Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dell XPS válasza Dell XPS (#196) üzenetére


Dell XPS
veterán

Csesznek látványa,mindig lenyűgöző.....

Üdv, Dell XPS

(#202) Dell XPS válasza Canis rufus (#199) üzenetére


Dell XPS
veterán

Olyan mentális megpróbáltatás? Azt gondolom, hogy nagyon szép túrátok lesz. Holnap küldök Nektek útvonal ajánlatot!

Szép napot!
Zoltán

Üdv, Dell XPS

(#203) Canis rufus válasza Dell XPS (#202) üzenetére


Canis rufus
tag

Hát ha ismernél minket tudnád mekkora ingerküszöb kell ahhoz, hogy egy külső elviseljen minket :)

Azt megköszönném, mert a srác akivel megyek az is most állítja össze, és akkor legalább látjuk más hogyan gondolja a dolgot

(#204) Dell XPS válasza #72042496 (#195) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Szoktál futni is a túrákon?

Üdv

Üdv, Dell XPS

(#205) Dell XPS válasza Canis rufus (#203) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor mászni nem megyek Veletek : ) )

Üdv, Dell XPS

(#206) Dell XPS válasza Canis rufus (#203) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyébként, hogy sikerültek az általatok teljesített túrák?Hogy bírtátok fizikálisan, időeredmények.... Gondolom, bizonyos települések érintése fontos lenne, pl: muníció, biztonság?

Üdv, Dell XPS

(#207) #72042496 válasza Dell XPS (#196) üzenetére


#72042496
törölt tag

Látom, Te sem ma kezdted! :) Remélem nekem is sikerül majd sokszor eljutnom bizonyos túrákra. Idáig csak a Mikulás az, amelyiket egynél többször teljesítettem, ez kemény két alkalmat jelent. Énekelni egyébként nekünk is "kellett", az egyik ponton a hideg ellenére hogy is mondjam... feltűnően jókedvű Mikulás az énekszó után adott pecsétet és cukorkát. :)

A Roki már két éve tervben van, de valami tavaly is közbejött és az idén sem fog összejönni. Talán nem is baj, mostanában érzem, hogy pihenni kéne. Az utóbbi 4 hétben mindig mentünk valahová, pl. a Szondi 100-ra is. A M115 után mindenre számítottam, csak erre nem: horror volt. Bőven szintidőn belül maradtunk, de attól függetlenül nagyon elbánt velem a Börzsöny. Az egyik 115-ös kőre írták azt, hogy a Mátrának ilyen a humora. Viszont a Börzsöny tényleg nem viccel.
Most szombaton még megyünk a Mátra 60-ra (remélem sikerülni fog), jövő héten talán egy Budai tájakon 30-ra, de aztán az augusztus végi Mátravasútig pihenő lesz. Elvileg. :)

Néha belekocogunk, de csak módjával, mert azt az egyik térdem nem bírja. Szezon végén konzultálok is egy normális orvossal, mert hiába a Porcerő, egyéb csodaszerek és a hónapos pihentetés, érdemben futni nem tudok. A túrázással eddig nagy gond nem volt, nekem viszont vannak még céljaim a futással is. :)
(Amióta az eszemet tudom furcsán viselkedik, tehát nem a hirtelen terhelés viselte meg.)

Teljesen egyetétek azzal, amit a túrázásról írtál, szinte függővé is teheti az embert. Te mióta jársz túrázni?

[ Szerkesztve ]

(#208) Canis rufus válasza Dell XPS (#206) üzenetére


Canis rufus
tag

Most Gerecse 50 időkre emlékszem egyedül, nekem az első Gerecsém az 9 óra 52 perc lett, de a rekordom (egyedül voltam) az 9 óra 2 perc volt eddig. Bakony 25-ön első lettem (időt nem tudom), Cinege 33-on meg 2. (eskü ez a túra fárasztó volt, fel le, fel le, fel le, fel le kapd be Tihany! :D)

Biztonság nem fontos, mert mindig sátorban fogunk aludni, cuccok is ott lesznek benn, meg egyikőnk sem olyan kisdarab ember :)

Azért ilyen hiperpigmentált területet annyira ne érintsünk :D

[ Szerkesztve ]

(#209) Dell XPS válasza Canis rufus (#208) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Wow, abban a tömegben, gratulálok! Én is így gondoltam, hogy nem igen lennétek kíváncsiak a civilizációra. Elkezdem délután, amit ígértem és ahogy megvagyok jelentkezem.

