Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) Mercutio_ válasza Allien (#1600) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

Mesélj gombafej, hogy szuperál a Pentax kütyüd? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1602) Allien válasza Mercutio_ (#1601) üzenetére


Allien
veterán

Mittomén, mihez képest? ;) A régi géppel össze hasonlíthatattlan, egyszerűen, jobb. Hogy miben? Hát,mindenben? :B Már, számomra. :B Csakhát, a költekezés beindult. Már "csak" pár dolog, és megvan az "alapszet". A vaku az még nagy kérdés, meg pénz kérdés. Főleg. Akksik már vannak, kb 2 raklap, és memkártyák is. Hétfőn kipróbálok két manuális obit, csak annyit tudok róluk, hogy rám várnak a munkahelyen (meg, hogy az egyik kisebb, mint a másik). :DDD Az időjárás egyre jobb, őszül (kicsit a hajam is). :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1603) Allien válasza Allien (#1602) üzenetére


Allien
veterán

Pech, 2 obi, 25mm, és 50mm Carl Zeiss Jena Flektogon, de valami számomra furcsa csattlakozással (me még amateaur vok). Nem menetes, bajonettes csatlakozással. Sajnos. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1604) ottkar válasza Allien (#1603) üzenetére


ottkar
addikt

Van Exakta csatlakozás is pld.

(#1605) fradigy válasza ottkar (#1604) üzenetére


fradigy
tag

meg atalakitok is vannak
meg hatha van valaki akinek epp olyan kell, eladod es veszel belole nekedvalo obit ;)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1606) Allien válasza ottkar (#1604) üzenetére


Allien
veterán

Nem tudom, megérné-e ennyit "szórakozni". Bele néztem, az egyiknél tuti tisztitás kellene. Ráadásul, egy újabb átalakitó plusszban. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1607) fradigy válasza Allien (#1606) üzenetére


fradigy
tag

akkor felreertettem, h ingye kaptad oket? :)
kiteszed a polcra oszt gyonyorkodsz bennuk ;););)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1608) Allien válasza fradigy (#1607) üzenetére


Allien
veterán

Azé me ingyé volt, nem vagyok harácsolós fajta. Másrészt, úgy kaptam, ha tudom használni, akkor megtarthatom, ha nem, adjam vissza. Néha-néha becsületes is szoktam lenni, pl van jópár eredeti (tehát boltban vásárolt) játékom. Pontosabban, nem is kevés, a nagy (magyarországi) átlaghoz képest. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1609) fradigy válasza Allien (#1608) üzenetére


fradigy
tag

jolvan igazad van, igy ahogy olvastam jutott eszembe h sogorom nekem is ajanlott 2 lencset, de azok is valami fura cuccok voltak, megkerdeztem es mondtak h sajna ahoz nincs atalakito pentax fele...

bolhapiacra kene kimenni szetnezni... :)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1610) ottkar válasza fradigy (#1609) üzenetére


ottkar
addikt

Ha Exa bajonettes akkor nemigen lehet átalakító mert amikor az Exa ment K bajonett nemigen volt akkor még menetesek voltak a későbbi K-sok.

(#1611) philoxenia válasza Allien (#1608) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig milyen szép képet lehet vele csinálni.... :D

Exakta csatlakozással. exakta T2 T2 M42 az árak alacsonyak, az obik pedig állítólag jó minőségűek lehetnek.
Ráadásul egy fotóstalin sztár lehetsz velük.... :D :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1612) drkbl


drkbl
őstag

Pentax K-m belépőszintű versenyző + objektívek, makrovaku.

