Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) kerxy


kerxy
senior tag

Közben beszéltem a magas-tatra.info szerkesztojevel, tájékoztatott hogy második nap felejtos mert tiltás van a Bekas tavakhoz. Azért furcsa, hogy az említett kuponos oldal mégis oda szervez..
Helyette javasolt egy két 8-10 km-es túrát, ha hazaerek utána nézek:)

(#1702) Kimmuriel válasza kerxy (#1701) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nagyon egyszerű: sok a képzelten, önjelölt túravezető, akik szeretik magukat profiknak titulálni, és kemény pénzeket legombolni a jóhiszemű naívakról. :U

(#1703) kerxy válasza Kimmuriel (#1702) üzenetére


kerxy
senior tag

Hát igen elég gáz. Vegul Fehér vízi parkoló - Zöld tavi menedékház lesz második napra:)

(#1704) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Túrára melyik p.mérő óra ajánlottabb?

Garmin Fenix(első generációs) vagy Garmin Forerunner 620?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1705) Alg válasza func93 (#1704) üzenetére


Alg
veterán

Fenix. Bár szerintem Fenix2-t is kapsz 620 árban, nekem van mindkettő, a 620-at cseréltem a Fenix2-re.

Barometrikus magasságmérés, mágneses iránytű, jobb akksi stb. Arra kell csak figyelni hogy egyszerre a BT és az ANT+ nem megy (azaz nem tudsz mondjuk ant+ footpodot és BT-os HRM-RUN övet használni egyszerre)

A 620 városi futós óra, a fenix való terepre.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1706) func93 válasza Alg (#1705) üzenetére


func93
senior tag

Annyi keretem sajnos nincs. A Fenix-et is az egyik túra társamtól kapnám 33e forintos áron. :)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1707) Alg válasza func93 (#1706) üzenetére


Alg
veterán

Az is jó lesz :) Sok különbség egyébként sincs a 2-es javára.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1708) geristar


geristar
tag

Május első hétvégéjére tervezzük, hogy elmegyünk a Magas-Tátrába. Pár évvel ezelőtt már voltunk ott, akkor a Tar pataki vízesést néztük meg és felmentünk a Zamkovszky menedékházig. Most szeretnénk felmenni a Téry menedékházhoz. Szerintetek május elején már járható lesz az út? Nem szeretnénk hóban mászkálni. Aki már volt ott, mik a tapasztalatai mennyi idő feljutni oda a vízeséstől?

(#1709) func93


func93
senior tag

Okostelefonra létezik olyan app ami monitorozni tudja a túrákat?

Táv, magasság stb.?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1710) Nimrod válasza func93 (#1709) üzenetére


Nimrod
addikt

En Sports Tracker-t hasznaltam kombinalva egy Suunto oraval es hozza tartozo ovvel.

(#1711) lorcsi válasza func93 (#1709) üzenetére


lorcsi
veterán

Endomondo is tudja

(#1712) Pttypang válasza func93 (#1709) üzenetére


Pttypang
veterán

Endomondo, Sports tracker, Strava, Runkeeper(?) etc etc, van egy csokorral.

Everybody lies.

(#1713) zoo8800 válasza func93 (#1709) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezek az appok inkább csak a megtett táv rögzítésére használhatók, a szintadatok elég pontatlanok tudnak lenni. Hogy ez a telefonok vagy a GPS hibája, abba nem mennék bele

rip and tear, until it is done

(#1714) Nimrod válasza zoo8800 (#1713) üzenetére


Nimrod
addikt

Tapasztalatom szerint ha nincsenek hirtelen változások a szintben, akkor például Sports Tracker tűrhető pontossággal mért.

(#1715) zoo8800 válasza Nimrod (#1714) üzenetére


zoo8800
veterán

A magasságadat leolvasására tényleg elég jó, 20-30 méternél nem szokott többet tévedni.
Viszont, ha egy túra összes szintemelkedését nézed, az nagyon sokat tud tévedni. Nekem a Börzsöny Vulkántúrán valami 3400 méter szintemelkedést mért a 2200 helyett.

rip and tear, until it is done

(#1716) Alg válasza zoo8800 (#1715) üzenetére


Alg
veterán

Teljesen mindegy milyen hardverrel meg szoftverrel méred, pontatlan lesz, két dolog tud működni:

- Barometrikus magasságmérés, ez komolyabb órákban és középkategóriás GPS-ekben van már
- Ha a programod a magasság-adatokat nem a mérés alapján veszi, hanem a tracket rárakja egy magasságprofilos térképre

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1717) wetomi válasza Alg (#1716) üzenetére


wetomi
aktív tag

"- Ha a programod a magasság-adatokat nem a mérés alapján veszi, hanem a tracket rárakja egy magasságprofilos térképre"

Ezt szoktam utólag megcsinálni, openmaps.eu térképével szűröm le utólag a szintet.

