Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) bnss válasza Allien (#1498) üzenetére


bnss
veterán

Sorozatfelvétel így látatlanban nem fog problémát okozni, igazából nincs rá igényem. Belépőszinten, "tanuló" DSLR-ben nem lehet minden szolgáltatás tökéletes. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1502) kano válasza bnss (#1477) üzenetére


kano
nagyúr

Jesszusom Te is sportbíró vagy, akkor Te ismered a haveromat. :)
Eki?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1503) kano válasza philoxenia (#1492) üzenetére


kano
nagyúr

Ezzel az a probléma, hogy rendelgetni kell és bizonytalan a megjövetel(külföld).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1504) bnss válasza kano (#1502) üzenetére


bnss
veterán

Nem rémlik az "Eki" név, már ha arra gondoltál. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1505) riszter


riszter
senior tag

Sziasztok!

Ajánljatok már légyszi valami jó obit k200d-hez portréfotózáshoz, épületfotózáshoz! Valamit aminek szebb rajzolata van mint a 18-55 -ös I. kitobi! ;] Az se baj, ha 17mm-ről indul és nem kerül többe 60e-nél újonnan. De a használt is érdekel ha olcsóbb!
Pár hét után rájöttem, hogy nem érdekel a zoom obi meg a tele. Egyszerűen legyen gyönyörű rajzolata közelről akár még gyengébb fényviszonyok között is vaku nélkül...

:R

Vivere militare est

(#1506) Szten Márs válasza riszter (#1505) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Portrézáshoz igencsak más kell, mint épületfotózáshoz. És sajnos 60-ból a kitobinál jobbat aligha tudunk újonnan ajánlani, ez sajnos objektíves viszonylatban elég sovány összeg. :( Használt objektívek terén érdemes körülnézni, portréhoz 50mm körüli, vagy kissé hoszabb, nagy fényerejű manuális fixek remekek tudnak lenni. Egy 50mm F/1,8 elég könnyen beszerezhető szerintem, és olcsón. Újonnan meg kétségkívül ezt ajánlanám portréra: [link]
Épületfotóhoz eléggé tanácstalan vagyok mit lehetne elérhető áron ajánlani, ami így hirtelen eszembe jut az a Pentax 16-45 F/4-ese talán: [link], de épületfotóban nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#1507) riszter válasza Szten Márs (#1506) üzenetére


riszter
senior tag

Szia!

Uhh, köszönöm gyors válasz! Hát sajnos tartottam tőle hogy ezt fogod mondani! (sovány 60e) De most komolyan, nem akarok kiadni 100e-ket egyetlen új obiért. Tehát marad a használt piac.Amikor azt írod hogy új manuális, nagy fényerejű obi, akkor ilyenre gondolsz? "50mm-es új A F1.7"

Kérdezhetek butát? Mi az obiknál a: A, M, FA stb...? :R

Vivere militare est

(#1508) Szten Márs válasza riszter (#1507) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy új, manuális, ilyen amúgy is aligha van. Hanem azt, hogy használt, manuális. ;) Csupán az olcsó beszerezhetőség miatt, és mivel szerintem portrézásnál senki nem kapkod, hogy az AF megléte létfontosságú legyen.

Az 50mm-es F/1,7-es amúgy remekül hangzik eddig. De persze az 50mm-es és 50mm-es között is lesz különbség, ez speciel nem tudom milyen objektív, tudsz közelebbit mondani?

A, M? Ez érdkes, csak tippelni tudnék, de azt meg nem fogok. Ha megmutatod konkrétan miről van szó, többet tudok segíteni. Az FA a Pentax objektíveknél azon autófókuszos objektívek jelölése, ahol a blendeválasztás az objektívről is lehetséges. Az FA J jelzésűeknél már csak vázról lehetséges ez.

