Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) cadeyrn válasza Wendelke (#11000) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

(#11002) Colonel993


Colonel993
senior tag

Budapesten Örs vagy Pólus center közelében akadna júzer egy TTL vaku tesztelésre?

Adott egy Sunpak 888AFZ Thyristor pattent állapotban.
Faék egyszerűségű TTL rendszerrel.

Régebbi [K10D, K20D] és újabb [K5, K30, K500, K50, stb...] gépen is jó lenne megsiratni...

Eladás előtt megakarok győződni róla, hogy minden rendben vele (valami manuális vakkantót akarok helyette :) )
De jelenleg már semmi digitális Pentax vázam sincs, csak filmesek [azokon persze egytől egyig megy... emiatt sejtem, hogy minimum K20D-ig bezáróan, nem szabad hibáznia/vázról vezérelhető]

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11003) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Használ valaki a topicból Sigma 18-35 1.8-at vagy Sigma 17-70 2.8-4 üveget?

Az előbbinél af problémák léptek fel a másodiknál pedig a SR funkció nem működik együtt az obival és mosott lesz a kép. Akinek esetleg van, az találkozott ilyesmivel? Köszi előre is!

(#11004) gabor_01 válasza Colonel993 (#11002) üzenetére


gabor_01
senior tag

Utolsó TTL váz a ist DS(2) volt.
Későbbiekkel csak fullra elsül.

(#11005) gabor_01 válasza Gigicuci (#11003) üzenetére


gabor_01
senior tag

18-35 AF gondjai főleg a vázak teljesítőképessége miatt van.
USB dokkolót mindenképp venni kell hozzá, azzal behangolható az adott vázhoz.

(#11006) Gigicuci válasza gabor_01 (#11005) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Hát így nem merem még megvenni, pedig bíztam benne. :/ Maradt volna a 17-70 de még ott is várni kell egy újabb szériára.

(#11007) Colonel993 válasza gabor_01 (#11004) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ééééés nem...

K20D és K5 után jött a "mostani P-TTL"...
Illetve a K5 is P-TTL de ott még kicsit másképp/kezdetlegesen...
Későbbiek folyamán meg firmware frissítéssel lett végleges [bár ezt sehol se dokumentálták aktívan, csak a júzerek vették észre, hogy két Patch után már 1-2 vaku nem akar együtt működni úgy mint anno...]

Mindenesetre kipróbálnám ha valaki volna szíves !
Alacsony talpfeszes, nem gyilkol, nem harap... én sem :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11008) VGNGR válasza gabor_01 (#11004) üzenetére


VGNGR
senior tag

Ez most komoly?

(#11009) gabor_01 válasza VGNGR (#11008) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem nézek ki komolynak ? :))

[ Szerkesztve ]

(#11010) pbox válasza Colonel993 (#11007) üzenetére


pbox
csendes tag

Háááát pedig de!!

Az utolsó sima TTL vakuvezérlést kezelő Pentax digitális váz az istD/2 volt.Sajnos.

(#11011) p_fifty válasza Gigicuci (#11003) üzenetére


p_fifty
csendes tag

K-50et használok sigma 17-70el 2,8-4 (Contemporary) nagy megelégedéssel. Nem tapasztaltam eddig az általad említett hibát.

[ Módosította: PROHARDVER! ]

(#11012) Colonel993 válasza pbox (#11010) üzenetére


Colonel993
senior tag

Fogalom zavar van...

Vásárold végig a szériát, és igazából átfogod érezni, hogy miről beszélek írok.
A régi faék egyszerűségű TTL ami kb blendét, ISO és egyéb steril adatokat figyelembe véve nagyjából kitalált egy értéket ami 1/X értéket jelölt meg a vaku felé -től eljutni az elővillantós, gépen keresztül fénymérős stb... trallala 3D színes mátrix, fókusztávolságot is figyelembe vevő csodarendszerig, SOK-SOK változat sorakozott fel.

Volt egy mezei TTL vakum még korábban, IstD, K100D, K10D, K20D-n tökéletesen ment, aztán K5 ön a frissítések felrakásáig...
K30-on egyáltalán nem... a vicc meg most jön K3-on MENT!

