Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) Kobe válasza tbs (#1649) üzenetére


Kobe
veterán

öööö....jelenleg egy s6500ast nyúzok. Ezzel a beépített supermacro móddal és előtétlencse nélkül ezt sikerült elérnem : [link] Ennél alapból közelebbit jobbat nem lehet kihozni egyszerűen. Fizikai korlátai vannak már sajnos. Próbáltam vadászni képeket a k200d különböző obikkal készült makróiról, kevés sikerrel. A problem nem a pénz, mert valószínűleg egész jó áron hozzájutnék a 2 obis kithez is ha eladnám a fényképezőm (piaci értéken számolva olyan 80K t kéne hozzátennem,amennyiért vettem anno...) , mert elvileg októbertől újabb komoly summa jön a házhoz, csak félek az előző évek tapasztalata alapján kevesebb mint amit várnék a sulitól :) Olyan alkat emg nem vagyok aki teljesen lenullázza a kontóját vagy kölcsönkéregetne ilyen célokra :)

(#1652) BEE válasza Kobe (#1651) üzenetére


BEE
addikt

Makrózni mindkét kitobival lehet, de az 50-200-al érdemesebb.
Alapól egyik sem makróobi, de pl lepkézni már használható az 50-200.
Közgyűrűvel vagy DCR 250-el lehet velük makrózni is, elfogadható eredménnyel.
A 18-55-öt próbálgattam közgyűrűvel, egész jó a nagyítása, de nagyon
bele kell mászni a témába, túl közel van a frontlencse.
Az 50-200 + DCR 250 jó választás, a beépített vaku is használható vele,
ami nagy előny.
Ezt a variációt nem nagyon próbáltam, mert lett hamar egy használt
makróobim, de itt [link] tettek már fel így készült jó képeket.

Az 50-200 amúgyis egy nagyon jó obi, minden kezdőnek ajánlom megvenni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1653) ottkar válasza somé (#1648) üzenetére


ottkar
addikt

Hogy a fenében lenne valaminek ára amit még nem is lehet kapni. Ilyen nincs. Tessék megkérdezni a hivatalos Pentax importőrt tud e árat. Az árat az importőr ajánlására az üzlet alakítja ki.

(#1654) Kobe válasza BEE (#1652) üzenetére


Kobe
veterán

A művelet elvégzéséhez sajnos nem rendelkezik a szükséges jogosultsággal.

sajnos ezt írja ki a link. A 18-55nél mit értesz az alatt h nagyon bele kell mászni a témába ? MMint relatív közelséget értek, kb mennyire kéne ? Mostani 6500asommal gyakorlatilag a lencsét karcolja a téma .... :F

Megpróbálom megnézni a linket, én is örülnék a 200asnak is, cska jo lenne tudni végre mennyi keret lesz rá....az meg még másfél hét ....

[ Szerkesztve ]

(#1655) philoxenia válasza Kobe (#1654) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kitobi közelpontja 25 cm, viszont itt még nincs igazi makród, bár maga a téma a 10MP miatt nem lesz kisebb a képen, mint a 6500-adnál. A Tamron 70-300 -nál pl. a közelpont 95 cm, a nagyítás pedig jóval nagyobb. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1656) BEE válasza Kobe (#1654) üzenetére


BEE
addikt

[link] Mégegyszer
Ez az Index K10D fóruma.
A tárgytávolság néhány centi, még éppen nem koppan.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1657) Kobe válasza BEE (#1656) üzenetére


Kobe
veterán

na így már mükszik :)

kicsit összezavarodtam így ebben a formában :) Bevallom a 6500as makróját minőségben jónak találom - viszont zavar az, hogy szószerint irtó közl kell rakni a témához. Sokkal részletesebb képet viszont nem szeretnék nyerni. Elképzelhető, hogy a linkelt képhez hasonló eredmény érhető el pl az 55 össel és raynoxal mondjuk ? Pár centire a témától pl....Tudom, hülyeség cska nem igazán tudok kiigazodni, ha 150 helyett 120 lenne a kitobival az ára, már az is könnyítés volna és hamarabb meglehetne a gép maga, ezért rágódok annyit rajta :)

A másik dolog amire gondoltam hogy valami régebbi makróobjektív, amelyik jó a k200d hez, használtan is levadászható. Van olyan típus amire érdemes odafigyelni, mert esetleg jó vétel lehet használtban is ? Vagy ennyi pénzért úgymond a legértelmesebb vétel még mindig a dupla kitobis szett ?

