Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Tigerclaw válasza Nimrod (#1549) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt hiszem megtaláltam a nekem valót. Nem egy "nagy" márka, a Decathlon-os Quencha Forclaz 500 túracipő.

Lélegző, vízálló (bár nem gore-tex membrán, hanem nova dry). A talpa az egyik vásárló szerint bírja a köves, sziklás terepet és láthatóan magas profilú talpa is van. Szintén a vásárlók szerint jól bírja a vizet. Emellett olcsó és 2 év garancia is van rá, ami itthon nem igazán jellemző.

Érdekes, hogy a barna és a kék modell között a leírás szerint van különbség az anyaghasználatban. Kék: PU köztes réteg és TPU talp, Barna: EVA köztes réteg és Gumi talp. (illetve filc és öntött talp). Én a kéket választottam.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1552) Jinxb1rd válasza Tigerclaw (#1551) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hát a bakancsverziója az biztos jó, nekem az van, szóval valszeg ez is ajánlható akkor. :)

We are only Stardust...

(#1553) Nimrod válasza Maximum1 (#1550) üzenetére


Nimrod
addikt

Két Suunto-m is volt, szerintem teljesen jó és megbízható típus. Mindkettőt kihasználatlanság miatt adtam el. Casio-t én inkább utcai, hétköznapi viseletként használok.

Tigerclaw: Nekem a Salomon olyan szinten vízálló, hogy néha Jézusnak érzem benne magam. :DDD
Számomra meglepő módon rengeteg dagonya után sem kezdett el még töredezni a külső rétege.

(#1554) zoo8800 válasza Tigerclaw (#1551) üzenetére


zoo8800
veterán

Én nemrég vettem Merrell Vertis Ventilatort, szintén jó darab :)
Utcára nem az igazi, nehéz és magas a talpa.

rip and tear, until it is done

(#1555) Tigerclaw válasza zoo8800 (#1554) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Néztem azt is, de vízálló kellett.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1556) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!

Szeptember 18-20 vagy 25-27 hétvégéjén elruccannánk páran a Magas-Tátrába, úgy tudom, mind az 5-6-an elsőbálozók leszünk. Terv szerint pénteken kora délután indulnánk autóval, meló/egyetem után. Esti szálláselfoglalás és körbenézés+sör után másnap lenne egy egész nap a túrának szentelve, vasárnap pedig vagy egy kisebb túra, vagy hazafele városnézés.

Kérdés, hogy mit ajánlanátok, melyik csúcsot/tavat, melyik célpontot? Nem akarunk extrém szopást, de egy közepes kihívás szerintem bőven belefér a szép látványért cserébe.
Van valakinek bejáratott szállása?
Jó tanácsok?

Más:
Szeretnék túrabakancsot/túracipőt venni, jó rég óta nem volt már. Egy közepes márkájút vennék, nem kell nekem semmi extrém. Probléma ott van, hogy 47-48-as lábam van, nem tudom, mennyire lehet kapni itthon ilyeneket. Mi az a márka, ami alá nem szabad adni? Kb. a fent említett felhasználás lenne a max.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1557) válasza somasz (#1556) üzenetére



addikt

Én elsőre a Rysy (tengerszem)cúcsot javaslom. Nagyon szép és pont jó nehézségű. Kb 20 km odavissza, kb 1400m szinttel. Adatokat emlékezetből írom, de nagyjából ilyesmi.

Másnap pedig a szlovák paradicsomban tennék egy kisebb kört. Azt lehet fáradt lábra is, nincs nagy szintkülönbség. Cserébe viszont nagyon szép és nem unalmas az útvonal. Létrák, függőhidak, szakadékok stb.

