Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) hcs57 válasza Szten Márs (#1349) üzenetére


hcs57
őstag

Nem én hírdetem... de igazad van, elírta Jani, helyesen: manuális fókusz, autó blende..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1352) fradigy válasza Zozzant (#1342) üzenetére


fradigy
tag

csekkoltam, de csak K10-100-hoz talaltam/lattam.
jol tevedek h a K200Dnek mas meretu a kijelzoje ugye?

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1353) Szten Márs válasza fradigy (#1352) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

K10D/K100D: 2,5"
K20D/K200D: 2,7"

(#1354) fradigy válasza Szten Márs (#1353) üzenetére


fradigy
tag

akkor jol :)
szal a vateras GGS nem jo a k200dre.
devazz, 4100ft uuuuuuu az nemkispenz. es amilyen lama vagyok azt is forditva aplikalom majd :D:D:D

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1355) Zozzant válasza fradigy (#1354) üzenetére


Zozzant
addikt

bocs, nem olvastam teljesen vissza, de ugyan már mi az a 2 tized coll:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1356) ottkar


ottkar
addikt

Néha nehezen állom meg hogy le ne pisáljam magam.Azt találtam az egyik helyen hogy baja a Pentaxnak hogy nincs két módtárcsa. Annyi esze már nincs a reklamálónak hogy akkor hogyan lenne státus LCD.

(#1357) Szten Márs válasza ottkar (#1356) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Két MÓDtárcsa? :F Hát azt meg mi a fenének? Egyáltalán létezik olyan gép, amin van két módtárcsa? Szerintem nem... Nagy valószínűséggel amúgy vezérlőtárcsára gondolhatott és a K10D-ig meg K20D-ig nem jutott el :D

(#1358) BEE válasza Zozzant (#1355) üzenetére


BEE
addikt

Az kb fél centi !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1359) philoxenia válasza BEE (#1358) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Körbe-körbe alig negyed.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1360) sylas


sylas
tag

Melyik tölthető AA aksi jó még az eneloopon kívül?jaaa és IPC-1 töltőt érdemes használni az aksikhoz?vagy pl az eneloop aksija is megfelel leszámítva azt hogy csomó dolgot nem lehet vele alkalmazni mint pl az ipc-1el

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1361) :AMF: válasza sylas (#1360) üzenetére


:AMF:
senior tag

varta ready2use. ipc-1-ről meg majd nyilatkozik, akinek van.

(#1362) ottkar válasza sylas (#1360) üzenetére


ottkar
addikt

Azz Eneloop töltője nagyon gagyi két csatornás. Már hogyne volna érdemes az IPC-t használni, ennél jobb nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1363) hcs57 válasza :AMF: (#1361) üzenetére


hcs57
őstag

varta ready2use korrekt, ugyanazt tudja, mint az Sanyo Eneloop, vagy a GP Recyko...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1364) fradigy válasza sylas (#1360) üzenetére


fradigy
tag

en ilyet vettem/hasznalok, es meg vagyok elegedve vele nagyon. [200ft]
ugy szamoltam h 3x4 dbal elleszek koveren es boldogan.

ja es IGEN IPC-vel nagyon zsir kis toltolo. igen, 10e ft es uramatyam ennyi penzt, de siman megerte ugy erzem.

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1365) Allien válasza fradigy (#1364) üzenetére


Allien
veterán

Igen, ezt az akksit használom én is, többek közt, de van Ready2 is (csak az még nem került sorra). :DDD Az biztos, hogy van benne S(z)AFT!. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1366) doktor úr


doktor úr
tag

Pentax K200d-t vennék, egyelőre az alap 18-55-ös kit objektívvel és látom, hogy kétféle is forgalomban van (MK I és MK II). Egy-két weboldalon azt olvastam, hogy az újabb képe élesebb, van valakinek tapasztalata erről, illetve hol lehet kapni az új típussal szerelt kit-et?

(#1367) Szten Márs válasza doktor úr (#1366) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, az újabb kifejezetten jobb rajzolatú objektív. Hogy hol lehet kapni azzal kitben? Passz, de érdemes körbeérdeklődni a fotós üzleteket, hol milyen obival adják: edigital, optiform, digitcam, digifenykep, optiform, ami így hirtelen eszembe jut.

(#1368) hcs57 válasza doktor úr (#1366) üzenetére


hcs57
őstag

Tenno Fotó a Malomparkban? Itt nem nézted?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1369) doktor úr válasza hcs57 (#1368) üzenetére


doktor úr
tag

Ott drááááága... ma körbekérdezem a boltokat.

