Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Hétvégén szeretnék a családommal egyet túrázni Pest közelében. Ki milyen helyeket tudni ajánlani? Dera patak völgye, Rám szakadék már megvolt valami hasonló jó hely kellene :R

(#52) FehérHolló válasza amargo (#50) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kicsit megkésve, de köszönöm szépen! :-)
Még akkor olvastam, csak nem reagáltam rá ezek szerint.

Más:
Van itt közöttünk valaki, aki szokott teljesítmény túrákra járni, MTSZ pontokat gyűjteni, ilyesmik?
Régóta túrázunk, de most voltunk a barátnőmmel az első ilyenen (Mecseki négy évszak - tél (25km)). Nagyon megtetszett mindkettőnknek, és szeretnék pár kérdést feltenni ezekkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#53) Ariadne válasza FehérHolló (#52) üzenetére


Ariadne
őstag

A teljesítménytúrák legnagyobb naptárját és leírását itt találod, gyalogos, kerékpáros és terepfutó is van köztük. Én bringás túrákra szoktam járni, van már több is, amin rendszeres résztvevő vagyok, de konkrétan pontgyűjtésre nem megyek, mert tényleg csak a feeling miatt megyek. Érdemes járni egyébként, ha rákap az ember, akkor már hétköznap is csak azt nézi, hogy hú most mi minden lesz a hétvégén. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#54) FehérHolló válasza Ariadne (#53) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez egész kellemes egy hely. Köszi az infot!
Máris kinéztem egy új túrát. Kár, hogy a felszerelésem fele 250km-re van innét, és szárad. :)

A pontok egyébként mire jók azon kívül, hogy növelik egyik virtuális péniszem? A barátnőmre ráadásul nem tudom, hogy milyen hatással vannak. Remélem, neki nem nő ki tőlük.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#55) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hogyhogy nem lattam meg ezt a temat? :)
En kb fel eve kezdtem el, legalabb minden hetvegen probalok menni par orara, meg kezdo vagyok de mar a 3-4 oras nagyobb szintkulonbseges utak se okoznak gondot, az elejen pl brutal izomlazam volt egy ilyentol. Aztan ha eljutok a kemenyebb nap turak teljesitesehez minden gond nelkul, jonnek a tobb naposak.
Itt van par kep a legutobbirol, a Trig K track:
[link]
Lattunk es hallottunk sok kabocat, gombat, egy par weka-t, vizeseseket stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56) FehérHolló válasza kraftxld (#55) üzenetére


FehérHolló
veterán

Magyarként számomra nagyon különleges a táj, amin voltatok. Annak ellenére, hogy már jártam hasonló páfrányos helyen, nagyon megragadott.

Az a gomba is valami mérgezőféle volt, nem őzláb. Most kicsit messze van a gomba határozóm, de annyi biztos, hogy nem az, aminek hittétek.

A weka meg persze, hogy odakullog hozzátok, amikor hozzászokott, hogy kap valamit. :)

Több napos túrákkal a legnagyobb bajom a szállás. Ha kulcsosház, akkor drága. Ha sátor, akkor nagyon lelassít túra közben.

Más: Ha senkinek nincs ellenvetése, akkor kérvényezném a topic átnevezését mondjuk "Nagy túra és kirándulós topic"-ra. Általában arra keres rá az ember, hogy túra, nem arra, hogy túrá*.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#57) kraftxld válasza FehérHolló (#56) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég különleges hangulatú túrák vannak erre, nagyon szeretek járkálni, meg felfedezni a környéket. Én csak a tetején lévő pöttyek alapján tippeltem, hogy őzláb, amíg 110%-ban nem tudom meghatározni tuti, hogy nem fogom megenni, persze az én határozóm is otthon maradt.

Nem valami frekventált út volt, meg a wekák amúgy is barátságos népek, egyik ismerősöm mellé bebújt a hálózsákjába mikor sátrazott :)
Itt jól meg van oldva, szinte mindenhol van kulcsosház egy napi járáson belől, 1600Ft körül van egy éjszaka, de ajánlott sátrat is vinni mert nem lehet tudni mennyien lesznek. Ha jó lesz az idő akkor hétvégén megyek megint, most egy hegy a cél kb 1 km magassággal.

