Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Alg válasza Jinxb1rd (#1499) üzenetére


Alg
veterán

Szombaton mentünk Schneeberg-re, és felfelé is, de leginkább lefelé a meredekebb sziklás részeken rengeteget segített volna ha nálam van a bot...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1502) fpeter07 válasza Kimmuriel (#1498) üzenetére


fpeter07
veterán

Nagyon durva az ilyen hátizsákos túrázás.

(#1503) lugosi válasza Kimmuriel (#1500) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Láttam ilyet egy áruházban, de gagyinak tűnt. Milyet éri meg venni? Amit én láttam az egy összecsukható volt.

(#1504) Jinxb1rd válasza lugosi (#1503) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Decathlonban a legolcsóbb is jónak tűnt, masszívnak. De majd én is először kunyerbálok majd valakitől, hogy kipróbáljam. :)

We are only Stardust...

(#1505) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ja egen, még egy dolog: :D
Valami tuti tipp a sátorcövekek leverésére? Mert eszem ágában sincs ezért magammal cügölni egy kalapácsot. Van valami, ami könnyű és masszív? Gondolkodtam, hogy utolsó esetben keresek majd ott egy követ vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1506) lugosi válasza Jinxb1rd (#1505) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bakancs talpával esetleg?

(#1507) Kimmuriel válasza lugosi (#1503) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Jó túrabotot találni nem is olyan könnyű dolog! Mondom a tapasztalataimat, tanuljatok az én hibáimból! Először is olyat érdemes venni, aminek cserélhető a hegye, és kapható hozzá póthegy. (pl. a Fizan botok általában ilyenek: [link]) Ugyanis ha nem cserélhető, és a hegy elkopott, az egész bot mehet a kukába! :( Az első botommal ezt csúnyán megszívtam, pedig nem is egy olcsó darab volt, majd' 10eFt-om bánta! :(((

A másik dolog, hogy bármennyire is menő dolog a grammhuszárkodás, túrabotban semmiképpen nem ajánlom az ultrakönnyű változatokat! Hogy miért? Nagyon egyszerű: túráztam már úgy a Tátrában, hogy nem bírtam leszúrni a botot, mert olyan szél fújt, hogy a bot gyakorlatilag vízszintesen lobogott a szélben! :DDD

A tekerőseket sem ajánlom, mert ha egyszer is homok megy bele (márpedig fog), akkor sosem tudod majd szétcsavarni, amikor szükséged lenne rá, és sosem tudod összetekerni és elrakni, amikor meg az kéne, mert folyton szorulnak ezek a vackok. Sokszor csak otthon sikerült szétműteni fogóval. Hogy a tekerős helyett melyik a jól működő konstrukció, azt nehéz megmondani, gyakorlati tapasztalatom nincsen velük. Létezik csatos megoldás, nekem talán ez a legszimpibb:


De nemrég láttam egy olyan megoldást a Black Diamond-tól, ami a sátorcövek szisztémára hajaz:


Csak tudnám ki az, aki 30eFt-ot kiad egy ilyenért! :W

Januárban egyik alkalommal az Alacsony-Tátrában sátraztunk, és a botokat használtuk sátorcöveknek. Jól meg is locsoltuk vízzel, hogy éjszakára megfagyjon, és stabilan tartson. Másnap jégcsákánnyal kellett szétverni körülötte a jeget, viszont valaki úgy megkínálta a botomat csákánnyal, hogy behorpadt, és azóta nem lehet összecsukni! :O Szóval ezért sem jó, ha ilyen-olyan hiperkönnyű alumíniumból van.
A szivacsozott ill. a parafa markolatúak a legkényelmesebbek, a műanyagok szana-széjjel törik az ember kezét.

Némelyikbe van beépített anti-shock funkció is, szerintem ez annyira nem fontos. Hasznos, de azért nem jellemző, hogy az ember nagyon keményen odakenné a botot a sziklának.

[ Szerkesztve ]

(#1508) polonic


polonic
félisten

A tavaszi és őszi melegben való túrákhoz már sikerült megtalálni a megfelelő ruházatot.

