Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Nimrod válasza polonic (#1847) üzenetére


Nimrod
addikt

Fjallraven hatizsak, gyari waxolassal birta gond nelkul nalam Becsi Alpokban. Kb. egesz nap esoben. Esohuzat nelkul... mert elfelejtettem felhuzni ra. :DDD

De nadragra mar en is azt mondom, hogy katonai terep inkabb. Ha esik, akkor meg a nemet markak kozott akad viszonylag olcso es jo, ami birja a szakado esot is.

(#1852) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Valaki tud valami jó lúdtalpbetétet javallani? :))

(#1853) func93 válasza Kukcaman (#1852) üzenetére


func93
senior tag

Nem ajánlom túrázásra. Voltam benne, de szerintem szörnyű.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1854) eastsider válasza Kukcaman (#1852) üzenetére


eastsider
nagyúr

LBT.
egyedi talpbetet. 20k, de ezt barmilyen cipobe berakhatod [link]

(#1855) Gyb001


Gyb001
senior tag

(#1852) Kukcaman
Én a deichmannban kapható 1-2 ezer forintosakat használom.
4 év alatt "meggyógyult" tőle a lúdtalpam

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1856) Kukcaman válasza Gyb001 (#1855) üzenetére


Kukcaman
senior tag

func93: Sajna muszáj, mert ha nincs benne, akkor a térdem bánja, mert már most érzem. Na meg elkezdi dörzsölni a bakelló belseje, és nem csak egyet próbáltam ki. :(

eastsider: Igen. Ez lenne még egy jó megoldás, mert nem egyforma a két tappancsom :) de egyelőre nincs rá ennyi pííz.

Gyb001: Melyiket használod? Mert most néztem azt a szendvicsbetétet, elég jónak tűnik próba után, mondjuk nyom rendesen, mert nem szoktam még meg. Volt az a szénszűrős műanyag talpú, sarkán egy zselé"pötty"-el, de az nem vált be.
Hozzá teszem, hogy a valót állítsam, +10kg terhelés megy még rám.

Köszi srácok a gyors válaszokat.

(#1857) Gyb001 válasza Kukcaman (#1856) üzenetére


Gyb001
senior tag

A deichmann saját márkás termékét. Ilyen a csomagolása csak talán zöld színű, és lúdtalpbetét van ráírva:

Most egy ilyen sincs itthon, nem tudom lefényképezni. A sarkában nincsen zselé.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1858) Nimrod válasza Gyb001 (#1857) üzenetére


Nimrod
addikt

Emlékeim szerint nekem is ilyen van, de nem lúdtalpbetét, hanem sima betét. Elég megbízhatónak tűnik eddig, nekem bevált.

(#1859) Kukcaman válasza Gyb001 (#1857) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Dr Batz félébe láttam ezt a fajtát, rá is próbálok.
Köszi szépen!

(#1860) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani külföldi túrázós apróhirdető oldalt? Lehet eladnám a Fjall No.1 Special Edition (XS) kabátomat, és idehaza kevés esélyt látok rá, hogy elkelne...

(#1861) Maximum1


Maximum1
őstag

Mountexben akció van, főleg cipőt éri meg most venni.
Vettem egy ilyet szombaton, ma ki is próbáltam a meteor létránál.
Régóta kerestem egy könnyű jól szellőző cipőt, megérte az árát.
Sajnos nem volt a méretemben ez a cipő, pedig nagyon stabil és könnyű darab.

(#1860) SOAD19 próbáld meg az osztrákoknál.

[ Szerkesztve ]

(#1862) SOAD19 válasza Maximum1 (#1861) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi szépen a tippet! Konzultálok egy varrónővel, és ha túl körülményes lenne átalakítani, akkor felrakom oda is.

(#1863) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!

A Mátrában járatosaktól érdeklődök, hogy a Kékes környékén és Galyatető között a források mennyire megbízhatóak?

