Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Alg válasza #72042496 (#1000) üzenetére


Alg
veterán

Na igen, egyedül elég nehézkes és drága. Akkor érheti meg esetleg, ha tudsz duplázni szombat-vasárnap.

Több napos OKT-t (vagy valami hasonlót) én is tervezek vagy tavasszal vagy ősszel a baráti társasággal, a Pilisben vagy a Börzsönyben. 3-4 nap, turistaháztól-turistaházig, hogy ne kelljen sátrat cipelni :U Bár a sátorozásnak is van egy varázsa. ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1002) Alg


Alg
veterán

Ááááh, megint milyen gyönyörű idő lett hétfőre, nézhetem az Erzsébet-kilátót az iroda ablakából... :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1003) deicide válasza Alg (#1002) üzenetére


deicide
veterán

Ez idegesít engem is, egész idáig szürkeség, aztán mikor dolgozni kell, süt a nap...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1004) Drótszamár válasza Alg (#1002) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ne búslakodj, holnapra újra itt a köd ;]

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1005) elfelejtette válasza #72042496 (#996) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekünk is részben az utazás miatt egyre nehezebb az OKT. Debrecenből már a Zemplén, Bükk is elég messze van, a dunántúli szakaszokba bele se merek gondolni, mennyi lesz így minimálbérből...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1006) Alg


Alg
veterán

Basszus, én eddig azt hittem egy héttel később lesz a Turul... így valószínűleg nem tudok majd menni, francba, pedig egyik fő célpont volt :O

Téli Mátrát kellene valahogy megoldani, csak aznap este programom van, mondjuk csak kb. 8-tól... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1007) lorcsi


lorcsi
veterán

tegnap este volt erről egy műsor:
alpannonia

bámulatos miylen szép hely :)

(#1008) Alg válasza lorcsi (#1007) üzenetére


Alg
veterán

Tényleg szép, egy hét alatt kényelmesen bejárható, megjegyeztem, köszi :) Ráadásul az OKT nyugati végéhez kapcsolódik.

Mondjuk a weboldal kicsit félkész állapotban van, a videó meg :((( egy alsó kategóriás mobillal kb. jobb minőségűt kap az ember.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1009) #72042496 válasza Alg (#1006) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahogy emlékszem, jó tempót szoktál menni, én a helyedben nem félnék tőle, hogy nem leszek harcrakész 8-ra.

Végső esetben átmehetsz az L-re, bár szerintem a Kékesért kár lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1010) Alg válasza #72042496 (#1009) üzenetére


Alg
veterán

A táv még kérdéses, hóban-sárban nem biztos hogy kell nekem az XL :D de először fuvart kell szerezni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1011) Alg válasza Alg (#1010) üzenetére


Alg
veterán

Nah úgy néz ki megoldom, megyek inkább Kincsesbányára, onnan biztos visszaérek időben, és fuvart már ajánlottak :U

Majd a Mátrabérc :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1012) deicide válasza Alg (#1011) üzenetére


deicide
veterán

Akkor a Kincsesen összefuthatunk,oda én is megyek. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1013) Alg


Alg
veterán

Ma volt egy kellemes Dobogókő - Bécsi út séta, ebben a szép márciusi időben vétek lett volna kihagyni :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1014) Alg válasza Alg (#1013) üzenetére


Alg
veterán

Képek

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1015) Nimrod


Nimrod
addikt

Kiírásra került végre a Cartographia Kupa, viszont a túrákat elnézve nem biztos, hogy ez idén menni fog. :O

(#1016) #72042496 válasza Nimrod (#1015) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én meg éppen ellenkezőleg vagyok vele: ezek közül 7-re kupán kívül is el szeretnék menni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1017) Alg


Alg
veterán

Már ide is betört... :((( :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1018) #72042496 válasza Alg (#1017) üzenetére


#72042496
törölt tag

TTT-sajtóközlemény
Ez szép és jó, de szerintem kevés. Sajtó-helyreigazítást kell kérni.

Illetve a (túrázós körökben) nagy visszhangot kiváltott videó, amelyet én még nem néztem meg. Majd a hétvégén. A Kitörés miatt többször volt már balhé, remélem, a választások miatt nem mennek neki annyira, hogy a végén eltöröljék.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Alg válasza #72042496 (#1018) üzenetére


Alg
veterán

[link]

Úgy néz ki a BP-kupa megtarthatja a támogatását. :K
Az ATV nem fog helyreigazítani csak ha az NMHH kötelezi, szerintem.
A Kitörésről meg annyit hogy ahol vaskeresztet osztanak díjazásként meg a nyilas egyenruházást "hagyományőrzés"-ként emlegetik oda én nem fogok elmenni, innentől kezdve meg nem érdekel a sorsa.

