Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) BiriBum válasza Mercutio_ (#2250) üzenetére


BiriBum
őstag

Én 12-ért vettem egy 1.4-es Revuenont, a szépség és a retró feeling pont a manuális élességállításban van. (Kicsit a fénymérést is kell azért korrigálni :DDD)
Más: A Metz 48-as vakut sok szeretettel ajánlom minden szaktársnak, nagyon jó kis szerkentyű.

(#2252) tpeter válasza ottkar (#2246) üzenetére


tpeter
aktív tag

Nem, nem tudom.

(#2253) ottkar válasza tpeter (#2252) üzenetére


ottkar
addikt

Félix Edmundovics Dzserdzsinszkij a CSEKA a KGB elődjének volt főnökéről. :D

[ Szerkesztve ]

(#2254) ottkar válasza BiriBum (#2251) üzenetére


ottkar
addikt

Az eredeti Chinon 1,4-es. Csak a Quelle áruház felíratozta.

(#2255) Zozzant válasza ottkar (#2239) üzenetére


Zozzant
addikt

:) Pont 32 fontba(!) került ebay-en vadásztam... kb 200 volt a szívritmusom aszittem lelicitálnak:) de megnyertem... postával 12 volt:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2256) Mercutio_ válasza Zozzant (#2255) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az korrekt annyiért :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2257) johnjohn


johnjohn
addikt

(#2258) Cassidey válasza johnjohn (#2257) üzenetére


Cassidey
senior tag

ez a 17-70 vegre egy jo gyutav egesz jo fenyerovel, bar lehetne 2.8-as is de akkor arban elszalltabb lenne. kar, h a kivitel kicsit kitobi jellegu igy a keprol. :) csak igy tovabb pentax :)

(#2259) Allien


Allien
veterán

K200D-re markolat most "csak" 15E a digitcam-banben. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2260) jeni


jeni
félisten

éppen néztem én is,akkor ezért volt akciós a MM-ban a KIT+markolat 109 rugóért

(#2261) Hooper válasza Zozzant (#2234) üzenetére


Hooper
őstag

:C
Grat hozzá, és jó fényeket! :)

Én is nemrég vadásztam 1 ilyet :B

Jó a leveles kép, 1.7nél mintha az enyém lágyabb rajzot adna, de 2-től már zsir :K

(#2262) Szten Márs válasza Hooper (#2261) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudsz feltenni képet demónak, amit ezzel az obival készítettél?

(#2263) Hooper válasza Szten Márs (#2262) üzenetére


Hooper
őstag

Sok érdemeleges eddig nem készült sajnos,ki még nemvittem a lakásbol sajnos..de minap fotóztam egy nyakláncot bnőmnek. (Dof miatt probálgattam, ez 1.7en van, ha jól emléxem)
Meg itt egy kit vs fix kép, csak hogy látszódjon a részletességben való eltérés...
Ha van olyan ami érdekes akkor felrakom....

(#2264) Szten Márs válasza Hooper (#2263) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A tesztkép tetszik, viszont érdekes.
Érdekes, hogy a fix 50-esen a bokehben is sokkal kivehetőbbek a dolgok, a háttérben a fehér és rózsaszín írás (?) különálló elemekre bomlik, kitobival meg egybefolyik, tehát a kitobi jobban homogenizálja.

A nyakláncos képen durván kicsi a DOF :C Hát igen az F/1,7 csodái :K

(#2265) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

E! [link]

(#2266) BiriBum válasza Szten Márs (#2265) üzenetére


BiriBum
őstag

A múltkor kissé illumináltan nem találtam a gépemet egy rendezvényen a sötétben. Ez biztos sok segítség lenne! :C :DDD :DDD :DDD

(#2267) Zozzant válasza Szten Márs (#2265) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát ezt most nekik nagyon muszáj volt...:( remélem ez mellé normális fejlesztéseken is dolgoznak, mert nagyon ráérnek ahogy nézem:) Elképzelem a fehér géppel a természetjárást... télen nem hátrány:) [lehet vázat takarítani hipóval:)]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2268) Zozzant válasza werttzui (#2240) üzenetére


Zozzant
addikt

jövök majd még képpel, mostanában a fotózáshoz semmilyen körülmény nem ideális :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2269) johnjohn válasza Szten Márs (#2265) üzenetére


johnjohn
addikt

Kár, hogy nem rózsaszín.Lehetnének rajta legalább Dalmata-pettyek. :DDD
Mondjuk Yetiket fotózni hóban ideális, nem üt el a környezettől.

