Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) ottkar válasza fradigy (#1850) üzenetére


ottkar
addikt

Eleve rengeteg menetes szerkezet lett e trendben.Nem kevesen szereltek ezzel szerkezetet. A Chinon menetes volt a K bajonett elkészítése elött mert az M42-es menet Japán találmány.

[ Szerkesztve ]

(#1852) Szten Márs válasza fradigy (#1850) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az M42 nem bajonettzár, hanem csavarmenet, szóval jól érzed, a bajonettzár a kulcsszó ott a mondatban ;)

(#1853) ottkar válasza fradigy (#1850) üzenetére


ottkar
addikt

Az A állás nélküli optikáknál a kép jósága bizonytalan mint a kutya vacsorája, ugyanis a gép nem tudja mikor kell a blendét berántani, előfordul hogy akkor húzza be a blendét mikor az expo már meg volt.Későn észleli az expot. És a stabi csak akkor megy ha egyértelműen tudja mennyi a gyújtótávolság. Az élességállításnál meg vigyázni kell a dióda bevillanására mert az egy pillanatot jelez könnyű túltekerni.

[ Szerkesztve ]

(#1854) BEE válasza ottkar (#1853) üzenetére


BEE
addikt

Nyugodt lehetsz !
A gép pontosan tudja hogy mikor kell beugrasztania a blendét.
Szép is lenne csak úgy találomra. :W
A hibás képek fő okai lehetnek:
- hibás a blende, szorul, pontatlan, stb
- rossz módszerrel mérsz fényt
- az optika alkalmatlan digitre

BEE

Ja és manuális optikával a beépített vaku nem használható,
mert csak P-TTL módban üzemel, és ahhoz kellenek az optikából
kapott beállítási adatok.

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1855) ottkar válasza BEE (#1854) üzenetére


ottkar
addikt

"A gép pontosan tudja hogy mikor kell beugrasztania a blendét"

Miből? Az az érdekes hogy nálam minden optika vakuval jól exponált képet ad. Csak ha takar az optika az probléma.

(#1856) BEE válasza ottkar (#1855) üzenetére


BEE
addikt

Hát abból, hogy az exponáláskor minden optikát ugyanakkor kell beugrasztani.
Nincs időeltérés a különféle foglalatok esetén.
A K10D beépített vakujának nincs automata üzemmódja,
manuál obikkal mindig maxon villan.
A K100D-nek van automata módja ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1857) BEE


BEE
addikt

Na ez érdekes ! :F :F :F [link]

K200D+18-55 119.700 Ft ( akció )
K-m +18-55 120.000 Ft ( elővétel )

Ezek után még érdekesebb ezeknek a duplakites ára ! :F :F :F
Akkor most mi is a belépőszint ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1858) jeni válasza BEE (#1857) üzenetére


jeni
félisten

Aranyszabály :R
Az újdonságot meg kell fizetni :C
Itt éppen ellenkezőleg sült el a dolog. :Y
:W A rosszabbik gép a drágább. :W
Ezek után már semmi sem biztos a belépő színt fogalmára. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1859) Szten Márs válasza jeni (#1858) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"belépő színt"

Belépő színt, mint pirosat, zöldet, esetleg kéket, attól függően, hogy ki milyen színnel lép be? :U ;]

(#1860) ottkar válasza BEE (#1856) üzenetére


ottkar
addikt

Én mindíg manuálon használom a vakut minden optikával és mindíg jó az expo. A Minolta gép képe szobai világításnál 30cm-ről manuál vakuval és sötétben erősebben villant.

(#1861) ottkar válasza BEE (#1856) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Manuál vaku szobai világításnál 30 cm-ről a Sigma makróval. És 3-4m-re ugyanilyen jó a kiexponálás.

[ Szerkesztve ]

(#1862) BEE válasza ottkar (#1861) üzenetére


BEE
addikt

EXIF szerint ez bizony nem manuál üzemmód.
Olyan nincs is a beépített vakunak. Valamit nagyon összekeversz !
Legfeljebb expokorrekciót állíthatsz.