Holnap járnék a Kékes - Galyatető - Vörös-kő vonalon és szeretném csökkenteni a magammal cipelt víz mennyiségét. Mennyire számíthatok használható forrásokra ezen a területen akár kis kitérővel is? Vagy nem érdemes ezen grammozni, mert lakott területen úgyis van közkút?
A segítséget előre is köszönöm!

(#1864) csaszi72 válasza wetomi (#1863) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Sajna érdemben nem tudok válaszolni, viszont a Lifestraw minden pocsolyához jó. :B :R

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1865) wetomi válasza csaszi72 (#1864) üzenetére


wetomi
aktív tag

Remélem, hogy az országban nem lesznek olyan körülmények, hogy erre rá legyünk szorulva akár csak túrázás közben is, de kétségtelenül hasznos már most is.

(#1866) func93


func93
senior tag

Valaki tervez jönni a Vadrózsa teljesitménytúrára?

Én a 30-as távot tervezem, lassú kocogással.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1867) Maximum1


Maximum1
őstag

Van fent a túristautakon egy új térkép, kékkel jelölt:
"Turistautak domborzatárnyalással és
5 méteres szintvonalakkal**"
[link]

Tegnap mentem vele egyet Garmin Dakota 10-el, nekem nem gyerebe.
Rettentő színes és nagyok benne a betűk ha belenagyítasz, kijelzőn is nehezen látszik, háttérvilágítást kellett használnom hozzá.

Így néz ki a 3 térkép PC-n, régi Tuhu, OMP Hiking, és az új Tuhu térkép a sorrend.

[ Szerkesztve ]

(#1868) hegyimorc válasza Maximum1 (#1867) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nálam ilyenek:

OMP:

TuHU (5m)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1869) Maximum1 válasza hegyimorc (#1868) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem zavaró ez az 5m-es szintvonal + az Országos Kéktúra felirat is elég lett volna az OKT ha már annyira jelezni akarja.
Mondom ezt a Garmin Dakota 10 kijelzőjének méreteihez képest, monitoron persze jól néz ki.

Melyik programmal használod? nekem a Basecampon és a Mapsource-n is vakítóan színes

[ Szerkesztve ]

(#1870) hegyimorc válasza Maximum1 (#1869) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nagyjából mindegy, hogy milyen programmal használom - Training Center, Mapsource, BaseCamp vegyesen -, mert az hogy hogyan néz ki, a TYP filetól függ, abból pedig van saját OMP-hez és TuHu-hoz is.

Elsősorban azért csináltam, mert Edge 1000-t használok aminek a nagy felbontása miatt túl vékonyak lennének a vonalak ha az eredeti TYP lenne rajta. De ha már a vonalakat megvastagítottam, akkor a csiricsáré színeket is lecseréltem. Az egész kb negyed óra munka.

Az 5m szintvonalak hasznosak (lennének) egy bizonyos nagyítás felett (ha megbízhatóak lennének, de hogy mennyire azok, azt nem tudom)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1871) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Ki tervez jönni a Less Nándor túrára?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1872) forceberg


forceberg
veterán

Van vmi jófajta és nem drága talpbetét túracipőbe?
Olyan kellene, aminek van anyaga, mint pl. a zselések, de pár használat alatt nem lapul ki a nyomás alatt lévő helyeken, de nem is 10deka/db, mint a zselés.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1873) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok! Lehet volt már szó róla (de rákeresve nem találtam) azt szeretném kérdezni hogy vettem egy munka miatt egy (coverguard topaz) munkavédelmi bakancsot, és Magyarországra illetve a Tátra könnyebb részeire megfelelő e? Nem akarok még egy bakancsot venni, ezt sem használom ki mert befejeződött a meló. (A bakanccsal meg vagyok elégedve 16-18 órát is kibírtam benne sík terepen) Köszi.

(#1874) Plafoon válasza kalifa777 (#1873) üzenetére


Plafoon
tag

Persze, én is munkavédelmis cuccokat használok a mindennapokban :))
1000 forintos napszemüveg, de úgy néz ki mint egy polaris. Nincs kőbe vésve hogy a munkavédelmis ruházatot csak munkához lehet használni.