(#1370) hcs57 válasza doktor úr (#1369) üzenetére


hcs57
őstag

Pentaxos leszel?
Már van néhány PK-s obim:
- Pentax AF 50/1,4;
- Tamron 70-300/4-5,6 LD macro;
- Tamron 17-50/2,8;
- Tamron 90/2,8macro 1:1;
és a kit obi (Pentax 18-55)... :D

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1371) hcs57


hcs57
őstag

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1372) doktor úr válasza doktor úr (#1369) üzenetére


doktor úr
tag

Hát ez durva... 5 boltot kérdeztem meg valamilyen közvetlen üzenetküldő útján (MSN, Skype, chat), ebből 4 jelzett vissza, hogy látják a kérdésem, 1 válaszolt (MK I-es kitobit árulnak), 1 a türelmemet kérte 4 órán keresztül, 2 aztán le se tojt... most vonjak le következtetést? :F

(#1373) hcs57 válasza doktor úr (#1372) üzenetére


hcs57
őstag

Merre kérdezted?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1374) hcs57 válasza doktor úr (#1372) üzenetére


hcs57
őstag

A kit obi I. sem rossz, szivesen megmutatom, ha érdekel. (annyira nem rossz, hogy el sem tervezem adni.)

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1375) doktor úr válasza hcs57 (#1373) üzenetére


doktor úr
tag

Edigital, Digifénykép, Digitcam, Shopdigital meg mittudomén. Mindegy.

Ez a memórikártya elég gyors egy K200-ba? [link]

(#1376) Zozzant válasza doktor úr (#1375) üzenetére


Zozzant
addikt

Elég, a K200 amúgy sem tartozik a gyors gépek közé. De annak a híve vagyok hogy inkább több kicsi 1-1 vagy 2-2 GB-osak, akkor nem egyszerre tűnik el 4 GB:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1377) hcs57 válasza doktor úr (#1375) üzenetére


hcs57
őstag

Tökéletes.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1378) hcs57 válasza doktor úr (#1375) üzenetére


hcs57
őstag

K200D-t veszel? A K10D szerintem jobb..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1379) doktor úr válasza hcs57 (#1378) üzenetére


doktor úr
tag

Persze, hogy jobb, de nem lehet már kapni, K20-ra meg nincs pénzem. Használtat nem akarok venni (kell a számla). Viszont lehet, hogy inkább egy Sigma 17-70-et vennék hozzá. Jobb annyival a kitobinál, hogy megérje az árkülönbözetet?

(#1380) Allien válasza Zozzant (#1376) üzenetére


Allien
veterán

Kérdés, hogy milyen van még neki! :DDD Ugyanis, nekem pl van 2db 512-s, 3 db 1 gigás, 1db 2 gigás, és egy 8 gigás. Van, ahova KELL(het) az a 8 giggancs. ;) Főleg, ha nem akarok kártyacserével bajlódni, ugyanis eszmélettlen nehézkes kiszedni a vázból. :( Éppen ott tudnám elveszíteni, kártyacsere közepette, ha éppen eksün van, és az ember kapkod. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1381) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

Én is K200D-ben gondolkozom, egyelőre még nem tudtam eldönteti, hogy a 18-55mm és 50-200mm-es objektívvel csomagolt kitet vegyem-e meg, csábító, mert nem sokkal több, ha a két objektíves csomag, csak az a kérdés, hogy az 50-200mm-es objektív mennyire használható, ha "csak" ~30k-val hosszabb az ára.

Még egy kérdés, ha már itt vagyok, szerintetek a Dékán István féle könyvből mennyire lehet elsajátítani az alapvető ismereteket, illetve annál egy kicsit többet. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1382) hcs57 válasza doktor úr (#1379) üzenetére


hcs57
őstag

A Tamron 17-50-et jobbnak láttam. K10D már nincs? Pedig nekem úgy tünt, még akad néhol...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1383) Szten Márs válasza bnss (#1381) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A könyvről nem tudok nyilatkozni, az 50-200-as objektívről viszont igen: bőven megéri az árát, sőt többet is. Szóval vedd bátran duplaobis kitben. Ha engem kérdezel, ez lesz a jobb objektív a kettő közül.

(#1384) bnss válasza Szten Márs (#1383) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm az infót, akkor mindenképp a duplaobis kit lesz a befutó. A könyv részletkérdés. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1385) BEE válasza bnss (#1381) üzenetére


BEE
addikt

Az 50-200 nagyon jó, bőven megéri az árát.
Olvass vissza ugyanitt, volt már róla szó.

