Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) Dorian válasza Szten Márs (#1700) üzenetére


Dorian
félisten

De egy külön vaku tudhat ilyent? Úgy értem, ez nem függ a fényképezőgéptől, ezt a vakunak kell tudnia? Tervezem majd külső vaku vásárlását is, mert utálom direktbe telibevakuzni a témát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1702) BiriBum válasza Dorian (#1701) üzenetére


BiriBum
őstag

Mit fényképezel? Ha "csak" a családot, akkor el lehet játszogatni a következőkkel:

- Nagy fényerejű (manuális) fix objektív: kb 10k - tisztább, szárazabb érzés, akár le is ragaszthatod pillanatragasztóval a beépített vakut, mert rossz fényiszonyok mellett sem kell majd, mint segédfény
- Diffúzor a beépített vakuhoz: kis, a vakupapucsra erősíthető műanyag tasak, tompítja a harsogó vakufényeket, én lb 1,5 USD-ért vettem, de ritkán használom (megjegyzem, a vakut is csak végszükségben)

Ha esküvőt, rendezvényt fotózol rendszeresen, akkor előre a 100k-s rendszervakuért, az mindent fog tudni. (pl.: [link])

(#1703) Kobe


Kobe
veterán

[link]

ennek a képnek a leírása mellett többek között 55mmes fókusztávolságot találtam. Létezi, hogy a 200d 18-55 ös lencséje kis trükkökkel ilyen makrót lőne ? Vajon mit használhatott még hozzá (raynox esetleg?)

(#1704) tbs válasza Kobe (#1703) üzenetére


tbs
addikt

Kis trükk: rohadt nagy rovar... :DDD

Webméretre egy kiadós vágás is elég jó "makró"... :K Mondjuk a kép nem extrém, ha türelmes az állatka, akkor elképzelhető a kitobival ez is. Az is igaz, hogy nem muslinca.

(#1705) Kobe válasza tbs (#1704) üzenetére


Kobe
veterán

nyílván nem a bogár szeggszőrén tanyázó atka, de akkor is meglepődtem, nekem a supermacro módan készített képeim nem ilyen részletesek - persze ez fakad a 6-10 mpixel közti eltérésből is, de én pl jó ha raynoxal el tudnék érni ilyen közelítést. Nyílvn elég közel volt a lencséhez meg hasonlók, de még így is emglepődtem :)

(#1706) Cassidey válasza Kobe (#1703) üzenetére


Cassidey
senior tag

szerintem emelle volt meg egy raynox v vmi ilyesmi
de nem ertek a makrozashoz, meg a dcr250-t se birom hasznalni :U

(#1707) ottkar válasza Kobe (#1705) üzenetére


ottkar
addikt

A supermakró egy hangzatos szó makrónál mindíg a leképezés számít hogy milyen nagyítással lehet megkapni a tárgyat. A kis gyújtótávolságú kompakt optika nem lehet 1:1-es leképezésű pld.Ez a hátránya előnye meg a nagy mélységélesség. A megapixelhez semmi köze nincs, azért látsz részleteket mert a nagyítás kihozza.

(#1708) fradigy


fradigy
tag

"a Nikon és Canon után a Pentax is előrukkolt az alsó-belépőszintű modelljével, vagyis a most bejelentett "K-m"-mel"

nesztek, also beleposzint :)
...es igy lesz a K200D felso belepo ;]

[ Szerkesztve ]

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1709) BiriBum válasza Kobe (#1703) üzenetére


BiriBum
őstag

Korántsem biztos, hogy a kitobiról van szó [link]

Tág rekesz (mosott háttér) és crop?

(#1710) Kobe válasza BiriBum (#1709) üzenetére


Kobe
veterán

Shutter Speed: 1/180 second
F Number: F/13.0
Focal Length: 55 mm
ISO Speed: 200

ennyit tudtam meg a képről, annyir nem vagyok képben h megmondjam ezek melyik obira jellemzők :)

(#1711) Szten Márs válasza Kobe (#1710) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"annyir nem vagyok képben h megmondjam ezek melyik obira jellemzők"

Bármelyikre, aminek a gyújtótáv-tartományában benne van az 55mm.

(#1712) kpista


kpista
tag

Kedves volt márkatársak!

