Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) amargo válasza sanzi89 (#150) üzenetére


amargo
addikt

Abszolút nem ismerem, de nincs szellőzése, nem szélálló, nem vízálló - 2000mm, ennyit bármi kibír. A bélése kérdéses, ha jó hőtartó, akkor még jó lehet.
Én is idén - vagy is tavaly - vettem egy 3000/3000-es kabátot, de a szelet is fogja. Ilyen időben viszont már rendesen fel kell öltözni alá - bár ezért van mellette egy tollpehely kabátom is, ami a Cho Oyo után szintán Sherpa lett, de még mindig sok amatőr hibát elkövetnek, ellenben nem 80e.

Leértékeléseket keresnék inkább vagy egy softshell-t.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#152) sanzi89 válasza amargo (#151) üzenetére


sanzi89
addikt

Őszintén első sorban hétköznapokra keresek valami télen használható kabátot, elég hülyén nézek ki szövet kabátban a bringán. :DDD Az megmaradna az "ünneplősebb" hétköznapokra, ha mondjuk zakót is fel kell vennem, és e mellé kellene még valami, amit néha használok túra kabátnak is, de ez másodlagos funkció.

Valószínűleg elmegyek pár boltba és megnézek néhány kabátot, aztán az lesz amelyik tetszik és kényelmes. Néztem ezeket a softshell cuccokat, de túl profinak tűnnek a hétköznapi nyúzásra. :U Esőben meg ázzon akinek két anyja van. :DDD A lényeg az lenne, hogy meleg legyen, és nagyon ne is főjek meg benne. De ezt a mostani 5000Ft-os kínai dzsekim is teljesíti, csak az már megszolgálta az árát.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#153) #72042496


#72042496
törölt tag

A tegnapi nap tanulsága: a Téli Mátra XL NEM játéktúra. Odamentünk nagy mellénnyel, hogy csak 40,5 km, és 1600 szint, sima ügy lesz. Hát nagyot tévedtünk, rendesen meg kellett küzdeni a tereppel és a mínuszokkal. A vizem pl. a végére úgy ahogy van befagyott. :)

Azért sikerült teljesíteni. Hatalmas élmény volt, a rendezés pedig itt is kiváló! Ajánlott, csak az ember készüljön fel a téli körülményekre. :)

[ Szerkesztve ]

(#154) amargo válasza sanzi89 (#152) üzenetére


amargo
addikt

Bringázáshoz lenne igazán jó, ha nem kellene a saját levedben fürödni, bár ez is vérmérséklet kérdése :) Biciklizéshez pedig a softshell lenne a legjobb, én azt használok - igaz az kimondottan bringás.
Én a Cho Oyu-t is 8 év után cseréltem le, a polár részét még mindig használom, igaz a polár x idő alatt elveszti a hőtartási képességét.
Esőben én sem szeretek ázni, de van, hogy nem tudsz hova menni. Nekem Quechua-ban zokni és polár felsővel van tapasztalatom. Én inkább leakciózva/ismeretséggel vásárolok.

Rengeteget számít az anyag használat, nyilván van egy jó adag marketing is. Én itt is azt az elvet vallom, hogy nem akkor kezdek el nézelődni, amikor már nagyon kell, hanem 1 -2 évvel korábban.

Balika911: Ilyenkor érdemes termoszt vinni :) Gratula hozzá, ilyenkor tényleg embert próbáló! Mi csak sétálni voltunk.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#155) Nimrod válasza #72042496 (#153) üzenetére


Nimrod
addikt

Na igen, 40 km nyáron és télen nem ugyanaz. ;] :K

(#156) #72042496 válasza amargo (#154) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, igen, a termosz jól jött volna, vagy legalább egy olyan tartályt és csövet borító tok, amilyen haverom Camelbakjéhez is van. Állítólag az is hatásos, de nem számítottunk a -5 fok körüli hidegre, ahol már fél óra után is kezd belefagyni a csöbe a víz. :)

Nimrod: Hát nem. Nem ez az első téli túránk, csak hülye fejjel azt gondoltuk, ha a városban nincs nincs hó, akkor a Mátrában sem lehet túl nagy. :D
De nem is baj hogy volt, két hét múlva a Dögölj meg Börzsöny (idénre ez az egyik nagy célkitűzés) úgyis minden szempontból durvább lesz, kell(ett) rá az edzés.

