Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Novics válasza zsolthee (#1645) üzenetére


Novics
senior tag

Hamarjában: Mi minden évben megyünk Erdélybe, végigjártuk a Kárpátokat, ha érdekel - vagy bárki mást -, akkor majd tudok összeszedni túrabeszámolókat gps track-kel, minden finomsággal. Amúgy a Kárpáti Lapokat érdemes olvasgatni.
Ha sziklás helyre mész, akkor nem árt egy igazán merev talpú bakancs, ami a bokádat is tartja. Nem néztem meg közelebbről a cipőt, de első nem tűnik túl merevnek az a talp.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1652) Kimmuriel válasza Jinxb1rd (#1650) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

15 eFt-ból aligha lehet kihozni normális bakancsot. :(

(#1653) Alg válasza Kimmuriel (#1652) üzenetére


Alg
veterán

17ért vettem egy fasza, Gore-os AKU bakancsot tavaly az Overlandben... jó, utólsó pár, nagy leárazás, stb... de ki lehet fogni :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1654) Drótszamár válasza Pttypang (#1638) üzenetére


Drótszamár
őstag

A Bükk fennsík klímája érdekes. Méregetünk ott már pár éve hőmérsékletet.

Egy hatalmas nagy "tál" az egész aminek az alján derült és szélcsendes időben összefolyik a hideg levegő.
Minél magasabb pontot keress az éjszakázáshoz, különben az álmod nedves lesz, az ébredés pedig didergős :)

A nyár vége felé nagyon gyakori a sekély köd a Nagymező környékén. pl: [link] de néha csak 1-2 méter magas, vagy csak térdig ér. Természetesen csurom vizes minden ilyenkor.

A leghidegebb a töbrök alján van. Az egyikben 2015 Júliusában 10°C volt a legmelegebb éjszakán reggel a minimumhőmérséklet. A többi napon ennél hidegebb volt! A leghidegebb -5,7°C volt. (igen, július) :K

Természetesen az egész fennsík nem ennyire hideg, és nem is elrettenteni akartalak.

szek: inkább offba tettem.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1655) Pttypang válasza Drótszamár (#1654) üzenetére


Pttypang
veterán

Talalkoztam vele, egyszer "talaltunk egy rovidebb utat" munkatarsammal, akivel neha jarok biciklizni, 11 oras szilvasvarad tura lett belole, ejfel korul ertunk haza miskolcra, akkor mikor nagymezonel jottunk vissza, pont ilyen csodalatos kod volt, rohogtunk is, hogy tiszta silent hill.
[Mar annyira faradtak voltunk, hogy ha szembejon egy kecske, leallunk vele beszelgetni kb ]

Everybody lies.

(#1656) lugosi válasza Pttypang (#1655) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

11 óra alatt kb hány km-t mentetek biciklivel?

(#1657) Pttypang válasza lugosi (#1656) üzenetére


Pttypang
veterán

Endo szerint 111, de a rossz utat ugy ertsd, hogy a hegyoldalon mentünk légvonalban belőtt úttal, kezünkben a biciklikkel, szolid ereszkedessel, a grafikonon egesz jol latszik, akkor csinaltam a fantasztikus allo helyzetbol allo helyzetbe, a kerekparral a kezemben megtett bukfencet, meg hasonlo aprosagok. Azota se volt ekkora mellenyulasom iranyvalasztassal szerencsere, ha eppen "rovidebb utat" is nezek ki valahol magamnak.

Everybody lies.

(#1658) lugosi válasza Pttypang (#1657) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sejtettem hogy durva, de ez nagyon kemény. Hát, elismerésem! :Y

(#1659) Pttypang válasza lugosi (#1658) üzenetére


Pttypang
veterán

Nagy elmeny volt, tudom ajanlani, csak ne olyannal menj, aki nem szereti a csalant es ketsegbeesos tipus, ezzel legalabb kipipalhattam a "talalj egy uj utat" tetelt a listamon :D
Nagyobb szorakozas, mint vegigmenni egy kijelolt túra utvonalon :>

Everybody lies.