Jó ötlet az átnevezés. Tényleg, milyen hálózsákot ajánlotok meg sátrat 1 max 2 főnek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#58) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Holnap egy 5 órás túra a Waikakaho - Cullens Creek (Cullensville) track-en, mult áprilisban voltunk az első részén, de mivel nem volt fuvar a túloldat nem lett volna poén vissza is lenyomni az 5 órát :D De most sikerült szervezni taxit visszafele.
Láttunk anno egy nagycsomó hegyi kecskét is, hátha most le is tudom őket kapni, majd lesznek fényképek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#59) Nimrod


Nimrod
addikt

Én csak a jelvényszerző túrákat nem értem. Annak mi az értelme? Vagy az inkább a fiatalabb korosztálynak való? :F

(#60) kraftxld válasza Nimrod (#59) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mint minden más ilyen jelvényesdinek, lehet mutogatni, hogy mit értél el.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#61) Nimrod válasza kraftxld (#60) üzenetére


Nimrod
addikt

Ex Visegrado-n voltam tavaly, ahol kaptunk jelvényt is. Viszont tele voltunk gyerekekkel (ami egyébként engem zavar ezért inkább egyedül szeretek haladni), ezért is gondoltam.

(#62) kraftxld válasza Nimrod (#61) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor tényleg valószínű, hogy csak a kisdobosok miatt volt :) Itt nincs nagyon ilyen szervezett dolog, ha meg van az horror áron. De nyilvánosan elérhetőek az utak meg a leírásuk majd mindenki mehet amerre lát. Multkor is egy 5 órás út alatt 2 emberrel találkoztunk csak, pedig hétvége volt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#63) Ariadne válasza Nimrod (#59) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem a gyerekeknek van, hanem tényleg azért, mert tök jó, hogy van egy jelvényed a végén, csak ennyi. :) A teljesítménytúráknak úgy általában pont az a lényege, hogy csak a saját teljesítményed számít, semmi más. Induláshoz egy idő intervallumot adnak meg, így legtöbbször igazán nem is tudod, ki "hanyadiknak" ért be, de ez nem is számít. Csak te vagy meg az útvonal, ez a jó benne. Ráadásul minimális az indulás költsége, jó fej emberekkel lehet találkozni (útközben meg ellenőrzőpontokon zsíroskenyerezés közben :D), és hát ezeket az útvonalakat mindig olyan helyeken szervezik, ahol a szervezők meg akarnak mutatni valami érdekeset, szépet. Nagyon jó dolog, na. :)

szerk.: Általában ha korán indulsz, akkor kevesebben vannak még az útvonalon, szóval ha nem szeretsz tömegben menni, akkor érdemes így tenni. Meg a kicsit nehezebben elérhető helyeken lévő vagy nem a legnépszerűbb tt-kre menni, bár persze a népszerűek nem véletlenül szoktak népszerűek lenni. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#64) Nimrod válasza Ariadne (#63) üzenetére


Nimrod
addikt

Az első alkalommal valahogy éreztem, hogy én vagyok az utolsó beérkező. Csak kétszer indultam el egy elágazásnál a rossz irányba. :DDD

(#65) Ariadne válasza Nimrod (#64) üzenetére


Ariadne
őstag

Ó, előfordul az sokadik alkalomnál is... :D Én főleg kerékpáros tt-kre járok ugye, de több évnyi tt-s és önálló túrázás után is sikerült egyszer úgy eltévednünk, hogy még az első ellenőrzőpontot sem találtuk meg. :DDD Teljesen más útvonalat mentünk, de nagyon szép volt az is. Tanulság: sose higgy helybéli(nek tűnő) embernek. :)) pár kép

