Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) Szten Márs válasza waces (#1091) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy 50mm-es fix azért ritkán F/2,8-as, ha az, akkor valszeg makróobi. Egyébként meg F/1,8, vagy fényerősebb szokott lenni. Ez azt is jelenti, hogy a mélységélességgel való olyan játékra alkalmas, ami pl kitobival esélytelen lenne. És ez nem kicsit jó dolog :K

[ Szerkesztve ]

(#1102) philoxenia válasza Mercutio_ (#1100) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az új 55-300-al még nincsenek fenn képek. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1103) waces válasza Mercutio_ (#1100) üzenetére


waces
aktív tag

koszi

Every living creature on earth dies alone.

(#1104) waces válasza Szten Márs (#1101) üzenetére


waces
aktív tag

jogos, mondjuk ezert irtam, hogy a szamok utananezes nelkul, csak ugy hasrautve szulettek :)
koszi az infokat

Every living creature on earth dies alone.

(#1105) adik válasza philoxenia (#1102) üzenetére


adik
őstag

őőő, az melyik obi? :B

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1106) as_Rock válasza adik (#1105) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha nem tévedek az itt említett utolsó obi lesz az :U

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1107) adik válasza as_Rock (#1106) üzenetére


adik
őstag

upsz, köszi, ezek teljesen kimentek a fejemből :) :B

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1108) Mercutio_ válasza philoxenia (#1102) üzenetére


Mercutio_
félisten

Medikernél előrendelhető és K20D vagy K200D kötül valamelyiknél ezzel is lehet rendelni duplakitet :K
Egy tesztre már én is kíváncsi lennék :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1109) BiriBum válasza Mercutio_ (#1108) üzenetére


BiriBum
őstag

[link] -minireview :DDD

Kiváncsi lennék, hogy jobb lesz-e, mint at Tamron 70-300... :U

[ Szerkesztve ]

(#1110) philoxenia válasza BiriBum (#1109) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ígéretesnek tűnik. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1111) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok! ezt olvastam egy blogon SMC Pentax DA 18-55mm F/3,5-5,6 AL II -ről:

"a képmező közepe élesebb lett egy-két fokkal, ellenben a szélek csapnivalóak kis rekesznél is"

vélemények? tapasztalatok?

(#1112) Dare2Live válasza Nikitaa7 (#1111) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szvsz áráért a régi kit igazi bestbuy, én ahogy a kit2árát, meg pár vele készült képet néztem(nem láttam nagy difit a régi kithez képest) kizárt, hogy olyat vennék.

akkor már inkább kis +pénz és egy sigma 17-70 a +átfogásért, kis +fényerőért, vagy tamron 17-50 ha kell a fényerő és, hogy szuperéles legyen az obi de összel már talán végre piacon lesz a Pentax 17-70 is... bár aztán lehet inkább jövő ösz.... vagy inkább hozzádobnám a telére félrerakott pénzhez, 60-250 F4 mostmár elvileg ittvan összel... ekkora átfogással F4el meg az egy mindenes tele.(oké madarászni nem jó, de azon kívül...)
szvsz

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1113) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

Hátha érdekel vkit érdekel Hoya mit tervez, hogy Pentaxal.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1114) tbs válasza Nikitaa7 (#1111) üzenetére


tbs
addikt

Nos, próbáltam mindkét kitobit, a II-es színvilága jobb és szubjektíven élesebb, sokkal többet rajzol 6-10-14Mpx-re, mint a régi. A széleken is. A kitárhoz képest zseniális darab mindkettő... Persze a 16-45 más tészta, duplaáron... Kitben bőven jó biznic. ;)

(#1115) philoxenia válasza tbs (#1114) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Színvilága? Ezt hogy érted? CA kevesebb, vagy a bevonatok különbözősége miatt a fény más tartományát engedi át?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1116) tbs válasza philoxenia (#1115) üzenetére


tbs
addikt

Más a bevonata, és láthatóan máshogy színez. CA az eredeti kitobin sem volt egetverő, bár soha nem nézem direkt a CAt... :B

(#1117) Szten Márs válasza Dare2Live (#1112) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahogy a kit2árát nézed? Ömm... 30 ezer HUF egy K20D vázhoz képest. A + kis pénz az több, mint háromszoros ár objektívért, az talán mégsem plusz kis pénz... És ha a kit1 best buy volt és nem látsz különbséget, akkor a kit2-t miért is írod le? Na mindegy....

