Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) fradigy


fradigy
tag

sziasztok,
nem tudjatok k200dhoz hol lehet venni 2,7es vedofoliat?
mondtak ed-ben h vagjak le a 3asbol, haaat, vagy az tenyleg 1xu muvelet?
thx

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1302) adik válasza fradigy (#1301) üzenetére


adik
őstag

Igen, de tényleg éles olló, vagy sniccer (szike...) kell hozzá... Nekem is így van, igaz én 3" vs 2,5" felállásban nyomom (így a kijelző körüli haszontalan részt is takarom)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1303) fradigy válasza adik (#1302) üzenetére


fradigy
tag

eles szike akad,
koszi akkor 1el beprobalom

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1304) SeatZola


SeatZola
őstag

Nagyon vacillálok egy Pentax 16-45 f4 és a Sigma 17-70 f2.8-4.5 között mindegyik kb 60k-ban megállna. A Sigma kezdő fényereje nagyon szimpi a Pentaxnak meg a kezdő látószöge...Szerintetek?

Rappi

(#1305) Szten Márs válasza SeatZola (#1304) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tökmás a két lencse, tök más felhasználásra és igényekre tervezve, szóval az igényeid döntenek, ebben aligha lehetünk okosak.
Kell a Sigma fényereje és makrója? Mennyire zavar a CA, ami a Pentaxnál elég szépen megvan? Mennyit számít az az 1mm? Tudom ilyen lent már minden mm sokat jelent, azonban mégsem ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1306) SeatZola válasza Szten Márs (#1305) üzenetére


SeatZola
őstag

Tudom, hogy tök más a két lencse, de mivel még nagyon zöldfülü vagyok ezért vívódok. Mint pár topicban írtam már, elsősorban tájfotózás a kedvencem. Jelenleg van egy Sigma 18-200-am, amit a géppel vettem, mert kellett valami gyorsan. Nem rossz lencse, az árát szerintem megéri, nagyon kényelmes, hogy nem kell obit cserélgetni, de nekem jobban tetszene ez a fókusztáv 2 db-ban. Nem fogok tudni és nem is akarok többszázezerért obikat venni. A leendő 2-3 obimat szeretném mindenre használni, Tájfotók, család, utazás, stb stb. Nem vagyok és nem is leszek profi fotós, csak szeretek fotózni. Igazából egy ilyen 16-17-18-tól 45-50-ig obi meg egy 50-55-től 200-250-300 környéke lenne a cél. Egyébként még a 18-55 II kitobi is érdekes lehet, mert sokan dícsérik, közel partiban van állítólag a 16-45-el. És ugye 1/2 vagy 1/3 áron.
Az az 1 mm pedig rohadtúl sok tud lenni, főleg ha 2mm!!!:
[link]

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#1307) adik válasza Szten Márs (#1305) üzenetére


adik
őstag

azonban mégsem ég és föld a különbség.

Aláírom. Amikor a keresőben megláttam, hogy mennyivel nagyobb a 17-70 látószöge a 18-55-énél, komoly dilemmába estem, hogy betojkeszoljak, vagy inkább könnyekre fakadjak. (Könnyekre fakadtam, nem szeretek gatyát mosni.)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1308) Szten Márs válasza SeatZola (#1306) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezen a linken nem tudom mit kéne néznem. Mindenesetre a látószög kiszámítható a gyújtótávolságból.
Látószög = 2*arc tan (d/2f), ahol is a látószög az átlós látószöget jelöli, f a gyújtótávolságot, d pedig a szenzor átmérőjét. A szög fokban a gyújtótávolság és szenzorátmérő miliméterben értendő.
A K10D ugye egy 23,6mm x 15,8mm-es szenzort kapott, így az átmérője 28,4mm.
Így a látószögek a különböző gyújtótávolságoknál:
18mm: 76,54 fok
17mm: 79,74 fok
16mm: 83,18 fok.