Üdv,
Zoltán

Üdv, Dell XPS

(#210) Canis rufus válasza Dell XPS (#209) üzenetére


Canis rufus
tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#211) Dell XPS válasza #72042496 (#207) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!
Valóban nem. :) 93'- ban indult erdei túrákkal baráti társaságban, jókat eszegetve, iszogatva.:)
96'-ban lettünk figyelmes a plakátra, mely a Julianus 50-es teljesítménytúrát hirdette.-Talán ismered, Börzsöny! Mivel évek óta kirándulgattunk, egyből beneveztünk. -Mi bajunk lehet ennyi km-el a lábunkba? Nem részletezem, 11.53-ra, éppen hét perccel a szint idő előtt. Két hétig alig tudtam menni, de nagyon megtetszett. Egy hónap múlva elkezdtem járni egy-két túrára, majd egyre rendszeresebbé vált. Jöttek a felszerelések és hajrá! Néha úgy felkészültem, hogy azt hitték az Everest-re készülők. :) Nagyon turistának akartam látszani, szinte a Tengerszemet reklámoztam. Azért volt előnye is a sok felesleges holminak, mert így erősödtem. Ahogy jöttek a tapasztalatok, úgy lekerültek le a különböző nélkülözhetetlen felszerelések és egyre jobb eredmények születtek. Így telt a 97'-98' időszak. Nagyon intenzív volt, mert szinte kihagyás nélkül minden hétvégén túráztam. Mivel szintén kacsingattam a futással, egyre többször futottam a túra egy részét. Bevallom: irigyeltem a futók hihetetlen eredményeit. Rosszul érintett, hogy mire beértem a Kinizsin, Ők már otthon voltak. :) 99'-ben elkezdtem futni a túrákat, - már amelyiket lehetett - és nagyon élveztem. Végre egy futótáska, és egy palack, és semmi más. Szintén minden hétvége,- őrült módon - de nem számított, pedig majdnem ráment a kapcsolatom. Annyira drogos lettem, hogy ahol lehetett a vasárnapi túrákon is indultam, sőt hétköznapokon heti 2-3 futó edzéseket tartottam magamnak a Városligetben. Imádtam a csodálatos tájakat, szinte megrészegültem az érzéstől, hogy péntek du. elutaztam, és csak vasárnap láttam a fővárost. A tornatermek hangulata,és az ott lévő beszélgetések során megismert emberek tovább fokozták az élményt. Teljesen más világ volt! Rábeszéltek az utcai futásra, ami nem volt ínyemre, mert én a természetben szerettem futni. Természetesen azután elindultam maratoni, ill. félmaratoni veresenyeken is, de szigorúan túra után! :) Így volt, hogy az első maratonomat, - KAISER'S PLUS - ami vasárnap került megrendezésre, úgy futottam, hogy előtte szombaton megcsináltam a Kozma 60-as túrát 6.34-es eredménnyel. Kettő év után újabb kikacsintás, a szikla, ill. hegymászás felé, de erről majd később.... Látom, nem lett kevés, de ez annyi élménnyel jár, hogy képtelenség tömörebbre fogni. Sorry!
Üdv:

Üdv, Dell XPS

(#212) Dell XPS válasza #72042496 (#207) üzenetére


Dell XPS
veterán

Innen más kikacsintani....:)

Üdv, Dell XPS

(#213) Nimrod


Nimrod
addikt

Kezdem itten kerti törpének érezni magam a szerény teljesítményemmel, pedig pár éve már én is csinálgatom a túrázást. Igaz 30 km most éppen a limit, szintemelkedés meg jó kérdés. Bécsi Alpokban 1000-es szintkülönbséggel semmi bajom nem volt, míg a Hármashatárhegyen 500-assal alig bírtam. :F
Igaz előbbinél szakadt az eső (néhol a hó), utóbbinál meg kánikula volt.
Igazából nem is az a bajom, hogy nem bírom a távot kondival. Inkább futómű gondjaim szoktak lenni és vehetek én bármilyen cipőt meg zoknit. Tereptől is függően 20-30 km környékén hólyagosodik és onnantól már csak kínlódás.
Időben viszont nem rosszak mostanság az eredményeim. 20 km megvan 4 óra alatt, 30 pedig 7 körül.