Gyakorlatilag akármekkora útvonalat össze lehet állítani 5km - 50km.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1558) somasz válasza (#1557) üzenetére


somasz
addikt

Szlovák paradicsomban még régen osztálykiránduláson voltunk, azt el is felejtettem, az elég szép.
Rysy-t jegyzem, köszi!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1559) somasz


somasz
addikt

Ebből találtam 47-48-as méretet hirtelen:
Quechua Forclaz 500
Kell ennél komolyabbat keresnem? Jó ez?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1560) Jinxb1rd válasza somasz (#1559) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nekem ilyen van. Jó lesz. ;) Én meg azt hittem nekem van óriási lábam 46-tal.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1561) Tigerclaw válasza somasz (#1556) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is a Risy-t javaslom. Nagyon szép és ha valamiért idő előtt kell visszafordulni, akkor is rengeteg élmény és látnivaló marad. Azért időben induljatok el és ne rohanjatok. A Tátra nagyon köves, sziklás, kell egy "rendes" bakancs, nem elég egy sportcipő. Ott bármikor eshet eső, azzal is számoljatok, de vigyetek napkrémet és nap ellen valami fejfedőt, mert ott pikk-pakk le lehet égni, ha olyan az idő. Rendes napszemüveg is kell. Túrabot szintén ajánlott, kezdőknek és haladóknak is, mert a Tátra nagyon igénybe veszi a térdet, főleg lefele.

Amúgy a Rysy (Tengerszem csúcs) határátkelő is egyben és a Lengyel oldalról is fel lehet menni, vagy arra is tovább lehet menni.

A szállást is érdemes úgy lefoglalni, hogy közel legyen a tervezett túra indulóhelyéhez. (ebben az esetben a Csorba Tó lesz a start helye)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1562) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

York(UK) környékén keresnék túraútvonalat, tudna valaki segíteni?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1563) polonic válasza Alg (#1562) üzenetére


polonic
félisten

(#1564) polonic


polonic
félisten

Lassan meglesz az egész felszerelésem és irány a havas hegyek. Bakancs és zokni érkezett most.
Tátra és Alpok vár. :)
Alig várom már. Rohadtul elegem van már az undorító melegből. Hideget és havat akarok!

(#1565) Alg válasza polonic (#1564) üzenetére


Alg
veterán

Yorkban kellemes 14 fok és most már napsütés :) Megyek is futni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1566) somasz


somasz
addikt

Van valakinek egy kivénhedt, elhasznált fél bakancsa Budapesten?
Ráírnám a kirándulás dátumát, tehát egy stílusos meghívó lenne csak belőle.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#1567) Alg válasza polonic (#1563) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, ezt megtaláltam, de inkább a gyakorlati oldala érdekelne a dolognak - hová érdemes menni, és hogy lehet oda eljutni? (Tömegközlekedéssel, ami... hogy is mondjam... szub-optimális, a Dales és a Moors is vagy 4 óra utazás lenne :( )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1568) mynames


mynames
senior tag

Üdv!

Hétvégi 1 napos melegvizes fürdős helyet keresek. Párommal és 7 éves gyerkőcünkkel mennénk. Mi Bp. keleti részén élünk, és ehhez képest keresek valami nem messze lévő helyet. Pl. már Balatonig sem szívesen vezetnék 1 napért.
(Cegléden a hotel termálban voltunk már, az jó volt nagyon, tetszett, jók a medencék, nincs utcáról beesik bárki feeling, és a büfé is kiváló bár kicsit húzósak az árak, de összhatásban bőven van olyan jó , hogy nem izgattam ezen magam.)

Van valami jó ötletetek?

(#1569) Tigerclaw válasza polonic (#1564) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én már lassan két hete várom a Decathlonból a rendelésem, de sehol semmi. Ha valaki tőlük rendel a webáruházból az számoljon többhetes várakozással. (pedig csak olyat rendeltem, ami raktáron volt elvileg, mert amúgy nem is engedett volna rendelni...szóval nem értem, hogy mire kell várnom)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#1570) polonic válasza Tigerclaw (#1569) üzenetére


polonic
félisten

Nekem a mountexben történt olyan, hogy mire rendeltem, kifogyott a raktárból a termék.
De gyorsan lerendeztük, pénzt is visszautalták, mivel vásárláskor előre fizettem.