[ Szerkesztve ]

(#1658) philoxenia válasza Kobe (#1657) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legjobb vétel mindenképp a dupla kitobis szett, különösen, hogy eddig is digit géppel fotóztál, tehát a nagyon régi obikkal nehezebben boldogulnál , én is :D az újabb makroobik meg nem túl olcsók használtan sem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1659) Kobe válasza philoxenia (#1658) üzenetére


Kobe
veterán

hát, ettől "féltem" :D mindegy, spórolás project ezerrel elindítva és rimánkodás h summás ösztöndíj gyüjjön :D

apropó: neten merre lehet találni az 50-200assal készített makroképeket ? Pl ahol raynoxal egészítik ki vagy hasonlók....

(#1660) BEE válasza Kobe (#1657) üzenetére


BEE
addikt

A DCR teleobikon működik jól, arra tervezték.
A tárgytávolságot nem csökkenti annyira mint a közgyűrűk, azonos nagyításnál.

Nekem sikerült kifognom az elején egy mechanikusan lestrapált Pentax
makróobit olcsóért, a linkelt topikban árulták.
Viszont a Pentax gépek kitűnően használhatók M42-es optikákkal,
ami makróhoz kitűnő ma is, mivel oda nem létkérdés az AF.
Pl: Itt a Praktica gép a Zeiss Pancolar obival makrókirály megoldás. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1661) philoxenia válasza BEE (#1660) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez M42 -es ? Vagy a Praktica az K-bajonett?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1662) ottkar válasza philoxenia (#1661) üzenetére


ottkar
addikt

A Pancolar menetes. A Praktika is M42-es. A bajonettes P. nem K bajonettes, hanem B.

[ Szerkesztve ]

(#1663) BEE válasza philoxenia (#1661) üzenetére


BEE
addikt

Ez M42.
A bajonetes Prakticák tipusjele B-vel kezdődik,
de a bajonetje nem kompatibilis a K-val, pedig szemre ugyanaz.
Nehogy összecseréld !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1664) Szten Márs válasza BEE (#1663) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Feltenni fel lehet azt is Pentax vázra... csak leszedni nem lehet utána ;]

(#1665) BEE válasza Szten Márs (#1664) üzenetére


BEE
addikt

:D
Volt már rá példa ! ;] ;] ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1666) somé válasza ottkar (#1653) üzenetére


somé
őstag

Milyne minőségben, hol és mit nevezel üzletnek? (Hol = USA)
Látom Te komolyan vetted a filózást. :DDD
Megnyugtatásodra rákérdeztem, kíváncsian várom a választ...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1667) ottkar válasza somé (#1666) üzenetére


ottkar
addikt

Ez a gép sehol nem kapható nem jött ki a gyárból.A vásárlók becsapása mert úgy hirdetik mintha már volna. Rendszeresen ezt csinálják.

(#1668) ottkar válasza somé (#1666) üzenetére


ottkar
addikt

Azt kellet volna kérdezned mikor lesz. Nem tudta volna megmondani.
Hozzácsaptak egy 10 ezres vakut és az ára pedig több mint a 200-asé

[ Szerkesztve ]

(#1669) ottkar válasza ottkar (#1668) üzenetére


ottkar
addikt

" A kezelesi es szallitasi ido 18-21 munkanap. Oktober kozepere igertek nekem hogy megkapom az elso szallitmanyt. Ha meg kerdesed lenne kerlek irj! Szep napot! Eva"

Aha. Világos. Csak az nem hogy az ígérettel hogyan lehet fényképezni.

(#1670) somé válasza ottkar (#1669) üzenetére


somé
őstag

Na akkor azt linkeld ide, hol, kinek és milyen gépre válaszolta. Mert ezt nem a szóban forgóhoz írta, nem tudom miért ferdítesz. Inkább nézd meg mit válaszolt, filózz még rajta. De az sem számítana ha ezzel is előre áraz, nem az volt a célom hogy álmatlanságot okozzak neked. ;]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1671) ottkar válasza somé (#1670) üzenetére


ottkar
addikt

Én ferdítek? Az tény hogy olyan gépet árul ami még nem jött ki a gyárból ezért nincs és nem is lehet ára. Legkevesebb ami elvárható lenne hogy a valóságnk megfelelően hirdessen. Van bolt amelyiknél elő lehet rendelni de azt közlik és nincs ár nem fizettetnek pénzt a vevővel nem létező gépért. Ráadásul mikor megkérdezik tőle hogy ez előrendelés e, mellébeszél.

