Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) Hooper válasza Szten Márs (#2186) üzenetére


Hooper
őstag

Jogos amit írsz, tényleg néha az 50be is nehéz belefétni..
Bár a +100 nekem van h jól jönne.. ha annyira fergetegesen tűéles képe lenne a pentaxnak akkor mondjuk croppal ez meglehetne oldani, végülis még így is..
Tamronnak, ha hajszányival, de talán jobb képe van -szerintem- (persze van 1 kis CA), legtöbb helyen ezt ajánlják telének..
Egyenlőre azért nem váltok szerintem, alszok még rá párat, nézelődök..
(Fura amúgy h az 50-200at itt mennyire lehúzzák képminőségileg, szerintem is jó obi pedig)

BEE, philoxenia - a hossza, súlya nekem nem negatívum, meg 300astól nem is lehet várni h kicsi legyen. Nézd meg a canon 70-200L-t az mekkora disznó :DDD

(#2196) Szten Márs- :( nem túl jól megy a pentaxnak..nem jó hírek (irok mindjárt énis a cikkehez, csak kajálok :DDD

BiriBum - ezt a vakut Pentaxhoz most adta ki a Metz, eddig a 36bol csak a C-2 volt, az télleg csak villant.. ennek van rendes vakuérintkezője, ez tudja a P-TTL vezérlést (mint ahogy a Nikon, Canon verzióban a *-TTL-t).

(#2202) ottkar válasza Hooper (#2201) üzenetére


ottkar
addikt

"ha annyira fergetegesen tűéles képe lenne..
Tamronnak, ha hajszányival, de talán jobb képe van -szerintem- (persze van 1 kis CA), legtöbb helyen ezt ajánlják telének.."

Az 50 ezer körüli optikák nem azért annyiba kerülnek hogy valami nagy követelményeket lehetne támasztani velük szemben.

(#2203) BiriBum válasza Hooper (#2201) üzenetére


BiriBum
őstag

Köszi! :R
Ha ez tényleg így van, akkor valószínűleg csak a 2×-es ár miatt ajánlotta a mókus a 360 FGZ-t, mivel papír szerint egyébként semmivel sem tud többet. :DDD :DDD :DDD
Az is lehet persze, hogy valaki korábbi 36-ost próbálta Pentaxra, innen a rossz tapasztalat. :W

A Tamron nem rossz én is ezt használom, a Pentax 200-ast viszont még sosem próbáltam.
Annyi kis gond van vele, ami tényleg nem olyan nagy zűr, hogy 200 felett kissé lágy. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, egylábúval szoktam vele sportot fotózgatni. Néha az 1:2-es makró is jól jön, előtéttel vagy fordított 50-es lencsével kombinálva brutkó nagyítást produkál.

[ Szerkesztve ]

(#2204) jeni


jeni
félisten

Hello

Aki most szeretne Pentax K200D-t venni 18-55 obival.Annak érdemes elrohannia az Árkádban levő Media Markt-ba mert ott 109990.Ft

RÁADÁSKÉNT AJÁNDÉKBA AKCIÓSAN MELLÉKELIK HOZZÁ a Pentax BG-3 GYÁRI markolatot :Y :Y :Y

Mind egyben csak 109990 Ft vagyis a K200D váz+ 18-55mm obi(sima)+ BG-3 markolat.
Markolat nélkül 85e.Ft-ba kerülne a váz az obival :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2205) jeni válasza Szten Márs (#2196) üzenetére


jeni
félisten

Akkor ezért akciózzák a Bp-i Árkád Media Markt boltjában olcsóért,mely ajándékba adják hozzá a gyári markolatot :Y :Y :Y :R :R :R

(#2206) Hooper válasza ottkar (#2202) üzenetére


Hooper
őstag

Pont ezt mondom énis, ha lenne egy 70-200L es képminőségű obim, nem sírnék a +100ért, mert cropbol röhögve meglenne :D

BiriBum: azt azért ajánlotta, mert az egy nagyon jó vaku, bár én Metz 48 at többre tartom, és jobb is, és az is annyi. (mind2n van kismillió beállítás, míg a 36os Metz sokkal egyszerűbb, de a ttl miatt legalább nem csak villantó)

Jeni: markolat nélkül 85, markolattal akcióban 109? 25 a markolat, az nem igen akciós :DDD vagy félreértettelek?

