Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Novics válasza Alg (#1799) üzenetére


Novics
senior tag

Gondoltam rá, viszont olyan sokat nem túrázok - sajnos -, az órát meg tudom máshoz is használni. Pl elég sokat kerékpározok. Adná magát egy sima km-óra, de nem akarom a bringát elcsúfítani vele. :) Futnom is kellene megint, mert... rám férne, szóval egy amolyan multisport cuccot kerestem. Vagyis hát én nem is kerestem kérem szépen, 2 nappal ezelőttig eszembe sem jutott, hogy ilyen kellene nekem. :DDD Túrázni természetesen térképpel megyek, a kérdés inkább csak érdeklődő volt, nem valós igényre kérdezett rá.
Az aksi gondot szerintem megoldja egy power bank. Ha 2 napot elröcög egy töltéssel, akkor az simán vállalható.

Megnyugodtam amúgy. Vettem egy refurbished Fenix1-et. 40 alatt megvan vámmal együtt. Ha anyu Puma órájának az öve jó ehhez - nem találok róla infót a neten -, akkor a pulzusmérés is megoldott. Ha nem, akkor majd vadászok valami olcsót hozzá.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1802) Alg


Alg
veterán

Nincs valakinek tavalyról Eötvös30 trackje?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1803) forceberg válasza Maximum1 (#1687) üzenetére


forceberg
veterán

Van ingyenes app amin működnek az openmaps túrista térképek?
Mobilnet nélküli megoldás érdekelne...

5-ös droidon nem megy a régebbi navitel :((( , újabbat megvenni meg nem akarok :B

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1804) Alg válasza forceberg (#1803) üzenetére


Alg
veterán

Locus?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1805) forceberg válasza Alg (#1804) üzenetére


forceberg
veterán

Azt egyszer régebben próbáltam, nem tetszett...
Map letöltés helyett megeszi a túratérképeket?
+ legalább ilyen szinten láthatóak a jelzett utak?
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1806) Kimmuriel válasza forceberg (#1803) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

A geocaching-es g:hu esetleg? [link]

(#1807) forceberg válasza Kimmuriel (#1806) üzenetére


forceberg
veterán

THX!
Kipróbálom. Nekem csak térkép funkció kell, amely térképre a GPS rárak, hogy hol vagyunk épp.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1808) lugosi válasza forceberg (#1803) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, pocket earth van-e androidra, de valószínűleg. Annak is nézz utána szerintem.

(#1809) Maximum1 válasza forceberg (#1803) üzenetére


Maximum1
őstag

Itt ez az eldugott kis leírás, e szerint a 9.2.0.4 az utolsó ami megy 5-ös androidon és "smink"elve van.
Próbáltam, működik, Redmi 3-mon és Sony M2-ön is ment, a Sony-n talán 4-es android volt....
Ha jól emlékszem az apk próbaverzió volt a letöltésben....
Szép volt meg minden, de maradtam a Dakota 10-emnél.

(#1810) forceberg válasza Maximum1 (#1809) üzenetére


forceberg
veterán

Írtam, hogy újabb verziót nem akarok megvenni, csak mert a régit ellehetetlenítették újabb droidokon.
7-es droidhoz meg majd jön a még újabb verzió? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1811) Maximum1 válasza forceberg (#1810) üzenetére


Maximum1
őstag

Igazából az egésznek az a lényege hogy 9.2.0.4-ig fejlesztették a hazai arcok, utána nem, tehát az ennél magasabb verzión nincsenek rajta a magyar túrajelzések. /sminkek/, ez van, kell vagy nem. :DDD

(#1812) func93 válasza Alg (#1791) üzenetére


func93
senior tag

Tudsz abba segiteni, hogy a gps jelet, hogy lehet módositani, hogy ritkább legyen a jel? Azt hittem eddig úgy van beállitva, de nem. Hétvégén megyek egy 12 órás túrára a tátrába és nem akarom h lemerüljön.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1813) Alg válasza func93 (#1812) üzenetére


Alg
veterán

Settings -> Activity menüben kiválasztod ami neked kell (gondolom Hike) és ott van a data recording 1sec vagy Smart

Illetve ugyanitt egyel lentebb a GPS-nél van az UltraTrak vagy mi ott beállíthatod hogy milyen időközönként kapcsolja be a gps-t és rögzítse a pontot, egyébként meg kikapcsolja

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1814) func93 válasza Alg (#1813) üzenetére


func93
senior tag

:R Királyság. Köszi!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1815) func93


func93
senior tag

Most hétvégén a magas tátrába megyünk, a fehér tavi csúcshoz.
Az lenne a kérdésem, hogy, hogyan érdemes öltözködni oda?