Most viszont télre keresnék megfelelő öltözetet.
Leírom, hogy eddig mi van/mi amit megveszek.

Bakancs egy hanwag alaska gtx lesz - zokni kéne
Nadrág egy fjallraven karl - aláöltözetnek egy icebreaker alsó gondoltam

A felső testre alsó, középső és külső réteg is hiányzik.

Tudtok adni pár ötletet?

(#1509) Kimmuriel válasza polonic (#1508) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Zokni? Bridgedale, télre mondjuk a Trail verzió. (Mondjuk én nyáron is ebben rohasztom a lábam. :DDD ) Mocsok drága, de nagyon megéri, mert irtóra kényelmes, egy nagyságrendnyit emel a komfortérzeten. Tartós is, én nagyon szeretem.

Aláöltözetnek szokták javasolni a merinói gyapjú felsőket, de ezekkel azért óvatosan, mert sokaknak erős viszketést okoz. Én a kevert szálasat szeretem. Icebreaker, Sub Zero elég jókat gyárt.

Ha magyarországi terepviszonyokra készülsz, akkor a ruházkodást nem kell nagyon túlmisztifikálni, és kivágni sokezer forintot az ablakon különböző technikai öltözetekre. Ha van egy kényelmes pulcsid, az már megteszi, esetleg pluszba egy polár mellény (nem kell márkás). Talán a kabát az, amire érdemes áldozni egy kicsit, mert nem túl kellemes, ha az ember rommá ázik. De van aki ezt egy sima mezei poncsóval elintézi, amivel a hátizsákját is be tudja takarni, ha esik.

(#1510) Alg válasza polonic (#1508) üzenetére


Alg
veterán

Bár én többnyire Zajo-ból öltöztem (polartec anyagok jó áron), nekem ami bejött:

Felülre:
vékony polár (Zajo Norman, Polartec power dry, ebben 0 fok körül még futni is tudok egyetlen rétegként)
vastag polár (Zajo valami, Polartec power stretch, nagyon jó hőszigetelő és nedvesség-elvezető)

Nekem ennyi elég ha nincs szél/eső, ha van akkor jön még egy mellény vagy dzseki:
Mellény adidas softshell az outletből
széldzseki adidas gore active shell szintén outletből
Softshell zajo, polartec power shiled anyag, ez alá általában nem kell csak a vékony polár.

Nadrág: a két polár alsó része van aláöltözetnek, a vatagabbat eddig egyszer használtam az Alpokban 1000m körül télen. Kívülre meg az őszi/tavaszi szélálló nadrágok tökéletesek (nekem egy Vaude van).

Zokniból ami nagyon jó, de sehol nem találok másokat meg magas szárút: valami dupla túrazokni, két rétegű és össze van erősítve több helyen. Egyébként van aki a duplázásra, van aki az egy réteg zoknira esküszik - legyen nálad váltó, az sokat tud segíteni.

Ha magas hó, sár várható, egy kamásli sem árt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1511) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Ami a gatyát illeti: Decathlon-os Wedze aláöltözet naciban és simai mezei kommandós gatyában másztam meg a Mont Blanc-t (na jó, a csúcstámadásra még egy kb. 40 éves harisnyát is fölvettem középső réteg gyanánt :D ), szóval ennyit a high-tech cuccokról! :DD

(#1512) Nimrod válasza polonic (#1508) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez itt a reklám helye ;]

Alg: Én is azt mondom, hogy egy réteg, vastagabb zokni és tartalék váltózokni. Ez utóbbit szoktam elfelejteni betenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1513) lugosi válasza Kimmuriel (#1507) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a kimerítő infókat!

(#1514) polonic


polonic
félisten

Köszönöm a válaszokat.
Van már merinói gyapjú cuccom. Semmi problémát nem okoz, úgyhogy jó lesz a téli cuccoknak is ilyen.

