Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10001) demonlaci válasza demonlaci (#9997) üzenetére


demonlaci
tag

Hát senki sem ürít értem pohárt?

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10002) Novics válasza demonlaci (#10001) üzenetére


Novics
senior tag

Ihatok egy házi meggyszörpöt, ha gondolod. :))

Purgálás volt amúgy, mert 997 után at 1001 jön. :DDD

Ami a kérdést illeti, nem tudom a választ. De amikor én kerestem törőékeket, akkor ezt az oldalt néztem. Szerintem nem olyan rossz a szemléltetés.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10003) demonlaci válasza Novics (#10002) üzenetére


demonlaci
tag

Valamelyik szakértő csak tud válaszolni, legalábbis remélem. :)

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10004) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Búcsúzom a topictól, csak a tali miatt néztem be:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10005) hcs57 válasza Mercutio_ (#10004) üzenetére


hcs57
őstag

Hova, hova? Mi történt? :F

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10006) fi:zi'k válasza hcs57 (#10005) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert már rég nem Pentaxos a kolléga.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10007) - Mixa -


- Mixa -
tag

Sziasztok!

Én most váltanék Kodak Z612-ről Pentax K500 vagy K50-re. (Nagy mancsúként ennek a markolata volt a legkényelmesebb más gyártókéhoz képest. :) )
Kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet élni a kereső nélküli fókuszpont kijelzés hiányával, illetve dőlés mutató hiányával?

A Kodakomon fókuszpontot két vagy több szögletes zárójelben/ként mutatja, hogy hova fókuszált a gép. Utóbbi helyett pedig négyzetrácsot lehet beállítani.

A K50-nél valami elég egyszerű objektívet engedhetnék meg a ~200K-s keretből, a K500-nál pedig több maradna objektívre.

Illetve még egy kérdés, mivel az említett gépemen elektronikus a kereső, így nappal szemben egyszerűen a keresőt használom. Az LCD nem igazán játszik, viszont tükrösnél már a kereső sem. Ti hogyan oldjátok meg az ilyen fényképezést?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#10008) Deadpapa válasza - Mixa - (#10007) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

K50 ben van focus visszajelzés időjárás álló és a video sem elhaynagolható.Még ha van 200k rá neked akkor érdemes ujonnan venni K50 et Wr kitobival,Vagy használtan K5 esetleg

(#10009) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Van itt vkinek Canon EF - PK adaptere?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10011) Colonel993


Colonel993
senior tag

Kérdés K30 felhasználók felé;

InStock gyárilag, ki hányas verziójú Firmwareel kapta?
Ugyebár átlagban 1.02 szokott lenni.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10012) _csocso_ válasza Colonel993 (#10011) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nekem minden új gépem 1.00, vagy 1.01 volt. Pedig akkor a K-5 nek már volt talán 1.12 is letölthető. Úgy is felteszed rá a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#10013) demonlaci válasza _csocso_ (#10012) üzenetére


demonlaci
tag

K-500-ast 1.00-val vettem.

[ Szerkesztve ]

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#10014) Deadpapa válasza demonlaci (#10013) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Én a K5 öt 1.14 ha jól tudom,De Kanadából származik ujonnan,

(#10015) ateszm


ateszm
senior tag

Szerintetek mi a hiba? Mindkettő nyers raw. A bal oldali Lightroomban,a jobb olali Faststone programmal van megnyitva. A fényképezőgép Lcd kijelzőjén a jobb oldali képhez van közelebb...K-xen ugyanazt láttam mindkettő programmal. K5II óta van ez,és nem is minden képnél...nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#10016) _csocso_ válasza ateszm (#10015) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nem tesz rá magától auto tone, auto exposure, vagy wb-ot? Amúgy nekem jobban bejön az első, élénkebb színek, bár sok minden nem vehető ki a pici képekből.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#10017) fi:zi'k válasza ateszm (#10015) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A jobb oldali biztos nem nyers. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10018) ateszm válasza fi:zi'k (#10017) üzenetére


ateszm
senior tag

miért ne lenne? minden default. adobe rgb beállitva f.gépen... k5II lcd-n is a jobb oldali kép van. na szerintem újrahúzom a wint...:(

(#10019) fi:zi'k válasza ateszm (#10018) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A fgép kijelzőjén akkor állíts vmit, pl fényerőt.
De ha átküldöd, meglesem én is.

