Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2501) Allien válasza jeni (#2498) üzenetére


Allien
veterán

Én külön vettem a markolatot. Nincsen semmi plussz benne, gondolom, ezért (is) olcsóbb. Bár, nem is érzem szükségességét a plussz dolgoknak (pl memkártya). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2502) Hooper


Hooper
őstag

Üdv!
Lehet olyan h a gépben (k200d) az AF úgy romlik el hogy kevés fényben, félhomályban (vagy pl múltkor kint a dunaparton havas,tükröződős, vagyís túl világosban) képtelen éles pontot találni? az obit végigtekeri ide-oda, majd megáll a vég vagy a közel pontnál és ott rángatózik...
Vettem most 1 metz 48as vakut és még az AF segédfényre is nyögvenyelősen tud beállni..
Párméteren belül próbálkozok, kb félhomályos szobában... De ha felkapcsolok minden lámpát, vagyis kicsit több fényben már nem tűnik vészesnek (lehet h mostt belelátom a sz*rt),
de kicsit sötétebben már meg se nyikkan, még AF segédfénnyel se :W
(AF pont természetesen középre állítva...18-55 és 50-200as obi is volt fent..az utóbbi a dunaparton teljesen felejtős volt)

[ Szerkesztve ]

(#2503) Hooper


Hooper
őstag

nyár eleje óta van meg a pentaxom,és imádom, de ma itthona vaku próbálgatás, kisérletezgetés során 1 hajszál választott el h a földhözb*sszam... azért vesz (is) az ember vakut h rossz fényben fotózzon..de sokra megy vele ha a gép nemképes fókuszálni..nemtudom, lehet akkor járnék jobban ha elromlott volna :W

(#2504) Szten Márs válasza Hooper (#2503) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia! A Pentaxok valóban kevésbé szeretik a kevés fényt és nehezebben tudnak fókuszálni, de ilyen jellegű problémák, mint amit írsz egész biztosan nincsenek, illetve normális, hibátlan gépnél nem kéne, hogy legyenek. Most direkt kipróbáltam elsötétített szobában, ahol csak a reluxán átszűrődő fény süt be, ami nem túl sok, de kis tekergetés után mindenhol talált fókuszt a K10D kitobival - persze nem árt kontrasztos témán fókuszt keresni. Ezen kívül pár bulit is végigfényképeztem már és külső vakum sem volt - és egyszer sem volt épp fényorgia, mégis tökéletesen sikerült megoldania az AF-nek a helyzetet. Szóval lehet, hogy tényleg gond van a gépeddel.
Egyébként meg ha tényleg nagyon nincs semmi fény, akkor külső vaku nélkül a beépített vaku stroboszkópos villanásait használja a gép AF segédfénynek, ez be is szokott válni.

(#2505) Hooper válasza Szten Márs (#2504) üzenetére


Hooper
őstag

Szia!
Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémával! :R
(k10ben lehetséges h más AF dolgozik mint a 200ban?)
Koncerten én is voltam már vele sokszor, ott nemvolt baj (persze ott refik jobban világítanak), eddig rendes vaku nélkül sötétben nagyon elő se vettem, mert nemszerettem a beépített fényét, csak most h megvan a Metz próbálkozom..lehet eddig nem tűnt fel emiatt ez az árnyoldal. Próbáltam egyébként a strobissal is érdekes módon, az imént jól működött de tegnap este arra is csak rángatta az obit összevissza.
A vakuban lévő AF mérőfény mennyire szokott hatásos lenni, akár sötétben is? lehet h csak nekem vannak most túl magas elvárásaim :DDD
(szerintem elviszem ma a kameraKFTbe, hátha megtudják egyből mondani h van-e tényleg baja..az az igazság h szerdára kéne a gép, mert "munkám" lenne vele :P )

(#2506) Szten Márs válasza Hooper (#2505) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A K10D-ben ugyanaz az AF van, mint a K200D-ben. Én nem koncertre céloztam buli alatt, koncerten még szép, hogy kell, hogy találjon fókuszt. A stroboszkópos villogást eddig nem sokszor kellett használnia, anélkül is többnyire mindig talált fókuszt, bár néha csak kis játék után. A külső vakun lévő AF segédfény fogalmam sincs mennyire kéne, hogy hatásos legyen, erről nincs tapasztalatom. Ha ma elviszed a Camera kft-hez és ott helyben nem nézik meg (és valószínűleg ez lesz a helyzet), hanem bennt kell hagynod, akkor igencsak valószínűten, hogy szerdára visszakapod, mondhatni esélytelen. Szóval ha ott kéne hagynod, akkor halaszd szerda utánra.

(#2507) Hooper válasza Szten Márs (#2506) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm a segítséged!
Igen, én sem gondoltam h hajlandóak lesznek vele foglalkozni egyből, inkább elviszem szerda után...