Kis bóklászással a neten, mind a franciáknál, mind a németeknél visszatérő téma volt a vaku és a K5 [illetve a K5 viselkedése vakukkal] és a PTTL rendszer frissítése Firmware frissítésekbe táplálva.
A jelenlegi "P-TTL" más rendszer szerint működik mint a korábbi "P-TTL" amit igazából a leírásban is csak TTL-ként neveznek... Pentax TTL meg már fene se tudja (Pentaxnél se tudják gondolom, de ez lehet nem lep meg senkit...)

A leírt "TTL"-nek van sok válfaja.
Nem olyan egyszerű és nyilvánvaló mint Canikonéknál !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#11017) tiv83us


tiv83us
veterán

Keruljuk az offot es a szemelyeskedest plzthx!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11018) zaiczd


zaiczd
tag

Sziasztok, lenne pár kérdésem ha nem gond :) Egyik az hogy pentax k200am van, úgy örököltem ezzel kezdtem fotózni, de hamar "kinőttem", egy ujabb pentaxon gondolkozom, konkrétan a k 50en, kinek mi a tapasztalata róla? Köszi előre is, illetve ha tudnátok hasonló tudású típust azt is szívesen fogadom :R

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11019) sasa134 válasza zaiczd (#11018) üzenetére


sasa134
addikt

szia, erdemes lehet egy K30-on elgondolkozni, ez a K50 "elödje", igazabol nem sok külömbseg van köztük, de a K30-at olcsobban megkapod hasznaltan. (ugyanaz a szenzor, zarsebesseg, max ISO-ban jobb a K50 de ki teker fel 51600ra?)

[link]

Avanti Roma

(#11020) 1501N


1501N
tag

Érdekes statisztika: [HIVATKOZÁS]

(#11021) VGNGR válasza 1501N (#11020) üzenetére


VGNGR
senior tag

Hát, a kedvenc márkánk nincs sehol se. Az a durva, hogy a telefonos képek lassan mindent beelőznek. Sajnos lassan a flickr is olyan lesz mint a szél, összehordja egy helyre a sok szemetet.

(#11022) Zozzant válasza 1501N (#11020) üzenetére


Zozzant
addikt

pffff, az iPhone mióta "camera"?:) vicc na...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11023) ateszm


ateszm
senior tag

Na ki nem bírt már magával? Eltűnt pár hsz... van egy tippem...:))

(#11024) fi:zi'k válasza VGNGR (#11021) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Még az, hogy sehol nincs, de kb el is tűnt. :))

(#11022) Zozzant
Ezzel természetesen lehet vitatkozni, ám mivel képalkotásra alkalmas eszköz, így tekinthető annak.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11025) sasa134 válasza VGNGR (#11021) üzenetére


sasa134
addikt

Alapvetöen csökken a fotomasinak piaci reszesedese, a legnagyobbat a kompaktok estek, ilyen 20-30-40 ezres kategoriaban alig vasarolnak az emberek, arra ott egy mobil. Fura ez, minden arrol szol, hogy huu, a technologia fejlödik (ez igaz), de az emberek egyre inkabb kenyelmesednek es nem celeszközöket vasarolnak, hanem univerzalis (vagy annak hitt) eszközöket. Bemegy az ember a Saturnba, a csodasan kivilagitott környezetben lö 3-4 kepet vmi androidos cuccal, "nezd anyukam, marha jo kepeket csinal", aztan irany a kassza.
Nekem a legjobb cimboraim nem hasznalnak fotoapparatot, ha utaznak, ott a mobil. Ez egyfajta igenytelenseg sztem (eleg megnezni az atlagos Fb fotok szinvonalat), hiszen a mobil 3-4-5 colos kijelzöjen lehet visszalehet nezni elfogadhato minösegü kepeket de ennyi es nem több. En is lövöldözök kepeket telefonnal, persze, de soha nem hasznalnam mondjuk egy nyaralas vagy egy fontos esemeny megörökitesere. Ha nincs mas a kezemben, jol ön, remek kepeim vannak sörökröl es hamburgerekröl peldaul. :DDD
Szomoru ez, es ez a tendencia ki fog nyirni sok tradicionalis fenykepezö gyartot. A flickr amugy sztem nem tekinthetö referencianak, latszik, hogy boldog boldogtalan hasznalja mar, messze nem csak az amatör es pro-fotosok. Kicsit olyan, mintha a facebookra feltöltött kepekröl keszülne ilyesmi statisztika.
Hogy ON is legyek: a pentax itt sincs igazan jelen de nem hiszem h a globalis piaci helyzete nagyon valtozott volna. A k50 es a k500 sztem sikeresek vazak es itthon is eleg sokat eladtak belölük a jo ar / ertek aranyuk miatt.
Sokat lendithetne a ceg helyzeten a mar millioszor kitargyalt:
- FF pentax
- vmi megfizehtetö fenyerös nagylato/normal fix
- pro tele zoom

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#11026) cadeyrn válasza sasa134 (#11025) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Az meglep, hogy a Samsung ennyire erősödött, a Fuji meg pl. nem, holott az új Fujik jók, kicsit, és megfelelnek a trendeknek.

