Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sanzi89 válasza #72042496 (#500) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem is megvolt tegnap a Téli sóút 33. A cipőm 10km után beázott, végig cuppogtam a vízben, de csodával határosan megúsztam vízhólyag nélkül. Egész nap esett az eső, fújt a szél, mindenem elázott. A sárban való dagonyázást egészen új szintre emeltem. Mindegy, ezen is túl vagyok, remélem jövőre jobbak lesznek a körülmények.

A szervezők előtt pedig le a kalappal, egyik legjobb ellátást, odafigyelést biztosító csapattal volt dolgom!

Most szerencsére én se egyedül voltam, szóval a rossz átlagért cserébe jó társaságom volt.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#502) #72042496 válasza sanzi89 (#501) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gratula & egészségedre! :)

Nem tudom, ezt a beázást szerintem sokan túldimenzionálják. Kényelmetlen, de ha mozog az ember, akkor percek alatt átmelegszik, így felfázni nem fog. Vízhólyagom pedig, amikor lett is, soha nem a víztől. A mostani túrán sem szereztem egyet sem, pedig már az első órában volt egy lábszárközépig merülős rész.
Aztán lehet, hogy csak nekem van marha nagy szerencsém, hogy nem vagyok érzékeny az ilyenekre.

[ Szerkesztve ]

(#503) Nimrod


Nimrod
addikt

Erre a túrára jön még valaki?

(#504) Nimrod válasza Nimrod (#503) üzenetére


Nimrod
addikt

(#505) sanzi89 válasza Nimrod (#504) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem csak a főoldal jön be a linken.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#506) Nimrod válasza sanzi89 (#505) üzenetére


Nimrod
addikt

Látom mind a gond, ez a jó link. :B

(#507) #72042496 válasza Nimrod (#506) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gratula & egészség! :)

[ Szerkesztve ]

(#508) Nimrod válasza #72042496 (#507) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszi! Azért kicsit elfáradtam a végére.
Most Zöld 45-ösön gondolkodom, de lehet ez már túl van a kondimon. :F

(#509) sanzi89 válasza Nimrod (#506) üzenetére


sanzi89
addikt

Látom szeretsz toronyiránt túrázni. :) Gratula a teljesítésért!

Én most március elejéig takarékon vagyok, semmi sincs elérhető közelségben. :(

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#510) Nimrod válasza sanzi89 (#509) üzenetére


Nimrod
addikt

Mit értesz toronyiránt túrázáson? :F
A most szombatit inkább kihagyom. Nem állok még készen most egy 40+ km-es túrára, pláne télen. És várhatóan sok szakasz lenne, ahol a jég miatt csak lépésben tudnék haladni. :(

(#511) sanzi89 válasza Nimrod (#510) üzenetére


sanzi89
addikt

A linkeden kicsit lentebb van egy térkép, melyen nyíl egyenesen van jelezve az útvonal Budakeszi és Tök között, erre próbáltam volna viccesen utalni, látom nem ment. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#512) #72042496 válasza Nimrod (#510) üzenetére


#72042496
törölt tag

Indulj résztávon.

(#513) Nimrod válasza sanzi89 (#511) üzenetére


Nimrod
addikt

Ja értem így már. :B
Movescount valamiért nem jelenít meg mindent, ha a térkép nincs kitöltve. Így oldottam meg, majd egyszer ha lesz normális GPS-es trackelésem akkor lehet még érdekesebb képet mutat. :DDD

Balika911: Elvből nem indulok résztávon. Mindig a választható legnagyobb távot teljesítettem és csak egyszer kellett egy kisebb távon feladni. Akkor már tapasztalt társasággal tévedtünk el és még egyszer annyit tettünk meg, hegynek felfelé. A résztáv céljában úgy döntöttünk, hogy inkább nem folytatjuk már az eredeti elképzelés szerint. :O

(#514) #72042496 válasza Nimrod (#513) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig semmi kivetnivaló nincs abban. Mondom ezt a Galyavár 110 után. :D

Iszonyat volt, 32-ből 9-en értünk be, és 28:10-zel én lettem az utolsó. (Hülyén veszi ki magát ez a szó, mert az igazat megvallva nagyon örülök ennek az eremények, sőt, úgy általában a sikeres teljesítésnek.)

