Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Szevam válasza Jinxb1rd (#1898) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ajánlom figyelmedbe ezt! Helyben kb. 15 percet vesz igénybe a kártya elkészítése:).

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1902) Novics válasza Szevam (#1901) üzenetére


Novics
senior tag

Ilyen volt nekem, amikor Spanyolban voltam - szerencsére nem volt erre sem szükség - , de nem tudom, hogy pl a hegyimentés árát is fedezi-e, ha ne adj Isten arra lenne szükség.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1903) Szevam válasza Novics (#1902) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ha jól tudom azt sajnos nem. Talán csak alapellátásra jó. :(

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1904) Novics válasza Szevam (#1903) üzenetére


Novics
senior tag

Én is így gondoltam, ezért nem is ajánlanám egy hótalpas túrára önmagában. Persze feltételezve azt, hogy a hegyen akarnak hótalpazni és nem Brassó belvárosában. :DDD
De amúgy egyébként egy nagyon jó dolog tényleg. Ingyen is van, gyorsan el is készül, szóval érdemes megcsináltatni. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1905) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Szeretnék kiránduláshoz, illetve mindennapi használathoz egy hátizsákot.
Ami fontos szempont, hogy egy 14" laptopot bele tudjak tenni, illetve, hogy a háta ilyen szellőzős legyen, mert heti többször járok bringával melóba.

Amit első körben kinéztem az a Deuter Futura 28

Sajnos most épp nem kapni a Mall.hu-n, remélem még lesz, ott ~25e Ft körül volt.

Kérdésem, hogy ez mennyire jó zsák, illetve hogy ilyesmi árkategóriában van-e jobb választás? Nézegettem az Osprey-t is (Pl radial 34) viszont az már ilyen 40e Ft környéke, annyit nem szeretnék adni érte, használtan meg egyiket se nagyon találtam :(

Előre is köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1906) Novics válasza bugizozi (#1905) üzenetére


Novics
senior tag

Hali!

A konkrét típussal nincsen tapasztalatom, de a Deuter baromi jó táskákat gyárt, nem nagyon lehet velük melléfogni. (Ha az igényeidnek megfelelő típust választod.) Én most vettem 2 hete UK-ból Speedlite 20-ast. Ami még versenyben volt nálam az a Camelbak Fourteener 24 volt, annak hálós a háta, viszont az 25 körülire jött volna ki, a Deuter meg 16 volt, ráadásul alig fele súly. A 15,6-os lapost bele lehet feszegetni, egy 14-es szerintem belefér, bár nem erre van kitalálva, szóval semmi védelem nincsen benne.

Szóval én csak ajánlani tudom a márkát. :K

A 38-as zsákomnak ilyen szellős a háta, és azért abba is bele lehet izzadni, ha meleg van, szóval csodát azért ne várjál tőle, de kétségtelenül jobban szellőzik, mint egy fapados verzió.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1907) bugizozi válasza Novics (#1906) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

UK-ból honnan vettél?
Ez a Camelbak is elég jó, bár úgy látom itthon ennek is van ára.

Köszi a gyors választ! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1908) hegyimorc válasza bugizozi (#1905) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az említett konkrét típusokkal nincs tapasztalatom, de használtam Deuter és Osprey hátizsákokat is.

Az Ospreyt jobbnak tartom, de mindkét cég jó és strapabíró hátizsákokat gyárt. Ha van már kiszemelt típus, érdemes alaposan körbenézni EU webshopokban is, mert néha elég jó akciókat lehet találni, főleg Ospreyre és akkor már az lesz az olcsóbb.

(Azt hiszem az evansnál vettem, de szokott lenni itthon a mountexben is akciózva és a geotrek-ben is láttam korábban)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1909) bugizozi válasza hegyimorc (#1908) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Milyen EU webshopokon nézelődjek?
Úgy látom az evansnál 29 euró a posta, ami eléggé megdobja a végösszeget.

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1910) Novics válasza bugizozi (#1907) üzenetére


Novics
senior tag

Én Amazonról vettem. Itt volt egy hét alatt, és 6font volt a posta.
Én is néztem Orrspay zsákokat, tesztek alapján kategóriájában a legjobb, de mit tegyek, ha nem tetszik. :) Direkt kicsi, könnyű zsákot kerestem. A 38-as alá nem akartam venni egy 25+ osat, a Camelbak határeset volt méretben. Aztán győzött az ár, és a súly.

