Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) lorcsi


lorcsi
veterán

mecsek környékéről van valakinek túrista térképe ?
ill. hol lehet jól használhatót találni a neten ?

[ Szerkesztve ]

(#1352) forceberg válasza lorcsi (#1351) üzenetére


forceberg
veterán

turistautak.hu

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1353) perempe válasza Ruszki (#1323) üzenetére


perempe
addikt

mi most tervezzük, hogy megyünk. köszönöm az 5letet. :R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1354) lorcsi válasza lorcsi (#1351) üzenetére


lorcsi
veterán

a múlt hétvégén túl voltunk életünk első túráján :)
isteni jó volt..nagyon bejött az emelkedőkön..sár..ágak..patakok..huh :))
ha lesz rá módom megpróbálom rendszeresíteni

(#1355) perempe válasza lorcsi (#1354) üzenetére


perempe
addikt

merre jártatok?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1356) lorcsi válasza perempe (#1355) üzenetére


lorcsi
veterán

a Mecsekben, Zobákpusztáról indult és oda érkeztünk vissza
a mecseki láthatatlanok nyomában a túra neve

(#1357) Ruszki


Ruszki
senior tag

Börzsöny Vulkántúra

Ha időm,egészségem engedi én megyek! :D :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1358) zoo8800 válasza Ruszki (#1357) üzenetére


zoo8800
veterán

... amikor másodjára mászod meg egy nap alatt a Nagy-hideget, akkor azért elmormolsz magadban egy-két qrvaannyát :D
lehet lesétálom idén is, tavaly gyönyörű volt.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1359) Ruszki válasza zoo8800 (#1358) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát remélem nem lesz gond,mert lassan már csukott szemmel is feltalálok! :B
Fel lehet menni egy-két irányból az biztos!(Barna Ferinek,Királyrétnek,stb,stb)
Ha esetleg jössz akkor jelezd aztán lehet Kismarosról be tudsz csatlakozni,de még én is pontosítok!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1360) Alg válasza Ruszki (#1357) üzenetére


Alg
veterán

Tavaly még nem mertem, idén pár 50k/2000-el a lábamban már tervben van :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1361) Ruszki


Ruszki
senior tag

Na akkor gyűlik a banda!
Pörgessük fel a dolgokat....:D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1362) Alg


Alg
veterán

Börzsöny

Ebből így nem nagyon lesz Vulkántúra jövő héten... :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1363) #72042496 válasza Alg (#1362) üzenetére


#72042496
törölt tag

Addig simán elolvadhat. Ha nem, akkor létezik ez a gumírozott szöges papucs amit a cipőre lehet húzni (vagy direkt egy szöges cipő, pl. SpikeCross), abban lehet nyomni ilyen terepen is.

[ Szerkesztve ]

(#1364) Alg válasza #72042496 (#1363) üzenetére


Alg
veterán

Inkább a turistautak járhatósága miatt aggódom. Még a közutak sincsenek teljesen letakarítva mindenhol...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1365) Alg válasza Alg (#1362) üzenetére


Alg
veterán

Elvileg jövő hét elején lesz döntés róla hogy meglesz-e tartva...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1366) Ruszki


Ruszki
senior tag

Nagyon durva a helyzet!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1367) zoo8800 válasza Alg (#1364) üzenetére


zoo8800
veterán

Az egy dolog, hogy letakarítják az utakat, de nem lesz valami felemelő élmény a félkopár erdőben túrázni.

rip and tear, until it is done

(#1368) Ruszki válasza zoo8800 (#1367) üzenetére


Ruszki
senior tag

Az sem biztos,hogy meg lesz tartva a túra!
Reméljük minél hamarabb megtudunk majd valami kézzelfogható információt!
Biztos lehangoló lesz!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1369) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Két hete Erdélyben voltunk:

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1370) zoo8800 válasza Ruszki (#1368) üzenetére


zoo8800
veterán

Tegnap jártam a Frank-hegyen, a KFKI környékén. Rosszabbra számítottam. Kidőlt fa kevés van, de alig maradt ág a fákon, jövőre lombkorona nem lesz rajtuk, az tuti. De legalább a fák megmaradtak.

rip and tear, until it is done

(#1371) Alg


Alg
veterán

A Tölgyikrek gyönyörű öreg tölgyfája is kidőlt :( :O

Más:

