Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Alg válasza Ruszki (#1300) üzenetére


Alg
veterán

400 a belépő, az alsó szinten van egy pici erdészeti kiállítás... (és mi ott kaptuk az OKT-pecsétet is)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1302) Ruszki válasza Alg (#1301) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ez tiszta sor láttam kint az ablakon a hivatalos OKT pecsételő hely matricát, de csak 16:00-ig van nyitva, mi 15:50-re értünk oda és már zárva is volt. Kicsit bosszantott a dolog, hogy most mi lesz a pecséttel de szerencsére a közelben lévő vendéglőben is volt.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1303) Nimrod


Nimrod
addikt

Nekem várhatóan ez lesz a következő teljesítménytúrám, addig inkább futások lesznek. Csatlakozna esetleg valaki? Soha nem jártam még arra, érdekes lesz.

Mecsekbe megy esetleg valamikor valaki teljesítménytúrára? Jönnék utasnak telekocsiba. :)

(#1304) Alg válasza Nimrod (#1303) üzenetére


Alg
veterán

Éger-völgyre én is beszállnék egy Bp-ről induló telekocsiba :)

Ha 5-en vagyunk egy ötezresből kijön kb. fejenként nevezési díjjal együtt. (az 1800 volt tavaly)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1305) Ruszki válasza Alg (#1304) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Na akkor indulás egy kicsit külföldre! :DD
Úti cél: Innsbruck,Ausztria
Fotók és beszámolok majd jönnek!

ui.: Köszi Gábor! :))

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1306) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok túrázók!

A barátaimmal szeretnénk egy 2-3 napos túrázást Magyarországon. Szeretnénk erdőben sátrazni és közben kisebb túrákat csinálni. Jó lenne ha 1-2 patak és sziklák is lennének a közelben amiket meg tudnánk nézni.

Tudtok ilyen helyet?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1307) Alg


Alg
veterán

Éjszakai gyermekvasúton voltam.

Kérdezgettem ismerősöket jönnének-e, senki nem jött, így úgy voltam baccák meg, akkor futok.

8:20-kor indultam az itiner szerint, ekkor már semmi sor nem volt a rajtnál. A második EP-n (kb. 800 m-nél...) rendesen sikerült beverni egy sziklába a sípcsontom (nem tudom ki vitte fel oda a kutyát de nem volt jó ötlet, így sem fértünk, nem még egy oda-vissza rohangáló állatot is kerülgessek.)

Szépjuhásznéig rengetegen minden EP-n, tiszta majális volt, többen voltak a pontokon mint az úton. Kis-Hárshegyen alig fértem oda a pontőrhöz. Nevezett pontőrök egyébként kissé lassan dolgoztak, az rendben hogy 20Ft-ért éljenzést lehetett kapni, de a pecsételés azért nem ártana ha haladna, ha már ennyi ember összegyűlt itt.

János-hegyről lefelé Makkosmáriáig nagyon jó volt, végig kocogtam, kellemes, széles út, kevés ember. Makkosmárián nem tudtam hol keressem a pontőrt, azt hittem a tető alatt lesznek, de nem. Anna-rét, Disznófő, szokásos mindenki megy amerre lát, én tartottam a tavalyi útvonalat. Disznófő pontőr fél órás késéssel, fél 11-kor ért oda, pont elcsíptem (pedig majdnem másfél órával rajt kezdet után indultam, nem csodálom hogy volt aki nem várta meg). Normafa székelykapun senki nem jött utánam, mindenki Konkoly-Thege rövidített :((( .

Sötétvölgyi leágazást alig találtuk meg, nagyon benőtt, és idén ki sem táblázták. Rádiótornyoknál a jobbos szintén. Egyébként jellemző volt, hogy az elején kb. minden kanyarnál ott volt az útbaigazító laminált lap, kb. a Hárshegyig, de utána semmi, nulla jelzés, pedig volt bőven kérdéses rész.

Jah, a lámpám kb. Disznófőnél megadta magát, tartalékot nem vittem, szóval ott vége lett a futásnak. Az erdei tornapályás rész "vicces" volt alig vagy semennyire pislákoló lámpával.