(#214) Canis rufus válasza Nimrod (#213) üzenetére


Canis rufus
tag

vegyél szelés talpbetétet ami direkt túrához van illetve valami tetű vastag pamut zoknit (amióta ezt a kombót tolom, egyedül Gerecse 50 nek sikerült feltörnie a lábam olyan 40-45 km közt

(#215) #72042496 válasza Nimrod (#213) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az előttem szóló kollégához hasonlóan nekem is a jó vastag zokni jött be. Ill. én futócipőben tolom, nem bakancsban. Az esetek jó részében működik a dolog. Néha egy-egy hólyag előfordul, de azok sem veszélyesek, a vékony zoknival viszont mindig megszívtam.
Még az is gond lehet, hogy nem elég nagy a lábbeli. Az utcainál érdemes kb. 1 számmal nagyobbat venni. Az "éppen jó" cipő nagyon elvetemült dolgokra képes.

[ Szerkesztve ]

(#216) Canis rufus válasza #72042496 (#215) üzenetére


Canis rufus
tag

Ez érdekes, mert nekem a bakancsom pont akkora mint a lábam és tökéletesen rászorul a lábamra és tartja azt így

(#217) #72042496 válasza Canis rufus (#216) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem azt mondták, hogy a láb hosszabb távon megdagad, ill. hogy a cipő erős lejtőn meg tudja nyomni az ember körmeit. Az utóbbit én is többször megtapasztaltam, aztán befogtam egy nagyobb cipőt, azzal már nem volt gond.

Bakancsban nem túráztam, de el tudom képzelni, hogy az jobban tart, ezért nem kell nagyobbnak lennie.

(#218) #72042496 válasza Dell XPS (#211) üzenetére


#72042496
törölt tag

A mindenit, gratulálok, nem semmi karrier! :R
Írjál még ezekről, mert jó olvasni a beszámolókat! Melyik a kedvenc/legemlékezetesebb túrád? Hegyet mászni hová szoktál menni?

Megmondom őszintén, irigylem a futókat, s a távlati cél az, hogy én is közéjük tartozhassak. A túrázás előtt rendszeresen futogattam, s nagyon tetszettek az utcai versenyek is. Természet mondjuk ott nincsen, de a hangulatuk kárpótolt. Egy 1:45-ös félmaraton (a tavalyi Nike) volt a csúcsteljesítmény, csak pár nappal utána jelezte a térdem, hogy sokkal több ilyet nem szeretne. Vissza is vettem az edzésekből, most már csak ritkán futok, hosszút nem, csak 5-10 km-t.
Idén a Vadrózsa 50 másnapján lesz a Nike, jó lenne menni, de nagy a dilemma. A Mátrai források 56 másnapján tudtam futni, a Mátra 115 után három nappal szintén, szóval meglátjuk.

Ami ezeken túl van, s szeretnénk kipróbálni, azok az itt hirdetett túrák és via ferráták. Csak ezek nagyon pénz- és időigényes dolgok.
Solymáron az Ördöglyukat viszont meglátogattuk velük, az valami szenzációs volt (a barlangász, aki vezetett egy hatalmas figura), mindenkinek ajánlom! De tényleg, még akár szülinapra is. Mi máig emlegetjük.

