Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Maximum1 válasza forceberg (#1400) üzenetére


Maximum1
őstag

Sportdirectben van ez a Karrimor márka, töméntelen féle cipőkkel, esetleg azt nem ismered?
Köszi a tanácsot, átnézem a Dekát még egyszer.
Magas vagy félcipő szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#1402) forceberg válasza Maximum1 (#1401) üzenetére


forceberg
veterán

Arra figyelj még, hogy ne legyen túl puha a talpa, mert a kövek vagy kemény egyenetlen talaj átérződhet.

SD-ből meg úgy vegyél, hogy itthon a boltban felpróbálod, aztán kintről neten megrendeled. Szoktak lenni a weben jó árak.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1403) Nimrod válasza Maximum1 (#1399) üzenetére


Nimrod
addikt

Salomon sokáig bírja a strapát, a talpára viszont vigyázz mert vizes kövön nagyon tud csúszni. Én téli túrához is használtam, fagyott részen oda kellett figyeljek. Viszont igazi dagonya cipők, sárban nagyon tudtam menni vele. De a mérvadó amit előttem már írtak.

(#1404) Alg válasza Maximum1 (#1399) üzenetére


Alg
veterán

Kezdő túrázó vagyok, nem tudom eldönteni hogy milyen cipőt vegyek.
Félcipő, Mid, kell a GTX?

Itthonra félcipő elég, a mid nehezebb terepen, nagy zsákkal tud segíteni stabilizálni kicsit a bokát.
GTX: kezdőként nem hiszem, hogy egyből a havas-tökigsáros túrákra szeretnél járni, így csak esetleges patakátkeléseknél, vagy vizes fűben éreznéd az előnyét (utóbbi esetben viszont kincset ér). Cserébe kicsit melegebb, nehezebben lélegzik mint a sima (gyönygy)vászon.

Sokan egyébként terepfutócipőben teljesítménytúráznak, szerintem nem rossz ötlet megnézni azokat is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1405) Maximum1 válasza Alg (#1404) üzenetére


Maximum1
őstag

Köszönöm mindhármótoknak, nézelődöm, próbálgatok.

(#1406) andrisbandi válasza Maximum1 (#1399) üzenetére


andrisbandi
őstag

"félcipő vs mid"
- Semmilyen előnyét nem sikerült felfedeznem a mid csukának.
Ugyan úgy fölűről belement a homok, kis faágak. A félcipőhöz képest viszont melegebb. A bokánál semmi plusz tartást nem éreztem.
Merrell Moab Mid ezt vettem anno 22 ropiért. Több mint két évig tartott széttaposni. 90 kilósan erdei kocogásra használtam. Eddig ez volt a legkényelmesebb cipőm egész életemben :-)

"SD Karrimor"
Három különböző kifutott modelt vettem 10 font körüli darabáron.
Nagy gond nincs velük. Kényelmesek, de pici szépséghibája mindegyiknek van. Olyan béosztályos cucc. Pl dupla hosszúságú fűző (2 páron is), gyűrött sarokkéreg (mint amikor letapossák a cipő sarkát), gyűrötten berakott bélés. Szerencsére minden hibát sikerült kijavítani. Kapkodás miatti gondoknak tűntek.
- Jelenleg is elégedetten használom őket (1 éve kb)
Az tuti, hogy nagyon gyorsan el fognak használódni. Szerintem ha csak egy van, egy szezon alatt kivégzi az ember.

Tavaly nyugdíjaztam a Salomon XT Wings cipőmet. 17-ért vettem akciósan. Négy nyarat kocogtam benne (dekás kamáslival)
Nagyon kényelmes volt. Ami zavart, hogy a finom port ez is pillanatok alatt beengette a szövetén keresztül. Mint midegyik edzőcipő.

QUECHUA FORCLAZ 100 FRESH FÉRFI MAGAS SZÁRÚ TÚRACIPŐ
Pár hete egy ilyet vettem FORCLAZ 100 zoknival. Formára bakancs, de inkább edzőcipő szerű. Jól szellőzik, kényelmes.