(#2508) Hooper


Hooper
őstag

Elvittem végülis a Camera kft szervízébe (írt valaki akinek szintén k200 váza van metz 48as vakuval szintén, és nála töksötétben is beáll a fókusz a vaku AF fényére), bevizsgálják és kiderül van-e baja... megbeszéltem és azt mondtam h szerdán érte jövök, és eltudom vinni akár mi van, aztmondta igyekeznek addig megnézni, na erre kiváncsi vagyok :P

Elmondtam h mit csinál az AF és aztmondta meglehet h olyan baja van h szélsőségesebb fényviszonyokban bénázik csak :(((

Viszont a gariztatás nem túl rózsás..kiküldik németbe és ott javítják, ez 2-6hét is lehet :(

(#2509) Szten Márs válasza Hooper (#2508) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szóval elmondtad, hogy sötétben (azaz szélsőséges fényviszonyok között) bénázik az AF, egyébként meg rendben van és ő ebből egyből megállapította, hogy még az is lehetséges, hogy szélsőséges fényviszonyok között bénázik csak az AF? :U :DDD
Én mondom, remek szakemberek vannak ott, ha ezt így levágta egyből :DDD

(#2510) Hooper válasza Szten Márs (#2509) üzenetére


Hooper
őstag

:DD
Jajmá, neforgasd ki a a szavaimat.
Úgyértettem, h lehet olyan baja a fókuszrendszernek, hogy normál fényben szépen dolgozik, de túl világosban/sötétben hibázik...tehát nem elszáll teljesen hanem kevésbé lesz érzékeny.. vagy mittomén...

(#2511) BiriBum


BiriBum
őstag

A Metz segédfénye nagyon hatékony. Van egy Tamron objektívem, amelyik nem igazán szereti a kevés fényt, a vaku segítségével viszont könnyen céloz. :DDD

(#2512) Hooper válasza BiriBum (#2511) üzenetére


Hooper
őstag

egyre jobban elkeseredem :(
Most kaptam "munka" lehetőséget a géppel, lehet bukom ha kiküldik németbe városnézésre egy hónapra :W

Mondjuk bíztató, h ha megjavul, akkor jól fog szuperálni vele...

[ Szerkesztve ]

(#2513) Zozzant válasza Chapel (#2500) üzenetére


Zozzant
addikt

Mi újság az obival? Többé nem kérdezem, már nekem kellemetlen:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2514) Chapel válasza Zozzant (#2513) üzenetére


Chapel
addikt

A helyzet az, h úgyérzem nincsenek még reprezentatív értékű képeim, de azért pár van ami jobb, ezeket befogom linkelni ide, mint óriásfile csatolás mert itthon vidéken tetü dög a net :W
Már ma linkeltem volna de egyszerüen nem megy :(((

Term szigorúan utómunkamentes original jpg-eket ;)

Más.
BAkker nekem is fos az AF sok a problémám vele (k200D) h kicsit is fénytelenebb helyen oda-vissza rángatja....ezért kezdtem manual fókuszt használni :U

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2515) Hooper válasza Chapel (#2514) üzenetére


Hooper
őstag

Manual fókusz eleve sötétben, és sok helyzetben nem megoldás :(

(#2516) Chapel


Chapel
addikt

Nos íme néhány kép az 55-300 ED-vel, sajnos nem volt lehetőségem fotózni,szal most ennyi, lesz még. (pl. ma is lenne ha nem ilyen szar idő lenne :((( )

Ja az első kép (veréb) véletlen csúszott bele, de mivel 28 percig töltötte fel (!!!) ez a csodanet,így sorry de marad :B

Asszem 1-2 napig lehet letölteni, eredeti módosítatlan jpg-ek.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2517) tpeter válasza Chapel (#2516) üzenetére


tpeter
aktív tag

Köszi, már én is nagyon vártam :)

Úgy látom az élességre nem lehet panasz, van egy kis CA a verebes képen, de azt könnyű eltűntetni.
Frankó kis lencse, jó fényeket hozzá!

(#2518) Zozzant válasza Chapel (#2516) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszi!! A szembefényt nemigen bírja a verebes képen és hatalmas ca az eredmény de ez extrém helyzet. Macsekoson 200-on elég éleset produkál, 300-as képeket azért még nézek, de bizonyára lágyabb mint 200-on.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2519) Chapel válasza Zozzant (#2518) üzenetére


Chapel
addikt

rem segítettem, majd dobálok ha lesz még :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2520) Chapel válasza Zozzant (#2518) üzenetére


Chapel
addikt

Thx, majd dobok még ha lesz. Amúgy verebest írtam rossz beállítások, véletlen küldtem, szal nem biztos mérvadó :B

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2521) Chapel


Chapel
addikt

Sorry, említett net :U

Egy ráadás, nem tudom mennyi CA és mennyi az ég színe :F

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2522) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Tisztelet a Tagoknak!