Börzsöny Vulkántúra: friss információk

(Rendezői információ - 2014. december 7. 21:18)
Mint tudjátok, a Börzsönyben is óriási károkat okozott a hét eleji jégtörés. Ma (december 7.) bejártuk a Királyrét és a Csóványos közti szakaszt, ahol siralmas állapotok fogadtak bennünket. Körülbelül 500 méter felett kezdődik a jégtörés okozta borzalmas pusztítás. Főként a középkorú erdők szenvedték el a legnagyobb károkat. Ilyen erdők több helyütt is találhatók a Vulkántúra útvonalán (Magosfa alatt, Holló-kő gerince). A fákról lehulló jég sok helyütt már elolvadt, de ez azzal is együtt jár, hogy a patakok sok helyütt kiléptek medrükből. Azzal nem kell tehát számolni, hogy újabb ágak törnek le, viszont a fennakadt faágak lehullása további veszélyt jelenthetnek. Jelenleg szinte egy expedícióval ér fel egy csóványosi kirándulás, de az elkövetkező (maradék) 5 napban arra törekszünk, hogy „ösvényt vágjunk a pusztulásba”. Ezt a munkát megkezdtük a Börzsönyi Vulkántúra első 7 kilométerén, Nagy-Hideg-hegyig csak néhány problémás szakasz maradt. Hétfőn a nyugati gerincre látogatunk, az ott tapasztaltaktól is függ a hétvégi túra sorsa. Illetve attól, hogy az Erdészet megtiltja-e a börzsönyi erdők látogatását. Addig nem akarjuk önkéntesek segítségét kérni, míg ki nem derül az Erdészet álláspontja. Nagyon sajnálnánk, ha a túrát el kéne halasztani egy későbbi időpontra, ezért mindent megteszünk azért, hogy a túra útvonalát járhatóvá tegyük. (És később a többi turistautat is rendbe hozzuk.) Hétfő este ismét jelentkezünk, akkor már okosabbak leszünk.

Kenyeres Oszkár, Börzsöny Akciócsoport

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1372) Ruszki válasza Alg (#1371) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ez szomorú!
Szóval meg van még arra az esély ,hogy meg legyen tartva a túra! :)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1373) Alg válasza Ruszki (#1372) üzenetére


Alg
veterán

Börzsöny Vulkántúra: hétfői hírek

Ma a Fekete-völgytől (18 km) a Hanák-rétig (35,4 km) bejártuk a túra útvonalát, amibe ugye beleesik a nyugati gerinc is olyan csúcsokkal, mint a Salgóvár, a Holló-kő és a Magyar-hegy. Felkészültünk a legrosszabbra, de szerencsére a jégtörés ezen a részen csak minimális károkat okozott: 3 kidőlt fán kívül, csak néhány ágat kellett eltakarítani a turistautakról. A Salgóváron, a Magyar-hegyen, a Magyar-völgyben, Bányapusztán és az Aklok-rétjén szinte semmi nyoma az ónos eső okozta pusztításnak. Holnap a leginkább neuralgikus szakaszon, a Nagy-Hideg-hegy és a Csóványos közt tisztítjuk meg az Országos Kék Túra útvonalát, amelyen ugye a Vulkántúra is halad. Most úgy látjuk, hogy 95 százaléka az esélye annak, hogy megrendezzük a túrát, de azért legyünk túl a csóványosi takarításon. Kedd este újra jelentkezünk!

Kenyeres Oszkár

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1374) Alg válasza Alg (#1373) üzenetére


Alg
veterán

Lesz Vulkántúra, minimálisan módosított útvonalon.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1375) Ruszki válasza Alg (#1374) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ez egy jó hír! :DD
Mikor indultok!?
Remélem összefutunk valahol és valahogyan! :D
2 ismerőssel megyek, minél korábban indulunk!
Szinte egyből a rajt után!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1376) Alg válasza Ruszki (#1375) üzenetére


Alg
veterán

Nem tudok menni sajnos, munka lesz :( :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1377) Ruszki válasza Alg (#1376) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát akkor ez meg szomorú hír! :(

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1378) zoo8800 válasza Ruszki (#1375) üzenetére


zoo8800
veterán

Én 5-kor indulok Budaörsről, ez lesz a legkeményebb dolog szombaton :D

rip and tear, until it is done

(#1379) Ruszki válasza zoo8800 (#1378) üzenetére


Ruszki
senior tag

Reméljük az idő engedni fogja, esőben nem szeretnék ennyit menni! :D
Akkor majd a túrán!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1380) Ruszki


Ruszki
senior tag

Börzsönyi Vulkántúra teljesítve!
A táv nem volt sok de a szint annál inkább!
Rajt: 06:00
Cél : 16:46

