Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) hegyimorc válasza lugosi (#1950) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ja, így már értem.

http://garmin.hu/compare?p=1656,1657

Szerintem az előre telepített térkép kb egy fillért sem ér, mert azt teszel rá amit akarsz és jóval gyakrabban frissítheted mint ahogy a garmintől jönnek a frissítések.

A 64st - számomra - inkább a nagyobb memória miatt érne többet mint a 64s, de igazából ez sem fontos, mert amennyi van a 64s-ben az is elég sok és tehetsz bele memóriakártyát is.

Én nem az st-t venném.

(Nekem egy Edge 800 van, mert bringázom. Jár hozzá térkép, de az ugyanúgy OSM alapú mint amit bárki letölthet ingyen. Gondolom az st-nél is így van. Fent van a gps-en, de nem azt használom, hanem vagy a OMP vagy a Tuhu térképét. Mindkettő gyakrabban frissül mint amit a garmin ad)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1952) lugosi válasza hegyimorc (#1951) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi az infót, nagyon hasznos volt. Azt vedd még számításba, hogy igazából bruttó 16k-val kerülne többe az st. Én a másik faktor ami miatt gondolkoztam, az a 2x-es tárhely volt. Így gyakorlatilag 16-ba kerülne a teljes Európa topográfiai térkép és a +4 giga tárhely.

Végül is ilyen árak mellett mi a véleményed, hogy st, és egy évig használnám az előfizetést (birdeye), és a topomap-ot, aztán pedig váltanék egy ingyenes térképre?

Vagy, ha nem, akkor leírnád pár szóban, hogy mennyire nehézkes rátenni egy ingyenes térképet? Elsősorban gyalogos túrázáshoz kellene a dolog.

(#1953) hegyimorc válasza lugosi (#1952) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Váltani nem kell, több térkép is lehet rajta, csak ki kell választani a menüben, hogy melyiket mutassa.

A +16 a teljes árhoz képest nem túl sok, de a +4GB sem az. Az enyémben is 8GB memória van de a legutóbbi frissítéssel már akkora lett a térkép, hogy erre sem fért fel, már kell bele mikroSD kártya is, akkor meg már kb mindegy, hogy mennyi a belső memória. Én inkább kártyát vennék abból a +16ezerből, de ha amúgy nem probléma kifizetni akkor megveheted az st.

Birdeyet valamikor az elejént kipróbáltam, de szerintem nem való az ilyen kis képernyőre.

Ahonnan le tudsz tölteni térképet, ott azt is leírják, hogyan tudod feltölteni, ebbe nem mennék bele. De általában le lehet tölteni SD kártyára másolható imaget is, azt csak simán rámásolod és következő bekapcsoláskor már kiválasztható.

http://openmaps.eu/
http://turistautak.hu/garmin.php

http://www.cyclingabout.com/free-maps-on-your-garmin-gps/
https://www.dcrainmaker.com/2013/05/download-garmin-705800810.html

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1954) lugosi válasza hegyimorc (#1953) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú, köszi! Az infók és a linkek is nagyon hasznosak!

(#1955) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Volt valaki köztetek most az éjszakai mátrai túrán?

Hát nekem első ilyen komolyabb túra volt, és hát kemény :(
Ami eléggé elszomoritó volt hogy fizetsz x forintot és semmit nem kapsz cserébe.
Valahol szölő cukrot, valahol ropit, és magnézium tablettát. Közben vizet összesen 1 helyen kináltak.
Közben meg nézed hogy ők nagyon jól elvannak, sütegetnek isznak, lakomát csapnak, te meg mint telesitő turázó pénzért lof*aszt nem kapsz. Elég szomorú hogy lehuzásról szól az egész.
Nem vagyok nagy igényű, de legalább vizet rakhatták volna ki minden második helyre...

(#1956) lugosi válasza denko (#1955) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kik voltak a szervezői?

(#1957) denko válasza lugosi (#1956) üzenetére


denko
senior tag

" kékes turista egysület " szervezte teljeitménytúrát.

Meg van egy pár "támogató" is az oldalon, de mit támogattak számomra titok marad.
Meg mondjuk összesen 1 toi-toi-t rakhatták volna, bárhol a 44 Km között, vagy bármelyik faházzal leszervezettek volna wc használatra. Mert jópár mellet haladtunk át ahol szervezők is voltak, eggyiknél sem emlitették meg a lehetösségét is. ( Nekem mint férfinek mindegy hogy erdőben hol végezzem el a dolgot, de lányokra gondolhattak volna)

szóval a véleményem a túráról hogy " kemény" és jó erőprobálás de megéri!
Szervezés:2/10-ből.