[ Szerkesztve ]

(#515) Nimrod válasza #72042496 (#514) üzenetére


Nimrod
addikt

Gratula, ez nagyon szép teljesítmény! :R

(#516) sanzi89 válasza #72042496 (#514) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is gratulálok, ez igazán kiemelkedő teljesítmény!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#517) #72042496


#72042496
törölt tag

Köszönöm! :)

Ma még elmentem a Budai Trappra levezetni a Galyavár-projektet, de nekem ez a túra valahogy se tavaly, se az idén nem jött be. :(
Meg nem mondom, mi vele a bajom... talán csak az, hogy fapad, ami nem lenne gond, de ehhez képest drága.

Brutálisan bőrig áztam; az elején az eső esett, aztán a hó, aztán a kettő egyszerre. Mindemellé sokszor erős szembeszél is fújt, csak hogy az arcunkba is kapjunk némi cuccot. A letykós terep se volt semmi (még hogy levezetés), de azért egy darabban végigértem.

4:40 alatt sikerült abszolválni (az idő 15 perc kavarást is tartalmaz), aztán a jövő héten most már tényleg pihi! :)

[ Szerkesztve ]

(#518) Nimrod válasza #72042496 (#517) üzenetére


Nimrod
addikt

Én is mentem volna, de kissé meg voltam fázva és nem akartam az inkább téliesebb kabátom ötvözni az esőkabáttal, mert annak csak beizzadás lett volna a vége. Viszont azt nézem az idei Budapest Kupa túrái közt, hogy inkább az észak-nyugati régiót célozza meg, másfelé szinte semmi. Vagy én nézek rosszul valamit? :F

(#519) #72042496 válasza Nimrod (#518) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, a Budai-hegységgel most vagyok úgy, hogy kezdek felismerni szakaszokat, de a térképen még nem tudom őket elhelyezni. Pedig furcsamód egyetlen egy hegységről van itthon térképem, az pedig a Budai-hegység. (Úgy nyertem. :D)

Egyébként illene már képbe kerülni, mert egyre többet járok arra. Mostanában lesz pl. a Bia és a Gyermekvasút is, azokra is el terveztem menni.

[ Szerkesztve ]

(#520) Nimrod válasza #72042496 (#519) üzenetére


Nimrod
addikt

Mindkettőre tervezek menni, de a Bia-nál még várok, hogy PMTT-n elszámolhatom-e. Budapest Kupában nincs benne, ha PMTT-ben sem tudom elszámolni, akkor inkább pihenek.

(#521) #72042496 válasza Nimrod (#520) üzenetére


#72042496
törölt tag

Viszont a hétvégén a Pilis barlangjai egy eszméletlen jó túrának tűnik (a résztáv is :) ), kár, hogy nem érek rá. (Meg amúgy is pihenőt ígértem magamnak.)
Ráadásul budapest-kupás.

[ Szerkesztve ]

(#522) Nimrod


Nimrod
addikt

Normafa 20 is letudva, kellemes kis túra volt. :K
És sikerült utólag bepecsételtetnem a BUÉK 20-ast. :DD

(#523) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Túrabotról ki mit tud elmondani? Galyaváron azzal mentem, eddig először, és eredmény szempontjából bevált, hatalmas segítséget jelentett! Ez egy 120 cm-es, parafanyelű, alumínium, Tescóban kapható kölcsönpéldány volt, 4000 forint párja. Két okból nem merek magamnak is ilyet venni:
- a bal tenyeremben még most is húzódik egy ín/izom (leginkább amikor nyomja valami, pl. konditeremben - elég szar érzés, remélem, lassanként elmúlik),
- az egyik bot a túra közepén elhajlott kicsit (azért még össze lehetett csukni), a másik viszont a végén egy szerencsétlen esés után majdnem 90 fokkal görbült.

