Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2951) Mercutio_ válasza tbs (#2907) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem viszont pont jó lenne az az obi, talán most össze is jönne rá a pénz, erre medikernél "hamarosan újra kapható" :W

jeni: Itt leírtam némi infót a Pentax 50-es obikról, ahol SMC F-et írtam az valójában SMC A :B a nem Pentax obik kb. 10-30%-al olcsóbbak (pl. M-es 2/50 chinon vs. Pentax) persze itt nem carl Zeiss distagon-okra gondolok:D

ottkar: Egy chinon jelzésű optika pl. azért lehet gyengébb mint egy más gyártó által készített, amiért egy Sigma 17-70 gyengébb egy Pentax 17-70-nél :DDD

Degeczi: Hiába raksz mattüveget a digi gépbe, attól még nem kapsz olyan keresőképet, mint egy analóg gép esetén :( és amennyibe egy jobb mattüveg kerül azt obira költve lehet, hogy a gyári üveggel se kell kínlódni :U

inzsellér: Köszönet a képekért! Helyileg merre vagy, esetleg valami összehasonlító tesztet valamikor összehozhatnánk?:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2952) inzsellér válasza Mercutio_ (#2951) üzenetére


inzsellér
tag

Óbuda, de szoktam mászkálgatni is

(#2953) ottkar válasza Mercutio_ (#2951) üzenetére


ottkar
addikt

"Egy chinon jelzésű optika pl. azért lehet gyengébb mint egy más gyártó által készített, amiért egy Sigma 17-70 gyengébb egy Pentax 17-70-nél "

Nincs olyan hogy egy gyártónak alapból gyengék az optikái.A Sigma makró sorozata pld nagyon jó, semmivel nem rosszabb mint bármelyik. A Chinon 1,4/50 is nagyon jó szinte nem is lehet kapni.

(#2954) Slowman válasza Mercutio_ (#2950) üzenetére


Slowman
aktív tag

Azt persze én is tudom h, van a Nikon és Canon-nál egyaránt 50mm/1.8 (jelentősen olcsóbban). Nem is azokkal hasonlítottam össze a Pentax 50-est mivel nem is egy kategória szerintem. Én csak annyit mondtam, h a többi gyártó 1.4 fényerejű fix 50-es lencséi drágábbak ennél.

[ Szerkesztve ]

(#2955) Mercutio_ válasza ottkar (#2953) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja olyan nincs, tendenciák viszont vannak.

17-70-es Sigmám van, imádom, de attól még tény, hogy gyakoribb a Sigma termékek között a problémás, mint mondjuk a Pentaxoknál.

Chinon 1.4-es obit nem azért kapkodják el, mert annyira jó, hanem mert a legolcsóbb fényerős fix ami pentaxon is jól használható.

inzsenier: Hümm, mostanság elég sűrűek a napjaim, de néhány héten belül szerét ejthetnénk valahol.
Ha tbs felbukkan lehet, hogy téged is elinvitál a jövőheti obipróbálgatásra :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2956) ottkar válasza Mercutio_ (#2955) üzenetére


ottkar
addikt

A Chinon 1,4-es nagyon jó optika.

(#2957) Mercutio_ válasza ottkar (#2956) üzenetére


Mercutio_
félisten

szerinted :DDD

slowman: Gondolom te az ebben a tesztben az 50/1.4-el szembeállított obikra gondolsz, én meg erre és erre gondoltam.

Nini, őstag lettem, bármit jelentsen is :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2958) Slowman válasza Mercutio_ (#2957) üzenetére


Slowman
aktív tag

És ezt senki nem vitatta. Ami abban a tesztbe is kiderült, h mindegyiknél olcsóbb a pentax. A másik meg az, h abba a hsz-be ezt írtam: "Egyébként meg ez az obi kategóriájába sokkal olcsóbb mint a többi gyártónál(Nikon, Canon) mert azoknál hasonló 1.4-es obik 100-120k." És akkor szerintem nincs tovább vita... :)

Én meg lelkes újonc... :C

[ Szerkesztve ]

(#2959) inzsellér válasza Mercutio_ (#2955) üzenetére


inzsellér
tag

Jövő héten szerdáig még Pesten vagyok, de utána irány a Vörös tenger, némi sivataggal, hadd örüljön a CMOS az obicseréknek. Az április második fele nekem is jobb

(#2960) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Tényleg emberek, az április kettővel mi újság?
Lebeszéltnek tudhatjuk? Ha igen, akkor kit várhatunk?

(#2961) tbs válasza Szten Márs (#2960) üzenetére


tbs
addikt

Igen, felőlem jó. Készülök a dologra. Mercutio, ha eljössz, keddig van számodra egy eszközöm...