BEE

Azt meg ugye te sem mondod komolyan, hogy egy fix erejű villanás
ugyanolyan jó 30 centire, meg 3-4 méterre. ( Tudod ! Négyzetes csökkenés ! :U )
Ha mégis jó az expo, az egyértelműen mutatja hogy működik a szabályozás,
ergo nem manuál a vaku.

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1863) ottkar válasza BEE (#1862) üzenetére


ottkar
addikt

Nem egyformán villan a vaku, Akkor az Fn alatt mit állítok? Ott bizony manuál van.

(#1864) BEE válasza ottkar (#1863) üzenetére


BEE
addikt

Ott bizony a vakukorrekció van... -2...0...+2

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1865) ottkar válasza BEE (#1864) üzenetére


ottkar
addikt

Neem! Vakukorrekció a setupban van. A módok vannak az Fn gomb alatt.mégpedig a 6 órai gomb alatt.A 9órai alatt a WB a 3 órai alatt az ISO.

(#1866) Allien válasza BEE (#1857) üzenetére


Allien
veterán

Hol itt a problema? :F Majd be fog az állni a megfelelő szintre! Ha a dupla kitet nézzük, a K200D 10E-vel drágább. Azaz, a kisebbik kit, és a váz is logikusan olcsóbb lesz, mint a K200D. Csak, néha-néha valami miatt csúsznak az árkiigazitások. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1867) Kobe


Kobe
veterán

öööö, hülye kérdés, de nem tudja valaki, mennyi idő alatt szoktak lejjebb ugrani a pentax gépeinek árai ? Nagyon tetszik a k200, de nem bánnám ha kraácsonyra kicsit esne. Vagy mikor érdemes ilyeneket venni, van valmi oylan szezon amikor alcsonyabb árak jellemzőek ?

(#1868) Cassidey válasza Kobe (#1867) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem hiszem, h szamottevoen esne, a forintnak melyrepulese van, az sem lepne meg ha dragabb lenne.

(#1869) BEE válasza Kobe (#1867) üzenetére


BEE
addikt

Karácsonyra nem hiszem hogy lemegy az ára, de hosszútávon biztosan esni fog.
Azért sokat ne várj, mert a K200 így sem drága a többihez képest.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1870) adik válasza Kobe (#1867) üzenetére


adik
őstag

Sztm a K-M az ok arra, hogy a k200d ára miért nem fog relevánsan csökkenni. Annak viszont fog lejjebb menni az ára - pár hét múlva. Najó, a k200d-hez képest másként fog alakulni az ára :U
Akkor a legolcsóbb, amikor beragad, és az újabb modellnek kéne már a hely a polcon - na ez nem mostanában lesz...

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1871) Kobe válasza adik (#1870) üzenetére


Kobe
veterán

arra gondoltam, hogy ugye a K-m et alaposan túlárazták nálunk, ha ez elkezd csökkeni, nem lehet e hogy kicsit rántja magával a 200dt
Mindegy, szerintem karácsonyra megvárom mennyi lóvé jön össze, az már nem olyan sok idő

(#1872) Kobe


Kobe
veterán

valaki felhomáylosítana, jelenleg a piacon kapható pentaxok között milyen "rangsor" tehető ?

láttam 99 ért újonnan egyik boltban k100d supert, amin elgondolkoznék ugyan, csak nem tudom, hogy megérné e :( igaz csak 18-55 ös obi van hozzá, és szemben a k200d vel csak 6,3 mpixeles, de mivel nem vagyok megapixel-buzi így nem tudom megítélni jó biznisz volna e :)

(#1873) jeni válasza Kobe (#1872) üzenetére


jeni
félisten

A Pentax K200D már eleve magyar menűs!!!! A 100D super tovább fejlesztése a K200D.Ha nem is minőségben de tudásban többet nyújt mint a K100D super.Arról nem is szólva új gép és nem egy két éves szériás gép

Ez az én szubjektív véleményem

[ Szerkesztve ]

(#1874) ottkar válasza jeni (#1873) üzenetére


ottkar
addikt

" és nem egy két éves szériás gép"

A két évest még értem de a szériás az mi az?
Amúgy aki nem ismeri a fotós szakkifejezéseket az magyarul miért ismerné? A kezelési könyvben meg részletesen le van írva hogy az angol menű opció állítása közben mi változik, mire való.

