Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Ruszki válasza #72042496 (#1150) üzenetére


Ruszki
senior tag

Basszus, olyan tanácsokat adtok ami nekem eszembe se jutott eddig! :D De mind hasznos!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1152) forceberg válasza Ruszki (#1151) üzenetére


forceberg
veterán

A csoportokkal is vigyázni kell... Egyszer egy brigád után indultam el egy Y jellegű kereszteződésből, persze rossz irányba... :DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1153) Alg válasza #72042496 (#1150) üzenetére


Alg
veterán

Akarok is csináltatni egy "Ne kövess, én is eltévedtem" feliratú pólót ;] Azaz inkább kitűzőt, pólón nem látszik a felirat a zsáktól :DDD Julianuson is volt aki jött utánunk rossz felé, aztán jöhetett utánunk tökön-babon keresztül :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1154) Ruszki válasza Alg (#1153) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ugye mire képes a tömeg! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1155) Nimrod válasza Alg (#1153) üzenetére


Nimrod
addikt

Azért egy téli túrán én is elgondolkodtam hátra nézve, amikor egy tekintélyes tömeg gondolta úgy, hogy én tudom merre kell menni. :DDD

(#1156) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Elkezdtem tervezni a Gerecse 50-et. Olyan kérdésem lenne legfőképpen olyanhoz aki már volt, hogy ha tömegközlekedéssel ment esetleg Pestről az megoldható vagy menjek fel előző nap és aludjak ott valahol. Kocsi nincs most sajnos. Várom a javaslatokat.

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1157) forceberg válasza Ruszki (#1156) üzenetére


forceberg
veterán

Szombathelyi gyors talán? F8-ra van talán lent? Nézd meg a menetrendet.
Mi anno azzal mentünk.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1158) Ruszki válasza forceberg (#1157) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem vagyok otthon a tömegközlekedésben, az a Déliből vagy a Nyugatiból!?
F8ra a rajthoz? :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1159) deicide válasza Ruszki (#1158) üzenetére


deicide
veterán

Tatabánya a BP-Győr vonalon van, keletiből és a déliből indulnak oda vonatok, a déliből több.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1160) #72042496 válasza Ruszki (#1158) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én a Keleti felől szoktam menni (arra lakom, csak nyugatabbra), jó a közlekedés, egy óra alatt ott lehet lenni. A reggeli vonatokat mondjuk nem ismerem.

Az Index, ill. a Facebook teljesítménytúra csoportjában fuvart sem nehéz találni, főleg egy ilyen népszerű túrára. Egy héttel előtte beírsz, ránézel esténként, és hamar meglesz a telekocsi. Gyorsabb, kényelmesebb és olcsóbb is, csak meg kell várnotok egymást a célban.

[ Szerkesztve ]

(#1161) #72042496 válasza Alg (#1153) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ne is mondd, a Mátra 115-ön valami ilyesmi zajlott le a 60. kilométer környékén, amikor bő 10 perc után gyanússá vált, hogy az előttünk vágtázó leányt rossz irányban követjük:

- Ööö, szia, bocsi, biztos erre kell menni?
- Nem.
- :Y

Vissza kellett fordulni, elnéztünk egy kereszteződést. Van még néhány hasonló, de ez az egyik legemlékezetesebb.

[ Szerkesztve ]

(#1162) Ruszki


Ruszki
senior tag

Köszönöm!
Most nézem, hogy a rajt csak 600m van mind a busz és mind a vonatállomastol szóval nem vészes az odatalálás. Azt hiszem akkor inkább vonattal megyek fel. A kocsis dolog is jó ötlet.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1163) Alg válasza Ruszki (#1162) üzenetére


Alg
veterán

Az első vonat a déliből 5:21-re van ott, én azzal tervezek menni ;] (ha nem lesz fuvar)
A második 5:57-es a keletiből már neces, a harmadik a déliből 6:12-re van ott, az már szerintem tömve lesz :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1164) Ruszki válasza Alg (#1163) üzenetére


Ruszki
senior tag

Azt hiszem ezeket néztem én is.
Na ha esetleg van valami konkrétum akkor majd jelzem aztán hátha összefutunk a vonaton.
:D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1165) dkartacs


dkartacs
csendes tag

Re

Egy kis tanácsot szeretnék kérni, hátha valaki már találkozott hasonlóval túrabakancsok terén, és ha már kérek akkor adok is néhány véleményt pár cipőről hátha hasznos lesz valakinek.