Én is beléptem a klubba. Ugyan az enyémet Samsungnak keresztelték, de a belső értékei... ;)

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2523) Hooper válasza _Oscar (#2522) üzenetére


Hooper
őstag

Szia!

Üdvözlünk :)
Melyik típust vetted?
"az enyémet Samsungnak keresztelték, de a belső értékei..." - ezt h érted? :)

(#2524) _Oscar válasza Hooper (#2523) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Samsung GX-1L-et, az *ist D (S vagy L) ikertestvérét.

Így gondoltam: Belső értékei egyeznek a Pentaxéval, miután a kettő ugyanaz csak más logóval.

Kellemes meglepetés volt, hogy az analóg gépről visszamaradt obikkal is tudja jelezni, hogy mikor éles a kép.
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy lehet e fényt mérni a régi obival, vagy csak érzésre megy a dolog.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2525) Zozzant válasza _Oscar (#2524) üzenetére


Zozzant
addikt

"M" obikkal M mód, és AE-L gomb. (ellenben pl. a k10d zöld gombjával). "A" obikkal AV mód.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2526) _Oscar válasza Zozzant (#2525) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget. Hibátlanul megy mind a 3 obival.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#2527) Zozzant


Zozzant
addikt

Innét a fórumról van valakinek PENTAX DA* 300 f4 ED IF SDM obija? Esetleg valaki ismer valakit aki látott már?:) Tapasztalások érdekelnének. Persze bújom a netet is.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2528) johnjohn válasza Zozzant (#2527) üzenetére


johnjohn
addikt

Gondolom ezt már láttad.
Ha átolvasni nem is fogod ;] , a tesztképek magukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#2529) Zozzant válasza johnjohn (#2528) üzenetére


Zozzant
addikt

Jaja láttam, foxlingo le is fordított belőle valamit:) Kösz!

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2530) BiriBum válasza johnjohn (#2528) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem kellene ilyeneket linkelni, összeszaladt a pénztárcámban a nyál! :W

(#2531) philoxenia válasza BiriBum (#2530) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért a nagy árkülönbség?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2532) tpeter válasza philoxenia (#2531) üzenetére


tpeter
aktív tag

hát igen... és miért drágult meg a k20d az általam kiszemelt boltban?

Továbbá, ami a k20d-t illeti, mi ez a "nem kikapcsolható a hotpixel szűrés" dolog? A pixinfós tesztben hogyan csinálták, hogy van szűrés nélküli és szűréses példa is? :F

(#2533) Zozzant válasza tpeter (#2532) üzenetére


Zozzant
addikt

"kőbaltával faragott jpeg" ezen mindig kiakadok... pff... a pixelkukkoló mánia, nem 2 pixel fog meghatározni egy képet, másra sem jó ez csak hangulatkeltésre. :(((

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2534) Hooper válasza Zozzant (#2527) üzenetére


Hooper
őstag

Én a DA* 60-250re csorgatom most a nyálam..
de egy sigma 70-200 2.8al is kiegyeznék..
de már látom h max 55-30lesz a dologból :O

(#2535) philoxenia válasza Zozzant (#2533) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne olvasd el újra. :D Nekem semmi bajom nincs a JPG motorral a K10D-nél, a rossz/nehezen kezelhető képből RAW-ban sem lehet sokkal jobbat kihozni. Igaz utánaállítottam a gyári feldolgozási beállításoknak rögtön, kicsit élesebbre, de így nekem megfelel általában. :K

Hooper: a helyedben örülnék egy ilyen obinak és nem nyálaznám össze..... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2536) tpeter válasza philoxenia (#2535) üzenetére


tpeter
aktív tag

Nade, visszatérve a kérdésre :) Tehát akkor most kikapcsolható v. sem?
Sajnos ez nálam kizáró ok, hogyha sehogy sem tudom rávenni a "folyamatos" működésre a gépet.
Hó elején gondoltam beruházni egy K20d-re 16-45-tel és őszintén szolva nem tudom milyen alternatívát kéne választanom ha ez az egy kis dolog tényleg nem állítható sehogy.

(#2537) BiriBum válasza philoxenia (#2531) üzenetére


BiriBum
őstag

Sajnos 270-ért is esélytelen, pedig nagyon tetszik!

(#2538) Chapel


Chapel
addikt

ahogy ígértem ha van új kép 55-300 ED-vel mutatom,íme:

tucat kép,de most nem is ez a lényeg. Kézből lőve 225mm-en, bármiféle utómunka nélkül, csak méretezés!