Stb. :D

(#2962) Zozzant


Zozzant
addikt

Jelentéktelen mennyiségű szabadidőmben kattintottam párat a tamron 28-75-el, nem hiába népszerű ez az obi... szerintem jól elleszünk, exif van:
[link]
[link]
Ja és még annyi, hogy az enyhe alexpónak amit a pentaxnak tulajdonítunk, nyoma sincs.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2963) Mercutio_ válasza tbs (#2961) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megyek-megyek!! :K

Zozzant: Szépen rajzol az obi :C full méretben is kíváncsi lennék erre a 2 képre :B

inzsellér: Ez a hetem nekem káosz, legyen akkor április második fele, ha visszatértél a tengerről jelezd, várjuk a képeket is!

slowman: szvsz azokkal az obikkal, (USM/HSM megléte, nagyobb és robusztusabb kialakítás) a DA* 55/1.4 SDM-et kelle összemérni :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2964) Zozzant válasza Mercutio_ (#2963) üzenetére


Zozzant
addikt

Ide felraktam 4 képet ;) négyesen elég kicsi a dof:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2965) macskajancsi válasza Zozzant (#2964) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

mindegyiket f4-en? szeep... :)


btw ezt mar latta valaki? erdekes... kar h nem tudok latinul. :D

coito ergo sum...

(#2966) Zozzant válasza macskajancsi (#2965) üzenetére


Zozzant
addikt

nem f4-en:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2967) macskajancsi válasza Zozzant (#2966) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

az exifet mar lusta voltam megnezni, elnezest... :)

coito ergo sum...

(#2968) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Mit lehet elmondani a K100D super gépről? Mik a jó ill rossz tulajdonságai?
Válaszokat előre is köszi mindenkinek! :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#2969) Szten Márs válasza aginor (#2968) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmmhmm...
Jó kis gép, azt hiszem ez tagadhatatlan.

Masszív, és az én szubjektív véleményem szerint nagyon jó ergonómiájú vázat kapott - egyedül az elemtartó fedelének gyenge kialakítása rontja a masszívság-érzetet, azt nem sikerült tökéletesre tervezni. Ami nem szubjektív az az, hogy fémvázra épül (ebben a kategóriában gyakorlatilag az összes gép műanyagvázas), és az, hogy a legnagyobb keresővel rendelkezik a pentatükrös gépek között, magyarul kategóriájának legnagyobb keresőjét kapta.
Egy vezérlőtárcsával rendelkezik, mint ebben a kategóriában minden gép, ez az egy hátul helyezkedik el és a hüvelykujjunkkal tudjuk bizgerálni - szerintem tökéletesen kényelmes elhelyezés. A többi gomb is mind nagyon a helyén van, de ez ugye szintén szubjektív. A menü könnyen átlátható, jól kezelhető, azonban ki-kimarad itt-ott egy-egy betű, legalábbis az angol menüben. Gondolom rövidítések akarnak lenni, néhol igen rendhagyó, de érthető, hogy mit akarnak írni. MLU, azaz előzetes tükörfelcsapás van, ami szvsz néha nagyon hasznos tud lenni. Egy kis hiányosság: RAW + JPG-t nem tud, azaz vagy RAW-ban fotózol, vagy JPG-ben, egyszerre a kettőben nem lehet. A JPG feldolgozást sokan szidják, meggyőződésem szerint viszont nincs gond vele: a JPG nagyon szép szín- és kontrasztvilágot teremt, olyan finom átmenetekkel, amilyet RAW-ból csak nagyon izzadságos munkával tudok, legalábbis én, előteremteni - bár szerintem plusz egy élesítés elkél a gyári beállításokhoz képest, ha jpg-ben fotózol.
Zajal nem lesz gondod, teljesen korrekt zajszinteket produkál a gép, ilyen szempontból abszolút bátran ajánlható.

A kitobi valódi fókuszgyűrűvel rendelkezik, ami igencsak ritkaság a 18-55-ös kitobik mezőnyében konkrétan a Pentax kitobi az egyetlen, ami ilyet nyújt. Szintén ő az egyetlen fémbajonettel rendelkező 18-55-ös kitobi. A zoomgyűrű szépen jár, zoom creepingre való hajlam totálisan ki van zárva, a fókuszgyűrű viszont egyértelműen túl könnyen, túl kevés ellenállással mozdul - de így is nagyságrendekkel jobb, mint az átlag kitobik fókuszgyűrűnek csúfolt izéje.

Összességében maximálisan tudom ajánlani ezt a gépet, aligha fogod megbánni.