A korábban hirdetett Pentax K10D vázam elkelt. Köszönöm az érdeklődést és a vásárlást.
Az új gazdának jó fotózást kívánok vele:-)

Bevallom sajnáltam eladni, ám nincs értelme tartani, mert nem tudok anyagilag két rendszert fenntartani, s nem is célszerű.

Pentax tartozékok még eladók a lenti irányárakon:
- SMC K85/1,8 portré objektív (75 eFt) eredeti bőrtokban,
- D-BG2 markolat (38 eFt),
- gyári "F" infra távirányító (5 eFt), (K10D-hez tuti jó, máshoz nem tudom).

Külön ajánlom a figyelmetekbe a K85/1,8-as portréobit. "Öreg" létére gyakorlatilag új állapotú. A 77-es Limiteddel összevethető, össze is vetették:

http://www.takinami.com/yoshihiko/photo/lens_test/pentax_tele.html

Itt-ott veri... És közel fele áron. Arról nem is beszélve, hogy igazi ritkaság!

Addig vegyétek, vigyétek pentaxosok...:-), amíg meg van, mert Limitedet vehetsz, ám ilyet ritkán. Ezt komolyan írom... :K

Érd.: 06-30-378-2154 v. kistvan64@gmail.com

Jó fotózást Nektek a Pentax-szal! :)

Üdv.: kpista

(#1713) Kobe válasza Szten Márs (#1711) üzenetére


Kobe
veterán

akkor egy raynoxal lehet akár a 18-55 is....megkérdeztem a csávót, hogy lőtte de még nem válaszolt :)

(#1714) Kobe


Kobe
veterán

no, találtam pár újabb épet ami a k200d mellett szól :)
igaz a régebbi ist dl géppel, de találtam egy BEE által linkelt pancolarral és egy Sigma Macro 50/2,8 assal készült makróképet. Iszonyat durvák, az utóbbival a méh fején levő virágporszemcséet meg lehet számolni akkora nagyítása van és vaterán 10npárezerért mennek. Asszem kezd körvonalazódni mit kéne beszereznem :D duplaobis kit, egy M42es átalakító és 1 régebbi makróra is kiváló objektív + egy dcr 250es :) Spórolás projekt ezerrel....

apropó, a k200nál a tesztben írták, hogy a 2700 mah NiMH eelemeket nem nagyon szereti, kikapcsolgat a gép, rosszul méri fel a töltést, stb. Ez mennyire igaz a gyakorlatban ? Vagy mit érdemes helyette inkább használni ?

[ Szerkesztve ]

(#1715) BEE válasza Kobe (#1703) üzenetére


BEE
addikt

Közgyűrűvel csinálhat ilyet a kitobi.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1716) adik


adik
őstag

Tényleg, milyen megkötései vannak a közgyűrűnek, illetve a kétszerezőnek?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1717) ottkar válasza adik (#1716) üzenetére


ottkar
addikt

Megkötés? Az nincs. Ésszerűség van amin felül nem érdemes használni. A kétszerezés már túl van az érdemesen mert egy jóminőségűért annyit kérnek amiből egy optika is kikerül. Közgyűrű is 50 mm felett észszerűtlen.

(#1718) adik válasza ottkar (#1717) üzenetére


adik
őstag

Belegondolva: elég bután nézne ki a Sigma 17-70-em közgyűrűvel... Tegnap elmentünk fotózni, és olyan retkes lett az uv-szűrőm, hogy az AF arra akart élesset állítani :U (Aztán azért letöröltem.) Mondjuk közgyűrűvel sikerült volna :DDD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1719) Zozzant válasza kpista (#1712) üzenetére


Zozzant
addikt

Indexen meg 36 a d-bg2?:) Itt pedig 35 áfástól vadiújan... nem kötekedni akartam csak szólok.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1720) BEE válasza adik (#1718) üzenetére


BEE
addikt

Láttuk mi már a kedvec objektívedet... :U ...csak át nem nagyon láttunk rajta ! :Y
:D :D :D
A közgyűrűnek nem megkötései, hanem hatásai vannak, amik egy darabig
elmennek, de aztán a kép megy el...