(Sajnos az objektívpiac egy ilyen dolog, ha az ember minőségi, új objektívet akar, akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni, nem nagyon lehet mást tenni)

[ Szerkesztve ]

(#1509) ottkar válasza riszter (#1507) üzenetére


ottkar
addikt

Az A optikáknál az apertúra jelölése is meg az automata manuál átkapcsolást is jelentheti. A M átkapcsolás régi optikáknál van. Újaknál az A a blendesor végén az automata házból vezérelt blendét jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#1510) BEE válasza riszter (#1507) üzenetére


BEE
addikt

Hát 60ezerből nem fogsz kapni ilyen objektívet újat, de talán egy használt
16-45/F4 kifogható.
A M FA stb Pentax obiknál azt jelenti, hogy milyen elektronika van benne.
Minél újabb, annál több az automata funkció.
M - teljesen manuális, a legrégibb kivitel
A - ha a blendegyűrűt A állásba tekered, a váz vezérli a blendét
FA - filmes gépre készült

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1511) kpista válasza riszter (#1505) üzenetére


kpista
tag

"valami jó obit k200d-hez portréfotózáshoz, épületfotózáshoz"

> Ha jó obit szeretnél, 60 ezerért újonnan semmit nem fogsz kapni. Hacsak valami 50-70 %-os akciót ki nem fogsz:-)

A portréra célszerű 1,4 és 2,8 közti fényerő, 70, 85, 105 mm gyutáv. Sokan az 50 mm-t is használják, ajánlják.
Az épületfotózáshoz pedig ennek az ellenkezője kell: nagylátó. Persze lehet telével is épületrészt fotózni, meg bármivel, ami van. Ott nagyobb a szabadság.

A Pentaxnak komoly kapható portré obijai vannak: a Ltd. 70/2,4, ill a Ltd. 77/1,8. Jó drágán a 60 ezredhez képest.

Nekem egy K85/1,8-asom van, ez a klasszikus portré objektív. Éppen eladó.

A gond ott lehet, alig felel meg a Te kívánalmaidnak:

- "valami jó obi" - Pentaxban a 85/1,8-ak nem sűrű darabok, sőt ritkák, tehát nem valami obi,
- "használt" - ez igaz rá, mert már régen nem gyártják, ám szinte újszerű állapotú,
- "nem kerül többe 60 ezernél" - 60 ezerből nem jön ki.

(#1512) fradigy válasza kano (#1503) üzenetére


fradigy
tag

edigitalban legalabb megerkezik.... 35 es 39 kozott nincs hudenagy res...
megerkezik? 3! hetetet vartam ra :) de megjott :)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1513) fradigy válasza Pocér (#1463) üzenetére


fradigy
tag

nemar, dpreview k200d tesztre nincs semmi reakcio?

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1514) hcs57 válasza fradigy (#1513) üzenetére


hcs57
őstag

Mit vársz tőlünk?
Jó gép, Pentax..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1515) Allien válasza fradigy (#1513) üzenetére


Allien
veterán

Sz*r teszt, elfelejtették magyarul is leírni! :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1516) BEE válasza Allien (#1515) üzenetére


BEE
addikt

Elég ha a képeket megnézzük ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1517) bnss válasza fradigy (#1513) üzenetére


bnss
veterán

De van, megerősített abban, hogy nekem Ő kell. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1518) biggamer


biggamer
veterán

:Y :Y :Y FIGYELEM !!! :Y :Y :Y

PHotóstalálkozó időpontja a Vasúttörténeti Parkban [link]
megrendezésre kerülő VIII. Közép-Európai Mozdonyfesztivál és IV. Nemzetközi Étkezőkocsi Találkozóra 2008. szeptember 14.-e ( vasárnap ).

