Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 08:59:26

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.14.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Dave79


Dave79
tag

Sziasztok!

MEOSZ tagoknak csak a vodafone akadálymentes flotta létezik?.

(#17152) dptrsk válasza Dave79 (#17151) üzenetére


dptrsk
addikt

Telekom helloholnap csomagok is van MEOSZ tagoknak.

(#17153) Dave79 válasza dptrsk (#17152) üzenetére


Dave79
tag

Igen azt láttam, de az nem flotta, csak 1 előfizetés lehet 1 tagsághoz.

(#17154) Zeki válasza McSpy (#17142) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most megnéztem. a szerencsekerek-qq9 kód még mindig él, -1000Ft-ot ér, ha 3600Ft-os feltöltést választasz, amiért még mindig adják az ajándék 360Ft-ot. Tehát 2600Ft-ért lehet venni 3960Ft egyenleget, amit 12/3Ft-jával lehet ledumálni másodperc alapon.
Ehhez a play áruházból a yourdialer app az ajánlott.

Aki úgy gondolja, hogy ez neki drága, ott a stuntcalls.com , mint legolcsóbb perc alapú VOIP alternatíva.

(#17155) mexel válasza atala (#17109) üzenetére


mexel
veterán

Mennyire tűnnek korrektek ennél az olcsomobilflottak.hu-nál?
Van aki már kötött velük üzletet?

(#17156) MPeter87 válasza mexel (#17155) üzenetére


MPeter87
őstag

Szerintem komolyabb gond nemigazán lehet, közvetlenül a szolgáltatóval szerződsz és a szolgáltató küldi a csekket is (ha csekkes fizetés). Én a héten intézem vagy náluk vagy a net egyesületnél.

Szerk.: Net egyesületnél tartok kicsit attól, hogy ismét valami genyó bandába futok, ugyanis náluk is a flottaszolgáltató nevén lenne az előfizetés, ahogy a mobilflottak.hu-nál is. :( Viszont náluk lenne kedvezőbb a dolog. :/

[ Szerkesztve ]

(#17157) O.Lajos válasza MPeter87 (#17156) üzenetére


O.Lajos
tag

Melyik flotta amúgy? Én még netegyesületnél sose találtam jobb árat beleszámítva a tagdíjat is. :)
Kiadod megint a számodat úgy, hogy egyszer már megszívattak? :U

(#17158) O.Lajos válasza mexel (#17155) üzenetére


O.Lajos
tag

A lényeg, hogy közvetlenül a szolgáltatóval szerződj.

(#17159) MPeter87 válasza O.Lajos (#17157) üzenetére


MPeter87
őstag

Mindenképp T-s csomagok kellenek, így a Net egyesületnél a Gamma-251 a szimpatikus. Nettó 3000 és teljesen lebeszélhető. És jogos a kérdésed, valószínűleg az olcsomobilflottak.hu lesz a nyerő a szám saját nevemen maradása miatt, csak még mindig agyalok ezen az egyesületen is, mert ugye kedvezőbb lenne... Gondolom sok tagjuk van, talán megbízhatóak lennének, de se pro se kontra véleményt nem találtam róluk. :( Mondjuk ez alapján lehet, hogy még sincs olyan sok tagjuk..
Olcsomobilflottak.hu-nál a Csuka és a Harcsa a szimpi. Előbbi picit drágább, mint az egyesületes, viszont csak 200 perc lebeszélhető az egyesületes ~333mal szemben, utóbbi korlátlan.
Mindegyik másodperc alapú, hűségidő nélküli, 500 mega nettel és vállalkozóként.
Amúgy mindkét cégnél lenne telenorosban 3,5 Ft nettó percdíjas csomag potom összegét, csak itt iszonyat sz.r a telenor és a voda is. :(

Szerk.: Jobbat egyelőre nem találtam, de szerintem már nem keresgélek tovább.