Nem Magyarországi túrára kellenek ezek, azaz nem csak. Szlovákia, Tátra és Ausztria, Alpok lesz a célpont egyelőre télen.

(#1515) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Garminra tud valaki ingyenes túratérképet Angliáról?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1516) Kazimír


Kazimír
őstag

Sziasztok,

Tönkrement kedvesem túraszandálja és szertnék neki újat venni.
Pesten melyik boltban találjuk a legnagyobb választékot Teva női túraszandálokból?

(mivel én is egy Teva-t nyúzok 8 éve ezért vennék ismét azt)

Köszi a segítséget!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1517) polonic válasza Kazimír (#1516) üzenetére


polonic
félisten

Mountex, overland

(#1518) Alg válasza Kazimír (#1516) üzenetére


Alg
veterán

Nomádban pont akciósak, SZÉP kártyát elfogadnak (bármelyik zsebből mehet)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1519) Kimmuriel válasza Alg (#1518) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Tévedés, SZÉP-kártyát múlt hét hétfő óta már nem fogadnak el. Én is jól megszívtam ezzel! :O

(#1520) Alg válasza Kimmuriel (#1519) üzenetére


Alg
veterán

:(
Pedig ez volt a fő előnyük nálam, mert amúgy nem kiemelkedő sem a választék (sok "noname", vagy csak én nem hallottam róla márka) sem az árak.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1521) Kimmuriel válasza Alg (#1520) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Ne is mondd, én direkt úgy kértem melóhelyen a cafetériát, hogy számoltam vele, hogy a Nomádnál majd el tudom tapsolni a SZÉP-kártyán rohadó lóvét! :(

(#1522) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Srácok

Ausztriába szeretnénk kimenni túrázni. Nem vagyunk egy nagy túrázos arcok, de a gyönyörű táj miatt szeretnék bebarangolni az osztrák vidéket.

Szerintetek hova érdemes elmenni több napra?

Köszönöm előre is segítségeteket!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1523) Jinxb1rd válasza Sir Pocok (#1522) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Szerintem néz szét túraszervezők honlapjain és lopd le az infókat, hogy ők hova tervezik a dolgokat. baraka, eupolisz

We are only Stardust...

(#1524) Sir Pocok válasza Jinxb1rd (#1523) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Oké, de ha esetleg valakinek lenne bejáratot útvonala akkor az ne szégyelje.

Egyébként ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1525) fpeter07 válasza Sir Pocok (#1524) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha tehetném, ewige wandot mindenképp megnézném.

(#1526) Kimmuriel válasza Sir Pocok (#1522) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Ami brutálisan szép, az a zillertali Alpok! :K

(#1527) zoo8800 válasza Sir Pocok (#1522) üzenetére


zoo8800
veterán

Én a Hohe Wand, Rax, Hochschwab triót járnám be először. Aztán jöhetnek a komolyabb hegyek.
Egyébként nagy kedvencem a Júlia-Alpok Szlovéniában :B Idén végigjártam az Isonzó völgyét a forrástól Bovecig, meseszép...

rip and tear, until it is done

(#1528) Alg válasza zoo8800 (#1527) üzenetére


Alg
veterán

Nem biztos hogy hegyet mászni akarnak, vannak ott szép vidékek 2000m alatt is ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1529) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nem "neki a hegynek stílusban" gondolkodunk. :D Kényelmes öreguras stílusban lenne jó.

Köszi az eddigi infókat. Lementem.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1530) Nimrod válasza Sir Pocok (#1529) üzenetére


Nimrod
addikt

Bécsi-Alpok, szerintem. Nekem szakadó esőben volt hozzá szerencsém és tetszett.

(#1531) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

10-15 fokokat ki lehet bírni pulcsiban, nadrágban? Most nézem, hogy nem lesz túlságosan meleg odaát az elkövetkezendő napokban. :F

We are only Stardust...

