Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Ruszki válasza szaszlaci (#1244) üzenetére


Ruszki
senior tag

Az igen! Maci Laci szabadlábon! :DD
Azért az komoly! Kaptál valami választ a mailre?

Nem nagyon pörög a topic gyerekek!
Igaz sajnos nekem most hanyagolnom kell a túrázást bizonyos okok miatt ami nem is rossz dolog na de nem érdekes.....
Ha ez lecseng akkor majd egy Szokolya Kiralyrét Nagy Hideg-hegy Csóványos Nógrád úttal folytatom.
Valaki volt most valamerre?!
Medvés sztorit lehet überelni!

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1252) Alg válasza Ruszki (#1251) üzenetére


Alg
veterán

Nyet, pörög a nyár, új melóhely, haverok, buli, satöbbi...

Majd augusztus-szeptembertől talán...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1253) szaszlaci válasza Ruszki (#1251) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pénteken írtam, eddig még nem volt reakció. Szerintem míg nem írnak legalább 25-en, addig nem veszik komolyan.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1254) Dell XPS válasza szaszlaci (#1253) üzenetére


Dell XPS
veterán

Túragyilkos cég sok mindennel foglalkozik, meg persze a vadászok is, csak éppen egy medve igen erős nyomait nem látják, nem fedezik fel. PL: ha kutyával futnál nem lenne ennyire nehéz, azt kiszúrnák. :(

Üdv, Dell XPS

(#1255) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Asszonykával hétvégére terveznénk egy ilyen 1 napos kirándulást. Semmi komoly..Nyíregyházától 50-70 maximum 100km-re.
Valami látnivaló azért legyen..akár hegy,völgy, vízesés(ez lenne a legjobb mert imádom :D), patak etc etc
Tudnátok ajánlani valamit?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1256) Dell XPS válasza Sirandrish (#1255) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lillafüredet ajánlom, az egész környék lenyűgöző. :)

Üdv, Dell XPS

(#1257) Alg válasza Sirandrish (#1255) üzenetére


Alg
veterán

Ha esetleg Parád még belefér, az Ilona-völgyet tudom ajánlani, vízeséssel (bár nem tudom mennyi víz van most benne...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1258) Sirandrish válasza Dell XPS (#1256) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont azt néztem én is, de nem kocsival szeretnénk menni aztán egyelőre nem tudom pontosan hogyan is lehetne megközelíteni.
Gondolom Miskolcon kéne átszállnunk valahonnan valamerre :D
Esetleg tudnál ebben segíteni? :B

Alg Nézem :R

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1259) Dell XPS válasza Sirandrish (#1258) üzenetére


Dell XPS
veterán

Tiszai pályaudvar; 1-es villamos, majd a végállomáson átszálltok a lillafüredi kisvasútra, vagy 5-ös, illetve 15-ös busszal felmentek Lillafüredre, esetleg Felsőhámorig, és onnan felsétáltok. Nagyon szép, kár volna kihagyni, meg a vízesést, patakot is. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1260) Sirandrish válasza Dell XPS (#1259) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tyüü..kicsit korán kell akkor indulni :B
Az 1es villamossal akkor Diósgyőrig kell menni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1261) Dell XPS válasza Sirandrish (#1260) üzenetére


Dell XPS
veterán

Pontosan! Ahogy nézem 35 perc a pályaudvartól, pedig átszeli a várost, sőt Diósgyőr a végállomása. A vár és környéke is tartogat meglepetéseket, de erre tényleg nagyon szűk az egynapos látogatás.

Üdv, Dell XPS

(#1262) Sirandrish válasza Dell XPS (#1261) üzenetére


Sirandrish
legenda

35perc plusz a kisvonat ha igénybe veszem ugyebár.
Nah ezen még el kell gondolkodnom :)

Köszönöm szépen a segítséget :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1263) szaszlaci válasza Dell XPS (#1254) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ami engem illet, csak a Tolvajkergetőkön keresztül hallottam egy-két esetet, főleg a szaros, részegen meg puskával őrjöngő "vadászokról".