Látom, hogy ebből is van 10-20-mégtöbb ezerért is. Érdemes a drágábbat venni (15-ig még akár el is mennék), az kíméletesebb, ill. tartósabb, vagy csak én terheltem túl magam, ill. a botot? Igazából kapott ám az apait-anyait, roppant egyszerű okból kifolyólag: állatira csúszott a terep, én meg a felszerelésnél jobban féltettem a nyomorúságos kis életemet. :)

A tönkretett botok helyett vettem egy pár ugyanolyat. A hétvégi Mátrahegyen még teszek velük egy próbát, aztán visszaadom a tulajdonosának. Utána viszont saját célra is kéne valami, vészesen közeleg a Mátrabérc. :)

[ Szerkesztve ]

(#524) sanzi89


sanzi89
addikt

Március másodikán voltam a Sziki teljesítménytúrán, most először. Az útvonal jó volt, csak az elején meg a végén volt beton, rengeteg szervező volt, mindenki kedves, stb. Egy dolog azonban nem tetszett, hogy se kitűző, se emléklap, se oklevél, semmi. Mindegy, annyira nem izgat a dolog, általában beszkennelem, és kidobom a papírokat, de szerencsére megint nem egyedül voltam, és a túratársamnak kicsit csalódás volt, hogy a pecsétes itineren kívül semmi kézzelfogható nem maradt emléknek.

Jövő hétvégén pedig Aranyszarvas 50, életemben az is először, kíváncsi leszek, elég szar időt mondanak.

@Balika911
Nekem van túrabotom, kb egy éve és nagyon megszerettem! Az Aldi-ban vettem akciósan 3-4e Ft-ért. Kivitelezésre egy kummával se rosszabbak, mint a legolcsóbb Decathlonos, Hervises botok, csak azoknak darabja ennyi. Igaz nem a precízség megtestesülése, mai fejjel már kicsit jobbat vennék, de féltem, hogy ha nem válik be, akkor sokat bukok. Néztem én is azokat a Tescos botokat, azokhoz képest azért sokkal jobb. Egyébként bevált, teszi a dolgát, szóval amíg nem lesz valami bajuk, vagy valaki nem kunyerálja el, addig maradnak.
Én elsősorban sík terepen tudtam tesztelni őket, ott nagyon jók. Sokkal tempósabban tudok velük haladni, és érezhetően könnyebb. A tartásom egyébként se tökéletes, annak még pluszba jót tesz.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#525) Nimrod


Nimrod
addikt

Bia 25 is letudva. :K
Eleje eléggé aljas volt, felfelé kissé meredek és nagyon dagonyázós, de aztán nem volt semmi nehézség.
Ami nem tetszett, hogy az oklevél nem volt névre szóló (ez volt az első túrám ahol ezt tapasztaltam) és nem volt zsíroskenyerezés sem a célban. A kitűző viszont határozottan szép.

(#526) #72042496 válasza sanzi89 (#524) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gratu! :)
Köszi, megnézem az Aldiban! Most hétvégén újra teszteltem a tescósat. Szerencsére túlélt mindent, de nekem ez rövid (max. 120 cm) és úgy érzem, a fogása sem igazán kényelmes.

(#525) Nimrod:

Kissé? Azt hittem, megdöglök rajta! :D
Szerencsére csak az első 7 km volt nehéz, utána még a nap is kisütött! :)

(#527) Nimrod


Nimrod
addikt

Aki volt a A Gyermekvasút nyomában túrán majd írjon róla valamit. Szerettem volna menni, de nem úgy alakult végül. :O

(#528) sanzi89 válasza sanzi89 (#524) üzenetére


sanzi89
addikt

Nos, Aranyszarvas 50 elszalasztva. 17 percem lett volna átszállni a vonaton, amit a jelenlegi helyzetben inkább nem kockáztattam meg. Van olyan vonat a Békéscsaba-Budapest vonalon, ami 250 percet késett reggel, szóval jól döntöttem.