De amúgy simán ráguglizol a kívánt modell nevére, aztán a buy, shop - esetleg kaufen - varázsszavakat mögérakod, és válogatsz.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1911) hegyimorc válasza bugizozi (#1909) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Biztos, hogy nem 29 Euro, itt valamit elnéztél. (ez max komplett bringára vagy valami express csomagra vonatkozik. EUn belül tipikusan 10 Euro vagy kevesebb a szállítás)

Angol, német bringás boltok:

http://bike-discount.de/
http://evanscycles.com/
http://wiggle.co.uk/
http://planetx.co.uk/

így hirtelen ezek ugranak be, ha keresek valamit.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1912) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a www.navi-technology.co.uk online shoppal?

A garmin termékek meglepően jó árban vannak.

Köszönet előre is

(#1913) bugizozi válasza hegyimorc (#1911) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Én ezt látom egy próba megrendelésnél:

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1914) hegyimorc válasza bugizozi (#1913) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Érdekes, valamiért ezt most a "bulky item" kategóriába sorolja, pedig egy hátizsákot nem szokás ebbe a kategóriába tenni.

Esetleg kérdezz rá, hogy ez valami hiba-e.

10 euronál többet max bringa szállítási költségeként tudok természetesnek venni

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1915) Novics válasza hegyimorc (#1914) üzenetére


Novics
senior tag

Meg kell nekik mondani, hogy azt a sok papírt, meg zsacskót vegyék ki a zsákból, ami a bemutatódarabokban benne szokott lenni, és akkor kisebb helyet fog foglalni. :DD

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1916) bugizozi válasza hegyimorc (#1914) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, rákérdezek.

Btw egy 26L Osprey tatyinál is 25 font a szállítás, míg egy 26 literes Deuternél 8 font. :F

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1917) bugizozi válasza bugizozi (#1916) üzenetére


bugizozi
őstag

Válaszoltak is, sajnos nem jó hírrel:

"Yes this indeed correct. As bags are fairly large items they are classed as bulky items.

Items that are not classed as bulky items are like gloves or multi tools.

The charge for the bulky delivery is indeed correct, unfortunately, this is cost for us to deliver our items.

Unfortunately, as the delivery is outside the UK, the manufacture decides on the shipping cost, we do not have any control over this."

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1918) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Milyen jó kis cikk a túrázás illemszabályairól, most találtam: [link]

(#1919) Plafoon válasza lugosi (#1918) üzenetére


Plafoon
tag

"Köszönünk, ez ugyanolyan, mint reggel felkelni, vagy táplálkozni, vagy inni."

Miért kell köszönni vadidegen embereknek ? Sosem értettem. Persze mikor köszönnek mindig visszaköszönök, de magamtól nem csinálom. Nem látom értelmét. Az utcán sem köszönünk vadigeneknek. Sőt a buszon sem, pedig az sokkal intimebb közeg a túrázásnál.

(#1920) lugosi válasza Plafoon (#1919) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem azért, mert más a szociális helyzet, ha 5000 ember van 1 km2-en belül, mint ha 3.

(#1921) Kimmuriel válasza Plafoon (#1919) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nem tudom, nekem kifejezettem jól esik üdvözölni azt, akivel együtt osztozunk a természet szeretetében, és éppen véletlenül pont keresztezték egymást útjaink. :))

(#1922) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ki miképp szokta megoldani a logisztikát a túra végén?
Végre le tudunk már szervezni 1 napot a hétvégén amikor a gyerekek a nagyszülőknél, és a feleséggel elmegyünk gyalogolni egy jót. Most szombaton volt az első éles teszt, tök jó volt, mentünk 20km-t, de a kocsihoz visszajutni elég küzdősre sikerült. Szerencsére épp civilizált területre tévedtünk, persze a buszmegállónál volt vagy napi 2 db busz, a helyi arcoknak fingjuk se volt semmiről. Végül egy taxist hívtam aki 5ezerért visszavitt minket a kocsihoz.
Eszeltem a dolgon, de semmi értelmes megoldás nem jutott eszembe :( Max ilyen mást bevonós, félúton kocsikulcsot cserélős téma, de ahhoz meg szintén nagyon össze kell szervezni a dolgokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1923) forceberg válasza kraftxld (#1922) üzenetére