[ Szerkesztve ]

(#17160) mexel válasza MPeter87 (#17159) üzenetére


mexel
veterán

A netről keveset írnak az olcsomobilflottánál, több csomagnál csak az van hogy korlátlan net 1800-2000-ig. Ezt hogyan kell érteni?

(#17161) MPeter87 válasza mexel (#17160) üzenetére


MPeter87
őstag

Vannak olyan gombok, hogy tudj meg többet, vagy ilyesmi, arra nyomj rá, írd be az adataid és felhívnak, majd elmondod mit szeretnél és küldenek mindent részletesen mail-ben. Egyik flotta sem írja ki teljesen publikusan, hogy milyen paraméterekkel tudsz szerződni náluk, kell reg. vagy e-mail-ben küldik.

Szerk.: Már majdnem lemaradt a szerkesztés a hsz-emből. :DDD

A korlátlan net szerintem azt jelenti, hogy X adatforgalom után csak a sebességet korlátozzák és nincs túlszámlázás. 1-2 helyen láttam olyat, hogy korlátlan böngészés és e-mail, de ez nem tudom hogyan működik.

[ Szerkesztve ]

(#17162) Zeki válasza MPeter87 (#17161) üzenetére


Zeki
nagyúr

A korlátlan böngészés és email a Telekomnál van, havi 1890Ft, de ez alá kell egy normális net, mert ez csak kiegészítő.

Telekom:
Az igénybevétel feltétele: aktív, túlforgalmazási díjat nem tartalmazó havi/ időszaki díjas mobilinternet szolgáltatás megléte, ami lehet a havidíjban bennefoglalt adatmennyiséget tartalmazó hang díjcsomag, a hang díjcsomag mellé aktivált adatdíjcsomag/adatopció vagy mobilinternet-csomag.

Böngészésnek interneten keresztül a böngésző program használatával web oldalak megtekintése, azaz a web szervereken tárolt szöveg és kép formátumban elérhető tartalmak valós idejű elérése és megjelenítése minősül. Nem minősül böngészésnek a web oldalakon megjelenített vagy azokhoz kapcsolt egyéb formátumok és forgalmak, különösen online játékok, FTP, P2P file megosztás, hang és videó tartalmak letöltése vagy megtekintése. A http video, audio és egyéb (pl. beágyazott multimédiás) tartalmak nem részei az opciónak.
Az email küldés/fogadás tárgykörébe tartoznak a következő protokollok - POP3, POP3S, SMTP, SMTPS, IMAP, IMAPS - használó levelezőkliensek forgalma. Továbbá a tematikus csomagba tartoznak a különböző webes email kliensek használata, pl. Gmail.
A számlázás a bekapcsolás hónapjában a bekapcsolás napjától a hó végéig történik, míg a kikapcsolás hónapjában teljes havi előfizetési díjat kell fizetni, akkor is, ha a szolgáltatás kikapcsolásra kerül a hónap közben.

(#17163) MPeter87 válasza Zeki (#17162) üzenetére


MPeter87
őstag

Így már értem! :R

(#17164) O.Lajos válasza MPeter87 (#17159) üzenetére


O.Lajos
tag

Á, értem, céges és muszáj, hogy T-s legyen. Így már más a leányzó fekvése valóban. Akkor itt csak tényleg az a kérdés, hogy mennyit ér a telszámod "biztonsága", mert amúgy nyilván jobb árfekvésű a gamma.

[ Szerkesztve ]

(#17165) MPeter87 válasza O.Lajos (#17164) üzenetére


MPeter87
őstag

Az, hogy céges vagy privát mindegy, nem mérvadó. A legfontosabb az ár mellett az, hogy T-s legyen és megbízható. Ezekből az utóbbi valsz. akkor lesz a legbiztosabb, ha maradnak a számok a nevemen..