(#1875) kalifa777 válasza Plafoon (#1874) üzenetére


kalifa777
tag

Köszi én is sejtettem, de jobb ha olyanoktól is ezt hallja az ember akik kicsit többet járják a hegyeket.

(#1876) Plafoon válasza kalifa777 (#1875) üzenetére


Plafoon
tag

Akik éjjel-nappal a hegyeket járják (mint jómagam is) nem 5000 forintos munkavédelmi bakancsokat használnak.

(#1877) LacpacNÉ


LacpacNÉ
csendes tag

Elnézést Urak, hogy ismeretlenül beleszólok, de talpbetét helyett esetleg kilehet próbálni a Kineziológiai tapaszt. Nálunk a gyerekeknél ez jött be. Előtte már városi talpalásnál fájt a talpuk, tapasszal viszont 8 kilométereket is túráznak panaszkodás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1878) kstcsk


kstcsk
tag

Sziasztok,

Útvonal tanácsot szeretnék kérni. A mátrába kellene egy olyan útvonal, ami visszavisz minket a kiindulási pontra, és nem hosszabb egy jó 20-25 km-nél.

(#1879) wetomi válasza kstcsk (#1878) üzenetére


wetomi
aktív tag

A Kékes, Galyatető és Mátraszentistván is megjárható kb 25 km-ből. Ha buszoznátok, akkor a Kékesre és Galyatetőre is megy fel busz Gyöngyösről, Mátraházán pedig mindkettő megáll.

Ha autóztok, akkor pedig Mátraházán lehet akár parkolni és onnan fel busszal a kékesre, vagy a Veronika rétig, aztán Galya-tető és ha van még energia, akkor Mátraszentistvánon a Vörös-kő kilátót lehet még megnézni, aztán Galya-tetőről vissza busszal.

Szeptemberben ezt az utat (kb 26 km) jártam meg Gyöngyös felől busszal és teljesíthető. Ha a Kékes környékén kevesebbet csalingáztok, akkor lehet rövidíteni.

Nem vagyok amúgy ismerős akörnyéken, ezért ha valaki tud jobbat, javítson ki nyugodtan

(#1880) kstcsk válasza wetomi (#1879) üzenetére


kstcsk
tag

Köszi, már tervezés alatt. A lényeg az lenne hogy ahol leparkolunk kocsival, oda vissza is érjünk, de lehetőleg ne ugyan azon az útvonalon. Kihagynánk a buszozást, de lehet végül az lesz..

(#1881) forceberg válasza kstcsk (#1880) üzenetére


forceberg
veterán

Mi érdekel? Csak az út, vagy legyenek kilátások is?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1882) kstcsk válasza forceberg (#1881) üzenetére


kstcsk
tag

Ez kérdés? :B

Mátrafüred, Kis-kő, Kékes
Galyatető körtúra

Valami ilyesmire gondoltunk, bár mindkét útvonalat bejártuk már, illetve picit rövidek, ezért szívesen fogadunk minden ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#1883) forceberg válasza kstcsk (#1882) üzenetére


forceberg
veterán

Egy 20-asból kb. kijön, viszont szintemelkedésben könnyen 1000m felett van:

Galyatető/Galyavár/Vörös-kő/Ágasvár/Csörgő patak/Hutahely/MSzImre/Csillagvizsgáló/Galyatető.
A rajt-cél tetszőlegesen megválasztható a településeknél.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1884) Cheesy


Cheesy
őstag

Párommal gondoltuk a hétvégén elnéznénk a Mátrába túrázni egyet.
Viszont azt az infót kaptam környékbelitől, hogy inkább jeges minden, mint havas. Séta helyett csúszkálva esni-kelni meg nem pálya.

