Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) kpista válasza Szten Márs (#979) üzenetére


kpista
tag

"több példányt kipróbálni, megnézni a képüket és a legjobbat elvinni"

Ez jó!!!! Beállni MEO-snak. Egy jegyzőkönyvet felvenni és már lehet is számlázni a gyártónak.

Pár hete olvastam egy Tamron obi hirdetést valahol, a lényege volt hogy több darabból volt kiválasztva/megvéve, garantáltan nem fókuszhibás:-)))

(#1002) ottkar válasza kpista (#1001) üzenetére


ottkar
addikt

Meg én azt megnézném hogy valaki egy üzletben több darabból a legjobbat ki tudja választani, ahhoz bizony idő és PC kell. Nemrég kaptam meg az 50-est megállapítottam hogy ez egy erőteljesen középkategóriájú optika kitűnő minőségű rajza felbontása nagyon jó és ennyi. 2,8-on is nagyon jó. Nem képzelődök nem akarok olyan tulajdonságokat amik egy 300 ezer Ft-os optikáé.

[ Szerkesztve ]

(#1003) Szten Márs válasza ottkar (#1002) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Létezik olyan, hogy laptop, nagyon elmés kis találmány, olyan PC, amit bárhová magaddal vihetsz. ;)

(#1004) ottkar válasza Szten Márs (#1003) üzenetére


ottkar
addikt

És az üzletben kibontogatsz több dobozt és összehasonlítgatod. Más vevő mit szól ehhez? Én megnéztem az optikámat és kifogástalannak találtam. Mihez hasonlítsam és minek? És mi lenne az összehasonlítási alap? Netán egy drágább optika tudását kellene számonkérnem tőle?

[ Szerkesztve ]

(#1005) Szten Márs válasza ottkar (#1004) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Más vevő mit szól ehhez?"
Nem végeztem reprezentatív felmérést erre vonatkozólag. Alkalom adtán felbérelem majd a Szonda Ipsost.

"Én megnéztem az optikámat és kifogástalannak találtam."
Helyes :D

"Mihez hasonlítsam és minek?"
A vizsgált objektíveket egymáshoz, a legjobb minőségű kiválasztásának érdekében.

"És mi lenne az összehasonlítási alap?"
Mint említettem egymáshoz lehet viszonyítani őket.

"Netán egy drágább optika tudását kellene számonkérnem tőle?"
Ezt mindig a számba akarod adni, pedig már az előző próbálkozásodnál is írtam, hogy én ilyet nem mondtam és nem is utaltam rá. Ha megkérhetlek, még egyszer ne próbáld a számba adni ezt, se más olyasmit, amit nem mondtam. Köszönöm.

Igazából megint olyan dolgon vitatkozunk, ami tökértelmetlen. A legtöbb helyen érthető módon ilyenre nincs mód. Azonban mégis vannak olyanok, akik saját bevallásuk szerint ilyen módszerrel vásároltak objektívet, következésképpen van olyan hely, ahol erre mégis van mód és van olyan ember, aki ezen módszer szerint választ objektívet. Ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#1006) ottkar válasza kpista (#1001) üzenetére


ottkar
addikt

A legalapvetőbb emberi logika azt mondatja hogy ha megnéz valaki egy darabot és nem talál szemmel látható hibát akkor milyen alapon bontatna ki egy másikat. Ezen az alapon az összes boltban található darabot kibontogathatná. 3 új optikát vettem az elmúlt évben és egyiknél se találtam olyan hibát ami miatt ki kellene cserélni nem felel meg az elvárható minőségnek. Mégis olyan látszatot keltenek sokan mintha alig volna egy egy elfogadható darab a legtöbb nem felelne meg az alapvető kritériumoknak.

[ Szerkesztve ]

(#1007) ottkar válasza jeni (#998) üzenetére


ottkar
addikt

Érdekes hogy az optika az SF7 filmes gépemmel nem kompatibilis elektronikusan. Pedig a kisfilmes kockát kirajzolja.