Régen mindenféle kínai vackokban jártam túrázni és 3 havonta vághattam ki őket, szal tavaly ilyenkor rávettem magam és vettem egy Trezetát 38,000 ért mountexben. Azt mondták ha rendesen karban tartom akkor 5 évet kihúz. Mondtam nekik, hogy azon azért csodálkoznék mert heti 40 km-t ebbe bele lesz rakva sárban, hóban , napsütésben, sziklán, betonon. De mondja akkor is. Ok. Hát először is ilyen kényelmes cipőm életemben nem volt, első két hétben sírva jártam a gyönyörűségtől :). Vízállósággal nem volt gondom, esőben, hóban is bírta. Kényelme megmaradt (nem vetemedik a cipő egy milimétert sem). Viszont a kiképzést nem bírta szegény :(.
Most egy éves és jobbos cipőn egy kb 1 cm-es szakadás van a belső oldalon, ott ahol "törik" a cipő mikor lépsz. A cipőt minden durva saras kirándulás után tisztítottam (sose hagytam rajta), mindig szobahőmérsékleten szárítottam (sose napon, vagy sugárzó hő mellett). 1 év alatt 2 szor fújtam le impregnálóval (úgy 4-5 extrém vizes eset után). Szal elvileg mindent megtettem, hogy ne menjen tönkre, ami tőlem tellett, DE a kb. 1500-2000 km az benne van.
1. Normális, hogy ennyi után elhal baki, szabad tőle többet várni? (tudom, hogy a futó cipőket is ennyire rendszeresítik, de egy túra bakancstól azért többet vártam)
2. Szerintem érdemes lenne javítani (mert minden más tekintetben jó a bakancs) csak nem tudom hol. Budapesten tud valaki hozzáértő cipészt aki ilyen új típusú dolgokkal is foglalkozik

És akkor még 1-2 gyors vélemény (politikailag nem korrekt vélemény):
Mivel nem akartam utcán ezt a bakancsot koptatni, idő közben akartam találni "közép utat" a 4 ezer forintos kínai és a 25 ezer forintos tisza között. Azt tudni kell hogy gyalog járok munkába és túrán kívül is rengeteget gyalogolok. Így jött képbe a Deichmann meg a Humanic. Anyám ne sírass... lábam be nem rakom erre a két helyre többet. Szal teherbírási sorrendben:
-D-ben Memphis cipő 8.000-ért. 4 hónap alatt elkopott a talpa. (nem eltört, nem kilyukadt, eltünt...)
-D-ben valami Dinamik vagy nem tudom milyen nevű bakancs 11-ért. a 3 hónap alatt (!!!) láthatóan megtört a talpa és teljesen megvetemedett a belső rész (pedig nincs lúdtalpam vagy ilyesmi, olyan default lábam van, hogy wikipédiába mehetne példának :D).
-H-ban Lock félcipő 10-ért. 2 hét után vettem kb észre hogy folyamatosan fáj tőle a térdem, méricskéltem otthon kicsit és külső talpéle kb 3-4 miliméterrel magasabb mint a belső. Ezt ugye boltba nem vettem észre..., de arra pont elég hogy hosszútávon kicsináljon.

Szal ilyen ótvar hulladék cipőim soha nem voltak, amit a kínaiban veszek legalább olcsó ha már sz@r. Szóval ha ebben a két boltban akartok menni akkor már inkább menjetek be egy kínaiba és vegyetek 1.000 ért flip-flop gumi papucsot azzal is jobban jártok :)

(#1166) Alg válasza dkartacs (#1165) üzenetére


Alg
veterán

D-vel én is megjártam már párszor, volt hogy a cipő nyelve a kezemben maradt :Y Olcsó húsnak...

Ha ár/érték arány, akkor a másik D-s, Deka ;) esetleg Hervis (másik H-s :DDD ), ha van valami jó akció (áfavisszaadós, online...).

Trezeta nem garis még?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1167) dkartacs válasza Alg (#1166) üzenetére


dkartacs
csendes tag

Háááát sajnos azt elkevertem valahova :( :(. Én is úgy emlékeztem hogy vállalnak legalább javításra, de feltúrtam otthon mindent és nem találtam meg csak a dobozát

(#1168) Nimrod válasza dkartacs (#1165) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem is Trezeta van, bár az túracipő. Pár éve nekem is megvan, mentem én vele hóban, sárban, betonon, ha esett, ha fújt. Ápolással annyira nem törődtem, impregnálást azért mostanában kapott, bár azzal sem volt gond. 3 év körül lehet, olyan 1000 km környékén tart (1500 talán, tippre, csak a TT-ket tudom pontosan). Egyetlen baja, hogy saroknál a bőr rész már kicsit kidörzsölődött és vékonyabb zokniban kikezdheti a sarkam, de úgy nem szoktam használni.

