Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1951) ottkar válasza Allien (#1946) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ime. Egy kalapács, pajszer kis fizikai ráhatás máris jó a tükör is. ;]

És nem akarok rosszmájú lenni de ha egy mai digittel csináltam volna mehetne a kukába. A gép így 900 g! Ez nem csak súly masszívitás is! A Helios élességállítása fenomenális és itt van mikroprizma raszter is.

[ Szerkesztve ]

(#1952) Mercutio_ válasza ottkar (#1951) üzenetére


Mercutio_
félisten

A csempe nagyon brutális:DDD

Allien: Nemtom, de én a keresőben állítom élesre a képet, mert attól, hogy colostokkal kimérem a távolságot még lehet a kép életlen a térbeli pontatlanság miatt, na persze, ha lehetne lézeres katonai távolságmérőt rakni a Pentaxokra... :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1953) philoxenia válasza Mercutio_ (#1952) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az van az enyémen.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1954) ottkar válasza Mercutio_ (#1952) üzenetére


ottkar
addikt

De könyörgöm ha rossz helyen van a tükör akkor mit állítasz élesre? Nem a film vagy érzékelősíkot az biztos. A beállítás elött 70cm- nél 15 cm volt a differencia azt még kirekeszelni se lehet. Most 1 cm alatt van az eltérés, ez már tökéletes ennél kisebbet csak gyárban lehet beállítani de csak alkatrészcserével.

(#1955) philoxenia válasza ottkar (#1954) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kalapáccsal tükörjavítást vállalok.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1956) ottkar válasza philoxenia (#1955) üzenetére


ottkar
addikt

Te látál műszerészt kalapács nélkül? Úgy is hívják műszerészkalapács. A totál fém gépen van is mit kalapálni, a műanyagot csak törni leht. :D

[ Szerkesztve ]

(#1957) Kobe válasza Mercutio_ (#1898) üzenetére


Kobe
veterán

tudnál mutatni pár linket vagy saját képet ahol ilyen 50/1.7 essel készült makrók vannak ? :)

(#1958) philoxenia válasza Kobe (#1957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pentax K10D kitobi Bridge-hez képest már ez is makro.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1959) Szten Márs válasza philoxenia (#1958) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem feltétlen, egy bridge-nek lehet egész jó leképzése is... Sőt egy kompaktnak is. Canon A530-al lőtt nagyon régi képeim:
[link] [link]

(#1960) philoxenia válasza Szten Márs (#1959) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A leképezés ilyen... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1961) Szten Márs válasza philoxenia (#1960) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pixelszintű crop? Persze, sejtettük, hoy croppolva nagyítható ám ;]
A leképzése 1:3, amúgy ami kitobihoz képest persze igen jó, nade egy bridgenek/kompaktnak is lazán lehet annyi. Max más minőségben képes produkálni ;]

(#1962) BiriBum válasza Kobe (#1947) üzenetére


BiriBum
őstag

Van egy trágya Hama állványom, kb 6k volt, a gépet simán elbírja.
Kirándulásra egylábút használok, semmi helyet nem foglal, sétabotnak is jó - ilyenkor nem kell nagyon hosszú záridő, így ez is elég. Sőt sportra is jó (8k).

Szellemes megoldás még a Gorillapod, nézz utána a neten! :DDD

(#1963) philoxenia válasza BiriBum (#1962) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem is van monom és még sétabotnak is elmegy.... :D

Szten: igazából arra gondoltam, hogy ha csak a kitobi van nálad, akkor sem vagy elveszett ember a közelfényképezés szempontjából. 25 cm-ről jó fény esetén komoly képek is készíthetők, ha jól eltalálod a fókuszt... :K

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1964) BiriBum


BiriBum
őstag

Tudtok esetleg valami jó 1,4× esetleg 1,7× -es konvertert. Használtatok már ilyesmit kommersz telével (f4-5,6)?
:R

