Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) Szten Márs válasza philoxenia (#1550) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egészen durva képszéli lágyulást produkál, nem szép, az biztos.

A 28mm-est azért nem használom, mert nem egy űber a képe, állítólag híresen gyenge objektív volt a maga korában. Bár lehet kitobinál jobb, majd csinálok egyszer tesztet, ha ráveszem magam :)
A kitobit meg egyrészt azért nem, mert nagyon látványosan jobb képet nyújt az 50mm-es, és mindig mek lell állapítanom, ha kitobival fotózok, hogy bizony nem az igazi. Persze nem feltétlen ez egy fénykép célja, de azért mégis bennünk van a kisördög :) Másrészt meg mert nagyon ritkán fotózok nagylátószögekkel, az 50mm (75mm ekv) baromira bejön nekem, mint gyújtótáv, nagyon eltalálta az igényeimet. Harmadrészt meg mert úgy vettem észre, hogy ha fix objektívem van, az elősegíti a kreatívabb fotózást, nem csak tekergetem a zoomot és lesz valami, amire néha hajlamos vagyok a kitobival, hanem tényleg ki kell találni, hogy ebből a fix látószögből hogy lehet kihozni a legtöbbet, mozgásra késztet a téma körül és gondolkodásra, ezen túl nem csak gombnyomás, és fokuszált, megvan a gép, hanem érzem is, hogy valamit én csinálok, egyszóval élvezetesebb és kreativitásra serkentőbb vele a fotózás.

(#1552) hcs57 válasza philoxenia (#1550) üzenetére


hcs57
őstag

Az a fura, hogy a bal oldala sokkal jobban lágyul, nem szimmetrikus.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1553) Allien


Allien
veterán

Hivatalossan is elindult!
pentaxfanclub.hu

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1554) sylas


sylas
tag

Ez annyiért van mint sok más helyen csak itt +ajándék 4Gb sandisk ultraII sdhc kártya[link]
Írtam üzit hogy ehhez a IIes kitobi vane de nem válaszoltak még
a képen a IIes van de az még nem bizti hogy az jönne hozzá

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1555) tbs válasza philoxenia (#1550) üzenetére


tbs
addikt

Mekkora volt a rekesz..? F11-13-... nyugodtan állítható ennyi fény mellé.

(#1556) philoxenia válasza tbs (#1555) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megnézve az exifet 9,5 azért ott már lehetne élesebb. Ennél az obinál nálam az a tapasztalat, hogy közelre nagyon jó, de nagyobb tájképeknél gyenge.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1557) Chapel


Chapel
addikt

Örömmel jelentem (főleg nekem az,vágom :DDD ) jövőhéten veszem a Pentax K200D-t alap 18-55mm kitobival (a DXII-es).

Kérdésem: Mivel első DSLR gép, így írhatnátok pár tippet,milyen progikat használjak hozzá,mire figyeljek fényképezéskor,szal pár alap ötlet/tippért nagyon hálás lennék!

Előre is :R

(#1554) sylas: voltam náluk,a DXII-es obi van hozzá, viszont 1db van náluk amit mindenki (köztük én is :D ) át tapizott,mert a vitrinben van. Kérdeztem a csávót azt mondta nem tudja mikor jön pentax szállítmány lehet 2 hét de 2 hónap is.... :(((

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#1558) sylas válasza Chapel (#1557) üzenetére


sylas
tag

köszi
ohha látszik hogy kapós a cucc:) 1db van belőle
mondjuk webshopban nem írják hogy készleten van vagy rendelésre

jah szal a IIes van hozzá - asszem innen rendelem majd mivel adnak ajándékba 4Gb sandisk memkártyát máshol kártya nélkül ennyi az ára

Remélem marad a baráti ár :K :)

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1559) hcs57 válasza Chapel (#1557) üzenetére


hcs57
őstag

Ha tudod hogyan kell fotózni (van valami gyakorlatod), akkor hamar rájösz mindenre. Ha a fotózás alapjai sem világosak, akkor lesz mit olvasnod, ezzel a géppel sok lehetőséged lesz.
Először olvasd el a használatit, az sokat segít..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1560) tbs válasza Chapel (#1557) üzenetére


tbs
addikt

DCRaw, RawTherapee (raw előhívó), Photofiltre (képchungeesítő), Gimp (péesizátor), qtpfsgui (dinamikatrükkmester)...