(#10020) ateszm
De értem, csak a fgép kijelzőjét is lehet állítani. Tehát valószínűleg azért olyan, mert el van mászva. Vagy Ilyne szürke nálatok a fű? :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10020) ateszm válasza fi:zi'k (#10019) üzenetére


ateszm
senior tag

küldöm...

amúgy szerintem nem értesz meg. a belinkelt képen ugyanaz a nyers raw van,csak más-más programmal megnyitva... mindegy már készül a pendrive :P

szerk: értem,a fgép defaulton van,színek,fényerő amúgy jó...

[ Szerkesztve ]

(#10021) faki_ válasza ateszm (#10020) üzenetére


faki_
senior tag

Szerintem az egyik a raw-ot jeleníti meg, a másik a beágyazott jpeg-et. Nem használom ezeket, de pl. az XnView-nél lehet ilyet állítani.

(#10022) fi:zi'k válasza ateszm (#10020) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg win előtt megpróbálhatnád a Faststone-t újra tenni, mert ott van vmi kaki inkább.

Amúgy DNG vagy PEF? Mán látom, hogy DNG.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10023) tbs válasza ateszm (#10015) üzenetére


tbs
addikt

A faststone a beéptett jpeget mutatja. Attól gyors.

A lightroom pedig először a beépített jépeget, aztán ráhúzza a képinfókból a setupot + a saját kis géptípushoz rajzolt filterét - amit ki sem tudsz kapcsolni...

szerk: faki: +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#10024) ateszm


ateszm
senior tag

win újrahúzva,és vele minden más.helyzet ugyanaz.akkor ezzel így kell együtt éljek :(

(#10025) faki_ válasza ateszm (#10024) üzenetére


faki_
senior tag

FastStone > Beállítások > RAW > RAW fájlok megjelenítése: Valódi nagyság
Így a RAW-ot fogod látni, de lényegesen lassabb lesz a betöltés.

(#10026) ateszm


ateszm
senior tag

köszönöm mindenkinek a segítséget. :))

(#10027) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A Pentax kihozott egy olcsó-gazdaságos UZ-t.

Nagy dolog nem is lesz? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10028) sasa134 válasza Polarstar (#10027) üzenetére


sasa134
addikt

Photokina.
Amúgy sztem nem lesz FF ha arra gondolsz. Ott a K-3, vedd azt.

Avanti Roma

(#10029) sasa134 válasza Polarstar (#10027) üzenetére


sasa134
addikt

+ ott az új 645Z. Azt hiszem, az elég nagy minden szempontból :)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10030) Zozzant válasza Polarstar (#10027) üzenetére


Zozzant
addikt

Az unalomig variált 1/2.3" szenzorral... meg kell nekik mutatni egy Panasonic FZ1000-et.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10031) Polarstar válasza Zozzant (#10030) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem már tudnak róla. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10032) Colonel993


Colonel993
senior tag

Little bit off;
Tud valaki olyan helyet Budapesten, ahol kapni a szabványos állványmenetbe csavart?
A közelemben lévő csavarszerelvényestől már elhajtottak... :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10033) Raindan


Raindan
csendes tag

Sziasztok!