Még nem jártam arra. Esetleg valaki volt már júniusba a tátrába? Jöhet a tipp.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1816) Novics


Novics
senior tag

Megjött a "picinyem"! :DDD
Nem kicsi, ellenben nagy. :) Az már tuti, hogy a szíj cserélve lesz. Eddig is gyanús volt, de most már tuti.
Honnét lehet leszedni olyan térképet, ami meg is eszik? A gmaptools-ról szedtem le egy Közép-Európát, de nem igazán jutok vele dűlőre. A BaseCamp megvan, az a geocachin.hu-s térképet be is nyalta, de átküldteni nem tudtam.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1817) Alg válasza Novics (#1816) üzenetére


Alg
veterán

Mapsource-ot tedd fel, én azzal szoktam eszközre térképet küldeni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1818) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Volt valaki mostanában a szlovák paradicsomban.
Mi a helyzet a mellette lévő Ciganska Kolonia-val? Ott szeretnénk kezdeni a túrát, de nem tudom hogy mennyire biztonságos.
[valahol ezen a környéken van]
[link]

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1819) Novics válasza Alg (#1817) üzenetére


Novics
senior tag

:R
Ma reggel jól megtréfált, alig akart bekapcsolni. Már az is meglepett, hogy kikapcsolt. Legalábbis semmi nem volt a kijelzőn, és nem is reagált a gombok nyomkodására. Aztán szerencsére magához tért. Viszont azt még szoknom kell, hogy nem elég a Start GPS-t nyomnom, még el is kell indítani a tevékenységet, hogy tényleg trackeljen is.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1820) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

3személyes nyári, de vízálló sátorra lenne szükségem, hol érdemes szétnézni?
decathlonban ezt láttam, de ki tudja hol kaphatok még jót

nyári hálózsák is kellene, minél kisebb helyen elférő, és nem múmia, hanem téglalap alakú

ha van tippetek, írjatok légyszi

köszi

[ Szerkesztve ]

(#1821) Alg válasza seadrone (#1820) üzenetére


Alg
veterán

Ebben az árkategóriában kb mindegy szerintem mit választasz, komolyabb esőt egyik sem fog bírni (de megkockáztatom hogy kisebbet sem) - érdemes vinni magaddal vastag mezőgazdasági fóliát amit fölé lehet teríteni/feszíteni ha kell.

Ezek ilyen 2000mm vízállóságúak, egy rendes esőkabát pl. 8-10.000nél kezdődik

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1822) seadrone válasza Alg (#1821) üzenetére


seadrone
őstag

festőfólia alap :)

(#1823) Plafoon válasza seadrone (#1820) üzenetére


Plafoon
tag

Szia nekem ugyanilyenem van, kisebb esőt mindig kibírta idáig, de ez nem 3 fős, ketten is nyomorogni lehet csak benne. Amúgy egy teljesen korrekt, jó sátor a maga árkategóriájában. Hátránya még hogy nehéz, meg nagy a csomagja, kerékpáron nehézkes a szállítása.

(#1824) seadrone


seadrone
őstag

benézek majd, hogy milyen élőben

csomag, ilyesmi a kocsiba befér, a sátor inkább vészhezyetre kell

(#1825) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

El kellene egy kis segítség...
Vennék egy hátizsákot, de a választék is nagy meg az áruk is :))
A Magyar Zarándokútra készülök, szóval több napos lenne az út, és ehhez keresek 40-50L-s zsákot.
Nézegettem a kilimanjaro annapurna ii 40 táskát a neten, bár még élőbe nem láttam, Quechua tasi is szóba jöhet. De fontos lenne a hátrész állíthatósága, és a hálózsák tartó, hogy ne alulról kelljen kibányászni nap mint nap. Persze a súlya se legyen elhanyagolható, és kényelmes is legyen. Lehet túl sokat akarok, olcsón, de hátha valaki szolgálhat értékes információval.
Karrimor-t is néztem, de vagy nehéz, vagy a deréktartó szivacs túl kicsi és előre láthatóan vágná az oldalam.
Előre is köszi...