mod.: A legszebb, amikor azt hiszed, jó irányba mész, mert előtted is vannak más túrázók, majd kiderül, hogy mind rossz irányba mentetek. :D Na ilyenkor kell szépen visszamenni a legutolsó még térkép alapján is stimmelő helyhez és ott aztán újratervezés. GPS-szel persze egyszerűbb, de valahogy én még mindig a hagyományos hajtogatós térképet szeretem jobban. GPS-re egyébként ha felöltöd a turistautak.hu térképét, akkor mapsource-ban nagyon jól lehet túrát tervezni. Ha más vezet vagy tt-ről van szó, akkor meg ugye elég egyszerűen letrackelni az útvonalat és utána bármikor tudsz arra menni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#66) Nimrod válasza Ariadne (#65) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem is kicsit voltam irigy amikor megláttam a látszólag rutinosabb teljesítménytúrázókat GPS-el. :U
Egyébként titeket mennyire befolyásol az időjárás? Ha például jelentkeztek egy útra de aznap leszakad az ég, akkor lemondjátok vagy akkor is nekiláttok?

(#67) Ariadne válasza Nimrod (#66) üzenetére


Ariadne
őstag

Bringás túrázni esőben meg úgy általában bringázni esőben nem szeretek (bringázás = terep :D), meg sokszor egyszerűen nem is lehet, ha nagy sár van. Szóval én válogatós vagyok, esőben nem megyek. :) (kivéve idén a 24 órás mtb versenyt, de az nem tt volt)
A GPS meg tényleg nem létfontosság. Egy jó térképpel ha okosan előre megnézni az ember az útvonalat, plusz az itinerrel amit ugye mindig adni szoktak, simán teljesíthető egy tt. A GPS inkább akkor jó, ha saját tervezésű túráról van szó és ismeretlen környéken. Szerintem. :) No meg ugye az eltévedésnek is megvan a maga bája.
Nekem az a bajom a gps-szel, hogy térképes előre tervezésnél ha véletlenül elnézek egy kereszteződést, ki tudom javítani és megtalálom a jó útvonalat, viszont a kütyün nincs akkora rálátásom a területre, mint egy hagyományos térképen, annyira azért nem nagy a képernyő. De én régimódi vagyok és rendes lapozgatós turistatérképekhez szoktam, ez is igaz.

Hmm, hmm, mégiscsak el kéne menni bringázni valamerre ma... :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#68) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, megvolt a túra, 20+km, legalább 600m szint, nagyon jó volt. Láttunk vaddisznót, rengeteg különféle gombát, szép erdőt, régi aranybányász dolgokat.
Képek itt: [link]
Most kicsit fáj a lábam, de nem vészes, de majd venni kell egy rendes Gore-tex túracipőt mert a mostani kezd kicsit szétcsúszni. Aztán kéne egy rendes hátizsák meg egy 2 személyes sátor is plusz pár apróság :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69) amargo válasza Ariadne (#67) üzenetére


amargo
addikt

Volt már olyan, hogy annyit bolyongtunk 10km belül sokan, hogy kevés kellett a szervezők nyilvános akasztásához.. a végén már kocsival járték az erdészutakat és mondták meg a helyes irányt valaki rosszul rakott ki több jelzést is, persze azokat nem javították ki :)

Akkor még nem volt ennyire tömegcikk a GPS. Bár azzal is sikerült eltévedni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#70) Lasy válasza kraftxld (#68) üzenetére


Lasy
veterán

Ej de szép helyen jártok.

+36702778032

(#71) kraftxld válasza Lasy (#70) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi! :)
Hétvégén megint megyünk valahova, szerintem összejön egy újabb 6-7 órás kis séta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72) kraftxld válasza kraftxld (#71) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Eloszor egy 2x4 oras tengerparti setat terveztunk egy vilagitotoronyhoz, de az idojarasra valo tekintettel elmaradt (40 fok, nincs arnyek a parton, tukrozodes, plusz nem akartunk a vegen a homarokkal versenyezni pirossag tekinteteben :D ), inkabb egy meszkovolgyben folyo patak menten mentunk ugy 6 orat. 4L vizet ittam, piszok meleg volt, nagyon jol esett, hogy vagy 100x kellett keresztezni a patakot, igy valamennyire huteni tudtuk magunkat. Volt egy kinai ficko, o strandpapucsban es esernyoben nyomta semmi egyeb felszerelessel, remelem nem lesz benne a mai hirekben, hogy azonositatlan hullat talaltak a kornyeken :)

