Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) tbs válasza drkbl (#1150) üzenetére


tbs
addikt

Ja. Itt is hitetlenkedve olvasom, hogy kihagyták volna a csavarhúzós fókuszt?!? Probléma ez, kérem. :U

(#1152) Dare2Live válasza werttzui (#1149) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

node majd ezt lehet kapni vszeg kitben is ocsón. és supersonic se feltétlen mind1. optikailag meg majd meglátjuk, de nem hinném pentaxnak szégyenkeznie kell majd.

TBS? Melyik vázak nem tudják Pentaxnál a supersonicot, hány db? és hány darab igen?...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1153) werttzui válasza tbs (#1151) üzenetére


werttzui
őstag

Apropó,hogy szuperál az új masina??

PENTAX

(#1154) Mercutio_ válasza Dare2Live (#1132) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ára érdekel engem is leginkább, nomeg remélem adik márkatárs majd jól összehasonlítja a 17-70 Sigma-val :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1155) as_Rock válasza Dare2Live (#1143) üzenetére


as_Rock
őstag

Szerintem szimplán félreértettük egymást :B
A 16-45/F4-et csak azért említettem, mert úgy tűnt wertzui az F4-et mint negatívumot említi, és arra utaltam attól még lehet jó az új obi. Igaz vannak helyzetek, ahol az F4 már kevés ott az F2.8 segítség lehetne.
A 17-70-es gyutáv azért kell, mert a jelenlegi 16-45, 17-50, 18-55-ös obik átfogását a mindennapi használat során keveslem.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1156) tbs válasza Dare2Live (#1152) üzenetére


tbs
addikt

A régebbi D-kben sincs tápcsati... Kb. fele-fele az SDM-et használó/nemhasználó ASP-C-s gépek aránya. :U Ritka szokatlan húzás a Pentaxtól, aki eddig kínosan ügyelt a kompatibilitásra... (Oké, a mechanikus blendevisszajelző eltüntetése is hasonló húzás volt ~15 éve...)

(#1157) BEE válasza tbs (#1156) üzenetére


BEE
addikt

Ennyire megbíznának az ultrahangos motor kivitelezésében ?
Pedig ez Pentaxnál új fejlesztés, szinte még előzmény nélküli.
Én azért ennyi üzemeltetési tapasztalattal még nem tenném kizárólagossá.

A régi powerzoomos gépek kezelik az SDM-et ?
Mert a mai gépek nem teljesen kompatibilisek a PZ obikkal,
nem minden funkciót kezelnek.
Hiába azonos a tápcsati a gépen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1158) Mercutio_ válasza BEE (#1157) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól tudom csak K100D Supert, K10D, K200D, K20D kezeli csak az SDM-et.

Mielőtt meghirdetem máshol: Úgy néz ki feleslegessé vált az SMC Pentax M 50/1.7 fényerős manuálobim, ha valakit érdekel 14ért első-hátsó sapkával, szép állapotban dobjon 1 privátot. Majd tolok fel képeket is, de most rohanok:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1159) Trencso válasza ottkar (#1128) üzenetére


Trencso
csendes tag

Végül vettem egy Soligor DG-420z vaku. 1 hónapos. Szerinted milyen?

(#1160) ottkar válasza Trencso (#1159) üzenetére


ottkar
addikt

Nem ismerem.

(#1161) Trencso


Trencso
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Chinon 1,9 50mm es obit. Minden ok vele kivéve, ha vakuzok, mert akkor rohadtúl kiég az egész kép. Miért van ez?

(#1162) philoxenia válasza Trencso (#1161) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert a gép nem kommunikál az obival rendesen gondolom.Vedd vissza a vakuteljesítményt esetleg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1163) Trencso válasza philoxenia (#1162) üzenetére


Trencso
csendes tag

Visszavettem már,ameddig csak lehet, de ugyanúgy kiég az egész.

(#1164) philoxenia válasza Trencso (#1163) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vaku nem kompatibilis az obival alapból tudtommal. Zöld gombot használsz? Esetleg a vaku takarása valami fényszűrő anyaggal?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1165) Trencso válasza philoxenia (#1164) üzenetére


Trencso
csendes tag

Milyen zöld gomb? Ezt nem értem ne haragudj.