(#17166) mexel


mexel
veterán

Köszönöm! Tehát a korlátlan net akkor igazán nem létezik abban az értelemben hogy nem kötik 1-2-4gb-hoz. ( én magam sem hittem - de leszokhatnának már mindenhol a korlátlan szó használatával, mert ez azt jelenti hogy nincs korlátozás)
Valami olyan netet szeretnék ahol minimum 4-8-12gb net van hogy ne kelljen foglalkoznom az adatforgalommal ( mondjuk ez talán a 12-esnél lehetne)
Majd felhívom őket valamikor, megkérdezem milyen lehetőségek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#17167) kangool


kangool
tag

Rákerestem keresőben, de erről nem láttam írást:
szegedi Hamar trade Kft.
Városok flottája
Róluk valaki hallott?
Kaptam pdf-et amiben a csomagok fel vannak sorolva, kapcsolattartó telefonszáma alapján telenoros lehet a flotta. Igazából az érdekel, hogy nem kamu.

(#17168) atala válasza mexel (#17155) üzenetére


atala
addikt

Nem tudom, én még nem kötöttem üzletet velük. Egyenlőre tanakodunk, hogy mi legyen.

(#17169) O.Lajos válasza MPeter87 (#17165) üzenetére


O.Lajos
tag

Értem, pedig tényleg jó ára van a gammásnak. Kár, hogy máshol nem elérhető közvetlen formában. Úgy verhetetlen lenne.

(#17170) O.Lajos válasza mexel (#17166) üzenetére


O.Lajos
tag

Legtöbb flottatarifa kérhető nagyobb nettel. Nyilván nem mindegy mennyiért. :DDD

(#17171) MPeter87 válasza O.Lajos (#17169) üzenetére


MPeter87
őstag

Hát igen. :O

(#17172) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok,

Tanács kellene: feleségem, apósom és még pár családtag tagja a Telekomnál a Magyar Professzionális Méhész Egyesületnek (após 50+ éve méhész), de most ki szeretne lépni. Jelenleg 2000ft körül van a havidíj, ami lebeszélhető, és 0 ft-ot kérnek az egymás közti ingyenes beszélgetésért. Percdíj 8 ft, mp alapon, vagy valami hasonló.

Mire érdemes váltani (természetesen számok megtartásával) olyan 4-5 embernek mostanában?

[ Szerkesztve ]

(#17173) Vangelis válasza TayRol (#17172) üzenetére


Vangelis
nagyúr

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17174) McSpy válasza TayRol (#17172) üzenetére


McSpy
őstag

Szerintem nincs jobb

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#17175) TayRol válasza McSpy (#17174) üzenetére


TayRol
veterán

Mondjuk azt nem tudom, miért akar kilépni.

Megnéztem, 2095 Ft a havidíj, ebben benne van a 250 Ft-os korlátlan beszélgetés egymás közt. 6,50 nettó a percdíj, kapcsolási díj nincs.

Akkor úgy kérdezem, hogy ez után mi a következő lépcsőfok (lefelé), ami a legjobb?

(#17176) Vangelis válasza TayRol (#17175) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Van olyan?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#17177) Zeki válasza Vangelis (#17173) üzenetére


Zeki
nagyúr

kétezer szer ezer, az 2 milla. Szép havidíj. :)

(#17178) O.Lajos válasza TayRol (#17175) üzenetére


O.Lajos
tag

Csak nagyságrendekkel drágább havidíj/percdíj kombók vannak, főleg ha közvetlenül a szolgáltatóval akartok szerződni, pláne ha magánemberként, és mondjuk hűség idő nélkül. :D

ui: esetleg nem tudsz valami elérhetőséget, hogy kit lehet keresni a bekerülés kapcsán? :U

[ Szerkesztve ]

(#17179) MPeter87 válasza TayRol (#17172) üzenetére


MPeter87
őstag

Inkább Te segíts nekünk, hogy hogyan lehet ilyenhez jutni! :DD

(#17180) TayRol válasza O.Lajos (#17178) üzenetére


TayRol
veterán

Hűség nem gond, de ha ennyire jó ez a csomag, akkor szólok neki, hogy maradjon. Sajna én sem tudom bevinni a mi cégünkhöz, ott 0 ft az egész országba minden, szóval nekem rég óta nincs telefonszámlám.:)