"30+ km"
- Ez korrektül teljesíthető, nem lesz gondod vele.
Kivéve, ha 5 kilométert sem szoktál gyalogolni :-)
Először érdemes nem kimeríteni magad, vagy lesérülni. Pl én olyan helyre szoktam menni, ahonnan tömegközlekedéssel haza tudok jönni, ha valami közbejön.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1407) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!

Az idén végre én is elkezdeném a kényelmes, nézelődős túraszezonomat és szeretném GPS-szel (telefonnal) végigmérni az útvonalaimat. Milyen beállításokat javasoltok, van-e alkalmazás javaslatotok? A használt technika: Samsung Ace 4 és egy Sony Z1 Compact és az Open Street Map Androidos alkalmazásával trackeltem.
Esetleg milyen saját tapasztalatotok van e téren?

Közben már egyharmad választ találtam is a kérdésemre [link]. De majd jól összehasonlíthatom a két kütyüt. Arra már rájöttem, hogy csak elvonja a figyelmemet és nem gondolkozok, ha rögtön tudom hol vagyok, sokkal jobb papír térképről tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

(#1408) Maximum1 válasza andrisbandi (#1406) üzenetére


Maximum1
őstag

Köszi az infókat!

Most voltam Hervisbe és SD-ben nem igazán találtam semmit.
Decatlonba holnap megyek, ezzel szemezek, még lehet belefér a Multinavigátor is, úgy láttam olcsóbb mint a Mountex.

(#1409) andrisbandi válasza Maximum1 (#1408) üzenetére


andrisbandi
őstag

Szívesen :-)

Ahogy a többiek is mondák, csak olyat vegyél meg ami elsőre is kényelmes!

Pár ötlet a vásárláshoz. Abban a zokniban próbáld meg a cipőt, amelyikkel használni fogod a csukát. Pamut zokni nem jó, a bőrön marad a nedvesség, az felpuhul és megsérül.
Bármelyik futózokni, vagy túrázós megfelel.

Egy számmal nagyobbat érdemes venni, mint sima cipőből. Ahogy fárad az ember fél számot minimum dagad a lába. Viseléskor nem lehet majd érezni, hogy nagyobb, csak vásárláskor furcsa.
- Ahogy beledugod a lábad, és előretolod kb a mutatóújadnak a sarkad és a cipő sarka közé kell férnie.
- Túrázáskor fordítva van a helyzet. Felveszed és a sarkadat a leghátsó pozícióba helyezve kötöd be a cipőt. Kényelmesre, nem szabad nagyon meghúzni, a vérnek rendesen kell áramolnia a lábadban.

A Mountex-ben még nem voltam, de biztos vagyok benne, hogy ott sokkal több kényelmeset fogsz találni.

A dekában is vannak jók, de a 99%-uk nem kényelmes széles lábfejre (nekem).

Így, hogy van rá zsetonod, és az időt is rászánod biztosan találsz tökéletest! :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1410) Maximum1 válasza andrisbandi (#1409) üzenetére


Maximum1
őstag

Így próbálgatom őket, zsebemben a zoknival.
Széles lábfejre a Keen-t ajánlották több helyen is.

Nem is tudtam hogy van TNF márkabolt Pesten, na ide is elmegyek valamelyik nap.

Zseton csak azért van mert kell róla számla, vagyis nincs, de lesz cipő. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1411) forceberg válasza wetomi (#1407) üzenetére


forceberg
veterán

Külön GPS logger?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1412) wetomi válasza forceberg (#1411) üzenetére


wetomi
aktív tag

Akár az is lehet, már keresgéltem köztük. Tulajdonképpen még mindegy, csak kíváncsi vagyok, kinek milyen tapasztalata van e téren. Könnyebb már egy-két javaslat alapján elindulni.
Bár a lényeget, a tervezést eddig is megoldottam, de most kíváncsi lennék pontosabb adatokra is.