Alig várom, hogy kipróbáljam a felszerelést. :)

Mondjuk még van, amit szeretnék venni. Pár icebreaker cucc aláöltözetnek.

----------

Grangers mosó és ápolószerekről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#1571) lugosi válasza Tigerclaw (#1569) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A sportdirec.com-ról Angliából hétfőn késő délután rendeltem, csütörtök reggel itt volt. Röhej, hogy nem az expressz szállítási módot kértem. Ja, ugyanazon a héten csütörtökről beszélek.

(#1572) polonic


polonic
félisten

Goretex belesu nubuk bort lehet sima waxal apolni? Vagy kulon "goretexhez is" jelzesu apolo cucc kell

(#1573) Kimmuriel válasza polonic (#1572) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Goretex-hez spéci cucc kell, ha mással suvickolod, akkor könnyen lehet, hogy kinyírod a membránt, és többet nem lesz lélegző anyag.

(#1574) polonic válasza Kimmuriel (#1573) üzenetére


polonic
félisten

hanwag bakikhoz saját hanwag shoe wax-ot vettem
van impregnáló és wax is egyben, aminél fel van tüntetve a goretex jelzés, de ezt sajnos nem kaptam

a csak a waxnál nincs veltüntetve a goretex jelzés, ezért kérdeztem

(#1575) Maximum1


Maximum1
őstag

Lidl-ben Túra cuccok vannak, nekem nem jöttek be, főleg a szabásuk.
Viszont egy órát vettem, kíváncsi vagyok mennyire használhatók ezek a funkciók.

(#1576) Alg válasza polonic (#1572) üzenetére


Alg
veterán

gore tex belül van, a külső bőrt szerintem nyugodtan kenheted bőrápolóval.

Mondjuk a bőr+gore tex párosításnak szerintem sok értelme nincs

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1577) Jinxb1rd válasza Maximum1 (#1575) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Inkább ilyen cuccokat a Decathlonnál veszek, ha olcsón kell valami. Lidl-t szeretem de nem ennyire. :D

We are only Stardust...

(#1578) Maximum1 válasza Jinxb1rd (#1577) üzenetére


Maximum1
őstag

Ott is voltam a héten, egyre kínaibb holmikat árul.
Polárt keresek, de már látom nem úszom meg olcsóba.

(#1579) Alg válasza Maximum1 (#1578) üzenetére


Alg
veterán

Mi számít olcsónak?

Dekából nekem Bionassay 300 van (ha jól tudom ezek a felső kategóriás túracuccaik), stretch-polár, nekem bejött. Nem egy Polartec-es Zajo, de 10k környékén jó vétel volt. A Forclaz-ok, Arpenaz-ok mondjuk tényleg kicsit kínaipiacos beütésűek :D

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1580) polonic válasza Alg (#1576) üzenetére


polonic
félisten

Ertem.

De miert tartod ertelmetlennek? Nagyon is jo.

(#1581) Alg válasza polonic (#1580) üzenetére


Alg
veterán

Egy jól kezelt, karbantartott bőr bakancsnak nem kell a gore-tex hogy vízálló legyen.

Avagy megfordítva: a gore bakancs előnye, hogy vízálló és könnyű, szemben a szintén vízálló bőr bakikkal, amik nehezek, de cserébe örök életűek is. (a gore elveszti a képességeit használattól függően 3-5 év alatt kb.)

Félreértés ne essék, nem minden bőr bakancs vízálló.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1582) Maximum1 válasza Alg (#1579) üzenetére


Maximum1
őstag

Max. 10 ezer.
Soroksáriban voltam de ott nem láttam semmit a felső kategóriás cuccaikból, megnézem egy másikban.