Egy-két jó tanácsra lenne szükségem. Pentax 16-45 mellé keresnék valamiféle telét, első körben most egy sanghai utazás során szeretném használni, később általános használatra (macro funkció nem szempont). A keret most legfeljebb 30e. Egy Tamron vagy Sigma 70-300 egyértelműnek tűnik, de nagyon tetszenek a régi manuál Vivitar 70-300 vagy 70-210 képei. Nagy hátrány lenne az AF hiánya vagy megoldható egy manuál obival is? Bármilyen más alternatívát szívesen fogadok.
Köszönöm.

(#10034) sasa134 válasza Raindan (#10033) üzenetére


sasa134
addikt

Sztem 50-200 vagy spórolj egy 55-300-ra. Manuál telére (főleg tapasztalat hiányában) nem bíznàm egy ilyen élmény megörökítését.

Avanti Roma

(#10035) hcs57 válasza Raindan (#10033) üzenetére


hcs57
őstag

A manuálnál is van fókusz visszajelzésed, de egy Tamron 70-300-t tőlem is vehetsz..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#10036) jeni válasza Raindan (#10033) üzenetére


jeni
félisten

üdv
nincs rosszabb annál,hogy a tapasztalat és a rutin hiánya miatt rosszul sikerült képekkel jössz majd haza.
biztosabb ha olyan tele obit viszel ki amivel nem kell bíbelődnöd,csak kattintanod kell.
mindkettő tele obit meglehet szerezni 30000 Ft alatt.

[ Szerkesztve ]

(#10037) ateszm válasza Raindan (#10033) üzenetére


ateszm
senior tag

Vegyél Tamron70-300at használtan 20 körül. Nagyon nem lőhetsz mellé,max ha nem jön be,ugyanannyiért el tudod adni. ;)

(#10038) sasa134 válasza ateszm (#10037) üzenetére


sasa134
addikt

Ugyanez igaz a Pentax 50-200-ra, és az talán jobban passzol a 16-45 mellé - nem lesz akkor luk vele a 45 és 50mm között, mint 45 és 70 között. Ràadàsul a Tami 430g, a Pentax 250. Ok, jóval hosszabb a vége, de sztem városban az ekv 300mm kb mindenre elég, nem sűrűn fog 150 fölé tekerni valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#10039) mumk1 válasza Raindan (#10033) üzenetére


mumk1
addikt

Én áprilisba jártam dél-Kínába és egy Pentax 10-17 és 18-135, valamint egy Sigma 70-300 voltak amiket elcipeltem. Ennek ellenére, ha választani kell, inkább a Tamron-t vedd meg, talán egy fokkal szebb a képe ebben a kategóriába, mint a Sigmának. (szerintem :) )
A manuálokról én is lebeszélnélek. Általában egy rohanás egy ilyen út és nincs sok idő bíbelődni velük. Legalábbis nálam ez volt a helyzet. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#10040) 1501N válasza mumk1 (#10039) üzenetére


1501N
tag

Sigmából az APO vagy a sima volt nálad?

(#10041) mumk1 válasza 1501N (#10040) üzenetére


mumk1
addikt

Sajnos még a sima, de tudom hogy az APO jobb valamivel.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#10042) Raindan


Raindan
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. :R
Pentax 55-300 volt a cél, de az utazás egyéb költségei lentebb tolták az igényeket.
Valószínűleg a Tamron mellett döntök majd, bár kezdő gyutávban messzebb van a 45-től, de képminőségben jobbnak írják a Pentax 50-200-nál, de szerencsére van még egy kis időm gondolkodni.
(hcs57, írtam mailt)