(#1660) lugosi válasza Pttypang (#1659) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Á én az én állóképességemmel nem bírnám ki.

(#1661) Pttypang válasza lugosi (#1660) üzenetére


Pttypang
veterán

Az elso par alkalommal, mikor ujra elkezdtem tekerni, Lillafuredre felfele meg kellett allnom, szoval nem Szilvasvaradra ment azert az elso utam, hajra :P

[Lillafured tolem ~15 km, ez oda-vissza 30]

Everybody lies.

(#1662) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok! Megint én. :D

Ti mit javasolnátok jövőhétre úticélnak? Valami nyugis. kompakt hegyekkel tarkított helyre vágyom. Tudnátok ötleteket adni?

Üdv,

We are only Stardust...

(#1663) Pttypang válasza Jinxb1rd (#1662) üzenetére


Pttypang
veterán

Kiindulasi pont, kozeli helyek? Nem tekertem vissza a topicot, gondolom leirtad mar, csak en vagyok uj :)

Everybody lies.

(#1664) Jinxb1rd válasza Pttypang (#1663) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Szomszédos országok. Kiindulási pont Szeged, de ez nem számít. Vagy nem tudom mire gondoltál. :)

We are only Stardust...

(#1665) Pttypang válasza Jinxb1rd (#1664) üzenetére


Pttypang
veterán

Szegedrol például nem feltetlenul küldenélek Szlovákiába túrázni, pedig a Tátra szép :)

Everybody lies.

(#1666) Alg válasza Jinxb1rd (#1664) üzenetére


Alg
veterán

Ljubljana?
Ha sz@r idő van lehet várost nézni, de ott a Triglav környéke is, vagy közelebb a Polhograjski Dolomiti.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1667) lorcsi


lorcsi
veterán

most hogy egyre közelebb a nyár és a meleg..komolyan tervezem, hogy a környékbeli geoládákat begyűjtöm.. és utána távolabb is megyek..
aukciós oldalakon nézegettem a garmin turista készülékeket..de nem vágom mik a lényeges különbségek :F
mi az ami nekem majd kelleni fog?

gondolom micro sd hely nem árt..
de hogy aztán...

árban 15-25 ezer körüli összegre gondoltam..mindenképp 30 alatt

sajnos amik ilyen olcsóbbak azokra főleg régebbiek és nincs egyértelmű összehasonlítás, de sokszor leírás sem
kérném a témában szakik segítségét..

(#1668) lugosi válasza lorcsi (#1667) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugye szegedi vagy?

(#1669) Alg válasza lorcsi (#1667) üzenetére


Alg
veterán

Dakota 10el teljesen jól elvagyok, mondjuk most már lehet 20asat venném az extra szenzorok miatt.

Nincs memkártya hely, de Mo+Ausztria részlettes térkép simán rámegy.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1670) forceberg válasza lorcsi (#1667) üzenetére


forceberg
veterán

Droidos mobil+Navitel+Openmaps térkép?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1671) Alg


Alg
veterán

Apropó OSMAnd-al túrázott már valaki? Használható?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1672) lorcsi válasza Alg (#1669) üzenetére


lorcsi
veterán

Ha nincs nem kártya hely hogyan teszed rá a térképeket?
Gyári kábel?

Milyen extrák vannak a dakota 20-bán amit kihasználnal?

forceberg: wp telefonom van, droidos nem jatszik

Lugosi:
Igen szegedi, miért ?

[ Szerkesztve ]

(#1673) Alg válasza lorcsi (#1672) üzenetére


Alg
veterán

Ha jól emlékszem mágneses iránytű meg barometrikus magasságszenzor (meg ant+, de az annyira nem érdekes)
Térkép bármilyen miniusb kábellel megy mint lemezmeghajtó, de a gyári mapsource programmal a legkényelmesebb felpakolni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1674) lugosi válasza lorcsi (#1672) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak mert én is, aztán engem is érdekelne a dolog, gondolom ha nincs ellenedre, betársulnék valamikor.

