Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1451) BiriBum válasza bnss (#1450) üzenetére


BiriBum
őstag

Nagyot nem tudsz tévedni, a dobozán is rajta van és maga a lencse is másképp néz ki. :DDD

(#1452) jeni


jeni
félisten

10 000 Ft-ért meg nem érdemes eladni
A 20 000 Ft különbség meg nem indokolja a jobb optikai felépítést,mégha 15 000 Ft kelne el akkor is fontólora kell venni a 15 000 Ft ráfizetést egy II verzióra :Y

(#1453) bnss válasza BiriBum (#1451) üzenetére


bnss
veterán

Elhiszem, de mivel webshopon keresztül rendelem majd meg, így nem sok lehetőségem van megnézni a dobozt, a lencsét meg pláne. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1454) Mercutio_ válasza bnss (#1453) üzenetére


Mercutio_
félisten

Írd bele a megrendelés megjegyzésébe, hogy csak abban az estben kéred, ha II-es obival van a gép.
webshopnál egyébként élhetsz a "8 napon belül indoklás nélkül vissza a pénzt" lehetőségével, de ha szemetek ők meg élnek a "30 napon belül kell visszajuttatni a vételárat"-tal :D

jeni: Ne hasonlítsuk az új II bolti árat a használt piaci I árral ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1455) bnss válasza Mercutio_ (#1454) üzenetére


bnss
veterán

Legalább egy, másfél hónap, mire eljutok odáig, hogy megrendelem. Remélem addigra eladják a régi kit obikat. :) De biztos, ami biztos alapon rákérdezek előtte.

Szvsz jeni eszmefuttatásának lényege, hogy nem éri meg eladni 10k-ért a jelenlegi kit obit és 20k-val kiegészítve megvenni a II-es kit obit.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1456) BiriBum válasza bnss (#1453) üzenetére


BiriBum
őstag

Az igaz, de így ők nem hivatkozhatnak arra, hogy nem tudják, hogy mi a különbség. ;]

(#1457) jeni


jeni
félisten

Szia

Mercutio:

Valami tévedésben vagy én nem is hasonlitottam össze az árakat.Csak a különbséget ecseteltem,hogy ha adom ennyiért akkor ez a gondolatom,ha annyiért akkor az .Gondolom te sem gondoltad komolyan,hogy 5000 Ft-ért kéne adnom az I szériás obit?
Remélem nem bántottalak meg ezzel,ha már megszabod az árakat mi mennyiért lehet eladni :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1458) jeni válasza bnss (#1455) üzenetére


jeni
félisten

Egyetértek a Bon3ss véleményével.

Mert ezzel csak megpróbáltam az érdeklődést felkeltetni a KIT obira.

Mert úgy vagyok vele ha tényleg jobb annyival a II.kit obi az egyes kit obinál akkor ,megyek pár megállót a 105-ös busszal és megveszem az új verziósat. :R :R :R

(#1459) Mercutio_ válasza jeni (#1457) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem szabtam meg semmit, csak leírtam melyiknek mennyi az új ára, BOCS.

Evidens, hogy ráfizetés most eladni a I. kitobit annak aki még drágá(bba)n vette, mint ahogy nekem is az lesz, ha eladom a K10D-t a mai piaci árakon, holott 200-ért vettem 8 hónapja :B
Azt mindenki maga dönti el, hogy otthon a szekrényben tart valamit, vagy pénzzé teszi, de ne az legyen már a hibás, aki jószándékkal leírja, hogy mennyi az adott termék jelenlegi bolti ára:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1460) Allien válasza BiriBum (#1451) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk, ezt nem tapasztaltam, igaz, az I-s obit csak képen láttam, de külömbséget csak annyit véltem felfedezni, hogy rá van írva, hogy 18-55 II. :DDD Már, az enyimre. Az tuti, hogy sokkal jobban meg vagyok elégedve vele, mint az 50-200-al. Bár, a 18mm-n a hordotorzitás tud zavaró lenni, de ez meg megoldható utólag, vagy elfogadható, mert ki is lehet használni ezt a kép szerkesztésére. :DDD
Majd utánna nézek Tbs hozzászólásainál a K10D totyikba, mit is ír. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1461) bnss válasza BiriBum (#1456) üzenetére


bnss
veterán

Remélem nem ilyen mentalitású üzlettel kerülök szembe. ;) Már vásároltam náluk, minden korrektül, pikk-pakk lezajlott.