(#1166) adik válasza Trencso (#1161) üzenetére


adik
őstag

valszeg nem is fog kommunikálni a vázzal. Megoldásnak csak azt tudom mondani, hogy alacsony érzékenység, és ha a téma engedi: rekeszelj!

zöld gom: az expo gomb mellett, amin van egy zöld pötty ;)
milyen váz?

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1167) Trencso válasza adik (#1166) üzenetére


Trencso
csendes tag

K100D

(#1168) ottkar válasza Trencso (#1161) üzenetére


ottkar
addikt

Az optikán gondolom nincs blende A állás gomb. mert így mindíg teljes nyíláson marad az optika.

(#1169) Trencso válasza ottkar (#1168) üzenetére


Trencso
csendes tag

Nincs A állás.

(#1170) ottkar válasza Trencso (#1169) üzenetére


ottkar
addikt

Régi optikából csak olyant végy amin van blende A állás rögzítés vagy pedig A M átkapcsolás.

(#1171) Trencso válasza ottkar (#1170) üzenetére


Trencso
csendes tag

Miért?

(#1172) ottkar válasza Trencso (#1171) üzenetére


ottkar
addikt

Most vettél egy beugróblendés optikát de nincs blendeállásod, mert a Pentax csak az A állásba tett blendét tudja beugrasztani. Az A M átkapcsolósnál meg kézzel tudnál blendét állítani. Azért túlexponál a vaku mert teljes nyíláson van az optika.

[ Szerkesztve ]

(#1173) BEE válasza Trencso (#1161) üzenetére


BEE
addikt

Tedd fel a most vett Soligor vakudat, állíts rajta mondjuk F4-et,
meg az objektíven is F4-et, és fotózz bátran !
A beépített vakuval ne is kísérletezz ezzel az obival.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1174) ottkar válasza BEE (#1173) üzenetére


ottkar
addikt

De ezzel az optikávaj nem tud blendét állítani mert nincs rajta blende A kapcsoló.

(#1175) Szten Márs válasza ottkar (#1174) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"A" kapcsoló nincs és? M módba állitja a gépet és tekergeti vigan az objektiven a blendebeállitót és öröm boldogság. Az én manuális obimon sincs mégis minden rekesszel tudom használni.

(#1176) BEE válasza ottkar (#1174) üzenetére


BEE
addikt

Már hogyne tudna !
Megtekeri a rekeszgyűrűt az obin és már kész is.

BEE :F :F :F

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1177) Mercutio_ válasza ottkar (#1174) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tévedés :W
Az optikán lévő blendegyűrűvel állít blendét és a fénymérés (zöldgom) valamint az exponálás is ezen a beállított értéken történik.
Amiről te beszélsz az az automatikus fénymérés, azt valóban nem lehet manuálobival, mert csak exponáláskor (valamint zöldgombra) ugrik be a blende az objektíven beállított értékre.Ugyanezért nem lehet a vázról állítani a blendét, lévén nincs A állás.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1178) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#1158) üzenetére


Mercutio_
félisten

Néhány kép az 50/1.7 manuális obival a makrós és a fotós topicban:R (utóbbiak nyitott rekesszel)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1179) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

K20D teszt a pixinfon: [link]

(#1180) tbs válasza Szten Márs (#1179) üzenetére


tbs
addikt

Sírnivaló... 10perc ránézés utáninak jó... :U

(#1181) Nikitaa7 válasza tbs (#1180) üzenetére


Nikitaa7
tag

:F mi a sírnivaló?

(#1182) tbs válasza Nikitaa7 (#1181) üzenetére


tbs
addikt

A cikk. (A jpg-raw szöveg szinte kopipészt a K10D cikkből. :U )

(#1183) philoxenia válasza tbs (#1182) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van magyar menű, öjöm bódottá :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1184) adik válasza philoxenia (#1183) üzenetére


adik
őstag

Jach, eggéz korrekt foltatással :DDD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1185) philoxenia válasza adik (#1184) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A K10D kézikönyve pedig jó magyarul. :K A menüben meg elbóklászok.... :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1186) BiriBum válasza tbs (#1180) üzenetére


BiriBum
őstag

Az tény, hogy nem törték össze magukat, főleg a konklúzió lett nagyon sablonos. :W

[ Szerkesztve ]

(#1187) adik


adik
őstag

Milyen m42 adaptert ajánlanátok? A Hama az nagyon durván gagyi, annál valami értelmesebb kéne, olyan, ami nem forgácsolja le a fél bajonettet...