[ Szerkesztve ]

(#219) Dell XPS válasza Nimrod (#213) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Ne érezd magad rosszul, hiszen nagyon jól csinálod a teljesítménytúrákat. Az 5-ös átlag igen biztonságos jó tempó. Ebbe belefér az eltévedés, nehezebb terep, hosszabb pihenés, (nem megfelelő ellátás) szóval megvan a túra. Nem tudom mennyre ragaszkodsz a bakancshoz, de én Magyarországon nem tartom szükségesnek. Szerintem az ADIDAS cipők félelmetes skálát nyújtanak mindenki számára (testsúly, terhelés, terepviszonyok), hogy egy túrán biztonságosan, kényelmesen végig tudjon menni. Természetesen minden cipőt be kell törni, ez ráidomul a lábunkra (nem részletezném) és innentől kezdve nem jelent mentális problémát, nem ez fog hátráltatni bennünket a túra teljesítésében. Amikor egy cipőre (ami egyébként a legfontosabb tényező) rátalálunk, akkor fogjuk igazán érezni, hogy ez mekkora előnyt jelent, azaz marad a fizikális lét. Én is nagyon sokáig keresgéltem és rengeteg problémával küszködtem, mire megtaláltam a megfelelőt. Valóban a túrák során egy számmal nagyobb cipőt kell viselni (hiszen bedagad a lábunk), így nem okoz fájdalmat, feltörést, körömleválást. Mivel a cipőről kérdeztél, szorosan hozzátartozik egy jó zokni, amiben nincs varrás és így már szinte képtelenség a bejáratot cipővel, hogy feltörje a lábadat. Ez már csak egy adalék, hogy komoly lejtők előtt meghúzzuk a cipőfűzőt, utána visszaengedjük. Hát ennyit a cipőről... A teljesítmény túrákon mindig az a lényeg, hogy a megadott szintidőn belül beérjél, ha ez csak egy perc, akkor is győztes vagy, ebben ez a lényeg.
Üdv.
Zoltán

Üdv, Dell XPS

(#220) Dell XPS válasza #72042496 (#217) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

A bakancsnak is nagyobbnak kell lennie egy számmal, mert iszonyúan megbüntet. Amikor vásárolunk,( nem kell szégyellni ) hosszabb időt kell benne járkálni, ugrálni megfelelő zokniban.

Amennyiben 10-15 perc után sem érzünk kényelmetlenséget, akkor valószínűleg beválik. Ugyanez az edzőcipőknél, szóval az üzletben nyüstölni kell, amennyire csak lehet. Hosszabb távú túrákra el sem szabad menni, csak harcedzett, bejáratott cipőbe, ami a lábunkhoz szokott. Néha látni futóknál, hogy inkább szigszalagozzák, sem mint lecseréljék.
Ezt nem is Neked kellett volna írnom! Bocsi!

Nagyon drukkolok Neked a Mátra 60-hoz,(brutális) remélem ez is ugyan olyan jól sikerül, mint a többi. Azért nem árulok el nagy titkot, hogy nem kevés megpróbáltatás áll előtted.! ( indulj korán, amennyire csak lehet)

Szép hétvégét, sikeres túrát kívánok!
Zoltán

Üdv, Dell XPS

(#221) Dell XPS válasza Canis rufus (#216) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Szerencsés vagy, mivel a szorosabb lábbeli, mindig szokott kellemetlen meglepetéseket okozni. Gondolom, bakancsban túrázol, mivel említetted a vastag zoknit. Azt írod, hogy jól tart, fogja a lábadat, de valami csak nem stimmel, ha feltöri a lábadat. - Vagy új? Szóval, egy jó bejáratott bakancs nem igazán szokta feltörni a lábat. Nem akartam okoskodni, de ezt ki kell szűrni, mert nagyon visszaveti az embert, ha a lábbelire kell koncentrálni, bőven elég a többire. -Szerintem érzed is! Írtam lejjebb egy pár sort, ha érdekel olvasd el. #220

Üdv,
Zoltán

Üdv, Dell XPS

(#222) Canis rufus válasza Dell XPS (#221) üzenetére


Canis rufus
tag

Hát nem új, már szerintem 500Km-t letoltam benne, de amikor új volt is talán 1x törte fel a lábam még a legeslegelején

(#223) Nimrod válasza Dell XPS (#219) üzenetére


Nimrod
addikt

Túrabakancsot még nem használtam, mindig is cipőt hordtam. Most kifejezetten egy túracipőm van (Trezeta), amit vagy vastag zoknival, vagy Icebreaker 3 évszakos túrazoknival használok. Városi túrára például tökéletes, semmi gondom nem volt és egész nap betonon járkáltam. Egy gondom van csak vele, hogy piszkosul csúszik ha vizes a terep. :F

Néztem Fjallraven videót és ha jól emlékszem azt ajánlották, hogy 1-2 óránként 10 perc pihenő legyen, mezítláb. Előkeresem azt a videót.