jeni: ezek szerint jól értelmeztem a hsz-od, ez is olyan, mint a számítástechnika, vagy a használt autók (kiviszed a szalonból, jó esetben csak fél millát buktál az árán, ha el akarnád adni)...

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1462) bnss válasza bnss (#1461) üzenetére


bnss
veterán

Korrekt választ kaptam, igaz a két lencse közötti különbségekkel nincs teljesen tisztában a válaszadó. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1463) Pocér


Pocér
csendes tag

Új Pentax K200D teszt:
[link]

(#1464) hcs57 válasza bnss (#1462) üzenetére


hcs57
őstag

Feltételezem, ha csak a képeket látod, és nem tudod melyikkel készült, akkor nem igazán szúrod ki, melyik melyikkel készült.

Szerintem.

:)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1465) bnss válasza hcs57 (#1464) üzenetére


bnss
veterán

Jól feltételezed. Mindenesetre az a lényeg, hogy amikor nekem aktuális lesz a vásárlás, már csak az újabb 18-55mm-es kitobival fogják forgalmazni a K200D-t. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1466) somé válasza bnss (#1455) üzenetére


somé
őstag

Ha webshopból rendeled -és nem előre fizetsz-,futár hozza, jogodban áll fizetés előtt kibontani. Mindjárt kiderül I-es vagy II-es van benne valójában....

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1467) ottkar válasza somé (#1466) üzenetére


ottkar
addikt

Egyszerűbb ha a megrendelésbe beírja hogy azzal küldjék.

(#1468) hcs57 válasza bnss (#1465) üzenetére


hcs57
őstag

Jó obi, a rajzolattal semmi gondom, de néha kevés volt a fény, ezért vettem egy Tamron 17-50/2.8 -at, amelyik rendesen mossa a hátteret, ha akarom.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1469) bnss válasza somé (#1466) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm, ez hasznos információ.

ottkar: meg lesz ez is!

hcs57: egyelőre jussak el a odáig, hogy meglegyen a gép, addig még csak gondolni sem merek egyéb objektívre, meg minek is, első DSLR gép lesz. Majd idővel, ahogy kezdem megtanulni a fotózást és kevés lesz a kit obi.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1470) hcs57 válasza bnss (#1469) üzenetére


hcs57
őstag

Viszonylag hamar fogod érezni a hiányát..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1471) bnss válasza hcs57 (#1470) üzenetére


bnss
veterán

Még kezdő fotósként is? Úgy értve a kezdőt, hogy DSLR-t nem használtam még, egy régi Practia filmes gépet használtam párszor.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1472) philoxenia válasza bnss (#1471) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyszerűen jobb obi, csak az ár az ami visszatarthat. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1473) Allien válasza bnss (#1471) üzenetére


Allien
veterán

Szerintem meg nem.;) Pontosabban, akkor érezheted, ha nehezebb körülmények közt próbálod használni. Megfelelő körülmények közt (pl jó fényviszonyok) nem fogod megérezni. Ez alól kivétel lehet, ha kölcsönbe kapsz egyet kipróbálásra, és ha azt a 2.8-s fényerőt ki is használod. Persze, a rajzolata is szebb lehet, de amíg nem próbálod ki, addig nem is fogod érezni a hiányát (mint írtam, körülményektől, szokásoktól függően). De, ha előre tudod, hogy az eddigi fotózgatásaid milyen körülmények közt "zajlottak", már elképzelhető, hogy érdemesebb lehetne inkább váz+megfelelő obi beszerzésére invesztálni. De ez is pénz függő. :B
szigorúan szvsz :R

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1474) bnss válasza philoxenia (#1472) üzenetére


bnss
veterán

Vissza is tart, mert ha veszek egy jobb nagy látót és mellé egy telét, akkor nem sok marad normális táskára.