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1188) Mercutio_ válasza adik (#1187) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az övét próbáld meg, korrekt srác és gondolom olcsóbb, mint a bolti vétel:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1189) ottkar válasza adik (#1187) üzenetére


ottkar
addikt

Én a Digifényképtől vettem egyáltalán nem szoros.

(#1190) adik válasza Mercutio_ (#1188) üzenetére


adik
őstag

Sajnos nekem nem müxik mostanában a zindex (amióta azt a szájbalökött indapast megcsinálták :((( ), szóval tudnál róla egy kis infót mondani? Elsősorban az érdekelne, hogy miylen?
Ottkar: ott most egy gyári Pentax van, arra gondolsz te is? Kiszedőkulcsos, ha jól látom.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1191) ottkar válasza adik (#1190) üzenetére


ottkar
addikt

A Digifényképéhez nem adnak kulcsot de egy kis csavarhúzóval ki lehet venni mert nem szoros a bajonettben. Sőt kijön az optikával együtt, mert a rúgó nem akasztja annyira be.

(#1192) BEE válasza adik (#1190) üzenetére


BEE
addikt

Kiszedőkulcs a Hama-hoz jár, a gyári Pentaxhoz nem.
Kis odafigyeléssel a Hama is teljesen jól használható,
nekem is olyan van.
Bár az is igaz, hogy maga az egész adapter konstrukció nem az igazi,
a különböző gyártók csak ezt ragozzák jellemük szerint.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1193) Mercutio_ válasza adik (#1190) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, nekem se, a mocskok valahogy megcsinálták, hogy érzékeli az oldal ha linkről jött a böngésző és továbbdob egy általánosra :W

Mindegy, átdobtam privibe a szöveget:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1194) ottkar válasza BEE (#1192) üzenetére


ottkar
addikt

De miért nem az igazi?

(#1195) adik válasza ottkar (#1194) üzenetére


adik
őstag

Csak egy spéci kiszedőkulccsal tudod kiszedni a bajonettből, miután lecsavartad róla az obit. Ezzel még nincs is semmi baj, csak hogy a művelet közben hajlamos egy keveset leforgácsolni a bajonettből, meg egyébként is faszolósan müxik. Nem érzem magam se dilettánsnak, se bénának, de a művelet telefonos segítséggel (Hála BEE-nek mégegyszer! :R ) vagy 5 percig tartott.
Kiszemeltem egy nagyszerű állapotú Sonnart (nem Jena, hanem sima) és annak a felaplikálásán mélázom. Annyira meg már ismerem magam, hogy ha sokat szívok egy obi felrakásán/leszedésén, akkor hajlamos vagyok ezt a műveletet kerülni, ilyetén formán vagy egy 135-ös obival fotózok 3 héten keresztül, vagy nem veszem azt elő 2 hónapig. Egyik se tűnik jó ötletnek...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1196) ottkar válasza ottkar (#1194) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem szerencsém van mert az objektívre csavarva fel tudom tenni és le tudom venni az egyik adaptert. A másik adapterből ki kellett venni a csavart mert hosszab volt a csavar és beért a menetbe. Erről levettem a rúgót és anélkül használom. Persze ügyelni kell hogy élességállítás közben nehogy kicsavarjam.

(#1197) BEE válasza ottkar (#1196) üzenetére


BEE
addikt

Hát ezért nem az igazi !
Ez az egész bajonet fogba beakadó és onnan alig kikönyöröghető
rugópöcök nem túl elegáns megoldás. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1198) Trencso


Trencso
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek Soligor DG420z vakuval tapasztalata? 10-ből, naggyából 2-szer működik automata módban. Tanács, vagy vélemény?

Köszönöm

(#1199) ottkar válasza BEE (#1197) üzenetére


ottkar
addikt

Másképp nem lehet megcsinálni.

(#1200) johnjohn


johnjohn
addikt

Megjelent a K 20 D tesztjeKlikk
A tesztképek csalódást keltően mosottak, és gyengék, őszintén szólva furcsán rosszak.
Lehet, hogy az obi gyenge ? :U

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.