[ Szerkesztve ]

(#1008) tbs válasza ottkar (#1004) üzenetére


tbs
addikt

2 egyformát szoktak hasonlítani, és az akkorott jobbnak tűnőt elvinni...

#1006: 1 ojjektíven átnézve nincs viszonyítási alap. 2őn már van. Mondjuk én sem szoktam túllihegni, eddig 1 (egy) alkalommal szerettem volna egy másikat is kérni (kíváncsi lettem volna, hogy nem-é a gyártási szórás miatt gagyi), nem adtak; zsebre is vágtam a pénzt, alásszolgája. Azóta nem megyek abba az üzletbe. Nem is vettem olyan obit... Ugyanott pl. BEEnek kiváló tapasztalatai voltak ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

(#1009) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok!

Kilátásban van egy K10D - erről a gépről álmodom már régóta:)

Kérdésem az lenne, hogy jelenleg ár/érték/tudás arányt nézve jött ki a piacra ennél többet tudó/jobb gép, ami ilyen ár körül van, esetleg csak picit drágább?

másik kérdésem, hogy milyen objektíveket érdemes hozzá venni? (gondolom 2 db objektívvel már lehet mindenféle célra használni a gépet)

Azért kérdezem, mert ez lesz az első ilyen nagy tudású gépem és gyakorlatban szeretném megtanulni a dolgokat, de szükségem van nálam tapasztaltabbak segítségére!! :)

Köszönök minden segítséget előre is!

(#1010) ottkar válasza Nikitaa7 (#1009) üzenetére


ottkar
addikt

Nem akarlak elszomorítani de nem sok esély van rá hogy tudsz venni mert csak egy egy kóbor darab lehet belőle hacsak nem tudsz egyet konkrétan.

(#1011) Agent87 válasza ottkar (#1010) üzenetére


Agent87
aktív tag

http://www.argep.hu/main.asp?suche=pentax+k10d&x=14&y=11

(#1012) Mercutio_ válasza Agent87 (#1011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jajj neee!!!!:EW
Hívd fel az első 10 boltot, aztán mesélj hol volt készleten, vagy vállalták, hogy 1 napon bell kiszállítják :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1013) Mercutio_ válasza ottkar (#996) üzenetére


Mercutio_
félisten

ottkar erről a Sigma 50/2.8 makró obiról írnál egy kis ismertetőt, esetleg full méretű képeket fel tudnál tolni valahova?
Megmozgatta a fantáziámat, meg öreg is vagyok az M-es obi + manuál közgyűrű, zöldgombnyomkod, korrigál, kattint, újra korrigál, újra kattint-hoz, és ez ha megfelelő ideális makró és "portrészerű" obi lehetne :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1014) ottkar válasza Mercutio_ (#1013) üzenetére


ottkar
addikt

Nem tudtam még makrót csinálni mert borzalmas szeles idő volt napok óta nincs egyetlen rovar bogár se.Az nem feltűnő hogy ez az optika ránézésre is minőségi ugrás és az se mindegy hogy az ED-ben 64 ezerért megkaptam. Az feltűnő hogy 2,8-on gyenge és erős fénynél is éles és kontrasztos a kép.Nagyon jó a felbontása 30-40 m-ről lefényképezett cégtáblák kitűnően olvashatók. Feltűnően jó a színrajza mesterséges fénynél olyan a másik Sigmához képest mintha a WB állítva lett volna.Az AF lassabb mint a nem makróknál viszont ez attól van hogy a motor fordulatszáma adott de itt az óriási kihuzat miatt a megtett út jóval hosszabb.

(#1015) BEE válasza ottkar (#1014) üzenetére


BEE
addikt

A makró obik AF-je direkt lassú, hogy pontosabb legyen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1016) Mercutio_ válasza ottkar (#1014) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lakáson belül nincs növény, vagy valami apró tárgy, papírpénz, stb. amiről nyitott és lerekeszelt kép készíthető? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1017) tbs válasza Mercutio_ (#1016) üzenetére


tbs
addikt

Fényképezőgép mellett lakást fentartani?!? Micsoda luxus ez..? :DDD

(#1018) Salex1


Salex1
senior tag

Tudja valaki, hogy mi a különbség a K100d és a K100D super között?