(#1672) Kobe


Kobe
veterán

nah, akkor egy kis kérdéskör, sokadszor :)

Nézegettem már mindent, dupla kitobis szett, sima kitobis szett, csak a váz és plus lencsék, stb....
Szóval, költséghatékony megoldás kellene és némi infó, nem vagyok tthon az obik világában. Tehát a 18-55 ös kitobival átfogó, egész "alakos" képeket jól készíteni, pl egész épületekről, természetképek, egyéb általános célok.
Az 50-200assal jobban le tudom kapni az átfogásából kifolyólag az épületrészeket, távolabb eső dolgokat. Vagyis a két obi bizonyos keretek között közelre és távolra is jó, egyik erre egyik arra

Amennyiben makró képeket is szeretnék készíteni, az 50-200asra rakott raynox 250essel kb milyen képek készíthetők ? Nem tudna segíteni valaki levadászni neten, ahol k200ason ezt az objektívet használják raynoxal ?
Ilyen formában használva az objektívet, a gyakorlatban mit jelent - gondolok itt arra, hogy a témától kb hány centire lehet a gép általában és így milyen részletességet elérni, stb. ezt legobb lenne mintaképen látni de sajna nemtaláltam :(

Illetve ha nem tökéletes megoldás makróra, amit BEE kolléga linkelt régi gép zeiss obival mitől az ? triviális dolgok, tudom, de kicsit nehéz elmozdulni a bridge kategóriától :)

Illetve ha olcsón szeretném kiegészíteni az objektív tárat, érdemes a régebbi - nem digitális gépeken - taláható obik között szemezgetni ? van olyan ami tökéletesen együttműködik az új dslrekkel és még beszerezhetőek általában ? Annyira már rájöttem, hogy pár ezerért van átalakító az ilyen csatlakozójú objektívekhez...

[ Szerkesztve ]

(#1673) hcs57 válasza Kobe (#1672) üzenetére


hcs57
őstag

A végére válaszolok először. A Pentax gépekkel a régi K bajonettes manuális obikat is használhatod, tudsz fényt mérni, jelzi az élességet, de manuálisan állítod. Az új obikkal ezt automatikusan is teheted... Csak megjegyzem, a régi fix fókuszu obik szebben rajzolnak, mint a mai zoomok. Makrózni is tudsz majd, s a két kitobi igen kedvező szokott lenni a vázzal együtt.

A fotózásban tökéletes megoldás soha nem létezik, csak közelíthetsz hozzá.. sokkal inkább a téma és a komponálás a fontosabb, mint a technikai részletek.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1674) adik válasza hcs57 (#1673) üzenetére


adik
őstag

Ezt csak annyival egészíteném ki, hogy azért nem mindegyik matuzsálem rajza tökéletes. Általában a telékre jellemzőbb ez a kijelentés, a nagylátóakat nagyon körültekintően kell kiválasztani.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1675) Allien válasza Kobe (#1672) üzenetére


Allien
veterán

Ha haza érek, majd rakok fel képeket, csak Neked, csak most akkcióban. :DDD A bridge makród bizony előnyösebb lehet, mint a dslr, a nagyobb mélység élesség miatt. Persze, ez meg van, ahol hátrány. :DDD Amúgy, szerintem vedd meg a dupla kitest, a makrózás kezdetben nem fog anyira lekötni, mert a két obival teljessen új látásmódot kaphatsz, az le fog kötni jó darabig! ;) Legalábbis, mi különlegesség van egy makróban, amit ne tudnál megcsinálni mondjuk pár hónap, vagy egy év mulva? A lepkék újra termelődnek (bár azokat szintén le lehet fotózni 55-200-l is kis szerencsével). Legalábbis, nekem nem hiányzik annyira. Igaz, van Raynox 250-m, tehát, ha nagyon úgy alakul, fel szoktam rakni. Kb ugyan annyira kell közel menjek, mint a kompaktommal, kb ~30 cm, ha 200mm-re van állítva legalábbis. :B
Mellesleg, van még egy M42-s átalakitóm (optiform kb 3320 forint), ezzel manuális obik is rá rakhatóak, van egy helios 44-s obim, ami 58/2-s, és néha használom is. Mondjuk, multkor a Sooshonlapján egy ilyentet 1500 huf-rt árultak. :DDD Rohangálós témára nem bizti, hogy megfelelőek a manuális obik, de az áruk sokmindenért kárpótolhat, főleg, mert relative olcsón kaphatsz fényerős jó minőségü obikat. Kezdettnek megteszik ezek is, minden attól (is) függ, eddig milyen helyzetekben fotóztál, és majd milyeneket akarsz.
pentax fan club

