Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2651) philoxenia válasza SeatZola (#2649) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ugyanolyanra cserélni mi értelme? :F
A Tamron 70-300 általában jó obi, az átfogásod hosszabb lenne, de inkább várd meg míg kigyűlik a pénz egy Pentax 55-300-ra mondjuk...

Mit találtam... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2652) Zozzant válasza Zozzant (#2648) üzenetére


Zozzant
addikt

De tényleg... az valami vicc lehet hogy ezzel az új Sigma 70-200 HSM obival nem működnek a sigma telekonverterei? Pedig a sigmánál néztem a telekonverteres táblázatában: [link]
Hát ez lehangoló... :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2653) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Bár most meggondolandó a hitel, de 0%-os THM-el a K-m .[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2654) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egy kicsit visszaevezném a topic ladikját mainstream Pentaxos vizekre :)

Talán érdekli itten a népet ez a kis szösszenet:
Riport vmi Hoya fejessel a Pentax jövőjéről

[ Szerkesztve ]

(#2655) chupacabra


chupacabra
csendes tag

Sziasztok,

tervezem egy K200D vásárlását. Találtam itthon 2 db régi objektívet, mindkettő Praktica EE3 géphez van.
egyik: Pentacon electric 1.8/50 Multi Coating
másik: Orestor 2.8/100 Meyer-Optik Görlitz

lehet használni ezeket a gépen egy M42 adapterrel?

(#2656) Szten Márs válasza chupacabra (#2655) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egész nyugodtan lehet Pentax K200D-vel használni bármilyen M42-es objektívet M42-es átalakítóval :K
Sőt, lesz fénymérésed és élesség-visszajelzésed is. Arra ügyelj, hogy lehetőleg ne Hama márkájú M42 átalakítót vegyél, hanem Pentaxot.

(#2657) chupacabra válasza Szten Márs (#2656) üzenetére


chupacabra
csendes tag

köszi a tippet :R

(#2658) ottkar válasza chupacabra (#2655) üzenetére


ottkar
addikt

Egy feltétel van hogy a menet utáni kis peremnek 50mm-nél nagyobb átmérőjűnek kell lennie. Ugyanis az optika csak akkor tud a házon felfeküdni, márpedig ott kell felfeküdnie. Az electric optikának szerintem kisebb átmérőjű az a válla mert utána elektromos érintkezők vannak. Nekem van egy 135-ös és egy 58mm-es mindkettőnek a válla 52mm átmérőjű. Van egy 35mm-es optikám aminek ez a válla 48mm átmérőjű ez nem is jó a géphez mert nem tud a házon támaszkodni csak az adapteren, ezért lötyög.

(#2659) macskajancsi válasza ottkar (#2658) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

teljesen igaz, én is ezzel szívtam.
megoldás: ha nincs 50mm átmérőjű az objektíved, egy hézagoló gyűrű is jól jöhet. (egy alátét, ami szélesíti az alját)
minél vékonyabb, annál jobb, ugyanis ellenkező esetben elveszítheted a végtelen fókuszállást. ezért jó, ha túl lehet tekerni az élességet a végtelenen, mint pl az 58mm-es helioson.
nekem 0,7mm-es van, aluból, és 2 milka csokiért esztergáltattam a mhelyi portásunkkal... :)

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#2660) Zozzant


Zozzant
addikt

K10D-re gyermekfotózásra (csecsemő-től sok évesig) keresek értelmes objektívet, követelmények a gyors af, viszonylag nagy fényerő, zoom, olcsó. Valaki tud ajánlani valamit?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2661) Cassidey válasza Zozzant (#2660) üzenetére


Cassidey
senior tag

Sajnos nincs ilyen (ezt speciel tudom, mert ezert valtottam). Persze te olyat keresel, ami nem is nagyon lehet.. Nagy fenyero, zoom es olcso?:) van a 16-50/2.8, es 2.8 minimum kell, de az 200ezer es az 50-es vege rovid kicsit. Van a Sigma 17-70 ami jobb ilyen szempontbol, kezdo fenyero 2.8 de azzal semmire sem mesz igazabol, mert nem nagylatoval fogsz csecsemot fotozni, ahova leginkabb kell a fenyero.. 70-es vegen mar 3.5... Ha kepes vagy manualis obit hasznalni ilyen munkara vegyel egy otvenest (bar lehet az mar van is neked).