(#1958) lugosi válasza denko (#1957) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én másik társaságra gondoltam, akikre csak legyintettem volna, de őket nem ismerem. Akkor sajnos szaporodnak a rossz tapasztalatok.

Mennyi idő alatt sikerült a 44km?

(#1959) denko válasza lugosi (#1958) üzenetére


denko
senior tag

Még a szint idő 11 óra előtt kicsivel értünk be.

(#1960)



addikt

Börzsöny Kék túráról valakinek van tapasztalata?

Milyen az útvonal, szervezés stb Gondolkodom rajta, de még nem döntöttem el, hogy akarok-e menni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1961) lugosi válasza denko (#1959) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az jobb mint amire én képes lennék. Gratulálok!

(#1962) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Azt hol lehet kideríteni hogy egy adott területen tiltott-e a vadkempingezés Magyarország illetve Szlovákia területén illetve hogy foglalkozik-e egyáltalán ezzel valamilyen "felügyelő szerv" vagy a kulturált erdőjárás szabályait betartva nyugodtan lehet így tevékenykedni?
Kb. 1 vagy 2 éjszakás nyári túrához mekkora hátizsákot javasolnátok?

Köszönöm

(#1963) Plafoon válasza nzozz (#1962) üzenetére


Plafoon
tag

Kb. sehogy. Mi csak kirándultunk a Bükkben, majd kiderült hogy az a pár hektár pont magánterület, a honvédségé és el kellett hagynunk de semmi tábla, jelölés, információ nem volt róla.

(#1964) nzozz válasza Plafoon (#1963) üzenetére


nzozz
aktív tag

Az igen. Egyszer csak megállt előtted két katona és közölte, hogy innen most le kéne lépni?
Amúgy van egy ilyen erdőtérkép: [link], ebből ki lehet keresni ezt-azt, de túl nagy infóval ez se szolgál.

(#1965) Drótszamár válasza Plafoon (#1963) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ez hol volt? A Borovnyákon a NATO lokátornál?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1966) Plafoon válasza Drótszamár (#1965) üzenetére


Plafoon
tag

Bükk délkeleti részén Kisgyőr fele.

(#1967) sbazsi


sbazsi
veterán

Van valakinek tapasztalata a Decathlonos air seconds sátrakkal?
A konkrét kérdés a pumpa csatlakozóra vonatkozna.
Az összeszerelő videón ez a pumpa szerepel.

Ehhez, illetve biciklikerék felpumpálásához létezik valami egy pumpás megoldás? :U

(#1968) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnék venni egy túrabotot, ez megtenné?: [link]

Egy éve jött el nyugdíjba, és beiratkozott egy túraklub szerűségbe. Néha már volt velük Erdélyben, Szlovákiában. Ilyenkor busszal elmennek, sétálnak, túráznak pár km-t, és késő délután jönnek haza. Illetve, mostanában el szokott járni velük az itteni Nagyerdőre gyalogolni egy pár km-t. A lényeg a lényeg, hogy nem komoly igénybevételre lenne használva. Múltkor mesélte, hogy faágat használtak túrabotként. Most lesz a névnapja nem sokára, és gondoltam, akkor végre vehetnék valami hasznosat is neki.
Itt van még pár alternatíva a Decathlon kínálatából: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1969) Novics válasza SOAD19 (#1968) üzenetére


Novics
senior tag

Hali!

Szerintem bőven megteszi. A csapatunkban többen is hasonló botokkal járják a Kárpátokat, hobbisták bőven elég.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1970) SOAD19 válasza Novics (#1969) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!
Közben olvasom az egyik értékelőt, aki egy kisebb termetű nő lehet, mert panaszkodik, hogy a csuklópántját nem tudja elég szűkre venni. Na, majd megnézem, úgyis van készleten itt, Debrecenben.

(#1905) bugizozi

Anno, én is a bicajozás miatt vettem egy hasonló hálós hátrendszerű táskát, de nem sokkal előrébb vele, mármint ezt használva is izzadt lesz a póló a hátamon. Mivel a háló, csak odatapasztja a pólót a hátadhoz. Lehet jobb megoldás lett volna, ha inkább oldaltáskát vettem volna a bicajra...

[ Szerkesztve ]

(#1971) 98bja


98bja
senior tag

Hali! A nyáron megyek egy 20km-es fotóstúrára a Tátrába. Az lenne a kérdésem, hogy van e valami praktika arra, hogy hogyan vigyen az ember gumicsizmát magával? Fotós hátizsák, nagy állvány, víz mellett hogyan tudok 1 pár gumicsizmat vinni? Kezemben nyilván nem, mert teljesen elfáradna, de akkor hogyan? Arra is gondoltam hogy abban megyek eleve, de hegyi túrázásra nyilván nem a legalkalmasabb a gumicsizma.

(#1972) lugosi válasza 98bja (#1971) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a fotós hátizsák aljára kötözném.