" A gőzmozdony tökéletesítésében élenjáró, Stephenson-ra emlékezve idén szeptember 13-14-én nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a Közép-európai Mozdonyfesztivált a budapesti Vasúttörténeti Parkban.
A magyar mozdonyvezetők legjobbjai mellett Ausztria, Csehország, Szlovákia, Németország, Lengyelország és Szerbia legnagyobb gőzmozdonyait látjuk vendégül.
A mozdonytalálkozó során a méltóságteljes masinák felvonulásakor idén is megválasztja a több ezres közönség a felvonulás „Mozdonyszépét”, melyet tavaly a 424.009-es pályaszámú gőzmozdonyunk nyert el.
A gőzmozdonyfesztivált egy nagyszabású gasztronómiai eseménnyel kötjük össze: a IV. Nemzetközi Étkezőkocsi Találkozóval. A találkozóra eddig ismét több környező ország jelezte részvételi szándékát, mely szerint a nemzetek konyhái előreláthatólag 5 étkezőkocsival mutatkoznak be.
A Közép-Európai Mozdonyfesztivál és a Nemzetközi Étkezőkocsi Találkozó a Park életében minden évben a legrangosabb és a legtöbb látogatót számláló saját esemény.
Tavaly több, mint 8000 ember volt kíváncsi erre a különleges eseményre. Biztosak vagyunk abban, hogy ebben az évben még több látogató érkezik az egész ország területéről, minden korosztály képviseletében.
A történelmi gőzmozdonyok versenye az elmúlt évek tapasztalatai alapján egyedi és különleges szabadtéri programot jelent Budapest kulturális életében."

Belépőjegy árak:
Gyermek, nyugdíjas: 600 Ft
Felnőtt: 1 200 Ft
Családi (2 gyermek+2 felnőtt): 2 400 Ft

Belépőjegyeket elővételben a MÁV Nosztalgia Jegyirodában (Budapest, Nyugati pályaudvar 10-es vágánya mellett) lehet váltani, vagy a Vasúttörténeti Parkban (1142 Budapest, Tatai út 95). "

Eddigi jelentkezők :
BEE
Terapeuta
biggamer

Jelentkezni lehet itt : [link] vagy Privátban.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk. :K

biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1519) BiriBum válasza biggamer (#1518) üzenetére


BiriBum
őstag

A vicc az egészben, hogy a szlovák, szerb, de még az osztrák gőzmozdonyok között is a sajátjainkat fogjuk viszontlátni erre az időre :(

[ Szerkesztve ]

(#1520) Allien


Allien
veterán

Amúgy, vissza térve az alap obira, 18-55 II-shez. Vannak fent képek a lensbuyersguide.com oldalán. Az első sorozat K20D, de alatta van K200D-vel készültek is. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1521) bnss válasza Allien (#1520) üzenetére


bnss
veterán

Csak azt nem értem, hogy miért különböző formátumokba mentették a képeket. Szvsz úgy lenne értelme, ha mindkét géppel azonos formátumba mentették volna. Viszont össze lehet hasonlítani a sima 18-55-ös obival.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1522) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Első DSLR gépem lenne,jó ötlet ez a gép?:)

Pentax K200D kit (18-55mm objektívvel) 120k

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#1523) philoxenia válasza Chapel (#1522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezért az árért a legjobb vétel szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1524) bnss válasza Chapel (#1522) üzenetére


bnss
veterán

Én is első DSLR-nek tervezem ezt a gépet, csak még az objektív kérdés nyitott. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1525) kano válasza bnss (#1524) üzenetére


kano
nagyúr

Az a baj, hogy ha nincs lényegesen több pénzed akkor eldőlt a dolog. Ha van még +200k-d akkor vehetsz a kitobinál lényegesen jobbat is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1526) BEE válasza Chapel (#1522) üzenetére


BEE
addikt

Ha belefér a keretbe, jobban jársz a dupla kittel. [link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1527) BiriBum válasza kano (#1525) üzenetére


BiriBum
őstag

A kitobit kéretik nem fikázni, mert jó, főleg arra, amire való, nagylátóban fotózni. Kitobi +fix 50/1.8 (akár régi manuál fókuszos) + pentax kis telezoom, vagy Tamron 70-300, ezek a 200-as vázzal együtt kijönnek 190k körül és a szett amatőr célokra több, mint megfelelő.
Fel lehet építeni egy jó rendszert szinte "fillérekért" régi jó fényerejű lencsékkel is (kit +50 +135 +200), ezekkel is nagyot lehet alkotni.
Esetleg váz+utazózoom (pl Tamron 28-200) viszonylag tűrhető képminőséggel, kompromisszumokkal (160k).