Van egyáltán a keleti régióban olyan outdoor elfoglaltság, ami ebben a hidegben is kellemes élmény?

www.vakbelmutet.hu

(#1885) forceberg válasza Cheesy (#1884) üzenetére


forceberg
veterán

A Bél-kőnél voltunk, hó van, de teljesen járható, az élmény meg parádés!
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1886) Cheesy válasza forceberg (#1885) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszönöm a tippet, lehet kilátogatunk! :R

www.vakbelmutet.hu

(#1887) forceberg válasza Cheesy (#1886) üzenetére


forceberg
veterán

Az Ilona-vízesést jégcsapot is meglátogattuk, ott sem jég volt az odavezető utakon.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1888) lugosi válasza forceberg (#1885) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez eszméletlen szép.

(#1889) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Valakinek van https://mapy.hiking.sk regisztrációja?
Egy GPX tacket szeretnék letölteni, de a chaptát az istenért nem akarja elfogadni.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1890) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezekkel a QUECHUA hátizsákokkal?
HELIUM TÚRAHÁTIZSÁK, 17 L
HELIUM HÁTIZSÁK FAST HIKINGHOZ, 17 L
Valami kisebb, testhezállóbb zsák kellene 1 napos túrákhoz gyalog és/vagy vagy bringával, futni nem tervezek. Ennél magasabb árkategóriában vásárolnék, ha nem muszáj.

Megéri ezekben gondolkozni, vagy érdemesebb többet költeni?

(#1891) Maximum1 válasza wetomi (#1890) üzenetére


Maximum1
őstag

Nincsenek jó tapasztalataim a dekás táskákkal.
Ezt használom 1 éve, imádom, nem rohad rám, könnyű.
Találsz róla teszteket is + yt.

[ Szerkesztve ]

(#1892) wetomi válasza Maximum1 (#1891) üzenetére


wetomi
aktív tag

Napokban szánok rá időt és megnézem, megfogdosom az általad linkeltet is, elsőre szimpatikusnak látszik.

Nem volt még dolgom az elmúlt években megszaporodott túrazsákokkal, ezért is érdekel, melyik márka az ami ésszerű áron elfogadható minőséget adhat. Nem a hóhatár fölé készülök csak itt az országban 1-1 napra, de nem is akarom 1 év után kidobni...

(#1893) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tudtok valami olyan gyártót, ami univerzális esővédő huzatokat gyárt hátizsákra? Két különböző méretben is szükségem lenne rá.

(#1894) hegyimorc válasza lugosi (#1893) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A mountexben van legalább 5 féle gyártótól huzat, de a decathlonban is kapsz.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1895) El Joe válasza lugosi (#1893) üzenetére


El Joe
tag

http://www.mountex.hu/termek/40204-307-0/seatosummit_waterproof_pack_cover_l_hatizsakhuzat/co%3Ak%C3%A9k%7Csi%3AL

...most akciósak

(#1896) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi srácok! Decathlon lesz a közelsége miatt. Nem is gondoltam rá kapásból.

(#1897) bandras54


bandras54
aktív tag

Üdv.

Megbízható céget keresek akik járatosak túraruházat tisztításban. Budapest, szolnok, Érd, Százhalombatta, Székesfehérvár, dunaújváros környékén.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.
András

(#1898) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Jövőhéten megyek ERdélybe hótalpas túrázni. Ti szoktatok biztosítást kötni ilyenkor valahol? Ha igen hol? Gondolom kellene, hogy legyen...

We are only Stardust...

(#1899) Novics válasza Jinxb1rd (#1898) üzenetére


Novics
senior tag

Én szoktam, bár most is csak az autóban jutott eszembe.
Posta biztosítónál kötöttem teljesen normális biztosítást. A sima hotalpazas szerintem nem extrém sport, nem hegymászás. De lehet, hogy rosszul gondolom, eddig szerencsére nem volt rá szükség.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1900) Kimmuriel válasza Jinxb1rd (#1898) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nekem van osztrák Alpenverein tagságim, ami amellett, hogy kedvezményeket biztosít egy csomó hüttében, egész évre érvényes biztosítást is tartalmaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.