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1721) Allien válasza Kobe (#1714) üzenetére


Allien
veterán

Igen, az akksi kérdés fontos, de azért hamar pontot lehet tenni a végére. :DDD
itt pl van Varta ready 2-s

ez meg occsó de fíííínom, és szereti a K200D is

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1722) fradigy válasza Allien (#1721) üzenetére


fradigy
tag

jah SAFT for prez, en mar vagy 30at vettem asszem :)

(az teny h a regi sziriszari akkukat nem szerette a K200D, 10 kattintas utan annyi volt neki.
de amiota apu saftal es normalis toltovel foz, a csalad boldog es elegedett ;))

[ Szerkesztve ]

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1723) kpista válasza Zozzant (#1719) üzenetére


kpista
tag

Szia!

Köszi, hogy írtál. Fene tudja, mikor mennyit írok :Y
Amelyik alacsonyabb azért odaadom :)
Amúgy a br. 35 jó ár, annyiért vegyétek. Egyébként nekem jó fogást biztosított, szerettem.
Üdv.

(#1724) fradigy


fradigy
tag

Sziasztok, buta kerdes, de....

minden regi Chinon lencse jo a K200D-re? Annyit tudok h a gep amin van az is Chinon...

THX

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1725) tbs válasza fradigy (#1724) üzenetére


tbs
addikt

M42 és K-s Chinonokkal találkoztam eddig... De biztosat nem tudok. :B

(#1726) Szten Márs válasza fradigy (#1724) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha megmondod az adott Chinon gép pontos típusszámát, akkor meg fogjuk tudni mondani :K

(#1727) ottkar válasza fradigy (#1724) üzenetére


ottkar
addikt

Vannak olyan K bajonettes optikák melyeket nem lehet digitre feltenni mert a blendebeugrasztó karnál olyan váll van ami nagyobb hosszabb mint a többinél. De ilyen optika nagyon kevés van. (le lehet fürészelni mellesleg ezt a vállat akkor feltehető)

[ Szerkesztve ]

(#1728) fradigy válasza Szten Márs (#1726) üzenetére


fradigy
tag

bocs :)

Chinon CM-3
az obi meg 1:1,7 f=55 mm

amugy tudni valami kozelebbit esetleg errol az obirol?

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1729) Szten Márs válasza fradigy (#1728) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

M42-es lesz ez a Chinon, így az objektívről a legelső tudnivaló az az, hogy egy M42-es átalakító kell hozzá, hogy rá tudd tenni a vázra.

(#1730) fradigy válasza Szten Márs (#1729) üzenetére


fradigy
tag

ertettem :)
es az obi minosegerol esetleg valami? :)
atalakitot a soosnal nezzek ugye? es ha jol emlex azt olvastam (itt?) h csak eredeti pentaxot szabad, utangyartott nem jou...?

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1731) ottkar válasza fradigy (#1730) üzenetére


ottkar
addikt

Azt nem lehet előre tudni hogy digiten az adott érzékelőn milyen képet fog adni. Az optika beesési szögétől nagyban függ a kép jósága azt pedig nem lehet tudni előre.

[ Szerkesztve ]

(#1732) Zozzant válasza fradigy (#1730) üzenetére


Zozzant
addikt

Átalakítóval szerintem nem érdemes szarakodni, csak van ebay.co.uk vagy valahol rendes P/K bajonettes. Ha nem vagy regelve ebay-en paypal-on és találtál valamit szívesen segítek.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1733) Allien válasza fradigy (#1730) üzenetére


Allien
veterán

Elvielg, az Optiform-nál is volt/van, és olcsón, kb 3320 huf, ott vettem én is. De, állitólag lehet, hogy elfogyot. Ergo, egy telefont megér. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1734) ottkar válasza fradigy (#1730) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

A Digifényképnél van nekem is onnan van.

[ Szerkesztve ]

(#1735) fradigy válasza Zozzant (#1732) üzenetére


fradigy
tag

az az igazasg, h kitalaltamm, h kellene egy fenyeros regi lencse, jatszani, megnezni hogy mit tud, mit tudok kihozni belole, es talaltam egy aprohirdetest ahol van a fent emlitett gep+lencse. na de ha ehez meg kell egy 5e ftos atalakito is, mar nem is tunik akkora bulinak :)

nezegetem az ebayt, itt is van egy [link] ha ez postazassal 1utt kijonne 10 fontbol vagyis 3e ftbol, akkor nem hagzik rosszul...

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1736) ottkar válasza fradigy (#1735) üzenetére


ottkar
addikt

Akkor röppenj rá, ez ráadásul K bajonettes.