Megvan, rosszul emlékeztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#224) #72042496 válasza Dell XPS (#220) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi szépen, végül sikerült, sőt azt mondhatom, hogy sima teljesítés volt. Vízhólyag nuku, a futómű nagyjából rendben, most majd megkapja a pihenőt, ráfér.

Tényleg brutális, így (az elején zuhogó) esőben, sárban főleg, a Muzsla-fürdő (egyik túratárs így nevezte) biztosan egy maradandó élmény lesz. Szerencsére a zuhé ellenére kezelhető maradt a terep, s volt benne jópár pihentető rész is. Viszont ahol emelkedett, ott aztán kellett kapaszkodni becsülettel! A lefelék (főleg a kövesek) sem kíméltek, nekem ezek a gyengéim.

A túra közbeni ellátmány viszonylag szerényebb, de a célban kaptunk gulyást és rétest (ha már Hasznoson rétesfesztivált tartottak), ezek mind nagyon finomra sikerültek. A kilátás gyönyörű volt a hegyetetőkről, nagyon tetszett a vonalvezetése, egyértelműen jelezték az utat, remekül éreztem magam. A jelvény gyönyőrű. Azt azért nem biztos, hogy meg akarom tudni, milyen lehetett tavaly a 40 fokban. Inkább az eső, így is kihívás egy ilyen túra. 6-kor indultunk, 11:28 lett a menetidő.

(#223) Nimrod:

Szerintem ez is egyénfüggő, aki úgy érzi az álljon meg szellőztetni, de azért ez teljesítménytúrán elég körülményes és 5-6 km-enként szerintem felesleges is.

Inni tényleg fontos. Ill. a sóbevitel is, különben a víz csak átmegy az emberen, és a magnézium is az, hogy ne legyen izomgörcs. (Ma mondták a tapasztalt srácok, hogy egy B6 bogyót 20 km-enként, ill. minden 1000 méter szint után érdemes bevenni.)

[ Szerkesztve ]

(#225) Nimrod válasza #72042496 (#224) üzenetére


Nimrod
addikt

Tavaly ősszel találkoztam először az izomgörccsel, nem egy kellemes dolog. Pár perc kényszerpihenő szerencsére elég volt neki.
Azóta eleve elég erős multivitamint szedek, mellé sok zöldséget is eszem, így várhatóan ezzel nem lesz gond.

Viszont most kezdtem elgondolkodni a hátizsák cseréjén egy víztartályosra. Túrázáshoz van annak értelme?

(#226) #72042496 válasza Nimrod (#225) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én azzal megyek (Quechua Forclaz 30), sokat könnyít. Szeretem benne, hogy merevített a háta, s ki van párnázva, így nemcsak kényelmes, de szellőzik is. Kicsit nehéz és az oldalsó zsebek lehetnének nagyobbak is, de amúgy marha jó a kialakítása. Esőhuzat is van hozzá, de még sosem kellett, mert még a most hétvégi esőben sem ázott be. (Jó, a kajám azért kapott kicsit, de ez a legkevesebb.) Meg hát olcsó, 12 ezer forint volt (plusz 3 ezer a tartály), nem 30 meg 40, mint pl. egy Camelbak.