De a MÁV-ra inkább nem használok jelzőket... :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#529) Nimrod válasza sanzi89 (#528) üzenetére


Nimrod
addikt

Én is majdnem kimentem ma Ráckevei Gyalogjáró-ra, de reggel elaludtam. :DDD
Szerencsére... utána látom ki van írva, hogy elmaradt. Érdekes módon előző napi túrát meg megtartották. :F

[ Szerkesztve ]

(#530) #72042496 válasza Nimrod (#527) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elmentünk rá, hát, nem volt tömeg! :D
10:30-kor rajtoltunk, akkorra már sokkal szebb időt kaptunk, mintha mondjuk 8-kor kezdünk. Addigra az utat is kitaposták, tökéletesen járható volt, bár, néhol jeges. A "téli" erdő fantasztikus.

Km-enként EP, a célban pörkölt tésztával, jólesett. Viszont a Gyermekvasúton meg nem engedték kinyitni a sört. :)

(#531) Nimrod válasza #72042496 (#530) üzenetére


Nimrod
addikt

"...A Gyermekvasút Nyomában 20 km teljesítménytúránkat nappali változatban, a március 15-i zord időjárásra tekintettel
megismételjük 2013. április 28-án (vasárnap)!
Az egyetlen megkötés, hogy az első 1000 túrázót indítjuk csak el. Aki biztosra akar menni, élhet az ELŐNEVEZÉS lehetőségével, amelyre Hűvösvölgy állomáson, a múzeumban van lehetőség március 23-tól április 27-ig, munkaszüneti napokon 10:15 - 16:15-ig..."

Én mondjuk ezt a túrát nem ismételtem volna meg, Ráckeveire várok inkább.

[ Szerkesztve ]

(#532) #72042496 válasza Nimrod (#531) üzenetére


#72042496
törölt tag

Óóóó... duplázni lehet? :D

(#533) SebajTobias


SebajTobias
tag

Sziasztok eladóvá vált a mászócipőm, Ha valakit érdekel írjon, és megbeszéljük

[Hirdetés]

(#534) Nimrod


Nimrod
addikt

Óbudai Körtúra 35 túra letudva.
Mivel nem voltam teljesen pihent ezért kicsit tartottam tőle, de csak sikerült megcsinálni. Eddig nem voltam 30 km fölötti távon. :)

(#535) #72042496 válasza Nimrod (#534) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gratula! És basszus, tuti találkoztunk! :)

(#536) Nimrod válasza #72042496 (#535) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszönöm. Párommal voltunk, őt nagyon megviselte.
Szemezek a Tojás 40-el, de lehet csak a 20-as lesz belőle.

(#537) #72042496 válasza Nimrod (#536) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem is csodálom, mert ha nem az elborult teljesítménytúrázó szemével nézi az ember, akkor ez nagyon hosszú táv. A második fele (az aszfalt) a mi társaságunkat is megtépázta.
Őszintén szólva én is marhára untam. Nem terveztem erre a hétvégére túrát, de rábeszéltek. Régen voltam ilyen nyűgös.

Ha Te jól bírtad és tudsz pihenni, akkor nyugodtan vállalhatod jövő héten a 40-et. Én most pihenni fogok.

(#538) sanzi89


sanzi89
addikt

Hétvégén letudva a Damjanich emléktúra 30-as távja. A túra kb 6 km kivételével végig aszfalton megy, eléggé lestrapált, nem szeretem az ilyen túrákat. A szervezők nagyon rendesek voltak, de mivel iskolai rendezés a sok ordibáló, káromkodó, bagózó középiskolás sokat rontott az összképen. Ilyet még nem mondtam túrára, de ez egyszer elég volt. Csak az a baj, hogy március második, illetve április felső felében ezen a környéken semmilyen túra nincs. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#539) Nimrod válasza #72042496 (#537) üzenetére


Nimrod
addikt

Római parton egyik túratárs jelezte is, hogy ő feladja, szóval életemben először jelentettem ilyet ellenőrző ponton. Pedig látszólag bírta, csak nagyon unta.
Én félek, hogy a ráckevei az sokkal unalmasabb lesz, Tököl környékén párszor csináltam 20-asokat.
Bár társasággal azért kibírható. :)

Köszi a biztatást, én akkor lehet nekivágok a 40-esnek, bár nekem azért keményebbnek tűnik kiírás alapján.

sanzi89: ezért utálom a rövid távokat, mert azok tele vannak iskolásokkal. És akkor a mobillal füles nélkül zene (vagy valami olyasmi) bömböltetésről már ne is beszéljünk...