Szobor

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2539) Chapel


Chapel
addikt

előzőhöz szerk: nem 225mm hanem 150mm, összefolytak már a képek,sorry :B

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2540) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Hogyazarohadt...
Most vettem észre, hogy letört a shake reduction kapcsolója a K10D-mről. A szép a dologban az, hogy 2 hete, amióta visszajöttem Koreából, azóta a kezemben sem volt a masina, így esélyes, hogy valahol a világ másik felén hagytam el a letört darabot. Elmondhatatlanul boldog vagyok. :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2541) Chapel válasza bLaCkDoGoNe (#2540) üzenetére


Chapel
addikt

Amennyiben olyan részletkérdéseket bevállalsz mint utiköltség+szállás én felajánlom segítségem a keresésben ;]

Végre tudom kijelölt rám flickr-en,mert h a név nem mondott semmit :U

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2542) somé


somé
őstag

Peches vagyok. :(
Hosszú hónapokig érlelődött, melyik legyen. Betértem a budaörsi MM-ba. Pentax K200D alapobival (sima AL-es) 99900.-. Végigtapogattam 2x a kiállított gépeket . És! Na mondom Pentax, veszem viszem. "Részlegvezető" sajnos lelombozott: az az egy darab van, vagyis a kiállított példány. Viszont duplakites-ből 3 db is volt 129900.-ért. Mivel 18-200-as vagy hasonló obit terveztem hozzá, sajnos ez a konstrukció nekem nem megfelelő.
Így jártam. De nem adom fel. :D

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#2543) Szten Márs válasza somé (#2542) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmmhmm... a 18-200 elég merész terv, kényelmes, persze, de minőség terén igen sok kompromisszumot kell kötni és ezt az "igen sok" kifejezést szó szerint kell érteni. Biztos vagy benne, hogy így akarod?

(#2544) philoxenia válasza Szten Márs (#2543) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rosszabb a 18-200 a Pana Fz50 obijánál? Az ennyiért van jelenleg...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2545) Szten Márs válasza philoxenia (#2544) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól függ milyen 18-200. Meg a Pana FZ50 obiját nehéz megítélni, mert ugye ott a szenzor eléggé elviszi a képminőséget, így az obi élessége nem túlzottan, max geometriai aberrációra való hajlama értékelhető korrektül.

(#2546) philoxenia válasza Szten Márs (#2545) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra gondoltam, a 18-200-al, ha jobb képeket csinál, mint a Panával, akkor már megérte Neki, hiszen továbbfejleszthető a rendszer, a zajban meg nyilván sokkal jobb a Pentax....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2547) Szten Márs válasza philoxenia (#2546) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze a kisebb zaj miatt már eleve jobb képekre számíthat. Mindenesetre a Pana 88 ezer, a K200D + a 18-200 pedig nem kevéssel több, szóval ez így nem hasonlítható össze közvetlenül.
Nyílván, ha úgy látja, hogy ez mégsem nyerő neki, akkor fejleszthet, csak akkor esetleg bukhat a dolgon, ezért gondoltam jóelőre felhívom a figyelmet egy esetleges buktatóra. Jobb, ha az ember előtte gondolja át alaposan, mintha utólag csalódik.

(#2548) vfo7 válasza Szten Márs (#2547) üzenetére


vfo7
senior tag

Nekem a kitobi mellett van a K-200-hoz egy 18-200-as Tamron. Szerintem nem rossz, pláne ennyiért. A Fujitsu 9600-hoz képest nagyságrendileg jobb a rajza. (mindkettőnek 200 a vége)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#2549) Szten Márs válasza vfo7 (#2548) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pontosabban mindkettőnek 300mm ekvivalens a vége :) Az a Fuji azért igen durva CA-t produkál, meg ott is az érzékelő igencsak behatárolja, hogy mennyire látjuk élesnek a képet, na meg nem is feltétlen egy bridge géppel kell ezeket összehasonlítani. A kitobihoz képest milyen a Tamron 18-200-ad képminősége? Persze az összehasonlíthatóság miatt az alacsony gyújtótáv-állásokon, 18-55 között értem a kérdést.

Úgy rémlik, pár helyről olyasmit hallottam, hogy a 18-250-es vagy talán 18-270-es Tamron igen jól sikerült, még jobb is, mint a 18-200. De ez csak valami halvány emlék, erre ne alapozzon senki.

(#2550) vfo7 válasza Szten Márs (#2549) üzenetére


vfo7
senior tag

Érdekes módon a Tamronnak egy kicsit melegebb a színtónusa, amit furcsállok, mert elvben ilyen nem lehet. 18-nál a kitobival kábé egyformán hordósít, kb. 55-nél nincs észrevehető különbség, a kisebb fényerőt leszámítva. CA-t még nem igazán vettem észre, pedig fotóztam lombokon keresztül is ellenfényben.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.