[ Szerkesztve ]

(#157) #72042496 válasza #72042496 (#156) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ill. még ami nagyon megfogott mindenkit, az a tükörjég, sok helyütt amúgy is kemény lejtővel kombinálva. Jópár ilyen szakasz volt, szerintem ezek még egy órát is hozzátettek a szintidőnkhöz.

(#158) #72042496


#72042496
törölt tag

Sikeresen teljesítettük a Dögölj meg Börzsönyt! :)
A Téli Mátrát alá-, a Börzsönyt pedig túlbecsültem. Részben talán ezért, részben a készülés és a körülmények miatt, a Mátra egy kategóriával nehezebb túraként maradt meg, mint a tegnapi/tegnapelőtti. Azért az eleje ennek is brutális volt, az első 10 km-en 800 szint, majd nem sokkal később, a Csóványosra menet 5 km-en még 550. Yeah! :)

Az idő kegyes volt hozzánk, idén februárban ennél jobbat kívánni sem lehetett volna. (A -20 persze megvolt, de nem fújt a szél, nem esett semmi, az égen a Hold és a csillagok...) Valamivel lassabb tempót mentem, mint a Mátrában, de még kisebb eltévedésekkel és a pihenőkkel együtt is sikerült majdnem 2 órával szintidőn belül teljesíteni, míg két héttel korábban az utolsó kilométereken már futni kellett, hogy pár perccel zárás előtt beessünk a célba.

Jó volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#159) Nimrod válasza #72042496 (#158) üzenetére


Nimrod
addikt

Szép teljesítmény! :R
Én nagyobb, kifejezetten teljesítménytúrát nagyon nem tervezek idén, kivéve talán a Kinizsit, első alkalommal.
25 km-esre gondoltam, de nagyon lebeszélnek róla és inkább az 50-est ajánlják, mert úgy kevesebbet kell kerülgetni.

(#160) #72042496 válasza Nimrod (#159) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi! :)

Én is inkább az 50-est javasolnám, az elején a tömeg tényleg nagyon durva (bár csak tavaly tapasztaltam meg), ill. szerintem a Gete az útvonal egyik csúcspontja, amelyet kár lenne kihagyni. :)

(#161) Nimrod


Nimrod
addikt

Használ bárki is sport karórát túrázáshoz? Jöhetnek érvek és ellenérvek, ha vannak.
Nézegettem több márkát és leírást is. Biztos, hogy maradok a Casio mellett, mert nem tudom elnyűni az átlagos verzióját sem. Pedig amennyi vizet már kapott... :U
Napelemes verziók, amikben van szintmérő is eléggé szimpatikusnak tűnnek (kivéve az árcetlit). Amiben GPS is van, annak nem merek az árcédulájára sem nézni...
Vagy ami még érdekelne, az egy megbízható pulzusmérős, ha lehet napelemes verzióban.

(#162) sanzi89


sanzi89
addikt

Mivel RP Raw Power hálózsákot comfort szabással sehol se tudok beszerezni, így elkezdtem nézelődni alternatívák után. Két zsákot néztem ki, az egyik a Gelert Try-Brid 800-as, a másik pedig a Gelert Try-Brid 1300-as. Ki melyiket ajánlja április végétől október elejéig sátrazáshoz? Szeretnék szeptember végén se vacogni, de júliusba se szeretnék megfőni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#163) sanzi89 válasza amargo (#151) üzenetére