(#1413) forceberg válasza wetomi (#1412) üzenetére


forceberg
veterán

A tervezést én otthon oldom meg, indulás előtt.
Telón navigálok, ha kell (+ viszek iránytűt és térképkivonatot is tarcsiban.)
Egy loggert meg pl. felpattintasz a táskára, induláskor elindítod, megérkezéskor leállítod.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1414) andrisbandi válasza Maximum1 (#1410) üzenetére


andrisbandi
őstag

Igazat beszélhetnek, van egy Keen Newport szandim, nagyon kényelmes, akár egész napra. Jól is néz ki benne az ember, nem az az ovis fazon. Kb 5 éve lehet meg, nagyon szeretem.

Persze van néhány hátránya is;
- rohadt nehéz (393 g / 1 db) nehezebb mint egy edzőcipő.
- a talpbélése is barna bőr. Beleizzadva (kb 2-3 óra után) megszínezi az ember talpát barnásra.

Most, hogy modtad ezt a Keent, figyelni fogom, hátha elcsípek valami jó vételt :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1415) Alg válasza wetomi (#1412) üzenetére


Alg
veterán

Telefon nem tudom mennyit bír GPS-el, de egy egész napot szinte biztos nem - és nem biztos hogy pont a telefont kellene lemeríteni ha az erdőben bóklászik az ember (bár sose legyen rá szükség, de bármi megtörténhet...)
( + a mobilnet is hasznos tud lenni lekésett buszok, vonatok esetén menetrendet meg alternatívákat keresni)
Egyébként meg sport appok jók utólag tracket nézegetni: endomondo, sportstracker, runkeeper, ami szimpatikus.

Cipő téma:

Széles lábfejre még a Merrell-ek jók, nekem egy Moab GTX van, szeretem (meg még 3 pár glove futni és városba). Beszerzési pont az outlet a Katona József utcában (Over Irregular), vagy a Nomád/Overland - ez a 3 közel van egymáshoz, 1-2 óra alatt végigjárható.

Adidas outlet is jó, de ott most nem láttam túracipőt, inkább ősszel-télen szokott lenni (viszont baromi jó kabátok-széldzsekik vannak jó áron)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1416) Nimrod válasza Alg (#1415) üzenetére


Nimrod
addikt

Tapasztalat szerint 4-6 órát kényelmesen lehet trackelni és még marad utána szufla a telefonban. SportsTracker-et használtam. Érdemes repülő üzemmódban használni, akkumulátor kímélhető vele elég sokat.

[ Szerkesztve ]

(#1417) andrisbandi válasza wetomi (#1407) üzenetére


andrisbandi
őstag

Telefonon én még az Android elött próbálkoztam a windowsos HTC-vel. Max 4 órát ment, aztán lemerült. Gondolom a mai telók dupla annyit is elnavigálnak.

Kb 7 éve vettem egy Garmin Dakota 20 -at. Itt nincs semmilyen kompromisszum.
Adtak hozzá 70 ropi értékben szoftvereket, amiből csak a MapSource-t használom, túristautak térképpel.
Erdei utak, sőt ösvények is szerepelnek benne, brigás, gyalogos útvonalat is tervez. Ha kell újratervez.

Beszélni nem tud csak csippant.
Ütésálló, vízálló. Kesztyűben is kezelhető.

Ami miatt a legjobban szeretem, hogy bárhol kint a terepen át tudom látni a környék ösvényeit, útjait.
A saját helyzetét jelző nyíl ikon iránya midíg a valóságnak megfelelően áll. Telefonnál ehhez mozgásban kell lenni. Pl egy kereszteződésben nekem nem kell pár percet haladnom, hogy megtudjam merre kellene fordulnom. Csak ránézek, és egyszerűen mutatja éppen merre felé fordulok.