(#1532) Nimrod válasza Jinxb1rd (#1531) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem egyénfüggő. Ha haladsz, akkor nem fogsz fázni. Én mentem már hideg időben, egy szál pólóban (illetve kettő, volt alatta technikai is). Én nem éreztem, hogy hideg lenne, de a karomon azért megjelentek az enyhe fagyásnak a jelei. Szóval óvatosan. Esőkabát meg legyen nálad, kihűlés ellen tud védeni amikor megállsz, ne adj megsérülsz és várnod kell.

(#1533) Jinxb1rd válasza Nimrod (#1532) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Az van. Hát nem vagyok az a fázós fajta, illetve inkább szívesebben fázok, mint hogy melegem legyen. :D

Más: az ügyben tudtok tanácsot adni, milyen kaját érdemes vinnem az útra? (kb egy napig nem nagyon akarok vásárolni, sok buszozás lesz, meg rögtön kezdődik a program)

We are only Stardust...

(#1534) Kimmuriel válasza Jinxb1rd (#1533) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Azért csak óvatosan, a szervezetnek a hőtermelés igen komoly munka, ha fázol, az nagyon tudja vinni a kraftot. Ha sok cuccot cigöl az ember, akkor persze kevésbé fázik, de ha jól értem, most nem többnapos túráról beszélünk, szóval kevés cuccod lesz. Szerintem a legfontosabb egy szél- és vízálló kabát.

A kaja meg igazából ízlés dolga. Lehet főzicskézni kemping gázfőzőn is, de van aki elvan sima szendvicsekkel is, azok azért nem romlanak meg egy-két napon belül.
Én a nagy energiatartalmú, térfogathatékony és alacsony víztartalmú kajákra esküszöm (praktikusan hogy kis helyre elcsomagolható legyen, és a víztartalom miatt ne fagyjon szét, de ez utóbbi csak többezer méteres magasságnál érdekes): diákcsemege, földimogyoró, aszalt gyümölcsök, tepertő (a só pótlása nagyon fontos!), kókusz, energiaszelet (Ma Baker zabszelet nagyon tuti), marcipángolyó, némi csoki.

(Bár a Snickers például nem igazán jó csúcscsokinak, mert tavasszal/ősszel 3000 méter környékén kikristályosodik benne a karamell, és betonkemény lesz, olyan mintha homok csikorogna a fogaid között.)

(#1535) Jinxb1rd válasza Kimmuriel (#1534) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hú, de azokkal jól is laksz?

Itt most úgy lesz hogy lesz egy kemping, amihez este mindig visszatérünk.

We are only Stardust...

(#1536) Nimrod válasza Jinxb1rd (#1535) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem 10-20 km-es távokra elég 1-2 energiaszelet a gyúrósabb fajtából. Amit régen vettem az már látszólag megszűnt, helyette nem igazán találtam jót. Ez alkatfüggő is. 20 km felett azért nekem is kell már szendvics vagy valami más kaja.

(#1537) Maximum1 válasza Nimrod (#1536) üzenetére


Maximum1
őstag

Giant Bar Smoothie
Könnyű, kis helyen elfér , sok helyen lehet kapni és nagyot üt, 20-30km-es távoknál ebéd helyett eszem.
A csokival bevontakban több az energia és az ízük is jobb.
Ezek a badi szeletek nekem a belemet megülik.

(#1538) fpeter07


fpeter07
veterán

8 óra séta, gumicsizma, réteken át. Igen fárasztó trió. A kerékpár azért sokkal kellemesebb.

(#1539) Alg válasza Maximum1 (#1537) üzenetére


Alg
veterán

A Giant bar-al nekem csak az a bajom, hogy borzasztóan, émelyítően édes... pár falat után már egyre kevésbé esik jól enni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1540) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Találtam egy nagyon jó alsó-ausztriai ajánlót:
[link]

Ezek közül volt valaki valamelyik úútvonalon? Szerintetek melyiket kellene választani?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1541) zoo8800 válasza Sir Pocok (#1540) üzenetére


zoo8800
veterán

A Raxon és a Hohe Wandon már voltam, részben ezen az útvonalon, ezek szuperek. Azt viszont Neked kellene tudnod, hogy milyen túrát szeretnél. :) Ez a kettő inkább hegymászós, míg az ajánlóban van tókerülés is, minimális szinntel.

