Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2601) Slowman válasza philoxenia (#2600) üzenetére


Slowman
aktív tag

Jah gondoltam, hogy nem kell minden cserénél. Csak már f8-nál van egy két maszat, felette meg por jellegű "ismeretlen objektum". Azért gondoltam ha már úgy is leszedem akkor megtisztítom azzal a lendülettel.

[ Szerkesztve ]

(#2602) Szten Márs válasza Slowman (#2601) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Van a menüben egyolyan opció, ami direkt erre való, ha megnézed a használati utasítást, meg fogod találni. Nagyon rég nem takarítottam a gépem, így szégyen, de nem tudom most fejből, hogy melyik ez az opció.

No, megnéztem.A K10D-n a set-up menüben van olyan, hogy sensor cleaning. Abba bemész, és azt fogja írni, hogy mirror up, to clean ccd. Turn the power off to end. Ha a mirror upra nyomsz, felcsapja a tükröt és addig le sem ereszti, amíg ki nem kapcsolod a gépet.

A tisztítás lépései:
1, megkeresed a legpormentesebb szobát a lakásban, mondjuk a wc-t, vagy konyhát.
2, leszeded az objektívet a gépről
3, bekapcsolod a gépet, megkeresed ezt a menüt és azt mondod neki, hogy mirror up
4, a körtefecskendőt finoman benyomod a bajonetten keresztül a gép belsejébe, ügyelve arra, hogy véletlen se érjen hozzá az érzékelőhöz, majd pár fújást adsz neki
5, kikapcsolod a gépet, ezzel visszaáll a tükör a normális helyzetébe
6, felcsavarod rá az objektívet

[ Szerkesztve ]

(#2603) Slowman válasza Szten Márs (#2602) üzenetére


Slowman
aktív tag

Köszönöm! Ez volt a tippem nekem is de gondoltam biztos ami fix.
Még egyszer kösz! :R

(#2604) SeatZola


SeatZola
őstag

Félig off: Van esetleg valakinek feleslegessé vált Baki Péter: Fényképészet c. könyve? Szeretnék egyet venni...

Rappi

(#2605) hcs57 válasza Szten Márs (#2602) üzenetére


hcs57
őstag

Kimaradt a 4. és az 5. pont közül:

Körtefecskendőt kihúz... :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2606) Szten Márs válasza hcs57 (#2605) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ohh valóban :DDD

(#2607) Drótszamár válasza hcs57 (#2605) üzenetére


Drótszamár
őstag

0. pedig, hogy Körtefecskendőt megvetet valakivel :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#2608) Slowman válasza Drótszamár (#2607) üzenetére


Slowman
aktív tag

Gondolom azért mondod, hogy megvetetni valakivel mert eredetileg nem erre a célra gyártják...kicsit kényesebb a használati terület :) . Engem különösebben ez nem zavar. Hátha szerzek egy jó napot a gyógyszertáras néninek :) sőt barátnőmmel megyek be :D had csámcsogjanak valamin.

Azt nem kérdeztem meg, hogy még is mekkorát kell venni ha egyáltalán van ebből méret. De úgy emlékszem, hogy volt itt már ez kérdés csak már nem találtam meg azt a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#2609) Szten Márs válasza Slowman (#2608) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Volt kérdés, szerintem én kérdeztem még jó régen :D
A doboza már nincs meg, de az én körtefecskendőm seggére egy 5-ös van írva, szerintem ez lesz a mérete, sőt, szinte biztos.
Szerintem ez egy pont ideális méret. :K

(#2610) Slowman


Slowman
aktív tag

Kipróbáltam az új obit, bár csak itthon, egyenlőre jól vizsgázott. Csak az volt a furcsa, hogy mikor feltettem csak pörgette az autófókuszt, nem állított élességet. Aztán kikapcsoltam levettem újra visszatettem megint pörgette. Kikapcsoltam a gépet utána olyan volt mintha megakadt volna csak így kattogott a motor. Aztán egyszer csak megjavult a próbálgatás közbe, azóta jól végzi dolgát. Nem tudom mitől csinálhatta.
Megvettem a körtefecskendőt is. Kicsit húzta szemöldökét a néni :D . Szerintem azt gondolta:"nah ezt a dumát sem hallottam még...".

[ Szerkesztve ]

(#2611) Mercutio_ válasza Slowman (#2610) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem kattanásig tekered az obit nem kerül a helyére az AF-tengely és csak helyben teker, ezzel főleg analóg gépekre gyártott obiknál lehet találkozni, ahol még lehetőség volt az obiról állítani a rekeszt így ott határozottan be kellett ütközésig tekerni, de digi obiknál is előfordul ilyesmi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2612) Slowman válasza Mercutio_ (#2611) üzenetére


Slowman
aktív tag

Lehet ez volt a baj mert nem vagyok még annyira rutinos így inkább óvatosabban bánok a dolgokkal. Ez az obi (PENTAX smc P-FA 50 mm f/1.4) meg még olyan amit mondtál, hogy nem csak digit gépre készült.