Ami a medvét illeti, állítólag a napokban volt a híradóban, hogy láttak egyet a Pilisben két kölyökkel. Szóval akkor nem kevertem össze, tényleg az volt, sajnos.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1264) Alg válasza Sirandrish (#1258) üzenetére


Alg
veterán

Jah hogy ha autó nem játszik akkor az Ilona-vízesés sem annyira poén, mi először gyalog mentünk fel végig, hoooosszú betonos séta (egyébként annyira nem gáz, szép fasoros árnyékos), aztán rájöttünk hogy van fent egy parkoló :DDD

Szerk: mondjuk meg lehet közelíteni Kékes irányából is, de az sem lesz rövid ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1265) Dell XPS válasza szaszlaci (#1263) üzenetére


Dell XPS
veterán

Állandóan szankcionálják a teljesítménytúrákat, Beac-Maxi 110 -en kifejezetten veszélyes volt indulni miattuk, de tudnék mesélni az őrült tivornyákról én is sajnos.

Ez a story kezd egyre érdekesebb lenni, most olvastam, hogy tanácsokat adnak egy esetleges találkozásra. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1266) szaszlaci válasza Dell XPS (#1265) üzenetére


szaszlaci
addikt

No válaszoltak a bejelentésre, megköszönték, és hozzátették, hogy tudomásuk szerint nem él ott medve.

Egyébként ezt találtam, két éves bejegyzés, és arra láttak egy elpusztultat.
Lehet, hogy rendszeresen eljönnek idáig, csak nagyon ritkán, ezért hivatalosan inkább nem ismerik el.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1267) Nimrod válasza szaszlaci (#1266) üzenetére


Nimrod
addikt

Azt hiszem Délibáb nem lesz olyan durva most, mint pár éve az utolsó Samsung volt. Akkor tanultam meg igazán a folyadék fontosságát. :DDD

Tudom, hogy ez hype túra meg minden, de már két éve mindig közbejött valami. Idén megpróbálok belehúzni, de a tavalyi teljesítményemhez képest az idei már nem lesz olyan szép. Talán cserébe futással tudok majd kompenzálni helyette, mert most inkább azt próbálom előtérbe hozni a teljesítménytúra helyett. Vagy mellett. :)

(#1268) Nimrod válasza Nimrod (#1267) üzenetére


Nimrod
addikt

Délibáb letudva, de ez inkább Délisár volt... :((( :W
Sokat kihagytam mostanában, nem tetszett a pulzusmérő eredménye a végén. Végén valamiért nagyon felment a pulzusom, de nem tudom miért.
Amúgy nagyjából elégedett vagyok az eredménnyel, körülbelül ilyen idővel szoktam megcsinálni hasonló távokat és most a sár meg a belvíz sokat lassított.

(#1269) deicide válasza Nimrod (#1268) üzenetére


deicide
veterán

Gratulálok, mindenki, aki végigment, elismerést érdemel. Én Pusztatlon-t nyomtam, egy voltam a 9-ből (32-en neveztek), akik időben végeztek a 42km bringával, hogy elindulhassanak a félmaratonon. Embertelen volt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1270) Nimrod válasza deicide (#1269) üzenetére


Nimrod
addikt

Szintén gratulálok! :R
Körülbelül a felétől ugyanaz volt a táv a bringásokkal, mindenki ott szentségelt, iszonyat sáros bicót fotózott és főleg tolt, jobb híján. Volt akinek mögöttem beragadt az első kereke is. De olyat is láttam, aki inkább felszállt a kisvasútra a bicóval.

(#1271) Ruszki válasza Nimrod (#1270) üzenetére


Ruszki
senior tag

Szép volt fiúk, gratulálok mindenkinek.

Most a nagy melegben mi megy!? Hűs szoba és sör?! :D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1272) deicide válasza Nimrod (#1270) üzenetére


deicide
veterán

Ez velem is megesett 9-10 alkalommal, aki nem kifejezett sárgumival indult és nem volt elég hely a gumi és a villa között, az úgy járt, mint én is, hamar odagyűrte a kerék a sarat. Tanulság, legközelebb ilyen körülmények közé sárgumi és másik villa :)

Ruszki: nincs megállás, az edzés megy tovább, de inkább hajnalban, vagy este 7 után :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1273) lean


lean
aktív tag

Sziasztok,

Van egy KEEN Gypsum Mid túrabakancsom. Lehet ezt valami módon picit tágítani?
Kb egy fél szám kellene, elöl. Olvastam vizes zoknit, meg fagyasztást meg ilyeneket...cipészhez vittem, igaz egy bevásárlóközpontban, ott elhajtottak...