(#1718) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Szombaton Mátrabérc.. életem eddigi legnehezebb túrája.
Alig várom :)

(#1719) zoo8800 válasza T. Almeida (#1718) üzenetére


zoo8800
veterán

Tervezgettem én is, de nekem már sok lenne. :)) A Mátrahegy 40 pont elég volt.

rip and tear, until it is done

(#1720) Alg válasza T. Almeida (#1718) üzenetére


Alg
veterán

Hajrá, ha "szerencsétek" van lesz egy kis sár is, bár a tavalyihoz hasonló viszonyok talán nem várhatók ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1721) Pttypang válasza zoo8800 (#1715) üzenetére


Pttypang
veterán

De ezt a 2200 metert ugy szamoltad, hogy siman annyi a legvonalban levo magassagkulonbseg, vagy a menet kozbeni emelkedes-csokkenest, az ut hullamzasat is belevetted? Altalaban telefonokkal ilyenekre ad ki fura adatot.
Gpx fajlokban lehet nezegetni, ha jol lattam, tized meterig jegyzi.

Everybody lies.

(#1722) zoo8800 válasza Pttypang (#1721) üzenetére


zoo8800
veterán

Utóbbi. Ennyit mutat a SportsTracker, mint a táv során megtett szintemelkedés. Este linkelem majd.

rip and tear, until it is done

(#1723) zoo8800 válasza zoo8800 (#1722) üzenetére


zoo8800
veterán

Rosszul emlékeztem, 2200 helyett 6900 méter szintemelkedés. [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1724) Pttypang válasza zoo8800 (#1723) üzenetére


Pttypang
veterán

[link]

Szerintem az enyem viszonylag realis, 1+1 ezres a Bükk, a többi meg a fel-le hullámzás.
A tiédnél nem tudom, hogy jott ossze ez, de a gpx fajlba erdemes lenne belenezni, hogy egyes rogzitett pontok kozott mekkora elteres van, mert ha ilyen 10-20 centis mozgasokat minden lepesnel belevesz, akkor maris megvan a hianyzo x metered :D
Ezert is irtam, hogy emlekeim szerint tized meterig logol.
Miskolcon valahol nekem is rendszeresen nullara vagja a magassagot, de meg nem talaltam meg pontosan, hogy hol lenne ugy learnyekolva vagy hasonlo, hogy ezt osszehozza.

Everybody lies.

(#1725) func93 válasza T. Almeida (#1718) üzenetére


func93
senior tag

Én is indulok, csak a Hanák-Koloson. :)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1726) T. Almeida válasza Alg (#1720) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:D Thx.
Esőt mond.. sosem TT-ztem esőben, eddig mindig mázlim volt.

(#1727) Alg válasza Pttypang (#1724) üzenetére


Alg
veterán

Felesleges ennyit rugózni rajta, ha nincs barometrikus szenzor akkor össze-vissza fog mérni. Nekem volt hogy egy tök sík részem 20m alatt 100m-eket ugrott fel-le. 10-20 centis mozgásokat biztos nem fog belevenni, lévén a 10m alatti GPS pontosság már igen jónak mondható :P

A Fenix2 már nem csinál ilyet :DD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1728) Kimmuriel válasza zoo8800 (#1723) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

6900 méter szint? LOL! :C Az dupla Kinizsi 100-as szintemelkedés lenne... :N

(#1729) -v- válasza Pttypang (#1724) üzenetére


-v-
addikt

Jó kör :K

(#1730) Pttypang válasza Alg (#1727) üzenetére


Pttypang
veterán

Erre gondolok, hogy az apro pontatlansagokbol jon ossze ekkora szintkulonbseg.
A strava mondjuk egesz szepen le szokta huzni rola a felesleget, gondolom osszeveti a terkep adataival az adott pontra vagy hasonlo, de nem szokott lehetetlen szinteket feldobalni, endo mellett ezert is szoktam oda feltoltogetni a trackeket.

(#1729) [rvilike]
Koszi, csak legkozelebb rendes mennyisegu kajat is illene vinnem :)
Ti mivel szoktatok megoldani a hosszu turakra felkeszulest ilyen teren? Nyilvan nem komplett etelhordora celzok, mert a taska kicsi, minel tobb a kaja, annal tobbet kell cipelni.. :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1731) Nimrod válasza Pttypang (#1730) üzenetére


Nimrod
addikt

Kicsit egyenfuggo is, de en energiaszeletekkel oldottam meg. Azok kozul sem mindegy, hogy melyiket valasztod. Amit egykor hasznaltam, az mar peldaul nem is kaphato. Hosszabb turakon meg van ut kozben ellatmany a frissito pontokon es nekem eleg szokott lenni.