sanzi89
addikt

Végül csak ez az Arpenaz 700-as kabát lett. A leírás elég pontatlan. A külső dzseki Novadry membránnal van ellátva, tehát vízhatlan - percekig engedtem rá a csapból közvetlenül a vizet, semmi -, szélálló - a napok szeles időjárásában tesztelhettem -, és elvileg lélegző is. A bélése pedig olyan, mint egy vastagabb polár felső. Igazából azért vettem meg, mivel a szabása, kialakítása szerintem nagyon profi és praktikus. Jó, nem egy 100e-es technikai kabáthoz képest, hanem az árához képest. A külső rész is teljes értékű önmagában, együtt pedig szerintem itthon a legnagyobb hidegben is jó. Egyedül talán annyi, hogy magának csak a bélésnek kicsit hülye kinézete van önmagában, de összességében használható. Szóval ennyi pénzért van egy Novadry membrános dzsekim, egy szél/víz álló téli kabátom, és egy vastag polár felsőm. Hétköznapi használatra, gyalog/bringás és pár alkalommal egy napos túrákra szerintem tökéletes. Igaz csak 1 hónapja van még meg, remélem nem változik a véleményem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#164) amargo válasza sanzi89 (#163) üzenetére


amargo
addikt

Hogy ezeket tudja, amiket leírtál, akkor bizony jó vételé teszi. Használd egészséggel! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#165) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok!
nyári dunaparti sátorozásokhoz keresem a tökéletes ár/érték arányú sátrat. tavaly egy hatalmas vihar tört ránk éjszaka 120km/h órás széllökéssekkel és rájöttem, hogy nem olyan poén 5ezer ft-os sátorban egész éjszaka úgy aludni, hogy tartani kell az oldalát nehogy eldőljön. :W szóval valami olyan kéne ami szellős, viszont ha vihar van akkor bírja a legnagyobb szeleket is. ár max 30k.

én az alábbi típusokat néztem ki, érdekelne a véleményetek:

slumberjack

eureka apex 2xt

ALPS Mountaineering Vertex 2

esetleg valami más amit ajánlotok? :) ha olcsóbb az sose baj :D előre is köszi! :R

Predator G3-571-77QK

(#166) flash-


flash-
veterán

sziasztok

prédikálószékre szeretnék felmenni.
melyik útvonal ami az ajánlott?(tehát ami a legkönnyebb)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#167) válasza flash- (#166) üzenetére



addikt

dömös felől rövid, viszont durván meredek, van benne egy nehezen járható köves rész is, főleg lefele szívás

a másik oldalról szép kényelmes, nem túl meredek ösvény vezet fel, cserébe viszont jóval hosszabb az egész

neked kell eldönteni, hogy melyik a szimpatikusabb, vagy egytalán honnan szeretnél indulni, mekkorát akarsz kirándulni stb

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#168) flash- válasza (#167) üzenetére


flash-
veterán

aha a másik oldal az pontosan honnan?és mennyivel hosszabb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#169) válasza flash- (#168) üzenetére



addikt

Pl Pilisszentlászlóról egy olyan bő órás túra (kb 6 km).

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#170) flash- válasza (#169) üzenetére


flash-
veterán

aha
köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#171) #72042496 válasza Nimrod (#161) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, voltál kinizsizni? :)

(#172) Nimrod válasza #72042496 (#171) üzenetére


Nimrod
addikt

Már volt? :F
Egyébként nem mentem volna, mert most Samsungon nagyon gyéren ment valamiért. :O

(#173) #72042496 válasza Nimrod (#172) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, idén előbbre hozták egy héttel. Kár érte, majd legközelebb! ;)

Samsung amúgy milyen volt, mert én meg arra nem jutottam ki.