(#1583) Kimmuriel válasza Alg (#1581) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Pontosítsunk: a gore-tex lényege, hogy befelé nem engedi a vizet, kifelé viszont igen. Magyarán ha te kívülről lekened a bakit egy olyan kencével, ami beszívódva eltömíti a membrán pórusait, attól még ugyanúgy lesz egy ragyogóan vízálló bakancsod. Csak az izzadtság nem tud többé elvezetődni kifelé, és bele fog rohadni a lábad a bakancsba. Kb. ugyanaz az effekt, mintha egy nejlonzacskót húznál a lábadra. Belül fogsz szétázni.

(#1584) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hello!

Nemsoká neki esnék eddigi rövid életem első komolyabb túrájának (~40km), de sajnos az erre megfelelő lábbelivel nem rendelkezem, pedig már ideje lenne egyet beszerezni. Mivel nem túl sűrűn lesz használatba véve, így gondoltam elég lesz nekem egy olcsóbb kategóriás is, nem szeretnék rá vagyonokat költeni. Tudnátok pár túra csukát ajánlani, ami megfelelne a célra?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1585) válasza haromegesz14 (#1584) üzenetére



addikt

Ha csak ennyi a cél, akkor szerintem menj el a legközelebbi dechatlonba (hervis, instersport etc is jó lehet) és vedd meg amelyik megtetszik és kényelmes, nem kell túldimenzionálni.

Ami fontosabb, hogy bármit is veszel, ne a 40km-esre vedd fel először. Előtte menj 1-2 rövidebb túrát benne.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1586) Jinxb1rd válasza (#1585) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hozzátenném, hogy én frissen vettem fel a bakancsom, betöretlenül, de szerencsére nem volt problémám vele. :D De jah, érdemes legalább egy kicsit gyaloglászni benne.

We are only Stardust...

(#1587) haromegesz14 válasza (#1585) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Azzal mennyire törődjek, hogy vízhatlan vagy sem? Vagy az olcsóbb daraboknál annyira mindegy, úgyis beáznak?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1588) haromegesz14 válasza haromegesz14 (#1587) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Illetve még annyi, hogy teljesen jók az alacsonyabb szárú lábbelik is, vagy érdemesebb magasabb szárút venni?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1589)



addikt

Ez teljesen egyéni preferencia kérdése.
Ha biztosra akarsz menni, akkor magas szár és vízálló.

Magas szár: fogja és védi (cserébe kicsit merev)
Vízálló: értelemszerűen vízálló (cserébe jobban poshad a láb)

Én személy szerint az alacsony szárat részsítem előnyben, nekem fontosabb, hogy a bokám szabadon mozogjon. Illetve a mostani cipőm nem vízálló, mivel az kb 10 túrából 1x kell (bár akkor nagyon hasznos), viszont nekem fontosabb, hogy jobban szellőzzön.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1590) haromegesz14 válasza (#1589) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi a segítséget! Korrekt válasz! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1591) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Intersportban milyen rendszerességgel szokott lenni akciós időszak? Egy hét elteltével követik egymást kb.?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1592) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Két kérdés:

1) Buszon való hosszú utazást hogyan lehet a legkényelmesebben átvészelni?

2) November - December környékére van valami túratippetek esetleg? Szilveszterezni szintén túrázás közben fogok valószínűleg, az már be van lőve. De az említett hónapokra betennék még valamit.

We are only Stardust...

(#1593) haromegesz14 válasza Jinxb1rd (#1592) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Szilveszterkor milyen túra lesz?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#1594) Jinxb1rd válasza haromegesz14 (#1593) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

(#1595) SirRasor


SirRasor
őstag

Szerintetek hülyeség télire meleg túrabakancsot néznem városba/hóba? Abból indulok ki, hogy biztosan strapabíró egy túrabakancs. Vagy a dechatlonos elv alapján betonon tényleg gyorsan tönkremennek?