Szóval 18 és 17mm között 3,2 fok van, 17 és 16mm között pedig 3,44 fok. Ez te döntöd el, hogy 80 fok körüli látósögeknél mennyire "rohadtul sok", szerintem nem az.
Ezen kívül vedd figyelembe azt, hogy a gyújtótávolságok nem teljesen pontos adatok egy 16m-es gyújtótávú objektív nem 16,0000000... mm gyújtótávolsággal rendelkezik, hanem kerekített értékek vannak feltüntetve. És a kerekítés függvényében ezek a látószög-különbségek változhatnak - ilyen alacsony gyújtótávolság értékeken pedig arányaiban lényeges változással lehet számolni.

Mindenesetre egy-egy teszt a két objektívről:
Sigma 17-70: [link]
Pentax 16-45: [link]

(#1309) BEE válasza Szten Márs (#1308) üzenetére


BEE
addikt

A két obi közötti igazi különbség nem a látószögben van, hanem a kivitelben.
A 16-45-öt a Pentax "középkategóriásnak" készítette, csak mostanában
csúszott lejjebb az ára mivel megjöttek a márkán belüli versenytársak.
A Sigma meg mindig is "alsókategóriásként" árulta a 17-70-et.
Ehhez hozzájön még a híresen nagy gyártási szórás is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1310) tbs válasza Szten Márs (#1308) üzenetére


tbs
addikt

Biztosíthatlak róla, hogy 18-16 viszonylatban tényleg ég és föld... De egymás után kukkantani 17-be, majd 16-ba is elég meggyőző ám. :K

Rég jártál felénk, akkor biztos emlékeznél rá. :DDD

(#1311) Szten Márs válasza tbs (#1310) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, repül a idő :DDD
De egyébként én igencsak ritkán használom az ilyen széles látószögeket, ritkán van 24mm alatt az objektívem, lehet ezért nem annyira érdekel az a plusz pár fok.

(#1312) tbs válasza Szten Márs (#1311) üzenetére


tbs
addikt

:K Nálam a 16-50 a két végállásban szokott szerepelni. Vagy nagylátó, vagy lábzúm. :DDD

Emberek környékén a nagylátó jó tud lenni: beledob az események sűrűjébe. :K

(#1313) Mercutio_ válasza SeatZola (#1306) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz attól függ milyen gyakran kell majd obit cserélned a fotózási szokásaidból eredően.
Én annó gyakran koppanásig tekertem a kitobit és mindíg azt éreztem, hogy hiányzik még egy kis gyutáv a végén, ezért és a barátságosabb fényerőértékek miatt lett Sigma 17-70 :K Emellé egy 70-300, vagy 55-300 nálam általában elég is lesz (és persze egy makró :D )
De láttam már olyan márkatársat, akinek a 12-24, 28-70/2.8, 70-200/2.8 az ideális összeállítás ;)
A 18-200-at egy daraig mindenképpen tartsd meg szerintem, mert túristaobinak biztos a legpraktikusabb, főleg, ha családdal vagy és nincs türelmük arra várni, hogy obit cserélgetsz :DDD

Ha esetleg valakit érdekel lehet, hogy eladó lesz a Pentax A 50/1.7-es obim :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1314) fradigy


fradigy
tag

grrrr haraxom az edigitalra, multhet kozepen megrendeltem a 70-300as tamront, es sehol semmi... most bohockodhatok a szigeten a kitobival :(

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1315) ottkar válasza fradigy (#1314) üzenetére


ottkar
addikt

Az bármelyik boltban előfordul hogy nincs raktáron és amíg nem kapnak nem is tudnak adni.

(#1316) adik válasza fradigy (#1314) üzenetére


adik
őstag

Mútkor - hozzáteszem, nem Edigital - olyat mondtak, h nem próbálhatom ki kókuszhibára. Megvettem, nem müxik megfelelően, megy garba a fenébe. Egyébként hiánycikk most sajnos nagyon, mindenhol.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1317) fradigy válasza adik (#1316) üzenetére


fradigy
tag

pedignekemnagyonkell :)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1318) philoxenia válasza adik (#1316) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Használtat kell venni.... :D Megbízható vevőtől.. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1319) ottkar válasza fradigy (#1317) üzenetére


ottkar
addikt

Meg kell néznia Vaterán van e.

