Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28904) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem, remélem nem gond.
Gondolkozok használt obi vételén. Fix, 50mm-est szeretnék.

Jelenleg egy Zeiss Pancolar 50mm f1.8-at használok, de ugye az full manuál, M42es üveg, lencsés adapterrel.
Kicsit leegyszerűsíteném a dolgom, ha lecserélném egy F bajonettes üvegre, így lenne autófokuszom, fénymérésem, stb...

Amit kinéztem az a Nikkor 50mm F1.8 D jelű obi.
Kérdésem: Képminőségben mennyire tér el a Zeisstől, illetve a G variánstól?
Inkább Titeket kérdezlek, mint táblázatot, tesztet olvasgassak, hiszen a személyes tapasztalat fontosabb.

G-t ha lehet nem szeretnék venni, a D jelű egész korrekt árban van, így azt erőltetném, ha nincs nagy kompromisszum köztük. Van 35mm 1.8G-m, mellé menne, esetleg a későbbiekben kitapasztalnám melyikre van nagyobb szükségem, melyiket használom többet, szívesebben.

Bokeh, élesség, egyéb dolgokban jobb az 50 1.8D mint a Zeiss?

D7100 vázhoz lenne.

Másik kérdésem: régi e series obikkal érdemes foglalkozni? Illetve a régebbi AI objektívekkel? Ha jól tudom, fénymérésem lenne, max fókuszálni manuálisan kellene, amit már megszoktam.
Kiszolgálják az újabb digitális vázakat, vagy hanyagoljam? A régebbi M42-eseknek is tetszik a képi világuk, kicsit talán jobban is mint a mostaniaknak, nem tudom megindokolni miért. Hátha ezek is másik, mint a mai üvegek.

Illetve jövőre egy fényerősebb használt telét szeretnék, a 80-200 AF-D-t szemeltem ki. A tolózoom és a kétgyűrűs változat közt van képminőségbeli, használhatóságbeli különbség? Ennek az AF-S variánsa jobb, vagy csak a beépített motorban különbözik a kettő? Olyan árkategóriában(140k) van ajánlottabb objektív az f2.8-asok között? Néztem, ennyiért kapható Sigma, Tamron is, de valahogy a gyáriakat jobban szeretem.

Köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.