(#1875) jeni válasza ottkar (#1874) üzenetére


jeni
félisten

Igen van benne valami amit írtál,de én az előnyöket ecseteltem
A "széria" helyett,pedig az,hogy két éves konstrukció

(#1876) ottkar válasza jeni (#1875) üzenetére


ottkar
addikt

Ott van a legújabb Pentax. Ennél balfácánabbul már nem lehetne megcsinálni a kezelését. Csak azért változtatták kimondottan rosszra a kezelést hogy ne olyan legyen mint az eddigiek.Ha most venném a gépem semmi szín alatt nem venném a legújabb gépet. Pont azért vettem a K100-at mert a tudásán felül az elrendezése is logikus.

(#1877) ottkar válasza ottkar (#1876) üzenetére


ottkar
addikt

"Emellett változott a markolat is. Sajnos nem pozitív értelemben. Pedig hogy szerettük ezért a Pentaxot. "

A tesztből való. Van amit nem csesztek el? Hogyan lehet törölni amikor a gombok egy kupacban vannak? A jobb kéz hüvelykujj tövénél. Balkéznél meg semmi. Ez már nem szimpla hülyeség.

(#1878) jeni válasza ottkar (#1877) üzenetére


jeni
félisten

Sajnos vannak olyan emberek akiknek a bal kezük foglalt.Ezért is gondoltak a Pentax tervezők rájuk.Diplomás marketingesek tervezték a gépet.Nyilván nem ők veszik meg a K-m-t

(#1879) jeni válasza ottkar (#1877) üzenetére


jeni
félisten

K-m nem más, mint a K200D egyszerűsített és "butított" változata, ez azonban így ilyen formában nem teljesen igaz. Tény, hogy egy-két ponton egyszerűsítették a fényképezőgépet, új szolgáltatásokat is vezettek be, sőt a sorozatfelvétel még fejlődött is.

(#1880) Allien válasza ottkar (#1877) üzenetére


Allien
veterán

Ezt nem értem, persze, szubjektív a fogás. De, MM-ben fogdostam K100D-t, majd késöbb megvettem a K200D-t, és szerintem a K200D fogása még jobb. PONT a kezembe illik. Törlést se értem igaziból, valszeg azért, mert nem volt alkalmam mondjuk 20-30 géppel eljátszadozni. De, eddig eszembe se jutott, hogy nehéz megtalálni egy gombot. :DDD Hiszen (számomra) logikussan van elrendezve, bal alul van a lejátszás gomb, ha törölni akarom, az is ott van felette kettővel (közvetlen felette info gomb, szintén logikussan számomra). :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1881) ottkar válasza Allien (#1880) üzenetére


ottkar
addikt

A K m-ről beszéltem hogy el van szarva.Az összes gomb a jobboldalra került, az üzemmód választó is. Azt nem is említem hogy a status LCD kimaradt.
Nem megtalálni nehéz a gombot hanem buta helyen van.

[ Szerkesztve ]

(#1882) ottkar válasza jeni (#1879) üzenetére


ottkar
addikt

A kezelőszervek nagyon ostobán vannak elhelyezve minden opciót sokkal nehezebb kezelni. Normális tervező törekszik arra hogy a két kézre közel azonos funkció jusson, itt ez teljesen figyelmen kívül lett hagyva. És ez baj mert az illető a fotózás gyakorlatához nemigen értett.