(#1973) válasza 98bja (#1971) üzenetére



addikt

Sztem fölösleges.

Egy vízálló túrabakancs+kamásli már bőven elég mindenhova, amíg nem merülsz térdig vízbe.
De amúgy én 20km-en még a beázott cipőt is szívesebben vállalom, mint a gumicsizmás szenvedést. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1974) Alg válasza (#1973) üzenetére


Alg
veterán

Jó időben még vízálló se kell, csak egy szandál vagy olyan cipő amiből kifolyik a víz és könnyen szárad ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1975) lugosi válasza Alg (#1974) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem, de ez csak magánvélemény, a szandál az egyik legrosszabb választás túrára.

(#1976) válasza Alg (#1974) üzenetére



addikt

Szerintem sem, én pl nem vízálló bokacipőben nyomom télen - nyáron.
Azért mondtam, hogy a vízálló bakancs + kamásli kombó kb mindenhova elég, leszámítva pár nagyon végletes példát.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1977) Plafoon válasza 98bja (#1971) üzenetére


Plafoon
tag

20 km-t simán lehet vízes bakanccsal sétálni, megszokod. Ellenben a csizmával, sosem fogod megszokni, kínszenvedés vele még 1 km-t is menni.

(#1978) moma


moma
őstag

Használt cuccokra van valami hely neten ahol érdemes túracuccokat nézelődni? Vagy csak jófogás vatera?

we all deserve a bit of luck.

(#1979) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Javítsatok ki ha tévedek de egy 3-4 fő számára ennél a sátornál nincs jobb választás.

Tetszik benne az hogy nem egyben van a fekhely hanem két zónára van osztva.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1980) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!
Tudtok esetleg jó turistatérképet ami van garminra? Az is jó, ha van valahol androidra :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1981) Alg válasza Doki16 (#1980) üzenetére


Alg
veterán

Androidra OSMAnd (ha jól emlékszem 3 térkép ingyenesen letölthető, és tud offline navigálni), vagy Locus.

Garminra turistautak.hu, vagy OSM

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1982) winhate válasza hegyimorc (#1951) üzenetére


winhate
őstag

Iszonyat draga.
Egy szaros lampa a bringara 60k röhej.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1983) hegyimorc válasza winhate (#1982) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Hogy jön ide a lámpa? GPSekről volt szó.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1984) lugosi válasza hegyimorc (#1983) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lámpával sötétben is látod a GPS-t :DDD ;)

(#1985) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Sziasztok kempingezők!
3 személy részére melyik 4 személyes sátor lehet a jobb?
Hármat néztem ki:
a legolcsóbb: Skandika Larvik 4, ebay-en 10 ezer körül szoktak lezárulni az aukciók, plusz 4000 Ft szállítás.
a legtágasabb:
Arpenaz Family 4, most 25 ezer. Egy kicsit talán már túl tágas is.
a legmárkásabb: Coleman Rock Springs 4. Eddig akcióban 30 volt, most visszament 40-re. Mindkét oldalt nyitható (szellőzés) és két előtere van.
Évente 2-3 éjszakát használjuk nyáron, semmi extra, eddig háromszemélyes volt, de már "kinőttük".
A vásárlás nem sürgős, ha vannak ősz végén akciók, nekem az még jobb.

Elfogadom a sütiket.

(#1986) Plafoon válasza Dr.NX (#1985) üzenetére


Plafoon
tag

Ősszel olcsóbbak, a felraktározott megmaradt készlet próbálják elpasszolni, ha nem sürgős akkor ne "sátor szezonban" vegyél sátrat.

(#1987) moma válasza Dr.NX (#1985) üzenetére


moma
őstag

Szerintem az pl fontos, hogy hogyan szállítjátok. Mert ha nem autóval, akkor a súly kritikus lehet.

we all deserve a bit of luck.

(#1988) Dr.NX válasza Dr.NX (#1985) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi a válaszokat!
A Decathlonost közben kilőttem, az ár miatt a Colemant is, bár most megint 30 körül van.
Most az eggyel nagyobb Skandika Lykka a befutó, biddelgetek, hátha jövő nyárig megcsípem olcsón, egyszerre mindig fut vagy 4-5 aukció.

Elfogadom a sütiket.

(#1989) mirci18 válasza Dr.NX (#1985) üzenetére


mirci18
addikt

Ebben a decatlonos verzióban nem gondolkoztál?

Én jövőre ezt akarom megvenni.
Ez a tipus kényelmesebb.
Nagyobb benne mindkét oldalon az alvó felület.
Bár nyilván nagyobb a súlya és a mérete is a sátornak de elfér a kocsiban.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1990) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy milyen célból kerestek sátrat? Mielőtt kapnék egy tockost, leírom miért kérdezem.