(#1320) BEE válasza adik (#1316) üzenetére


BEE
addikt

[link]
Aszongya van neki.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1321) adik válasza BEE (#1320) üzenetére


adik
őstag

És még ha nem is kimagasló, de azért egész jó áron. Nem szóltam :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1322) BiriBum


BiriBum
őstag

Ebből az objektívből két verzió létezik? A hivatalos oldalon műanyag a bajonett. Ehhez képest enyémen fém bajonett van és kicsit más a design... :F

Amúgy egyet nem értek, hogy pl. Németországban miért lehet ezt az optikát 110€-ért megkapni, az USA árakról ne is beszéljünk.

(#1323) BEE válasza BiriBum (#1322) üzenetére


BEE
addikt

Kétféle van, a gyári oldalon még a régi képe van fent,
de már mindenhol az újabbat árulják.
Ráncfelvarrás volt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1324) BiriBum válasza BEE (#1323) üzenetére


BiriBum
őstag

Köszi, értem...
Nem rossz optika, a 46k mégis kicsit necces érte.

(#1325) ottkar


ottkar
addikt

[link]

Ekkortól nevezik az Asahi gépét Pentaxnak. Diiiizáááájn!

(#1326) SeatZola


SeatZola
őstag

Ha valakit esetleg érdekel feldobtam a Sigma 18-200-at.[link]

Rappi

(#1327) Mercutio_ válasza SeatZola (#1326) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cserébe HW esetleg?:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1328) SeatZola válasza Mercutio_ (#1327) üzenetére


SeatZola
őstag

Csak kp vagy obi érdekelne, de obi drágább is. Pl. P 16-45 f4, Sigma 18-50 f2.8, Sigma 17-70 f2,8.4,5 stb.

Rappi

(#1329) Mercutio_ válasza SeatZola (#1328) üzenetére


Mercutio_
félisten

17-70 van, de nem tudsz annyit fizetni, hogy elcseréljem :DDD
Juteszembe: K10D topicba linkelt képek hogy tetszenek?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1330) SeatZola válasza Mercutio_ (#1329) üzenetére


SeatZola
őstag

Van köztük néhány nekem nagyon tetsző is. Gondold meg a 17-70-et...

Rappi

(#1331) Mercutio_ válasza SeatZola (#1330) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amennyiért meggondolnám, annyiért neked nem érné meg ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1332) fradigy válasza BEE (#1320) üzenetére


fradigy
tag

hat. mostmar mind1, lejart a Sziget, vegigszenvedtem a kitobival...
durva volt h mindenki cannonikonnal kattogott, egesz feszt alatt ugy 3 Pentaxost lattam, majdnem odaszaladtam az 1ikhez h veeeeeeeeegre :)

btw nem tudja valaki hogy kell koncertet fenykepezni, milyen beallitasokkal? iszonyatsokat kinlodtam :):):)

ja es most jott level edigitol, h varhato erkezes 08-26...

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1333) sylas válasza fradigy (#1332) üzenetére


sylas
tag

én is repnapon csak canon meg nikon de leginkább canon-t láttam
pentaxot 1-2-t
azt nem bírtam hogy canon gépet messziről kilehet szúrni nagy név felirat a gépen és a vállszíjon
pentax sokkal visszafogodtabb

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1334) tbs válasza fradigy (#1332) üzenetére


tbs
addikt

Koncert..? Maxi. iso, "rövid" záridő, no vaku (vagy hátsóredőny-szinkron), de passz. Koncerten, fellépőket még sohasem, csak közönséget fényképeztem... :B

(#1335) fradigy válasza tbs (#1334) üzenetére


fradigy
tag

hat majd meg kov szigetig kiserletezek :D

btw, lcdvedofolia.... vettem egyet 480ftert, kb 4 nap alatt le is esett... van ebbol valami ajanlott marka/minoseg?

vagy lattam nagyobb gepeken h van ilyen muanyag vedo amit rakattintanak... pentaxnak nincs valami ilyen megoldasa esetleg?

