Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2051) BEE válasza Mercutio_ (#2047) üzenetére


BEE
addikt

A korábbi csillagosok nem FF-re voltak méretezve, hanem kimondottan
kisfilmes gépekhez készültek.
Ma viszont az alapméret az APS-C.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2052) Mercutio_ válasza BEE (#2051) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, kisfilmest akartam írni, csak már nemtudom hol áll a fejem :B

A lényeg, hogy illene ebben az árkategóriában (is) tartani a szintet és egy picit előre gondolkodni, ugyanis, 1-2 éven belül kénytelenek kijönni a nagyobb érzékelős géppel, és akkor majd ott állnak szinte obipark nélkül.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2053) Mercutio_ válasza BEE (#2051) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ami nagyobb ciki szerintem, hogy az új 15mm-es limited is APS-C-re van méretezve :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2054) ottkar válasza Mercutio_ (#2053) üzenetére


ottkar
addikt

Én nem venném meg és nemcsak azért mert filmes gépem is van. Majdcsak a fejükhöz kapnak a gyártók. Azt még el lehet viselni hogy egyes új Sigma optikákkal a régi Pentaxon nem megy az AF.

[ Szerkesztve ]

(#2055) BEE válasza Mercutio_ (#2053) üzenetére


BEE
addikt

Vedd figyelembe, hogy a Pentax lencsék tervezése és gyártása között most
nagyon nagy az átfutási idő, hiszen volt egy cégeladás, meg a Hoya nyilván
egyesíti a kezében lévő optikák gyártását.
A ma kikerülő új szériák tervezésekor valószínűleg nem számoltak a
többi gyártó FF gépeivel, és ezért most vakarhatják a fejüket ők is,
meg mi is. :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2056) Mercutio_ válasza BEE (#2055) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én figyelembe veszem, de a piac nem:(
Egyébként ahogy az M-es, A-s 1.4-es obik lencséit 1:1-ben átemelték sz AF-esbe, ugyanúgy megtehetnék ugyanezt a gyakorlatban a digi vázakon is jól vizsgázott régebbi lencsékkel, legfeljebb megkapnák az új bevonatot :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2057) jeni


jeni
félisten

Voltam a fotóbörzén Újpesten nem volt nagy választék és kiállítók.
A "zoliphoto" aki hirdette a Pentax rendszerét,mintha nem volt ott.Jelezte,hogy ott lesz.Lehetséges,hogy ott volt akkor sok mindent eladott azokból.Tény volt egy valaki aki kínált eladásra
egy Pentax K10D-t markolattal.Rákérdeztem,hogy külön nem adná a gyári markolatot.Sajnos csak egyben adja el. Ha mégis ő lenne az a a bizonyos zoliphoto.Akkor sokat eladott a készleteiből
Egy olcsó állványt vettem 160 centiset 3000 Ft-ért Digipro néven.Ugyanaz a Media Markt-n 7000 Ft.A célnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#2058) jeni válasza jeni (#2057) üzenetére


jeni
félisten

Látni,hogy nem egy minőségi darab de legalább van valamiféle állványom.

(#2059) BiriBum


BiriBum
őstag

Nem tudtok véletlenül a Nikon 18-135-höz hasonló átfogású, nem túl tré objektívet kedvenc márkánkhoz? :F

(#2060) Mercutio_ válasza jeni (#2057) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott volt, a belső teremben, a középső sor végén, és az indexen is írta már korábban, hogy a cuccok nagyrészét már szétkapkodták :K
Markolatot pedig azért nem adja külön, mert a K10D Grand Prix Kit attól kit, hogy a géphez jár a markolat is :U

A börze közepes volt, nyáron harmad ennyi eladó volt :Y , de télen és tavasszal zsúfoltabb is volt már a hely.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2061) Szten Márs válasza BiriBum (#2059) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ez az átfogás nem annyira általános sehol. Vagy 17(esetleg 18)-70-esek vannak, vagy 18-200-asok, de egyik sem igazán az általad keresett átfogás.

(#2062) jeni válasza Mercutio_ (#2060) üzenetére


jeni
félisten

Igen
Akkor ott volt a srác,igen pontosan a középső sor végén csücsült.Maga a komplett K10D gép és egy obi volt nála.