Én egy ilyet nézegettem a napokban: [link]

Vagyis csak egy ponyva, alj nélkül. Ki lehet feszíteni magasabbra is, és akkor csak eső illetve nap ellen véd. Szükség esetén le lehet tenni földre is, akkor sátorszerű, oké ugye nincs alja. Nagy esőben ez egyértelműen hátrány, egy kisebb esőt ki lehet vele bírni. Én nagy esőben amúgy se vagyok sátorkompatibilis, viszont az összes többi időjárási körülmény között sokkal könnyebb, és olcsóbb is, valamint sokoldalúbb. Esetleg érdemes meggondolni ezt a megoldást is.

Igaz, utoljára gyerekkoromban aludtam ilyen alatt (az nem ilyen gyári volt, hanem házilag készítettük), de elsősorban nem is kint alvásra gondolnék, hanem nap közbeni kint tartózkodásra. Egy nagyobb melegben viszont nem szorul bele a levegő, esetleg olyankor aludni is jó. Mi a véleményetek, használtok ilyet?

(#1991) mirci18 válasza lugosi (#1990) üzenetére


mirci18
addikt

Alvásra számomra alkalmatlan mivel nem véd a szúnyogoktól sem esőtől s úgy általában semmitől.
Én olyan sátrat keresek amiben tágas az előtér de van bőven hely az embereknek is.
Ezért választanám a nemrég belinkelt sátramat magamnak.
Abban 3-4 személy kényelmesen elfér.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1992) moma válasza lugosi (#1990) üzenetére


moma
őstag

Jah az a kérdés, hogy mire kell. Mert pl egy fesztiválon sem jó egy ilyen, mert nem tudod betenni a cuccod, hogy legalább ne legyen szem előtt. De ha ott is van kocsi, akkor meg jó lehet, hogy cuccok bent és egy kint ponyva alatt alszol.

Nekem tudom, hogy a súly a kritikus egy sátornál.

we all deserve a bit of luck.

(#1993) lugosi válasza mirci18 (#1991) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

és moma:

Igen, a szúnyogok ellen nem véd, az kétségtelen. Esőtől és naptól viszont igen, nem tartom igaznak, hogy semmitől sem véd. Sőt, a nagy melegben pont jobb egy ilyen, mint egy zárt sátor, az nagyon be tud melegedni. Ezt inkább szerintem ilyen napos túrázáskor, nap közbeni használatra lehet jól használni, csak kifeszíted két fa vagy két leszúrt bot közé, és máris van egy ki-be járható árnyékos menedéked, ami alatt/előtt tüzet is rakhatsz, lévén hogy nem szorul be alá a füst. Szóval szerintem praktikus, csak tudni kell, hogy mire, mennyi időre használja az ember és tudni kell a korlátait.

Fesztiválra egyáltalán nem járok, és nem is tervezem, ezt klasszikus túrázásra ajánlottam a magam részéről.

(#1994) szebe


szebe
őstag

Magas-Bakonyon volt valaki?
20A-t toltam, "hivatalos" időm 4:43.
Örülök, hogy a nevezésnél nem hagytam magam rábeszélni a 30-asra, pedig a srác nagyon rá akart dumálni :))

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#1995) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Elindítottam a túrázásra szakosodott Instagram oldalamat, ha valakit esetleg érdekelnek a képeim: @turazosgram

Nem tervezem túl gyakran frissíteni, mivel havonta vannak iskolai túrák, a következő szeptember elején.

(#1996) Plafoon


Plafoon
tag

1 napos túrára hány literes hátizsákot szokásos vinni?

(#1997) Novics válasza Plafoon (#1996) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem egy 20 literes Deuter Speedlite-om van. Nekem elég. Persze egy 50 literes zsákot is tele lehet pakolni. :D
Ha nem kell valami speci felszerelés, vagy sok extra ruha, akkor a húszas bőven elég.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1998) lugosi válasza Plafoon (#1996) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

20-30 szerintem. Akkor mondanék 20-ast biztosabbra ha vannak rajta molle zsebek.

(#1999) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Holnap megyünk Dédestapolcsányra és érdeklődni szeretnék, hogy aki járt már arra, merre felé érdemes túrázgatni? Én ezt az oldalt találtam első körben, ahol a következő útvonalat néztem ki: [link] Dédestapolcsány-Tópart-Bányalyuk-Kalica-Dédes 10km, 200m, 3-4 óra

Ez mennyire jó útvonal és ez a Bányalyik meg Kalica merre található mert neten még nem leltem rájuk :D

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2000) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Less Nándor emléktúrára keresek fuvart, oda-vissza Budapestről! Írjatok rám kérlek, ha van hely a kocsiban nálatok :o

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.