(#2207) jeni válasza Hooper (#2206) üzenetére


jeni
félisten

Akkor itt a kérdéses gép obival ennyi :Y :Y

[link]

A markolatot ehhez nem adtam hozzá,vagyis nem adják mellé. :R
Akkor mi az az akciós ár vagy mire gondoltál?Kíváncsi lennék rá :F :F

[ Szerkesztve ]

(#2208) jeni válasza Hooper (#2206) üzenetére


jeni
félisten

Pentax K200D+18-55mm objektiv=85000 Ft :Y :Y :Y :C :C :C :R :R :R

Ilyen boltot sehol nem találtam ami ennyiért adta volna a K200d-t

Én arra lennék kíváncsi,hogy hol kapod meg hivatalosan 0 expóval origináltan itthon bármely kereskedelmi boltban :F

[ Szerkesztve ]

(#2209) Allien válasza BiriBum (#2203) üzenetére


Allien
veterán

Tényleg nem csak villantónak néz ki. ENnyi pízért ráadásul wirelesst is tud, ha jól olvasom. EGyedüli baja, hogy nem forgattható a feje. Habár, a wirelessel ez megoldható probléma, asszem, és olcsóbb 30E pénznél az optiban. :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2210) Hooper válasza jeni (#2208) üzenetére


Hooper
őstag

"Markolat nélkül 85e.Ft-ba kerülne a váz az obival"

Mint irtam: "..vagy félreértettelek?" és igen, bocs, elolvastam :D
Annyiért jó vétel (persze ha szükséged van markolatra..szerintem jo fogása van a gépnek, minden kézre áll, én eddig nem éreztem hiányát, porté állásban se, viszont van súlya anélkül is :) ), és jó gép, irány a bolt! :U

(#2211) Cassidey


Cassidey
senior tag

Sztennek:

A K10D-vel nagyon felosen mentem iso800-ra, nagyon keves ilyen kepem van, atneztem most parat 100%-on Aperture-ben. A Canon zaja valahogy homogenebb, kisebb a szinzaj (talan igy mondjak, nem vagyok nagy pixelkukkolo). A Pentaxnak mar iso400-on is zavaro a zaja sok kepemen (legalabbis engem zavar), a Canonnak egyaltalan nem. Viszont a 800 az picit nagyobb ugras, es a necces temaknal (portre az ejszakai lampaknal pl, nyomtam egy ilyet a hetvegen) ugyanugy gaz lesz a Canon is. Itt mar nem nagyon latok kiugro kulonbseget. A "jo" temaknal viszont (egyszeru, vilagos portre, nincsenek sotet reszek) szepen mukodik az iso800 40D-n, szebben megmaradnak a reszletek. De ezt kezeld fenntartassal, mert nagysagrendekkel jobb objektiveket hasznalok a 40D-vel, amiknek nyilvan szerepuk van benne, es lightroomra kezdek atterni, tehat azokat a kepeket mar masik programmal dolgozom fel.

Osszesegeben tok szubjektiven ugy erzem, nem sokkal jobb a 40D, en tobbet vartam a cmos-tol! Tehat csak ezert nem erdemes valtani (gondolom, te nem is akarsz). Mutathatok par kepet sotetet-vilagosat ha erdekel, meg erdekesebb lesz osszevetni a kepeket az 5DmkII-vel.