[ Szerkesztve ]

(#2270) Hooper válasza Szten Márs (#2264) üzenetére


Hooper
őstag

Igen én is nézegettem itthon, hogy ha csak a mosást nézem a képeken, volt hogy a kit-ekre mondtam h "jobb"..szépen mosnak azok is.
Viszont a részltességben csúnyán elvérzett..

bizony, 1,7csodái :)
Csak azért ezen a rekeszen kicsit nehezebbé válik az éles kép készítése..de ha "betalál" :DDD

(#2271) madgie válasza johnjohn (#2269) üzenetére


madgie
titán

Ha csak ez a kívánságod :D

(#2272) johnjohn válasza madgie (#2271) üzenetére


johnjohn
addikt

:C :DD

(#2273) Hooper


Hooper
őstag

Hello Kittys nincs? :DDD

Hát az "almabu2!" fehérmániás világban kényszermegoldások köttetnek...
Szerintem a tervezők úgy döntöttek, hogy annak a vásárlókörnek aki ebben a kategóriában vásárol a nagy többsége úgysem ért hozzá, inkább a külalak miatt választ... Pentaxnak nem túl fényesek az eladás adatai, muszáj mindent megpróbálni...

[ Szerkesztve ]

(#2274) Mercutio_ válasza Hooper (#2273) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit értel nem túl fényes alatt?
A többihez, vagy önmagához képest?
Mert tudtommal az utóbbi területen szépen fejlődött...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2275) madgie válasza Hooper (#2273) üzenetére


madgie
titán

( otthon megvan még valahol, anno asszem a Canon 400D-ből csináltam Hello Kitty Edition-t :D )

(#2276) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

sziasztok!
azért itt kérdezem meg, mert ez a topic jobban pörögni látszik:
szerintetek egy pentax k10d-nél hogy lehet megnézni az expószámot?
ez egy "restore default settings"-szel törölhető információ vajon?
firmware upgrade-del gondolom biztos.

coito ergo sum...

(#2277) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Tudtok valami jó helyet ahol tudok venni METZ 48 vakut?
személyes átvételes, átfutás nélkül...
Edigitalra gondoltam, csak azok hónapokat ülnek a garin, ha van vmi..(53K ott, jólenne 50ből megúszni mint a Digital mixben, de az átfutási idős).
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#2278) Allien válasza Hooper (#2277) üzenetére


Allien
veterán

Árgép
De, hogy hol van azonnalra, az necces. Gaia, Optiform stb valszeg megrendelős. De az edigi-ben tuti van, mert majdnem vettem egyet. :B Lehet még, hogy "normális" garis, rá kell kérdezni. :K
Viszont, érdemes megfontolni a Pentax AF-360FGZ, mert 45E-rt beszerezhető azonnal. (Digitcam)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2279) hcs57 válasza macskajancsi (#2276) üzenetére


hcs57
őstag

Az exposzámot nem tudja így törölni... Küldj egy képet, és megmondom a pontos exposzámot.. lehet jpeg is, csak ne legyen a fotó manipulálva.

Esetleg rákeresel a PhotoMe programra, azzal olvashatod az exif infókat..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2280) macskajancsi válasza hcs57 (#2279) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

köszi szépen! :R

coito ergo sum...

(#2281) macskajancsi válasza hcs57 (#2279) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

nézegetem, nem találok olyan mezőt... :O
de még hasonlót sem...

szerk.: márh a photome-ről beszélek. :)

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#2282) Mercutio_ válasza macskajancsi (#2281) üzenetére


Mercutio_
félisten

A "Shutter Count" nevű paraméter tartalmazza a számlálót!
(lent van egy kereső, elég oda beírni, hogy Shutter Count).