Annyi a baj, hogy már nem kapható, de a Decathlonban (ezt ott vettem) vagy hasonló helyen biztos van valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#227) sanzi89 válasza #72042496 (#226) üzenetére


sanzi89
addikt

Pont ilyen táskám van, igaz én 2db 0.7l-es üveggel oldom meg a víz kérdést, nem nagyon merült fel idáig az igény... Nem hajt a tatár, meg lehet állni kivenni a kulacsot, inni és elpakolni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#228) #72042496 válasza sanzi89 (#227) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, úgy is lehet, nem is ezen múlik, csak tartállyal kényelmesebb. :)

(#229) Nimrod válasza #72042496 (#226) üzenetére


Nimrod
addikt

Én tulajdonképpen beültem a két szék közé, mert van gy 15-ös meg egy 35-ös Fjallraven.
Előbbi még éppen elég, de például nagyobb pulcsit, kabátot már nem tudok beletenni, viszont újrawaxoltam és egész jól bírja a vizet. A 35-ös meg egyszerűen nagy kis túrákhoz. Az körülbelül olyan, hogy egyszer felkapod és mész egy jó darabig. :DDD
Sajnos a belső kialakítása nem valami jó, de az esőt ez is nagyon jól bírja, kivéve a legfelső réteg. Viszont van esőhuzat hozzá, illetve komolyabb a háttámasz kialakítása mint a 15-ösnél. Annál tilos világos felsőben menni, mert randa látvány fogad túra után. :U

Egyébként teljesítménytúrán nagyon is van értelme egy tartályos táskának (legalábbis szerintem), mert nem kell megállni meg matatni az innivaló után. Egy idő után meg az ember le tudja nyomni a nagyobb távokat is minimális pihenővel (elvetemültek anélkül), a tájat többszöri teljesítés esetén meg nem figyeli nagyon az ember, tehát csak megy.

Egy probléma viszont lehet, amit pont egy tartályos futótól hallottam vissza, hogy bizony kánikula esetén melegszik a táska, tartályostul, az meg fűti a hátad. :F

sanzi89: nekem annyi kevés volt legutóbb a Samsungon. Olyan 4 liter körül nyomhattam be, huszonvalahány km, 30+ fokban.

[ Szerkesztve ]

(#230) Dell XPS válasza #72042496 (#224) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Látom Neked a Mátra nem okoz gondot. Eszembe jut a 115-öd.. szóval ahhoz képest, hogy nem olyan régen túrázol, remek teljesítmények. Nekem is volt vizes élményen nem egy, nem kettő, de egy Mátrai nekem is emlékezetes. A meredek lejtőn nem csak a víz ömlött le, hanem a talaj felső rétege is. Csodás volt! Írod, hogy a lefelék nem igazán esnek jól. Ágasvár, Oroszlánvár kifejezetten igénybe veszi az embert, emlékszem erősen oda kell figyelni. A lényeg: Nekem is nagyon sokáig fájtak a térdeim, már-már azt hittem soha nem fogok végigfutni egy túrát. ( 35-nél mindig beállt ) Természetesen, hasonlóan mindennel megpróbálkoztam, de nem javított a helyzeten. Nem részletezem, de nagyon kemény 8 hónap volt. Egyszer csak, mind ha elvágták volna, semmi....? Futok várom a beállást és nem jött, szóval elmúlt. Jelezted ugyan, hogy ezt nem hoznád összefüggésbe a túrázással (régebb óta fájlalod ) de azt vettem észre, ahogy erősödtek az izmok, ( jobban tartották az ízületet ) elmúlt a térdfájdalom. Rásegítettem ugyan úszással és kerékpár keresztedzésekkel is.

Írásodból kiderül, hogy ismételten élménydús, sikeres túrát tudhatsz magadénak.GRAT!

Minden jót!
Üdv,

Üdv, Dell XPS

(#231) Nimrod válasza Dell XPS (#230) üzenetére


Nimrod
addikt

Térdproblémáim nekem is lettek, térdvédő hordásával (egész nap), meg ízületvédő szedésével sikerült helyretenni. És persze visszafogott (nem teljesen elhagyott), edzésekkel. Körülbelül 2 hónap alatt jött rendbe.

(#232) #72042496 válasza Nimrod (#229) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezekbe nem tudsz tartályt rakni? Nem kell beleakasztani (az enyémbe sem lehet), ha van a zsákban egy rekesz, amiből nem esik ki, az is teljesen jó. A csőnek a nyílást házilag is meg lehet oldani, ha gyárilag hiányozna.