(#2212) BEE válasza Cassidey (#2211) üzenetére


BEE
addikt

A képzaj szemcséssége függ az objektívtől is.
A Canon meg nagyon jó CMOS érzékelőket gyárt régóta,
de a K20D is kitűnő ebből a szempontból.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2213) Szten Márs válasza Cassidey (#2211) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem akarok áttérni, teljesen meg vagyok elégedve a K10D-mmel, zajra is (igaz relative ritkán használok ISO280-nál magasabb érzékenységet), és minden másra is, szóval igazából ingerem/okom se nagyon lenne a váltásra. Ha nyakamba szakadna jó sok pénz, akkor is inkább ezt a rendszert bővítgetném, hozzámnőtt, na :D
Viszont a képek érdekelnek, ha nem túl nagy kérés :)

Vááá erről jut eszembe, hogy még lógok a topicnak pár Chinon 135mm CA szint vs blenderekesz képpel :W De úgy érzem ma már nem fogom felrakni őket, elnézést mindenkitől, úgy tűnik lyukas az agyam :B

(#2214) BiriBum válasza Allien (#2209) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem az én amatőr céljaimnak bőven jó lenne, HA TÉNYLEG EGYÜTT TUD MŰKÖDNI A GÉPEMMEL FULL P-TTL-en! Sajnos ezt csak úgy tudom meg, hogy kipróbálom, vissza valószínűleg nem veszik (ez nem az USA, de még csak nem is Nyugat-Európa).
Jó persze nincs 18mm diffúzor (minek is?), valamint derítőlap se (ez már inkább ciki).
Vaku viszont nagyon kellene, kérdés, hogy a 48-cas megér-e nekem 20k-val többet, ahhoz, hogy ideje nagy részét a táskában töltse.

(#2215) BiriBum válasza Szten Márs (#2213) üzenetére


BiriBum
őstag

Pedig én már nagyon vártam, kiváncsi vagyok ugyanazt hozza-e, mint az enyém. :Y

Cassidey: Én csak a gyors sorozat miatt irigyellek (nagyon), amúgy maradok tisztelettel a K10D mellett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2216) Hooper válasza Szten Márs (#2213) üzenetére


Hooper
őstag

Igen, én is vártam a CA képeket, de azóta voltam a boltban és volt alkalmam kipróbálni 2 chinont 135 2.8at is...
hát nem dobtam el az agyam..Azonos rekeszen hajszálnyival adott részletesebb képet mint az 55-200 (1350mm, 5,6-on, mivel a chinonnak nem voltak köztes rekeszértékei: 2,8- 4- 5,6) A példánynál, amihez szerencsém volt nagyon nehezen forgott a fókuszgyűrő, elég kényelmetlen volt.. 2,8on lett volna létjogosultsága (főleg koncertezni vittem volna) de csak ezért a rekeszért úgy voltam h nem veszem meg (először kipróbálom az 1.7es 50est h azzal mit tudok alkotni, aztán lehet meggondolom magam... de 2,8on kívül nem használnám nagyon, felette jobb az 50-200..szvsz)

Ja, igen: 2 chinon vt ott, az 1ik régebbi kiadás lehetett, az átmérő kisebb volt, és az értékek felfestésében különbözött.. ez már nagyon finoman forgott, jobban is betalált az élesbe, már majdnem meggondoltam magam, de ez a példány borzalmasan CAzott (a másiknál nem láttam) :(((

[ Szerkesztve ]

(#2217) Hooper válasza Cassidey (#2211) üzenetére


Hooper
őstag

Szép kis szetted van :K
Egyébként a K200 elvileg a k10 belsejét kapta, én nyugodt szívvel használom 800on (itt szinte nincs is zaj), van h 1100en...1600nál azért már van baja :B
(persze hobbi, amatőr célokra)

(#2218) Cassidey válasza BiriBum (#2215) üzenetére


Cassidey
senior tag

Tobbek kozott a sorozat miatt tartom meg a 40D-t is.

K10D

ISO 400
[link]
[link]

ISO 800
[link]
[link]

1600-as kepem egyszeruen nincs is :)

40D ISO 400
[link]
[link]

ISO 640
[link]

ISO 800
[link]
[link]
[link]
[link]

ISO 1600
[link]
[link]

Nyers kep mind, Aperture-bol ill Lightroom-bol volt az export.

szerk.: en is ugy tudom, h a K200D ugyanaz belulrol mint a K10D.

[ Szerkesztve ]

(#2219) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Közben én is felteszek két (illetve négy - két pár) képet:
Chinon 135mm F/2,8 @ F/2,8: [link] és [link]
Chinon 135mm F/2,8 @ F/5,6: [link] és [link]

A teljes képeket is szivesen felteszem, ha valaki nem elégszik meg a croppal (100%-os crop, nincs kicsinyítve), vagy akár a RAW-okat is.