Egyetlen hátrányáról tudok beszámolni; (ami picit azért az előnye is) kicsi. Sokat kell nagyítani, kicsinyíteni amikor az ember keresgél. Bringán menet közben nehéz tájékozódni rajta, általában meg kell állni böngészgetni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1418) forceberg


forceberg
veterán

Vissza-visszatérő gond...
Kullancsok ellen ki mit használ, vagy ajánl?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1419) Alg válasza andrisbandi (#1417) üzenetére


Alg
veterán

Nekem a 10-es van, én is szeretem nagyon, és már 30k körül meg lehet kapni.
Telefonra meg a Locus app a jó, benne van a TuHu térkép.

Forceberg: Hosszú, világos nadrág és kritikus helyek (jellemzően magas fű vagy bozótos) után egy ránézés hogy lesöpörjem ami rámászott.

Mondjuk engem szerencsére nem szeretnek, eddig összesen kétszer volt bennem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1420) zoo8800 válasza wetomi (#1407) üzenetére


zoo8800
veterán

Üdv.
Én a SportsTrackert használom. Útvonal, táv rögzítésére jó, de a szintet borzalmasan félreméri. A telefonom (LG Optimus F6) kb. 18-20 óra folyamatos használatot bír, szóval hacsak nem valami ultramaratonra mész, akkor jó lesz.
A fizetős verzió elvileg tud "navigálni" (mutatni, hogy merre vagy egy korábbi túrához képest) is, de azt még nem próbáltam.

rip and tear, until it is done

(#1421) forceberg válasza Alg (#1419) üzenetére


forceberg
veterán

A Nagy réten egy a kézfejemen volt(jó, lefeküdtem kökörcsint fotózni :D), meg később még egy a pulóveren.

Tájékozódásra Navitel + Openmaps. Lehet, hogy frissíteni kellene, egy-két helyen már nem 100%-os benne a térképem, de eddig mindenhová eltaláltam vele. (útvonal tervező rész nem kell, csak ránézegetek, hogy épp hol tartok)
A Locus TuHu megy rendesen net és mobil vétel nélkül csak GPS-szel?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1422) Alg válasza forceberg (#1421) üzenetére


Alg
veterán

Ha előtte wifi-n letöltöd a csempéket, szerintem mennie kell (elég régen használtam utoljára)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1423) wetomi válasza forceberg (#1421) üzenetére


wetomi
aktív tag

Openmaps és TuHu offline megy, ezért is tetszett meg, de előtte le kell tölteni a térképeket hozzá, amit amúgy is kellene a normális működéshez.
A Locust már több helyen olvastam az ajánlatok között, először a free-vel meg is próbálkozok majd.

Tavaly semmilyen kullancs riasztót nem használtam, se beoltva nem voltam és nem kaptam kullancsot, pedig a Pilis és a Budai-hegységet elég jól végig jártam. A hosszú nadrág viszont mindig adott volt és túlságosan bozótos területen sem jártam.

(#1420) zoo8800: Navigálni nem kell, vagy csak nagyon ritkán, szóval az Ace 4 és a Z1c tuti bírja majd egész nap, nagyon jó tapasztalataim van velük akksis üzemidő terén.

[ Szerkesztve ]

(#1424) Maximum1


Maximum1
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Megvolt az első túrám.
Cipőm a végén ez lett barnában, bármit próbáltam valahogy a méretek nem voltak az igaziak, ez tökéletes.
Nagyon kényelmes, nem volt vele bajom, viszont meleg ahogy írtátok, zokninak az ajánlott Forclaz 100 at vettem.
Vettem még 2 fajta zoknit [1] és leárazva ezt egy másik színben, 2990ft, a lidliben is láttam ehhez hasonlót 800ft-ért.

Kaptam névnapomra egy Dakota 10-et, ma volt a teszt napja neki is.
Ezt a kütyüt még szokni kell, azért segített sokat, de volt hogy kellett a turistajelzés is.