(#2613) hcs57 válasza Slowman (#2612) üzenetére


hcs57
őstag

Az 1,4-es obinak kicsi a mélység élessége, így nem kontrasztos témán lehetséges az általad leírtak..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2614) Slowman válasza hcs57 (#2613) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nem az volt, hogy ide oda pörgette és mozgatta, hanem nem is csinált vele semmit és folyamatos, egyenletes hangot adott ki, emellett nem mozgott az objektíven a fókusz gyűrű. Szerintem inkább az volt amit Mercutio írt.

[ Szerkesztve ]

(#2615) SeatZola


SeatZola
őstag

Valakinek nincs eladó Pentax 16-45 F4?

Rappi

(#2616) somé


somé
őstag

A titokzatos Pentax.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#2617) Szten Márs válasza somé (#2616) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Korántsem annyira titokzatos, erről a gépről van szó: [link]

(#2618) jeni


jeni
félisten

Így már teljesebb a kép

Pentax X70

Igaz nem ide való hanem az Ultra Zoomos gépek közé

[ Szerkesztve ]

(#2619) somé válasza Szten Márs (#2617) üzenetére


somé
őstag

Tegnapig az volt ;)

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#2620) jeni


jeni
félisten

Üdv.
EBAY-n vásárolt valaki?
Regisztráltam de a német nyelv tudásom nulla és egy megerősitő kódot kér,ha jól forditottam akkor postán küldik?Valaki csinálta már?

(#2621) philoxenia válasza jeni (#2620) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt próbálj kérdezni. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2622) Zozzant válasza jeni (#2620) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem leszel egyszerű helyzetben ha nincs minimális nyelvtudás, van valahol egy ebay topic keress rá. Ebay.fr - ebay.co.uk - ebay.de közül melyikből van minimális nyelvtudásod? Mindegyikre be tudsz lépni az elkészült azonosítóddal. De postán semmit sem küldenek, email-t kell visszaigazolni, illetve paypal-on pedig a kártyádhoz rendelt számlán megjelent tranzakció megjegyzés rovatban lévő kódot kell visszaküldeni.
A linket már írták is:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2623) jeni válasza Zozzant (#2622) üzenetére


jeni
félisten

megpróbálok képet ide feltenni addig

[ Szerkesztve ]

(#2624) jeni válasza Zozzant (#2622) üzenetére


jeni
félisten

Az adott oldalra betettem a képet,van kedved megnézni,hogy jó az amire én gondolok
Boccs az off-ért :R

Ide tettem be

[ Szerkesztve ]

(#2625) jeni


jeni
félisten

Köszi Zozzant segítségével már licitáltam sikeresen :R

[ Szerkesztve ]

(#2626) Slowman


Slowman
aktív tag

nem tudom, h mekkora hiba az ha véletlenül bekapcsolt állapotba cserélek obit. tegnap nagyon sietve cseréltem és elfelejtettem, h még be van kapcsolva... :W

(#2627) Szten Márs válasza Slowman (#2626) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Semekkora. Én az obicseréim kb felénél bekapcsolva hagytam a gépet :D

(#2628) ottkar válasza Slowman (#2626) üzenetére


ottkar
addikt

Mellesleg az se mindegy ha olyan optikát cserélsz le amelyikben motor van vagy amelyikben nincs motor. Azért kapcsold ki.

(#2629) Slowman válasza ottkar (#2628) üzenetére


Slowman
aktív tag

Persze eddig mindig kikapcsoltam. Csak elfelejtettem véletlen... Azért köszi most megnyugodtam :K

(#2630) bal13 válasza Slowman (#2626) üzenetére


bal13
csendes tag

Én is bekapcsolva szoktam felejteni...
Manuál obiknál lehet para, ahol ugye bekapcsoláskor kell megadni hogy az SR mekkora gyutávra korrigáljon. Egyszer egy 400-as obi után feltettem az 50-est és csodálkoztam hogy miért van szétesve az összes képem :DDD (na nem mintha 400-nál érne valamit ez a szenzortologatás, de akkor beállítottam)

(#2631) ottkar válasza bal13 (#2630) üzenetére


ottkar
addikt

A gyújtótávolság beállításnál tévedsz ha azt hiszed hogy a beállított értékre mozdul el a CCD függetlenül attól hogy a gép mennyire billen. A valós elmozdulást mindíg a gíroszkóp elmozdulása adja. Nekem volt optikai stabilizátorom is és azt tapasztaltam hogy egyáltalán nem annyival rosszabb a CCD-s mint ahogy sokan állítják. És az alaptétel hogy az első stabilizátor a kéz kell legyen mindíg úgy kell a gépet fogni mintha semmi segédeszköz nem lenne.