[ Szerkesztve ]

(#2220) golyani


golyani
addikt

55-300-ról mi a közvélemény ? gondoltam szeretnék egyet karácsonyra a 18-55-ös kitobi mellé. vagy egy Metz 48-as vakut... :U

(#2221) ottkar válasza Szten Márs (#2219) üzenetére


ottkar
addikt

Van egy olyan érzésem hogy amit én teszteltem pár napja 2,8/ 135-öt ennél szignifikánsabban jobb volt. Csak azt nem tudtam kideríteni hogy milyen optika is volt valójában.

(#2222) Hooper válasza golyani (#2220) üzenetére


Hooper
őstag

Az 55-300 nagyon jó kis obi, legalábbis eddig csak dicséretet olvastam róla..

(#2223) Szten Márs válasza ottkar (#2221) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az könnyen lehetséges, de a képek lényege a CA szint változása a rekeszeléssel ;)
Egyébként ezzel az obival is sikerült jópár tűéles képet készítenem, bár való igaz, hogy némely körülmények között nem a legjobb, amit valaha láttam.

(#2224) ottkar válasza Szten Márs (#2223) üzenetére


ottkar
addikt

Hát én elsősorban szórást látok a teljes nyílásnál, szerintem itt a CA látszólagos, a szórás miatt érzékelhető nagyobbnak. És pont a szórás amit a legerősebben csökkent a rekeszelés én szerintem itt az a fő ok.

(#2225) BEE válasza Cassidey (#2218) üzenetére


BEE
addikt

Hát ezekkel a képekkel engem nem tudnál meggyőzni hogy váltsak 40D-re. :(
A K10D csinibabái láthatóan alulexponáltak voltak, míg a 40D csecsemői
lényegesen jobban exponáltak.
Ez pedig önmagában eldönti egy magasabb ISO-s kép zajszintjét.

De igazából miért sok ez a zaj ?
Melyik gépnek nem lesz zaja ISO 400-on alexpóval ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2226) Cassidey válasza BEE (#2225) üzenetére


Cassidey
senior tag

igen, azok valoban alexposak, nalam sokszor alexpozott a K10D es most csak ezek a kepek voltak keznel. azert ezt meg fellehet huzni a megfelelo expora kulonosebb veszteseg nelkul, de nyilvan az eredetit tettem fel, amugy nem lett volna ertelme.

amugy nem nagyon ertem ezt a hsz-t, pont arrol irtam, h nem latom ertelmet csak emiatt valtani, mert nem jobb annyival a cmos mint vartam, eszemben sincs senkit meggyozni. Szten irta, h szivesen venne par kepet, nekem meg volt epp idom feldobni a megfeleloeket. :)

(#2227) BiriBum válasza Cassidey (#2226) üzenetére


BiriBum
őstag

Tulajdonképpen tök jó, hogy feltetted. A sötétzaj alapból mindig magasabb, mint az inkább túlexpós területeké. Ezért kell kényszerhelyzetben inkább kicsit túlexpózni, majd később szoftveresen visszacsuszkázni.
Ami engem nagyon meggyőz, az az, hogy megérte rálocsolnom azt a zsáknyi pénzt a kifutófélben levő kittre, mivel a gépem kb ISO 800-on is jobb képet csinál, mint a mai százmegapixeles szappantartó csodák alap ISO100-on. :W

(#2228) Cassidey válasza BiriBum (#2227) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szituaciofuggo. Ez egy divatbemutato volt furcsa fenyekkel, es jopar feher fehernemuvel-ruhaval, amik nem akartam, h beegjenek, ezert nem allitottam az expon.:) Ha az beeg sose hozod vissza a fehernemu reszleteit. :(

(#2229) Mercutio_ válasza philoxenia (#2195) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dobok egy privátot...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2230) Reno7


Reno7
senior tag

A K200D-hez van szigetelt objektív? Konkrétan normál zoomra gondolok :U

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2231) philoxenia válasza Reno7 (#2230) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt találni párat...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2232) Reno7 válasza philoxenia (#2231) üzenetére


Reno7
senior tag

Kösz :R

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2233) BiriBum válasza ottkar (#50) üzenetére


BiriBum
őstag

Ér valamit a szigetelés? A bajonettzárnál nem megy be a nedvesség?

