Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Egyébként találjátok ki (aki nem tudja), hogy a matematikában a szórást melyik görög betűvel jelölik ;]
Úgy nem mellesleg a minőségirányításban az ún. six-sigma kritérium utal arra, hogy egy sorozatgyártott termék hibás gyártási aránya megfelelően alacsony. Csak egy kis érdekesség :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1052) ottkar válasza Hydra SR (#1049) üzenetére


ottkar
addikt

Én kimondottan rosszat nem olvastam sehol a 17-70-ről kb 30 hozzászólásból. Jelenleg 2 Sigmám van volt egy harmadik is és mindegyik kifogástalan. Ellentétben a Pentax kitobival amelyik 40mm körül féloldalasan életlen volt.

(#1053) ottkar


ottkar
addikt

A 28-105-ös Sigma ráadásul jobban teljesít mint amit a 43 ezres árától vártam. Pöpec kis darab. Engem szeret a Sigma. :D És a 300-as Tamron is.

[ Szerkesztve ]

(#1054) ottkar válasza ottkar (#1053) üzenetére


ottkar
addikt

És amikor az 50-es makrót vettem ott is tudtam hogy az a legkevésbé combos mert átnéztem a Sigma jelleggörbéit és ott látni hogy a 150-es a legerősebb az 50-es meg a legkevésbé kiegyensúlyozott de azért rossznak nem nevezném.

(#1055) Hydra SR válasza ottkar (#1052) üzenetére


Hydra SR
addikt

Senki sem mondta, hogy nincsenek jó Sigmák és azt sem, hogy a 17-70 kimondottan rossz lenne, de a te 3 jó Sigma obid még nem statisztika. Más már látott hibásat, ha nem is feltétlenül személyesen de megbízható forrásból, hozzáértő ismerőstől hallott róla. Kellően sok példát ismerünk a legtöbben ahhoz, hogy ne merjük megbízhatónak nevezni. Ahogy az sem mérce, hogy valamiről NEM olvastál. De én csak azon rökönyödtem meg, hogy megbízhatónak nevezted a Sigma 17-70-et, ami azért erős túlzás. Meg azon, hogy szerinted ennyiért jóformán szar is lehet, elvégre ez egy átlag pályakezdőnek csak 1 havi fizetése, pedig van olyan obi is, ami 2 évi fizujából se jönne ki. Meg azon, hogy azon lovagoltál, hogy vajon A.M-nek hány próbálkozásból sikerült jót kifogni. Pedig csak annyi volt a kérdés, hogy mit tudunk a Sigma 17-70-ről. Én spec. annyit, hogy jó lenne, ha jó lenne :) Vagyis: bár megbízhatóbb lenne, már venném is megfele. De egyszer így is rászánom az időt és energiát és túrok magamnak egy jó példányt.
Megmelítendőnek tartom még, hogy ennek az obinak nincs igazán ütőképes alternatívája, még sokkal több pénzért sem.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1056) tbs válasza Hydra SR (#1055) üzenetére


tbs
addikt

Még nincs, de jön. Közeledik. ;)

(#1057) as_Rock válasza Hydra SR (#1049) üzenetére


as_Rock
őstag

Azért nem az, mert a hozzászóló célja nem a megfelelő válasz megadása, hanem saját székfoglalójának publikálása :D

tbs: :DD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1058) Rakeem


Rakeem
aktív tag

kövezés fog járni érte... de...

valamikor én is nagyon arra felé hajlottam hogy Pentax-ot vegyek.
A Márkával nincs is bajom sőt...
de megint győzőtt a márkahűségem és egy Sony A200-t néztem ki magamnak.
képzeljétek alapobinak mit adnak hozzá?? 17-70mm a kitobi...
bízom benne ha egyszer meglesz a gép akkor jó obit kapok mellé.

csak azért említettem meg mert olvastam többetek szerint ez egy jól használható, hasznos átfogású obi. ez annyira megnyugtatott hogy csak na.
pedig féltem hogyha megveszem majd akkor rögtön keresnem kell majd egy 18-55mm alapobit.

csak ennyi!