(#2662) Zozzant válasza Cassidey (#2661) üzenetére


Zozzant
addikt

Manuális obijaim vannak fényerősek, de az esélytelen lesz, Af mindenképpen kellene, ez áll az első helyen, 50 fölötti gy. távnál, fényerő is kell, igen minimum 2.8, kérdés hogy egy 70-200/2.8-ban a 70-es eleje mennyire szűk, ez viszont nem olcsó, akár még jó is lehet, de nem teljesíti az olcsó kritériumot, "statikus" alvóshoz jó lehet a manuális 50-es is. Van még esetleg az 50-135 sdm ami megint brutális árú, tehát ez is necces. Szóval valami van de az drága lesz:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2663) Cassidey válasza Zozzant (#2662) üzenetére


Cassidey
senior tag

70-200 szuk lesz a k10d-n, ez biztos. 50-135 nem hangzik rosszul, de igen nem olcso az biztos. fenyeros af-es fix?

(#2664) Szten Márs válasza Zozzant (#2662) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem azért van egy javaslatom:
Tamron 28-75 F/2,8 - teljesen korrekt ár, 100 ezer HUF környékén van. K10D-n igen kellemes átfogás, és F/2,8 fényerő. Ja és AF persze :)

(#2665) Cassidey válasza Szten Márs (#2664) üzenetére


Cassidey
senior tag

ez jo lehet neki :K
Zozzant, belevagsz a gyerekfotos bizniszbe?:)

(#2666) Zozzant válasza Szten Márs (#2664) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszönöm szépen! Titokban nézegettem:) Koslatom az ebayt egyebeket is esetleg felbukkanó régebbi smc af obik miatt. Aztán majd kiderül... lehet hogy veszek egy LX2(3)-t:) Amit képes vagyok komolyan is gondolni (baba mód rulez):))

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2667) Zozzant válasza Cassidey (#2665) üzenetére


Zozzant
addikt

Még akármi is lehet ;] A helyzet ennél egyszerűbb és csodásabb, csak simán apa leszek:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2668) Cassidey válasza Zozzant (#2667) üzenetére


Cassidey
senior tag

gratulalok :) amig pici boldogulni fogsz az otveneseddel is szerintem, aztan eljon az af es a teleobjektiv idoszaka :))

(#2669) Zozzant válasza Cassidey (#2668) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszi:) Bár lehet hogy neki kellene engem fotóznia inkább:) Amikor én ekkora voltam akkor még smenám sem volt, később vettem 400FT-ért:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2670) Chapel


Chapel
addikt

Üdv.

kitobi helyett kinéztem két obit,tapasztalatok?

Sigma 18-50 2.8 valszeg használtba mert kicsit sok most a 90k :U

és Sigma 17-70 2.8-4.5

kb egy árban vannak, macro érdekel,most veszek majd raynox 250-et bár azt valszeg érdemesebb a 50-300-ra rakni :B

Grat Zozzant a babához! Végülis milyen telét vettél? :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2671) Cassidey válasza Chapel (#2670) üzenetére


Cassidey
senior tag

17-70 jo lehet ha tudsz probalgatni, mert ilyen-olyan bajai lehetnek.. de ha kifogsz egy jot akkor jol jartal, mert szeretni szoktak. Masikat nem ismerem.