Még annyi, hogy a Quechua márkájú tartályomból fura műanyag ízt kap a víz, s ez nem akar megszűnni. Pedig raktam már bele szörpöt, teát, izót, de ezek is csak ideiglenesen vették ki belőle. Haverom Camelbakjénél ilyen nincs. Azon még a kupak és a szelep is kategóriákkal profibb, csak sajnos drága, 8 ezer forint. De alighanem megéri.

"nekem annyi kevés volt legutóbb a Samsungon."

Gondolom utántölti ha fogyóban van. :) Egy tartályba is max. három liter fér, de én a két literest is ritkán töltöm tele.

(#230) Dell XPS:

Köszi szépen! :) Szerintem sokat számít az is, hogy a Mátrát már kezdem megismerni, nem ér meglepetésként egy-egy hegyoldal. A Mostani 60-as jó részén is jártam már, max. nem ebből az irányból.

Remélem a térdem majd nekem is helyrejön, addig is igyekszem pihenni, ill. óvatosan menni. Mostanában nem is lesz ilyen hullámvasút, max. jövő héten egy Budai tájakon 30.

[ Szerkesztve ]

(#233) sanzi89 válasza Nimrod (#229) üzenetére


sanzi89
addikt

Szervezett túrán az ellenőrzőpontokon, illetve a kék kutaknál lehet utántölteni, majd másfél liter víz sokáig elég. Plusz ezzel a megoldással se kell megállni, az ember hátranyúl, kivesz, iszik, visszatesz. Az első túrán kitapasztaltam, és így megállás nélkül lehet inni.
Plusz nem kell több ezret kidobni tasakra, nem kell szarakodni a szívócsővel. Ha "elhasználódott" lényegében ingyen lehet pótolni, jobban bírja a strapát, nem vesz el értékes helyet a táskából, könnyebb utántölteni, kimosni, stb. Nem azt mondom, hogy nincs létjogosultsága, de átlagos teljesítménytúrázónak totálisan felesleges és értelmetlen. Szerintem legalábbis. :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#234) #72042496


#72042496
törölt tag

Budai tájakon 30

Az idei is nagyon hasonlóan telt, mint a tavalyi, csak nem voltak lódarazsak és nem tévedtem el, legalábbis nem sokszor és nem nagyon. :)

A terep elég változatos, az idő szép volt, se nem hideg, se nem meleg (kivéve a végét), az eső sem esett, a szél sem fújt nagyon, ideális a túrához. Az ellátás csoki, dinnye, víz, 30-as távra teljesen elég. Azért a dinnyét külön is kiemelem, az valami szenzációs ötlet! Finom, édes, magyar dinnyét kaptunk, nem azt a fene tudja honnét behozott undormányt, amit a multik árulnak 100 forintért.

Némi izgalmat okozott, hogy a túra második felében az egyik EP-hez hamarabb értem oda, mint a pontőr, s a sporttárssal, aki közben utolért, kb. 10 percet mászkáltunk föl-le, a pontot kajtatva. Aztán mire kitaláltuk mi a helyzet (amúgy az itinerben kerek perec benne volt, hogy mikor nyitnak) megjöttek a pecsételős srácok is.

Szerencsére nem volt tömeg sem, a jelölések összességében rendben voltak, a benézős helyeket pedig ismertem tavalyról, így elég dinamikusan lehetett tolni: a 2011-es 6:20 helyett az idén 4:55 lett a menetidő. Remek túra volt!

[ Szerkesztve ]

(#235) Nimrod válasza #72042496 (#234) üzenetére


Nimrod
addikt

Az nagyon szép idő, gratula! :R

(#236) #72042496 válasza Nimrod (#235) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, de sietnem is kellett, mert programom volt délután. A vége már nem is esett jól, a vádlim teljesen beállt és a térdeimet is igencsak éreztem. Hiába, sok volt az utóbbi pár hónap, jól fog jönni a Mátravasútig a négy hetes túraszünet.

Pedig korábban még erősen fontolgattam a Rockenbauer 130-ast, de most tönkretenne. (Meg más program is van arra a hétvégére.) Majd jövőre, remélem.