[ Szerkesztve ]

(#174) Nimrod válasza #72042496 (#173) üzenetére


Nimrod
addikt

Piszok meleg volt, de szerencsére a túrán az erdőben mentünk, így annyira nem is éreztem.
Egy-két helyen azért agyalni kellett, hogy na most akkor merre is, de ezt leszámítva rendben volt. Szerintem ezt is felveszem a rendszeres túrák közé, már az őszi túranapra is fenem a fogam. ;]

(#175) Kazimír


Kazimír
őstag

26.-án voltam a Tanúhegyek 30 túrán (az 50 sok lett volna).
A szervezés és ellátás dicséretet érdemel, a táj gyönyörű, az idő pont ideális, a szalagozás a legtöbb helyen jól követhető volt.
A hegyeket és útvonalak egy részét már ismerősként üdvözöltem, de mindig akad új látnivaló. A Salföldi kolostorromnál például most jártam először. Már ezért megérte.
Sajnos nagyon bámészkodni nem volt időm, a Gulács alaposan megizzasztott, a térdemet meggyötörte, de végül 1 órával a szintidő előtt beértem.
Lehet, hogy jövőre megnézem az 50-es távot, ha lesz időm edzeni egy kicsit előtte.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#176) sanzi89


sanzi89
addikt

Valakinek van tapasztalata az RP Outdoor Diablo 2 túra deréktáskával kapcsolatban? Jön a nyár, az egynapos teljesítménytúrák időszaka, és sokszor elég volna hátizsák helyett. Plusz nem titkolt felhasználási mód lenne, ha félmaratoni távra tudnék magammal vinni pár cuccot futáshoz.

Illetve ha valaki menne a szombati Körös Teljesítménytúra 30-as távjára, és nem akar egyedül menni keressen meg. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#177) #72042496 válasza sanzi89 (#176) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajna nem ismerem a deréktáskákat, de félmaratonra szerintem fölösleges, főleg ha jól szervezett versenyre mész. Egyrészt nem olyan hosszú a táv, másrészt pedig annyi ellátás szokott lenni, hogy az még sok is. Igaz, láttam már olyan indulót, aki jobban körbe volt pakolva mint a Rambo, csak nem kézigránáttal, hanem isoitallal. Szóval kinek mi jön be. :)

Rövidebb túrákhoz viszont alighanem nekem is jól jönne egy, szóval ha valaki tud szempontokat adni, azt én is szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#178) sanzi89 válasza #72042496 (#177) üzenetére


sanzi89
addikt

Első sorban nem szervezett félmaratoni távokra gondolok, hanem a szombat délutánok értelmes eltöltésére egy közeli erdőben, szántóföldek közötti földutakon. Csak a távot szerettem volna szemléltetni a félmaratonnal.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#179) #72042496 válasza #72042496 (#177) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bár belegondolva futóedzésen sem biztos hogy rossz ha van ilyenje az embernek, lenne mibe pakolni a telefont, igazolványt, kulcsot, nagy melegben a vizet...

(#180) sanzi89: Igen, azért így más a helyzet, a nagy hőségben főleg nem veszélytelen minden nélkül kimenni edzeni. (Én legtöbbször a Margitszigeten szoktam, ott nem vészes, emberek is vannak és víz is.)

[ Szerkesztve ]

(#180) sanzi89 válasza #72042496 (#179) üzenetére


sanzi89
addikt

Néha elgondolkozok, hogy 5-10km-re vagyok otthontól a semmi közepén, és egy kapukulcs van nálam... Eddig szerencsém volt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#181) #72042496


#72042496
törölt tag

A hétvége tanulsága: kétszer is gondold meg, indulsz-e egy Mátra 115-ön! :)

Ez a túra valami embertelen. Már a vonalvezetésen is látszik, hogy nem kicsit gurult el a gyógyszer. De most komolyan, Galyatető kétszer? Olyan utakon terepen megy sokszor föl-le, hogy az ember csak nézne, mint a kiszántott vakond, hogy mi ez, már ha lenne ideje nézelődni. Ez főleg az éjszakai szakaszon necc. Na meg a 105. km utánra tenni a legdurvább emelkedőt? De végülis éppen ez az, amit titkon vártunk tőle. :)
Csak érzékeltetésképpen: bár a legtöbb szint itt is az elejére került, de az első 47 km-en már egy százassal többet mentünk fölfelé, mint az egész Mátrabércen összesen.