(#1965) jeni


jeni
félisten

Szia
Erről mi a véleményed :F
A Vaterán hirdeti valaki(k) 4100Ft-ért
Állítólag nem egy műanyag fólia hanem öntapadós üveg ami 6 rétegű és UV szűrős

Több márkára és típusra készül,Pentax K10D/K100D-re is
A Pentax K200D-re is lehetséges

[link]

(#1966) jeni


jeni
félisten

Több márkákra is

[link]

(#1967) ottkar válasza jeni (#1965) üzenetére


ottkar
addikt

Galléros pávián és lomposfarkú kismókus kereszteződése legyek ha értem minek egy LCD monitor védőnek hatrétegűnek lennie minek kell UV szűrés.Kurva kíváncsi lennék hogy 1mm vastag üveg hogy állhat hat rétegből ugyanis behatárolt milyen vastag síküveg készíthető, 0,16mm vastag nem.Csak nem vastagabb ennél? Mert akkor meg az a baj.Mintha nagyotmondó adatok jelentek volna meg.

(#1968) Kobe válasza BiriBum (#1962) üzenetére


Kobe
veterán

vanguard mk2 es tripodom van, nem rossz, anno 9K volt de alkuval odaadták 6ért :) Bár a monopod jobban tetszik mint emgoldás, félek h az egy láb nem ad annyi stabilságot h bemozdulásmentes legyen :) csak nem valami komoly nincs benne vízmérték, és a mérete sem épp baráti :) de majd egyszer lehet kirángatom terepre a kicsikét

gorillapodot ismerem amugy

[ Szerkesztve ]

(#1969) ottkar válasza BiriBum (#1964) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem két éve van egy Soligor 1,7x-ező és 23 ezer volt de kifogástalan, használom egy 70-300-as Tamronnal meg mindegyik optikával,kitűnő. Nem tudom létezik e még. Eladni nem láttam még mert nem hiszem bárki is eladná.

(#1970) ottkar válasza Kobe (#1968) üzenetére


ottkar
addikt

A monopod más célra használatos mint a tripod.

(#1971) Allien válasza Mercutio_ (#1952) üzenetére


Allien
veterán

Elvileg tévedsz, szerintem. :DDD Ha 2 méterre rakom manuálissan, annak kutya kötelessége pont kétméternek lennie. Persze, ez elv, mert egy fokozatmentes gyűrün nem annyira lehet eltalálni ugye a 2 métert, de mint elv, ennek így kellene lennie. :B Elég tré lenne, ha mondjuk 2 méter helyett 2,5 lenne, vagy 1,5, akkor már annyi a dof-nak. :DDD Amúgy a szem elég pontos tud lenni, elhiheted! ;) Csak, becsapni is könnyű. :B Kis fény/árnyék játékok, és máris másképpen itéli meg a távolságot az ember esettleg. :K Mondjuk, amikor AK47-l lövöldöztem, nem kellett a távolságot megállapitanom. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1972) Mercutio_ válasza ottkar (#1967) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól, hogy te nem ismersz valamit az még létezik, mint ahogy a fotótechnikai dolgok fejlődése se állt meg ott, ahol néha te gondolod (quick-shift és társai ugyebár :DDD)

jeni: Arról a 6 rétegű üvegről kérdezd garfieldka-t az indexen, ő mindenféle fotóscucc rendelésre történő behozatalával foglalkozik, rengeteg hasznos és valós infója van az e-bay-es cuccokról (is).