Hirtelen. Ingyenesek, és a 'filtre kivételével linuxon is perfektül ketyegnek. :K

Ha én képhez nyúlok, akkor DCRaw, RawTherapee, Gimp és ImageMagick. (Ez utóbbi parancssoros manipulátor: átméretezésre, keretezésre, vízjelezésre, képtípuskonverzióra használom.)
DCRaw-val minden pefből kikapom a preview jépeget (1 parancs kiadása), ami alapján válogatok, majd RTvel PNG-t gyártok a PEFből, oszt IMmel/ésvagy Gimppel meg jépeget.

[ Szerkesztve ]

(#1561) jeni válasza sylas (#1554) üzenetére


jeni
félisten

A kép alapján valóban a Római kettes változat van az obin.

Egyébbként igaz,mert ma cseréltem ráfizetéssel egy simát egy II. változatra.és éppen a K200D-s gépe van és ahhoz a II.verzót adják hozzá.A Pentax obi II mellé kaptam egy Hoya UV szürőt is.Sajna nála maradt a sapka ami volt hozzá.Vissza hívtam és majd egy újboli találkozásnál megkapom.Rosszabb esetben vennem kell egy Pentax 52mm sapkát valahol

(#1562) Chapel válasza tbs (#1560) üzenetére


Chapel
addikt

Photofilter-t használtam eddig szal azt vágom (bár nem tudom mi az hogy "képchungeesítő" :)

Amúgy :R (ahol tudsz segítesz,az ilyet értékelem,nem felejtem ;) )

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#1563) philoxenia válasza tbs (#1560) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

DNG -vel nem próbálkoztál?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1564) jeni


jeni
félisten

A Medikernél is a II obival adják ajándék kártya nélkül

(#1565) tbs válasza philoxenia (#1563) üzenetére


tbs
addikt

De. Nem látom sok előnyét a tripla helyfoglaláson kívül. Mivel a PEFek kezelése GPLes programokban is benne figyel, nem aggódom, hogy olvashatatlanok lesznek 10-20-30-50 év múlva...

DCRaw-nál nem kell több. Már a RawTherapee is nagy engedmény tőlem... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1566) philoxenia válasza tbs (#1565) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra gondoltam csak, hogy esetleg több program kezeli mint a PEF-et.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1567) Zozzant válasza Chapel (#1557) üzenetére


Zozzant
addikt

milyen dxII-es? smc PENTAX-DA18-55mmF3.5-5.6AL II, nincs semmiféle DX

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1568) :AMF: válasza tbs (#1565) üzenetére


:AMF:
senior tag

tripla helyfoglalás? há' nem kell beletuszkolni az eredeti raw-ot és nem lesz baj. :) nálam (K100D Super) 9-11 megások a .pef fájlok. az adobe dng converter meg kb. 6 megás .dng-et gyárt belőle, teljes méretű előnézeti képpel. irfanview, rawtherapee úgy olvassa, mint a kisangyal.

(#1569) philoxenia válasza :AMF: (#1568) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Irfan olvassa a PEF-et is nálam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1570) tbs válasza :AMF: (#1568) üzenetére


tbs
addikt

Az adobe termékeket kerülöm, mint hópihe az izzó vasat... :DDD De valójában mérsékelten érdekel a dolog... :B A gépem majd duplaakkora dngt gyárt, mint pefet, utólag meg nem fogok konvertálni RAW-t... Majd ha jószéppicike dngkkel örvendeztet meg a gép firmware, akkor elmélázom a komolyabb átálláson...

Filó: az irfan nem csak a previewjépeget rántja be..? :F (Egy minimalista demozaik 2-5 másodperc. Ha ennél gyorsabban rántja be, gyanús... ;) )

(#1571) sylas válasza Chapel (#1557) üzenetére


sylas
tag

válaszoltak

"Hello!

A kitobi nem II-es, hanem még az első szériából való!