Egyébként eladó ha valakit érdekel....

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#1274) Alg


Alg
veterán

Nos ez a nyár sem a túrákról lesz emlékezetes... (szerencsére volt más amiről igen :) )

Most hétvégén pedig nagyon készültem (még álmodtam is valami kitűzővel :DDD ), de aztán a munka közbeszólt...

Volt valaki valamerre? Mi a helyzet kullancs- és lódarázsfronton?

Illetve ha valaki tudna egy könnyű, családdal végigjárható útvonalat valahol a Mátrában (max. 8-10km) szóljon, én most hirtelen egy őserdős-régi síugrósáncosat találtam ami tetszik...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1275) #72042496 válasza Alg (#1274) üzenetére


#72042496
törölt tag

Menjetek egy Galyavár-kört. :)
A régi síugrósáncos rémlik a Kiss Péterről, az egy kellemes rész volt.

A többihez nem tudok hozzászólni, egészségügyi és egyéb okokból február óta nem voltam sehol.

(#1276) bb0t


bb0t
senior tag

Hello satorlampat keresek. Hol erdemes megnezni horgasz boltban? Decathlonban neztem 5000 korul csak nem tudom van e jobb abban az arfekvesben.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1277) Nimrod válasza Alg (#1274) üzenetére


Nimrod
addikt

A darázsveszély tavaly is 1-2 hónappal későbbre esett, nem? :F

(#1278) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdvözlet mindenkinek.

Nincs valakinek abban tapasztalata, hogy mi úton, módon lehet feljutni Dobogókőre Vácról vagy Nagymarosról esetleg Visegrádról a legkönnyebben tömegközlekedéssel.

Előre is köszönöm!
Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1279) Drótszamár válasza Ruszki (#1278) üzenetére


Drótszamár
őstag

Esztergomból és Pomázról megy oda busz. Oda kell valahogy eljutnod.
Pomázról jóval sűrűbben jár.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1280) Drótszamár válasza Drótszamár (#1279) üzenetére


Drótszamár
őstag

szerk: ja, nem magammal akartam beszélgetni :)

(#1278) Ruszk
Visegrádról megy busz Szentendrére. Ott a végállomáson át kell szállni hévre. Pomázon le kell szállni, és át kell szállni a Dobogókőre menő buszra.

Visszafelé lehet hogy gyorsabb, ha lesétálsz Dömösre, onnan 2-3 megálló Visegrád :)

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1281) Ruszki válasza Drótszamár (#1280) üzenetére


Ruszki
senior tag

Köszönöm!

Ezeket találtam én is csak azt hitten naivan ,hogy van egyszerűbb mód is feljutni Dobogókőre.
Lefele már gyalog szeretnénk jönni de lehet oda-vissza gyalog lesz Visegrádról!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1282) Drótszamár válasza Ruszki (#1281) üzenetére


Drótszamár
őstag

Felfelé Rám szakadék, lefele Prédikálószék, és Vadálló kövek :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1283) Ruszki válasza Drótszamár (#1282) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ez jól hangzik és én is gondolkodtam rajta csak nem biztos, hogy az oldalborda bírná, aztán meg az OKT 16. szakasza lenne a cél ami természetesen érinti a bélyegző helyeket, majd utána nézek pontosan mi merre illetve nincs e kitérő.

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1284) Alg válasza Ruszki (#1283) üzenetére


Alg
veterán

Mikor mennétek?

Én is azt a szakaszt tervezem hétvégére (mivel a közelben ezen a hétvégén nincs jó TTúra...) de még időjárás meg kedv-függő.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1285) Ruszki válasza Alg (#1284) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha minden jól alakul akkor a héten pénteken vagy szombaton.
Csak még a rajt helyszíne kérdéses illetve, hogy hogyan támadjunk. Ha úgy alakul akkor szívesen csatlakoznánk illetve örülnék ha csatlakoznál. Neked mi a pontos útiterv, van már valami?!

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1286) Alg válasza Ruszki (#1285) üzenetére


Alg
veterán

Én Bp-ről indulnék, szóval valamikor reggel 8-9 körül Dobogókő -> kéken Visegrád -> haza (ez mondjuk sétahajóval lenne az igazi, 6 körül, de ha egyedül megyek akkor lehet csak simán buszozok)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1287) Ruszki válasza Alg (#1286) üzenetére


Ruszki
senior tag

Na akkor majd megnézem, hogy van csatlakozás Szentendrén mert mi illetve ha csak egyedül akkor én Vácról indulnánk.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1288) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Na most jelen helyzetben, úgy néz ki a dolog, hogy Nagymarosról első komp(06:30) reggel gyalog fel Dobogókőre természetesen a OKT útvonalon aztán vissza ugyan ez és át Visegrádról az utolsó kompal(20:45).