Ami viszont még az útvonalnál is hihetetlenebb, azok a frissítők. 21 fix és 7 be nem jelentett pontot osztottak szét a 124 km-es távon. Vízvételi lehetőség és valami energiabomba vagy rágcsa mindegyiken volt. Olyan helyekre vittek ellátást, ahová más túrán még a pontőr sem megy fel, inkább eldugnak egy papírt, aztán nézd meg a jelszót és kapsz pecsétet. Rengeteg heyen lehetett kérni isoitalt, Coca Colát, kétféle teát, vizet s egy csomó sütiből lehetett választani, tiszta habzsi-dőzsi az egész, főleg a túra első fele. 3 ponton meleg ételt (leves) is adnak. (Állítólag nagyon finom volt, én nem kívántam.)
Most nézem, hogy a kajáról írtam a legtöbbet, de míg a tereppel sikerült megküzdeni, az ellátás kb. úgy ahogy van, sokkolt.

A talpam alaposan megfájdult, a járás még nehezen megy, más gond szerencsére nincs, remélem, nem is lesz. Így viccel a Mátra. :)
5*
27:24

(#182) sanzi89 válasza #72042496 (#181) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez már teljesítmény, minden elismerésem!

Én csak egy 30-as túrán voltam a hétvégén, de legalább az eddigi legjobb 30-as időmet mentem, 5:45-öt. Külön élmény volt, hogy életében először öcsém is velem tartott.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#183) Nimrod válasza #72042496 (#181) üzenetére


Nimrod
addikt

Mennyi volt a nevezési ilyen jó ellátmányért?

Részemről csak egy 21 km-es túrán voltam, szinte nulla emelkedéssel. 4 óra alatt megvolt, gyakorlatilag pihenő nélkül. Igaz, tettem egy szép kitérőt, mert benéztem a leírást és inkább a jelzést meg a térképet néztem. Szóval a vége 30 km körül lett. :DDD
Majd ősszel az Intersport túranapra leszek nagyon kíváncsi, azt tavaly 7 és fél óra alatt éppen megcsináltam (29 km). :(

(#184) #72042496 válasza Nimrod (#183) üzenetére


#72042496
törölt tag

200 forint regisztrációs díjat kellett fizetni, már nem emlékszem pontosan milyen célra, de egyéb, pénzben kifejezett nevezési díj nem volt. Egy tálca házi készítésű sütit kellett vinni. :) De ha valakinek ez nem megoldható (én sem süttettem, anyámék már az 50-eseken is ki szoktak akadni, jobb ha erről egyelőre nem tudnak :D) akkor persze a bolti is tökéletesen megfelelt. Ez nekem 2000 forintban volt, nem sajnáltam, hiszen ez tipikus példája annak, amikor az ember azt kapja, amit beletesz.
Beszéltük is, hogy a Kinizsi ennek fényében különösen érthetetlen. 3000 forint és a Mátra 115-höz képest semmit nem adnak. Ráadásul ott a rendezés is nem tudom... olyan arrogáns.

Emellett a szervezők hihetetlen mennyiségű időt, energiát, sőt szerintem pénzt is raktak bele. Az egyik ponton a néni a saját készítésű házi lekvárját kínálta. Na, ilyet sem vesz az ember boltban, olyan zamata volt, hmm... egy percre otthon éreztem magam. Vagy emlegethetném azt is, hogy a Muzslára felcuccoltak egy rekesz banánt, a Káván pedig palacsintát kaptunk. Ilyenkor tényleg szóhoz sem jut az ember és nem elsősorban a fáradtságtól. :)

Ez a 4 óra szerintem szinttől függetlenül is tök jó, gyakorlatilag egy erőltetett menet. Sok ember ilyen tempó mellett kb. az első kilometereken már szétesne, szóval gratulálok. :K

(#182) sanzi89:

Neked is gratulálok! Ismerőssel/rokonnal sokkal élvezetesebb. Mi haverokkal amúgy ennél mindig lassabbak voltunk, olyan 4,5-ös átlagot szoktunk menni.