(#1118) Dare2Live válasza Szten Márs (#1117) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hol írtam, hogy kitben nézem?
Na mindegy....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1119) Szten Márs válasza Dare2Live (#1118) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Való igaz. De a kérdező kitben venné.

(#1120) BiriBum


BiriBum
őstag

Az utolsó K10D-ket kit II-vel adják, ebbe futottam bele én is. Eddigi tapasztalataim szerint nem rossz, igaz szegényes az összehasonlítási alapom (Canon 400D kitobi, az is csak néhány kép erejéig).

(#1121) BEE válasza Dare2Live (#1112) üzenetére


BEE
addikt

Tévedsz !
Saját tapasztalatom alapján mondom, hogy az új kitobi sokkal jobb
a réginél.
Ha majd lehet kapni külön is, akkor lenyomja a 16-45 eladásait.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1122) philoxenia válasza BEE (#1121) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mekkora lehet a szórás ennél az obinál? Ha nem mindenki azonos véleménnyel van róla, az is lehet, vannak az egyes obik között különbségek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1123) ottkar válasza philoxenia (#1122) üzenetére


ottkar
addikt

Ha teljesen egyformák az optikák akkor sem lesz a vélemény róla azonos.

(#1124) philoxenia válasza ottkar (#1123) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom. :)
Nyilván ugyanarról az optikáról, ugyanazon a vázon is lennének véleménykülönbségek.
Itt azért elég eltérő, az "ugyanolyan" és az "überfasza" értékelés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1125) Dare2Live válasza BEE (#1121) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Németben árulják sok helyen külön 159euroért azaz egy szürke aki rendelésre hoz neked prezentlja azt 40-max 45Kbol.

ha pedig sokkal jobb akkor engem átvertek/pont egy hibás darabot néztem. :(

szerk: ja ennyi az indulóára ez lehet 2hó múlva márcsak 30-35K

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1126) BEE


BEE
addikt

Hát a szórásról fogalmam sincs, mert csak ez az egy darab volt a kezemben.
Rövid teszetet csináltam csak vele, napfényben F8-on,
de élesebbnek tűnt a képe már az LCD-n is, mint a réginek.
Ráadásul mechanikusan nem kelti azt a gagyi hatást mint az elődje.

BEE

Ja és nem böngésztem át a netet, ezért csak a hazai kínálatot figyelgetem. :)

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1127) Trencso


Trencso
csendes tag

Hi all!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen vakut érdemes venni?(K100d) Gyári Pentax, Soligor vagy Sigma? Esetleg tudtok konkrét tipusokat ajánlani?
Köszönöm

(#1128) ottkar válasza Trencso (#1127) üzenetére


ottkar
addikt

A hozzávaló rendszervaku nagyon drága mivel csak két tipus jó. A Soligorban van DG ami16 ezer.

(#1129) adik válasza Trencso (#1127) üzenetére


adik
őstag

Ami nekem nagyon begyere, az a Metz 58, sztm fogják még ezt ajánlani páran. Lényegesen olcsóbb, mint a nagyobb Pentax (540), a teljesítménye kicsit nagyobb csak, ellenben sokkal okosabb. Sigma 530 Supert is próbáltam, zavarba ejtően hülye szerintem, Soligor autómatikája nem tudom milyen, azt már csak manuálban merném használni - legalábbis megérzésből. Olcsónak egy Metz 36-ot vettem, full manuál, de legalább nem gondolkodik másként, mint a váz, és azért minőségibb érzést kelt az emberben a kis Soligornál, amiben viszont van tilisztor (másik vaku is el tudja villantani).

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1130) Mercutio_ válasza adik (#1129) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, ha van rá pénze, akkor Metz, a Sigma nagyon nem jött be p-ttl-ben :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1131) ottkar válasza adik (#1129) üzenetére


ottkar
addikt

"a kis Soligornál, amiben viszont van tilisztor"

Fototirisztor vagy optocsatoló. Nem olyan kicsi az 34-es kulcsszámú.

