üzenetére


forceberg
veterán

Ezzel az a bajom, hogy nem áteresztő végig a hátsóbb részeken vízzáró.

Én a most 2500-ba kerülőt vettem, [link] mert az teljes felületén áteresztő.
Kicsit keményebb, mint az említett Columbia, de jó. Így ez a kettő egy ideig kitart majd.

Még lehet veszek egy ilyet is: [link] ... ha lesz 47-49-es méretben.

A 44-46-os jó, de a 47-49-es jobb lenne, mert kicsit szélesebb lehet, a hosszából meg lehet levágni, de kb. nincs semelyik boltban.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4015) sarajhvh


sarajhvh
tag

Sziasztok! 12v kompresszoros hűtőből melyik márkát érdemes megvenni, amire hosszútávon lehet számítani?
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.