forceberg
veterán

Oda-vissza út, vagy körtúra tervezése. Vagy a kettő kombinálása, hogy az oda-visszaútnak van közös szakasza. Nekünk ez vált be.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1924) kraftxld válasza forceberg (#1923) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Háát, mi most kéktúra szakaszokat csinálunk, nem nagyon van lehetőség körtúrára :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1925) forceberg válasza kraftxld (#1924) üzenetére


forceberg
veterán

Néha túltoltnak érzem ezt a kéktúrázást, de kitartást hozzá! Hát, én épp ezért tettem le a kéktúráról, a füzet megvan, de tömegközlekedéssel lenne érdemes menni, az meg rengeteg időveszteség, nem épp ideális pl. egy vasárnapi kiruccanásra. Annyira meg vagyok jártas, hogy magunknak megtervezzem az utakat, ne kelljen egy "ránk erőszakolt" úton menni. Eddig mindenhol sikerült az erőnlétünknek megfelelő körtúra útvonalat tervezni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1926) El Joe


El Joe
tag

A kék túrát vagy 30 évvel ezelőtt nyomtuk, meg van a feeling-je, de valóban az utazások szervezést igényelnek. 8-10 éve járunk 2 hetente/havonta 20-30 km-t oda-vissza, vagy körtúra jelleggel. A tömegközlekedés többször is megszívatott, ezért kocsizunk. Az útvonalat úgy állítjuk össze, hogy a túra első fele a rakkolós, utána kaja, pia, sportinduló, majd vissza a kocsikhoz már lazább. Ez idáig bejött....

(#1927) lorcsi válasza kraftxld (#1922) üzenetére


lorcsi
veterán

merre voltatok kéktúrázni ?

(#1928) kerxy válasza kraftxld (#1922) üzenetére


kerxy
senior tag

Én már elég közel járok a kéktúra teljesítéséhez, bár nagyrészt tömegközlekedést vettem igénybe. Ha kocsival mentek az jó megoldás lehet, hogy kocsi lerak és elbuszoztok a "célig" majd onnan gyalogoltok vissza a kocsihoz. Így elég jól előre lehet tervezni a dolgokat.
Indexen egyébként eléggé látogatott a kéktúra topik, konkrét útvonallal ott is tudunk segíteni :)

(#1929) Alg válasza kraftxld (#1924) üzenetére


Alg
veterán

Kocsit otthon hagyni, oda-vissza tömegközlekedni, vagy a kiindulási pont helyett a végpontban, vagy a kettő között egy jobban elérhető helyen hagyni az autót. Vagy két autóval menni. Kéktúra lévénvan pár szakaszleírás ahol a megközelíthetőség is benne van.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1930) kraftxld válasza lorcsi (#1927) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A dél-alföldi szakasz első részének a felét csináltuk meg, Szekszárd - Keselyűs között, még csirkék vagyunk, csak 20 km-t mentünk :D
De nagyon jó volt, láttunk rengeteg állatot, de szinte egyetlen másik túrázó nem volt rajtunk kívül :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1931) kraftxld válasza kerxy (#1928) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, ez jó ötlet! Bár azért rendesen ki kell matekozni, hogy jó legyen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1932) kraftxld válasza Alg (#1929) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sajna ez nem játszik, Makó a kiindulási pont, azért is választottuk a Dél-Alföldit mert ez van elérhető távolságban, és az ifjúság miatt max heti 1 nap amit erre tudunk szánni amikor a nagyszülők vigyáznak rájuk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1933) bugizozi válasza bugizozi (#1905) üzenetére


bugizozi
őstag

Nah addig-addig olvasgattam a táskákról, mígnem az Osprey Radial 26-nál kötöttem ki, hogy az lenne a 100% ideális nekem, csak ne lenne olyan drága :( [link]
Ha esetleg valaki akciót vél felfedezni ezzel kapcsolatban ne tartsa magába :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1934) Maximum1 válasza kraftxld (#1932) üzenetére


Maximum1
őstag

Én sem erőltetném a kéket elsőre, az utazás csak a kedveteket fogja szegni.
Makóról elsőre betámadnám ezt a két körtúrát 1, 2, ezen az oldalon tudsz régióra is keresni, rengeteg jó túra leírás van.
Ha mindenképpen valami kötöttebbet keresel akkor inkább a Magyar Zarándokút legyen szerintem mint a Kék.
Én 6 kék után feladtam, nekem unalmas volt, azért egyvalami tetszett benne, ritkán jöttek szembe.