Van egyébként olyan túra (akár hazai, akár környékbeli országban), ami amolyan presztízs értékű és érdemes valamiért megcsinálni? Kinizsiről és Turulról tudok, előbbi inkább csak fel van kapva szerintem, bár ahogy néztem tegnap a szint térképet a vége kicsit aljasnak tűnik. Külföldön meg a Fjallraven Classic, amit egyszer végigcsinálnék, csak ahhoz se pénzem, se társam, se megfelelő felszerelésem. :DDD

(#540) kraftxld válasza Nimrod (#539) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itt van nálunk a Te Araroa csekély 3000km-el: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#541) #72042496 válasza Nimrod (#539) üzenetére


#72042496
törölt tag

Uhh, 70 méter szint... biciklivel nem lehet indulni? :)

A Tojás tuti, hogy keményebb lesz, de ha az Óbudaival nem volt gondod, akkor mennie kell.

Magyarországon ami nehéz, egyben híres is (tuti van még): Börzsöny éjszakai, Mátrabérc, Mátra 60, Piros 85, Mátra 115, Rockenbauer 130, Kazinczy 200. A külföldiek közül csak az UTMB-t ismerem, de az inkább terepfutós.

[ Szerkesztve ]

(#542) Nimrod válasza #72042496 (#541) üzenetére


Nimrod
addikt

Mostani havat elnézve kezdek elbizonytalanodni a Tojás 40-el kapcsolatban. :U

Nem feltétlen nehézre gondoltam. Bár nekem a vibram inkább átok mint áldás, szóval a viszonylag könnyű túra is sokszor igen nehéz számomra. Kivéve ha sáros, dagonyázós a terep, mert abban nagyon tudok menni. :D

kraftxld: ez ha jól látom olyasmi mint nálunk mondjuk a Kék túra?

(#543) kraftxld válasza Nimrod (#542) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ez a kék túra helyi megfelelője, bár itt nincs bélyegzés meg a hozzá kapcsolódó dolgok, csak a tudat, hogy megcsináltad :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#544) #72042496 válasza Nimrod (#542) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kell az a Vibram? Nem akarok téríteni, de én ilyenben mentem a télen (idáig 550 km), s tökéletesen megfelelt. Annyi történt, hogy a külső szélén a gyöngyvászon sajnos kiszakadt, de elviszem suszterhez és rendberakja.

Ja, és nem ilyen metroszexuális színű, mint a linken, hanem szép narancs-fekete. :B

[ Szerkesztve ]

(#545) lorcsi válasza #72042496 (#544) üzenetére


lorcsi
veterán

nem fázott benne a lábad ?

(#546) #72042496 válasza lorcsi (#545) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak amikor hosszabb időre leálltam, de 10 perc után visszamelegedett.

(#547) amargo válasza #72042496 (#544) üzenetére


amargo
addikt

Hi!

Meglehet tudakolni, hogy merre vetted, mert hasonlóra lenne szükségem, csak 40k környékén láttam..

[link]
A nyúlcipőben van más áron is :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#548) Nimrod válasza #72042496 (#544) üzenetére


Nimrod
addikt

Most vagy vissza fogok váltani idővel sima sportcipőre, vagy ott a katonai bakancs. Utóbbiban nem túráztam, de hónapok óta használom mindenféle terepen és remekül bevált.

(#549) #72042496 válasza amargo (#547) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szia!

Persze, a Nyúlcipőben vettem még januárban, 34 ezerért. Állítólag hamarosan megérkeznek hozzájuk az idei modellek is.

(#550) amargo válasza #72042496 (#549) üzenetére


amargo
addikt

Hi!

Köszi, majd benézek. Akkor a tapasztalataid a cipővel elég jók, kérdés csak túrázáshoz használod?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.