Jó volt az biztos! :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1381) zoo8800 válasza Ruszki (#1380) üzenetére


zoo8800
veterán

dettó. :)
6.50-16.55, 44,5 km
volt ám dagonya bőven...

rip and tear, until it is done

(#1382) Ruszki válasza zoo8800 (#1381) üzenetére


Ruszki
senior tag

Te jobb voltál!
Volt bizony ne is mondd.
Ruhák a gépben, bakancs már szárad!
Lefelé Magas-Tax után úgy voltam vele, hogy nem érdekel!
Remélem azért beszéltünk egymással! :DD
Gratulálok!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1383) zoo8800 válasza Ruszki (#1382) üzenetére


zoo8800
veterán

A rajt-cél idők alapján nem találkoztunk a túrán, max. a célban.
Kb. ez volt a max, amit bírok, ebből az időből úgy 20 perc nézelődést lehetne levonni. Van, aki pedig futva lenyomja...
Grat neked is.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1384) Nimrod


Nimrod
addikt

Budapest Kupa idén is teljesítve, azért majdnem éppen hogy lett belőle. Jövőre kihagyom szerintem, mert kezd unalmassá válni nekem is, meg a családnak is.

Amikor jött a jeges erdőirtás előtte való héten voltam még teljesítménytúrán, akkor nagyon hangulatos volt az Erzsébet-kilátónál. :K
Aztán amikor mindenki mondta, hogy Budai-hegyek és Pilis illetve környéke életveszélyes, akkor jött egy levél WWF-től, túra valamerre arra. :F
Viszonylag hamar kitöröltem azt a levelet, nem tudom mi lett belőle, de elég furcsa volt az akkori állapotokat figyelembe véve.
De ahogy elnéztem ma is volt vihar, elvileg jégeső is szintén ugyanebben a régióban.

(#1385) Kephamos válasza Drótszamár (#1313) üzenetére


Kephamos
addikt

Rax most nyáron nekem is megvolt. A tervszerinti ösvények le voltak zárva, így improvizáltunk. Felfelé nem volt vészes, lefelé viszont párszor majdnem meghaltunk. :) Utána két napig alig bírtam járni.
---
GPS-es órát használt már valaki?

(#1386) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tudja valaki, hogy a Balaton körtúrát, hogy lehet a legolcsóbban megúszni a szállást figyelembe véve? Nincsenek ilyen ingyenes sátorozó helyek? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1387) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Ausztriában ilyenkor télen mi a helyzet túra-ügyileg?
Egy hónap múlva megyünk(Hochkar - Göstling), elvileg síelni, de az engem annyira nem hoz lázba - viszont szívesen tennék kisebb túrákat a környéken, de nem tudom így télen milyen az útvonalak állapota.

Illetve ha valakinek van tuti tippje merre érdemes onnan indulni, azt is szívesen veszem (pár javasolt útvonalat találtam már, igaz, a legtöbb inkább májustól ajánlott) :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1388) zoo8800 válasza Alg (#1387) üzenetére


zoo8800
veterán

Üdv.
Valami hótalp nélküli, de havas túra engem is érdekelne. :) Én a Hochschwab-ot néztem ki, az ott van közel.

rip and tear, until it is done

(#1389) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Halihó!

Olyan emberkének, aki most fognak bele a túrázásba, milyen alapvető holmikat ajánlotok? Régebben rövidebb túrákon rész vettem gyerek fejjel, lassacskán kezd már hiányozni a dolog. Továbbá létezik valamilyen weboldal, ahol az aktuálisan "kihirdetett" túrát időpontjait nyomon lehet követni? pl: Ő?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1390) Alg válasza haromegesz14 (#1389) üzenetére


Alg
veterán

A linkelt oldalnál jobb nincs.

Alapvető holmiként szerintem egy jó, kényelmes! cipő az ajánlott, nyugodtan járkálj benne akár fél órát is a boltban hogy biztosan nem nyom-e, szorít-e valahol.

Aztán hajrá! :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1391) Nimrod válasza Alg (#1390) üzenetére


Nimrod
addikt

Illetve egy jó hátizsák ajánlott még, ami kényelmes.

(#1392) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Van jó ár/érték arányban szél és esőálló kabát?

Decathlon-ban nézelődtem, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik számít jónak...

Köszi a segítségeteket!