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1289) Alg válasza Ruszki (#1288) üzenetére


Alg
veterán

Én hamarabb szeretnék még végezni, szóval max. valahol majd szembejövök lefelé :DDD

10 körüli érkezést gondoltam D.kőre, aztán valamikor délután 4 körül Visegrádról(vagy inkább Nagymarosról) vissza Bp.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1290) Ruszki válasza Alg (#1289) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Na sikerült megtenni az utat!?
Mi lenyomtuk kisebb nagyobb gonddal(sérülés nem volt) de majd írok róla egy blogot aztán linkelem!

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1291) Alg válasza Ruszki (#1290) üzenetére


Alg
veterán

Jaja megvolt, szerintem valahol Szentlászlónál jöttetek szembe (sapkás-napszemcsis-GPS-es voltam)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1292) Alg válasza Alg (#1291) üzenetére


Alg
veterán

Vagy mégsem, a hsz dátuma alapján :D
Gondolom ti tegnap mentetek

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1293) Ruszki válasza Alg (#1292) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Igen mi péntek nyomtuk!
Tömören gyorsan:
Reggel Nagymaros át komp onnan fel busz Dömösre,onnan akartunk felmenni Dobogókőre és le Visegrádra a kéken de valami miatt(igazából nem volt egyértelmű számomra) nem sikerült feljutni mivel a Sikárosi-rétnél jöttünk aztán mondtam,hogy onnan én már nem megyek fel Dobogókőre(kíméltem asszonyt). Ez volt a napi termés.Itt van a pontos útvonal!

Aki csinálja az OKT az figyeljen oda Pilisszentlászlónál mert ahol a pecsétnek kellene lennie(valami kocsma) az sajnos bezárt,így hát aztán maradt a Posta ahol nagyon segítőkész volt a hölgy és kaptam egy pecsétet hellyel és dátummal ellátva!

Volt még sok más dolog de majd kifejtem!

Üdv!

ui.:milyen GPS-ed van?

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1294) Alg válasza Ruszki (#1293) üzenetére


Alg
veterán

Garmin Dakota 10

Szentlaci pecsét átkerült a másik kocsmába (kis templommal szembeni utca kb. harmadik ház jobbra)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1295) Ruszki válasza Alg (#1294) üzenetére


Ruszki
senior tag

:W :W

Az jó mert most írtam az OKT bizottságnak levelet!De sebaj,legalább szóltam! :)
Mennyire jó pl.: OKT-ra az eszköz!?

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1296) Alg válasza Ruszki (#1295) üzenetére


Alg
veterán

Innen érdemes tájékozódni ;)

Nagyon jó, rajta van egy THL (Trail highlights) layer a Turistautak.hu-s térképen, csak a kék csíkot kell követni :)

Egyébként rengeteg a gomba, több gombászó csapattal is találkoztam, főleg rókagomba volt náluk teli szatyor, de sok a kisméretű pöfeteg (kb. tyúktojás méretig) meg sok egyéb is. (Leginkább a Szentlászló utáni emelkedőn szúrt szemet a gombarengeteg)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1297) Ruszki válasza Alg (#1296) üzenetére


Ruszki
senior tag

Azt láttuk mi is!Rengeteg volt!Amikor elhagytuk Piliszentlacit akkor elkapott a hatalmas eső bükkösben jó volt nagyon, az is biztos jót tett neki gondolom most ezért is volt annyi gombász!Mi szinte nem is találkoztunk emberekkel gondolom nehéz is lett volna péntek délelőtt amikor mindenki dolgozik :)!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1298) Alg


Alg
veterán

LessNándira beindult az előnevezés, 1800 fő a limit.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1299) Alg


Alg
veterán

Néhány kép

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1300) Ruszki válasza Alg (#1299) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nagyon jók lettek a képek!Ahogy látom valakinek sikerült bejutni a Nagy-Villámon lévő kilátóba!Nekünk sajna nem....de majd legközelebb!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.