(#1826) forceberg válasza Kukcaman (#1825) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem Quechua 40-es van(6 éves, azaz most már sztem más verzió fut belőle), kiválónak mondanám, de ennél magasabb árkategóriájú hátizsákom nem volt még ,nem is lesz.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1827) Alg válasza Kukcaman (#1825) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem menj el 1-2 helyre ahol van több fajta, és próbálgasd ki hogy melyiket hogy tudod magadra állítani, hogy éred el a zsebeket stb.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1828) keresss


keresss
csendes tag

Quechua hát része elég keménynek tűnik, nem dörzsölné ki a hátat?

[ Szerkesztve ]

(#1829) Alg


Alg
veterán

Offline térképet keresőknek, Locusról:

Free verziót kell leszedni, az is bőven elég. Az ingyenesen letölthető térképek a MapQuest (100.000 csempe/nap), de ezek nálam nem működnek tökéletesen - az utolsó, 18-as zoom-fokozatnál random szerverhibával elszáll mindig.

Viszont, ha regisztráltok a Locus store-ba (akár FB vagy goggle fiókkal), akkor kaptok 3 térkép ingyen letöltést - egy térkép egy ország, OSM-alapú LoMaps.

Illetve párszáz ft-ért lehet utána letölteni térképeket - jóval olcsóbb mint a papír...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1830) Plafoon válasza keresss (#1828) üzenetére


Plafoon
tag

Ha puha lenne akkor a hátizsákban lévő cuccok nyomnák a hátadat.

(#1831) func93


func93
senior tag

Sziasztok

Telefonra van olyan app ami kezeli a gps tracket? Megyek szombaton a patai matra tt-re. Aztán gondoltam felcsapom rá ha lehet.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1832) Gyb001 válasza func93 (#1831) üzenetére


Gyb001
senior tag

android/ ios/ win?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1833) func93 válasza Gyb001 (#1832) üzenetére


func93
senior tag

Srry. Droid.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#1834) Gyb001 válasza func93 (#1833) üzenetére


Gyb001
senior tag

Nem tudom milyen formátumban van, de szerintem az osmand szinte mindent ismer.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1835) eastsider


eastsider
nagyúr

sziasztok,

-egyelőre- alkalmi túrázáshoz milyen cipőt ajánlotok? de jó lenne, ha egy darabig bírná, és nem hullana szét:)

bp-n bármelyik bolt játszik :)
illetve ebből mennyivel kell nagyobbat venni? akkora elég, mint futócipőből?

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#1836) Alg válasza eastsider (#1835) üzenetére


Alg
veterán

Teljesen mindegy csak legyen kényelmes, ne túl nehéz és lehetőleg ne bőr/gore tex hanem valami szellőzős fajta. Alkalmi, itthoni túrázáshoz nem kell túlbonyolítani a dolgot.
Akár egy futócipő is megteszi.
Ha nagyobb távokat, illetve hóban-sárban-magashegyi sziklákon mész akkor érdemes kicsit jobban utánajárni, de akkor is a kényelem a legfontosabb.

Picit nagyobb lehet hogy egy vastagabb túrazokni esetleg beleférjen.

Apropó zokni: nem tudja valaki hol lehet kapni Rywan climasocks zoknit? Baromi jó kényelmes dupla rétegű cucc, egyszer találtam egy párral a SprtsDirect-ben, de azóta se sehol és kezd eléggé elhasználódni...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1837) forceberg válasza eastsider (#1835) üzenetére


forceberg
veterán

Alkalmi mozgásra simán megteszi a Quechua. 15 környékén már simán jók!
Vagy a Sportdirectből Karrimor. Jó áron ki lehet fogni jót.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1838) eastsider válasza Alg (#1836) üzenetére


eastsider
nagyúr

és @forceberg
ez egy egész napos tátra túra lesz. (sziklásabb), ide is elég egy ilyen cipő?
meg végülis, ha érdemesebb jobbat venni hosszú távon, akkor nem kér enni.. csak még azt nem tudom mennyit fogok túrázni, de lehet, hogy egy évben 2x veszem elő...
futócipőt sajnálnám oda

mondjuk ez? [link]. árban megfelelő, vagy nézzek be overlandbe?