Allien: előreláthatólag "mindenevő" leszek, viszont nagyrészt autósport is a palettán van.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1475) Allien válasza bnss (#1474) üzenetére


Allien
veterán

Nem voltam autosporton, és nem is tudom, mivel fotóznék, mert ahoz tudnom kellene, milyen helyzetben is leszek a "célterülettől". de, magamat ismerve, inkább kicsit távolabb lennék, mert nem szeretem a port a képembe, gépembe kapni. Ergo, az inkább tele állás lenne, ergo, a telét "erősíteném", mint a nagylátót. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1476) Mercutio_ válasza bnss (#1474) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sebességhez kell a fényerő :K
De ha nem túl közelről fotózol, akkor érdemes elgondolkodni egy FA 50/1.4-en is, ott aztán nincs fényerőgond. és közgyűrűvel vagy fordítógyűrűvel makróra is tudod használni.
Szvsz a fotóstáska nem olyan sürgős, azt ha nagyjából kialakult az obiparkod, szokásaid, ráérsz eldönteni, hogy mekkora legyen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1477) bnss válasza Allien (#1475) üzenetére


bnss
veterán

Ahogy magam ismerem közel lennék a "tűzhöz", ahogy azt sportbíróként meg is teszem a versenyeken. :) Viszont a por valóban aggasztó kérdés, erre eddig nem is gondoltam.

Mindenképp tele kell - szvsz - autósporthoz, legalábbis a legtöbb komoly fotóst csak nagy telével láttam eddig, kivéve pl. egy hajtűben belső íven. :U

Mercutio_: megfogadom tanácsod, kérdés mit tudok megvalósítani belőle. Táskát mindenképp szeretnék venni géppel együtt, némileg felülméretezve. Elgondolkoztattatok, lehet, hogy kicsit elnyújtom a vásárlást és mindjárt vegyek kit obinál komolyabb obikat? :U Tiszta 22-es csapdája... :D

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1478) Allien válasza bnss (#1477) üzenetére


Allien
veterán

Arra kell egy jó erős körte fecskendő (már a por ellen), oszt yóvan. Ha nem sár, vizes a cucc, akkor ahogyan oda került le is kerülhet róla. Csak, éppen nem mindegy, mivel szeded le, mert ugye, az apró homokszemek karcolhatnak, ha mondjuk valami vászonnal próbálkozol (persze, ez feltételezés, de körtepumpa alapveő lesz). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1479) bnss válasza Allien (#1478) üzenetére


bnss
veterán

Sár? Ugyan, nem fogom dobálni. :) Fecskendő alapfelszerelés lesz porszemek eltávolítására.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1480) Allien válasza bnss (#1479) üzenetére


Allien
veterán

Te mondád, "közel a tűzhöz", márpedig ott akármi is lehet. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1481) bnss válasza Allien (#1480) üzenetére


bnss
veterán

Majd bezacskózom, csak akkor meg a pára okoz(hat) gondot. :D

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1482) Mercutio_ válasza bnss (#1477) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt neked kell tudni, hogy összeségében mennyit szánsz fotózásra, illetve, hogy hajlamos vagy-e a "hú még erre azért összespórolok egy kis pénzt mert jobb lesz tőle a rendszerem" mentalitásra? akkor ugyanis nincs megállás :DDD

K200D-nél arra készülj fel, hogy a kis puffer miatt a sorozatfotók terén gyengébb a K10/K20D-nél, teát ha olyan dolgot fotózol, ami megismételhetetlen ezért nyomod folyamatosan az expó gombot érhet kellemetlen meglepetés.