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2283) macskajancsi válasza Mercutio_ (#2282) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

jaja.
mégsincs.
egy bridge gép jpg-jéről lenne szó, abban meg ugye nincsen shutter. :D

de akkor egy dslr-rel siman ott lesz ez a rekord is ugye? :)

coito ergo sum...

(#2284) hcs57 válasza macskajancsi (#2283) üzenetére


hcs57
őstag

Igen. Sőt mást is megtudsz a vázról... volt-e szervízelve, stb.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2285) macskajancsi válasza hcs57 (#2284) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

köszi, királyság...! :C
és bocsi az OFFért. :R

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#2286) Mercutio_ válasza macskajancsi (#2283) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha ezt a kérdést teszed fel "szerintetek egy pentax k10d-nél hogy lehet megnézni az expószámot?" akkor honnan kellene tudnunk, hogy valójában nem is a K10D érdekel? :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2287) Hooper


Hooper
őstag

Biribum - "Más: A Metz 48-as vakut sok szeretettel ajánlom minden szaktársnak, nagyon jó kis szerkentyű" - nahh, végülis rá esett a választásod?:) Grat hozzá! :C

#2274 Mercutio_ - Hát sajnos egyik téren se, de én nagyon szurkolok nekik... néha úgy érzem hogy nem is akarják magukat "nyomni" annyira, megelégednek ezzel a csekély vevőrétegnek - nekünk persze ez jó mert nem tömegterméket tartunk a kezünkben :)- de gondolom nekik is meg kéne élni vmiből..
örülnék ha megérnék még pár k30, k40, k50..stb gépet, vagy egyszer előrukkolnának egy "k1" ultraprofikategóriás nagyágyúval, sokat nyomna rajtuk szvsz, ha "profi fotósok" kezében pentaxot látna a jónép... persze nem a gép teszi a fotóst, de sokakat az befolyásol amit lát..marketing/reklám ugyebár :)
Az a baj, hogy kevesen "találnak" rá a pentaxra, aki viszont rátalál, az megfogta az Isten lábát :D

(#2278) Allien - Lehet E digi lesz, ott van, az tuti.. elemér úgyis be kell majd mennem oda :) Kár h nem vetted, meg most akkor írhatnál véleményt :D
Pentax AF-360FGZ - felé én is kilengek sokszor, csak szerintem érvágás lenne h nemtudom forgatni a fejet...
Van valami amit a pentax saját vakuja tud, de a Metz nem? vagy fordítva... vki egyszer írta hogy a 360FGZ vaku "okosabb" de nemfejtette ki :U

(#2288) Szten Márs válasza Hooper (#2287) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, K1 profi nagyágyú, meg ilyesmi. De egy profi gép manapság alap, hogy fullframes. Egy fullframes géphez pedig milyen objektívet tudnának rakni? Szóval nincs meg az előfeltétele ennek - egyelőre.

(#2289) Hooper válasza Szten Márs (#2288) üzenetére


Hooper
őstag

pont ezért..itt az idő újítani :DDD
Obik terén azért bízok a pentaxban, hogy nem ez akadályozza majd meg őket ha kiadnak 1 profi gépet...
Ha azt nézzük, hogy a k200, a k10 /k20 is túlmutat a kategóriáján, biztos nem lenne sz*r a "K1" se.. és biztos dobna a cég megítélésén, ismeretségén a köztudatban ha "profik" kezében is pentaxot látnának :)

(#2290) Szten Márs válasza Hooper (#2289) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem nem érted mit mondok.
Persze, hogy nem lenne szar egy K1D. Hogyne. Viszont aligha hihetjük, hogy vezetne bármiféle út a profi kategóriába croppos vázakkal. Egyszerűen oda full frame kell, különben halva született ötlet, a konkurencia (Canon, Nikon, Sony) ugyanis fullframe vázakat kínál ebben a kategóriában, és miért venne egy profi croppos vázat, ha vehet fullframet is egy másik gyártótól?
Szóval el kell fogadnunk, felfele csak fullframes út vezet. Viszont a Pentaxnak nincsenek fullframes objektívjei. Illetve vannak, persze, filmes korszakból. Viszont a filmes korszak óta leálltak a fullframet kirajzoló objektívek gyártásával és csak croppos vázra használható objektívekkel rukkoltak elő. Namost ahhoz, hogy egy profi egyáltalán elkezdjen gondolkodni egy rendszeren, jócskán kell objektívellátottság. Nem egy-két objektív, amit esetleg sebtiben ki lehet dobni kisfilmes érzékelőméretű vázra, hanem objektívek egész sora, a legkülönfélébb gyújtótávokkal, fényerőkkel, a legkülönfélébb igényekre. Ez pedig nem egy olyan dolog, amit csettintésre meg lehet oldani - akkor sem lenne olyan, ha a Pentax sokkal jobban állna anyagilag, mint ahogyan áll. Szóval az a nagy helyzet, hogy profi vázat, legalábbis a belátható jövőben egészen biztos, hogy nem látunk tőlük.