(#1059) Szten Márs válasza Rakeem (#1058) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az A200-hoz egy 18-70-es Sony jár, aminek semmi köze a most tárgyalt 17-70-es Sigmához.

(#1060) Rakeem válasza Szten Márs (#1059) üzenetére


Rakeem
aktív tag

tudom Szten.
nem igazán a sigma 17-70 témájához szoltam hozzá. azért is volt off topic hsz.
hanem mint 17-70-es átfogású obi témájához.

///mellékesen f**án elírtam. 18-70mm a sony obija... bocsi az elírásért. de gondolom nem azon az 1 mm-en múlik hogy hasznos átfogása van az obinak//

(#1061) Szten Márs válasza Rakeem (#1060) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja értem, sorry :)
Egyébként valóban a 18-70 átfogás kellemes, az optikai minősége a 18-70-es Sonynak, meg a felépítési minősége azonban nem világbajnok. Kitobinak teljesen megteszi, persze, de nem is lép túl a kitobiság keretein.

(#1062) tbs válasza Rakeem (#1060) üzenetére


tbs
addikt

Azon a környéken 1mm is nagyon súlyos látószögváltozás ám. A 16-17 közötti kölönbség nagyon súlyos.

(#1063) Hydra SR válasza Rakeem (#1060) üzenetére


Hydra SR
addikt

Na igen, persze, nyilván használható az az obi, mint minden kitobi. De sem árban, sem tudásban nem mérhető egy jól működő Sigma 17-70 F2.8-4.5 EX Macro-hoz :) (kiemeltem a lényeges pontokat ;) )

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1064) Rakeem válasza tbs (#1062) üzenetére


Rakeem
aktív tag

ucsó off bekapcs

Szten: akkor megynugodtam. lényeg hogy kitobinak jó :D

tbs: most már ezt is tudom. mint kezdő nekem talán annyira nem nagy probléma az az 1 mm. de elhiszem hogy sokat jelenthet. vélhetőleg nagyon viszonyítási alapom nem is lesz majd, mert a 18-70mm mellé egy tamron 70-300mm néztem ki. sajnos erre van keret...

Hydra: na ja... gondolom egy jó sigma más "dimenzió" mint sony alapobija...

off kikapcs

[ Szerkesztve ]

(#1065) werttzui


werttzui
őstag

Látom megint obi topic lett a pentax topic-ból :D

PENTAX

(#1066) adik válasza Hydra SR (#1063) üzenetére


adik
őstag

bocsi, de az EX jelző azért egy kicsit túlzás :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1067) Hydra SR válasza adik (#1066) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az véletlenül csúszott be, de nem véletlenül nem emeltem ki :B

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1068) :AMF: válasza ottkar (#1041) üzenetére


:AMF:
senior tag

;] on
"...a fotócuccokhoz sem értek hiszen csak kétszáz körüli géppel fényképeztem eddig."
és mennyi 1/2000 s? ;)
;] off

(#1069) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok megint!

Köszönöm a sok segítséget előző hszemre!:)

Azóta sokat olvasgattam itt-ott-másutt.

szemezgettem a k20d-vel is k10d helyett (meg ugye ajánlották a k200d-t, de vannak hiányosságai - számomra).

k20d mellett ott van, hogy újabb váz, hdr, sorozatfelvétele is jobb, liveview (bár olvastam,h gyenge).

k20d ellen, ami elég fontos, hogy a 14 mp-hez nem igazán jók a kitobik!?! ezt olvastam több helyen is.

viszont ha k10d-t veszek (legkorábban 1 hónap múlva lenne aktuális), akkor lenne pénzem jobb/drágább obit venni.

segítsetek! :)

köszi!

(#1070) ottkar válasza adik (#1066) üzenetére


ottkar
addikt

Az nem jelző hanem jelzés. Olyan mint a VR a Nikonon. Vagy az IF Nehogy már azt mondd hogy nem jobb minőségű az ilyen optika. A Tamron pld több évtizede SP-vel jelzi a jobb optikáit.