[ Szerkesztve ]

(#1883) jeni


jeni
félisten

Hello
A markolatról mi a véleményetek?
Anns-mann termék azonos funkciós mint a gyári?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1884) Kobe


Kobe
veterán

tudna nekem írni a topic közössége pár igen jó, régi, használt, de hozzáférhető objektívet, ami makróra jó, portréra jó ? ebben a két kategóriában.
A lényeg egyszerű, szeretnék helyet és pénzt spórolni az 50-200 as obi ami dcr 250 el jó maróra, kicsit drága és robosztus megoldás, másra nem haszálnám a 200ast, így felesleges azt emgvennem. Szóval kellene néhány tipp, hogy mik után érdemes nézelődni. Akár link, akár típusszám aminek utána tok járni érdekel

(#1885) Cassidey válasza Kobe (#1884) üzenetére


Cassidey
senior tag

miert robosztus? szerintem kicsi es konnyu :B

(#1886) Kobe válasza Cassidey (#1885) üzenetére


Kobe
veterán

kitekerve nekem fölöslegesen nagy, arra amire kéne objektív arra cska egy 10 ezres raynox előtéttel alkalmas, így nem érzem szükségesnek hogy +30ért megvegyem +10 ezerért a lencsét hozzá, ha 5-10 között kapok régebbi, de makróra vagy portréra tökéletesen alkalmas objektívet.

(#1887) BEE válasza Kobe (#1886) üzenetére


BEE
addikt

Makróra Pancolar, portrézni Helios.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1888) BiriBum válasza jeni (#1883) üzenetére


BiriBum
őstag

Valaki írta itt korábban, hogy vitte is vissza azonnal, olyan trágya a minősége.

(#1889) BiriBum válasza Kobe (#1884) üzenetére


BiriBum
őstag

Én egy 135-ös manuál Chinont használok portréra. Ilyesmi nem fordult meg a fejedben? (Kb 20 font volt postával, a képminősége fenomenális :Y )

(#1890) Szten Márs válasza BiriBum (#1889) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pont egy ilyen van nálam kipróbálásra, valamivel több, mint egy hete. Szerintem F/2,8-on vannak bajai, igen erősen, viszont F/4-nél azért ugrik felfele képminőségben, F/5,6-F/8 környékén meg tényleg nagyon jó kis objektív, de tény, hogy rekeszelni kell, ha akar vele valamit az ember - 135mm-en pedig ilyesmihez csak-csak kell egy állvány is. Na nem mintha egy fotósnak nem lenne állványra szüksége amúgy is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1891) BiriBum válasza Szten Márs (#1890) üzenetére


BiriBum
őstag

Abszolút ugyanez a tapasztalatom, full nyitva nem jó, viszont nálam már f4-nél is nagyon szép képeket csinál, szépen mossa a hátteret.
Az 50-es 1.4-es manuálommal szemben a fénymérés teljesen korrekt, egyszer-egyszer kell csak a 1 stopnyi záridővel lejjebb venni az expót.

(#1892) Kobe válasza BiriBum (#1889) üzenetére


Kobe
veterán

sokmindenen gondolkozok, mivel kispénzű vagyok és szeretném a legoptimálisabb megoldást :)
Amit szeretnék mértékkel lefedni, az
természetfotózásból a makró és a tájképek
általános célokra valami, mint pl városnézéskor ellőni képeket, portrékat

Szóval ebből látszik, hogy elég sok mindenre nyitott vagyok. Gondoltam, hogy érdemesebb lenne egy K200as váz + összeválogatni 1-2 obit, de nagyon amatőr vagyok így azt sem tudom miket keressek a piacon, így minden tanácsot szívesen veszek. Ha lehetőségem van, 2 objektívvel szeretném "megúszni" a dolgot.

