Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) philoxenia válasza bnss (#1400) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fotomarket-nek van Pécsett is üzlete.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1402) bnss válasza philoxenia (#1401) üzenetére


bnss
veterán

Igen, néztem már, benézek majd. Lowepro táskákkal szemezek, a hátizsákra nincs ennyi pénzem, pedig elég szimpatikusak.

Esetleg Hama Defender széria. A bőség zavara...

(#1403) philoxenia: nem is beszélve arról, ha nyár van, elég rendesen melegít. Az a legkevesebb, ha a nyakamban lóg... :D

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1403) philoxenia válasza bnss (#1402) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hátizsákkal az a baj, hogy nehezebb belőle előkapni a gépet, tehát "akcióban" a nyakadban lóg a gép+obi, ami órák múlva méretesebb telével elég fárasztó tud lenni. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1404) fradigy válasza philoxenia (#1403) üzenetére


fradigy
tag

vannnak ezek az 1vallas cuccok, azok faszak, mert elorerantod, es huzod kifele...
de mit magyarazok, neked is olyanod van ha jol emlex :)

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1405) philoxenia válasza fradigy (#1404) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olyanom van, de az mégsem olyan jól pakolható mint egy táska, mert obicserénél már nem ad olyan asztalszerű támasztékot. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1406) bnss válasza philoxenia (#1405) üzenetére


bnss
veterán

Itt néztem ki felülről a második táskát, egész pofásnak néz ki, és ami fontos, hogy van rajta sok tárolórekesz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1407) philoxenia válasza bnss (#1406) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ugyanott a Pro5 nagyobb belső méretű...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1408) bnss válasza philoxenia (#1407) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, én okos nem néztem tüzetesebben meg az oldalt. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1409) Zozzant válasza fradigy (#1397) üzenetére


Zozzant
addikt

hű ez fasza oldal, köszi! :K

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1410) Zozzant válasza bnss (#1406) üzenetére


Zozzant
addikt

Nekem system2 van, de mivel már van 4 obim + vaku és egyebek így irdatlan kicsi lett, a k10d-n az 50-200 +2 obi fér el benne max. cipőkanállal, így válogatnom kell mit hova viszek, úgyhogy én nowa5 alá már nem fogom adni méretben. De az tény hogy a tamracban irdatlan sok kis cipzáras rekesz meg egyéb rekesz van meg eldugott rekesz meg átlátszó meg rekesz a rekeszben...:) de komolyan ezek nem kellenek.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1411) bnss válasza Zozzant (#1410) üzenetére


bnss
veterán

Mindenképp élőben nézegetek táskát, mondjuk van benne valami, hogy igazából felesleges ennyi kis rekesz. Mondjuk a Nova 4AW is megtetszett a német oldalon található képek alapján.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1412) fradigy


fradigy
tag

meg jott a tamronooooom
ma megyek atveszem
:DD :DD :DD :DD :DD :DD

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it ;-)

(#1413) hcs57 válasza fradigy (#1412) üzenetére


hcs57
őstag

Jó fotózást vele.. :D Nekem az elődje van, szépen rajzol, de hajlamos CA-zni..

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1414) philoxenia válasza hcs57 (#1413) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem pont az teszi szerethetővé. :D Olyan egyedi a képe. :K Persze én is az ára miatt vettem ezt, de a súlyán kívül nincs bajom vele. Mondjuk amiben még lehetne jobb, az a kitobihoz hasonló kialakítás lenne, hogy auto módban is bele lehessen tekerni a fókuszba kézzel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1415) bnss válasza hcs57 (#1413) üzenetére


bnss
veterán

Tudom menjek a búsba, de mi az a CA? :R

szerk.: már rájöttem.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1416) kpista válasza bnss (#1415) üzenetére


kpista
tag

Majd hcs57 leírja, addig is tanulmányozd:

http://www.mimi.hu/foto/kromatikus_aberracio.html

(#1417) bnss válasza kpista (#1416) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm a linket, közben már kiderítettem. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1418) philoxenia válasza bnss (#1417) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az átlagosan használt méretekben nemigen találkozol vele a képeken. A leméretezés eltünteti, ha plakátot készítenél, akkor javítani kell. :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1419) bnss válasza philoxenia (#1418) üzenetére


bnss
veterán

Plakátot egyelőre nem tervezek készíteni. Megint okosabb lettem valamivel - köszi -, legalább kezdenek összeállni az alapok a kis buksimban. :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1420) philoxenia válasza bnss (#1419) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt találsz pár könyvet.... :)