Pára csak akkor okoz gondot, ha hőmérsékletkülönbség van, szokták még ioncserélt vízzel is tisztítani a gép külsejét, ha véletlenül sár, vagy egyéb szennyeződés kerül rá (a sima víz kemény, klóros, száradás után folt maradhat utána)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1483) bnss válasza Mercutio_ (#1482) üzenetére


bnss
veterán

"hajlamos vagy-e a "hú még erre azért összespórolok egy kis pénzt mert jobb lesz tőle a rendszerem" mentalitásra?" - attól félek valamennyire hajlok efelé, egyszer elkezdem, akkor viszont valóban félő, hogy nincs megállás. :D

Sorozatfelvételnél jelentkező problémáról olvastam, ez van, ezt kell szeretni. K10D/K20D-vel csak az az apró gond van, hogy csak a váz annyi, amennyit első körben vázra és obira tudok maximálisan fordítani (legalábbis ha új gép árait nézem). Ezért marad a K200D.

Pára kérdés ősszel, ill. hidegebb időben zavaró lehet, amikor az ember kiszáll a fűtött autóból... :) Sima vízzel hozzá sem nyúlnék, mert szinte mindenhol foltot hagy.

Azon gondolkoztam el, hogy pl. megveszem a K200D vázat a 18-55mm-es kitobival (mivel csak 10k-val több, mint a sima váz) és mellé a 70-300mm-es Tamron telét, így már csak a nagy látót kell majdan cserélni. :F

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1484) ottkar válasza bnss (#1483) üzenetére


ottkar
addikt

"hidegebb időben zavaró lehet, amikor az ember kiszáll a fűtött autóból.."

Fordítva. Ha a lehült gépet melegebb helyiségbe viszed akkor párásodik be.

(#1485) bnss válasza ottkar (#1484) üzenetére


bnss
veterán

Valóban. Pedig a melegházas példa is a fejemben volt, amikor télen mész mondjuk megnézni a kaktuszokat. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1486) philoxenia válasza bnss (#1483) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Tamron relatíve jó obi, de ha nem akarod cserélni később, akkor inkább erre érdemes gyűjteni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1487) bnss válasza philoxenia (#1486) üzenetére


bnss
veterán

A Tamron még csak egy kósza gondolat volt. Tele nélkül nem szeretnék gépet venni, de ha ezt a telét szeretném megvenni, akkor kénytelen leszek csak a 18-55mm-es obival megvenni a gépet.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1488) philoxenia válasza bnss (#1487) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Végül is én is vettem ilyen Tamront, csak hosszútávon azért akarok még jobbat, ha lesz rá zsé. :) Esetleg használtan megbízható helyről?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1489) bnss válasza philoxenia (#1488) üzenetére


bnss
veterán

Használt obira gondolsz? Árfüggő, de úgy érzem nem lesz egyszerű ez a DSLR vásárlás, olcsóbban vegyek obit, aminek relatíve hamar határaiba ütközök, vagy jelentősebben több pénzért komolyabb obi. Ami utóbbi mellett szól, hogy az autóversenyekre mindenképp kell egy jó tele idővel, amint megtanultam valamennyire fotózni. :U

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1490) philoxenia válasza bnss (#1489) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tanulni jó a Tamron, megkapod 30 körül, ha húszért tudod később eladni, akkor is megérheti, ha egy évig használod. Aránylag jó a fényereje, a rajza elfogadható, egyedül a súlya ami komoly, pláne teljesen kitekerve. De Lancelot is dupla súlyú páncélban edzett gyerekkorában. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1491) bnss válasza philoxenia (#1490) üzenetére


bnss
veterán

30k-ért? :Y Én eddig 40k környékén láttam a legtöbb helyen újonnan. Vagy használtra gondoltál? (Majd én is bokasúlyokat rakok a csuklómra, pár komolyabb fotós túra után nem fog zavarni az obi súlya. :DDD)