Üdv: DigitCam"

akkor a képen miért a IIes van?

vagy a jövőben már a IIes lessz hozzá?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1572) Zozzant válasza philoxenia (#1569) üzenetére


Zozzant
addikt

a PEF-be ágyazott jpeg-et olvassa...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1573) Allien válasza sylas (#1571) üzenetére


Allien
veterán

Az, hogy mi szerepel a képen, az mellékes. Valszeg, oda van írva, hogy illusztráció, vagy ilyesmi, de ha nem, akkor se terheli a felelősség a céget (nagyon legalábbis). :DDD A jövőben TUTI, hogy csak a II-sel lesz kapható. Csak, tisztázni kell, mekkora idővallum a "jövő". :DDD Illetve, ez se teljessen igaz, mert lesznek olyan készletek, melyek "bentragadnak", mert az a cég nagyon drágán adná a terméket, és a kutya se veszi meg tőlük, ezért ott rohad a polcon. Ilyen pl a Aréna plaza Electro world részlege, ahol a mai napig ott a vitrinben egy K10D, alapkites (tehát egy obis), 220E pénzért, és egy K100D super, szintén alapkites 150E pénzért. :W :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1574) philoxenia válasza Zozzant (#1572) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor azért olyan csúnya? :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1575) :AMF:


:AMF:
senior tag

philoxenia: olvassa nálam is az irfan, azzal nincs gond. dng-t elsősorban (hely)takarékossági okokból használok.

tbs: én sem vagyok oda az adobe cuccokért (bőven elég nekem a rawtherapee, gimp, qtpfsgui, irfanview ingyen-kvartett :) ), de ezt a konvertert még csak telepíteni sem kell és szintén ingyé' adják.

(#1576) philoxenia válasza :AMF: (#1575) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra gondoltam, hogy eleve a gépben DNG-ben menteni. Nem PEF-ben. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1577) :AMF: válasza philoxenia (#1576) üzenetére


:AMF:
senior tag

ja, vagy úgy. firmware-bütyköléshez nem értek. :D (a k100 dng-be nem tud menteni) így marad a gépen konvertálgatás.

(#1578) tbs válasza :AMF: (#1577) üzenetére


tbs
addikt

De tud. Legalábbis az enyém igen. ;)

(#1579) :AMF: válasza tbs (#1578) üzenetére


:AMF:
senior tag

megsúgod hogyan? :)

(#1580) philoxenia válasza :AMF: (#1577) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A K10D-nél ez gyárilag van. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1581) bnss válasza sylas (#1571) üzenetére


bnss
veterán

Szerinted honnan kellene tudnunk, hogy ennél az üzletnél a jövőben milyen 18-55-ös kitobobival fogják árulni a K200D-t? :U

Fotomarketnél érdeklődj.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1582) Chapel válasza Zozzant (#1567) üzenetére


Chapel
addikt

Napok óta Nikon-okkal foglalkoztam,beleragadt az agyamba már ez a DX :DDD

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#1583) :AMF: válasza philoxenia (#1580) üzenetére


:AMF:
senior tag

dehát mondom - má' harmadjára - hogy k100-ról beszélek. :) (azt tudom, hogy tbs kollega k10-re váltott. pont ezért érdekelt volna milyen magyarázattal áll elő a k100+dng ügyben... ;] )

(#1584) philoxenia válasza :AMF: (#1583) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Értem én , hogy Te a 100Dről beszélsz, de én meg végig a 10D re gondoltam, míg nem írtad a géped, nálam a kettő közti különbségek csak hardveresek , amiről tudok. Nem láttam még közelről K100D-t. :( :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1585) tbs válasza :AMF: (#1579) üzenetére


tbs
addikt

Passz. Most nincs nálam a gép...

Öööö... k100d..? :B Passz mégjobban. :B Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#1586) :AMF:


:AMF:
senior tag

philoxenia: ennél közelebb nem tudom hozni. :D K100 és K10. a leírás (és saját tapasztalat alapján sincs) sehol a K100-ban dng-támogatás.

tbs: jó'van, azt hittem tutira mondod. (de azé' jól megforgattatok Ti ketten. maj'nem zavarba jöttem. :DD )

(#1587) philoxenia válasza :AMF: (#1586) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én nem is olvastam róla, sőt már meg is rendeltem a K10D-t, mire tudatosult bennem, hogy van K100D is..... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1588) Allien válasza philoxenia (#1587) üzenetére


Allien
veterán

Jaja, sőt, még ott a SUPER változat (K100D super). ;) Me az NEM ugyan az, mint a K100D! :B
(csak majdnem)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1589) philoxenia válasza Allien (#1588) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott sincs DNG? Most hasonlítgattam, az SDHC támogatás, szenzortisztítás a különbség főleg. No meg 10g tömeg.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1590) Allien válasza philoxenia (#1589) üzenetére


Allien
veterán

Aztatat én nem tom. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1591) :AMF: válasza philoxenia (#1589) üzenetére


:AMF:
senior tag

Sem a K100D, sem a K100D Super nem tud dng-be menteni. Csak pef van és jpeg.
Az 1.02-es firmware-el hivatalosan már a K100D is támogatja az SDHC kártyákat. Továbbá a K100D Super támogatja az SDM obikat is.