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1676) BEE válasza Kobe (#1672) üzenetére


BEE
addikt

Natehát !
A dupla kitet nem véletlenül ajánlja mindenki.
Árban nagyon jó, lefedi az átlagos fotós igényeket és tisztességes képe van.
Azokkal megtanulhatsz minden fotós fogást.
Az egyik nagylátó, a másik tele, ezeknek hatását a kompaktodon is jól látni.

Miért jó a Pancolar ?
Mert ma is ritka a hasonlóan jól rajzoló optika. És azoknak az ára az égben van.
Felrakod és már a keresőben látod a különbséget. :K :K :K
Makrónál meg nem használjuk az AF-et, hanem a gépet tologatjuk előre-hátra
az élesség belövésekor.
Ha megszokod a kézi élességállítást, nyugodtan használhatod alapobinak
meg portréhoz is.
A Pentax 50mm-es alapobija [link] kitűnő darab, de a Zeiss képe jobb.
A régi obik között akadnak ilyen pazar darabok, de nem mindegyik ilyen.
Haználatukhoz viszont le kell mondanod az AF előnyeiről.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1677) Kobe válasza Allien (#1675) üzenetére


Kobe
veterán

a képeket megköszönném.

Valószínűleg első körben a duplaobisat fogom választani. Igaz legtöbbet a bridgel ilyen 28-50mm körül lőttem, mert állványozni nem szeretek és kézből érzékenyebb volt sokkal a zoomolásra képstabi híján. Itt viszont ugye van a vázban képstabi ami jól jöhet ha csak épület részleteket akarok pl. Aztán megnézem milyen raynoxal, szerintem nekem megfelelő lesz, aztán később nézek valami régebbi makróra is jó obit valami átalakítóval
Apropó, vajon kézből egy ilyen gépnél ki lehet tartani egy gyors 3as sorozatot HDR hez ?

apropo, a mostani ínálatban még akadnak Ies obival ellátott darabok, vagy csak IIessel forgalmazzák már ?

[ Szerkesztve ]

(#1678) philoxenia válasza Allien (#1675) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A bridge-en a mélységélességed megvan, de kb annyira makro csak, mint amit a kitobival natúr csinálsz. Nincs igazi nagyításod.,,, :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1679) Allien válasza Kobe (#1677) üzenetére


Allien
veterán

Írtam, meg fog változni a fénykép készitési szokásaid! :K Bár, ahova álvány kell, ott nincs mese, amíg nincs 2.8-s obid, de, valszeg azért az se mindenható, lesz, amikor ahoz is kellene álvány. Minden attól függ, milyenek a fényviszonyok. A HDR is ilyen kérdés (fény), de, szokás RAW-ból megoldani!
Infók szerint még mindig az I-s tipust lehet kapni főleg. De, körbe kell kérdezni, ha mindenképp a II-st szeretnéd, akkor megéri várni is rá, ha úgy gondolod. Ami pedig az árakat illeti, a két alapkit közti külömbségből nem nagyon tudsz olyan obit venni, mint a 55-200 (kb 20E). Ha külön vennéd, drágább lenne, akkor meg már nem azt érné megvenni. :DDD De dulakitbe megteszi. Max, késöbb eladod az 55-200-t, akár az árkülömbözetért is megéri, és annyiért elég hamar el is vinnék, szerintem. ;) Valszeg, én is így fogok cselekedni, majd. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1680) Allien válasza philoxenia (#1678) üzenetére