MPeter87: méhésznek kell lenned, vagy valamely családtagjának. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#17181) O.Lajos válasza TayRol (#17180) üzenetére


O.Lajos
tag

tegyük fel, mi itt mind méhészkedünk, hova forduljunk flottaügyben? nem tudnád kideríteni a közösség nagy örömére? hátha HTFSZ módon lehetne pártoló tagságit kiváltani meg ilyesmi okosság. :DDD

(#17182) McSpy válasza TayRol (#17180) üzenetére


McSpy
őstag

Engem már csípett meg méh,akkor lehetek méhész,mert nem ártott meg :DDD

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#17183) TayRol válasza O.Lajos (#17181) üzenetére


TayRol
veterán

őstermelői igazolvány, méhész igazolvány, stb... szóval mire kiváltod nem éri meg belépni a flottába.:D

(#17184) NumbaN9ne


NumbaN9ne
csendes tag

Sziasztok!
A DPI flottában a Telenornàl vagyok, és egész eddig azt hittem, hogy az alap dpi-os netben benne van az LTE, hisz a telefonom azt irta ki, de mivel feltunoen lassú volt, ezert egy SpeedTest után rájöttem, hogy ugyanúgy megy bekapcsolt LTEvel mint a 3gvel ( 6-7mbit/sec). Felhívtam a Telenort, 15 perc hosszas telefonálás után nem bírta egyik szaki sem megmondani, hogy ha nagyobb netre váltok, lesz-e LTE hipernet rajta. Kérdés: Van valaki a Telenor DPI-ban, akinek 4gs hipernetje van? Remélem tudtok segíteni :)

(#17185) 4Grider válasza NumbaN9ne (#17184) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a telefonod LTE-t ír ki, akkor LTE-t használ. Az persze más kérdés, hogy a szolgáltatók a 4G-re felengedett opciós mobilneteket sebességben korlátozzák. A Telenornál ez a korlátozás 7.2 Mbps-nál indul. Ezzel a sebességgel havi 4GB-ot nagyjából másfél óra alatt lehet elhasználni, azaz nem értem, hogy miért kellene ettől nagyobb sebesség...

(#17186) NumbaN9ne válasza 4Grider (#17185) üzenetére


NumbaN9ne
csendes tag

Azért, mert sokszor iszonyat lassú a mobilnetem, hiába mér ennyit (térerő okés ). Plusz, ha már LTE képes telóm van gondoltam kihasználnám a gyorsabb mobilnetet. Egyébként egy kb 10 perce hívott 1 hét után vissza a telenor, azt mondták akár milyen csomagot veszek a DPIban nem lesz "4G-m". Rip LTE:( Azért köszi a választ!

(#17187) dptrsk válasza NumbaN9ne (#17186) üzenetére


dptrsk
addikt

Neked szerintem nem a sebességgel van bajod, hanem a pinggel. Nem lehet?

(#17188) 4Grider válasza NumbaN9ne (#17186) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudomásom szerint az összes dpi csomagot felengedik 4G-re. Azaz az ügyfélszolgálat már megint képben van...

(#17189) Tombi válasza 4Grider (#17188) üzenetére


Tombi
senior tag

4Gn-van a dpi de csak a 7mbiten. (kiscsomagban)
nagyobb csomagban talán felengedik többre.

(#17190) ittakary válasza Tombi (#17189) üzenetére


ittakary
nagyúr

mi az hogy kiscsomag meg nagycsomag? pontosítanátok kicsit? mert nem 2 hanem 3 féle méret van nem? :F

(#17191) mike1334 válasza TayRol (#17172) üzenetére


mike1334
veterán

Á, te dicsekedni jöttél ide.... :) nőgyógyászok is csatlakozhatnak akkor? :D
Komolyra fordítva...net van benne vagy opcióban kérhető?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17192) NumbaN9ne válasza Tombi (#17189) üzenetére


NumbaN9ne
csendes tag


Felső a 4g, alsó a 3g. Igazából az lenne a kérdés, hogy használ-e valaki ebben a DPI flottában nagyobb (Telenoros) mobilnetkeretet, és hogy mekkorát / milyen gyors az Lte rajta átlagban? :) köszi szépen a választ srácok!