(#1592) philoxenia válasza :AMF: (#1591) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes a K200D tud, bár sorozatban sokkal gyengébb, mint a K10D. Akkor nemcsak elektronikai okai lehetnek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1593) :AMF: válasza philoxenia (#1592) üzenetére


:AMF:
senior tag

K100D (Super)-ről tudok nyilatkozni, de gondolom a K200D-nek is hasonló a "baja". Kicsi a puffere, így a képek írása elég lassú. Gyakorlatilag lepkehátsófertálygázkeveréknyi különbséggel ír egy sima SD és Sandisk Extreme III-as kártyára.

[ Szerkesztve ]

(#1594) Chapel válasza philoxenia (#1592) üzenetére


Chapel
addikt

Erre valszeg az a válasz, hogy Pentax-ék se hülyék, h egy occsóbb gép jobb legyen mint a drágább....

Tudja a K200D mert új és illik,de azért sorozatban nem lesz jobb mint a 100k-val drágább nagy testvére a K10D.

Egy szó mint száz,a K200D belépő szint, a K10D meg nem.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#1595) Allien válasza :AMF: (#1593) üzenetére


Allien
veterán

Szvsz, a K200D "szoftveressen" van lebutítva. Már, ha jól gondolom. Mert nézzük csak meg. Azt írja, hogy (gyors) sorozatfelvétel 4 kép/s. DE! Mindegy, hogy jpg, vagy raw??? Elvileg, NEM (már szerintem). Nem is beszélve a RAW+ -ról, ami raw+jpg. Ergo, bőven 10 mega feletti, mégis, ugyan annyit tud, így is, úgy is. :F :O
Nem mintha zavarna, de erre gondoltam. Lehet, rosszul, csak számomra ez így logikátlannak tűnik. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1596) adik válasza Allien (#1595) üzenetére


adik
őstag

Azért a sorozat sebességénél annak is nagy szerepe van, hogy mennyi idő alatt tudja az adott szenzorról kiolvasni az értékeket, azt pedig már mindegy ilyen szempontból, hogy tömörítve-e lesz a kép a kiolvasás után, vagy sem. Btw a K10d még 4 képet sem tud másodpercenként...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1597) Mercutio_ válasza adik (#1596) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, viszont hosszabb ideig tudja, mint a K100/K200, mivel nagyobb a puffermemóriája.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1598) jeni


jeni
félisten

Az tény,hogy a Pentax K10D nem más ,mint EISA Awards 2007/2008

:C :C :C 2007 No.1.European Camera :C :C :C
:R :R :R

[link]

A Pentax K200D is nagyon jó gép,de sose fogja meg nyerni az EISA díjat,pedig nagyon ott van a saját kategóriájában az első 3-ban végezne.. :K :R

2008/2009 évében a European Camera kategóriában a Sony @350 nyerte el

a Consumer kategóriában pedig a Canon EOS 100D nyerte meg.Mindkét változat meglepő számomra

[ Szerkesztve ]

(#1599) :AMF: válasza jeni (#1598) üzenetére


:AMF:
senior tag

biztos "szakmai" szempontok alapján ítéltek... :)

(#1600) Allien válasza :AMF: (#1599) üzenetére


Allien
veterán

Igen, biztos, 100%, csak mi ezt földi halandók nem látjuk át. Bizti, nem azért "nyert" a Canon eos 1000D, mert mondjuk a canon támogatja a legerősebben a hivatásosakat! ;) Valszeg, ebben a szezonban nem is volt ellenfele, me pl a Nikon D60 lehet, már "zárás" után érkezett, vagy mittoménmi. A Sony alfa 350 meg valszeg a komoly innovációjának, útmutatásának köszönheti "eredményét", mert amikor zsűriztek, valszeg még csak ez volt az egyettlen belépőszintü dslr élőképpel. Már, ha jól okoskodok. :DDD De soxor tévedek. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.