[ Szerkesztve ]

(#2970) jeni válasza aginor (#2968) üzenetére


jeni
félisten

Most akár 60e.Ft-ért megkaphatod a vázat de akár a gyári obit melléje.Az is sikeres darab,ugyanugy stabilizált és CCD puccolos,6MP méretben.Fém belsővel van.

Pentax K100D

(#2971) aginor válasza jeni (#2970) üzenetére


aginor
addikt

Köszi a kimerítő választ, használt gép esetén mire érdemes figyelni? Ez vagy inkább egy Olympus e-510?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#2972) tbs válasza Szten Márs (#2969) üzenetére


tbs
addikt

Minden gép minden RAWjában van egy preview jépeg... Hátsó kijelzőn nézegetés közben azt látod, nem a RAW-t. ;) Dcraw nevű programocskával ki is lehet kapni belőle ~3pillanat alatt.

(A RAW vs. jépeg eszmefutásodat nem igazán értem, de majd csütörtökön leütjük. ;] )

Ja, csütörtök: rendesen öltözzetek fel, nem lesz "fűtés", csak a technika, a lehelletünk + a tavasz. Nem egy üldögélős buli lesz.

(#2973) Slowman


Slowman
aktív tag

Szerintetek melyik objektív a megérősebb? :F
[Pentax 4-5,6/ 35-80mm AF] 8k-ért?
[SMC Pentax-F 1:4-5.6 35-80mm]8k szintén
Vagy ez [SMC Pentax FA 1:3.5-5.6 28-80mm] 12k-ért?
Azt már leszűrtem, hogy az alap különbség, hogy más az átfogás (végül is ez annyira nem lényeg) a másik, hogy műanyag bajonettes az első 35-80-as ami nem tudom, hogy normál használatnál mennyire befolyásol. De leginkább a képminőségük érdekelne ha van valakinek személyes tapasztalata. Feltéve ha jobb a 18-55 kit nél.
Találtam [itt] is egy 35-80-as obit az is egész jó árba van, de ezt nem tudom, hogy melyik a két 35-80-as közül.

(#2974) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, mit leltem a neten. Gyöngébbnek írják az új Pentax kitobit, mint a Sony 18-70-esét.

"Leggyengébben a Pentax K20D Pentax DA 18-55mm f/3,5-5,6 AL II obija dolgozik rajzolat szempontjából. Sajnos az itt látható képen a jobb felső sarok már nagyon lágy, s a kontraszt is gyenge. Kromatikus aberráció nincs jelen.

Második leggyengébb eredményt a Sony A350 Sony DT 18-70mm f/3,5-5,6 optikája produkálta (magam tapasztalata is azt mutatja, hogy a Pentax és a Sony kitobija a legkevésbé nyújt homogén minőséget). Szintén lágy képet kapunk a sarkokban, de talán kevésbé, mint a Pentax esetében. Emellett a Sony optikájának kontrasztja még jó. Kromatikus aberráció nem észlelhető komolyabban."

Teljes írás

Azt személyesen tapasztaltam, hogy mennyire lágy az új Pentax kitobi a széleken, de hogy a Sony is jobb... :O

(#2975) Szten Márs válasza tbs (#2972) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Erről tudok, de nem értem, hogy jön ide :F
Azt mondtam, hogy nem lehet RAW + JPG-ben fotózni K100D super-rel, ennek semmi köze a preview jpg-hez.

Okés, bár szerencsére tényleg úgy néz ki, hogy tavaszodik.

[ Szerkesztve ]

(#2976) tbs válasza Szten Márs (#2975) üzenetére


tbs
addikt

Az egyszerre 2 formátumban fotózás explicit létezés-hiányának negatív felhangját kérdőjeleztem meg, mivel implicit így történik RAW képek készítésekor. :DDD :))) ;]

(#2977) Mercutio_ válasza Zoli bácsi (#2974) üzenetére


Mercutio_
félisten

Birdie ha jól tudom Canon Hungáriás emberke... ;)

tbs: A raw-ban lévő előnézeti jpg és egy 6MPx-es jpg ugyanaz? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2978) tbs válasza Mercutio_ (#2977) üzenetére


tbs
addikt

Többé-kevésbé. Lecsekkoljuk csütörtökön.