[ Szerkesztve ]

(#237) Nimrod


Nimrod
addikt

Még egy nagyon jó Fjallraven videó. Főleg azoknak lehet hasznos, akik gyakran szenvednek hólyagos lábtól.
Az sajnos nem derül egyértelműen, hogy dupla zoknival csökkenthető-e a nyomás a lábujjaknál, különösen a köröm részen.

(#238) amargo válasza Nimrod (#237) üzenetére


amargo
addikt

Ötletes!

Ezek a Fjallraven cuccok nagyon tetszetősek! Csak az áruk elég húzós..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#239) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Valaki esetleg jön erre? Nem lenne olyan jó egyedül. Az 54 km-esre gondolok természetesen.

Skynet is real. It's called Google.

(#240) sanzi89


sanzi89
addikt

Van esetleg személyes élményetek, tapasztalatotok valamilyen olcsó szállással kapcsolatban a Dunakanyarban? Egy ágy és tusoló csak az igény, plusz legyen minél olcsóbb.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#241) sanzi89


sanzi89
addikt

Újabb kérdés, valakinek tapasztalata, véleménye a Husky cuccokkal kapcsolatban? A Husky Sulphur 70 zsák elég jónak néz ki, és most 29k akciósan.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#242) sanzi89 válasza sanzi89 (#241) üzenetére


sanzi89
addikt

Plusz a Husky Burton sátor se néz ki rossznak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#243) Nimrod válasza sanzi89 (#242) üzenetére


Nimrod
addikt

Sosem sátoroztam még és számomra ismeretlen a márka.

(#244) FehérHolló válasza sanzi89 (#241) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azt ugye tudod, hogy 70 liter rendkívül sok?
Mi egy 40 literessel mentünk ketten, benne volt a sátor és 1 heti ruhánk, meg valamennyi kaja.

Skynet is real. It's called Google.

(#245) sanzi89 válasza FehérHolló (#244) üzenetére


sanzi89
addikt

Most egy 30 literes zsákom van, és két ember egy napi cuccával is tele lett. Plusz ha nem kell, félig pakolom, na bumm. :)
Azt a plusz pár dekát már elcipelem valahogy. Szeretnék egy normális, nagy zsákot, ami mindenre elég számomra. Inkább lőjek fölé, mint alá. Kialakításban elég jónak néz ki, és még ki is tudnám fizetni.

u.i.: Milyen 40 literesbe fért bele sátor és a hozzávaló kellékek? Ugye zsák és valami derékalj. Főleg két főre. :Y

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#246) FehérHolló válasza sanzi89 (#245) üzenetére


FehérHolló
veterán

A két polifoamot például rákötöttük az oldalára, nem kell mindent beletuszkolni.. :)
Ráadásul a polifoamnak olyan amorf alakja van, hogy semmi nem fér se köré, se bele. Szóval jobb annak kívül.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#247) amargo válasza FehérHolló (#244) üzenetére


amargo
addikt

Gondolom fiuk mentek ennyivel, mert én barátnőmmel az 55L zsákot 2 napra is telepakolom annyira, hogy mindenhonnan lógnak még pluszba le a dolgok. Csak a ruhák vannak a zsákba nálunk, abból is minden fajta, mert kitudja mi fog kelleni majd, stb.. :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#248) FehérHolló válasza amargo (#247) üzenetére


FehérHolló
veterán

A barátnőmmel mentünk, de indulás előtt a cuccai (=ruhái) felét kiszűrtem. :DDD
Mi a francnak például szoknya (és két pótszoknya) az erdőbe? Először kaptam rendesen a sárkánylángot, de túra után megköszönte.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#249) amargo válasza FehérHolló (#248) üzenetére


amargo
addikt

Akkor nagyon jól csináltad! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#250) Nimrod válasza FehérHolló (#248) üzenetére


Nimrod
addikt

Ilyenkor eszembe jut, amit nemrég egy rutinos túrázótól hallottam. 40+ km-es teljesítménytúra 20. km környékén sírdogáló középiskolás lányra lett figyelmes. Magassarkúban volt. Mint kiderült tornatanár ötöst adott volna annak, aki megcsinálja a túrát. Vélhetően első teljesítménytúrája volt. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.