(#10043) Novics


Novics
senior tag

Kipróbáltam, hogy milyen "butaüveggel" fényképezni. A rekeszgyűrűt kimozdítottam A állásból - pedig nagyon be volt oda betonozva :D -, áttekergettem a módválasztót M-be, és kellemesen csalódtam. :)) Annyi kis kellemetlenség van, hogy zöldgombozni kell, de aztán teljesen olyan, mint az Av mód. Hát ez nekem nagyon tetszik! :DD Egyre inkább úgy érzem, hogy kell nekem egy normális - ami nem forgácsolódik bele, és van végtelenem is - m42-es adapter, és egy törőékes mattüveg. :K (Persze nem majd csak szépen sorjában, most nincsen rá lóvé. :O ) Törőékből nagyon úgy néz ki, hogy Katzeye lesz. Baromi drága, de a kínaikról azt írták, hogy sötétek. 5000-ért meg nem veszek egyet "hátha mégis jó lesz" alapon. Ahhoz drága. Még az optibrightban vagyok bizonytalan. A honlapjukon azt írják, hogy fényerős obikhoz nem ajánlják, én meg ugye azokkal akarom használni. A tele tartomány igazából nem érdekel, 50 körül meg fényerőset vesz az ember. Esetleg makrónál lehet gond, ahol le kell rekeszelni, hogy legyen dof. Viszont makróból azért nem érdekel az extrém nagyítás. 1:1 már bőven sok nekem. Van valakinek tapasztalata törőékekkel?
M42-es adapterből mit tudtok ajánlani? Csak a két véglet van - méregdrága gyári, olcsó gagyi - vagy van köztes megoldás is?

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10044) faki_ válasza Novics (#10043) üzenetére


faki_
senior tag

Ezek tűnnek köztes megoldásoknak:
Kipon adapter, Focusing Screen.

Kínai törőékesem van, nem olyan vészesen sötét, az árát megérte (~3000 Ft).

(#10045) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,
Ha belenézek a K200D-m keresőjébe fehér felületen, látszódnak rajta apró "szöszök". Képalkotást látszólag nem befolyásol, viszont ha leveszem az obit, a tükör is minimálisan poros.
fényképezőgép-szétszedésben nem vagyok túl jártas, hogyan lehetne takarítani ezt anélkül, hogy kárt okozzak benne?
Köszönöm,
Csabi

(#10046) Colonel993 válasza Raindan (#10042) üzenetére


Colonel993
senior tag

Véleményem szerint is Tamron 70-300 -as Di LD Macro a legjobb ár/arány szempontú.

Obis topikba írtam egy rövid beszámolót a régebbi és az újabb fajta példányról.
Ha teheted akkor az új fajtát (Di LD nem sima LD) vedd, max 20e HUF Indexen is gyári pattent állapotban, dobozával mindenével.

Novics: Kínai se nagyon vészes, nemrég rendeltem és néha használom is.
Valóban sötétebb... de nem téged zavar mint felhasználót, hanem a fényérzékelőt (-0.7 -es expo korrekciót kell rányomni és utána pontosan mér )
4700 HUF összeget megér a dolog, csak 22 nap a várakozás (cserébe kapsz egy csudijó acél és műanyag csipeszt is :) )

uffneked:
Budapesti vagy?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#10047) faki_ válasza uffneked (#10045) üzenetére


faki_
senior tag

Körtepumpával le lehet fújni a tükröt és a mattüveget, (menüből) tükörfelcsapás után a szenzort, csak ne érj hozzájuk!

(#10048) jeni válasza uffneked (#10045) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Körtepumpa többnyire elegendő (óvatosan,hogy nem érjen a pumpacső vége semmihez,csak erősen és többször levegőt pumpálni oda)

(#10049) Novics válasza faki_ (#10044) üzenetére


Novics
senior tag

Focusingscreen a másik a Katzeye mellett, de igazából olyan nagy különbség nincsen árban, ha az alapmodellt nézzük a Katznál. Pentaxforums-on olvasom most, hogy mik a user vélemények az összehasonlításban.
A kínait is megsasolnám egyszer, ha mód és alkalom adódna. Nomeg egy kedves tulaj, aki némi sor/bor/pálinka ellenében a kezembe merné adni a gépét. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#10050) tbs válasza Novics (#10049) üzenetére


tbs
addikt

A katzeye bright a K100d-ben láthatóan világosabb a gyári üvegnél.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.