Aki a háta mögött ült egy idősebb ürge vele cseréltem el a sima 18-55mm obit egy 18-55mm II.obira meg némi pénzt ráfizetve.

Tőle kaptam két darab Pentax katalógust

A főnöknőm is ott volt a bejárati helység végében a férjével egy nagyobb asztalon.
Obik terén neki inkább Canon és Nikon-i vannak.Pentaxot nem láttam ott,illetve egyéb multimédiás ketyeréi voltak nála,kisebb több márkájú kompakt gépek is
A következő börze meg december 14-én a budapesti Ferencvárosi művelődési házban lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2063) BiriBum válasza Szten Márs (#2061) üzenetére


BiriBum
őstag

Pont most olvastam, hogy lesz nálunk ilyen. [link] Kíváncsi vagyok a minőségére...

(#2064) Szten Márs válasza BiriBum (#2063) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most vagy vak vagyok, vagy én sehol nem látom itt, hogy Pentaxra lesz ilyen objektív. Egyébként sem lenne túl logikus lépés képstabilizált objektívet fejleszteni Pentaxra, tekintve, hogy a vázba épített képstabi és az objektívben lévő nem működhet egyszerre. Szóval szvsz ez Nikonra és Canonra fog megjelenni.

(#2065) Zozzant válasza Szten Márs (#2064) üzenetére


Zozzant
addikt

Lesz pentaxra is , juppeee: [link] persze OS nélkül. De jó kis átfogás... :C
Spec-nél van pentax, Mounts: -nál nincs... na majd elválik.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2066) BiriBum válasza Szten Márs (#2064) üzenetére


BiriBum
őstag

Speckók: Elérhető bajonett(ek) Canon EF, Nikon F, Pentax K, Sony / Minolta A, Sigma

Persze a HSM tényleg nem logikus. Úgy tűnik azonban, mintha a stabi nélküli változat már korábban is létezett volna.

(#2067) Szten Márs válasza BiriBum (#2066) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A HSM logikus, csak az OS nem az :DDD De OS nélküli verzió okés :) Ahogy Zozzant kollega írta/linkelte.

(#2068) BiriBum válasza Szten Márs (#2067) üzenetére


BiriBum
őstag

Persze stabilizátort akartam írni, HSM welcome!
A 600$ azért kicsit vadul néz ki...

(#2069) Mercutio_ válasza Zozzant (#2065) üzenetére


Mercutio_
félisten

18-125 tényleg jó lenne, elvileg volt ilyen korábban is, Pleiades tesztelte a Canonos verziót, és mintha egyik fórumon rákérdeztem volna, akkor olyasmit írt, hogy képminőségben nem volt jobb a 18-200-asoknál, remélem ez az új obira nem lesz igaz :U

620 dodó meg bevezető ár, és nyáron még nem hangzott volna olyan rosszul...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2070) jeni válasza Szten Márs (#2064) üzenetére


jeni
félisten

Igaz én se láttam oda írva,hogy Pentax vázra készülne OS Sigma obi.Ami talán működhetne,hogy a vázon kikapcsolva a képstabilizátort,még mehetne az optikán a képstabilizálás?!Persze itt az üzleti érdek,érdekek majd beleszólnak a dologba.

[ Szerkesztve ]

(#2071) jeni válasza Szten Márs (#2064) üzenetére


jeni
félisten

Köztudottan elfogadott,megerősített tény,hogy az optikai stabilizálás jobb mint a vázba beépített stabilizátor

(#2072) BEE válasza jeni (#2070) üzenetére


BEE
addikt

Technikailag szerintem a kétfajta képstabi együtt tudna dolgozni,
és ezzel összességében egy jobb stabilizálás adódhatna.
Ehhez két dolog kellene, az egyik egy közös vezérlés, a másik
a gyártók megegyezése.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2073) hcs57 válasza jeni (#2071) üzenetére


hcs57
őstag

Tudnál erről valami linket ide betenni?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2074) ottkar válasza jeni (#2071) üzenetére


ottkar
addikt

Csak egy baj van hogy közel se annyival jobb mint amennyivel sokan jobbnak láttatnák.