(#1675) wetomi válasza Alg (#1671) üzenetére


wetomi
aktív tag

Én használom és elégedett vagyok vele, két különböző telefonon is. Offline is teljesen részletes minden térkép.
Jellemzően útvonalat trackelni szoktam vele, az útvonal hosszát ugyan írja, de a teljes szintemelkedést azt mással szűröm le. Erre talán mást kellene keresnem...

Az ingyenes verzióban 7 térképet tölthetsz le, ebbe belefér a teljes Magyarország térkép ~100 MB, a többit kiválasztod.

Egészében véve szerintem hasznos és jól kezelhető, mindenképpen próbáld ki!

(#1676) T. Almeida válasza lorcsi (#1672) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Van belső memóriája is, ami bőven elég.
Én is dakota 20 tulaj vagyok 3 éve, és a plusz szenzorok miatt választottam.. jó, majdnem 2x annyiba kerül a kütyü, mint a 10-es, de sok-sok évre vásároltam és rengeteget használom (heti többször), szeritnem megérte. Össze sem lehet hasonlítani az "élményt" egy telefon + szoftver kombóval.

(#1677) Maximum1 válasza lorcsi (#1672) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem Dakota 10-em van.
Ha újra döntenem kéne akkor egy dolog miatt venném a 20-ast, az pedig az iránytű.
A 10-ben ez nincs, így csak mozgásban tudja mutatni az utat, elágazásoknál szokott ez probléma lenni, van hogy mellé mész.
Figyelni kell a kijelzőt elágazás után, úgy tudom a 20-as csipog is ha letérsz az útról.

A mobil azoknak lehet jó akik 2-3 havonta mennek és bírják a kompromisszumot, bár most már vannak telefonok amikben jó nagy aksi van, ezek a garminok 2 cerka elemmel mennek 20 órát.

Én még egy Garmin Fenix-et probálnék ki szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#1678) forceberg válasza Maximum1 (#1677) üzenetére


forceberg
veterán

Motorola Defy+.
Egy régi, de jó droidos cucc.
Nem túl nagy méret, ütésálló, vízálló, jó kijelző.
Túra alatti GPS-ezéshez proci lelassítva, sima aksival egy egy napos túrát kibír.
De van hozzá akár extended aksi vagy powerbank is.

Kontra:
mobilnet nélküli GPS hidegindításnál lassan fog jelet.
Hegyoldal-műhold árnyékos helyeken tévedhet(az újabb cuccok lehet, hogy ezt jobban lekezelik, de nekem a Naszály oldalában egyszer mellémért, felérve a gerincre folyamatosan jött vissza a pontosság)

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1679) wetomi válasza forceberg (#1678) üzenetére


wetomi
aktív tag

Telefon függő is lehet. Samsung Galaxy Ace 4 (G357FZ) nálam pontosabbnak tűnik és gyorsabban talál jelet, mint a Sony Z1 Compact.

(#1680) Maximum1 válasza forceberg (#1678) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem akarok belemenni mobil vs. célhardver versenybe.
Amit még tud a kütyü az a garmin szoftver és a vele együttműködő turistautak térkép, aminél szerintem nincs jobb térkép az országról, ez maga a kütyün is fent van.
A szoftveren otthon megrajzolhatom a nyomvonalamat, merre és mennyit akarok menni, persze ez elsőre hülyén hangzik, de ha egyszer ezt kipróbálod akkor csak így mész.

"mobilnet nélküli GPS hidegindításnál lassan fog jelet" ez mobilnál így van, de a garmin az nem mobil.

Egyébként én többször is beleszaladtam olyanba a Pilisben hogy nem volt mobilhálózat órákig, ott pl. a mobil ha jelet veszít akkor van esély hogy percekig jelet keres.
A képeidet nézegetve NHH és Csoványos környékén is mintha lenne ilyen rész, úgy emlékszem, bár még sokszor nem jártam arra.

[ Szerkesztve ]

(#1681) forceberg válasza Maximum1 (#1680) üzenetére


forceberg
veterán

Nem verseny ez, csak van mobillal is jó(elfogadható) megoldás.