[ Szerkesztve ]

(#1528) bnss válasza kano (#1525) üzenetére


bnss
veterán

Egyelőre maradok dupla obis kitnél, a pénz beszél, sajnos.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1529) kano válasza BiriBum (#1527) üzenetére


kano
nagyúr

Na most, ha értelmezted a szöveget akkor éppen, hogy nem fikáztam a kitobit. :U
De ugye, ha volna az embernek +200k-ja akkor azért lényegesen jobb obikat lehetne vásárolni mint a kitobi. Nekem most egy Sigma 18-200-am van és az is tökéletes nekem.
De azért tervezem majd 1-2 jobb obi vételét.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1530) sylas


sylas
tag

Érdeklődnék hogy a pentax kitobija elvileg Ies generációs (k200d)
mekkora a különbség a IIes el szemben?csak mert úgy hallottam hogy a IIest a k20dhez lehet kapni ritka a k200dhez
hol lehet kapni IIes kitobival?
keresgéltem neten de nem lehet eldönten ihogy tényleg II-est adnak hozzá

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1531) bnss válasza sylas (#1530) üzenetére


bnss
veterán

Kereső csodákra képes. ;)

Itt vagy itt kapható, utóbbinál - ha minden igaz - a mai naptól csak II-es 18-55-ös kitobival árulják a K200D-t.

Hívd fel őket, vagy a rendelésnél írd oda, hogy _csak_ II-es obival együtt kéred, különben nem áll az alku.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1532) jeni


jeni
félisten

Szia
Mennyire stabilak az obik? :F :F

Találtam egyett II.verzióból aki cserélné az I.-re +rá kér 15e.Ft-ot de garit nem ad rá. :U :U :U

Venni vagy nem venni ez itt a kérdés? :F :F :F

(#1533) Szten Márs válasza jeni (#1532) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Stabilak? :F
Mi az, hogy stabilak?
Amúgy BEE írta, hogy bár optikailag jobb lesz, mechanikailag nem, nem tudom megéri-e így a +15 ezret.
Meg kérdés, hogy mennyire érzed most hátrányát az obidnak, miben kéne több és jobb?

A legegyszerűbb az lenne, ha kipróbálhatnád a kettes változatot, összehasonlítanád a te egyeseddel és akkor látnád, hogy neked megéri-e cserélni.

(#1534) jeni válasza Szten Márs (#1533) üzenetére


jeni
félisten

még annyit,hogy ad hozzá Hoya szüröket

stabilnak a tartósságát értem.mennyire időt álló,hogy nem romlik el?

én a lehetőségre gondoltam egy jobbra cserélni kevéske összeg ráköltéssel

[ Szerkesztve ]

(#1535) sylas válasza bnss (#1531) üzenetére


sylas
tag

aha köszi
és mekkora különbség van az Ies és a IIes kitobik között?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1536) Szten Márs válasza sylas (#1535) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Olvastad a linket, amit neked linkeltek? :U

Leírom mi is volt benne: "Igen, a II.-es kiskitobi középen durván jobban rajzol a réginél, de a szélén csak kicsivel jobb."
Ezen túl pár hsz-el feljebb és pár perccel ezelőtt én ezt írtam:
"bár optikailag jobb lesz, mechanikailag nem"

jeni:
Jobb ötletem nincs, mint amit írtam, a közvetlen összehasonlítás, ha van az eladónál erre módod.

(#1537) sylas válasza Szten Márs (#1536) üzenetére


sylas
tag

bocsi en molvastam akkor de már megvan és thx
felhívtam ezt a balut[link]
azt mondta hogy a 200ashoz csak az Ies kitobi van

most ha azt számoljuk ha nekem felkell mennem pestre(de lehet ismerős elvisz mert szokott járni akkor megúszom a jegy árát)akkor 10esel olcsóbban megvan

de pl fotomarket ,pcland 150lenne de IIes kitobival
de lehet bemegyek itt fotós üzletbe mert elvileg a webshop a fotomarket náluk és megkérdem a dolgokat

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1538) hcs57 válasza Szten Márs (#1536) üzenetére


hcs57
őstag

S az nem lehetséges, hogy az elején stabilabb obik jöttek ki (kissebb szórás), s az szebb képet adott, most meg már jön a széria, s már kb ugyanaz mint a régi?