rip and tear, until it is done

(#1542) forceberg válasza zoo8800 (#1541) üzenetére


forceberg
veterán

Olyasmire gondolt, ami sima túra félcipőben bejárható, nem kell hozzá extra felszerelés.
A Grüner See környékén van valami jó kis út, ami körtúra? Max. 20km/1000m szintemelkedés.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1543) Sir Pocok válasza forceberg (#1542) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen ilyesmires. Plusz ne legyen nagyon durva szintemelkedés, magyarán ne hegyet kelljen mászni. :D

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1544) forceberg


forceberg
veterán

Friss medvenyom a Nagy Mánán!
Nem vettem komolyan, csak telefonnal fotóztam le. Kár, ki kellett volna húzogatni a fűszálakat.
Itt volt puha talaj, ahol látszanak a körmei is. Kb. 15-20cm-es volt a nyom.
A piroson mentünk Királyházáról, de a turista utak le vannak zárva jó részt még a jégkár miatt! Hivatalosan tilos jó pár útra begyalogolni.

[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1545) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani viszonylag könnyű gore-tex-es vagy hasonló mid vagy magas szárú könnyű bakancsot, de olyat aminek a talpa nem túl vékony? Szóval egy könnyű, de vízálló túracipő-bakancs kellene, de ne olyan vékony talpú, amin a kavicsok érezhetőek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1546) Maximum1 válasza Tigerclaw (#1545) üzenetére


Maximum1
őstag

Álltalában ami Gore-tex /GTX/ szinte mindegyiken Vibram talp van.
Van egy olyan kategória hogy multisport, annak puhább a talpa. pl.: [link]
Mountexben vannak leárazások, persze ezek mind mérethiányosak, de hátha szerencséd van.
Ez ugyan nem MID, de a talpszerkezet miatt linkelem, salamon, itt is , itt is látni hogy egy puhább anyagból van.

[ Szerkesztve ]

(#1547) Tigerclaw válasza Maximum1 (#1546) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valójában megfelelne túracipő is, de az fontos, hogy ne egyszerű futócipő talpa legyen, hanem vastagabb, vagy legalábbis erősebb. Pár napot túráztunk a Szlovák Paradicsomban és én egy North Face gore-tex-es "futó-túra" cipőt hordtam. Semmi bajom nem volt azt kivéve hogy minden követ, kavicsot éreztem és ez a kéretlen talpmasszázs nagyon írritáló tud lenni. Rendes nehéz túrabakancsom van, ezért kellene ilyen 3-4 évszakos könnyű túracipő vagy bakancs, de olyan amit arra is terveztek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1548) Maximum1 válasza Tigerclaw (#1547) üzenetére


Maximum1
őstag

Ezért mondom ezt a talpazatot, menj el és nézd meg.
Én ilyet használok, eddig bejött.

(#1549) Nimrod válasza Maximum1 (#1546) üzenetére


Nimrod
addikt

Mondjuk én Salomonban eléggé érzem a nagyobb sziklákat, köveket is. De messze nem annyira, mint egy átlagos sportcipőben.

(#1550) Maximum1 válasza Nimrod (#1549) üzenetére


Maximum1
őstag

Tegnap mentem Dobogókő-Visegrádot /KÉK/, elég cipőt próbáló egy út volt, de nem éreztem a köveket, pedig volt rendesen.

Más:
Szeretnék egy órát venni, de nem tudom melyik lehet a pontosabb.
Suunto
Casio
A hőmérő, magaság, és az iránytű része érdekelne, hátha van valakinek tapasztalata valamelyik gyártóval.
Olvastam azt is hogy a Casio érzékelőket használja a Suunto, nem tudom mi az igaz.
A suunto elég régi model, míg a casio max. 3 éves fejlesztés.
Esetleg ha tudtok más típust, gyártót max. 40-50ezerig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.