A videót meg nem éri meg megnézni, nettó hazugság az egész, és csak idegesíti magát az ember rajta

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1020) #72042496 válasza Alg (#1019) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha a TTT rossz hírét keltve valótlant állítottak, és a TTT kéri, akkor jogszabály értelmében kötelező nekik. A helyreigazítás mikéntje is meghatározott. De nem tudom, ez fennállhat-e, meg kéne nézni a videót.

A Budapest-kupa jó dolog, bár az, hogy az idén vagy 70 túra szerepel benne, komolytalan. A Kitörés szerintem a sorozat messze legjobb túrája. Nálam tavaly abszolútban is az volt a 3. helyezett a Dögölj meg és a Bükki források után.

A "messze" szót kihúztam, mert volt benne egy Pálos 70 is, ami meg a 4. lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#1021) deicide


deicide
veterán

Fázós-TOPorgós 16km. Jó volt az idő, volt ugyan sár, de azzal együtt is meglett a terv, 1:30-on belüli idő, 11km/h átlag, ~400 szint.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1022) #72042496 válasza deicide (#1021) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez még síkon sem lenne rossz!

Mi a Zongor 45-ön voltunk, az elején haladósan, aztán a fele körül jól eltévedtünk, onnantól meg bandáztunk inkább. 6:50 körül lett (a menetidő és a sebesség is :) ), és jól beuzsonnáztunk, mire megjött a busz. Most mozi, holnap meg Szent Margit.

Hó végén meg elmegyek dokihoz a térdemmel (magánrendelésre), remélem, helyre tudja majd rakni.

(#1023) deicide válasza #72042496 (#1022) üzenetére


deicide
veterán

45 az szép, grat! Főleg 6.5-el, eltévedve. :)
Térdeddel mi a helyzet? Eleinte nekem is fájdogált, de a condrosulf megoldotta.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1024) #72042496 válasza deicide (#1023) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, de nem volt benne sok szint. Igaz, jólesett leülni a végén, mert én a Tortúra óta összesen egy BUÉK-on voltam. :) Most az a cél, hogy visszaszokjam, és a Dögölj megen ne dögöljek meg majd 1-jén, illetve a Kiss Péteren is szépen végig tudjak menni. :)

A térdem egyik részét tavalyelőtt ősszel, a másik részét tavaly nyáron túlerőltettem, és azóta hiába pihentettem, nem javult meg. A Condrosulf megvolt (nem használt sajnos), a röntgen negatív, nem dagad be, nem véraláfutásos, de rendszeresen fájdogál, és terhelni sem tudom normálisan. Ezért akarom már végre átfogóan kivizsgáltatni, és helyrerakatni. Remélem, csak valami kis apróság miatt fáj, ami hamar és hatékonyan kezelhető.

Közben a futásokat és a lábedzéseket is elhagytam (az úgysem látszik a kocsiból :D), túrázni tudok, bár abban is eléggé visszavet.

[ Szerkesztve ]

(#1025) #72042496 válasza #72042496 (#1024) üzenetére


#72042496
törölt tag

Most néztem, ez volt a 100. teljesített teljesítménytúrám! :B :)
(Bár az első kettőnél kicsúsztunk a szintidőből.)

Statszitika, ha valakit érdekel:
2010 - 1 db
2011 - 9 db
2012 - 30 db
2013 - 58 db
2014 - 2 db (idáig)

[ Szerkesztve ]

(#1026) deicide válasza #72042496 (#1025) üzenetére


deicide
veterán

Szép fejlődés az évek alatt. :Y

Néha én is előveszem a régi igazolólapokat, pl Mátrabérc 1996, na az is olyan túra, amit idén szeretnék valahogy logisztikával megoldani, hogy ott tudjak lenni. '96-2000 között még én is szinte minden hétvégén voltam, akkor még egyetem alatt volt időm, aztán munka mellett már nem volt időm (inkább csak kifogás volt). De most újra nekilátok én is. 1-2-n biztos összefutunk idén. A térded pedig remélem helyrejön. Ha a condrosulf nem használt, akkor az izülettel valószínűleg nincs gond.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1027) Nimrod válasza #72042496 (#1020) üzenetére


Nimrod
addikt

Annyira nem komolytalan, kölyköket például tudom motiválni és most aztán tényleg minden korosztálynak ott a lehetőség. Illetve ugye bevezettek egy új kategóriát, amivel közel minden hétvégén menned kell, az meg haladóknak tökéletes. Nekem család mellett már nem fér bele, csak a sima kupa. :(

(#1028) #72042496 válasza deicide (#1026) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a '96-os Bérc nagyon nagy! Lehet, régebben is írtam, de akkor én nemhogy túráztam volna, de általánosban lapultam a tesiórán, és vártam, hogy mielőbb véget érjen. :)