A kepek ha erdekel valakit: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#73) Kazimír válasza FehérHolló (#52) üzenetére


Kazimír
őstag

Tavaly a Kinizsi 100. Eddig ez az egyetlen teljesítménytúra próbálkozásom.
50 km-ig jutottam... a térdem miatt adtam fel. Valószínűleg a szalagok, de azóta sem nézettem meg.
Idén sajnos vizsgáim lesznek akkor, így biztos nem tudok indulni újra. :(
A túra hangulata mindenesetre nagyon magával ragadott, akárcsak a táj. Így egyszer - ha szintidőn kívül is - de biztos, hogy végigjárom egyhuzamban, elsősorban a kihívás miatt, nem a plecsnire hajtok. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#75) Kazimír válasza Kalandor (#74) üzenetére


Kazimír
őstag

Magashegyi túrára indulsz?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#77) Kazimír válasza Kalandor (#76) üzenetére


Kazimír
őstag

Az index túrafelszerelés topicjában nagyon nem ajánlák a márkát. 1 év kihordási idő, napi használatban talán még kevesebb. Szóval az olcsó hamar drága lesz..
A minőségi anyagot, varrást, ragasztást, cipzárat és csatot sajnos meg kell fizetni.

Az olcsóbb kategóriából nekem egy 30l-es McKinley van napi használatra, 5-6 éve (igaz, nem hazai Intersportból). A csatok egyike sem törött, cipzárok jól működnek, a varrás pedig csak pár hete engedett el egy helyen a tetején..

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#78) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Valakinek van valami tapasztalata a Fekete István emléktúrával kapcsolatban?
Holnap tervezzük, hogy megyünk, de az 1000-1200 forintos nevezési díjat rengetegnek találjuk. Persze ha ebben benne van egy kiadós gulyás a célban, akkor jolly good. De semmi ilyesmiről nincs info.

Skynet is real. It's called Google.

(#79) FehérHolló válasza FehérHolló (#78) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jelentem, megcsináltuk a Zöld 30 túrát (Fekete István Emléktúra) a Magyarországi Kárpát Egyesület szervezésében.
A szervezés nem volt túl jó, 1000 forintért többet vártunk volna. Összehasonlítva a Mecseki Négy Évszak túrával (700/fő), szinte nem kaptunk semmit a pénzünkért. (Fekete István: 1db szőlőcukor, 2db nápolyi, zsíros/lekváros kenyér a célban | Mecseki: minden állomáson valami finomság, célban és rajtnál kakaós csiga, tea, egyéb kaja.)
A túraleírás jobb volt, mint a Mecsekinél, de egyébként szerintem nem volt túl nehéz tájékozódni a "haladj végig a zöld csík jelzésen" jelleg miatt.
Magát a túrát ennek ellenére nagyon élveztük a párommal, érdemes volt részt venni rajta. Mondjuk a szintidőt kicsit elnéztük. 1 órával kevesebbnek hittük a valósnál, ezért feszített tempóban csináltuk végig az egészet. Végül másfél órával előbb értünk be, mint kellett volna, de legalább tudjuk, hogy erre is képesek vagyunk. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#80) Nimrod


Nimrod
addikt

Áprilisban lesz Bujáki Kikelet, van esetleg tapasztalata róla valakinek?
Árak tekintetében azt nézem, hogy a helyi szervezet 1300/2100 Ft (tag, nem tag buszköltség), ez nem tudom sok-e.
Tud esetleg valaki egy jó túraszervezetet vagy mindenki inkább szólóban járja az utakat?

(#81) Nimrod válasza Nimrod (#80) üzenetére


Nimrod
addikt

Fene vigye el, következő hét végén lenne de semmi biztatót nem mutat az időjárás előrejelzés. :O

(#82) Nimrod


Nimrod
addikt

Hétvégi túra részemről lefújva, esett is meg esős időt is mondanak a következő napokra és szombatra egyaránt arra a részre, plusz még szeles időt hirtelen széllökésekkel. :W

Lehet peches év lesz az idei is? :O

Viszont érdekelne, hogy ha valaki volt már Kinizsin - akár a 100-ason vagy kisebb távon - akkor mik a tapasztalatai.