(#1019) Szten Márs válasza Salex1 (#1018) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ultrahangos éleségállítású objektívek támogatása, porlerezegtető rendszer meg SDHC kártyák támogatása, ha nem tévedek.

(#1020) tbs válasza Szten Márs (#1019) üzenetére


tbs
addikt

Nem csak az SDM, a PowerZoom is megy tápcsatis vázzal. ;)

(#1021) kpista válasza Nikitaa7 (#1009) üzenetére


kpista
tag

Nikitaa7!
Ha - esetleg, bár nem tudom elképzelni, hogy - nem kapsz és egy 1 éves ~1800 expóstól nem riadsz vissza, akkor keress meg (mert az enyém eladóvá vált): pista64@vipmail.hu

(#1022) Trencso


Trencso
csendes tag

Sziasztok!

Sigma 17-70-ről van vkinek tapasztalata?

(#1023) Szten Márs válasza Trencso (#1022) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#1024) ottkar válasza Trencso (#1022) üzenetére


ottkar
addikt

A beírásokból összegezve jó megbízható az árát nagyon megérő objektív.

(#1025) Hydra SR válasza ottkar (#1024) üzenetére


Hydra SR
addikt

:Y Megbízható???? Ezt hol írták???? Én az ellenkezőjét olvastam errefelé többször is. Ez az egyetlen oka, hogy még nincs ilyenem. De lehet, hogy ennek ellenére is lesz, legfeljebb addig cserélgetem a boltban, amíg olyat nem fogok ki, ami tényleg jó. Mert amúgy nagyon hasznos obi és nekem is megérne még többet is. Csak az a fránya Sigma-szórás a gyártásban...

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1026) Mercutio_ válasza tbs (#1017) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezért kell előbb lakást venni, mert DSLR után már esélytelen :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1027) adik válasza Hydra SR (#1025) üzenetére


adik
őstag

Attól függ, hogy mire értjük a megbízhatót... A gyártósorra, vagy az obira? a gyártósorra biztos nem, már csak azért sem, mert az nem jut el hozzánk, az obik viszont megbízhatóak. Amilyennek kifogtad, olyan lesz igen csak sokáig. Egyébként meg ha jó helyen veszed, adnak rá 3 nap gart, hogy a kókusz-hibás példányokat kiszűrd. Igen, tudom, macera, mert az üzletben lősz pár képet, ami alapján nem nagyon látszik sok minden, aztán otthon meg kiderül, akkor vissza, és kezdődik előről. Szeretném itt is hangsúlyozni az én példámat, miszerint az első, amit feltekertem a vázamra, jó is lett. ArthurMiller viszont ha jól emlékszem - bár egy másik típusból - de 10 példányt próbált ki...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1028) ottkar válasza adik (#1027) üzenetére


ottkar
addikt

"ArthurMiller viszont ha jól emlékszem - bár egy másik típusból - de 10 példányt próbált ki..."

Én azért bitang kiváncsi lennék hogyan próbál valaki bolti körülmények között ki ennyi optikát és hogyan állapítja meg hogy csupa selejt került a kezébe.

(#1029) Hydra SR válasza ottkar (#1028) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Igen, tudom, macera, mert az üzletben lősz pár képet, ami alapján nem nagyon látszik sok minden, aztán otthon meg kiderül, akkor vissza, és kezdődik előről." ;)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1030) adik válasza ottkar (#1028) üzenetére


adik
őstag

Van egy olyan izé, na mi az má, nem jut eszembe a neve, várj, itt van a nyelvemen. Nútbükk, vagy mi lódarázs... De persze az is lehet, hogy, mint Hydra SR böcsületes fórumtárs hírében álló egyén mondotta vala, hazaszambázott nevezett másik fórumtárs, ArthurMiller - szerintem ő is böcsületes, de most nem erről diskurálunk - , a szar objektívekkel mindegyikével, egyesével, mégis békösségben.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1031) ottkar válasza adik (#1030) üzenetére