Deichmann-ban téli bakanccsal már szívtam meg nagyon. Talp kialakítása borzalmas volt, csúszott mint a veszedelem. Helyette inkább Obsit-ban vett Magnum katonai bakancsot használom, de azt csakis rövid túrákra. Sarkam sajnos kicsinálja.
Viszont szintén a Deichmann-ban vettem szandált is, kettőt, amiből a később vásároltat használtam lazább túrán és tökéletesen bevált. Amit korábban vettem az sajnos rossz vétel volt, szétgyilkolta a talpam.

(#1169) Ruszki


Ruszki
senior tag

Gerecse 50 jelentkezés leadva! :DD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1170) Alg válasza Ruszki (#1169) üzenetére


Alg
veterán

Már van előjelentkezés? Nah akkor hajrá :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1171) Alg


Alg
veterán

Ide is: Gyermekvasút 20-on voltam

Holnap Kevélyek körül kevergünk :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1172) Ruszki válasza Alg (#1171) üzenetére


Ruszki
senior tag

Na jó időt mentél és jó időt is fogtál ki.
Gratulálok a teljesítményhez.
Gondolom ezt is sörrel ünnepelték! :DD

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1173) Alg válasza Ruszki (#1172) üzenetére


Alg
veterán

Köszi!

Sör nem volt, de volt vagy 4 mattrészeg egyetemista(?) csapat a Hárshegyen, marmonkannákkal, sörökkel, absinth-al(!). Délben. :(

Ma kellemes séta, azért a vádli-combhajlító érezte a tegnapit, két baráttal kirándulós tempóban 26km - 7 óra, 1100m szint, és viszonylag sok kellemetlen, köves-sziklás-meredek szakasz (lefelé is).

Jó kis hétvége volt :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1174) Lortech válasza Alg (#1173) üzenetére


Lortech
addikt

Velük mi is találkoztunk (József Attila emléktúra) felfelé a Kaán Károly kilátóig, tavaly is ott voltak ugyanezen túra alkalmával...
Aztán tegnap a Kevély körül keveregtem én is, idei első két teljesítménytúrám, úgyhogy nem is esett valami jól egymás után még ez a két rövid táv sem. Próbálom felhozni magam, hogy el merjek indulni a Kinizsin 100-on. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#1175) Nimrod válasza Alg (#1171) üzenetére


Nimrod
addikt

Arra én is mentem volna, de elnéztem a rajtot és egyből a célba mentünk. :o
Mondjuk az ott lévő szervezők érdekes módon nem tudták megmondani, hogy mégis hol van a rajt...

Viszont mivel a József Attila onnan indult (legalábbis nevezésileg), ezért inkább arra mentünk. Valamivel fél táv előtt hagytuk félbe, úti társamnak sok lett volna...
Én tavaly megcsináltam, szóval fel tudtam mérni. Legalább egy kellemeset túráztam. :)

Igaz, az elején egy rövid szakaszon nem a sárga jelzést követtük, hanem a zöldet, ami majdnem párhuzamosan haladt vele.

(#1176) Alg


Alg
veterán

G50 sztonó, rengeteg elintéznivalóm van, és most valahogy nem hiányzik egy hajnali keléssel kombinált 50es tömegtúra változékony időben... majd a sárga.

Kevély körüli kevergésről jut eszembe: a Jenői-torony felé (vagy már utána?) a zöldön láttunk az út mellett egy függőhidat, becsukott, de nem zárt fémkapuval. Elég ramaty állapotban van, nem mernék rajta átmenni... tud valaki valamit róla hogy hogy kerülhetett oda és hova vezet?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1177) Ruszki válasza Alg (#1176) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Én már lázban égek! :DD Hát igen korai ébredés lesz az biztos!Hajnali 4 aztán az 5:21-es vonattal fel,remélem sikerül már 6:30 körül rajtolni!A korai ébresztő az megszokott mert a hét minden napján így keltem(de. műszak).Igazából én sem szeretem a nagy tömeget de majd meglátjuk!Viszek magammal egy kis kompaktot majd remélem tudok egy két képet készíteni!Hát az időjárás elég változékony ahogy mostanában nézegettem ennek örömére kerül be esőkabát is biztos ami biztos!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1178) Drótszamár válasza Alg (#1176) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nem tudom pontosan hol az a torony, de a kevélytől nem messze van egy katonai kiképző bázis. Nem oda tartozik? Kb 20 éve még gyerek koromban kavarogtam arra, és nekem is vannak halovány emlékeim függőhídról. /de lehet hogy keverem valamivel/