A hidegindítás az napi egy alkalom, az első GPS bekapcsolás.
De, ha van GPS vétel, akkor akár ki is lehet nyomni a mobil vételt.
Én a tuhun-n szoktam útvonalat tervezni, az mps-be letöltött utat szépen megjeleníti a Navitel az Openmaps térképen. De ezt sem szoktam használni, nekem elég a kvázi térkép üzemmód.

A Vaskapu-völgyben én is úgy emlékszem, hogy nem volt mobil térerő.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1682) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Végül úgy döntöttem, hogy erre megyek jövőhéten:
https://utazom.com/utazas/lengyelorszag/krakko-es-zakopane-korutazas-lengyelorszagban

Ha valakinek kedve támadna jönni, az szóljon, mert pöppet olcsóbb lenne.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1683) Alg válasza Maximum1 (#1680) üzenetére


Alg
veterán

Én a TuHu OSM-es verzióját használom, mert ahhoz vannak layerek: a trailmarks megjeleníti az útvonal jelét, de az igazi királyásg a THL - trail highlights, a festett útvonalat beszínezi zöld/kék/piros/sárgára.

Az otthoni Basecamp-es tervezgetés meg tényleg jó és hasznos, főleg ha "messzevagyunkmég?" típusú társakat rángatsz magaddal :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1684) Maximum1 válasza Alg (#1683) üzenetére


Maximum1
őstag

Erre gondolsz?
Könnyebnek tűnik ezen tervezni.
"a trailmarks megjeleníti az útvonal jelét, de az igazi királyásg a THL - trail highlights, a festett útvonalat beszínezi zöld/kék/piros/sárgára.
"
Ezeket nem értem, esetleg valami leírás vagy linket tudsz adni?

Azt is kipróbáltam hogy csak gps koordinátáim voltak, odamentem a hegy lábához és beütöttem a Dakotának gyönyörűen megtervezte az utat és oda vitt.

(#1685) Alg válasza Maximum1 (#1684) üzenetére


Alg
veterán

nem, a letölthető-számítógépre telepíthető verzióról amit utána át lehet dobni a Mapsource-on a Dakotára ez volt az ha jól emlékszem.

Annyi hogy a térképen (a Dakotán is) szépen kihúzza kék színnel a kék útvonalat, sárgával a sárgát stb.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1686) forceberg válasza Alg (#1685) üzenetére


forceberg
veterán

Ugyanez az openmaps térkép megy a Navitellel is, azon is szép színesek a jelzett utak :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1687) Maximum1 válasza Alg (#1685) üzenetére


Maximum1
őstag

Találtam még egyet, és van hozzá "gmapsupp.img" ezt le kell cserélni gondolom a Dakotában, Neked mi van a készüléken?
Feltelepítettem mind a kettőt, így néznek ki: OMP ez amit linkeltél, OSM ez amit én, és a Tuhu

(#1686) forceberg
Ez így elég jónak tűnik, ki fogom próbálni, v7.5.0.200 verziót írják a legjobbnak a turistautakra, Neked melyik van fent?
Valami skineket is telepíteni kell hogy jó legyen ha jól olvasom, közben találtam egy oldalt ahol leírja "Zotyo".

[ Szerkesztve ]

(#1688) Nimrod válasza Jinxb1rd (#1682) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem rossz valasztas, par eve en is voltam ezen. :K

(#1689) forceberg válasza Maximum1 (#1687) üzenetére


forceberg
veterán

Peter68 foglalkozott a Navitellel, de sajnos abbahagyta, de Zotyo is írja, hogy ő is Navitel-es, így feltett magához ezt-azt.
Ment pm.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1690) csaszi72 válasza Maximum1 (#1677) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Fenix kettővel barátkozunk :K
Eddig egy kisebb bandukoláson vagyunk túl. Mentett "poi"-hoz vissza navigált frankón.
Kényelmes viselet.
Az autó stoppot ki kell venni mert állandóan rezeg. :D

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1691) Pttypang válasza csaszi72 (#1690) üzenetére


Pttypang
veterán

Gyorsabban kell menni :DDD

Everybody lies.