Kérdésem az lenne, mivel pucoljátok a cipőtöket?
Boltban pont nem volt nekik, decatlonban meg volt mindenféle, állítolag van valami spec. gore-tex-re

Dakota 10-ről van valami normális leírás, térképlelőhelyeket tud valaki?
Térképet innen szedtem GDP fájlban és ráküldtem a készülékre, leírást pedig innen "nyomtatom" át a telefonomra digitálisan.

[ Szerkesztve ]

(#1425) forceberg válasza Maximum1 (#1424) üzenetére


forceberg
veterán

Kéktúrához a füzetet megvetted? Ha azt járod, akkor érdemes lenne pecsételned is!
Tisztításra nálam nedves szivacs, mindenféle vegyszer nélkül.
+ impregnáló spray használat előtt, ha az idő indokolja.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1426) andrisbandi válasza Maximum1 (#1424) üzenetére


andrisbandi
őstag

Hali,
jó cucokat vettél, használd egészséggel! :-)

- A cipő picit hűvösebb lesz, ha megszokja a lábad, meg jól belemelegedsz néhányszor.
- A zoknikat (és minden műanyag sportruhát) folyékony mosószerrel érdemes mosni, öblítőszer nélkül, így nem tömődnel el a pórusok.

- Dekás gore-tex sprét nem érdemes venni, mert rohadt büdös. Én anno az Overlandban vettem, annak elmegy a szaga, néha a kabátomat is átfújom vele.
- A tisztítás nálam annyiban kimerül, hogy lekefélem.
Ha belül is saras, kevés folyékony mosószeres kézmeleg vízben szoktam kimosni. Száradás után alaposan lespézem.
Használat után mindíg kiveszem a talpbélést, hogy könnyebben kiszáradjon.

Turistatérkép Garmin GPS-ekhez
Itt írja hogy kell telepíteni PC-re. Majd ezt át lehet küldeni az eszközre.
- Többfajta telepítő van, én a legelsőt használom.
Ezt a garminos logikát szokni kell, de bele lehet jönni.

"Térképlelőhely"
- Egy időben sokat vadásztam mások által már bejárt útvonalakra, de nagyon ritkán sikerült találni.
Ezért kényszerűségből pécén MapSource-ön megrajzolom az útvonalat, és azt átküldöm az eszközre.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1427) Maximum1 válasza andrisbandi (#1426) üzenetére


Maximum1
őstag

(#1425) forceberg
még nem vettem füzetet, ez csak teszt volt, cipőt nedves ronggyal áttöröltem, de látszik a rongyon hogy valami anyagot leszed.
Gyárilag kezelve van valamivel.

Garmin-nál pont ezeket találtam és használom én is, marad a PC-s rajzolós verzió, reménykedtem hogy van könnyebb út.
Olvasok túrabeszámolókat és majd jól megrajzolom.

[ Szerkesztve ]

(#1428) Nimrod válasza Maximum1 (#1424) üzenetére


Nimrod
addikt

Említettekhez hasonlóan én is csak átpucolom a cipőt, semmi extrát nem kap. Zokniból egy Icebreaker volt sokáig a társam, de abból először rossz típust választhattam, mert hólyagos lett tőle a talpam olyan pontokon, ahol egyébként nem szokott. A második vétellel már nem volt ilyen gondom.
Amit esetleg a belül sarasodás ellen javasolni tudok még az egy kamásli beszerzése.

(#1429) Maximum1 válasza Nimrod (#1428) üzenetére


Maximum1
őstag

Köszi jó ötlet!
Ezt talán könnyebb cipelni mint ezt, még ez is van.
Gondolom a nagyobb a jobb, de az egy fél hátizsák.

olx

[ Szerkesztve ]