Igen, köszi, remélem én is! Jó lenne majd csapatni egyet-kettőt, bár jelenleg motiválatlan is vagyok, nem látom a fényt az alagút végén. A térdproblémák mellett több egyéb is összejött most, de idővel általában kisimulnak a dolgok. Tavasztól bringás túrákra is szeretnék eljárni, mert úgy érzem, kell a változatosság. (Meg az MTSZ-arany. :) )

(#1027) Nimrod:

Ezt a 70 túrás dolgot tartom komolytalannak, mert az látszik, hogy a minőség helyett a mennyiség kerül előtérbe. Szerintem jobb lett volna, ha az új kategóriába is inkább kilométer-megkötést vezetnek be, például 25 túra + 800 km. De már a múltkor előkerült, hogy ilyen nem lesz.

Az szerintem is tök jó, hogy a kicsiknek (családosoknak) és időseknek is nyitva áll a kupa.

[ Szerkesztve ]

(#1029) zoo8800


zoo8800
veterán

Jövő héten Téli Mátra, megy valaki? :)

rip and tear, until it is done

(#1030) #72042496 válasza zoo8800 (#1029) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem tervben van. (XL táv.)

[ Szerkesztve ]

(#1031) deicide válasza #72042496 (#1028) üzenetére


deicide
veterán

Jó néha nosztalgiázni. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1032) Alg válasza zoo8800 (#1029) üzenetére


Alg
veterán

Nekem Kincsesbánya lesz.

Vasárnap Hűvösvölgyben túrafüggő érem átvétel
Rá egy hétre budai piros
8-9 még nem tudom
15 meg 4 túra közül kell majd valamit választani (jó lenne a Kiss Péter...)
22 Zöld 45

Ezek a tervek, aztán majd meglátjuk mi sikerül...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1033) zoo8800 válasza Alg (#1032) üzenetére


zoo8800
veterán

Én egy hónapja lenyomtam a Börzsöny Vulkánt, most jön a Téli Mátra, aztán semmi nincs tervben tavaszig. A Kitörésen töprengtem még, de azt elvetettem.

Balika911
én is ezen a távon indulok.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1034) deicide válasza Alg (#1032) üzenetére


deicide
veterán

Nekem rossz az arcmemóriám, ha esetleg összefutunk a Kincsesen, kiálts rám nyugodtan. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1035) Alg


Alg
veterán

A topic kirándulós részének ezúttal:
Téli családi programok - 1-5 km-es kirándulások, vezetéssel, érdekes és ritkán látogatható helyeken.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1036) Alg válasza deicide (#1034) üzenetére


Alg
veterán

Szia!

Nekem rossz az arcmemóriám, ha esetleg összefutunk a Kincsesen, kiálts rám nyugodtan.

Nekem is, de majd figyelek :D
Én egyébként minden valószínűség szerint tök feketében leszek, kamáslival, barna bakancsban, kis Salomon futózsákkal, szürke sapkában.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1037) Alg válasza Alg (#1036) üzenetére


Alg
veterán

Ehh... privi akart lenni, de már mindegy, felőlem lehet közérdekű is :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1038) deicide válasza Alg (#1036) üzenetére


deicide
veterán

Sebaj, észben tartom. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1039) deicide


deicide
veterán

Megvolt a Kincses 30, nekem tetszett. A szél nem, de az útleírás, szalagozás hibátlan volt, hó pedig alig. Emiatt alig kellett nézni a papírt, lehetett kocogni. Amit amúgy nem akartam, de valahogy nem bírom megállni, hogy csak gyalogoljak. A Galya-völgy végén bevállaltam a meredekebb verziót, hát kellett kapaszkodni rendesen felfelé :)
Összességében a hideg ellenére nem bántam meg, hogy elmentem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1040) zoo8800 válasza zoo8800 (#1033) üzenetére


zoo8800
veterán

XL táv pipa, 8ó39p.
Szép volt:)

rip and tear, until it is done

(#1041) deicide válasza zoo8800 (#1040) üzenetére


deicide
veterán

Grat! Durva szint volt, meg gondolom a szél is nehezítette a dolgot. :)

Jövő héten Téli Tihanyra valaki? ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1042) #72042496


#72042496
törölt tag

Gratulálok mindkettőtöknek!

Én is hazaértem a Téli Mátráról. Az egész héten totál kedvetlen voltam ezzel kapcsolatban, és talán a legpozitívabb csalódás lett belőle: [link]

Kékes után a piros sáv még mindig nem fordult meg bennem. Horror volt, komolyan féltem tőle, hogy onnét nem fogok épségben leérni.