A Sevcsik-Hefelle alapmű, de jelenleg nem kapható antikváriumokban sem. :( Itt viszont elolvashatod. :K

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1421) bnss válasza philoxenia (#1420) üzenetére


bnss
veterán

Kerestem én is régi fotós könyvet, de nincs szerencsém. A linket megköszönöm, sorra fog kerülni. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1422) Pocér


Pocér
csendes tag

Sziasztok!
Pentax K200D tulajdonos vagyok. Keresek 1:1-es új makroobjektívet megfizethető áron ( közelebb az ötvenhez, mint a százhoz ). Ezt találtam: Sigma Pentax 50/2.8 EX AF macro. Ár 63.900,-Ft. Van valakinek ezzel kapcsolatosan tapasztalata, véleménye?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1423) philoxenia válasza Pocér (#1422) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Őt keresd esetleg.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1424) hcs57 válasza philoxenia (#1414) üzenetére


hcs57
őstag

Az már más ár kategória.. a Pentax csinál olyat, de nem ennyiért.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1425) philoxenia válasza hcs57 (#1424) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudom, hogy más ár, azért nem olyat vettem.... :U De hosszú távon... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1426) hcs57 válasza philoxenia (#1425) üzenetére


hcs57
őstag

Magam is tervezek egy tele minőségi cserét... de ez (Tamron 70-300) elég olcsó volt ahhoz, hogy még maradjon.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1427) hcs57 válasza Pocér (#1422) üzenetére


hcs57
őstag

Ha jól emlékszem, az 1:1 nagyításhoz nagyon közel kell tenni a frontlencsét.. s ez nem előny.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1428) ottkar válasza hcs57 (#1427) üzenetére


ottkar
addikt

A rövidebb gyújtótávolságú makróoptikáknak a közelpontja lényegesen kisebb mint a hosszabb gyújtótávolságúaké. Viszont az utóbbiak lényegesen drágábbak. Én is azért vettem 50-est mert leárazva 64-ért megkaptam.

(#1429) hcs57 válasza ottkar (#1428) üzenetére


hcs57
őstag

Az általad leírtak miatt vettem Tamron 90/2,8 makrót... néha ehhez is hozzá lehet jutni ennyiért. Sőt az USA-ban kb 400$, 6 év garral.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1430) hcs57 válasza Pocér (#1422) üzenetére


hcs57
őstag

[link] itt hirdetnek makró obit jó áron...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1431) ottkar válasza hcs57 (#1430) üzenetére


ottkar
addikt

Nem vagyok meggyőződve hogy ez 1:1-es makró és manuál az biztos 50-ért drága.

(#1432) Zozzant válasza ottkar (#1431) üzenetére


Zozzant
addikt

Én utána is néztem, 1:2-esek.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1433) Mercutio_ válasza ottkar (#1431) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a kereslet-kínálat dönti el :DDD
Azzal a 100-as obival jól lehet nagyobb, de izgága dolgokat makrózni, amit egy előtéttel, vagy 50-es fix+közgyűrűvel esélytelen, mert bele kell(ene) tolnod az alany összetettszemébe:), hogy éles legyen a kép, de azt nem igazán szeretik :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1434) hcs57


hcs57
őstag


Ez a kép kb 10cm-ről készült kép 20%-ra kicsinyített része. (Tamron 90/2,8 obival)

Ha csak egy két mm-t elmozdulok (látható, a számlap éles, de a közelebb lévő fém keret már elmosódott), máris életlen a 2,8-as rekesz miatt.. nem is olyan egyszerű 1:1 arányú makrót csinálni.
Hallani olyan történetet, hogy egyesek fagyasztó spray-vel ledermesztin a rovart, hogy le tudják fotózni... na ezt nem akarnám.. és csak 10 cm-re van a tárgy (rovar)

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1435) kpista válasza hcs57 (#1434) üzenetére


kpista
tag

"nem is olyan egyszerű 1:1 arányú makrót csinálni"

> Nem véletlen használnak sokan beállítósínt:-)

"fagyasztó spray-vel ledermesztin a rovart"

> Talán természetesebb megoldás, ha hajnalban, vagy kora reggel fotózzák őket.