(#1071) ottkar válasza Nikitaa7 (#1069) üzenetére


ottkar
addikt

"hogy a 14 mp-hez nem igazán jók a kitobik!?! ezt olvastam több helyen is."

Ott baromságot írtak! Aki ilyent ír az nagyon hülye a fényképezéshez. K10-et meg most se nagyon kapsz nemhogy 1 hónap múlva.

(#1072) Szten Márs válasza Nikitaa7 (#1069) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyrészt a régi 18-55-ös kitobjektív nem képes kiszolgálni még a K10D 10 megapixeles felbontását sem. Ez azt jelenti, hogy pixelszinten nem lesz éles a kép, látszik, hogy vannak hendikeppjei. Viszont kissé lekicsinyítve, mondjuk 6MP körülre már megfelelő lesz, ha digitális formában akarod nézegetni, vagy fene tudja meddig, de A/4-es nyomatokig egész biztosan abszolút tökéletes, ha papírképet akarsz. De szerintem nagyobb méretekig is.
Ha 14 megapixeles szenzor elé tesszük ugyanezt az objektívet, akkpr pixelszinten pláne látszani fognak a gyengéi, persze. De ugyanakkora méretben nézve, mint amekkorában K10D esetében is elfogadhatónak találod, ugyanúgy jó lesz. És papírképeket is nyomtathatsz ugyanakkora méretben. Itt egyszerűen arról van szó, hogy a szenzor többre képes, mint amit az objektív nyújtani tud, így az objektív nem képes kiaknázni a szenzor képességeit. Viszont attól még ott vannak a szenzor képességei, ott szunnyadnak, és ha megfelelő objektívet vásárolsz a későbbiekben, akkor ki is tudod aknázni őket.
Úgy kezdtem a mondókámat, hogy "egyrészt" szóval illenék "másrészttel" folytatni :D
Másrészt a K20D-hez nem a régi 18-55-ös kitobit adják, hanem annak egy újabb változatát, szintén 18-55-ös átfogással, F/3,5-5,6 fényerővel, de jobb optikai minőséggel. A kitobik mezőnyében abszolút jó kis objektív lehet. Szóval korántsem vészes a helyzet, és ha valami, hát ez ne legyen az oka annak, hogy nem veszel K20D-t.

Egyébként nagyon jó kis gép az a K20D, sok tekintetben ténylegesen jobb lett, mint a K10D, szóval ha van rá pénzed, akkor maximálisan javasolom, hogy csapj le rá :K

Csak abszolút kiváncsiságból: A K200D-től milyen hiányosságok tántorítottak el?

[ Szerkesztve ]

(#1073) Nikitaa7 válasza ottkar (#1071) üzenetére


Nikitaa7
tag

uh, bocsi, lehet hogy rosszul fogalmaztam meg. szóval azt írták, hogy erősebb obik kellenek, mint amivel adják, hogy rendesen és minőségben adják a 14 mp-t.

Amugy pont ma ajánlottak fel 1 éves, 1800kattintásos k10d-t megvételre. igaz garancia gondolom én már nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#1074) adik válasza ottkar (#1070) üzenetére


adik
őstag

Most nem azért, hogy tbs kollégát majmojjam, de szerintem innentől ne válaszoljunk egymás hozzászólásaira, csak ha nem nagyon muszály.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1075) Szten Márs válasza Nikitaa7 (#1073) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha esetleg téged nem érdekel az a K10D, akkor szerintem szólj neki, mert őt érdekelné: [link]
MOD: OFF

[ Szerkesztve ]

(#1076) Nikitaa7 válasza Szten Márs (#1072) üzenetére


Nikitaa7
tag

fúú, köszi a kimerítő választ!:)
pedig már nézegettem a tamron 17-70 és 70-300-at :)

például a sorozatkép lehetősége igen gyenge (4 képig)
kevés vakumód (egyelőre a beépítettet fogom használni), picit kisebb hatótáv.

szoktam sorozatképet készíteni és ez lehet hiányozna.