(#2979) Szten Márs válasza tbs (#2976) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A JPG + RAW-nak, meg úgy általában a JPG-nek az az értelme, hogy ott van a kép a memóriakártyán ala natúrban, rákattint az ember és megnyílik, nézheti és az égvilágon semmiféle svédtornát nem kell végezni. Ezért fényképeznek JPG-ben. A RAW mellett tárolt ilyen-olyan jpg izék előcsalogatása már nem szolgál ezzel az előnnyel, így pont az értelme vész el. Ezért a negatív felhang. Na, nem mondom, hogy ez most olyan hihetetlen nagy hátránya a K100D-nek, szerintem elég pozitívan írtam róla ;)

(#2980) jeni


jeni
félisten

Én szerintem ,hogy nem kezeli illetve nem menti egyszere RAW + jpeg képet kattintáskor egyszerű a választ. Mivel a RAW nagyobb terjedelmű mint a jpeg elvileg a 8GB SD (SDHC 16 GB ? ) kártyát is kezel a Pentax K100D Super.

(#2981) BEE válasza tbs (#2978) üzenetére


BEE
addikt

Akkor holnap találka ?
Hánykor ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2982) Szten Márs válasza BEE (#2981) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hopp. Pont ugyanezt akartam kérdezni :)

(#2983) BEE válasza Szten Márs (#2979) üzenetére


BEE
addikt

A RAW+jpeg választásnak van egy nagyonis praktikus előnye !
Bármennyire is hihetetlen, a gép időnként eltalálja a helyes beállításokat
és már nem is kell tökölni az utómunkával.
Sőtt !
Vannak képek, amiket jobban készít el, mint én a RAW-ból.
Mert hát van még mit tanulnom. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2984) Szten Márs válasza BEE (#2983) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, de ezt nem is tagadtam. Nyitott kapukat döngettek ;)

(#2985) Mercutio_ válasza Szten Márs (#2982) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindegy, a lényeg, hogy ott leszünk! :DDD

Bort sajnos nem viszek,mivel munkából megyek :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2986) Szten Márs válasza Mercutio_ (#2985) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most jut eszembe: Pentaxos baseball-sapkában fogsz jönni? :DDD

(#2987) tbs


tbs
addikt

Ma, 18:00 után picivel a garázsomnál, Újpesten.

Privátban érdeklődjetek, ha vmi nem tiszta.

(#2988) jeni


jeni
félisten

Újpest ad otthont a 2009.évi Pentax Fan magyarországi találkozónak.Magam is Újpesti voltam 1976,novemberétől egészen 2008.decemberig.

Jó bulizást kivánnok azoknak akik résztvesznek az összejövetelen :R

[ Szerkesztve ]

(#2989) jeni


jeni
félisten

Erre tudnátok hozzá szólni?

Chinon 1:1,4/50mm

(#2990) tbs válasza jeni (#2989) üzenetére


tbs
addikt

Egyik kedvenc obim. Hangulatos teljesen nyitva. :K

(#2991) jeni


jeni
félisten

Akkor nem akad össze fizikailag a tükör az obival?Mert valahol olvastam,hogy egyes manual obik összeakadhatnak a tükörrel.

(#2992) Grentsó válasza jeni (#2991) üzenetére


Grentsó
tag

Nálam nem fordult ilyesmi elő k10D-vel, bátran merem ajánlani.

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#2993) Grentsó


Grentsó
tag

Most látom csak 16E-ért tudod megvenni, ha jól tévedek pár hete láttam Debrecenben egy régi Chinon vázzal együtt összesen 8 vagy 9 ezer volt, de járok néha arra, megnézem pontosan, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#2994) jeni


jeni
félisten

Ha megtudod tenni megköszöném.

(#2996) Grentsó válasza jeni (#2995) üzenetére


Grentsó
tag

Chinon 1,4/50 az biztos, az MC-re nem esküszöm meg, de legkésőbb jövő hét elején lecsekkolom Neked.

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#2997) Szten Márs válasza Grentsó (#2996) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

MC, azaz multi-coated. Ha csak nem a trójai háború előttről való, akkor MC lesz az. Nem is vagyok biztos, hogy van másmilyen 50/1,4-ese a Chinonnak, sőt :)

(#2998) Grentsó válasza Szten Márs (#2997) üzenetére


Grentsó
tag

Nekem eddig mindössze 3 ilyen objektívet volt szerencsém kipróbálni, mind MC volt (Master of Ceremonies? :)) ), de nem szeretnék senkit félrevezetni, ezért ígértem meg, hogy utánanézek.

Should any questions arise, please feel free to contact the brick wall in front of you.

(#2999) ottkar válasza Grentsó (#2992) üzenetére


ottkar
addikt

Ez nem a K10 problémája. Nagyon kevés K-s optikánál olyan nagy a gallér hogy lefürészelése nélkül nem tehető föl csak a saját filmes gépére.

(#3000) BiriBum


BiriBum
őstag

A Revuenon 1,4 50-es az egy az egyben ugyanaz, mint a Chinon?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.