(#1132) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

és lassan megérkezik egy sok Pentaxos által nagyon várt obi a Pentax 17-70F4
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1133) adik válasza ottkar (#1131) üzenetére


adik
őstag

Külső vakunál a 34-es kulcsszám az kb alsólfszpcsa teljesítmény-ügyileg, de legalábbis a belépő modellek jellemző teljesítménye. A többi vaku, amit felsoroltunk, mind legalább 50-es kulcsszámú. A gyakorlatban én a 36-ról 44-re váltásnál is hanyat vágódtam, pont akkora az eltérés, hogy a nagyobbat már nyugodtan lehetett plafonra lőni, míg a kisebbet csak módjával.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1134) BEE válasza Dare2Live (#1132) üzenetére


BEE
addikt

Ebből még slágercikk lehet ha jó az obi ! :K

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1135) BEE válasza adik (#1133) üzenetére


BEE
addikt

A 34-36 kucsszám kb a határ.
Alatta inkább direkt vakuzásra jó, felette meg vakuzásra. :D
Hiányolom a Sunpak vakukat a Pentax vonalról.
Ők is jó vakukat készítenek pedig, jó lenne ha bővítenék a kínálatot.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1136) werttzui válasza BEE (#1134) üzenetére


werttzui
őstag

Na de f4?

PENTAX

(#1137) ottkar válasza adik (#1133) üzenetére


ottkar
addikt

Csak az a baj hogy a nagyobb teljesítményű vakuk meg árügyileg vannak elszállva. Mert a 34-es csak 16ezer.

(#1138) as_Rock válasza BEE (#1134) üzenetére


as_Rock
őstag

Árfüggő...
Ha 100-nál nem lesz sokkal több igen, ha 150 vagy afölött, akkor inkább a Sigma 17-70 :K

A 2 obi összehasonlítására F4-en, és mondjuk F5.6, F9-en kíváncsi leszek.

werttzui: 16-45 is fix F4-es, persze egy fix 2.8 jobb lenne :D

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1139) Dare2Live válasza werttzui (#1136) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mert? végig 2.8bol brutal drága lett volna.... Ez a Nikor 17-70 megfelelője csak kicsit jobb szvsz fényerőben.

asrock: vegyé tamron 17-50 2.8 at 100Kért....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1140) as_Rock válasza Dare2Live (#1139) üzenetére


as_Rock
őstag

Nemveszek :P , kell a 70-ig menő gyutáv :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1141) Dare2Live válasza as_Rock (#1140) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

APSCn ez meg is van.

ha 105re gondoltál akkor azmeg persze izlések pofonok kérdése.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1142) as_Rock válasza Dare2Live (#1141) üzenetére


as_Rock
őstag

Hagyjuk már ezt az idétlen ekvivalens-"gyutáv" dolgot, mindenki tudja, hogy mire gondol aki 17-70-et akar 17-50 helyett :R

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1143) Dare2Live válasza as_Rock (#1142) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Elnézést én egyrészt nem Pentaxos vagyok, másrészt aki 10évet fotozott Leica méreten és elég nagy eza két kategória annak nem biztos egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1144) tbs válasza Dare2Live (#1141) üzenetére


tbs
addikt

Nemár... :U Ekvivalens gyutáv, mi..? A P6-os Sonnar 180mm-em P6-on is 180mm, Z1P-n is 180mm, K100D-n is 180mm... Csak más a látószög... ;)

Gondolom az meg EV-t "fényértéknek" hívod... :DDD

(#1145) Dare2Live válasza tbs (#1144) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Belátom tévedtem, hogy Leicat vettem az alapméretnek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1146) ottkar válasza tbs (#1144) üzenetére


ottkar
addikt

Pontosan a látószöge olyan lesz mint egy 270mm-es ojektívnek, mert a látószög és a gyújtótávolság összefügg. Amit egy távolságról be tudsz fogni filmen azt az APSC-n nem tudod.

(#1147) ottkar válasza as_Rock (#1142) üzenetére


ottkar
addikt

Miért volna idétlen az equi gyújtótávolság? Egy 17mm-es optika filmen nagyobb látószöget ad mint APSC-n. Márpedig a gyújtótávolság meg a látószög együttfut.

(#1148) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok!
Nem tudjátok, lehet valahol kölcsönözni obikat? Most nincs pénzem venni egyet, viszont a nyaraláshoz kellene egy tele. :F

(#1149) werttzui válasza Dare2Live (#1139) üzenetére


werttzui
őstag

Ott a sigma 17-70 nem biztos,hogy ez jobb lesz :F

PENTAX

(#1150) drkbl


drkbl
őstag

Bejelentés a dpreview-ról: smc PENTAX-DA 17-70mmF4AL[IF] SDM

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.