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1336) philoxenia válasza fradigy (#1335) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legjobb fóliákat a Brando gyártja, de, hogy érdemes-e ? .... Mit csinálsz az LCD-vel, ami árt neki?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1337) fradigy válasza philoxenia (#1336) üzenetére


fradigy
tag

karcolom :)
erted, nem gyemantal tagelem, de hat akkor is, hasznalatban karcolodik...
pl gpsemen, ugy nez ki a folia, h elgondolkodtato, h mi lenne most a kijelzovel ha nem vedi a gyari folia...

feltem na :)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1338) philoxenia válasza fradigy (#1337) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De a PDA-n van értelme, mert rendeltetésszerűen csikargatod a pennel, itt nemigen érsz hozzá éles tárggyal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1339) Szten Márs válasza fradigy (#1335) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én az edigitalban vettem, hónapok óta tart. 3 darab van egy csomagban, azt hiszem, de a márkáját most meg nem mondom. Én is egyetértek a fóliázással, ártani nem árt, viszont alkalom adtán hasznos lehet, főleg hosszú távon.

(#1340) adik válasza Szten Márs (#1339) üzenetére


adik
őstag

Az Edigitalban nem a 3 db egy csomagbant kell venni, hanem a 490 ft-os noname fóliát. Naggyon nem látszik,h ogy rajta van, és kemény, merev valami. Nekem az van, majd egy év alatt mostanában tettem fel a másodikat.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1341) Szten Márs válasza adik (#1340) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

AZ enyémmel is megvagyok elégedve teljesen. De akkor a lényeg, hogy az edigitalnál valamit :D

(#1342) Zozzant válasza fradigy (#1335) üzenetére


Zozzant
addikt

Nekem GGS kemény lcd védőm van, vaterán fennt, igaz nem 400 forint de fasza is.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1343) SeatZola


SeatZola
őstag

Tudtok esetleg eladó smc-Pentax-A 28mm/f2.8 és smc-Pentax-A 50mm/f1.7 obikat? Szeretnék venni...

Rappi

(#1344) sylas


sylas
tag

Érdekes pixinfon nézem hogy k200d keresője "Kereső van (pentatükrös)"
a hivatalos magyar oldalon
Típus Rögzített, öntött penta-prizma típus
Mattüveg Natural-Bright-Matte II mattüveg

k10d hez is ezt írják
Típus Pentaprizmás típus
Mattüveg Natural-Bright-Matte II mattüveg

elírták nem kicsit a hivatalos oldalon
most megnézem az angol nyelvűn

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1345) sylas válasza sylas (#1344) üzenetére


sylas
tag

angol oldalon jol írják
Type Fixed molded penta-mirror type
Focusing screen Natural-Bright-Matte II focusing screen

hehe itthon elnézték és a hivatalos oldalon

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#1346) hcs57 válasza SeatZola (#1343) üzenetére


hcs57
őstag

[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1347) ottkar válasza hcs57 (#1346) üzenetére


ottkar
addikt

"Gyengébbek kedvéért: OBJETÍV-et árulok, nem K10D-t"

:Y

(#1348) hcs57 válasza ottkar (#1347) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, tudom, itt egy fórumtárs, pedig Pentax A 50/1,7 objektívet keres... gondoltam összehozlak benneteket.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1349) Szten Márs válasza hcs57 (#1348) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"manuális AF"

Hát az meg milyen? :F Manuális autofókusz? :F

(#1350) fradigy válasza adik (#1340) üzenetére


fradigy
tag

na latod, olyat vettem en is, 490 es 4 nap alatt lejott :)
az az amin van az a papir h mi az amit elotte kell levenni es mi az amit utanna, nem?
kezdem azt gondolni h en tettem fel szarul a foliat.... :)

merev kemeny valami???? hmmm kezdem NAGYON azt gyanitani h en nemjo oldalat tettem fel a folianak... en vekony soft valamire emlexem, de semmikeppen sem kemenyre :D

GGS valamit meg csekkolom. de nekem meg mindig az a bajom, h lattam iparinikonok hatan ilyen rakattinthato muanyag izet, ami nagyonszinpatikus volt :)

[ Szerkesztve ]

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.