Allien
veterán

Van, amikor az is elegendő, ha nem 2mm-s pókot akarsz lekapni. :DDD Ha meg olyantat akarsz, akkor felrakod a Raynox 250-t, amit ugye az előrelátó bridge/kompakt tulaj mindenképp beszerez, ugyebár. ;) :P

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1681) Kobe válasza Allien (#1679) üzenetére


Kobe
veterán

a várakozással nincs probléma, mert ez mé a jövő zenéje. Most pénzgyüjtögetés megy ezerrel :)

Ami kicsit aggaszt, az az hogy ezt a gépet (s6500) is pont egy éve vettem, féle, ha megveszem a k200d-t azzal is hasonlóképp járok. Bár nem hiszem, hogy a hobbifotós szintett valaha túl szeretném lépni, de a fényképezést kedvelő alkalmi fotósnak megéri egyáltalán dslr re váltani ?

(#1682) ottkar válasza hcs57 (#1673) üzenetére


ottkar
addikt

"Csak megjegyzem, a régi fix fókuszu obik szebben rajzolnak, mint a mai zoomok."

Nem mindegyik. Azért régen is voltak olcsóbb optikák a cégek optikái is különbségeket mutatnak. Pld a Görlitzi és a Drezdai optikák általában sem voltak olyan jó rajzúak mint a Zeissek.

(#1683) philoxenia válasza Kobe (#1681) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hosszútávon mindenképp, a kiegészítők széles skálája kapható a DSLR-ekhez, míg azért kompaktokhoz sokkal kevesebb. A gép élettartama is más, a K200D-vel nagyjából min. öt évre megoldódhatnak a gondjaid. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1684) ottkar válasza Kobe (#1681) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem két éve van sima K100-asom és eszembe se jut hogy le kellene cserélni, még úgy se hogy az újbb típusokon megjelentek plusz szolgáltatások, mert ezen az alapon félévente lehetne cserélgetni.

(#1685) Allien válasza Kobe (#1681) üzenetére


Allien
veterán

Nem lehet igennel, vagy nemmel válaszolni egyértelmüen. :B Függ a "hobby fotóstól". Elfogadod-e, hogy a szettednek jelentősen megnő a súlya, méretei? Sokaknak már ez elrettentő. Bár, meg merem kockáztattni, NEM ők az igazi hobbysták! ;) Azok csak olyan kocafotósok, nagyrészt persze. Vannak kivételek, mert nem a gép késziti a fotót, hanem a mögötte álló ember, és biza a kompaktokkal is lehet "alkotni". :K De, sokkal jobban korlátozhat a bridge. Nekem, úgy érzem, mindenképpen váltanom kellett. Nem csak a képminőség miatt, hanem a működési sebesség, pontosság, és a nagyobb beállitási lehetőségek miatt is. Van összehasonlitásom, mert a két gépet vittük magunkal nyaralásra. Volt sokszor, hogy a kompaktal szinte esélyünk se volt képet készíteni, egyszerűen pl az AF nem működött rendessen (pontosabban sehogy se volt képes célt találni). Addig, amíg ezzel szenvedés volt néha-néha a kép elkészités, a dslr-l mindössze csak arra kellett figyelni, hogy milyen beállitások vannak, a képkivágásra, meg ilyenek, mert az AF csak nagyon-nagyon rittkán bizonytalankodott. :DDD EZ megfizethetettlen (tök nyugissan tudtam fotózni), bár természetessen, az ellenőrzést azért meg kellett ejteni. :K Annak ellenére pl nagyon nem zavart az se, ha éppen átkapcsoltam sprot programra, nem érdekelt, hogy illenék manuálissan fotózno, mert végülis a gép ezért van. Amíg nem vagyok 100%-ig biztos a beállitásokban, nem zavar, fontosabb, hogy a kép elkészüljön. Ebben (is) maximálissan elégedett voltam vele. :R
Ja, és csattlakozom Ottkár válaszához. A gépvázat nem valószinü, hogy le kellene cserélned. Max obikat veszel (cserélsz e), és kiegészitőket veszel, mint táska, memkártya, és ami tutifontos szerintem (nekem), az a vaku. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1686) doktor úr


doktor úr
tag

Létezik olyan megoldás, amellyel egy K200d-t notebookról lehet vezérelni? Jó régen egy Canon-nal csináltam ilyet, de már meg nem mondom, milyen szoftverrel :) Most viszont csomó könyvet kéne fotózni, ahhoz jól jönne (nem szkennelés, hanem tárgyfotókat kell készíteni).