Kevély mennyire száraz /járható? Vannak rohadt agyagos részek, és 2mm csapadék után már csak tolni tudom ott a bringát.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1179) Alg válasza Drótszamár (#1178) üzenetére


Alg
veterán

Mi még a front előtt voltunk (múlt vasárnap), akkor csontszáraz volt, de tavasszal a barlangos túrán volt sár, nem volt veszélyes - viszont a K+ le Csobánkára na az embertelen ragadós-agyagos volt

Függőhídról nem találtam térképen semmit, a zöldön van nem messze a "volt bunker bejárata"-tól, kb félúton a Kevélyek meg a víztározó között

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1180) Drótszamár válasza Alg (#1179) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hmm google earth csodákra képes :)

Függőhíd

Mi annó a Háziréti víztározó felől mentünk a Kevély felé, én is kb fél útra emlékszem. A térkép is azt mutatja.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1181) Alg válasza Drótszamár (#1180) üzenetére


Alg
veterán

Ez lesz az :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1182) Nimrod


Nimrod
addikt

Duna menti barangolás és kompozás túra megvolt. Szervezés nagyon jó volt, egy szavam nem lehet. Kifejezetten tetszett az útvonal, volt bőven látnivaló. Igaz, azok között azért akadt lepusztult is. :(((

(#1183) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Megvolt a Gerecse 30 túra, tényleg tömegnyomor, az első ellenőrző pontig konkrétan egybefüggő emberfolyam volt. Aztán ahol szétvált a 10-20 és a 30-50-es táv ott már haladni is lehetett. Azt hiszem a jövőben hanyagolom a túl népszerű túrákat.
Most épp a "jajgatási" fázisban vagyok :DDD, de megérte elmenni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1184) Nimrod válasza Szakbarbár (#1183) üzenetére


Nimrod
addikt

Most láttam a cikket, hogy mennyi résztvevő is volt. :Y
Vannak egyébként furcsa túrák, például idén már a Buék is ilyen volt - aránytalanul drága és döbbenetesen sok résztvevő, szerintem. Szóval ebben az évben inkább az érdekesebb vagy a családi túrákra utazom és nagyon hajlok, hogy belevágjak a Pest Megyei Pirosba vagy a Kék Túrába. Bár most úgy tűnik, hogy változott a Kék Túra. Ezek szerint vehetek új igazoló füzetet? :F

(#1185) #72042496 válasza Nimrod (#1184) üzenetére


#72042496
törölt tag

A BÚÉK azért drága, mert MVTE rendezvény. Szerencsére ők szolgáltatnak is cserébe, erre nem lehet panasz.

Indulóban vagyok, nincs idő utánakeresni, miként változott az OKT?

[ Szerkesztve ]

(#1186) Alg válasza Nimrod (#1184) üzenetére


Alg
veterán

Pecsételőpontok nem változtak, jó a régi füzet is - útvonaláthelyezés volt/lesz pár helyen (Börzsönyben pl.)

Cikkről linket pls :R

Jövő héten ha nem lesz nagyon ratyi idő és nem jön közbe semmi, a párkányi 55-öst néztem, érdekesnek ígérkezik a komppal meg a szlovákiai részekkel.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1187) Ruszki válasza Alg (#1186) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Na sikerült a Gerecse 50. Minden rendben semmi vízholyag. :D Sokan voltak az biztos. 10 óra 12 perc volt az időm. Lehetett volna jobb is de ez volt az első teljesítmény túrám na. A szervezés jó volt, volt minden amit leírtak.
Majd még egy kicsit bővebben!

Üdv, Ruszki!

Ui.: jöhet a Kinizsi 100 :DD

A Börzsönyben annyit változott a OKT persze amin én mentem, hogy odébb rakták pár méterrel ugyan így a pirosat is.

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1188) Szakbarbár válasza Alg (#1186) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Szerintem erre a cikkre gondolt: [link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1189) Nimrod válasza Szakbarbár (#1188) üzenetére


Nimrod
addikt

Igen, erre. :K

(#1190) Telda


Telda
addikt

Sziasztok!