[ Szerkesztve ]

(#185) #72042496 válasza #72042496 (#184) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ami a beszámolóból kimaradt, pedig igencsak emelte az esemény fényét: a tömegrajt, ill. hogy a célban mindenki tapssal fogadta a beérkezőket. 3 féle oklevélből lehetett választani, s kitűző helyett is egy választása szerinti, festett követ vihetett haza az ember, ami szerintem sokkal szebb és személyesebb emlék a túráról.

[ Szerkesztve ]

(#186) Nimrod válasza #72042496 (#184) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszi! :)
Lehet veszek majd valamilyen GPS trackert vagy foot padet a Suunto-mhoz és akkor tudom mérni a sebességet meg a távot is. Csak picit drága extra beruházás lenne, annyit azért most nem ér meg. :(((
Egyébként nekem is ki vannak akadva, amikor eltűnök hajnalban és előkerülök valamikor késő este, de felnőtt vagyok vagy mi. :DDD

Az a 200 Forint nevezési meg tényleg csak jelképes összeg, pláne ilyen ellátmányért. :Y
Én már annak örülök, amikor 1000 Ft alatt van egy nevezési.

A Kinizsiről én is érzek egy kis hype-ot, sok túrással beszélgettem már róla és elmondások alapján nem tűnik annyira vészesen nehéznek, főleg nem a rész szakaszok. Azoknak nem 3000 Ft a nevezésije, viszont lefáradsz a sok kirándulóalkat kerülgetéstől, ezért óva is intettek hogy ~20-as távot próbáljam.

Tömegrajtot viszont nem szeretem. Az eleje olyankor csak kerülgetésről szól ahogy észrevettem. Taps az tényleg jó, de olyat csak videón láttam eddig vagy inkább futóknál.

A választható oklevél ötlete nekem fura. Azt szeretem, amikor kinézetben van eltérés és tréfásan irigykedve mutogatják a másiknak, de nem biztos, hogy szeretnék választani. :F

A jelvény helyett más ötlete határozottan tetszik.
Például tavaly az egyik helyi túrán egy ellenőrzési ponton mindenki nyakba akasztható érmet kapott. Illetve ott van a kedvencem a Fjallraven Classic ahol felvarrót kapsz célbeéréskor (igaz, annak meg átszámítva 50k körül van a nevezésije).

(#187) #72042496 válasza Nimrod (#186) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, a GPS - nekünk nincsen, el is szoktunk tévedni, csak ezen a hétvégén 4-szer sikerült. :D

Ezt éppen ma este találtam a Kinizsiről. (9:03-nál olyan ismerős. :D)
Szóval igen, hype az van, korábban én majdhogynem meg is voltam győződve róla, hogy a K100 a túrázás alfája és omegája. Tény, hogy az első fele nem könnyű, meg az is, hogy a 100 km baromi sok. De a nehézséget inkább az utóbbi adja, mert nálam pl. az egy kilométerre eső szint alapján az Eger csillaga 50 és a 11 km a XI. kerületben után éppen a Kinizsi 100 volt a legkönnyebb...

A végén ettől függetlenül volt bajom rendesen, kíváncsi vagyok, idén hogy sikerült volna. Jövőre jó lenne elmenni, de az a baj, hogy nemcsak a Kinizsire, hanem az országból is. Majd meglátjuk mi hogyan jön össze.