(#2075) jeni válasza hcs57 (#2073) üzenetére


jeni
félisten

[link]

[link]

Egy kis hazai :R

[link]

Tény régebben olvastam a kétféle stabilizátorok elveiről és működéséről,ott az optikai megoldást választották kicsivel hatékonyabbnak és jobbnak. :R
Természetesen az optikai stabis gépekkel is lehet rosszabb képeket is csinálni. :K

(#2076) Szten Márs válasza jeni (#2071) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem látom sehol, hogy én ennek bárhol is az ellenkezőjét írtam volna :U
Mindenesetre az még köztudottabb, hogy egy optikai stabis objektív drágább a gyártónak is, és nekünk is. Ennek szellemében nézzük meg mi történhet:
1, Ugyanolyan optikai minőséggel, felépítéssel kiadják Pentaxra is ezt a Sigma objektívet, optikai stabi nélkül. Mivel így kisebb a gyártási költség, a gyártó erre a bajonettre olcsóbban tudja kínálni ezt az objektívet -> valószínűleg Sony/Pentax használóknak még csábítóbb termék lesz, többen veszik.
2, Ugyanolyan optikai minőséggel, felépítéssel kiadják Pentaxra is ezt a Sigma objektívet, optikai stabi nélkül. Úgy gondolja a Sigma, hogy legyen minden bajonettre azonos az árazása ennek az objektívnek. Ezért a Sony/Pentax bajonettes darabokon többet keresnek, nagyobb lesz az árrés, tekintve, hogy a gyártási költségei alacsonyak.
3, Kiadják változatlan felépítéssel, az OS bennehagyásával, a használati utasításban nagybetűvel leírják, hogy ugyanmár, ha az OS-t bekapcsolja a kedves user, akkor a gépváz stabilizátorát kapcsolja ki, persze az userek 90%-a vagy el sem olvassa azt, és vígan használja mindkét stabival a rendszert, miközben a stabik még vígabban vitustáncot járnak egymással, vagy elolvassa ugyan, de elfelejti, így teremtve lehetőségeket a vidám dalos stabilizátoroknak a táncolásra. Ugyanakkor fennkölt módon lehet hirdetni, hogy mivel az optikai stabi jobb, mint a senzoreltoláson alapuló, vegyenek ilyen obit, és egyből boldogabbak lesznek fényképezés közben, és még a korpásodást is meg lehet vele előzni.

Hát nem tudom, kinek mi a legszimpatikusabb. Nekem az első lenne :D A gyártónak valszeg az első vagy második - logikusan belegondolva, szerintem.
És a legfontosabb? Hogy ez egy tök elméleti fejtegetés, a gyártó már döntött, szépen ki van írva a honlapjára, amit linkeltek előttem, hogy a Sony/Pentax változatok OS nélkül fognak készülni. Mondjuk az is ki van írva a honlapra pár sorral feljebb, hogy kizárólag Nikon/Canon/Sigma bajonettel készül majd ez az objektív, tehát a következetesség és a rendezettség már-már egekig tör, de ettől tekintsünk el.

(#2077) hcs57 válasza jeni (#2075) üzenetére


hcs57
őstag

:F .. és hol írják, hogy a K10D stabilizátora gyenge? Nem látom az öreg szememmel..

Megjegyzem: egy fotós lapban volt összehasonlítás különböző képstabilizátorok között kb. egy éve, ott 4Fé-t hoztak ki a Pentax K10D-re. Hátha valaki emlékszik rá..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2078) Zozzant válasza Szten Márs (#2076) üzenetére


Zozzant
addikt

:D hát ezt megaszontad :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2079) :AMF: válasza Zozzant (#2065) üzenetére


:AMF:
senior tag

itt már úgy néz ki van is. 80k

(#2080) BiriBum válasza :AMF: (#2079) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem tudom, hogy miért szívatják a magyar közönséget a 30-40%-os ártöbblettel. [link]
A kereskedők gazdagodnak egy sokkal szegényebb országban. :W

(#2081) :AMF: válasza BiriBum (#2080) üzenetére


:AMF:
senior tag

:F
Az általad linkelt oldalon (210 ft-os árfolyamon számolva) 71k ugyanaz az obi.
9k-t nekem megér az a kényelem, hogy nem kell a rendeléssel, postával, vámmal, stb. foglalkozni.