(#1737) Zozzant válasza fradigy (#1735) üzenetére


Zozzant
addikt

Lessz arra még licit:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1738) BEE válasza fradigy (#1728) üzenetére


BEE
addikt

Összehasonlítottuk ezt az optikát meg a Pentax 50/1,4-et, meg a Pancolart.
Mindkettő verte makróban, de a tulaj szerint használható normál obiként.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1739) BiriBum válasza fradigy (#1735) üzenetére


BiriBum
őstag

Még van egy napod, szerintem fel fog menni 20-22 fontra + 3.99 posta. Még annyit is megér.

Továbbiak: [link] [link]

Most elég kicsi a választék, több szokott lenni. Én legutóbb egy nagyon frankó Chinon 135-ös portréobjektívet vettem 12 fontért.

(#1740) ottkar válasza BEE (#1738) üzenetére


ottkar
addikt

Na most ezt nem értem ez egyik se makró, akkor hogy vert? Meg mit vert?

(#1741) ottkar válasza BiriBum (#1739) üzenetére


ottkar
addikt

Ezt a pecsem se érti a jobb optika az olcsóbb? Miért nem írják a csatlakozót? Én nem látom.

(#1742) tbs válasza BEE (#1738) üzenetére


tbs
addikt

Így van. :K De biztosan ez volt az..? 50mm-esek vannak kéznél, 55-ös Chinont nem fogtam még kézben. :B

(#1743) BEE válasza ottkar (#1740) üzenetére


BEE
addikt

Közgyűrű... :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1744) BEE válasza tbs (#1742) üzenetére


BEE
addikt

Ha azt mondod 50mm-es, akkor azt mondom én is arra emlékszem, de
az 55mm lehet elírás is. :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1745) BEE válasza BEE (#1744) üzenetére


BEE
addikt

És láss csodát ! [link]

BEE

Szerintem ez M42-es lesz ! Akkor meg nem éri meg a kínlódást.

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1746) ottkar válasza BEE (#1744) üzenetére


ottkar
addikt

Van 55 mm-es optika elég sok. A Vaterán találhatsz sokat

(#1747) tbs válasza BEE (#1745) üzenetére


tbs
addikt

:R No, ilyet tényleg nem szagoltam még. Szerintem sem éri meg a szívást. :B

(#1748) ottkar válasza tbs (#1747) üzenetére


ottkar
addikt

"Objektív Porst bajonett csatlakozással"

Az a szívás mikor ilyen szöveg van ismertetőnek és kép sincs. (aki nem tudja esetleg a Porst áruházlánc semmi köze a bajonetthez, és felírati márkaneve Carena.))

[ Szerkesztve ]

(#1749) somé válasza ottkar (#1671) üzenetére


somé
őstag

OFF
Na utoljára írok a témában.
Téged megkárosított? Hazudott valakinek? Volt bárki is akit kár ért, vagy felültetett? Valótlanságot állított?
Úgy állítod be, mint egy szélhámost.
De elég megnézni az értékeléseit, és a legutóbbi válaszát a témában. Direkt a kedvedért kérdeztem meg a minap. Az a 2 nap, mielőtt megjegyeznéd... tehát akkor már ködösít, ugye ?
Nem vagyok vele konkrét üzleti kapcsolatban és talán nem is leszek (mail-eket váltottam vele), de az eddigiek alapján a tevékenysége inkább becsülendő, amit az eladó és vevő közötti üzleti és emberi magatartására, hozzáállására értek.
Ismétlem, ez nem "bolt" abban az értelemben, ahogy te gondolod. Kicsit földhözragadt vagy, azon kívül hogy nagy tudásról teszel bizonyságot a fényképezés és annak technikája terén.

Mindenkitől sry az off-ért, részemről végérvényesen lezárva a téma. OFF

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1750) ottkar válasza somé (#1749) üzenetére


ottkar
addikt

"Valótlanságot állított"

Igen. Mert a hirdetésben egy szó sincs arról hogy ez a gép még nem létezik.,és hogy mikor lesz nem lehet tudni.Ha valaki leüti olyant fizet ki ami még nincs.A többit nem is részletezem. Az meg teljesen mindegy hogy bolt e. Előrendelés létezik de akkor nem a teljes árat kérik (ami nincs is. Kérdezd meg a hivatalos magyar forgalmazót tud e árat, nem fog.) Írja meg hogy előrendelés ami igaz és egy szót se szólok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.