A konstrukcióban pedig nincs akkora változás, hogy ez ennyire indokolt legyen.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1539) Mercutio_ válasza hcs57 (#1538) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól emlékszem bekerült +1 lencse, aztán, hogy az dob-e és mennyit a képminőségen nem tudom, de 10MPX-hez már kevés volt az I-es obi azt én is éreztem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1540) philoxenia válasza Mercutio_ (#1539) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyobb méretű képeket használva, ha szinte az összes pixel használható lenne, a kitobi /I.-es/ csak extrém erős fénynél, vagy tökéletesen eltalált fókusszal képes kiszolgálni a K10D szenzorát, ami ua. mint a K200D-é. Ezt főleg tájképeknél venni észre, ahol néha pixelszintre kellene esetleg vágni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1541) Szten Márs válasza philoxenia (#1540) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mi köze van az erős fénynek, pláne az extrém erősnek, ahol már diffrakcióig kell rekeszelni ahhoz, hogy minden pixel használható, vagy sem? :F

(#1542) philoxenia válasza Szten Márs (#1541) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem bírtam feltölteni azt a képet, amit szerettem volna, de sokszor van távoli részleteknél, hogy elmosódnak, nem elég részletesek.Közelebbi tárgyakról nyilván erősebb/több fény jut az érzékelőre az obin keresztül. A kellő rekeszeléshez eleve kell a fény, a bemozdulásmentességhez.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1543) Szten Márs válasza philoxenia (#1542) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért kéne? Létezik állvány :P

(#1544) philoxenia válasza Szten Márs (#1543) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg persze fagyasztóspray is, de ha a téma mégis mozog? :P /Galilei/
Egyébként ne mondja nekem senki, hogy az állvány mindenre megoldás. Egy határon túl, a lencse fényereje, felbontóképessége döntő, távcsöveknél nagyon látszik ez. Persze a keresőben is.
mod: igazából, bizonyos távolság fölött nincs pixelszintű élesség a kitobinál tapasztalatom szerint legalábbis. Persze kilométerekre gondolok.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1545) Szten Márs válasza philoxenia (#1544) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem mondtam, hogy mozgó témához. Sok mindenre nem megoldás az állvány, a feloldóképesség sem lesz jobb tőle, ez elég természetes. Szerintem kissé elbeszélünk egymás mellett. Vagy inkább nagyon. :)

(#1546) Allien válasza Szten Márs (#1543) üzenetére


Allien
veterán

Az igaz, hogy a Badacsony nem ugrott arrébb, amikor fotóztam. ;) De, azért nem ilyen egyszerű. Ott is voltak mozgó dolgok, emberek, és nehéz volt így is panorámát csinálni, ahol mondjuk minden látszik, tehát a szigligeti vár is, meg a Badacsony is, és a várban az emberek is. :DDD Persze, jobb lenne egy fényerős obi, de most ez van. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1547) philoxenia válasza Szten Márs (#1545) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te alig fotózol a kitobival, mi viszont póri népek :D rá vagyunk kényszerülve, mert nincs fényerős fixünk..... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1548) Szten Márs válasza philoxenia (#1547) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Háthallod, ez az 50-es fix egy, a práter utcaiak által kiselejtezett Kobo masinán volt, ugyanúgy, mint a 28-as (amit amúgy nem használok), szóval némi mákom volt velük :DDD

(#1549) philoxenia válasza Szten Márs (#1548) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pösten kő lakni az ilyenhö..... :D A faluban még komolyabb fényképezőgép is kevés lehet, még fényképész sem volt.
mod: A 28-as pedig pont jó alap tájképekhez....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1550) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Újramentve a képet, fel bírtam tölteni, remélem a lényeg még így is látszik.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.