(#1613) jeni válasza drkbl (#1612) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Mi a manó ez a Pentax K-m :F
Pentax gép "spórolos" K200D tudással LCD nélkül :F

[ Szerkesztve ]

(#1614) jeni válasza jeni (#1613) üzenetére


jeni
félisten

Még a vázban levő szigetelést is eltüntették :Y
Amellett a 11 fókuszpont helyett csak 5 van :Y
Ez halad az Olympus felé ahol csak 3 fókuszpont mérés van :C

Mennyit fog ez kóstálni a boltok polcain? :F

[ Szerkesztve ]

(#1615) ottkar válasza jeni (#1613) üzenetére


ottkar
addikt

Hátha még meg is tudná mondani a Pentax hogy mi a pecsának tették át a választót a jobb oldalra? Egyszer van elég funkció ami jobb kézre esik mi a fenének tették oda feleslegesen. Másodszor ha bal kézzel kezeli akkor át kell a bal kézzel nyúlni a tükörakna felett, nem okos megoldás.Harmadszor idáig jó volt a státus LCD, miért hagyták ki? Konklúzió azért tették ezt hogy ne olyan legyen mint az előzők. Ezt viszont én marhaságnak hívom. Ha jobbat nem tudsz csinálni hagyd a régit rosszabbat ne csinálj, mondta megboldogult tanárom.

(#1616) johnjohn válasza jeni (#1614) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért szomorú, hogy a Pentax is beállt a sorba a gagyi kategóriánál. :((( :O

(#1617) ottkar válasza ottkar (#1615) üzenetére


ottkar
addikt

"lightweight penta-mirror prism"

Most tükör vagy prizma?

(#1618) Szten Márs válasza ottkar (#1615) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért csinálták, hogy kisebb lehessen a váz. Ez pedig azért kellett, hogy az egyre olcsóbb és kisebb belépőszintű DSLR vázak mezőnyében nekik is legyen egy hasonló, versenyképes gépük. Bár tudom, hogy te a kisebb vázat nem előnynek, hanem hátránynak tartod, és jómagam is maximálisan így vagyok vele, sokakat mégis vonz a kisebb méret, valamint így a gyártási költségeket, tehát a gép árát is szépen lehet lefelé faragni. Üzleti szempontból abszolút jó húzás volt ez a lépés a Pentaxtól, ki fog ez fizetődni. Nem mellesleg, ha ilyesmivel meg tudja dobni a Pentax a nyereségét, akkor valószínűleg a felsőbb kategóriába, valamint obik terén is többet fog tudni költeni fejlesztésre, szóval inkább örüljünk neki :) Max nem mi leszünk azok akik ezt a gépet megveszik :)

johnjohn:
Valahogy fennt kell maradnia a gyárnak. Lehetne büszkén feszíteni, persze, hogy nem állnak be a nagy valószínűséggel legjövedelmezőbb low-low-low end "gagyik"gyártásába, csak annak éppen azok is megszívnák a levét, akik komolyabb cuccra várnának a gyártótól. Én kifejezetten örülök ennek a lépésnek, valamelyest megnyugtató a Pentax jövője szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#1620) ottkar válasza drkbl (#1619) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem kicsi a kezem a K100 pont beleillik akkor nagyobb kezűeknek a kisebb gép?

(#1621) jeni válasza Szten Márs (#1618) üzenetére


jeni
félisten

Hát......
Akkor a Ferrari,a Lotus,az Aston Martin,a BMW is,és a többiek is beállnak az egyszerűbb olcsóbb kocsik kategóriájába?
Vagy a nagy óragyártók is,az Omega ,a Rolex,Breitling,stb... :F

Bizonyos értelemben igaz lehet,hogy a "kicsi emberek" is beállnak a Pentax táborába,ezáltal több bevétel,több kinálatot eredményez.A fejlesztésekre is több pénz maradna. :C :R

De azért erre nincs garancia,hogy a Canon példáját tekintve No.1 lesz jó pár év múlva.Többek közt megelözné a Nikon-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1622) Szten Márs válasza jeni (#1621) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Ferrari a Fiat csoporthoz tartozik, magyarul igen, a Ferrari is eléggé beállt az egyszerűbb, olcsóbb kicsik gyártásába, csak más néven. Az Aston Martin a Ford Motor Company tulajdona, magyarul szintén igencsak beállt az egyszerűbb, olcsóbb kocsik gyártásába. A BMW csoporthoz tartozik a Mini is. Na meg a BMW is gyárt saját nevén 1,6 literes motorral szerelt kocsikat, ami azért nem a szuperdrága luxuskategóriát sejteti. Valószínűleg nem véletlen, hogy ezek a gyárak, pontosabban cégek is készítenek "consumer" kocsikat.