(#2672) Zozzant válasza Chapel (#2670) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszönjük:) Még nem cseréltem le az 50-200-at.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2673) Szten Márs válasza Chapel (#2670) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem van egy javaslatom, a Sigma 18-50-ese helyett, amit mképpen előrébb helyeznék a Sigmánál: Tamron 17-50 F/2,8. Árban kb ugyanaz lesz :K

(#2674) somé


somé
őstag

Az euronics áruházláncban - legalábbis felénk a nyugati részen - akciós a K200D kit, 100k.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#2675) Mercutio_ válasza Chapel (#2670) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szia!
A 18-50-es Sigma-t próbáltam, de elég lassú és tévesztős az AF-je kevés fényben, a 2.8-nak meg ott van értelme ugyebár, rekeszelve sok fényben szép a rajza, de arra meg olcsóbb megoldások is vannak :DDD

A 17-70 közkedvelt és tényleg jó darab, átfogásra és fényerőre is és ahogy Cassidey mondja mint sok belépőkategóriás Sigma itt is nagy a szórás arra figyelni kell :K
Az enyém egyébként lehet, hogy eladó lesz :B

Zozzant: Húúú grat!!!! :C

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2676) SeatZola válasza Zozzant (#2667) üzenetére


SeatZola
őstag

Gratulálok! Jó egészséget és sok türelmet, szeretetet a kicsihez!

Rappi

(#2677) Zozzant válasza SeatZola (#2676) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszönjük szépen, egyelőre anyuci hasában pihen 13 hetesen, de integetett már, hogy minden rendben:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2678) somé válasza somé (#2674) üzenetére


somé
őstag

Végre valahára klubtag lettem egy K200D-vel, az obi AL II-es. :K

Majd beszámolok.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#2679) SeatZola válasza somé (#2678) üzenetére


SeatZola
őstag

Már ideje volt! :)) Szép fényeket hozzá!

Rappi

(#2680) Szten Márs válasza somé (#2678) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gratu :C

(#2681) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! CSatlakoznék a Pentaxosok klubjához én is, kb. 2 órája tulajdonosa vagyok egy K200D-nek, az új típusú 18-55mm-es kitobival. Hogy értelmeset is szóljak, a típus akciós az Euronics üzletekben, 99e. forint bruttó. Eddig a legolcsóbb, amit láttam. Ismerkedünk, sok mindent megtaláltam elsőre, de az ISO beállításhoz bizony meg kellett néznem a kézikönyvet. Majd átolvasom, elég vastagot adtak. Ebben a borús, szemerkélő esős időben sajnos nem nagyon tudom kipróbálni, de remélem azért előbb utóbb megjön a Tavasz.

SZerk: Ja, bocs, most látom, Somé már beírta az akciót feljebb, csak offba tette, elsőre azért nem láttam meg.

[ Szerkesztve ]

(#2682) SeatZola válasza Zoli bácsi (#2681) üzenetére


SeatZola
őstag

Üdv a Klubban! Szép fényeket neked is!

Rappi

(#2683) somé


somé
őstag

Na barátim, ilyet még ne pipáltatok ! :D :(
Tágabb családi körben beszéltem pár napja eme akcióról, tudtomon kívül közelgő sz.napom tiszteletére megleptek (volna) egy ilyen masinával. Közben - mivel ez volt az utolsó itt helyben- megvettem ma.
Így 2 van, egyik eladó, most van benne 230expó, ha valakit érdekel kicsit olcsóbban az akciós árnál az privátozzon.
(Euronics-Hivatalos forgalmazó.)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#2684) Szten Márs válasza somé (#2683) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wooo, hát ez nem semmi :Y
Sok sikert az eladáshoz, el kell mennie, mert remek gép, remek áron így is, és tényleg vadi új... Ilyesmi miatt szoktam félni bármit venni magamnak születésnapok és karácsony előtt :DDD

(#2685) somé válasza Szten Márs (#2684) üzenetére


somé
őstag

Tudták hogy ez a vágyam már kb fél éve (pontosabban tükrös gép úgy általában), de erre én sem számítottam. Persze meglepetés akart lenni. Lett. :)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#2686) Slowman válasza somé (#2683) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hát ez tényleg nem mindennapi :Y ! De nézd a jó oldalát egyszerre két témát fotózhatsz egy időben. . . :DD