ottkar
addikt

Nos akkor azt tessék nekem megmondani hogy honnan tudja bárki hogy milyennek kell lenni egy pld 80 ezer Ft-os optikának. Mert arra gondolni sem merek hogy esetleg olyan élességet és rajzot követelne valaki is tőle mint egy 200 ezer Ft-os optika tulajdonsága. Tehát meg lehet mondani hogy miből lehet megállapítani hogy milyennek kell lennie egy 50 100 vagy kétszáz ezer Ft-os optikának? Mert ha féloldalasan éles egy optika vagy egyértelmű működési hiba van az rendben van de nem azért olcsó egy optika hogy beretva éles rajzot és minimális CA-t követeljünk tőle, mert láttam ilyen hozzászólást is nem is egyet. Konkréte amit vettem pld Tamron 70-300-at fosnak nevezte valaki pedig ordított hogy egy 250 ezer Ft-os optika tudásához hasonlította egyértelműen.
Pont most vettem egy Sigma optikát aminek a tudása az első napokban nem derülhetett ki mert számtalan felvétel és elemzés kellett hogy minden felvételi helyzetben mit tud az optika és kiderüljön hogy nem hibás egyértelműen, azt tud amit tud de rossznak nem lehet mondani mert az nem lenne igaz.Azt is hozzá teszem hogy egy picit többet vártam tőle de a várakozás meg a realitás nem ugyanaz.Megyek próbálgatni vagy tíz optikát még két hét alatt készen is leszek vele pláne ha beköltözök a boltba. :D

(#1032) tbs válasza ottkar (#1031) üzenetére


tbs
addikt

Nos, akkor saját tapasztalatok, K bajonettes holmikkal.

Tamron: klasszikus hiba, hogy néha, nem definiálható helyzetekben, "szétesik" a kép. Pl. ha közelről távolra fókuszál, akkor pengeéles, de ha ugyanarra a témára távolról közelre teker a fókuszmotor, akkor meg "fos", és nem úgy rossz, hogy máshol van az élesség, hanem úgy, hogy sehol nincs élesség. Másoknak ugyanaz az obi tökéletes volt... :U

Sigma: tipikus problémájuk a back/front fókusz, eléggé idegesítő tulajdonság, EXes obijaik sem mentesek ettől. Arról nem is beszélve, hogy némelyiknek a fókuszmechanikája picit "laza", és a váz tippel ugyan egy fordításszámot, de az obinak mindig más kéne. Ideoda, lassan fókuszál vele a gép. Ugyanabból a típusból láttam tökéletes és csigabiga példányt is. (18-50EX)

Pentax: Csúnyán belenyúltam egy 16-50SDM-be. Ismertem, hogy rossz a kihozatal, de bíztam a (nem létező) szerencsémben. Az én példányomban a frontlencse kivételével majd minden üveget kicseréltek Japánban. F5.6 alatt nem volt élességsíkja. Annyira gagyi volt, hogy ha a boltban kipróbálom, akkor el sem viszem. De karácsonyi őrület volt, így nem volt időm/türelmem hozzá. Azóta megvan és perfekt. Pont azt tudja, amit várok tőle.

Stb.

NEM arról beszél itt senki, hogy Sonnar pengeséget hozzon egy 10eFt-os kitobi, hanem hogy alaphibáktól mentes darabhoz, vagy a gyártási szórás nem legalján elhelyezkedőhöz jusson.

Uff...