(#1732) Pttypang válasza Nimrod (#1731) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem igazan veszek reszt szervezett turakon, csak ugy elindulok a Bükkbe általában :N

Az energiaszeletek meg.. hmm nem olyan olcso megoldas, de majd utananezek :R

Everybody lies.

(#1733) Nimrod válasza Pttypang (#1732) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem ar-ertek aranyban sikerult jot talalnom. Mondom, azota mar nem kaphato. :(((
Ha nem szervezett tura, akkor a helyen erdemes elotte meg otthon elore megnezni a vizveteli lehetosegeket. Azzal is sok sulyt lehet sporolni.

(#1734) Nimrod


Nimrod
addikt

Ha esetleg valakit érdekelne, eladó Bison Club (Scandinavia) használt téli kabát, mérete XXL-es. Téli túrához, vadászoknak ideális. Külső tisztítás szükséges.
Tudom, pont nincs szezonja... :U

(#1735) func93


func93
senior tag

üdv!

adott egy north face ultra gtx cipő. most a hanákon elég brutálisan sáros lett.
hogy érdemes ezeket tisztitani?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1736) forceberg


forceberg
veterán

Soprontól nem túl messze Ausztriában hová érdemes elmenni túrázni?
Ami persze nem túl sok km és szint!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1737) zoo8800 válasza forceberg (#1736) üzenetére


zoo8800
veterán

Hohe Wand
Lanovkával a Rax-fennsík is jó lehet

rip and tear, until it is done

(#1738) Nimrod válasza forceberg (#1736) üzenetére


Nimrod
addikt

Tapasztalatbol Myrafalle-t szoktam javasolni.

(#1739) Fred23


Fred23
nagyúr

Aki szereti a barlangokat, az keresse fel, gyönyörű helyen van: Báracháza-barlang Csákvár mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1740) forceberg válasza zoo8800 (#1737) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi!
A Rax felvonó tetejétől van vmi ajánlott útvonal? Max. 15-20km-es körtúra.

Nimrod: a Myrafalle is jó!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1741) forceberg válasza forceberg (#1740) üzenetére


forceberg
veterán

Ezt néztem ki: [link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1742) zoo8800 válasza forceberg (#1740) üzenetére


zoo8800
veterán

Ilyet nem ismerek, de az egész hegy egy kirándulóparadicsom, rengeteg turistaút van arrafelé. Ennek a hegynek elég nagy része tulajdonképpen egy fennsík.

rip and tear, until it is done

(#1743) forceberg válasza zoo8800 (#1742) üzenetére


forceberg
veterán

Július 1-ig felújítás miatt zárva a felvonó... :(((

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1744) -v- válasza forceberg (#1743) üzenetére


-v-
addikt

Höllental felol van egy csomo lightos steig, meg sima turista ut is, menjetek gyalog :)

(#1745) forceberg válasza -v- (#1744) üzenetére


forceberg
veterán

Én mennék, de asszony nem biztos, hogy bírná :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1746) -v- válasza forceberg (#1745) üzenetére


-v-
addikt

Felvonó alatt ami van út nem járható autóval? Amúgy az csak 3 kilcsi, nem lehet vész gyalog

(#1747) forceberg válasza -v- (#1746) üzenetére


forceberg
veterán

Ja, meg 1000m szint :DD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1748) -v- válasza forceberg (#1747) üzenetére


-v-
addikt

Ugyan, ne akadjatok fönt minden apróságon :D

(#1749) func93


func93
senior tag

Üdv!

Végre megvan a Fenix(1) órám. Vasárnap megyek túrázni és volna pár kérdésem.

Kell rátölteni bármilyen map-ot? Úgy értem ha msot vasárnap elmegyek és bekapcsolom a gps-t akkor mondjuk ha hazajövök és feltöltöm akkor látni fogom, hogy hol mentem?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1750) Maximum1 válasza func93 (#1749) üzenetére


Maximum1
őstag

Ha jól tudom térképet csak részleteket tudsz rátölteni, viszont azon tudja a nyomvonalat is mutatni hogy merre menj, persze rögzít is amit otthon a térképre rajzol.
Ez az alapszoftvere a garminnak, még ezt a leírást találtam, de sajna ez olyan drága óra hogy nem igazán vannak leírt tapasztalatok, legalábbis nem magyarul.
Nekem is tervben volt egy ilyen, de inkább Dakota 10-et vettem, erre sincs túl sok leírás de elvagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.