[ Szerkesztve ]

(#17193) kangool válasza kangool (#17167) üzenetére


kangool
tag

Közben több infót tudtam meg:
T-mobilos a flotta. Magánszemély esetén a Hamar Trade Kft.-vel szerződnék és a nevemre állítanak ki számlát. Cég esetén a T-mobillal kötök szerződést. Magánszemélyként most ingyenes az ügyintézési díj, cég esetén 11 ezer ft. plusz cégnél sim kártyánként negyedévente 200ft klaszter díjat számítanak fel.
Csomagok:

Mobilinternet csomagok:
7GB - 4647 Ft
12GB - 6984 ft.

(#17194) tome0001 válasza Tombi (#17189) üzenetére


tome0001
senior tag

Nekem DPI-nél a 10 gigás mobilnet csomag van (böngészős adatforgalom nem csökkenti az adatforgalmi mennyiséget). Itt egy sebesség teszt:

[ Szerkesztve ]

(#17195) ittakary válasza tome0001 (#17194) üzenetére


ittakary
nagyúr

na ez elég jó, ez nincs korlátozva!

a 3GBossal csinálna valaki egy mérést, kérem? :)

[ Szerkesztve ]

(#17196) tome0001 válasza ittakary (#17195) üzenetére


tome0001
senior tag

Persze ehhez a sebssséghez kell egy LTE képes telefon is természetesen

(#17197) NumbaN9ne válasza tome0001 (#17194) üzenetére


NumbaN9ne
csendes tag

És Telenoros vagy?

[ Szerkesztve ]

(#17198) mike1334 válasza NumbaN9ne (#17197) üzenetére


mike1334
veterán

A DPI flotta csak Telenornál van, legalábbis mostmár csak olyanhoz lehet csatlakozni, korábban nem tudom volt-e más...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17199) NumbaN9ne válasza mike1334 (#17198) üzenetére


NumbaN9ne
csendes tag

köszönöm :K

(#17200) arkone válasza NumbaN9ne (#17186) üzenetére


arkone
aktív tag

Szia!

Én is DPI-s vagyok, legkisebb csomagban. 7 megabit le, 2 megabit feltöltéssel.
A 7 megabittel stabilan lehet pl. a mindig tv alkalmazásban HD adást nézni. Amennyiben nagy fájlokat küldözgetsz sűrűn, akkor kevés valóban a 2 megabit feltöltés.

Viszont az, hogy állításod szerint sokszor iszonyat lassú a mobilnet, az azért is lehet, mert hiába jelez a telefonod pl. 4G-t, ha a környéken nagyon sokan csatlakoznak ahhoz a toronyhoz, amelyikre Te. Ilyenkor full 4G térerő mellett is lassú. Véleményem szerint, ha hiperneted lenne, akkor is lassú lehet ilyenkor, ha le van terhelve az a cella.

Úgyhogy ez a nagyon lassú mobilnet relatív nagyon, lehet nem lennél előrébb hipernettel sem.

Visszatérve a 7 megabites letöltésre, ezzel vígan megy a youtube, a mindigTV-s filmnézés, persze amíg el nem fogy a 200MB. :) DPI esetében én azt tapasztaltam, hogy miután elfogyott a 200 MB-om, a mindigTV-t ugyan úgy engedi nézni, viszont a youtube-t nem. Ott belassít (igaz nem annyira, mint amit papíron ír). Weboldalak is nagyon jól betöltődnek lassítás után is, érezhető, hogy nem 7 Mbit, de nem is 32kbps. ;)

Remélem tudtam segíteni valamiben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.