(#1430) andrisbandi válasza Maximum1 (#1429) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én még mínuszokban is csak 1-2 óráig tudom hordani a rendes kamáslit, ami vízálló. Pedig a hátulján kicipzározható-szellőzős. Iszonyú meleg tud lenni.
A linkelt decathlonos futóst szeretem a legjobban, de az meg nem vízálló. Olyan harisnyaszerű. Meleg az is, de tud szellőzni. Kb 25 fokig ki lehet bírni 1-2 órát benne.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1431) forceberg válasza andrisbandi (#1430) üzenetére


forceberg
veterán

Én meg nem is hordok kamáslit, csak nagy hóban lenne szerintem értelme. Az, hogy saras lehet nélküle a nadrág... és?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1432) andrisbandi válasza forceberg (#1431) üzenetére


andrisbandi
őstag

Túrázni csak addig vittem kamáslit amíg új volt. Meguntam, a föl le vételt útközben, belemelegedtem.

Hosszabb kocogások alkalmával viszont rendszeresen használtam. A vízállót őszi téli nagyon saras erdei ösvényeken.
A futós kamáslit néha még nyáron is hordom erdei kocogásokon. Olyan furán mozgok, hogy néhány perc alatt kis faágakkal és kosszal telimegy a csukám. (Ez ellen príma ez a kamásli, ha meleg is jó időben.)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1433) forceberg válasza andrisbandi (#1432) üzenetére


forceberg
veterán

A futás azért más. Túrázáskor, ha csak nem hardcore tolja az ember, belefér kikerülgetni, ha van néha sár, vagy úgy lépkedni, hogy ne verje fel magára a sarat az ember.
Max. 10-15centinél nagyobb hóban látom túrázáskor értelmét.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1434) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Nekem is már aktuális lenne egy új kamásli, sajnos a régit atomjaira szaggattam hágóvassal! :(

(#1435) Nimrod válasza forceberg (#1431) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem egyik túranadrágom szárát a sár elkezdte szétmarni.

(#1436) Maximum1


Maximum1
őstag

Ma igencsak belehúztam, 26,5 km, második alkalomra elég kemény volt.
15.sz. kéktúrát szemeltem ki, nem akarok kéktúrázni de ami a közelemben van azt lejárom.
Szinte végig emelkedő, az utolsó 4km volt a legdurvább, dagonya mindenhol.
Nagyon dolgoznak most arrafelé az erdészek a jégkár miatt, és a gépek jól helyben hagyták a területet.

Következő a 13. sz. vagy a 16. sz. lesz, de félek hagy a 16. is kemény, lehet a mai időjárás is befolyásolt.

Valami rövid gatyát kell vennem, valaki használ technikait? van értelme beruházni?

(#1437) Nimrod válasza Maximum1 (#1436) üzenetére


Nimrod
addikt

Én a kullancsok, illetve az esetleges szúrósabb aljnövényzet miatt nem igazán használok rövid nadrágot túrázáshoz.

(#1438) Kimmuriel válasza Maximum1 (#1436) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Én sima mezei kommandós gatyában járok még magashegyi túrázni is, és teljesen elégedett vagyok vele. Ha nagyon hideg van, akkor legfeljebb plusz egy aláöltözet naci, oszt' jó'van. Viszont télen-nyáron csakis hosszúszárúban! Utálom, mikor az aljnövényzet véresre kaszabolja a lábamat, a lecsorgó sós izzadtság meg csípi mint az állat.

(#1439) Maximum1 válasza Nimrod (#1437) üzenetére


Maximum1
őstag

és (#1438) Kimmuriel, jogos, ma én is örültem hogy hosszúban vagyok.
Viszont nagyon lassan szárad meg az emberen, ezért kérdezem hogy hátha jobb egy technikai gatya.

Kullancs ellen mit használtok?
Én erre gondoltam.
Ultrahangosról van tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#1440) forceberg válasza Maximum1 (#1439) üzenetére


forceberg
veterán

Igazából egyik sem ér semmit.
Nekem van kis piros ultrahangos + spray-t is használunk, mégis találtunk már magunkon.
Múltkor a fűben másztam a kökörcsinek miatt, találtam egyet ami épp a kezemen mászott és egyet a póló és pulóver között.