[ Szerkesztve ]

(#1935) kraftxld válasza Maximum1 (#1934) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekünk eddig tetszett, kocsi van, gázolaj van, idő sajnos nem a legtöbb, meg szeptemberben úgyis lelépünk egy jó időre.
Lehet majd pár szakaszt bicajjal fogunk megtenni az Alföldi részből. Leginkább a kimozdulás, friss levegő meg a nyugi a lényeg :)
Köszi a tippeket, megnézzük és logisztikázunk.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1936) kerxy válasza Maximum1 (#1934) üzenetére


kerxy
senior tag

Neked nem jött be, van ilyen, mi imádjuk:) Én hétvégén Keszthely - Badacsonytördemict jártam be, ez is nagyon élvezetes volt.
Járom barátnőmmel, egyik legjobb barátommal, egyetemista haverokkal is megyünk nyáron, nagyon jó feelingje van miközben megismered az ország nagy részét.

Amit még ajánlok a korábban említett mellet, az a heyjoe.hu tervezés menüpont ahol kiszállási pontok látszanak. Egyébként ide fel lehet vinni a korábbi teljesített szakaszokat, melyből statisztikát csinál, térképen jelzi stb.

Valamint hörpölin honlapját, ami szakaszleírásokkal és ajánlott napi bontást (3 féle verzióban: sietős, normál és lassú) is mutat.

[ Szerkesztve ]

(#1937) lugosi válasza Maximum1 (#1934) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem piszkálás a célom, de tudod hol van Makó? Mert onnan a Mecsek nem 2 perc.

(#1938)



addikt

Tud valaki érdekes / szép túrát Parádsasvár környékén?

Kékes-Galyatető vonalat kihagynám, mert arra gyakran voltam, viszont a Mátra északi része eddig kimaradt, szóval inkább erre fele néznék.

Ilyen 20km körül mondjuk.

Vagy nem is kell komplett túra, csak ha tudtok mondani érdekes helyeket / látnivalókat a környéken, az is elég, aztán majd körétervezek egy túrát.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1939) hegyimorc válasza (#1938) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ilona-völgy

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1940) forceberg válasza (#1938) üzenetére


forceberg
veterán

Ágasvár és a környéki patakok.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1941)



addikt

köszi a tippeket

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1942) Maximum1 válasza lugosi (#1937) üzenetére


Maximum1
őstag

Kb. annyira mint Makótól Szekszárd, de majd kitérképezem..... megtörtént, 40 km-el több Pécs, ekkora távolságoknál szerintem +-40km nem számít, max 30 perc, vállalható, betervezhető.

(#1943) lugosi válasza Maximum1 (#1942) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocs, valamit kevertem, úgy értettem hogy Makóról induló túra. Szóval ilyen értelemben lenne egy kicsit messze. 😀

(#1944) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,
érdeklőnék, hogy túrautak mellett, vagy természetvédelmi területen házi készítésű vadkamera elhelyezése mennyire ütközik bármelyik törvénybe?

üdv,
Béla.

(#1945) flash-


flash-
veterán

sziasztok

Locus free be sikerült beletenni az offline térképet
[link]

de a rendertéma berakásának lehetőségét nem találom..
fontos ez? hol találom?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1946) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Garmin gpsmap 64s-64st-t használ valaki? Megéri a felárat a topográfiai térkép?

(#1947) flash-


flash-
veterán

Az elmúlt napok esőzései miatt érdekelne hogy a dömös-prédikálószék túraútvonal mennyire para?
Szombatra szerintetek milyen állapotban lesz az útvonal? Fog kelleni túrabakancs?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1948) hegyimorc válasza lugosi (#1946) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Megéri a felárat a topográfiai térkép?"

Mihez képest?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1949) forceberg válasza flash- (#1947) üzenetére


forceberg
veterán

Félcipő szerintem elég, de az az oldal még száraz időben is tud meglepetéseket okozni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1950) lugosi válasza hegyimorc (#1948) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahhoz a kiszereléshez képest, amiben nincs benne (64, 64s).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.