[ Szerkesztve ]

(#2234) Zozzant


Zozzant
addikt

Legújabb szerzeményem, dobozos, szinte új, apró kis objektív :C

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2235) Zozzant válasza Zozzant (#2234) üzenetére


Zozzant
addikt

1600*1200 kivágás a 6MP-ből, utómunka nélkül: f1.7 - f2 - f2.8
Borult időben.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2236) Cassidey válasza Zozzant (#2235) üzenetére


Cassidey
senior tag

egesz korrekt rajza van :)
ez manualis obi?

[ Szerkesztve ]

(#2237) Zozzant válasza Cassidey (#2236) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen, M obi. Elkezdett esni az eső, ez közelpont környékén (45 cm) f5.6-al készült, 6MP-ben, utómunka nélkül: f5.6
Az előzőek kb. 1 méterről.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2238) ottkar válasza Cassidey (#2236) üzenetére


ottkar
addikt

Hmm. Egész korrekt. Hát nem dícséred túl. :D Ez nemcsak világmárka de nagyon jó is.

(#2239) ottkar válasza Zozzant (#2234) üzenetére


ottkar
addikt

"Legújabb szerzeményem, dobozos, szinte új, apró kis objektív"

Hogy egyeseknek micsoda röfögő disznó szerencséjük van! Oszt mibe került egy 30-ast még röhögve is megér.

(#2240) werttzui válasza Zozzant (#2237) üzenetére


werttzui
őstag

Korrekt rajzolat ámbár az élesség mintha pont a levél alá koncentrálódott volna :F Dobj még föl pár képet ahol a fókusz tökéletesen a témán van) Amúgy gratu hozzá :)

PENTAX

(#2241) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy itthon beszerezhető-e valahol M39->K bajonett konverter?
Előre is köszönöm.

(#2242) ottkar válasza tpeter (#2241) üzenetére


ottkar
addikt

Hát nem éppen szabványos menet. Minek van ilyen menete?

(#2243) werttzui válasza ottkar (#2242) üzenetére


werttzui
őstag

Orosz zenit nekem pl az van :)

PENTAX

(#2244) ottkar válasza tpeter (#2241) üzenetére


ottkar
addikt

Na kiderítettem a Leica használta ezt az egyéni menetet már akkor se volt szabványos azért csinálták mert volt Leica nagyítógép aminek ilyen menete volt, és ahhoz így fel lehetett tenni a fényképezőgép optikáját is. Az oroszok is csináltak ilyen optikát a Leica utánzatokhoz, pld FED -hez. Kicsi a valószínűség hogy ilyet kapsz.

(#2245) tpeter válasza ottkar (#2244) üzenetére


tpeter
aktív tag

ebay-en láttam "olcsóér", de ugye a postaköltség...

amúgy két ilyen optika parkol itt, és ki akarom próbálni. Az egyik valóban egy FEDről van.

(#2246) ottkar válasza tpeter (#2245) üzenetére


ottkar
addikt

A FED-ek egytől egyig Leica másolatok voltak. Azt tudod a FED gyár kiről kapta a nevét?

(#2247) Cassidey


Cassidey
senior tag

(#2248) johnjohn válasza Cassidey (#2247) üzenetére


johnjohn
addikt

:C :C :Y

(#2249) jeni válasza Cassidey (#2247) üzenetére


jeni
félisten

:C Nem hiába erre születni kell :C

(#2250) Mercutio_ válasza ottkar (#2239) üzenetére


Mercutio_
félisten

Árakban kicsit vastagon fog a ceruzád ha manuálobikról van szó:) FA 50/1.4-et türelemmel és szerencsével 45-ért ki lehet fogni...

Zozzant: Nagyon klassz az az obi, nekem is volt és imádtam :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.