A Mátrában most 158-an voltunk összesen, így működött a tömegrajt. A Kinizsinél persze, halva született ötlet lenne, annak az eleje még csúszórajttal is egy több órás szlalom. :(

[ Szerkesztve ]

(#188) Nimrod válasza #72042496 (#187) üzenetére


Nimrod
addikt

Én hó végén megyek Lengyelországba a Mazuri tavakhoz. Hogy tudnék valami túraprogramot nézni arra a környékre? Hátha szerencsém lenne ismét, mert pár hete Krakkóban tartózkodásom alatt pont egy Intersport futónap volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#189) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

moin urak,

németországban szeretnék túrázni, ehhez lenne szükségem olyan oldalra, mint a magyar turistaterkepek.hu... :F helpplz :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#190) Nimrod válasza Nimrod (#188) üzenetére


Nimrod
addikt

Megoldottam. Elindultam egy irányba, aztán szépen bejártam az egész környéket térkép nélkül. ;]

(#191) amargo


amargo
addikt

Ha van rá igény - most jut eszembe -, WP7-re nincs vagy legalább is én nem tudok, hogy lenne turistautak.hu térkép. Ezért készítettem egy számomra elegendő alkalmazást, ami mutatja a pozíciómat és a térképet:

Ez online térkép! Ahhoz, hogy offline is képes legyen dolgozni több munkát kellene bele fektetni. De esetleg javaslatok vannak?

Jelenleg a program, több térképet is képes lekezelni és google féle overlay-ek is húzhatóak rá. Jogilag még nem kérdeztem rá a turistautaknál, hogy mennyire lehet megosztani ezeket az adatokat, mert anno a kutas kérdésemet elutasították..
Jelenleg tervezem, hogy lehetne majd benne keresni kutakra is vagy érdekességekre, stb.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#192) BDave


BDave
őstag

Sziasztok! Lenne egy cikkem, ami talán segítségül lehetne pár embernek: Magyarországi túratérképek offline Androidon

(#193) Dell XPS válasza #72042496 (#181) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Gratulálok a teljesítményhez! Aki ezt végigcsinálja, azt azért jegyzik, hiszen mindig is ez volt a legkeményebb túra! A 90-es években nem volt ilyen jó az ellátás, azután meg is szűnt egy pár évig. Te régóta túrázol? Azért kerestem fel a topikot, hátha összefutnék régi ismerősökkel, teljesítménytúrázókkal.
Üdv:
Zoltán

Üdv, Dell XPS

(#194) Canis rufus


Canis rufus
tag

Üdv!

Az egyik barátommal mostanában szeretnénk megcsinálni a Bakonyt teljes hosszában, természetesen gyalog úgy nagyjából 1 hét alatt szépen nyugisan.

Mindketten viszonylag tapasztaltak vagyunk, bár ez lenne az első ilyen hosszabb túránk, ami több napos (személy szerint nekem már megvolt a Gerecse 50 4x, Cinege 33 2x, Bakony 50 1x, Bakony 25 3x, meg több kevésbé nevesebb 25-40km es túra is).

Érdekelne, hogy valaki megcsinálta-e ezt már korábban, illetve ha igen mik a tapasztalatai ?
(Egyenlőre még ott tartunk, hogy most fogjuk kijelölni a térképen merre menjünk).

Illetve érdekelne, hogy van-e valakinek felesleges túrazsákja Veszprémben vagy annak környékén kölcsönbe arra az időre amíg megcsináljuk, mert nekem sajnos nincs és ez az egy menet miatt nem szeretnék beruházni egyre.

Jelszó: "Ez lesz a mi El Camino-nk" :D

(#195) #72042496 válasza Dell XPS (#193) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szia!

Köszönöm szépen! Igen, azt hallottam, hogy eredetileg más volt a túra. Állítólag az útvonalon is változtattak, az újgenerációs M115 lett a nehezebb, amiért az ellátás persze bőven kárpótol. Idén az időjárás is nagyon velünk volt.