bár árban nyílván kecsegtetőbb, mint a k20d :))

az viszont biztos, hogy k20d-ben tutira nem használnám a 14 mp-t, talán még a 10-et sem, bár ki tudja mit hoz a jövő:)

és ha k20d-hez a kitobi (amit k200d-hez és k10d-hez sem vennék) újabb és jobb, akkor nem is olyan rossz az ára XD

de ha szerinted nem olyan sokban különbözik a k20d-től a k200d, akkor lehet.
nekem fontosabb,h jobb minőséget vegyek, minthogy új, szuper, extra megapixeles legyen, de mivel sok évre tervezném az új gépet, és obikba fektetnék, akkor gondolom a k20d-t ajánlod.

(#1077) Nikitaa7 válasza Szten Márs (#1075) üzenetére


Nikitaa7
tag

rendben, szólni fogok, amint választ kapok az eladótól:)

(#1078) Szten Márs válasza Nikitaa7 (#1076) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kisebb a hatótávja? Tudtommal mindkettő 13-as kulcsszámú. A K10D-jé volt 11-es.
Egyébként persze sokban különbözik a K20D, meg a K200D, de nem a 14 megapixelt emelném ki. Inkább a két vezérlőtárcsa, pentaprizma. Szubjektíve meg a jobb fogású váz. Na meg a K20D szenzora CMOS lett, az sem egy rossz dolog sokak szerint :)

A 14 megapixelről meg már írtam, attól, hogy egy objektív nem használja ki, attól még ott szunnyad a szenzorban a lehetőség. Egyébként Tamrom 17-70-ről nem tudok, vagy Sigma 17-70-re gondolhattál, vagy Tamron 17-50-re. Ez utóbbi azért már igencsak jól rajzol, meg a fix F/2,8 fényerő sem rossz, szóval érdemes rá beruházni.

(#1079) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Rég röhögtem ennyit :C

Ja, ha valakit érdekel egy Tamron 70-300 Di LD makro 10 hó garival, minden tartozékkal picivel a medikeres nettó alatti áron dobjon 1 privátot ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1080) Nikitaa7 válasza Mercutio_ (#1079) üzenetére


Nikitaa7
tag

miért nevettél? :)

(#1081) Mercutio_ válasza Nikitaa7 (#1080) üzenetére


Mercutio_
félisten

A srácok vs ottkar...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1082) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Végigolvastam az utolsó nagy "vitát", döntöttem, csak használt obit szabad venni, olyan ismerőstől, akinél erősebb vagy.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1083) tbs válasza Mercutio_ (#1081) üzenetére


tbs
addikt

Apropó, hogy szuperál..? Úgy emlékszem egészen elfogadható volt... :B

(#1084) j.bravo válasza Hydra SR (#1051) üzenetére


j.bravo
addikt

"Egyébként találjátok ki (aki nem tudja), hogy a matematikában a szórást melyik görög betűvel jelölik ;] "

És iggggen, iggggeennnn! Ez majdnem akkora, mint a PH!otóstali topikban a Gösser obi fényerejővel, gyutávval, stb-vel :) Ráadásul ez még igaz is.

(Még OFF-abb:
Six Sigma: a gyakorlatban ahogy láttam, inkább szemlélet, filozófia; a 3,4 DPM azért elég keveseknek sikerül - már azt illetőleg, ami a gyártósor kiköp. Az más tészta, hogy egy magát jónevűnek, igényesnek tartó gyártó illik hogy tartsa ezt a kritériumot - a gyárból kikerülő darabokat illetőleg...)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1085) Hydra SR válasza j.bravo (#1084) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nálatok sok Six Sigma plakátot láttam valamelyik épületben, talán a 72-esben :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1086) Zola007


Zola007
veterán

Helló emberek, nem tudja vki, hogy Mo-n is érvényes lesz-e a júniusi rebate akció a Pentaxokra, illetve a diákengedmény?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1087) Nikitaa7 válasza Zola007 (#1086) üzenetére


Nikitaa7
tag

Lehet, hogy ezt tőle kellene megkérdezni:)