(#2632) bal13 válasza ottkar (#2631) üzenetére


bal13
csendes tag

Persze hogy a giroszkóp adja a valós elmozdulást hiszen azért van benne :)
Viszont ahhoz hogy mennyit korrigáljon tudnia kell a valós fókusztávolságot is, hiszen nem ugyanannyit kell korrigálnia 18mm-re mint 300-ra. Biztos vannak még egyéb bemeneti paraméterei is a korrekciónak, de a kettő legfontosabb az szerintem a giroszkóp mérési adatai (mennyire remeg a gép) és a gyutáv...

Amúgy meg az ideális eset hogy SR off és a recipokszabálynak élünk :)

(#2633) Gubro


Gubro
senior tag

Ma a Duna Plaza Saturn-ban láttam Samsung GX20-at (ami ugye a Pentax K20d közeli rokona) kitben 18-55-ös obival 169.900,- ért. Mellette a Pentax K20d kit szintén 18-55-ös obival 194.900,- volt. érdekes árképzés...
Egyébként a 169.900,- szvsz nem rossz ár.

[ Szerkesztve ]

(#2634) jeni válasza Gubro (#2633) üzenetére


jeni
félisten

Két dologban más a Samsung mint a Pentax
A Samunak más a menűje és nincs magyar kezelő felület benne,vagyis magyarul nem müxik a menűje.

(#2635) Gubro válasza jeni (#2634) üzenetére


Gubro
senior tag

Van még egy: a Samsungban nincs D-lightning funkció. Egyebekben a K20d pontos mása, ezért írtam, hogy közeli rokonok.
Ja, még egy, a márkajelzés :-D

[ Szerkesztve ]

(#2636) philoxenia válasza Gubro (#2635) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

K20D-ben van D-lightning?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2637) Szten Márs válasza philoxenia (#2636) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Van dinamika-bővítés funkciója, igen, bár (nyílván) nem D-lightingnek hívják.

[ Szerkesztve ]

(#2638) philoxenia válasza Szten Márs (#2637) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja... :D
K10D-be ez nem elérhető valamilyen módon?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2639) Szten Márs válasza philoxenia (#2638) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Dehogynem, photoshop segítségével :K :D

(#2640) philoxenia válasza Szten Márs (#2639) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg állvány+ bracketing....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2641) Szten Márs válasza philoxenia (#2640) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az sem rossz. Mindenesetre a lényege az előző hsz-emnek: kis utómunkával teljesen le lehet utánozni a D-ligtinget, ez ne legyen senkinek visszatartó erő semmilyen géptől.

(#2642) Gubro válasza philoxenia (#2636) üzenetére


Gubro
senior tag

Bocsánat, elírtam, D-range mód... :B

Mindenesetre az az ár szerintem elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#2643) philoxenia válasza Gubro (#2642) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hogyne lenne, annyiért vettem a K10D-t... :)
De annyiért elvileg K20d is van...[link]
Jobban megnézve csak elvileg, ahol eddig néztem csak váz volt.. :(

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2644) Gubro válasza philoxenia (#2643) üzenetére


Gubro
senior tag

Tényleg nem kötekedés, de ezek csak vázak, kitobival nem ennyi (még akkor is, ha kitobit pár ezresért lehet lőni - konkrétan egy huszassal drágábbak a kitek).

[ Szerkesztve ]

(#2645) philoxenia válasza Gubro (#2644) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Így keresve a Samumég drágább...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2646) Gubro válasza philoxenia (#2645) üzenetére


Gubro
senior tag

Pont azt nézegettem én is, sajátos a Samsung árképzése.
Gyanítom, hogy a Saturn beragadt a készlettel, és most ennyiért ki akarják szórni, szóval lehet, hogy érdemes rárepülni.

(#2647) SeatZola


SeatZola
őstag

Szerintetek mit tegyek/vegyek? Most viszik el a 1,5 éves 50-200 KIT obimat 26k-ért. 31-ért van 2 hónapos Tamron 70-300 vagy inkább 30k-ért egy zsírúj 50-200 KIT obit a garancia miatt?

Rappi

(#2648) Zozzant válasza SeatZola (#2647) üzenetére


Zozzant
addikt

tamron/sigma 70-200/2.8 :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2649) SeatZola válasza Zozzant (#2648) üzenetére


SeatZola
őstag

Ok. De max 35k a keretem. Gazdasági válság van....

Rappi

(#2650) Zozzant válasza SeatZola (#2649) üzenetére


Zozzant
addikt

Én megtartanám, ha egyszer jó az obi... pláne hogy pénzed sincs fejleszteni, kitudja milyen darabot fogsz ki a cserével.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.