(#11027) fi:zi'k válasza cadeyrn (#11026) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Cserébe drágák.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11028) sasa134 válasza cadeyrn (#11026) üzenetére


sasa134
addikt

Pont ez (vagy akar a Sony, a FF MILC vonalon) igazolja azt h uj belepökent is lenne keresnivaloja a pentaxnak olyan területeken, amit eddig letojt:
- FF Milc vagy DSLR, vagy akar APS-C MILC

Egy EVF-es, jo stabis APS-C pentax MILC -et nagyon nagyon le kene mar tenni az asztalra.(sztem fontosabb lenne mint a sokak altal ohajtott FF)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#11029) cadeyrn válasza sasa134 (#11028) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Egyébként megnéztem a mostani EVF-es csodagépeket; nekem még mindig mérföldekre vannak a szemtől, de tény, hogy javultak egy Fuji S5500 óta ( az utolsó bridge-em ). :DDD

(#11030) VGNGR válasza cadeyrn (#11026) üzenetére


VGNGR
senior tag

Szerintem a samsung erősödésében a telefonok/tabletek játszanak kulcsszerepet!

(#11031) fi:zi'k válasza sasa134 (#11028) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ú, egy Sony A7(S)-hez hasonló Pentaxért mit nem adnék :U
Bár engem kizárólag a limók miatt érdekelne, hogy FF legyen.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11032) sasa134 válasza VGNGR (#11030) üzenetére


sasa134
addikt

meg az ar- eleg csabito sokaknak, arerzekeny vevöknek

Avanti Roma

(#11033) sasa134 válasza fi:zi'k (#11031) üzenetére


sasa134
addikt

par honap szaraz kenyeret en is bevallalnek siman! :K

de egy pentax MX vaz (szerüsegben, mint az OM-D) egy APS-C szenzor is megbocsajthato lenne, tükör nein danke, portremarkolat, EVF, par uj pencake fix, köszönöm, hol a kassza?

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#11034) fi:zi'k válasza sasa134 (#11033) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:K
Elég nagy ziccer a gyártó részéről, hogy nem lép ebbe az irányba, pedig tényleg ott lennének a polcon a vázak hozzá.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11035) sasa134 válasza fi:zi'k (#11034) üzenetére


sasa134
addikt

en sem ertem...megvartak mig az Oly learatja (teljesen jogosan) ezt a babert :U

Avanti Roma

(#11036) Zozzant válasza fi:zi'k (#11024) üzenetére


Zozzant
addikt

Külön is lehetne választani őket statisztika szempontjából, lenne camera és egyéb képalkotó eszközök, persze sajnos ebben nem én döntök:) Úgy sokkal korrektebb lenne.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11037) cadeyrn válasza sasa134 (#11035) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Szerintem itt a Hoya a hunyó; őket nem érdekelte a fényképező részleg, csak az optika, miért tettek volna pénzt bele?
A ricoh úgy tűnik próbálja azt helyrerázni először, amiben még mindig van valamennyi részesedésük; hátha észbekapnak, főleg, hogy mennyire eszetlenül mennek a törpegépek Ázsiában.

(#11038) fi:zi'k válasza Zozzant (#11036) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez most nem az a statisztika. :D

(#11037) cadeyrn
Meg is született a KS-1. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11039) sasa134 válasza cadeyrn (#11037) üzenetére


sasa134
addikt

"..miért tettek volna pénzt bele?"

hogy meg többet vegyenek ki belöle :DDD

de igazad van szerintem is, talan meg nem kesö eszbekapni. Csak faj, hogy ott vannak a remek hagyomanyok filmes vonalon (pl MX), van egy kiforrott bajonettrendszer es obikinalat, tudjuk, hogy a pentax tud tükör nelküli APS-C vazat epiteni (K-01), mar "csak" az kene, hpogy mindezeket egy elet es versenykepes vazba gyurjak, amit oda lehetne tenni egy OM-D melle.