Én friss hús vagyok: 2010-ben történt, hogy egyik cimborám mesélt valami 100 km-es Kinizsi túráról... én pedig kategorikusan lehülyézetem. :)
Aztán év végén elmentem a társasággal a Bakonyi Mikulás hosszútávjára, s annyira megtetszett a dolog, hogy tavaly csatlakoztam a K100 különítményhez. (Négyből sajnos csak hármunknak sikerült végiggyalogolni.)

Nagyon büszke voltam magamra, mert úgy tudtam, hogy ez a legdurvább hazai túra. A beszámolókból aztán hamar kiderült, hogy árnyaltabb a kép. Egyre több híres és hírhedt útvonal került fel a (bakancs)listára, köztük a Mátra 115 is, amely sport terén az idei év egyik nagy célkitűzésévé avanzsált, így különösen örülök neki, hogy sikerült teljesíteni. Remélem, ezt jövőre is el tudom majd mondani. :)

(#196) Dell XPS válasza #72042496 (#195) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Azt gondolom, hogy a maga 7000-es szintkülönbségével mindig is ez marad a legnehezebb túrák egyike. Gondolom, az első megmérettetés után azért ráálltál a túrákra, mert különben nem sikerült volna. Mártrabérc 55' oda-vissza... elméletileg, bár nem tudom az új útvonalat.
Mindig is voltak nehéz túrák, de nem lehet összehasonlítani. A Mátrabérc is a nagyon nehéz túrák egyike, különösen, ha sárban, esőben teszed meg. A " LEFAGYSZ" túrák például, amit általában január végén rendeztek meg, és általában be is jött Nekik, mert derékig érő hóban kellett teljesíteni.-55km. Igényesen, mindig kipróbálva az ország legkeményebb és legszebb részeit. Mecsek, Bükk, Börzsöny,Mátra..... Természetesen mindig a 100-sok jelentették a kihívásokat, de ezt nehéz eldönteni. A Kinizsi is nagyon kemény tud lenni, ha május végén nagyon meleg van, de ez nem von le semmit a presztízséből. Nekem a "Lemaradás 100" volt az első százasom, de nem volt különösebben nehéz a többi százashoz képest. A Roki 130-as igazi megmérettetés volt augusztus elején átlag negyven fokban, a Zalában. Szóval kinek mi tetszik, illetve mi számára a kihívás. Igazából aki megszereti ezt a sportot, részesül abban a szerencsében, hogy hétről-hétre az ország legszebb, legváltozatosabb részein töltődik fel és rájön, milyen csodálatos helyekre jutott el.

Üdv:Zoltán

Üdv, Dell XPS

(#197) Canis rufus válasza Canis rufus (#194) üzenetére


Canis rufus
tag

Zsák tárgytalan, megoldottam, viszont aki csinált már ilyet amire mi vállalkozunk az mesélhetne 1-2 dolgot, vagy adhatna 1-2 tippet

(#198) Dell XPS válasza Canis rufus (#197) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Milyen tippekre volna szükséged? Miben nem vagy biztos, hiszen jártál néhány túrán. Mi lenne a vállalkozás lényege? Bejárni a Bakony legszebb részeit, ill. a teljesítmény?

Üdv:
Zoltán

Üdv, Dell XPS

(#199) Canis rufus válasza Dell XPS (#198) üzenetére


Canis rufus
tag

Olyasmikre gondolok, hogy miket érdemes érinteni, hol találhatóak források esetleg, melyik ponttól érdemes elkezdeni és hol érdemes befejezni (településre gondolok, mert azért az hogy a Bakony eleje meg a vége elég tág fogalom :) )

Időnk lenne rá, mivel nem időhöz kötötten megyünk, de úgy kb 1 hetet szeretnénk rászánni. Egyébként semmi konkrét célja sincs a túrának, csak érdekel hogyan bírjuk egymást így több napig túrán, mert később terveznénk egy jóval hosszabbat.

(#200) Dell XPS válasza #72042496 (#195) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekünk még énekelni kellett.....: )[

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.