Jól meg kell választani, hogy hol állsz meg, vagy hová ülsz le és meddig?!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1441) Maximum1 válasza forceberg (#1440) üzenetére


Maximum1
őstag

"Jól meg kell választani, hogy hol állsz meg, vagy hová ülsz le és meddig?!"

Na akkor ezt majd gyakorlom. :D

(#1442) polonic


polonic
félisten

Üdv!

Túracipő vásárlásában tudtok segíteni?
Ezt néztem ki és egy ajánlást is hallottam már róla. Nektek tapasztalat, vélemény?

(#1443) Nimrod válasza Maximum1 (#1439) üzenetére


Nimrod
addikt

Van oltásom kullancsra, illetve van nálam kullancs csipesz. De alapvetően ritkán térek le az ösvényről vagy mászok be olyan helyre, ahol nagy az esélye kullancsnak (esős idő után bozótos, stb.). Még nem is volt eddig bennem, pedig kellett már csúsznom-másznom, illetve volt olyan érzésem, hogy ez után a susnyás után biztos lesz bennem, aztán mégsem.

(#1444) Maximum1 válasza Nimrod (#1443) üzenetére


Maximum1
őstag

Letértem az ösvényről és elég nehezen tudtam visszamenni az útra, a végén susnyáson kellett átküzdeni magamat, lehet ott szedtem össze + egy fa alatt üldögélve ebédeltem, akkor kerülöm ezeket a helyeket.
Oltásokban meg nem bízom, sokszor többet árt mint használ.
Köszi a tanácsokat.

Itt azt a kis kunkort vágtam le, de patak meder volt ott és a túloldala nagyon sűrű, látszik is hogy kicsit mentem a mederben is, kerestem a helyet ahol feltudok jönni.

[ Szerkesztve ]

(#1445) Maximum1 válasza Maximum1 (#1444) üzenetére


Maximum1
őstag

Ezt jól leírtam, tehát amit fehérrel jelöltem az volt az út és azt vágtam le, azt mutatja a fekete vonal.

(#1446) Kimmuriel válasza Maximum1 (#1444) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

FELTÉTLENÜL oltasd be magad! Van ismerős, aki tolókocsiban végezte kullancs miatt! :(

Egyébként nekem a kullancs csipesz nem jött be, túl nagy a csipesz feje, csak összenyomom vele a kis dög potrohát! Én cérnával szoktam kiszedni.

(#1447) Nimrod válasza Kimmuriel (#1446) üzenetére


Nimrod
addikt

Viszonylag drága a mostani oltóanyag, azt hiszem 8000 Ft körül van egy vakcina. Ha nem volt korábban, akkor ebből három kell. Első kettő ugyanabban az évben, majd az ismétlő rákövetkező évben, aztán emlékeim szerint három évente egy emlékeztető. Aggódtam is, mert nekem emlékeztetőhöz már nem lehetett kapni a régi oltóanyagot. Elvileg ami most van összetételét nézve ugyanaz, csak jóval drágább. Nekem annak idején osztálytársnőm halt bele, szóval meggondolandó. Lehet sosem lesz benned, lehet pont a kertben a fáról pottyan rád. Bennem még nem volt, kutyában viszont egyszer igen, pedig se patak, se kijárás, csak simán az udvaron szedte össze.

[ Szerkesztve ]

(#1448) Kimmuriel válasza Nimrod (#1447) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Kétféle oltóanyag van most forgalomban, az Encepur és az FSME Immun, úgy tudom ezezk közül az Encepur a támogatott.

Drága az oltóanyag? Most komolyan, inkább életed végéig tolószék? Ne vicceljünk már... :U

(#1449) forceberg válasza Kimmuriel (#1448) üzenetére


forceberg
veterán

Ezzel az erővel elég sok oltást beadathatnának az emberek maguknak...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1450) Kimmuriel válasza forceberg (#1449) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Pandémiás esetről van szó, nem tudom észrevetted-e...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.