(#1687) Kobe válasza philoxenia (#1683) üzenetére


Kobe
veterán

a tükörreflexeseknél a zárszerkezet átlag hány expoig húzza ?

Allien: a méret a legkevésbé zavar, ha zavarna, nem s6500assal járnák. tom, a dslrek nagyobbak ennél is, de nem zavarna.

(#1688) philoxenia válasza Kobe (#1687) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A középkategóriánál, mint a K10D is 100 000 expo az elvileg garantált exposzám, a K200 D -nél szerintem legalább 30-40 ezer lehet ez a szám, de akár a százezret is elérheti simán.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1689) Allien válasza Kobe (#1687) üzenetére


Allien
veterán

Ha a méret nem zavar, és mondjuk a jelenlegivel voltak gondjaid (pl bizonytalan AF, meg ilyenek), akkor kár is beszélni róla. :DDD
A zárszerkezet bizonytalan. A közép kategória, és felette általában garantálnak, mondjuk 100E-t, vagy felette. De ez nem azt jelenti, hogy nincs gond azok zárszerkezetével is, volt, hogy 8E expónál bedöglött. De nem ez a jellemző persze.A Pentax K10D-nél még volt garancia (meg a K20D-nél), a K200D-re már nem adtak, viszont, a zárszerkezete mégis, ugyan az. :DDD Régen, asszem a Canon 300D-nél még sok gond volt, mert műanyagból csinálták, de a Pentax mindig is fém volt. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1690) ottkar válasza doktor úr (#1686) üzenetére


ottkar
addikt

Ehhez egy gépnek hardveresen és szoftveresen is felkészítve kell lennie nem úgy van hogy bármelyik gépet csak úgy vezérlem. Pld mivel vezérelnéd a kézi zoomot?

(#1691) philoxenia válasza ottkar (#1690) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem az elektronikusan vezérelhető dolgokra gondolt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1692) adik válasza doktor úr (#1686) üzenetére


adik
őstag

Nem, nem lehet vezérelni. Ennek igazából csak akkor lenne értelme, ha pl élőképet tudna a gép, de hát ugye azt nem nagyon tud. Gyanítom az a Canon kompakt volt (legalábbis annál én láttam ilyet).

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1693) philoxenia válasza adik (#1692) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A távirányítós vezérlés itt nincs meg, mint a K10D-nél?

USB-n a képek, ha nem is élőképként, de megnézhetőek nem?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1694) doktor úr válasza adik (#1692) üzenetére


doktor úr
tag

Nem kompakt volt.
Az az érdekes, hogy a Pentax Remote Assistant 1 érzékeli a gépet, még el is tudja kattintani, a 3 viszont fel se ismeri. Jó lenne a noti kijelzőjén látni az eredményt azonnal, hogy lássam, merre kell kompenzálni az expozíciót vagy a világítást. Élőkép nem muszáj. Mindegy, akkor marad a hajolgatás és a szemkontaktus a keresővel :D

(#1695) Kobe


Kobe
veterán

egy nagyon hülye kérdés. A liveview hiánya egy gépnél egyben azt is jelenti, hogy a képek visszanézésére sincs lehetőség az lcdn ?

(#1696) philoxenia válasza Kobe (#1695) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs ma olyan digitális gép tudtommal, ahol ne lenne erre lehetőség. :)
A már elkészült képeket természetesen visszanézheted, a felvétel közbeni LCD kijelzést jelenti a LiveView.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1697) ottkar válasza Kobe (#1695) üzenetére


ottkar
addikt

Az élőkép nemcsak azt jelenti hogy felvétel közben a monitoron látható a felvenni kívánt kép hanem azt is hogy nagyon kis késéssel kerül a monitorra. ( kompaktoknál volt monitor kép felvétel közben csak észrevehető kisebb nagyobb késéssel.)

(#1698) BEE válasza Kobe (#1695) üzenetére


BEE
addikt

Ebben az esetben minek lenne rajta az LCD képernyő ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1699) Dorian


Dorian
félisten

Egy gyors kérdés:

K200D tud vakuszinkront második redőnyre?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1700) Szten Márs válasza Dorian (#1699) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Második redőnyre való szinkronizálás a beépített vakunál nem lehetséges." [link]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.