[ Szerkesztve ]

(#1043) deicide válasza #72042496 (#1042) üzenetére


deicide
veterán

Neked is elismerés! Nagyon jó eredmény, kocogtatok Ti is azért? Nekem is jól esett ma a lassú futás. Mondjuk a Kékesről lefelé biztos nem esett volna jól, az még szárazon is kihívás. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1044) #72042496 válasza deicide (#1043) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, igen, jelentős részét kocogtuk. Szerencsére a nehéz szakaszok mellett olyanok is voltak, ahol rendesen lehetett haladni. Érdekes, hogy a Mátrában nem fújt a szél. Nagyon szép időnk volt, ez a havas táj ráadásul teljesen átalakította a hangulatom.

Nálatok is leesett már hó?

[ Szerkesztve ]

(#1045) deicide válasza #72042496 (#1044) üzenetére


deicide
veterán

Fejér megye megúszta, 1-2cm van csak, akár nyári cipőben is mehettem volna, nem a fél kilós túracipőkben. A táj persze szebb lett volna havasan, de a gaja völgy azért így is gyönyörű, meg a patakban is rengeteg a víz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1046) zoo8800 válasza deicide (#1041) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi :)
Inkább csak hóesés - szállingózás volt, szél nem.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1047) #72042496


#72042496
törölt tag

Együtt a Magyar Családokért! Teljesítménytúra a Budai-hegységben 20

Meneküljetek! (Sajnos, itt sem volt egy szem hó sem, pedig valamicskét dobott volna rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#1048) Nimrod válasza #72042496 (#1047) üzenetére


Nimrod
addikt

9-esre mentünk két gyerekkel, kisebb miatt aggódtam is. Rutinból mentünk picit, így el is néztünk egy elágazást és beletettünk még pár kilométert. Ebben nem voltunk egyedüliek, sok tanácstalan túrázóval találkoztunk. Néha azért a nyakamban vittem a kisebb kölyköt, de amúgy becsülettel csinálta, félig megvan nekik a Budapest Kupa erre az évre. :)
Most ahogy elnéztem két hétig nem lesz semmi nekik való (legalábbis nem Budapest Kupa, Kitörés nem nekik való), lehet megyek a saját tempómban egy kellemeset valamilyen túrán.

És egész túrát büszkén, Túrafüggő bronz éremmel a nyakamban. :B

[ Szerkesztve ]

(#1049) Alg válasza #72042496 (#1047) üzenetére


Alg
veterán

Akkor jól láttam, hogy te voltál ott a focipályánál tanakodó csapat közepén. Mire oda mentem volna megkérdezni hogy segíthetek-e, elrobogtatok valamerre. Hol sikerült elkeverni?

9-esen mentem kissé másnaposan (2 nap alatt 9 óra alvás a hétvégén...) meg kegyetlen combizomlázzal (tegnapi kihagyott kincsesbánya helyett sok guggolás ;] ), de ha már elmentem a túrafüggő éremért gondoltam legyen meg a BK pecsét.

A 15-ös itinert nem is értettem, K->Hangár->HHH->K innen minimum egy sárga kimaradt a hangár felé, de még onnan sem tudom hogy lehetne felmenni HHH-ra, gondolom Virágos-nyeregből...

Én is sok tanácstalan túrázóval találkoztam, jómagam rutinból megoldottam, már kb. itiner nélkül is menne ez a rész. Nem csalódtam bennük mert nem vártam mást, ősszel nem hogy OKT pecsétes, de még ellenőrzőpont sem volt (a kiírásba pedig igazán beleírhatták volna hogy bélyegzőpárna, toll ajánlott).

Ha nincs TF éremosztás, nem is mentem volna - jah, kb 10 percet vártam mire megkaptam az emléklapot, pedig kb 3-an voltunk a célban. Mi van ha beér 30-40 ember? :(

Értem én hogy jótékonyság meg minimalista, de legalább egy kis erőfeszítést tehetnének, mert ez így nagyon esetleges...

Mindjárt rakok fel képet az éremről.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1050) #72042496 válasza Nimrod (#1048) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az érem alapján még lehet láttalak is az Árpád-kilátó előtt, de sajnos csak az éremre emlékszem: el voltunk foglalva, tanácstalanul nézelődtünk, bújtuk a térképet, azt se tudtuk, hol vagyunk. :)

Egyébként szép az az érem? Nekem csak később érkezik sajnos, mert benne vagyok abban a 7%-ban, akinél hibás lett.

(#1049) Alg:

Igen, esélyes, hogy én voltam, a pályánál is nézegettünk jópár percet. Végül a zöldön mentünk tovább, aztán a műúton fel, és az Újlaki-hegyen keresztül értük el a Virágos-nyerget. Én sem tudom még hol rontottunk, de majd megnézem a térképen.

Teljesen igaz, amit a túráról írtál, engem is ezek zavartak. Különösen az itiner - nem lennék annak a helyében, akinek ez az első túrája.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.