Allien: Megfelelő F-értéknél már elég széles a DOF ahhoz, hogy ne kelljen méricskélni, ahol méricskélni kell ott gondoltam arra, hogy ugye térben nem csak vizszintes, de függőleges távolság is van a mérőpont és az adott tárgy adott (élesre fókuszálandó) pontja között és a tényleges távolság ezen 2 oldal végpontjait összekötő egyenes, azaz egy képzeletbeli átfogó :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1973) Mercutio_ válasza ottkar (#1954) üzenetére


Mercutio_
félisten

Örülök, hogy hajtod a magadét, de ha nem tűnt volna fel nem a te konkrét problémádról beszélgetünk, hanem általában arról, hogy van-e értelme DSLR-nél felmázolni a vázra azt a jelet :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1974) Mercutio_ válasza Kobe (#1957) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek még az M-es 50/2.0-al készültek, linkeltem annó a hirdetésbe néhányat.
Az 1.7-es optikailag talán még egy fokkal élesebb, persze drágább is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1975) Mercutio_ válasza Kobe (#1957) üzenetére


Mercutio_
félisten

Makrós topicban találtam néhány 50/1.7-es képet is:R

Az M-es és az A-s között annyi a különbség, hogy az A-nak A-állásba tekerve a vázról állíthatod a rekeszértékét, valamint nem csak középpontosan mér fényt és persze automatikusan végzi a gép a fénymérést, nem kell a zöldgombbal fényt mérni, mint az M-es obiknál.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1976) ottkar válasza Mercutio_ (#1972) üzenetére


ottkar
addikt

"Megfelelő F-értéknél már elég széles a DOF"

Gondolom blendeértéket akartál írni. Az nem megoldás hogy nem használok 2-es fényerőt ha éppen az kell.

(#1977) Mercutio_ válasza ottkar (#1976) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Köszönjük Emese" :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1979) Allien válasza ottkar (#1976) üzenetére


Allien
veterán

Most mellékessen, ha viszont végtelenre állitom a cuccot, az részben bizonyos esetekben, témában még esettleg megfelelő lehet még olyan esetben is, ha nagyon mellé megy a fókusz, nem? :B :F

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1980) ottkar válasza Allien (#1979) üzenetére


ottkar
addikt

Csak az a biztos hogy lencsés optikánál a mélységélesség végtelenre állítva lesz a legnagyobb. De ehhez a témának is 5-6 méternél messzebb kell lenni. Viszont arra alapítani nem érdemes, mert az élesség soha nem lesz olyan akármelyik részen mint az élesség síkjában. Meg a téma ott van ahol van.

(#1981) Zozzant válasza Allien (#1979) üzenetére


Zozzant
addikt

Van egy ilyen DOF kalkulátor bocsi aki már ismerte.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1982) Szten Márs válasza BEE (#1920) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez a zojjektív most éppen itt csücsül a gépem elején :D
Még csak pár képet lőttem vele, úgyhogy sokat nem tudok mondani róla, de ennyi alapján is azt hiszem, hogy nagyon telitalálat

(#1983) BEE válasza Szten Márs (#1982) üzenetére


BEE
addikt

:K :C

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1984) Cassidey


Cassidey
senior tag

esett picit a k10d-m :( azota bekapcsolaskor memory card error-t ir ki, mekkora lehet a baj? probaltam mas kartyaval, kikapcs-bekapcs is.

(#1985) Szten Márs válasza Cassidey (#1984) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát szvsz erről szakszervíz fog tudni nyilatkozni.

(#1986) Cassidey válasza Szten Márs (#1985) üzenetére


Cassidey
senior tag

sejtettem. :(

(#1987) BiriBum válasza Szten Márs (#1985) üzenetére


BiriBum
őstag

Camera kft :Y :Y :Y

(#1988) Cassidey válasza BiriBum (#1987) üzenetére


Cassidey
senior tag

kivancsi leszek megeri e a javitas.. :(

(#1989) adik válasza BiriBum (#1987) üzenetére


adik
őstag

Reméljük, hogy nem.
Cassidey, hova szól a jotállásid? Mert így, láttatlanban (valszeg vizuális megközelítés után is) azt mondanám, szervíz. Garis még? Látszik rajta, hogy leesett? Külsérelmi nyomok? Vagy csak előre akarod hozni az EOS 5D mk.II.-t? ;]