Egyébként jó volt, barátságos pontőrök és túrázók, mindenkivel lehetett 1-2 szót váltani, mindenki elengedett ha szóltam, sokan biztattak ("Hajrá!" "Fusson fiatalember!" "Látod így is lehet" (barátnőjének)) a Merrell Ascend Glove pedig nagyon jó cipő, nagyon megérte, tetszik.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1308) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Tegnap a Lábatlan 35-öt teljesítettem és most még olyan izmom is fáj a lábamban, aminek a létezéséről sem tudtam eddig. :D
10-15 km után a lejtőkön lefelé viszont folyamatosan megfájdul a térdem. Van erre valami taktika, hogy elkerüljem? Vagy egy idő után hozzáedződik a terheléshez a térd, addig meg inkább rövidebb távokat menjek?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1309) Alg válasza Szakbarbár (#1308) üzenetére


Alg
veterán

Lejtmenet:

rossz technika: nagy lépésekkel-ugrásokkal, sarokra érkezve, előre kitámasztott lábbal.

Jó technika: enyhén rogyasztva, aprókat lépegetve, combból tompítva, minél kisebb ütésszerű terheléssel menni lefelé

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1310) Szakbarbár válasza Alg (#1309) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Általában 10-20 cm-es lépésekben jövök le a meredek részeken, rövidebbet nem tudok lépni, mert akkor egy helyben állnék :D Amúgy sem tudok 5-6 km/h-nál gyorsabban gyalogolni. A térdkalácsom alatti rész szokott fájni, illetve a térdeim oldala. Mára szerencsére csak az izomláz maradt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1311) perempe


perempe
addikt

tegnap túráztam a Szlovák karszton. egy barátom kérésére mentünk a Tornai várhoz, az Áji vízesésekhez, ill. egy az idáig ismeretlen Z jelzésen kimentünk a Szádelői-fennsík kilátópontjához. az áji kocsmában kiváló Starobrno csapolt sört ittam. külön öröm, hogy € (0.85) helyett lehetett Forinttal (260) is fizetni.

a túraútvonal:
országhatár (itt megáll a Tornanádaskáról Hídvégaardóra közlekedő busz) - (műúton) Torna - (K) Tornai vár - (S) Áj - felette közvetlenül a vízesések - (Z) Okrúhly laz - (K) Szádelői fennsík (szép kilátás) - (Z) - Szádelő - Méhészudvarnok - országhatár.

8:50-kor indultunk, és a 15 perc kocsma mellett kb. 20 percet töltöttünk az utolsó, legszebb vízesésnél, 15:45-re értünk vissza a határhoz vissza. elég tápos túra, nem?

térkép itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1312) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv mindenkinek!

Nagyon jól sikerült az Ausztriai kiruccanás!Eszméletlen milyen hegyek,dombok vannak kint!Jó lenne kint élni és csak túrázni, és túrázni!
Most egyenlőre csak annyi,hogy sikerült egyéni magassági rekordot dönteni.Megmásztuk a Wurmkogel-t melynek a magassága 3082m.A felhőkben sétáltunk!A kilátás hihetetlen volt onnan fentről.
Képek majd hamarosan!

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1313) Drótszamár válasza Ruszki (#1312) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hó volt?

Én még 2008-ban a Rax-on túráztam. Az csak 2000 m, de egy északi, nagyrész árnyékos részen találtunk augusztus elején.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1314) Ruszki válasza Drótszamár (#1313) üzenetére


Ruszki
senior tag

Volt...!!??? :DDD
Rövidnadrág,és lefele a havon seggel mint egy örült!:D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1315) CloZee


CloZee
aktív tag

Milyen bakancsot ajánlotok egy nagyon hosszú útra? Főként stoppal és gyalog tennénk meg Teheránig a távot.
Szerbia- Bulgária - Törökország (Izmir érintésével) -Irán (Iszfahán érintésével) szóval alsó hangon 4800Km, de ebből azért jelentős távot stoppal teljesítenénk..

(#1316) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy merre keresgéljek olyan Magas Tátrás célpontokat, amik parkolótól 5-7 óra alatt megközelíthetőek, és megfelelő/elég szép hely ahhoz hogy ott sátrazzuk/ébredjünk? :) Nem tudom a forgalmasabb helyeket mennyire lenne célszerű kerülni, illetve hogy melyik oldalakon nézzek utána.