[ Szerkesztve ]

(#1839) eastsider válasza eastsider (#1838) üzenetére


eastsider
nagyúr

olvasva elég gázokat írtak róla :F

(#1840) Alg válasza eastsider (#1839) üzenetére


Alg
veterán

Én benéznék a borároson az Adidas outletbe ott is szoktak túracuccok lenni jó áron (bár inkább ősszel-tavasszal)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1841) Novics válasza eastsider (#1838) üzenetére


Novics
senior tag

Ez nekem is probléma, hogy nem éri meg megvenni a Hanwag bakancsokat, mert annyit nem megyek - ezért sajnálnék rá 60-at költeni - , hogy kihasznaljam, és ne anyagfáradásban menjen tönkre, mint a Merrellem. Télen egy Olang bakancsot vettem, igaz az már 32 volt, de full bőr, és ez is olyan, hogy hiába mész ritkán kemény terepre, akkor sem tudsz mokaszinben végigmenni rajta, akkor is kell egy normális bakancs. Én mondjuk még nem voltam a Tátrában, de sziklás terepre nem árt szerintem egy megfelelően kemény talpú bakancs.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1842) eastsider válasza Alg (#1840) üzenetére


eastsider
nagyúr

na meg is nézem majd, itt van a szomszédban, köszi. hátha

(#1843) Gyb001 válasza eastsider (#1842) üzenetére


Gyb001
senior tag

Én gyakran kb 1-2 havonta megyek a Tátrába. 3 éves 20 000 Ft-s deichmann bakanccsal. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Nem olyan nagy túrák de pl erre teljesen jó volt.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1844) eastsider válasza Gyb001 (#1843) üzenetére


eastsider
nagyúr

Mit ajánlotok? Magasszaru vagy félcipo?

(#1845) Alg


Alg
veterán

Zajo weboldal megújult, elég durva készletkisöprős akciók vannak, illetve jönnek az új cuccok. XL-től felfelé vannak pl. ilyenek(dupla ennyiért sem gondolkodnék rajta ha lenne L-es), de vannak nagyon jó esődzsekik is őszre (Karakorum, Alpamayo 130ezerről 45re)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1846) forceberg válasza Alg (#1845) üzenetére


forceberg
veterán

Mit tud egy ilyen gatya? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1847) polonic válasza forceberg (#1846) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk a softshell nehezen vízálló hosszú távon, na mindegy.

Megóv az esőtől, ezt kéne tudnia.

A fjallraven leszerepelt nálam. Bevaxoltam duplán a g1000-es nadrágomat, tíz percet bírt az esőben. Totál átázott. Élmény volt úgy túrázni 10 fokban egész nap.

(#1848) forceberg válasza polonic (#1847) üzenetére


forceberg
veterán

Gondolkodok egy alant linkelt nadrágon, de magyar viszonylatban, vagy nem havas szezonban kb. 2000m-ig van ezeknek értelme? Nem hardcore túrázásról beszélve, hanem mondjuk max. 20-25km-es kirándulások.
Nekem a pamutszerű melegítőnadrág simán megteszi.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1849) Alg válasza forceberg (#1848) üzenetére


Alg
veterán

Nekem télre kellene, máskor szerintem ez túl meleg.

Viszont szerintem nagyon jók ezek a kimondottan túrás cuccok a sima pamuthoz képest kényelemre, súlyra is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1850) Kimmuriel válasza forceberg (#1848) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Én a Mont Blanc-t egy Decathlon-os aláöltözet naciban és egy sima mezei terepgatyóban nyomtam, csak semmi flancolás spéci technikai túranadrágokkal (kabátban viszont annál inkább!). Úgyhogy én a magam részéről fölöslegesnek gondolom a komplett űrhajós szkafandert, a nagy része csak hype olyan körülmények közé, ahová te tervezel menni. Ha nagyon szar az idő, akkor kívülre jól jöhet egy vékony eső- ill. szélálló réteg, de az esetek többségében nem fog kelleni. Egy terepnaci military boltban meg olyan 7000-9000 Ft körül lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.