Dékán régi motoros, jó könyvei vannak, sokmindent én is onnan tudok,
de ezt az új könyvét nem ismerem még.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1386) bnss válasza BEE (#1385) üzenetére


bnss
veterán

Rendben, a kereső a barátom, pláne megerősített a döntésben. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1387) fradigy válasza bnss (#1386) üzenetére


fradigy
tag

en is duplasat vettem volna, ha lett volna abban a webshopban ahol a gepet vettem anno.
most (meg mindig) varom a 70-300as tamronom az edizsitaltol... :O

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1388) bnss válasza fradigy (#1387) üzenetére


bnss
veterán

Rendben, ez már biztos, hogy a duplaobis kit lesz.

---

Viszont még táskát nem sikerült választanom, legnagyobb probléma, hogy élőben nem valószín, hogy meg tudom nézni a táskákat. Szóba jött a hátizsák is... :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1389) fradigy válasza bnss (#1388) üzenetére


fradigy
tag

ooooooooooo a taaaaaska :C
annyit valogattam szinte beleorultem :))

ilyet vettem [slrc3]
ilyet akartam, de 24e, visszaleptem: [reporter]
ez meg pl hatizsak [trekker] de igazabol akkora a valasztek, h tenyleg bele lehet orulni :)

ja es van kulon topikja itt a ph-n en is ott hisztiztem :)

[ Szerkesztve ]

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1390) tbs válasza BEE (#1385) üzenetére


tbs
addikt

Dékán jó arc, de a két magánkiadású könyve, amit ismerek, eléggé felejthető. Szvsz.

(#1391) doktor úr válasza tbs (#1390) üzenetére


doktor úr
tag

Szerintem is. Röhögni fogtok, de szerintem az egyik legjobb könyv a fotózás alapjainak megtanulásához Roger Rössing Fényképezés Prakticával c. könyve :D Jó régi, nyilván csak az analógot tárgyalja, de alapos és színvonalas munka. Én abból tanultam :)
Persze vannak biztosan nagyon jó újak is.

(#1392) bnss válasza fradigy (#1389) üzenetére


bnss
veterán

Én is megnéztem már elég sokat webshopon keresztül, de így elég nehéz dönteni. Pedig kerestem táskás topicot, ezek szerint nem jól. :D

(#1393) Szten Márs: köszönöm, eszembe se jutott, hogy a táskák szóra keressek. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1393) Szten Márs válasza bnss (#1392) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#1394) Allien válasza tbs (#1390) üzenetére


Allien
veterán

Nem akartam én így fogalmazni, hogy jövök én ahoz. De, tényleg, szinte alig-alig jutottam új infóhoz, ahoz képest, hogy elötte neten olvasgattam, az itteni PH-s tanácsok alapján. Aztán, kaptam én is valami jó régi, még analóg időből egy könyvet, az többet segített. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1395) hcs57 válasza fradigy (#1389) üzenetére


hcs57
őstag

Attól talán ez is jobb lett volna: [nowa 4 AW]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1396) bnss


bnss
veterán

Nehezebb kérdés a milyen táskát, mint a milyen vázat/obit vegyek dilemma. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1397) fradigy válasza hcs57 (#1395) üzenetére


fradigy
tag

na a nowa pl az qurvrara nem teteszik, az alapbol ki volt zarva.
ez az slrc3 nagyon tetszik, van 1-2 erezheto hibaja, de hat na, izlesek pofonok papok es papnek :)

mondom, ha nem lennek zsugori allat, reportert veszek, de ez van aki hulye haljon meg :)

Bon3ss bezony, mondom en annyit gorcsoltem rajta h kar is. Megaztan te tapogatni sem tudod vaaaaaa sajnallak :):):)

ez az oldal nekem sokat segitett [taschen]

[ Szerkesztve ]

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1398) SSwift2


SSwift2
tag

Sziasztok!

Pentax bajonettes TAMRON AF 70-300mm F/4-5,6 Di LD Macro objektívet keresek használtan, lehetőleg garival, és hibátlan állapotban. Ajánlatokat a mail címemre várok, ami publikus.

[ Szerkesztve ]

(#1399) hcs57 válasza fradigy (#1397) üzenetére


hcs57
őstag

A neten nem jó ezt így nézegetni.. irány a bolt, ott belepróbálni, megfogdosni, s ha esetleg mégis máshol olcsóbb, akkor mondani, még gondolkodom..

Bár én megvettem helyben.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1400) bnss válasza fradigy (#1397) üzenetére


bnss
veterán

Muszáj lesz elmennem és megnézni élőben párat (vagy már a komplett gépet belepróbálni), így nem tudok dönteni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.