PENTAX Hungary

Zajácz György
Country Manager

H-1330 Budapest
Pf. 79

Telefon: 0036-20-952 53 43

E-Mail: zajacz.george@pentax.de

amugy a diákkedvezmény engem is érdekelne, kihasználnám akkor már, hogy épp most végzek:)

[ Szerkesztve ]

(#1088) waces


waces
aktív tag

feligmeddig off, de elkanyarodva az objektivektol (es probalvan behozni az elmult egy het lemaradasat), par tapasztalati eszrevetel huzamosabb hasznalat utan es ket kerdes a vegere:

az elmult 6 napban rendesen meg lett dolgoztatva a pentaxom (igaz, megvan mar par honapja, de most volt az elso utazos-fotozos turam), ugyhogy par benyomas:
- a szij hosszu tavon borzaszto kenyelmetlen tud lenni (meg a kitobival is, nemhogy a 70-300-assal)
- az elore eltarolt feher-egyensuly profilok neha felsulnek (nagy vizfelulet es/vagy felhok mogotti szort napfeny illetve a kulombozo szort belso fenyek meg tudjak trefalni, mig az awb az esetek jelentos reszeben jol funkcional)
- nagy aldas tud lenni a magas iso ertek (1600/3200) ha az ember olyan helyen szeretne fotozni ahol nem hasznalhat vakut (es a deli orszagok templomjaiban ezt nagyon nem szeretik), meg ha zajosabb is a kep, azert boven belefer az elfogadhato hatarba. viszont maga az exponalas annyira hangos, hogy az eszrevetlenul fotozzunk tortenet felejtos.
- tobb forumon aggodtak, hogy mennyire koszolodik a ccd objektiv cserekor. jelentem semennyire (volt amikor 5 percenekent kellett obit valtani), vagy csak folyamatosan szerencsem volt :) (es rajottem, hogy folyamatos hasznalatra nem jo megoldas a fotoshatizsak, mert tul sok ido megy el ilyenkor a cserevel).
- aksik meglepoen jol birtak
- gyors egymasutani exponalasoknal (nem sorozatfelvetel modban) a teljesen mezei kingston 4gb sdhc kartya sebessege olyan 3-5 kepig elegendo volt (vegig raw-ba fotozva)
- nagyon nem tudja megallni az ember, hogy takarekossan fenykepezzrn :)))) (5 nap alatt keszult picivel tobb, mint 700 foto (raw) es ezekbol 696 ami vallalhato. a kapasbol torolt kb 10-15 kep pedig a fotos es nem a gep miatt lett rossz)
egyszoval nagyon kellemesen, kenyelmesen hasznalhato a gep.

a kerdesek:
- tud-e valaki olyan helyrol, ahol objektivsapkaka lehet venni (optimalis esetben rendelni). mivel a gyari pentax sapka borzasztoan kenyelmetlen (napvedo mellett kb lehetetlen levenni/feltenni, ezert kene valami olyasmi, mint amilyen a tamronhoz van).
- theoretikusan lehet lehetosegem lesz kapni 1-2 objektivet. viszont fix obim meg soha nem volt. vajon erdemes-e beszerezni oket (elony/hatran)? az mar latszik, hogy a f ertekuk jobb, de ezen kivul? (foleg gyakorlati tapasztalat erdekelne)

es egy kis ajanlo (mar-mar reklam, pedig kozom nincs az ujsaghoz, csak olvasom):
a friss digitalis foto magazinban van egy par oldalas teszt az uj k20-as pentaxrol

Every living creature on earth dies alone.

(#1089) Szten Márs válasza waces (#1088) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen Pentaxod van?
Amúgy azt mondod RAW-ban fotózol. Akkor az előre beálított fehéregyensúly-profilok mit befolyásolnak? :F Hiszen utólag olyan fehéregyensúly-beálítással konvertálod a RAW-ból a JPG-t, amilyennel csak akarod.