(#1436) hcs57 válasza kpista (#1435) üzenetére


hcs57
őstag

Még ezt a hajnali fotózást nem hallottam ... de jó ötlet.. s mi van a fénnyel? vaku?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1437) philoxenia válasza hcs57 (#1436) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyáron, vagy akár még ilyenkor is, a hajnal az nem a sötét, hanem a korán. A rovarok testhőmérséklete bizonyos határok alatt nagyon lelassítja a mozgásukat. Próbálkozz egy "őszi légy" sorozattal, nem mendemonda a dolog, ilyenkor sok rovar ami egyébként elröppen rögtön , szinte kézzel megfogható. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1438) jeni


jeni
félisten

Szia
Esetleg ha valakit érdekelne egy Pentax DA SMC 18-55mm obi dobozos újállapot,számlásan,itthoni gyári garanciával.
Ár:20000 Ft-ért oda adnám

fjz@freemail.hu

(#1439) philoxenia válasza jeni (#1438) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha az első sorozatból való, akkor valszeg senkit. :( Mindenki kapott a vázzal egyet, ha meg nem kérte eleve, akkor már vett helyette jobbat.
De sok szerencsét az eladáshoz. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1440) ottkar válasza hcs57 (#1434) üzenetére


ottkar
addikt

Egy két mm-t? Sokszor nincs ennyi mélységélesség. Ilyenkor állvány beállítósínnel tárgyaknál kötelező.Régen a repróállvány általánosan használatos volt ilyenre, mintha elfelejtődött volna. Régi nagyítógépek állványzatából lehet barkácsolni.

(#1441) Mercutio_ válasza jeni (#1438) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyiért esélytelen, medikernél újonnan 21, a II-es verzió pedig 30 :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1442) hcs57 válasza Mercutio_ (#1441) üzenetére


hcs57
őstag

Annyiért pedig már nem érdemes eladni... az enyém is itt maradt.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1443) bnss válasza Mercutio_ (#1441) üzenetére


bnss
veterán

A II-es verzió ennyivel szebb képet rajzol? Eddig nem igazán egyértelmű számomra. Legtöbb helyen az első verziós kit obiról azt írják, hogy lágy képet rajzol, és ez igazából K20D esetén érezhető.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1444) Mercutio_ válasza bnss (#1443) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd tbs jön és elmondja, bár azthiszem K10D topicban leírta a benyomásait.
Az elsőszériás kitobit még a *ist D(S)-re tervezték 6MP-t tökéletesen kiszolgál, de K10D-nél már érezhetően kevés volt néha, és a II-nek szebb a képe, színei, és jobb a felbontása.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1445) tbs válasza bnss (#1443) üzenetére


tbs
addikt

Igen, a II.-es kiskitobi középen durván jobban rajzol a réginél, de a szélén csak kicsivel jobb.

Merc: :DDD :))

Még annyit, hogy K100D-n is jobb képet ad.

[ Szerkesztve ]

(#1446) bnss válasza Mercutio_ (#1444) üzenetére


bnss
veterán

Így már világos, köszönöm!

tbs: Neked is köszönöm, akkor mindenképp a II-es obit keresek. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1447) philoxenia válasza bnss (#1446) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha másképp nem megy, esetleg váz külön+II-es kitobi.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1448) bnss válasza philoxenia (#1447) üzenetére


bnss
veterán

Még egy kicsit odébb van a vásárlás, előtte mindenképp rákérdezek, hogy az adott csomagban milyen 18-55-ös obi van.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1449) philoxenia válasza bnss (#1448) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak vigyázni kell itt is, mint palántavásárlásnál.... :D
-Milyen paprika ez?
-Milyet akar venni?
-Ceceit.
-Ez pont Cecei. Mire két hónap múlva kiderül, hogy Fehér Özön...... :DDD

Mindig olyan van a kereskedőnél, amilyen Neked kell. Keress I-est, akkor, ha azt mondják, hogy kettes, akkor nyert ügyed van, rábólinthatsz, jó lesz az is. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1450) bnss válasza philoxenia (#1449) üzenetére


bnss
veterán

Óvatos leszek! :D Nem hagyom visszakérdezni őket!

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.