Make Love not war!

(#1596) amargo


amargo
addikt

Ha valaki könnyű cipőt keres a piacon megtalál.
Tudom nem illik hirdetni, de nem is annak szánom, inkább csak figyelem felkeltés.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1597) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Most már biztosan megyek az Eupoliszos téli túrára, szerintetek oda elég ez a cipő?
http://www.decathlon.co.hu/quechua-forclaz-500-vizhatlan-ferfi-magas-szaru-turacipo-id_8319097.html#/272-48

Vagy vegyek mellé inkább még egy ilyet is?
http://www.decathlon.co.hu/forclaz-500-warm-vizhatlan-szurke-ferfi-turacipo-id_8344557.html

Más:
Miért van az, hogy korombeliekkel nem nagyon találkozom túrákon (28)? Tökre örülnék, ha lehetne így ismerkedni akár lányokkal is, de úgy veszem észre, hogy 35+ a túrázok 90%-a. Hol tudnék fiatalabbakat találni? :F

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1598) SirRasor válasza Jinxb1rd (#1597) üzenetére


SirRasor
őstag

Lehet rosssz összefüggés, de 31 vagyok és nagyon mennék túrázni (eddig is), de messze lakunk a hegyektől (Szeged), így pénz miatt csak 1x jutunk el egy évben. A lakosság zöme nem gazdag. 35+-nál már nagyobb egisztenciát elér az ember, és jobban van anyagi fedezet a menéshez. Szerintem.

Más: ha elsődleges cél a lányokkal való ismerkedés ( :DD), akkor célszerű a helyi lakosságot megcélozni, hacsak nem akarsz távkapcsolatot. És sportban persze. A sportos nők nagy része fut, mert a futás mindennek az alapja, meg az ő alakjukhoz jobban megy is. Szóval derítsd ki a legnépszerűbb futási útvonalakat a környékeden és hajrá :)

Más: belinkeltél 2db Quechua bakancsot. Ugye tudod, hogy betonon nem lehet ezeket használni? :DDD Ha strapabíró kell, akkor vagy military shopokban katonai bakancs, vagy munkavédelmi. Persze azok se örök életűek :U

Make Love not war!

(#1599) Jinxb1rd válasza SirRasor (#1598) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Én is Szegedi vagyok btw. :B

Volt egy női ismerősöm, szegedi, aki elment Puerto Ricora és ott ismerte meg a barátját, aki szintén szegedi. :D

Távkapcsolat annyira nem lenne probléma, mert körülbelül bárhova bármikor tudok költözni, ha arról lenne szó, tudnék lépni ez ügyben. Futni, hát... Ilyenkor már nem szívesen dugom ki az orromat. Illetve most baráti körben annyira nem tudom bővíteni az ismerősöket, hogy megismerhessek valakit. Viszont úgy vettem észre, hogy a túrázók nagyon közvetlen, barátságos emberek, teljesen normális gondolkozással, azért gondoltam, hogy ez lenne egy jó közeg válogatni, szemben mondjuk a futó, plázás buta csajjal (jó, biztos van értelmes is közöttük).

Eddig 8-9 napot használtam, intenzív túrázáson, továbbá legutóbbin vagy 3-4x bele sikerült csúszni vele mélyebb vízbe, de nem ázott be. Én maximálisan elégedett vagyok vele, úgyhogy ez a cikk nem igazán érdekel, főleg, hogy egy gyerek használta a cipőt. Simán focizhatott benne, nem is értem...

We are only Stardust...

(#1600) Nimrod válasza SirRasor (#1598) üzenetére


Nimrod
addikt

Attól függ, környékbeli teljesítménytúrákra én is sokat jártam, távolira nem annyira, mert az több időt és szervezést igényel. Nem látok ilyen összefüggést, de ettől még lehet.
Viszont valóban, fiatalabb korosztályból inkább a futók körében lehet ismerkedni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.