(#2082) jeni válasza :AMF: (#2081) üzenetére


jeni
félisten

Az oldalon igaz csak a fő címen VAN ÍRVA,hogy PENTAX bajonettel és OPTIKAI STABILIZÁTORRAL!!!! :Y :C :R

:)) Sigma 18mm - 125mm f/3.8-5.6 DC OS (Optical Stabilizer) Autofocus Zoom Lens for Pentax Digital SLR Cameras. :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2083) ottkar válasza BiriBum (#2080) üzenetére


ottkar
addikt

Nem a magyarok szívatása az hogy az USA-ban a gépek jóval olcsóbbak. A gyártó annak aki jóval nagyobb darabszámot rendel köt le jóval olcsóbban adja mint a kis darabszámot vásárló importőrnek. Ez az egyik oka az árkülönbségnek. Az Edigitál pld azért tudta sok gépét olcsóbban adni mert német importőr gépeit árulta.

[ Szerkesztve ]

(#2084) :AMF: válasza jeni (#2082) üzenetére


:AMF:
senior tag

gondolom "másol-beilleszt" módszerrel készítették a termékleírást (a Canon v. Nikon leírás alapján). dpreview-n legalább egyértelmű a helyzet. :-) (a fórum hozzászólások alapján azonban nincsenek elragadtatva a produkált képminőségtől.)

(#2085) Kobe


Kobe
veterán

érdekelne, hogy a Tamron 70-300nak tényleg olyan gázos a CA-ja ?
Nézegettem a velekészült természetképeket, nekem nagyon tetszenek, de mindenhol emgjegyezték hogy a CA átlagon feletti.
Ami még érdekelne, hogy a Balu féle "bolttal" kapcsoaltban van valakinek tapasztalata ?
Amennyiben megbízható, rendelnék tőle egy K200ast, szereznék hozzá egy Tamront és emglenne a felállás természetjárásra. Egyéb célokra meg egy fix 50-est gondoltam, városba, portréra esetleg. És le lenne fedve a nekem kedvező tartomány, természetben fotózom legtöbbször, oda a tamront életképesebbeknek tartom, mivel az élőlényekhez centire közel osonni problémás lehet :)

és persze nem mindegy, hogy milyen áron. kb 130ból meglenne a tamron + 50es obi a vázzal, míg boltban 120 a 18-55ös csak

[ Szerkesztve ]

(#2086) BEE válasza Kobe (#2085) üzenetére


BEE
addikt

Nem olyan vészes.
Ha teljes méreten nézed a képet, meg fogod találni,
de leméretezve nem szokott zavaró lenni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2087) ottkar válasza Kobe (#2085) üzenetére


ottkar
addikt

Hát ha egy 300 ezres optikával hasonlítod össze.

(#2088) Kobe válasza BEE (#2086) üzenetére


Kobe
veterán

saját képeket szoktam tömöríteni ilyen 800x600 körülire, max 1024re. Gondolom ott nem ütközik még ki

(#2089) hcs57 válasza Kobe (#2088) üzenetére


hcs57
őstag

Ráadásul nagyon kevés képen látható egyáltalán... engem pl. nem zavar.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2090) BEE válasza Kobe (#2088) üzenetére


BEE
addikt

Az átlagos CA ott már szépen éltűnik.
Csak akkor marad látható, ha nagyon nagy kontrasztú a témarészlet.
Pl faágak a fényes ég előtt vagy csillogó vízfelszín.
De gyorsan hozzá is teszem, hogy ilyen esetekben minden obinak van
színhibája, ebben az árkategóriában meg nem is kevés.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2091) BiriBum válasza Kobe (#2085) üzenetére


BiriBum
őstag

Ne aggódj a a Tamron 70-300 miatt, tényleg nem rossz. :D CA-t pedig szerintem bármilyen objektívvel elő lehet állítani, csak akarni kell. :DDD

(#2092) BiriBum válasza :AMF: (#2081) üzenetére


BiriBum
őstag

Az ember nyilván nem onnan hozat 80$-ért, csak ezért kimenni pedig végképp marhaság. Ennél a lencsénél tényleg nem olyan nagy a difi, de azért az elgondolkoztató, hogy a felső kategóriás vázakat 30-60%-kal olcsóbban adják ott. Európa boldogabbik felén szintén jóval olcsóbbak a műszaki cikkek - ez csak arra utalhat, hogy nálunk a kereskedők extrém haszonkulccsal dolgoznak. A rosszul fizetett polgár pedig inkább hitelt vesz fel és megveszi drágábban, mert nem tud mást csinálni.. Ez azonban már nagyon off.