szerk.: vaterán van 25k-ért, de Nikon bajonettes.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1492) philoxenia válasza bnss (#1491) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen használt , jó állapotúra gondoltam. Az enyém Mercutio-tól van, az kicsit drágább volt, de szinte új.
Ha igaz az info, itt elég olcsó az új is. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1493) bnss válasza philoxenia (#1492) üzenetére


bnss
veterán

Vaterát bújom egy kicsit, van egy-két "érdekes" hirdetés. Ezen az áron elgondolkoztató ez a Tamron (igaz a házhoz szállítással már majdnem ott vagyok, ahol a többi bolt esetén), csak elültetted a bogarat a fülembe a Pentax obival. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1494) ottkar válasza bnss (#1493) üzenetére


ottkar
addikt

Az Edigitál 15 ezer Ft felett ingyen küldi futárral a cuccot.

(#1495) bnss válasza ottkar (#1494) üzenetére


bnss
veterán

Tudok róla, vásároltam már ott, a másik boltra gondoltam. Viszont én Fotomarketnél néztem ki a gépet, mert ott van elég szép kedvezmény a kiegészítőkre.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1496) Allien válasza philoxenia (#1486) üzenetére


Allien
veterán

Ez mennyivel lenne jobb, mint a Tamron? Látszólag ugyan úgy "belépő" szint. Kicsit nagyobb az átfogása, nem lenne juk 18-300-ig. :B De kérdés, megéri-e a több mint 2x-s ár. Még akár ezzel az erővel bejön a 70-300 APO-s is, ami drágább, mint a sima, de olcsóbb, mint a Pentax. :F
A DigitMix-től most rendeltem egy sandisk 8 gigás ultra II-s kártyát (pontosabban tegnap adtal le), most csörögtek mobilra, hogy szerdára érkezik, de olvasó nélküli verzióban (6100 huf). Eddig ahol néztem, mindenütt drágább volt, igaz, az olvasóval együtt, de anélkül is drágább mindenütt, másutt. :B
(csakhát, csepelre kell kimenni érte)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1497) philoxenia válasza Allien (#1496) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt majd megválaszolják esetleg. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1498) Allien válasza bnss (#1483) üzenetére


Allien
veterán

Ez mondjuk érdekes téma (már a sorozatfelvétel). Igaz, nem annyira a sebessége, hanem az egyszerre elkészíthető kép mennyisége. Azt találom furcsának, hogy ha jól láttam/emléxem rá, mind a jpg, mind a RAW mentés 4 képpel emlegeti, pedig a raw(+) sokkal nagyobb, mint a jpg. :B :F Másrészt, van egy lassabb sorozatfelvétele, ami 1.1 kép/s-t jelent, és jpg-ben kártya kapacitásig megy. Na, ez a funkció viszont nagyon jó! Méghozzá, kézből panoráma lövésére NAGYON kiváló megoldás! :C Pont annyi idő van, hogy arrébb húzza az ember a gépet (egy gyors korrigálás beleférhet), és már kattan, jöhet a köv. felvétel. Ráadásul, az első kép beállitásait használja, nem kezd el újra számolgattni, állitgatni. :K
(folyamatossan nyomva tartva az expo gombot)
Ami a párát illeti, pont most voltam egy ilyen helyen. Igaz, még nincsen tél, de ahoz képest hidegből mentem be magas páratartalmu, és meleg helyiségbe. Biza, kellett vagy 5 perc, meg az obi kézzel melegitése ahoz, hogy a frontlencsén a pára megszűnjön. De, ez egy dolog, gépfüggetlen, ha jól sejtem. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1499) philoxenia válasza Allien (#1498) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Párával ne kísérletezz, a gépet mindenestül tedd zacsiba a hidegben, amit csak akkor vegyél le róla, ha már átmelegedett. A pára a gép belsejében is ott lesz, ha kívül ott van.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1500) Allien válasza philoxenia (#1497) üzenetére


Allien
veterán

Esettleg! :DDD Szerencsére, nem én kérdeztem meg. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.