(#2291) philoxenia válasza Szten Márs (#2290) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt a hszt elmentem, hogy pár hónap múlva idézhessek Tőled, ha mégis.... :D ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2292) madgie válasza philoxenia (#2291) üzenetére


madgie
titán

Meglepődnék...

(#2293) Hooper válasza Szten Márs (#2290) üzenetére


Hooper
őstag

Mostmár értem, teljesen igazad van :R
Bocs, hülyeséget mondtam ezzel a "K1D"-vel :U

philoxenia - :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2294) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Itt ezek az obik nem jók FF-re ?

Mennyi lenne a crop ezekkel ? 1,5? /Leica méretű érzékelővel/

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2295) Szten Márs válasza philoxenia (#2294) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az FA jelzésű Pentax objektívek kisfilmre tervezett objektívek, tehát értelemszerűen jók FF-re.
A második kérdést nem értem :F
A kisfilm-ekvivalens gyújtótávolságokat kisfilm (avagy Leica) méretű érzékelő mellett értelemszerűen mindenféle szorzás/osztás/integrálás nélkül kapjuk meg, az lesz, ami az objektívre van írva. Tehát nincs crop.

[ Szerkesztve ]

(#2296) philoxenia válasza Szten Márs (#2295) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek nem a 645-ös rendszerre tervezett obik?

Itt néztem volna, de a webfordítás után csak a rekeszizmaim dolgoztak sokat... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2297) Szten Márs válasza philoxenia (#2296) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, legalábbis én úgy tudom nem, az FA kisfilmes méretet jelöl legjobb tudomásom szerint Pentaxnál. De ha 6x4,5-re tervezett obik lennének, vagy akár 6x9-re tervezett obik lennének, akkor sem változna semmit, nem lenne crop, a kisfilm ekvivalens gyutávja a lencséknek fullframe vázon az objektívre írt értékek lennének.

Középformátumon történik croppolás, viszont ott a crop faktor kisebb egynél.
Teszem azt, vegyük a 6x4,5cm-es méretet, ott a crop kb 0,58, kerekítsünk 0,6-ra. Tehát egy 645-ös gépre felszerelt 100mm-es objektív a 6x4,5cm-es filmkockára 60mm-es kisfilm-ekvivalens gyújtótávnak megfelelő látószögű képet vetít. Egy 120mm-es objektív a 645-ös vázon 72mm ekvivalens lesz, az 50mm-es objektív 30mm ekvivalens és így tovább.

Szerk: kössz a linket, majd átnézem, de egyelőre nincs hozzá agyam/türelmem, hogy ennyit olvassak angolul.

[ Szerkesztve ]

(#2298) philoxenia válasza Szten Márs (#2297) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olyan lencséi nem voltak a Pentaxnak, amik kifejezetten a középformátumra készültek?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2299) Szten Márs válasza philoxenia (#2298) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Dehogynem. A Pentaxnak 645-ös és 67-es gépei is voltak, így értelemszerűen mindkettőre voltak objektívjei is.
Az ezekhez a rendszerekhez készült objektíveken "bevonat Pentax rendszertípus fényerő gyújtótáv" szerint rendezett felirat van, pl:
SMC Pentax 67 1:4 55mm
SMC Pentax 67 1:2,8 165mm
SMC Pentax 645 1:2,8 75mm.

[ Szerkesztve ]

(#2300) philoxenia válasza Szten Márs (#2299) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek mekkora croppal lennének használhatóak esetleg FF-en?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.