(#1692) Nimrod


Nimrod
addikt

Rossz topicba postoltam... :U

[ Szerkesztve ]

(#1693) Fred23


Fred23
nagyúr

Az ITT található Dobai tónál járt már valaki? Van mellette egy kicsi tó is, az lehet, hogy magánterület, de nem vagyok benne biztos. Milyen mély a Dobai tó? Mennyire melegszik fel nyáron? Fürödni szoktak benne? Nyáron jó útvonalnak tűnik számomra.

[ Szerkesztve ]

(#1694) csaszi72 válasza Pttypang (#1691) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:D
Inkább kikapcsolom mint 20-al fussak a dombon :C

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1695) Pttypang válasza csaszi72 (#1694) üzenetére


Pttypang
veterán

Hol marad a lelkesedes? :D

Btw tenyleg felesleges gyaloglashoz ez az opcio, mert akkor folyamatosan megall-indul, igen :R

Everybody lies.

(#1696) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Sosem voltam a Magas-tátrában túrázni, egy könnyebb ismerkedő túrával kezdenénk. Aki jártas, attól kérdezném, hogy ez a szakasz járható e április közepén (nincs tiltás, méteres hó stb:)?

A tervünk, első nap: Ótátrafüred – Tarajka - Bilík-menedékház – Tar-pataki-vízesések elágazás - Nagy vízesés – Kis vízesés – Rainer rét - Óriás vízesés – Rainer kunyhó – Rejtett vízesés - Tar-pataki-vízesések elágazás – Hosszú vízesés – Tátraerdőfalva - Ótátrafüred (~12 km, 500 m szintkülönbség)

Második nap: Csorbató parkoló – Poprádi-tó – Kis-Békás-tó – Nagy-Békás-tó – Csorba-tó (~17 km, 1600 m szintkülönbség)

Köszi előre is.

(#1697) Kimmuriel válasza kerxy (#1696) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

A tervezett indulás előtti napokban folyamatosan tessék tájékozódni a szlovák hegyimentők oldalán a lavina előrejelzéssel kapcsolatban: [link] (Itt a Vysoké Tatry -t nézd!) Elvégre tavaszodik, itt az olvadás és a lavinaszezon is! :U

Korlátozások: [link]

A szükséges felszerelésekkel mennyire vagy tisztában? Hágóvas, jégcsákány? Hogyan kell ezeket használni?

Én a második napra tuti nem vállalnék be 1600 méter szintet (és mondom ezt úgy, hogy több három- ill. négyezres hegyet másztam már, legutóbb épp az elmúlt hétvégén).

(#1698) kerxy válasza Kimmuriel (#1697) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi a linkeket. Nem ismerem ezek használatát, mert szerintem nem lenne rá szükség. Jártál esetleg már az említett szakaszokon? Ezek mind 2000 m alatt vannak.
A második napot pl egy kuponos oldalról szedtem, ott azt írják nincs semmire szükség [link] (állóképesség, túratapasztalt nyilván megvan). Az 1600 méter nem fel, hanem össz szintkülönbségként értendő, ami szerintem nem sok.
Azonban a tiltás nem egyértelmű számomra, pl a Békás tavakhoz vezető piros elvileg a tiltás alá esik, de a kuponnal mégis indítanak oda csoportos utat még április végén.

[ Szerkesztve ]

(#1699) válasza kerxy (#1698) üzenetére



addikt

A helyet nem ismerem, de a nehezebb túrát én is előre venném. Második nap nem fog jól esni, hacsak nem vagytok gyakorlottak.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1700) Kimmuriel válasza kerxy (#1698) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Hát nemtom... Kerestem neked egy áprilisi Magas-Tátra fotót, ez útban a Poprádi-tó felé készült:

Ha épp szar idő van, és lefagy az út, akkor fogtok korizni rendesen!

Egyébként vannak olyan helyek is, ahová a korlátozás úgy szól, hogy csak képzett hegyi vezetővel lehet bemenni. Ezeket én sem vágom annyira, de én eddig mindig hegyi vezetővel voltam arrafelé. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.