[ Szerkesztve ]

(#2687) Zozzant válasza somé (#2683) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem semmi ez ám a dőzs:) Nem tartod meg? Tudnál sztereo fotózni:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2688) Gubro válasza somé (#2685) üzenetére


Gubro
senior tag

Add el mindkettőt és vegyél egy K20d-t. ;)

(#2689) Slowman válasza Gubro (#2688) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ez sem egy rossz ötlet :DD

(#2690) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Most, hogy megvan a K200D, előkotortam a fiók aljáról egy sosem használt objektívet, valamikor a lengyelpiacon még a Praktkához vettem. Olvastam róla, hogy ezeket a régebbi obikat átalakítóval lehet használni a Pentaxokon. Bocs, ha láma dolgokat kérdezek, ilyesmivel soha nem foglalkoztam. Ami a fiókban lapult, ez azthiszem egy Zenit "kitobi", ez van ráírva: "Helios-44M-6 58mm1:2 Zenit M52x0,75 MC" A Praktikán egy Pentacon auto 1.8/50 Multi coating feliratú optika van. Ezek az obik mennének átalakítóval a Pentaxon? Illetve inkább arra lennék kíváncsi, aki ismeri ezeket a régebbi obikat, hogy érdemes-e vele kínlódni. Mindig szerettem volna egy fix optikát, ami jobb minőségű, mint a kitobi. Ezek fényerőben tudom hogy jobbak a kitobinál, de minőségre vajon? Vagy inkább vegyek majd egy Pentax bajonettes fixet?

Mégegy láma kérdés: Van egy külső, középérintkezős vakum a praktikához. Ez a Nikonnal ment is, amíg nem olvastam a talpfeszültségről. Megmértem, 40-48V körül van. Persze a Nikonra se tettem rá többet, és erre sem fogom, feltételezem a Pentax sem örülne ekkora talpfeszültségnek. Mintha azt olvastam volna valahol, hogy az Olympus gépek kezelnék le, de nem vagyok benne biztos. De a Pentax nem menne vele, ugye?

(#2691) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#2690) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Heliost ismerem, nekem is van, igaz K bajonettes, de amúgy ugyanez a darab, kb milliárdszor jobb minőségű, mint a kitobi. Összehasonlíthatatlan, döbbenetes különbség van köztük. A Pentaconnal nagy valószínűséggel ugyanez lesz a helyzet, tehát érdemes velük bajlódni.
Ha jól tévedek egy M42 átalakítóra lesz szükséged, meg arra, hogy a géped menüjében a manuális objektíveket engedélyezd. Ez utóbbit délután megnézem hogy kell, most sajnos nincs rá időm. De szerintem a kézikönyvben is benne kell, hogy legyen. M42 átalakítót pedig itt vehetsz pl: [link]

Magas talpfeszültségű vakut pedig ne használj Pentax géppel :N

[ Szerkesztve ]

(#2692) ottkar válasza Zoli bácsi (#2690) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem a Pentax vakujának a talpfeszültsége 4,28V!!! Nem ajánlatos tíz voltnál nagyobb talpfeszültségűt használni mert agyoncsaphatja az elektronikát. Ha nem akarsz drága rendszervakut venni akkor nagyon jó a Soligor DG-340 AZ vaku az jó a Pentaxhoz és 20 ezer alatt van. És ötféle üzemmódja van.

(#2693) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm. Egyébként gondolom hogy nem lehet rossz a Pentacon optika, ugyanis eszembe jutott a következő eset: Mikor megvettem a Praktika gépet, bevittem a negatívokat előhívatni, és az egyik képről nagyítást kértem. Mondták, hogy a minőségtől nagyon függ, hogy mekkora nagyítást tudnak csinálni, otthagytam, hogy a maximum méretet kérem, amit ki tudnak belőle hozni. Mikor mentem a képekért, egy összecsavart "plakátot" kaptam, ez volt a nagyítás. És szépen megkértek, ha arrafele járok, vigyem be, és mutassam meg azt a masinát, amivel ezt a képet készítettem. Gondolom az optika minősége kellett a nagyíthatósághoz. Na, akkor kipróbálom a Pentaxon is.