Fix objektívek? Hátrány azt hiszem egyértelmű: az, hogy fix :D Igazából a fixek nagyon olyan dolgok, amiket szeretni kell és borzasztóan élvezetesek tudnak lenni, nagyon megvan a maguk kis hangulata. Ezen kívül általában jobb optikai minőségük is van, mint a zoomos társaiknak, de persze ez objektíve válogatja. Igazából maga a "fixes életérzés" az, ami itt az elsődleges - szerintem.

(#1090) ottkar válasza waces (#1088) üzenetére


ottkar
addikt

Az Optiformnál lehet Jenis márkájú sapkát kapni ez a legjobb amit lehet kapni.

(#1091) waces válasza Szten Márs (#1089) üzenetére


waces
aktív tag

k100d super.
igen rawban fotozom, de termeszetesen kiprobaltam a jpgbe torteno fenykepezest is, hogy legyen osszehasonlitasi alap es akkor vettem eszre, hogy bizonyos esetekben megtevedt (szerintem) a fehergyensuly

koszi, amit a fixrol irtal. tehat (a szamok most teljesen ex-has szamok lesznek) egy 50-es fix objektiv pontosan olyan kepet fog adni, mint egy 18-50-es 50-re allitva. az elteres, hogy mig mondjuk a 18-50-es az f4-5.6 addig a fixnl f2.8 van. visznt az "atfogas" nem alltihato, mert az ugyebar 50 (kb ua, mint a 10 ft-os kompakt gepeken, nemde?)

Every living creature on earth dies alone.

(#1092) waces válasza ottkar (#1090) üzenetére


waces
aktív tag

koszi megnezem. (az egyetlen kitetel, hogy "rajta" legyen a nyitoful es ne a sapka oldalan)

Every living creature on earth dies alone.

(#1093) waces válasza ottkar (#1090) üzenetére


waces
aktív tag

koszi. ez tokeletesnek tunik

Every living creature on earth dies alone.

(#1094) Mercutio_ válasza waces (#1091) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez azért sok dologtól függ, pl. hogy milyen gyártó melyik objektívje az a fix 50-es :D
Ebből már kiderül milyen lencserendszer, milyen bevonat, és utána lehet olvasni értékeléseket :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1095) Mercutio_ válasza tbs (#1083) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kitobi?
Teljesen korrekt :K

Hallottál valamit az új II-es verzióról? Tényleg olyan jó, annyival jobb az elődnél?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1096) waces válasza Mercutio_ (#1094) üzenetére


waces
aktív tag

nyilvan, csakugy, mint a nem fix lencseknel :)

koszi a linket atolvasom. van esetleg aki hasznal fix lencset? (hogy ne a forumot untassam a kerdeseimmel)

Every living creature on earth dies alone.

(#1097) jeni


jeni
félisten

A 2008 májusi PC World újságban éppen a kis tesót tesztelték vagyis a K200D-t és teszt győztesnek hozták ki!! ;) :) :DD :C :K :R

(#1098) Mercutio_ válasza waces (#1096) üzenetére


Mercutio_
félisten

AF-es, vagy manuálist?
Utóbbiból járt nálam:
Auto Chinon M 135/2.8
SMC Pentax M 50/2.0
SMC Pentax M 50/1.7 (most is ez van)

Mindegyik korrekt obi, vas+üveg, szép háttérmosással, az 1.7-es az egyik legjobban összerakott, álítólag az AF-es verziók is erre épültek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1099) waces válasza Mercutio_ (#1098) üzenetére


waces
aktív tag

af-est elsosorban.
van esetleg valamelyik keppel egy sima fotod, amin latszik, hogy "mit tud" az obi? (mailcimemre szivesen vennem. mondjuk az smc pentax biztos tetszene :) )

Every living creature on earth dies alone.

(#1100) Mercutio_ válasza waces (#1099) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az M az Manual-t jelent :D, ezen az oldalon vannak Pentax fixekkel készült képek, tudod a keresést szűkíteni képméret és egyéb feltételek szerint, de a baloldali menüben más gyártók fixeit is megtalálod.
50/1.7-et makrózni használom, valamint este, kevés fénynél amikor a kitobi már reménytelen, képeket most nincs időm küldeni, de talán kedden lesz egy kevés :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.