Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1685) Allien válasza Kobe (#1681) üzenetére


Allien
veterán

Nem lehet igennel, vagy nemmel válaszolni egyértelmüen. :B Függ a "hobby fotóstól". Elfogadod-e, hogy a szettednek jelentősen megnő a súlya, méretei? Sokaknak már ez elrettentő. Bár, meg merem kockáztattni, NEM ők az igazi hobbysták! ;) Azok csak olyan kocafotósok, nagyrészt persze. Vannak kivételek, mert nem a gép késziti a fotót, hanem a mögötte álló ember, és biza a kompaktokkal is lehet "alkotni". :K De, sokkal jobban korlátozhat a bridge. Nekem, úgy érzem, mindenképpen váltanom kellett. Nem csak a képminőség miatt, hanem a működési sebesség, pontosság, és a nagyobb beállitási lehetőségek miatt is. Van összehasonlitásom, mert a két gépet vittük magunkal nyaralásra. Volt sokszor, hogy a kompaktal szinte esélyünk se volt képet készíteni, egyszerűen pl az AF nem működött rendessen (pontosabban sehogy se volt képes célt találni). Addig, amíg ezzel szenvedés volt néha-néha a kép elkészités, a dslr-l mindössze csak arra kellett figyelni, hogy milyen beállitások vannak, a képkivágásra, meg ilyenek, mert az AF csak nagyon-nagyon rittkán bizonytalankodott. :DDD EZ megfizethetettlen (tök nyugissan tudtam fotózni), bár természetessen, az ellenőrzést azért meg kellett ejteni. :K Annak ellenére pl nagyon nem zavart az se, ha éppen átkapcsoltam sprot programra, nem érdekelt, hogy illenék manuálissan fotózno, mert végülis a gép ezért van. Amíg nem vagyok 100%-ig biztos a beállitásokban, nem zavar, fontosabb, hogy a kép elkészüljön. Ebben (is) maximálissan elégedett voltam vele. :R
Ja, és csattlakozom Ottkár válaszához. A gépvázat nem valószinü, hogy le kellene cserélned. Max obikat veszel (cserélsz e), és kiegészitőket veszel, mint táska, memkártya, és ami tutifontos szerintem (nekem), az a vaku. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.