Ottkar: Köszönöm, megnéztem, edigitálnál 13.400 ft, nem drága. Ami elkeserített, a hozzászólások szinte 100%-a arról szól, hogy garanciába behalt.....egyébként dícsérik.

(#2694) Gramm válasza Zozzant (#2660) üzenetére


Gramm
csendes tag

Szia nekem van egy elado Tamron af28-75 f/2.8 -as obim ami megfelelhet neked :)
Teljesen ujszeru allapotban van ketszer volt a gepemen es meg olcso is 60.000ert oda tudom adni ha erdekel....

(#2695) Zozzant válasza Gramm (#2694) üzenetére


Zozzant
addikt

Privát üzenetet kaptál.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2696) BEE válasza Zoli bácsi (#2693) üzenetére


BEE
addikt

Nemrég kipróbáltam egy Heliost. [link]
Szerintem jó objektív, hangulatos képekkel. Úgy fogalmaznék, hogy nem élességgel rajzol, hanem színekkel.
A Pentacon auto 1,8/50-emet ( merthogy Prakticás voltam én is ! :D )
pár próbakép után levettem a gépről, gyenge képe volt.
De azon meglátszik hogy szét volt szedve már az élete során,
lehet hogy a tiéddel nincs gond. Mindenesetre ha kipróbálod, tegyél közzé
pár képet légyszives !

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2697) ottkar válasza BEE (#2696) üzenetére


ottkar
addikt

Az 58mm-es Helios eleve lágyabb rajzúra lett tervezve mert portréobjektívnek készítette a Voightlander cég. A ruszkik csináltak egy élesebb rajzú változatot a Kiev gépekhez 2/50 mm-est.
A Pentacon drezdai optika nem olyan jó mint a Pancolar pld ami jénai. A leggyengébb német optikák a görlitziek, azok voltak régen az olcsó optikák.
(persze fenáll hogy a szétszedett optikában egy lencsét fordítva tettek vissza az sok optikánál előfordulhatott.)

[ Szerkesztve ]