(#1393) Alg válasza G@ß! (#1392) üzenetére


Alg
veterán

Boráros téren az Adidas outletben voltak nagyon jó túrakabátok durván leárazva kb. egy hónapja, érdemes lenne benézned oda hátha van még nekik (folyamatosan kapnak árut) - volt 3-4 féle futó és túrakabát.

Vagy a Katona József utca Over irregular outlet, Merrell Norgate esőkabát szokott lenni 17k körül.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1394) G@ß! válasza Alg (#1393) üzenetére


G@ß!
őstag

És Adidas közül melyek jók?
Ezek szerint a Decathlon termékeit felejtsem el. :)

(#1395) Alg válasza G@ß! (#1394) üzenetére


Alg
veterán

Igény és pénztárca kérdése - a Climaproof storm ami vízálló is.

Dekás cuccokat nem kell elfelejteni, csak nem ismerem, ezért nem tudom melyik lehet jó (hallottam már hogy pl. a vitorlás cuccok között vannak jó vízálló kabátok...)

Szerk: most ahogy nézegetem ott is 15-nél kezdődnek amit már érdemes is megnézni... (forclaz100 esőkabát)

Viszont a legolcsóbb párezres kategóriát kerülném, az a nejlonzacskó-típus, belülről fogsz elázni ha felveszed...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1396) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Van köztetek olyan, aki magashegyi túrázik, vagy hegyet mászik? Nagyon érdekelne, hogy ti milyen kajákat szoktatok magatokkal vinni!

(#1397) zoo8800 válasza Kimmuriel (#1396) üzenetére


zoo8800
veterán

Párszor voltam már 2000 m felett túrázni. Sima szenya, és csoki, ha nincs meleg. Szeretem, ha lehet patakvizet inni, különben sima vizet iszok.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1398) Kimmuriel válasza zoo8800 (#1397) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

A szendviccsel nekem az a bajom, hogy nem lehet "térfogat-hatékonyan" csomagolni, kevés az energiatartalma, és igazán csak frissen jó, ha több napra megyek, annyira már nem játszik. A csoki sem mindegy, hogy milyen: például a Snickers-ben 3000 méter felett már kikristályosodik a karamell, és olyan betonkeményre fagy, hogy csikorog az ember foga alatt, mintha homokot ennék... Brrr!

Patakvízből csak akkor merek inni, ha már a legeltetési zóna fölött járok, de 2700-2800 méteren már víz se nagyon van, ott többnyire a gleccser havát kell gázfőzővel megmelegíteni, hogy legyen egy kis innivaló. (Érdekesség annak, aki esetleg nem tudná: hóolvasztásnál a havat folyamatosan kevergetni kell az edényben, különben odaég! Nem vicc! :K ) Az Alpok fölső régióiban uralkodó légáramlatok pedig sokszor homokot hoznak a Szaharából, ezért bizonyos területeken szó szerint piros hó esik. Na itt azt is meg kell várnod a hó felmelegítése után, amíg a homok és egyéb szmutyi szépen leüllepszik az aljára. Szóval nem egyszerű kérdés.

A nagy magasságban lévő hideg miatt a nagy nedvességtartalmú kaják (pl. gyümölcsök) amúgy is felejtősek a fagyás miatt. Amik nekem eddig bejöttek, mert sok energia van bennük, az a mogyoró, a szárított gyümölcsök, kókusz, marcipángolyó, tepertő. No de napokig ezeket zabálni? :(

(#1399) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!
Cipő ügyben kérdezősködnék, átolvastam a forumot de nem igazán tudom mi lenne a jó nekem.
Voltam több túraboltban is és nem igazán győztek meg az eladók.
Kezdő túrázó vagyok, nem tudom eldönteni hogy milyen cipőt vegyek.
Félcipő, Mid, kell a GTX?
A célom hogy havi egy Teljesítmény túrán elinduljak 30+ km.
Keret 30-40 ezer
Amiket eddig felpróbáltam
Adidas Terrex Scope
adidas ax2 gtx
Salomon X ULTRA LTR GTX ez tetszik a legjobban
Salomon X Ultra Mid
+ még ez a kettő

(#1400) forceberg válasza Maximum1 (#1399) üzenetére


forceberg
veterán

Olyat vegyél, ami kényelmes 100%-osan. Próbakor a boltban járkálj benne, amennyit lehet, feszegesd a lábad, nézd, hogy nyomhat-e valahol?!
Quechua-k vannak még ezen árak fele alatt is, és pedig annyira nem xarok, ha a lábadnak kényelmes, azokkal is jól járhatsz. + 2ÉV garanciát ad rájuk a Decathlon.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.