Avanti Roma

(#11040) zaiczd válasza sasa134 (#11019) üzenetére


zaiczd
tag

Hát az a helyzeth ogy használtan vázat egyik típusból sem találtam, igen én is sokat gondolkoztam melyi klehetne jobb, de újonnan pl a k 50 olcsóbb valamiért :F

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11041) sasa134 válasza zaiczd (#11040) üzenetére


sasa134
addikt

gondolom beragadt a K30 keszlet igy az arai is beragadtak - nezd meg az iranyjelzös Pentax forumot, ott eleg aktiv hasznaltpiac van, könnyen jöhet szembe hasznalt K30 vaz. Uj eseteben a K50 (föleg ha olcsobb), jobban megeri.

Avanti Roma

(#11042) zaiczd válasza sasa134 (#11041) üzenetére


zaiczd
tag

Köszi az infókat, hol találom az említett fórumot?

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#11043) sasa134 válasza zaiczd (#11042) üzenetére


sasa134
addikt

küldök linket privatban

Avanti Roma

(#11044) cadeyrn válasza fi:zi'k (#11038) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Meg K-3 ;)

(#11045) fi:zi'k válasza cadeyrn (#11044) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bár nem emlékszem évszámokra, de az még akár Ricoh előtt is indulhatott.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11046) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!
Néhány napja lettem tulajdonosa egy Pentax K-50 fényképezőgépnek!
Nagyon elégedett vagyok vele, ez az első tükrös gépem!
Az lenne a kérdésem,hogy van lehetőség e gép használatával a dátumot a képre íratni? Feleségem ragaszkodna hozzá a családi képek könnyebb rendszerezhetősége miatt.
Csak DPOF beállításaiban találtam hasonlót."Digital Print Order Format = Digitális nyomtatásrendelési
formátum) beállításoknak az SD memóriakártyán tárolt képekhez történő
hozzárendelésével meghatározhatja a nyomtatási példányszámot, azt,
hogy rányomtassa-e a dátumot a képekre, illetve a hagyományos
kidolgozásukat is kérheti egy fotósboltban."
Ez a módszer működik?
Beállítottam a menüben hogy "Rányomtatja a dátumot", de képen nyoma sincs .

Sony RX 10

(#11047) szilu7 válasza cadeyrn (#11026) üzenetére


szilu7
senior tag

A Samsung a mobiltelefonok miatt erősödik ennyire. Harap a Fuji, csak a tükörnélküli szegmensben, ott a Samsung még mindig nem rúg labdába a Flickr-en.
[link]
Tessék végignézni a korábban linkelt teljes cikket! :U [link]
A mobilok mindent elnyomnak, [link]. A DSLR-ek csökkenést mutatnak. A tükörnélküli márkák meg egymás, meg a DSLR-ek kárára tudnak csak növekedni.

(#11048) 1501N válasza tévelygő (#11046) üzenetére


1501N
tag

Az exponáláskor egy csomó információ is mentésre kerül a kép mellé. Például a Google Picasa nevű képkezelője is bármikor megmondja neked egy adott képről, hogy mikor készült, milyen rekesszel, záridővel, érzékenységgel stb.... -> EXIF
Szóval a kép tudja magáról, hogy mikor lett elkattintva - ha a fényképezőgép órája és dátum is be volt állítva.
Szóval a dátum kiolvasásra kerül a kép információiból és valamilyen algoritmussal ráég a képre.
A Picasa emlékeim szerint rá tudja tenni exportáláskor a dátumot a képekre, de most nincs előttem.

[ Szerkesztve ]

(#11049) fi:zi'k válasza 1501N (#11048) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha jól értem, neki az előhívott képeken kellene a dátum és idő, így az exif nem sokat ér önmagában.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11050) szilu7 válasza tévelygő (#11046) üzenetére


szilu7
senior tag

Nyomtatott képeket akarsz rendszerezni, vagy számítógépen?
Nyomtatáskor rá lehet rakni a belsőleg eltárolt EXIF adatokból. Gépen való rendszerezéshez pedig érdemes valami rendszerző célprogramot használni. Ingyenes például a Picasa. Ott tudsz szűrni, sorba rendezni, meg még egy csomó mindent.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.