Az óragyártókat nem ismerem, nem kizárt, hogy ott is hasonló svédtornák vannak.

Azt meg véletlen sem említettem, hogy No.1. gyártó lesz ettől. Csak azt, hogy talán kissé felfelé fog ívelni a pénzügyi hátterük.

Lehet utálkozni, meg fujjolni a Pentaxra ezért a húzásáért (csak értelme nincs sok), de valahogy szerintem mégis a lehető legésszerűbb dolgot cselekedték.

(#1623) ilba


ilba
tag

Sziasztok!

Mit "tudnak" az alábbi objektívek? K200D mellé keresek valami "egyszerű", de nagyszerűt... egyelőre használtat! ;)

- TAMRON AF 28-80 mm
- Chinon MC 35-200mm/4-5,6
- Pentax- A 3,5-4,5/28-80mm

Köszönöm!

(#1624) BEE válasza ilba (#1623) üzenetére


BEE
addikt

A Tamron használható lesz, de a többi csak szenvedés.
Hacsak nem vagy öreg rutinróka a filmes világból, autofókuszos lencsét vegyél.
De legjobb vétel a duplakit két obija, a 18-55 és az 50-200.
Kezdéshez tökéletesek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1625) BEE válasza drkbl (#1619) üzenetére


BEE
addikt

Végre valahára !
Már régóta várom ezeket a kacatokat. :))
A belépő gép meg igen jó versenyző lesz a maga kategóriájában,
én ugyan nem veszek, de sokan majd igen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1626) ottkar válasza ilba (#1623) üzenetére


ottkar
addikt

A Tamron egy közepes minőségű AF-es műanyagházas optika.
A Chinon egy jobb rajzú manuális optika.
A Pentax egy automata blendével használható tűrhető rajzú manuál optika. Mindhárom tökéletesen megfelel a Pentax digitekhez. Persze az utóbbi kettővel kézzel kell az élességet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1627) ilba válasza BEE (#1624) üzenetére


ilba
tag

Köszönöm!

Nem vagyok sem öreg, sem rutinróka, de annak idején volt szerencsém filmes gépet birtokolni, laborálni... miegymás. Sajnos már régóta nem foglalkoztam a kérdéssel, de nem riaszt el a manuálfókusz. Persze a praktikum kérdéskörben még nem merültem el... talán mégis jól jön az AF az elején...

üdv.

(#1628) Allien válasza ottkar (#1620) üzenetére


Allien
veterán

Mi következik ebből? NEM Te vagy a célközönség!!! :K A kisebb kompaktok mellé, a FIATAL tini amcsi/japán/nyugateu-s (orosz, ukrán) kölköknek tuti jó lesz. A fater meg majd megveszi a nagyobb gépet. Ergo, ha Te mondjuk amcsiban élnél, olyan fizivel, és magadnak megvennéd a K20D-t, jobb obikkal (me megteheted, ugye), a kölködnek IS ugyan azt a márkát vehessed, ne kelljen már mondjuk azért venned Canon/Nikon felsőbb kat. géped magadnak, hogy a gyermekednek vehess N D40 / C 1000D-t!
Nagyon le vagytok ragadva a környezetünkel, de, NE felejtsétek el, NEM keleteurópa a célközönség, egyenlőre! :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1629) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok!

csak egy cikket szeretnék ajánlani:

Photokina

[ Szerkesztve ]

(#1630) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

rákérdeznék itt is. Hobbi fotós lévlassan de biztosan elkezdtem gondolkodni egy dslren. A távoli jövő valamely karácsony körüli vagy azutáni időszakában jó lenne beruházni egyre. Mivel kispénzű vagyok jó lenne ha olyan 150 K körül ideális konfigot találnék. Legszívesebben makrózok, illetve táj és épületfotókat készítek.
Egyik kolléga ajánloatta, hogy a 150 ezres körüli összegben a Pentax K200D 2 darab kitobival lenne a legideálisabb választés.

erről nektek mi a véleményetek ?