(#2698) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ma egy kicsit fotózgattam a k200D-vel, próbálgattam, ismerkedtünk. Megnéztem a képeket teljes méretben is, szerintem nekem csak a D50 után furcsa, de ISO 400-nál homogén felületeknél nagyon jól látható zajosodást bírok felfedezni. Az előd képein ISO 400-nál sem zajnak, sem szűrésnek nyomát sem láttam. Hát igen, a hat megapixel ekkora érzékelőn tényleg előny zaj szempontjából. Ez az első stabilizátoros gépem, döbbenten tesztelgettem a szobában vaku nélkül, 18mm-nél sokszor még az 1mp körüli zársebességet is kitartom, de az 1/8-ot mindig. A menü könnyen megszokható, szerethető, bár vannak dolgok, amiket nem értek. Beállítottam, hogy a keresőben jelezze az ISO értéket. Automata módban kijelzi, mikor állítani nem tudom, manuális módban viszont nem jelzi. Ezenkívül a felső LCD-n nem tudok érzékenységet állítani, csak az FN gombbal a hátsó LCD-n. Vagy valamit nem találtam meg..? Mondjuk azért az itt fórumozókhoz képest nagyon amatőr vagyok, de bármely fényviszonynál azért a használandó ISO-t könnyen megsaccolom, sokat nem kell állítgatni. Bár meg kell a szokásaimat változtatni, úgy látom a Bakony erdeiben a fák alatt már nem tekergethetek olyan bátran ISO 800-at, mint eddig. Az erkélyről automata állásban lőttem egy képet a Nikonnal, majd a Pentaxal, hát, ha a kettőt egymás mellé kötném, és egyszerre exponálnék, nagyon jó HDR képeket készíthetnék, a Nikon képei sokkal világosabbak. egy kicsit túlságosan is világos, a Pentax képe jóval sötétebb. Az igazság valahol félúton lenne, szerintem, dehát semmi nem lehet tökéletes. A zárhang nekem kifejezetten tetszik, kicsit fémesebb, mint a Nikon lágyabb hangja, abszolút nem hangos. Miután jópárszor volt alkalmam hallani a D50 elhaló, erőtlen zárhangját, mikor fennakad a zár, ezek után a K200D fémesebb hangja kifejezetten üdítő a fülemnek. Az egész gép valahogy "férfiasabb" benyomást kelt. A vakustroboszkópos AF segédfény furcsa..de hatásos. Azon aggódom, nem-e teszi idő előtt tönkre a vakut? Bár mindig talált fókuszt, a lámpát lekapcsolva tudtam csak rábírni a diszkózásra. Az autofókusz hangja is erősebb mint az elődé volt, itt nagyobb külöbséget hallok, mint a zárhangban, persze ez sem annyira hangos, de szerintem amikor nem talál fókuszt, és oda-vissza tekeri a lencsét, az messzebb hallatszik, mint a zárhang.... ;] Viszont gyorsabbnak is tűnik a fókuszálás, mint eddig. Képminőségben csalódtam. Gyorsan hozzáteszem, ez nem a gép hibája, azt hittem ez az új Pentax kitobi a sárba döngöli a régi Nikon 18-55mm-est..... Jobb nála, de nem látványosan, mondhatni jól meg kell nézni, hogy az ember észrevegye a különbséget. Ez is kitobi, sajnos a gyűlölt CA-t itt is látom tág rekesznél. Na, majd egy átalakítóval ráteszem a Praktika obiját, aztán kipróbálom azzal. A bekapcsolásonkénti szenzortisztítást kikapcsoltam, úgy sem ér sokat (semmit?), viszont ha valaki elkéri megnézni, és bekapcsolja, szentül meg lesz győződve, hogy éppen tönkrement valami, olyan hangot, és vibrációt ad. :) Na, nem akarok regényt írni, csak a tapasztalataimról pár mondatot.

(#2699) tbs válasza Zoli bácsi (#2698) üzenetére


tbs
addikt

A képösszehasonlításokat ugye nem a RAWban lévő preview jépeg alapján tetted..? ;)

Illetve: a Nikon csúnyán zajszűr, kiölhetetlenül. D80-al van hasonló érzésem: csodaszép zajmentes képek... Égen, felhőn nem zavaró, sőt. Ahol sötétebb és dinamikahiányos a téma, ott viszont megöl minden részletet. :(

Ez a Pentax nem veszi ki a kezedből a lehetőségeket, 800-on is elviselhető azért. Nem hiszem hogy rosszabb/jobb volna, mint a D50. ;)

Továbbra is csak a D80 tulaj barátomra tudok hivatkozni, aki a napokban siránkozott nekem, hogy találkozhatnánk már, mert túl rég fotózott a Pentaxommal... :DDD

(#2700) Zoli bácsi válasza tbs (#2699) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm a kiigazítást, sajnos előbb járt a szám, mint utánanéztem. Valamiért az volt bennem, hogy a D50 csak magas ISO-n szűr zajt, de megnéztem, és mindenhol szűr, kikapcsolhatatlanul. Persze nem RAW, hanem jpg képeket hasonlítottam, és megmondom őszintén, elsőre kissé meglepődtem a zajszinten, ugyanis a D50-nél ISO400-on még nem láttam zajt, persze azt gondoltam, hogy itt még nem is szűr. Mindenesetre az asszonynak jobban tetszenek a K200d jpg képei, aztmondja természetesebbek a színek. Tudom hogy beállítás kérdése az egész, de a Nikon alap jpg képei nagyon fakók voltak. Ha már RAW-ról beszélünk, van valami egyszerű, esetleg magyarul is tudó konverter..? Nikonhoz volt egy ingyenes, magyarul is tudó, de már nem jut eszembe a neve, ha jól emléxem, az a progi több gép formátumát is támogatta.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.