(#1033) adik válasza ottkar (#1031) üzenetére


adik
őstag

Ha egy típusból kipróbálsz 10 példányt, akkor valszeg a hibás egyede(ke)t próbálod meg kiszűrni, ahhoz pedig nem kell minden esetben több tucat képet készíteni... :U
Az objektívek árát pedig néhány 50mm obi (ezért hívják alap objektíveknek) képességei alapján egy 42 tagú mormon társaság határozza meg, általában lábfeltétellel. :O

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1034) werttzui válasza tbs (#1032) üzenetére


werttzui
őstag

Politikus és egyszerű magyarázat :K

PENTAX

(#1035) werttzui válasza adik (#1033) üzenetére


werttzui
őstag

Jah :DDD :DDD sajna :(

PENTAX

(#1036) ottkar válasza tbs (#1032) üzenetére


ottkar
addikt

Csakhogy az AF-nak a házban is van része nem is kevés. És ami az ottani részeken múlik azt botorság az optikán számonkérni.

(#1037) tbs válasza ottkar (#1036) üzenetére


tbs
addikt

Biztosíts róla, hogy érted, amit írtam. Kérlek.

Tudom,hogy zavaros, de szerintem nem annyira, hogy ne legyen belőle érthető: 2 egyforma típus tök más viselkedésre készteti a vázat. Az optika "szétesése" meg tipikus vázhiba, ugye..? Ha kézzel tekerem, akkor is elbaltázza.

Vertcuj: Neked meg má' nem is emlékszem a fizimiskádra. Kerülgetsz mint döglégy a tehénlepényt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1038) ottkar válasza adik (#1033) üzenetére


ottkar
addikt

"Az objektívek árát pedig néhány 50mm obi (ezért hívják alap objektíveknek"

Nekem meg tollas a hátam.
És miért kell tíz példányt kipróbálni? 9 egymásután rossz volt?

(#1039) tbs válasza ottkar (#1038) üzenetére


tbs
addikt

Nézd. Ha volt rá lehetősége, hogy 10ből a legjobbat, naná, hogy élt vele... :U

(#1040) adik válasza ottkar (#1038) üzenetére


adik
őstag

lehet, hogy 8-at nézett meg, lehet, hogy a 4. volt jó, de megnézte a többit is, nem tudom, küldj neki privit ha teljes részletességében szeretnéd ismerni a történteket

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1041) ottkar válasza tbs (#1037) üzenetére


ottkar
addikt

Tudod én csökkent szellemi képességű vagyok és a fotócuccokhoz sem értek hiszen csak kétszáz körüli géppel fényképeztem eddig. Olyan hogy nem lehet élesre állítani még kézzel sem Zeiss optikáknál is előfordult. De azért ez nagyon ritka.

(#1042) ottkar válasza adik (#1040) üzenetére


ottkar
addikt

Na látod itt lóg ki a ló lába. Ha a negyedik jó volt mi a fenének nézte meg a többit?Ez már nem tartozik a vásárlói jogok közé.

(#1043) adik válasza ottkar (#1042) üzenetére


adik
őstag

(Mittudom én. :) )
A monda szerint, ha 10 példányt próbálsz ki ugyanabból a Sigma típusból, akkor Halle Berry és a 7 fő mormon személyesen ad áldást.
Peace

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1044) ottkar válasza tbs (#1039) üzenetére


ottkar
addikt

Hát elismerésem ha egy boltban tízből a legjobbat röpke pár óra alatt ki tudja választani.

(#1045) tbs válasza ottkar (#1041) üzenetére


tbs
addikt

:DDD Nos, elérted Dtomi állapotát nálam. Ignore on. Örültem a szerencsének.

(#1046) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Az a helyzet, hogy ottkar kollegával nemrég mi is lefutottuk ugyanezt a kört és én is megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy mit is szeretne kiszűrni az egyszerű vásárló objektívvásárlás alkalmával, valamint azt is, hogy könyörgöm, nem arról van szó, hogy 800ezer HUF-os objektívhez hasonlítgatunk. Szemmel láthatóan nem sikerült, pedig úgy vélem néha képes vagyok érthető magyar mondatokat írni.
Mindenesetre a többieknek sok sikert és jó szórakozást, hajrá fiúk, hátha nektek több sikeretek lesz :C :DD

(#1047) ottkar válasza Szten Márs (#1046) üzenetére


ottkar
addikt

"Ha a negyedik jó volt mi a fenének nézte meg a többit?"
:F

(#1048) Szten Márs válasza ottkar (#1047) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én azt honnan tudjam? :DDD Nem én néztem :P

(#1049) Hydra SR válasza ottkar (#1024) üzenetére


Hydra SR
addikt

Tehát az eredeti kérdés:

"Sziasztok!
Sigma 17-70-ről van vkinek tapasztalata?"