(#2093) Cassidey válasza BiriBum (#2092) üzenetére


Cassidey
senior tag

Ez arra utal, h gyakran valtjak az eurot/dollart 1:1 aranyban, vagy majdnem annyiban a cegek. Akkor volt tenyleg nagy kulonbseg, mikor az euro 230 korul volt, a dollar meg 140-150-es melyponton. Eleg megnezni a Canon hivatalos listaarait, 5DmkII bejelentesekor 2700 dollar es 2500 euro volt a vaz ara, szamold at, es meg is kapod a kulonbozetet. Ami nem a kiskernel landol..

(#2094) BiriBum válasza Cassidey (#2093) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem szokták a dollárt az euróval 1:1-ben váltani, ez az euróért termelő és dollárért eladó cégeknek kész öngyilkosság lenne. Itt persze nyilvánvalóan jen-euró és jen dollár összefüggésről van szó, de szerintem a japók se hülyék. A magyar kiskereknek pedig hidd el túl nagy a hasznuk (igaz az adóteher is nagy, ha mindent szabályosan akarnak csinálni). :DDD

(#2095) Cassidey válasza BiriBum (#2094) üzenetére


Cassidey
senior tag

Hat persze, akkor a Canon biztosan a kiskereknek adja a kulonbozetet ami az amerikai es europai listaar kozott van.. :)) Alapbol minden ilyesmi dragabb Europaban mint az USA-ban, nem a magyar kereskedok dolgoznak nagyobb arressel mint az amerikaiak, nem veletlenul hozattak/rendeltek sokan az USA-bol..

(#2096) ottkar válasza BiriBum (#2092) üzenetére


ottkar
addikt

A Nikon gyártónál ha egy importőr megrendel 10 ezer gépet az jóval olcsóbban kapja meg mint aki ezer gépet vesz. Ez évtizedek óta így van. Ennek semmi köze a kereskedelmi árréshez. De minden egyes gyártónál így van.

(#2097) BiriBum válasza Cassidey (#2095) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem szeretnék nagyon vitázni, de nem igazán értetted meg, amit leírtam. Nyilván a Canon nem hülye, de ha megnézed, minden kis elektronikai kütyü drágább nálunk, mint Nyugat-Európában. Ha rossz a forint, ha erős. Ebből az következik, hogy még az árfolyam különbözet is a kisker hasznát növeli.
Nézd meg a szlovák vagy cseh fotós (vagy egyéb műszaki) árakat, de akár a svédekét is, ami nem eurózóna és köztudottan drága ország.

(#2098) BiriBum válasza ottkar (#2096) üzenetére


BiriBum
őstag

A listaár nem egészen ettől függ. Nagy piac, nagy konkurrencia, csak nyomott árakkal indulhatsz, mert bebuksz. Elég, ha elmész megnézel egy amerikai elektronikai áruházat,minden szent szar van, amiről itthon nem is hallottál. Tiszta bőség zavara.
A másik faktor a vámtörvényekben kereshető, ami szintén komoly befolyást gyakorol az árképzésre.
Többet nem offolok ebben az ügyben, de változatlanul fel vagyok háborodva az itthoni árakon. :W

(#2099) ottkar válasza BiriBum (#2098) üzenetére


ottkar
addikt

Az az importőr aki a nagyobb darabszám miatt olcsóbban kapja a cikket olcsóbban is tudja továbbadni. Az Edigitálnál én négy éve vettem gépet 72 ezerért amit a hivatalos magyar forgalmazónál 88-ért adtak.

(#2100) hcs57 válasza Cassidey (#2095) üzenetére


hcs57
őstag

Az USA-ban az ÁFA 8%, de ha internetes boltban veszed meg, akkor azt sem fizeted ki az USA-ban. Ezzel ellentétben az Unióban mindenütt fizetsz ÁFÁ-t, és ráadásul több Dealeren keresztül veszed meg..ez általában 30% árkülönbséget is jelent.

A vámról még nem is beszéltem..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.