Egyedül a Rsys (Poprádi tótól nem messze) volt meg a környékről, nem nagyon vagyok járatos a Tátrában, csak lehetőség szerint indulástól hazaérkezésig szeretnék 18-20 órába kényelmeseb beleférni. (Akár ez is jó lehet, de ez elég forgalmas, a felső két kis tónál emékeim/képek szerint nem egyszerű sátorozni, mert annyi nagyjából vízszintes felület sincs.)
Ha eléggé szép hely lenne itthon akár az is szóba jöhet, de hogy az asszonyokat is rábírjuk, ahhoz nagyon szép helynek kell lennie :)

Köszönöm a segítségeteket!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1317) perempe válasza MC Pite (#1316) üzenetére


perempe
addikt

lehet-e ott sátrazni?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1318) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem rémlik konkrét tiltás, bár sanszos hogy egyes környezetvédelmi területeken ez esetleg nem megngedett... De gondolom akadnka kevésbé népszerű pontok ahol vagy nem tiltják, vagy nagyon kevés emebr jár arra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1319) Nimrod válasza Alg (#1307) üzenetére


Nimrod
addikt

Leírás alapján én nem bánom, hogy idén kihagytam. Ezek szerint most is brutális volt a sor nevezésnél, meg nem szeretem a nagy tömeggel járó, kerülgetős túrákat.

Gratula a teljesítéshez! :R

(#1320) Nimrod


Nimrod
addikt

Először mennék Szerbiába teljesítménytúrára. Csatlakozna esetleg valaki?

(#1321) Nimrod


Nimrod
addikt

Úgy gondoltam ma is túrázok, de eső végül elvitte a kedvem. Tegnap Dűlőkeresztelő túl kis falat volt, de nagyobb távra elvből nem mentem. Utálom az olyan túrákat, aminek része a BKV-zás. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1322) Alg válasza Nimrod (#1321) üzenetére


Alg
veterán

Ma nekem is tervben volt a Vasas, de egész héten alig aludtam, inkább kipihentem magam.

Tegnap öcsémmel Dobogókőről lesétáltunk Pilisszentlászlóra, közben szedtünk egy szatyor gombát :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1323) Ruszki


Ruszki
senior tag

Ha esetleg valakinek van kedve Nagy Gallán összefutni!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1324) Zin


Zin
senior tag

Milyen bakancsot ajánlatok a Magas Tátrába? Jövőre szeretnék oda eljutni 2200-2500 méterig!
Magyarországon belül Rám szakadék van tervbe és hasonló társai!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1325) Ruszki válasza Zin (#1324) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mennyi a rászánt összeg!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1326) perempe válasza Zin (#1324) üzenetére


perempe
addikt

oda már nem jó a munkavédelmi bakancs.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1327) Zin válasza Ruszki (#1325) üzenetére


Zin
senior tag

40 ezer ft korul gondoltam!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1328) Ruszki válasza Zin (#1327) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát az nem kevés pénz de vannak márkák amik jóval többe kerülnek!
Én majd ha több pénzem lesz és rászánom magam akkor veszek egy Hanwag-ot.Ez sajnos magasabb árkategória de rosszat nem halottam róla!
Dechatlon-os márka esetleg!?Oda bármikor visszaviheted ha van valami baja!:D
Erdmes több dologra odafigyelni persze ha az ember minél komolyabban szeretne belemenni a dolgokba!
Talp,Súly,anyag, kivitel és még sok más de általában sajnos csak a pénztárcánk határozzam meg a legjobban a lábbeli kivitelét.
Ha hosszútávra gondolkodsz akkor érdemes minél jobbat venni mivel tovább tart(sajnos ez nem mindig igaz) de a lábad is meg fogja köszönni!
Ha csak alkalmaként mész akkor azt mondom maradjon a Dechatlonos márka!
Mondjuk ez!
De érdemes lenne felvenni és próbálgatni!
De sok márka van amiben szerintem van hasonló ár(Salewa,Lowa,Asolo,Tecnica,)
Aztán vannak a drágábbak(Columbia,Merrell)

Én azt mondom nézz körül :D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1329) Zin válasza Ruszki (#1328) üzenetére


Zin
senior tag

Köszi a választ! Én ezt néztem ki magamnak...:P

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1330) Alg válasza Zin (#1329) üzenetére


Alg
veterán

Mindenképpen próbáld fel, és ha nem érzed 100% kényelmesnek ne vedd meg, bármennyire is tetszett egyébként!

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1331) Alg


Alg
veterán

Holnap valaki NaHáT?

50-est tervezem, rajtnyitáskor indulok (7-kor), 9-10 óra körüli menetidővel.