Én nem értem, hogy ha valaki szemmel láthatólag objektív választás előtt áll, akkor arra miért nem az a válasz, hogy: Igen, ismerjük az obit. Ha jól sikerült legyártani, akkor nagyon jó és hasznos objektív, megéri az árát de sok a hibás darab, próbálkozni kell, hogy jót fogj ki. Helyette hiányos információt közölsz aztán áttérsz a trendekre meg az árakra (amit a kérdező is meg tud nézni az árlistákban, sőt, valószínűleg túl is van már rajta, ha idejött megkérdezni, hogy mit tudunk az obiról). Most segíteni akarsz a kérdezőnek, vagy a saját - hiányos - ismereteidet akarod fitogtatni? Ha meg nem tudod a választ, nem muszáj válaszolni, nem személy szerint neked volt címezve a kérdés.

Sigmákról a saját tapasztalatom: nekem is volt már egy-kettő a kezemben, és a legalsótól a legfelső kategóriáig szinte mindegyik azért került hozzám, mert gyártáshibás volt és megkértek, hogy nézzem meg én is, hogy tényleg az obinak van-e baja, mielőtt visszaviszik. Sigma 17-70-ről biggamer fórumtárssal beszélgettem, neki is van ilyenje, ő jót fogott ki de arra panaszkodott kicsit, hogy a nagy hosszváltozás (és egyben térfogatváltozás) miatt ami a zoomolással jár, egy porszívóval felér az obi. Jinxx fórumtárs egy Sigma 100-300 F4-et hozott hozzám fókusztesztre pár hete, ez azért már nem egy kispályás, alsó kategóriás darab, és bizony az derült ki, hogy valóban van baja, méghozzá elég véletlenszerűen, tehát nem kapásból rossz, hanem megbízhatatlan. Az elején tökéletesen fókuszált és F4-en is olyan képe volt, hogy akármelyik gyártó megirigyelhetné, aztán elkezdett hülyeségeket csinálni. Hol front-, hol backfocus, és a végén meg már olyat csinált, hogy sehol sem volt éles. Kb. 15 percig viszont hibátlanul ment, az ember még a boltból is simán hazavinné így, hiába visz laptopot amin tesztelgeti. Már kezdtem azt hinni, hogy vagy Jinxx vázában, vagy őbenne volt a hiba, és egyszercsak előjött az obi hülyesége az én vázammal is, ami az én kezemben volt.
Szerintem ezeket több értelme van közölni, mint számháborúzni, hogy vajon ArthurMillernek negyedikre vagy kétezredikre sikerült-e jó obit kifognia (szerintem a 4 is baromi sok!!!).
De ha már trendekről és árakról esett szó: lehet, hogy a Sigma 17-70 az objektívek között viszonylag olcsónak számít, de az ember pénztárcájában - főleg aki Sigmákat nézeget - általában azért 80-90000 Ft kellően sok ahhoz, hogy elvárjon egy hibátlanul működő eszközt. A hibás eszköz nem kevesebbet ér, hanem lóf***t se. A rosszabb minőség ér kevesebbet, de a Sigmáknál elég gyakran nem ez a baj. A vevőjelöltnek azt kell mérlegelnie, hogy megér-e neki ennyit, hogy tesztelgesse és ha szükséges, visszahurcibálja a boltba a hibás darabokat, amíg meg nem találja a jó példányt. Van, akinek megér ennyit és van, akinek nem.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1050) werttzui válasza Hydra SR (#1049) üzenetére


werttzui
őstag

Na végre egy jó válasz :R

PENTAX

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.