Mátrafüred - Kékestető útvonalra tudna valak valami útbaigazítást, térképet adni?
Nem szeretnék az első alkalommal eltévedni :B .
Még sosem voltam egyedül túrázni, gondoltam a 4 napos hétvégére ha jó idő lesz, jó lenne kicsit kimozdulni.

[ Szerkesztve ]

(#1191) Ruszki válasza Telda (#1190) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Itt egy Mátra térkép,és olvasgass,nézz körül itt!

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1192) Telda válasza Ruszki (#1191) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm! :R

(#1193) Drótszamár válasza Ruszki (#1191) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ha valakit érdekel papír formában is, akkor az Aldiban most egy ezresért árulják épp ezt a változatot: Mátra

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1194) forceberg válasza Drótszamár (#1193) üzenetére


forceberg
veterán

Más is van?

+ kérdés: Galyatetőn a kilátó elkészült már?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1195) Drótszamár válasza forceberg (#1194) üzenetére


Drótszamár
őstag

Igen, volt több fajta is, én Bükköt, Börzsönyt vettem a piliscsabai üzletben. Nem hiszem hogy lokális akció lenne. Egy kupacban voltak láttam Mátrát, Mecseket, és asszem Balatont is.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1196) Nimrod


Nimrod
addikt

Kéktúrázóknak hasznos infó.

(#1197) Ruszki válasza Nimrod (#1196) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv Nimrod!

Ez jól jön! Most vettem meg az OKT pecsételő és igazoló füzetet. Úgy döntöttem belevágok!
Ha esetleg van aki csinálja akkor lehet bombázom kérdésekkel. Ha minden össze jön a hétvégén megcsinálom a Börzsönyi részt illetve szakaszt.

Üdv, Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1198) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Milyen érdekes, ha az ember egy számtech fórumban szocializálódik/nő föl, akkor a tök nemideillő dolgokat is itt keresi. :P E öröm, e bódottá.

Szóval. Idén másodszorra tervezem teljesíteni a Kinizsi100-ast. Tavaly, elsőre egy akkor nemrég vett Adidas futócipőben nyomtam végig, jól szarrá is ment a lábam (nagyon fájt egy ideig), így gondoltam, hogy idén már valami célszerszámmal kéne támadni.
Ma reggel említette egy barátom a Meindl márkát, hogy na, az már valami. Napközben nyálcsorgatva nézegettem hát a nomádsporton a márka lábbeliit, de hazatérve - legnagyobb meglepetésemre - kiderült, hogy apu nemrég pont vett egy Meindl bakancsot :Y Random vette le a polcról vhol Ausztriában, gyakorlatilag mázli, hogy pont Meindl. :W
Mivel a doboza már nincs meg, gyorsan utánakerestem, de azt láttam, hogy ez nincs fent a nomádsporton :F A google azért segített, ez elvileg egy Meindl Pulse XCR (száma: 3404-10) (a női változatáról itt vannak jobb képek).
Namost azért túl sok infó nincs róla a neten, tehát gondolom kifutott modell.
A talpa multigrip, és A kategóriás, ami a Meindl-nél a legpuhábban jelenti ha jól olvastam.

A kérdésem, hogy inkább sírjon a szemem, vagy örüljön? Alkalmas ez a Kinizsi100-asra? Méretben pont nagyobb valamivel (talán 1-1,5 centivel) a lábamnál, úgy tudom, ez kívánatos túrabakancsoknál.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1199) #72042496 válasza Wyll (#1198) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát még amikor meg is találja őket! :D

A bakancs, nos, pofára jól néz ki és valóban, az sem árt, ha nagyobb. :) Hosszú gyaloglás után megdagad az ember lába, illetve lejtőn lefelé sem érdemes körömmel tompítani. Viszont fontos, hogy nincs olyan cipő/bakancs, amelyik mindenkinek jó. Kinizsi előtt járasd be, menj benne hosszabbakat, ideális esetben 50 kilometer fölöttit is!

Egyébként én télen-nyáron futócipőben túráztam (voltak 100-asok is), nekem például az vált be.

[ Szerkesztve ]

(#1200) Ruszki válasza Wyll (#1198) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Akkor lehet majd összefutunk!

Ahogy a kolléga mondat bejáratott cipő a legjobb!Én azt hiszem amiben a Gerecse50-en voltam abban megyek majd ide is!Az egy Dechatlon-os saját márkás magrasszáru bakancs!Haver ilyesmiben gondolkodik!Pontosan ebben!
Lehet,hogy be kellene szerezni egy ilyet!Nem sok az a 1,5 cm!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.