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1990) jeni


jeni
félisten

Leejtésből eredő sérelmi nyom van rajta?Mert ha garis,akkor gyári hibára foghatod a dolgot

(#1991) Cassidey válasza adik (#1989) üzenetére


Cassidey
senior tag

nem latszik rajta semmi. 1 honapja jart le a gari..ja es camera kft :)
hat passz, nem tudom, mikor kerul a boltokba. igazabol az lenne a leglogikusabb, de nem tudom sikerul e mostanaban felszabaditani annyi penzt, es ha nem akkor ki tudja meddig leszek gep nelkul.. vagy lehet veszek egy 40D-t vagy 450D-t es megtartom kesobbre tartaleknak, passz.:(
kitalalom a hetvegen mi lesz

[ Szerkesztve ]

(#1992) BiriBum válasza adik (#1989) üzenetére


BiriBum
őstag

Sajnos az enyém oda szól. Kop-kop eddig semmi gáz...

[ Szerkesztve ]

(#1993) BiriBum válasza Cassidey (#1991) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem mindenképp megéri ha csak ennyi a baja. Lehet, hogy csak a kártyafoglalat kontakthibás. Tükör, érzékelő rendben?

(#1994) tbs válasza Cassidey (#1991) üzenetére


tbs
addikt

Neszarozz, vidd be a kamerakáftébe. Jófejek pentaxosokkal. Eddig csak kanonost láttam sírni miattuk... ;] Nekem eddig minden pentaxos problémám 0Ft-ba került náluk. (Kompakt javíttatás, objektív javíttatás (2szer is)...) Ja, türelemmel készülj: alsó hangon 2-3 hét.

Ha kell, tudok kölcsönadni vázat, sajnos nincs időm használni mostanában. (K100D) :(

Biribrumi: minden pentaxos cucc odaszól. Amelyik nem, az is odakerül. Illetve jobban jár a tulaj, ha oda viszi. Fura a modoruk, de jófejek. :K

[ Szerkesztve ]

(#1995) jeni válasza Cassidey (#1991) üzenetére


jeni
félisten

Lehet,hogy elfogadják a garit még egy hónap lejárta után is :R Egy próbát megér.Mond,hogy vigyázva használtam és egyszer csak kiírta,hogy kártya hiba :K

(#1996) Cassidey válasza BiriBum (#1993) üzenetére


Cassidey
senior tag

tukor rendben, erzekelo passz.

tbs: lehet, h vegszukseg eseten elfogadom.. hihetetlen bosszanto, h pont most, ma es hetfon is dolgoznom kellett volna, jovo heten lesz ea kisfiam elso szulinapi bulija plusz keresztelo.. :U de most megtanultam, h kell egy tartalekvaz a kesobbiekre.

(#1997) ottkar válasza Cassidey (#1996) üzenetére


ottkar
addikt

"de most megtanultam, h kell egy tartalekvaz a kesobbiekre"

Én tudok egyszerűbb és olcsóbb megoldást, nem kell leejteni. :D
Több mint ötven éve használok fényképezőgépet és még nem sikerült.

(#1998) Cassidey válasza ottkar (#1997) üzenetére


Cassidey
senior tag

koszi.
nem fejtettem ki, nem kiesett a gep a kezembol, hanem nem zartam le a fotostaskam normalisan, kaptam volna fel a vallamra es kibukfencezett a gep.. tudom maskor figyeljek jobban a tepozarra, fogok is..
amugy nem ez a lenyeg, tortenhet barmi, es most is halal ciki volt telefonalnom, h "besz.art a gep, bocs, nemtudok menni.."

(#1999) Mercutio_ válasza tbs (#1994) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az itt olvasható tapasztalatok azért messze vannak a jófejségtől :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2000) tbs válasza Mercutio_ (#1999) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Kicsit túlzók a sztorik és a júzerek is különösen negatívak voltak velük szemben. Nekem semmi gondom nem volt velük. Valóban rendkívül türelemigényesek... :U

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.