Nézegettem flickrt, ott pl megtetszett a tamron 70-300 assal készített képek közül pár, ugye természetre-makróra javasolták ezt az obit. Csak nemt udom, hogy másra jó e igazából, amire nekem kellene, vagy van jobb konstrukció is.
Szóval hogy létezik e valami olyan felállás, hogy - tamron 70-300 raynoxal pl megoldja a természet és makró kérdést, és emellé venni valami általános célú - portré-városkép- használt obit ami olcsó

Szóval tippeket várok mindenkitől :)

(#1893) Allien válasza Kobe (#1892) üzenetére


Allien
veterán

Yo dilemma. Ami azt illeti, hasonló papucsban járok én is. :DDD Úgy gondolom, hogy ketté kell választanom a témát. Az egyik, hogy kell-e az AF. Ha igen, akkor sajna pízpízpíz vagy lé kérdése. :B De, ha manuálissal megelégszel, akkor más a móka. Ugyanis, bizonyos helyzetekbe megfelelő lehetnek ezek is, hiszen, egy előre (már relative) megtervezett portrénál (tehát az alany mondjuk pár percig helyben marad), azért lazán jó az MF is, sőt, ár/értékben tuti nyerőek.
Manuális objektívekről

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1894) Kobe válasza Allien (#1893) üzenetére


Kobe
veterán

ez szép és jó, csak típusokat amik után érdemes lenne kutakodni, vagy rábólintást hogy az elképzelésem jó e arra még nem kaptam nagyon érdemleges választ :D

(#1895) Kobe válasza BEE (#1887) üzenetére


Kobe
veterán

márkán kívül tudnál mondani pár konkrét típust ? Illetve hogy mi kell hozzá, közgyűrű, adapter, vagy semmi ? :)
kösz

(#1896) BEE válasza Kobe (#1895) üzenetére


BEE
addikt

Egyik sem márka, mindkettő tipus.
Zeiss Pancolar 50mm F1.8 , ez egy nagyon éles rajzú lencse, ma is kevés ilyen van.
Helios 44M 58mm F2, ruszki koppintás, de jó portréoptika.
Ezekhez kell egy M42-es közgyűrűkészlet makróhoz, 990Ft Soósnál,
és egy Pentax M42 adapter, kb 6000Ft mindenütt.
Pancolar volt a Soósnál, sokáig kínálta, de most az van kiírva hogy eladta.
Helios meg majdnem mindig van mindenütt, nagyon gyakori, csak az
állapotát kell jól megnézni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1897) BiriBum válasza Kobe (#1892) üzenetére


BiriBum
őstag

A Tamron 70-300-as nekem nagyon bejött. Viszonylag olcsón vettem egy 2 hónaposat.
Lehet, hogy szenségtörés, de 70-110 körül portréra (!) tök jól tudom használni. Egylábúval sport, nem annyira félős és vibráló madárka jó fényviszonyok mellett. 200 felett érdemes azért rekeszelni. Raynox 250-essel brutál a nagyítás. Ne feledkezz meg arról, hogy állványt is kell venned ahhoz, hogy jó makrókat lőjél. :DDD

(#1898) Mercutio_ válasza BEE (#1887) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pancolart nem kap 5-10 között :DDD és ha az 50-200 robusztus számára, akkor mit fog szólni a fém-üveg telékhez :U

Libria:Döntened kell, cipelsz több obit és nem zavar az idő amit esetleg az obik cserélgetésével töltöl, vagy spórolsz és megkeresed az ideális AF-es obikat, amit esetleg kiegészítel 1-2 fényerős manuál obival (pl. Pentax 50/1.7+közgyűrűk makróra, közgyűrű nélkül tájképre, esti fotó, ha elég közel tudsz menni koncertre)
Ahogy azt írták portrézni jó a Tamron 70-300 is, telére is árához képest korrekt, egydül fényes felületeknél jön ki az átlagnál magasabb CA)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1899) BEE válasza Mercutio_ (#1898) üzenetére


BEE
addikt

Praktica PLC (eladva ) [link] ;)
Ki kell fogni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1900) Cassidey válasza Mercutio_ (#1898) üzenetére


Cassidey
senior tag

en kb 6-ert vettem a pancolart

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.