(#1631) jeni


jeni
félisten

Hello
Erre csak annyit,hogy ha megveszed a Pentax-t,akkor közel 10 évig tutira meg van a fotós felszerelésed

(#1632) hcs57 válasza Kobe (#1630) üzenetére


hcs57
őstag

A két kitobi jó, de a makrózáshoz nem a legjobb... arra vannak külön makróobik, vagy közgyűrűvel, előtétobival lehet még makrózni... ettől függetlenül a két kitobi ennyiért bőven megéri az árát, a K200D pedig egy jó kis gép. :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1633) Allien válasza hcs57 (#1632) üzenetére


Allien
veterán

Annyit tegyünk hozzá (a kérdező számára tuti nem világos), hogy a többi gyártó is hasonloképpen, az alap kit obijai nem makrós obik! Tehát, az összes gyártóhoz vagy veszel olyan obit, mely tudja a makrót is (tehát a "nevében" szerepel a macro szó), vagy kifejezetten makrózásra szánt obi. Természetessen, ezen felül lehet olcsóbban is megoldani, akár a kit obikkal is, külön cuccokkal, mint pl makróelőtét (pl. Raynox DCR 250). Ezek olcsóbb megoldások, de (kép)minőségre nem nyújtja azt a szintet. :DDD Kezdésnek viszont megfelelő ez a verzió is, és sokan alkalmazzák is! ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1634) Kobe


Kobe
veterán

ugye a k200d ből van 2 fajta szett (sőt 3 de azt ritkán kapni)
az egyikben 18-55, a másiban 18-55 + 50-20as obi van. Én leggyakrabban menet közben fotózok, sokszor kézből - így pl a mostani s6500asomon sem tekergetem nagyon az obit és inkább 300as állásban hagyom, mert csökkentésnél erősen látszik az életlenség a képen. Témát tekintve ugye tájkép, makró, s épületfotók - városi képek szerepelnek a terítéken.
Namost ugye a 2 kitobis szett ára 150. Az egy kitobisé 120, egy kezdő makro obi olyan 50 körül van. Nem akarok légyszárnyáról repülés közben lelőni 3 mikron méretű dolgokat, cska szeretném ha részletes és éles képet adna a gép makró módban.

Összevetve az árakat, duplaobi + raynox dcr olyan 160 ezer
sima obi + makro obi val a gép olyan 170-180 körül állna meg. ezt kicsit sokallom, tekintve hogy nem lenne rossz egy áltlaános célra a 2 objektív. Ilyen esetben jobb alternatíva lehet a duplaobis szett ?

(#1635) ottkar válasza Kobe (#1634) üzenetére


ottkar
addikt

"egy kezdő makro obi olyan 50 körül van."

Az mi? Van makró objektív gyújtótávolság szerint és leképezés szerint. Az 1:2-t már egyértelműen makrónak lehet nevezni. A klasszikus leképezés az 1:1. És gyújtótávolság szerint van 50mm-től 180-ig.

(#1636) Szten Márs válasza ottkar (#1635) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az árára gondolt... :U 50, mint 50 ezer.

-=Libria=-: "inkább 300as állásban hagyom, mert csökkentésnél erősen látszik az életlenség a képen. " :F :F
Hát ezt most nagyon nem értem. Minnél nagyobb a gyújtótávolság, annál kisebb a látószög. Minnél kisebb a látószög, annál kisebb bemozdulás meglátszik a képen. Szóval ez így valahogy nem jön össze, pont fordítva működik a dolog. Max arra gondolhatsz, hogy 300-nál jobban rajzol az objektív, amit végülis akár el is tudok képzelni, ennyire nem ismerem a Fuji 6500-ast.

[ Szerkesztve ]

(#1637) philoxenia válasza Kobe (#1634) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vehetsz telének makróra is használható obit. Sokan használunk itt a fórumon is ilyet például. Van más gyártónak is, használtan is van forgalomban, úgy olcsóbb is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1638) fradigy válasza BEE (#1625) üzenetére


fradigy
tag

..es ha megjelenik egy meggyengebb kategoria, ezaltal 1et lepik felfele a K200D is ;);)
mondjuk sztem most is beleposzint felett van, de majd kitalalunk ra valami jobb nevet ;)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1639) philoxenia válasza fradigy (#1638) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapszint? Minimumszint? :D Nem lúzerszint.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1640) fradigy válasza philoxenia (#1639) üzenetére