Tavaly az egyik legjobb túra volt számomra a 35-ös, ugyanilyen szép napos meleg időben (részletek a blogomon), idén vétek lenne kihagyni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1332) Ruszki válasza Alg (#1331) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Megnéztem volna de sajnos délelőtt iskola van! :(

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1333) Zin válasza Alg (#1330) üzenetére


Zin
senior tag

Jo oks!De igazabol egy 5 ezer ft koruli zoknival kene felprobalnom, amivel hasznalni fogom...Kell igazabol minden fele ruha nekem...ala oltozokkel kezdem utanna szep lassan mindent meg akarok venni, s jovore irany a magas tatra az utazom.com oldalon vannak jo kis turak...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1334) Zin válasza Alg (#1331) üzenetére


Zin
senior tag

Nahát te ilyen helyeken jársz:)
Én holnap Gajavölgybe megyek kicsit keveregni:) Bár van Bakonybél-től induló turák is holnap, de ugye se bakancsom semmim :(

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#1335) Ruszki


Ruszki
senior tag

Kész van lehet menni :C
Kilátó átadás a Csóványoson

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1336) Alg válasza Zin (#1334) üzenetére


Alg
veterán

Nem a ruha teszi a túrázót, kényelmes sportcipő, farmer, póló, vékony pulcsi, aztán hajrá, ebben a szép időben menni kell nem kifogásokat keresni ;)

Apropó, ma beszereztem egy ilyet, hát ez valami baromi jó cucc, igaz az eredeti árát a büdös életbe nem fizettem volna ki érte (46k :Y )

Le is fekszem, holnap 5:20-kor már indul a vonatom.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1337) Ruszki válasza Alg (#1336) üzenetére


Ruszki
senior tag

Szép darab! :D
Egy kalappal és szép időt.

Ruszki

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1338) Nimrod válasza Zin (#1333) üzenetére


Nimrod
addikt

Alá öltözék (fölső) szerintem mindenképp érdemes. Engem annak idején egy jó kis túra utáni tüdőgyulladás vett rá, hogy legyen. :(((

Utazom.com szerintem is jó, annak idején mentem velük többször is. Picit talán drága, de lehet csak túrafüggő.

(#1339) Alg válasza Ruszki (#1337) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, megvolt, jó volt, lesznek képek is majd.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1340) Szakbarbár válasza Alg (#1339) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Tavaly én is voltam a 35-ös távon. Jó időt fogtatok ki, nekem is be volt tervezve, de a szerdai bokaficam közbeszólt. A menetirány megfordult a tavalyihoz képest?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1341) Alg válasza Szakbarbár (#1340) üzenetére


Alg
veterán

Igen, fordítva mentünk.
Szerintem így azért kicsit nehezebb volt, a végén 45km-nél még Zebegényből felmenni a Julianushoz...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1342) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ma végre én is mentem egy kicsit, igaz nem sokat, csak két órát, mert vissza kellett érni a hajóra.
De a látvány elég jó volt :)

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1343) Szakbarbár válasza Alg (#1341) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem a lefelé menettel van bajom. De azért a Julianus kilátóhoz kellemes tüdőtágító emelkedő visz fel, a végére nagyon hiányozhatott. :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1344) lorcsi


lorcsi
veterán

ezt a fajta túracipőt használja valaki ?
tapasztalatok?

(#1345) Nimrod


Nimrod
addikt

Idei cél úgy tűnik Budapest Kupa maradt, Túrafüggő már nem biztos, hogy idén is meglesz.
Jövőre meg szerintem belevágok Pest Megyei Piros teljesítésébe. Tapasztalatok róla valakinek?

(#1346) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv.
Nem tudtok véletlenül olyan osztrák elektronikus túratérképről, amit a Locus-szal lehet használni?

rip and tear, until it is done

(#1347) Alg válasza zoo8800 (#1346) üzenetére


Alg
veterán

[link] ezt találtam hirtelen, nem tudom ez mennyire turistatérkép...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1348) zoo8800 válasza Alg (#1347) üzenetére


zoo8800
veterán

Úgy néz ki, nem jó. :(

rip and tear, until it is done

(#1349) zoo8800 válasza zoo8800 (#1348) üzenetére


zoo8800
veterán

Itt viszont van, müxik is :))
Kár, hogy Hochschwab-térképet nem találtam, végülis az kellene...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1350) Ruszki


Ruszki
senior tag

Mauna termékekkel van valakinek tapasztalata!A napokban tudtam meg,hogy itt csinálják Nagymaroson!
Lehet majd ellátogatok egy kis terepszemlére! :D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.