(#83) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most értünk haza nemrég egy 2 naposnak tervezett túráról, sajna egy napos lett belőle :( Igen, már nyakig vagyunk az őszben.
[link]
Az első nap minden jó volt, 6 óra gyaloglás, hangulatos szállás, vacsora, de este 8 fele elkezdett esni az eső, így a másnapi részt nem vállaltuk be. A fene akarta kitörni a nyakát :)
Inkább visszamentünk vizitaxival a kocsihoz egy kis hullámvasutazással egybekötve.
Láttunk sok-sok gombát, mindenféle növényt, madarat. Majd dobok fel képeket.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#84) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Május elején tervezzük bejárni az Országos Kéktúra egyik szakaszát. Pontosabban Mátraverebély-Garáb lenne a táv (19. számú túra egyik szakasza). Próbáltam rákeresni ehhez való térképre a turistautak.hu oldalon, de nem találtam meg. Esetleg kitudna valaki segíteni egy linkkel? Persze ha már készült róla térkép.

[ Szerkesztve ]

(#85) Nimrod válasza kraftxld (#83) üzenetére


Nimrod
addikt

Hangulatos kis helynek tűnik a képek alapján. :K

(#86) kraftxld válasza Nimrod (#85) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az volt :)
Itt van néhány kép: [link] [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#87) Lauda válasza kraftxld (#86) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon szep helyen jartatok, jo kis friss levego es csend, fincsi lehetett. ;)

(#88) gerocspeter


gerocspeter
újonc

jó ez a topik!örülök hogy végre találtam egy olyat,ahol hasonló érdeklődésű emberekkel beszélhetek. én is szívesen járok bringázni vagy túrázni, de görkorizni is szeretek. a tavalyi cipőm viszont használhatatlan állapotba került (nem igazán kíméltem) és most tervezek venni egy újat viszont most fejetlenség helyett inkább kikérném mások véleményét is. olyan cipőt szeretnék,ami kényelmes,minőségi és jól is néz ki.

(#89) Nimrod


Nimrod
addikt

Én arra már rájöttem, hogy a cipő nem számít annyit, mint a zokni. Régen rendszeresen problémám volt a hólyagos láb, most azonban két túrát is lenyomtam, kétféle cipőben és egyszer sem jött ez elő. Pedig az egyik alkalommal még szépen el is áztattam a lábam.
A trükk a vastag zokni. :)

(#92) Nimrod válasza #02673408 (#90) üzenetére


Nimrod
addikt

Nagyon is sokat számít a zokni. Mondom, nekem eddig mindig bajom volt a túrák után - sőt, olykor már a túra során - előkerülő hólyagosodás, függetlenül a tereptől. Mostanában viszont figyelek a zoknira, ami semmi extra, tulajdonképpen sima sportzokni, ami elég vastag és belül szöszöl mint a fene, szóval használat után a lábmosás szükségessége garantált. :DDD

Példaként voltam agyonhasznált sportcipőben hegyes terepen, aztán meg kemény talpú sportcipőben sima, olykor beton terepen. Ami miatt viszont fontos a cipőválasztás is, az a láb fárasztása, ugyanis én érzem rajta, hogy nem köszönte most meg a talpam a keményebb talpú sportcipőt, 30+ km-es távra már nem bírta volna benne a lábam.

(#96) Nimrod válasza #02673408 (#93) üzenetére


Nimrod
addikt

Cipőben nem tudok sajnos tanácsot adni, azt sajnos nekem is vennem kell már. :(

(#99) SeresVirág


SeresVirág
újonc

Sziasztok! Hétvégén voltam a baráti társasággal Badacsonyban kirándulni/iszogatni, és szóba került ez a cipő márka. Egyre többet lehet hallani a Cusheról, gondoltam utána járok, hogy ez ismét csak egy jó marketing eredménye, vagy tényleg született egy jó termék?! Látom hogy ti ajnározzátok, de miért? Mivel tud többet a többi cipőnél????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.