fradigy
tag

ugy ertettem, h a K200D nem kell talalni uj kategoriat, ha az uj gep elfoglalja a beleposzintet.
szintekozep ;)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1641) sylas


sylas
tag

Nah hétfőn jön a K200D - tegnap du.3kor tudtam leadni a rendelést ezért hétfőn jön nem ma
Fotomarketnél kérdeztem van-e IIes kitobival de aszonták hogy nincs pedig kellett volna lenni csak a pentax nem tartotta be az ígéretét hogy hoz
digitcamnál úgyszintén szal valszeg csúsznak hogy IIes el adják

Lehet ha várok pár hetet még akkor IIesel jönne de már nem tudtam várni:) így is szept elején akartam venni gépet

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1642) Kobe


Kobe
veterán

én ma elmentem media m*rktba megtapizni a k200ast...egész kényelmes és bizalomgerjesztő a váza. A menü is egyszerűbbnek tűnt, mint vártam.

Mellesleg miért tekintitek ennyire belépőszintnek ? Tudom, legolcsóbb modell, de pl Nikon - Canonohoz képest az ottani belépő-legolcsóbb gépeknél jóval többet tud, legalábbis ami tesztekből kijött...

(#1643) ottkar válasza Kobe (#1642) üzenetére


ottkar
addikt

Már a Pentax is rájött mert kijön egy egyszerűsített típus. De az is igaz hogy ők azt tették hogy az új típus az előzőhöz képest javított.

(#1644) sylas


sylas
tag

most akkor mégis csak a Pentax K-m lett a belépőszint mivel ez a 200D lebutított változata

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1645) fradigy válasza Kobe (#1642) üzenetére


fradigy
tag

MI nem tekintjuk beleposzintnek :)
Az ellenseg tekinti annak :) Amugy igen, sztem azert meg az a legolcsobb.
Meg jo h most ez megvaltozik :DDD

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1646) Kobe


Kobe
veterán

gondolkodok a k200ason....sajnos a 2 obis 150e s pakkra nincs most keret, de talán a sima obist bevállalnám .....nem vagyok objektív szakértő, általános célokra gondolom az is jó, viszont makróra elképzelhetetlen ? vagy mit érdemes ilyen esetben nézni ?

(#1647) Allien válasza sylas (#1644) üzenetére


Allien
veterán

Igen, a K2000D a kisnevelde, a K200D meg mondjuk a kisdobos szint. :DDD Bár, elég béna a K2000D (Km) elnevezése, szerintem a hozzá adott obik miatt lehetne akár K2000 L. :K Light werzsün. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1648) somé


somé
őstag

K2000 'szett' ár, lehet filózgatni. :)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1649) tbs válasza Kobe (#1646) üzenetére


tbs
addikt

Az 50-200-asnak elég jó a közelpontja. Túl apró dolgokra nem jó, de elkezdeni el lehet vele a makrózást. Mennyi hiányzik..? Adok kölcsön, ha csak ennyi választ el egy Pentaxtól... :K

(#1650) Allien válasza Kobe (#1646) üzenetére


Allien
veterán

Ha megveszed a 18-55-l, akkor először majd épületeket, tájképeket csinálsz. Aztán, ha lesz lé, akkor szépen leülsz a popstrandra, és eldöntöd, hogy azért a pénzért, amid épp van, mit vegyél. Ugyanis, akkor már nyugodtan bejátszhattnak a használt obik is, kezdve az 55-200-tól (bizti lehet kapni használtan is), vagy megpróbálhatod a 70-300-sok valamelyikét (akár újjonan is), netalántán képbe kerülhet a Pentax 55-300 (mondjuk ezt meg használtan egy darabig tuti nem lesz elérhető). Ha ennél is többed lesz (kb 70-80E ez az obi jelenleg), akkor tovább lehet okoskodni, mi is legyen. Max addig nem makrózol, vagy, megpróbálsz esettleg addig valami ideiglenes okosságot, akár manuális obival (M42-s átalakitóval esettleg akár). :B Néha van lehetőség kipróbálni cuccosokat, mondjuk fotós találkozókon. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.